Program för Region Midtjylland Mesterskaber 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 og yngre |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
|
Status |
|
1 |
144 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
357 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
61 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
3:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
440 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
382 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
DEN |
3:07.09 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Odder Svømmeklub |
|
3:07.22 |
|
|
|
|
|
110 |
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
DEN |
L |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
3:11.02 |
|
|
|
60 |
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
DEN |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
Odder Svømmeklub |
|
3:13.89 |
|
|
|
111 |
Esther Greve |
2013 |
DEN |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
3:15.11 |
|
|
|
424 |
Eva Høgfeldt |
2011 |
DEN |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
3:15.32 |
|
|
|
|
|
423 |
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
DEN |
L |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
3:18.06 |
|
|
|
78 |
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
DEN |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
3:19.05 |
|
|
|
53 |
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
DEN |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
3:21.06 |
|
|
|
226 |
Rihanna Lillevang |
2011 |
DEN |
|
14 |
|
|
|
|
|
|
Ikast Svømmeklub |
|
3:21.72 |
|
|
|
151 |
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
DEN |
|
15 |
|
|
|
|
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
3:22.11 |
|
|
|
417 |
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
DEN |
|
16 |
|
|
|
|
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
3:23.85 |
|
|
|
85 |
Camilla Petersen |
2011 |
DEN |
|
17 |
|
|
|
|
|
|
Herning Svømmeklub |
|
3:27.85 |
|
|
|
270 |
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
DEN |
|
18 |
|
|
|
|
|
|
Aarhus Swim - HEI |
|
3:30.90 |
|
|
|
252 |
Josefine Berring Ekander |
2011 |
DEN |
|
19 |
|
|
|
|
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
3:34.69 |
|
|
|
359 |
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
DEN |
|
20 |
|
|
|
|
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
3:39.22 |
|
|
|
83 |
Juliane Holler |
2011 |
DEN |
|
21 |
|
|
|
|
|
|
TST Svømning |
|
3:43.66 |
|
|
|
396 |
Laura Nicoline Sønde Bertelsen |
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
399 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
DEN |
4:44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
164 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
168 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
166 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
175 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
256 |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
|
Status |
|
1 |
348 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
13 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
126 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
16 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
114 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
191 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
436 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
147 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
109 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:55.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
125 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
325 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
306 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
DEN |
2:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
202 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
434 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
266 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
3:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
444 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
442 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:19.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
197 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
186 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
418 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:58.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
177 |
|
Johanne Staub Rasmussen |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
4:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
127 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
335 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
|
Status |
|
1 |
196 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
105 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
82 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
155 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
28 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
2:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
181 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:36.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
361 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
344 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:41.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
184 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
185 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
446 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
355 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
324 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
214 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
200 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
216 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
192 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
179 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
3:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
397 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
DEN |
3:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
211 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
3:09.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
134 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:14.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
443 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
182 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
129 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
217 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
|
Status |
|
1 |
408 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
14 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
451 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
210 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
438 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
193 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
277 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:55.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
395 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
DEN |
2:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
178 |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
3:02.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
115 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
3:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
40 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
3:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
393 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
DEN |
3:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
224 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 og ældre |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
|
Status |
|
1 |
407 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
412 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
87 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
23 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
2:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
35 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
237 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
236 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
409 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
337 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
24 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
2:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
311 |
|
Ida Frøsig Stengaard |
2002 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
2:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
153 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:55.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
39 |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
390 |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
DEN |
3:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
388 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
DEN |
3:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-10-2022 18:04.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Struer Svømmeklub |
|
|
|
|