Startliste for Gentofte Open 2022 - Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open - Kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
23. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
170 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
12 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
210 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
35 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
38 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
412 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
36 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
34 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
207 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
446 |
|
Anna Grahovac |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
113 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
33 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
245 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
305 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
216 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
21 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
306 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
72 |
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
63 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
64 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
307 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
238 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
247 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
353 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
433 |
|
Nora Olsson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
75 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
420 |
|
Marie Munk |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
74 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
257 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
61 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
400 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
39 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
52 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
126 |
|
Kamilla Figurski |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
120 |
|
Maria Bøgh |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
242 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
248 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
352 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
9 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
396 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
46 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
41 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
236 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
48 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
55 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
303 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
54 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
301 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
253 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
119 |
|
Christine Dalsgaard |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
49 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
53 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
59 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
44 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
62 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
51 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
264 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
42 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
109 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
246 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
45 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
394 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
106 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
58 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
250 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
249 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
386 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
319 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
374 |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
79 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
322 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-09-2022 19:16.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|