Startliste for Vest Junior/Senior Kortbane 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Indl 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer
|
Indledende heat 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:04.98 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Berlin (GER) |
15-11-2009 |
|
|
DJR |
2:09.12 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
11-11-2016 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
HOLSTEBRO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
2 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
AALBORG |
2:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
3 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
AALBORG |
2:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
4 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
AALBORG |
2:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
5 |
|
Cille Christensen |
2004 |
KOLDING |
2:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
6 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
BJERRE HER |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
7 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
VEJLE |
2:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer |
Indledende heat 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
1 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
ESBJERG |
2:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
2 |
|
Lotta Træger |
2008 |
SØNDERBORG |
2:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
3 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
HORSENS |
2:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
4 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
AGF |
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
5 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
AALBORG |
2:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
6 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
AGF |
2:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
7 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
ESBJERG |
2:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer |
Indledende heat 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
HORSENS |
2:53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
2 |
|
Ane Christensen |
2006 |
KOLDING |
2:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
3 |
|
Marie Bertram |
2006 |
AAS - Lyseng |
2:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
4 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
AALBORG |
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
5 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
AALBORG |
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
6 |
|
Signe Christensen |
2008 |
KOLDING |
2:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
7 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
SILKEBORG |
2:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 08:27.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|