Startliste for Aalborg Cup 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
301 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
164 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
410 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
285 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
211 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
312 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
DEN |
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
358 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
131 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
298 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
416 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
349 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
417 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
359 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
346 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
308 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
451 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
126 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
128 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
419 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
427 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
175 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
149 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
386 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
292 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
113 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
476 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
466 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
1:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
457 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
290 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
440 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
238 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
286 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
136 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
288 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
446 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
93 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
92 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
311 |
|
Isabella Terp |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
DEN |
1:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
186 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
371 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
376 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
141 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
104 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
267 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
266 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
441 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
2 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
DEN |
1:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
315 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
DEN |
1:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
90 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
39 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
207 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
40 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
306 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
291 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
27 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
25 |
|
Carla Vangsaae |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
101 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
322 |
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
7 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
DEN |
1:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
444 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
230 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
302 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:50.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
423 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
303 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
122 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
116 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
196 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
231 |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
445 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
250 |
|
Emma Lykke Jensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
8 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
DEN |
2:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
185 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
106 |
|
Freja Vestergaard Ottesen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
435 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-11-2022 16:53.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|