Program for DM Junior langbane 2023
Below are all entry- and startlists shown by session.
Søndag Indl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
400m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
47 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
261 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
132 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
135 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
257 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
368 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
428 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
429 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
4:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
145 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
353 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
10 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
432 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
283 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
22 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
5:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
316 |
|
Alexander Poesche |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
5:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
50 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
5:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
480 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
5:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
182 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
5:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
108 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
5:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
33 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|