2023-02-07   19:04:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för LeWa Sport Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag 9:00

Document
Heatlista
LeWa Sport Cup 2022
Plats: Motala Simhall Arrangör: Motala SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 2 okt 2022
Gren 2, 200m Frisim Herrar
Final 1 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:29
Anm tid
Start ca:
219 1 Morgan Nyman 2010 NKK 3:00.17
92 2 Niklas Bergqvist 2010 LASS 2:57.38
11 3 Oliver Rydell 2009 FINSPÅNG 2:52.15
125 4 Gustav Rosén 2010 LASS 2:56.89
4 5 Eric Aidyn 2005 FINSPÅNG 2:57.77
6
Gren 2, 200m Frisim Herrar Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:32
134 1 Alvin Stjernqvist 2010 LASS 2:49.18
212 2 Oleksii Chuhui 2010 NKK 2:45.19
94 3 Ruben Skärlund 2009 LASS 2:41.80
231 4 Hannes Walhjalt 2010 NÄSSJÖ 2:43.84
233 5 Caspian Hjälle 2009 NÄSSJÖ 2:49.04
86 6 Carl Eldh 2010 LASS 2:49.68
Gren 2, 200m Frisim Herrar Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:36
58 1 Joshua Norrfjärd 2009 JÖNKÖPING 2:37.67
116 2 Ture Lillskogen 2009 LASS 2:33.55
3 3 Emil Östemar 2007 FINSPÅNG 2:28.56
249 4 Alvin Askebring 2010 OSKARSHAMN 2:32.39
148 5 Karl Persson 2006 MOTALA SS 2:35.38
270 6 Melker Karlsson 2005 NKK 2:38.68
Gren 2, 200m Frisim Herrar Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:39
53 1 Edwin Håkansson 2007 JÖNKÖPING 2:26.84
59 2 Olof Johansson 2009 JÖNKÖPING 2:22.94
6 3 Kasper Glawing 2008 FINSPÅNG 2:20.34
246 4 Viggo Haglind 2008 OSKARSHAMN 2:22.09
21 5 Theo Ekblad 2008 JÖNKÖPING 2:24.00
60 6 Ruben Kramer 2009 JÖNKÖPING 2:28.49
Gren 2, 200m Frisim Herrar Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:42
240 1 Carl Hedman 2009 OSKARSHAMN 2:20.16
232 2 Sixten Lejon 2008 NÄSSJÖ 2:19.20
48 3 Viggo Stjärnås 2006 JÖNKÖPING 2:16.03
230 4 Markus Andelius 2007 NÄSSJÖ 2:18.38
23 5 Bobo Leijon 2008 JÖNKÖPING 2:20.05
107 6 Hugo Danielsson 2007 LASS 2:20.22
Gren 2, 200m Frisim Herrar Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:44
22 1 Theodor Grinnemo 2008 JÖNKÖPING 2:15.66
258 2 Björn Johansson 2009 SKÖVDE SS 2:11.88
73 3 Elliot Eldh 2008 LASS 2:09.28
24 4 Olle Lutgård 2007 JÖNKÖPING 2:09.44
259 5 Elias Kvarnstedt 2008 SKÖVDE SS 2:15.56
10 6 Oliver Sjöberg 2007 FINSPÅNG 2:15.88
Gren 2, 200m Frisim Herrar Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:47
Anm tid
Start ca:
100 1 Elvis Ericson 2005 LASS 2:03.10
267 2 Emil Frayon 2002 DANDERYD 2:01.64
99 3 David Axelsson 2004 LASS 2:00.69
43 4 Victor Ekblad 2004 JÖNKÖPING 2:00.81
33 5 Max Grubesic 2004 JÖNKÖPING 2:02.48
149 6 Edvin Karlsson 2004 MOTALA SS 2:04.86
Gren 2, 200m Frisim Herrar Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:50
150 1 Fabian Lagström 2004 MOTALA SS 1:59.50
123 2 Markus Stahre 2004 LASS 1:56.33
131 3 William Barkehed 2003 LASS 1:52.67
76 4 Daniel Olsson 1996 LASS 1:53.89
39 5 Erik Mulikov 2005 JÖNKÖPING 1:57.57
5 6 Oskar Glawing 2005 FINSPÅNG 1:59.80
2022-10-01 08:05:23 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Motala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner