Ohjelma SM-uinnit 2022
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
SUiL, UiTa & TaTU |
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
30 06 2022 - 03 07 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1500m Vapaauinti Naiset 17 ja nuoremmat |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
16:52.77 |
|
Eva Lehtonen |
1991 |
OLY (FIN) |
Seattle, USA |
14.8.2009 |
|
|
SJR |
16:57.38 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Malmö |
6.3.2020 |
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
43 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
17:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
116 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
17:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
478 |
|
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
18:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
323 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
18:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
341 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
18:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
541 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
FIN |
18:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
345 |
|
Tiia Reini |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
18:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
654 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
18:53.81 |
|
|
|
9 |
338 |
|
Joanna Högback |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
19:11.98 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
10 |
505 |
|
Linnea Koski |
|
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
19:18.07 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
11 |
486 |
|
Agnes Ruusumo |
|
|
Åbo Simklubb |
|
19:22.54 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
12 |
414 |
|
Veera Tall |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
19:22.94 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
13 |
653 |
|
Laura Lehtoila |
|
|
ORCA Helsinki |
|
19:28.32 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
14 |
416 |
|
Anni Törmänen |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
19:31.92 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
15 |
319 |
|
Nana Murtomäki |
|
|
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
19:32.94 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
16 |
489 |
|
Lotta Uusikartano |
|
|
Åbo Simklubb |
|
19:34.82 |
|
|
|
2009 |
FIN |
|
17 |
597 |
|
varpu saastamoinen |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
19:36.08 |
|
|
|
2009 |
FIN |
|
18 |
109 |
|
Emma Kaivola |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
19:41.92 |
|
|
|
2009 |
FIN |
|
19 |
84 |
|
Eedi Imppola |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
19:47.88 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2022 20.27.23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|