Program för Sundsvall Sim 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 lördag kl. 16:00 (insim 14:30-15:45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 3 jun 2023 till den 4 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Frisim Damer 13 år och äldr
|
1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Banrek |
2:08.98 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap (SE) |
|
2019-05-25 |
|
|
SS16 |
2:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SS1315 |
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSA1317 |
2:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSA1819 |
2:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSB1317 |
2:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSB1819 |
2:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMA2021 |
2:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMA22- |
2:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMB2021 |
2:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMB22- |
2:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ParaS14 |
3:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
3 |
|
Alva Björke |
2009 |
SUNDSVALL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
4 |
|
Regina Wahlqvist |
2010 |
UMEÅ SS |
3:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
5 |
|
Greta Vaitkeviciute |
2009 |
UMEÅ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Frisim Damer 13 år och äldre |
2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
1 |
|
Johanna Niska |
2008 |
UMEÅ SS |
3:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
2 |
|
Theya Ericsdotter |
2010 |
SUNDSVALL |
3:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
3 |
|
Tilda Spinnel Häggrud |
2010 |
SKELLEFTEÅ |
2:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
4 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
NJURUNDA |
2:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
5 |
|
Alice Hofverberg |
2010 |
SKELLEFTEÅ |
2:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
6 |
|
Lisen Bergman |
2010 |
HÄRNÖSAND |
3:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
7 |
|
Ida Ericsson |
2010 |
SUNDSVALL |
3:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Frisim Damer 13 år och äldre |
3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
1 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
SÖDERHAMN |
2:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
2 |
|
Stina Frånberg |
2010 |
HÄRNÖSAND |
2:54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
3 |
|
Varnika Handa |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
2:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
4 |
|
Maja Gillerstedt |
2009 |
SKELLEFTEÅ |
2:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
5 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
DOROTEA IF |
2:52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
6 |
|
Tilde Carlsson |
2010 |
SUNDSVALL |
2:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
7 |
|
Märta Bengter |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
2:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
8 |
|
Iris Bonamy |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
2:56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Frisim Damer 13 år och äldre |
4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
1 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
DOROTEA IF |
2:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
2 |
|
Ines Ljungqvist |
2010 |
DOROTEA IF |
2:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
Amanda Häll |
2008 |
BOLLNÄS SS |
2:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
4 |
|
Amanda Hedberg |
2004 |
SKELLEFTEÅ |
2:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
5 |
|
Elma Butti |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
2:42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
6 |
|
Lovina Bodén |
2009 |
SKELLEFTEÅ |
2:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
7 |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
SUNDSVALL |
2:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
8 |
|
Astrid Lindkvist |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
2:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Frisim Damer 13 år och äldre |
5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
1 |
|
Marie Nilsson |
2006 |
UMEÅ SS |
2:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
2 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
NJURUNDA |
2:37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
3 |
|
Noelia Frank |
2007 |
SUNDSVALL |
2:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
4 |
|
Ingrid Lindelöw-Berntsson |
1964 |
UMEÅ SS |
2:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
5 |
|
Lone Trygg Wik |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
6 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
SÖDERHAMN |
2:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
7 |
|
Vida Brink |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
2:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
8 |
|
Wilma Mostén |
2008 |
UMEÅ SS |
2:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Frisim Damer 13 år och äldre |
6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
BOLLNÄS SS |
2:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
2 |
|
Tyra Henningsson |
2009 |
SUNDSVALL |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
3 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
2:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
4 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
SK ÄGIR |
2:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
5 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
NJURUNDA |
2:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
6 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
SUNDSVALL |
2:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
7 |
|
Alva Norgren |
2006 |
SUNDSVALL |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
8 |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
SUNDSVALL |
2:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Frisim Damer 13 år och äldre |
7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
1 |
|
Millie Eriksson |
2007 |
SKELLEFTEÅ |
2:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
2 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
SK ÄGIR |
2:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
3 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
NJURUNDA |
2:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
4 |
|
Bella Prytz |
2008 |
UMEÅ SS |
2:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
5 |
|
Frida Florén |
2004 |
NJURUNDA |
2:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
6 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
BOLLNÄS SS |
2:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
7 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
NJURUNDA |
2:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
8 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
SK ÄGIR |
2:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-03 14:45:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|