Program för Umestänket 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 feb 2023 till den 26 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-24 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
148 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
78 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
248 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
SWE |
2:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
250 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
SWE |
2:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
247 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
SWE |
2:04.59 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
2:05.58 |
|
|
|
50 |
Joppe Berglin |
2006 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
Luleå Simsällskap |
|
2:07.36 |
|
|
|
42 |
Khaled Ahmed |
2007 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
2:12.71 |
|
|
|
51 |
Joel Täljsten |
2007 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
2:22.34 |
|
|
|
221 |
Jonah Norberg |
2005 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Umeå Simsällskap |
|
2:23.55 |
|
|
|
112 |
Robin Westberg |
2007 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
2:31.65 |
|
|
|
224 |
Felix Lundström |
2006 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Bodens Simförening |
|
2:36.48 |
|
|
|
264 |
Emil Molander |
2007 |
SWE |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
219 |
Hampus Lundin |
2004 |
SWE |
|
14-15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
116 |
|
Theodore Brändström |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
2:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
95 |
|
Melvin Hellström |
2008 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
2:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
49 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
44 |
|
Per Lindqvist |
2008 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
2:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
83 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
98 |
|
Samuel Henze |
2008 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
2:20.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
153 |
|
Viggo Wennberg |
2008 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
79 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
41 |
|
Emil Taavo |
2008 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
2:28.14 |
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Umeå Simsällskap |
|
2:29.16 |
|
|
|
118 |
Arne Björk |
2008 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
2:33.56 |
|
|
|
52 |
Viking Månsson |
2008 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Skellefteå Simklubb |
|
2:39.07 |
|
|
|
74 |
Edvard Waller |
2009 |
SWE |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
Piteå Sim |
|
2:40.73 |
|
|
|
287 |
Emanuel Hammerin |
2008 |
SWE |
|
14 |
|
|
|
|
|
|
Umeå Simsällskap |
|
2:44.32 |
|
|
|
191 |
Milo Lindvall |
2009 |
SWE |
|
15 |
|
|
|
|
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
|
2:54.41 |
|
|
|
274 |
Hugo Franzén |
2008 |
SWE |
|
16 |
|
|
|
|
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
22 |
Viktor Lindgren |
2009 |
SWE |
|
12-13 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
282 |
|
Elis Fredriksson |
2010 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
2:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
252 |
|
Scott Wikström |
2011 |
Simklubben Ägir |
SWE |
2:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
209 |
|
Linus Lauri |
2011 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
3:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
246 |
|
Joona Tarkiainen |
2010 |
Simklubben Ägir |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Born |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
No participants |
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-23 18:46:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|