Program för European Masters Games 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Friday
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Masters Games 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tampere Swimming Centre |
Organizer: |
City of Tampere |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 7, 2023 to Jul 9, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Backstroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
288 |
|
Ralf Pfefferkorn |
1985 |
- |
GER |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
285 |
|
Augustus Veasey |
1996 |
- |
GBR |
2:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
276 |
|
Marcell Kollár |
1990 |
- |
HUN |
2:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
134 |
|
Eric Richelle |
1977 |
- |
BEL |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
167 |
|
Tomas Gruslys |
1989 |
- |
LTU |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
182 |
|
Nick Hope |
1984 |
- |
GBR |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
177 |
|
Wade Rimbach |
1984 |
- |
GBR |
2:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
193 |
|
Johan Törnhult |
1975 |
- |
SWE |
2:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
196 |
|
Rafal Skoskiewicz |
1966 |
UKRAINE |
POL |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
36 |
|
Nick Valentine |
1981 |
Great Britain Northern United |
GBR |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
190 |
|
Bruno Nopponen |
1974 |
U-Klubi |
EST |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
195 |
|
Johan Remmits |
1962 |
- |
NED |
2:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
172 |
|
Linas Kersevicius |
1971 |
- |
LTU |
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
395 |
|
Julien Baillod |
1980 |
- |
SUI |
2:39.89 |
|
LATE |
|
|
|
|
|
15 |
185 |
|
Michael Genoud |
1985 |
- |
SUI |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
359 |
|
Sanjeev Tokas |
1974 |
India |
IND |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
212 |
|
Arlandas Antanas Juodeska |
1961 |
Lithuanian Dream |
LTU |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
300 |
|
Ronaldus Korzelius |
1965 |
- |
NED |
2:48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
319 |
|
Stefan Kamlage |
1968 |
- |
GER |
2:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
280 |
|
Michael Dieckmann |
1971 |
- |
GER |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
290 |
|
Jocelyn Laporte |
1968 |
- |
FRA |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
361 |
|
Ralf Dillig |
1965 |
- |
GER |
2:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
304 |
|
Daniel Laurila |
1996 |
- |
FIN |
2:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
302 |
|
Peter Molecz |
1957 |
- |
AUT |
2:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
216 |
|
Antony Corben |
1962 |
- |
GBR |
2:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
215 |
|
Dale Devereux Barker |
1962 |
- |
GBR |
2:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
323 |
|
Daivis Urba |
1976 |
- |
LTU |
3:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
73 |
|
Toomas Haggi |
1957 |
U-Klubi |
EST |
3:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
235 |
|
Martti Laajus |
1952 |
- |
FIN |
3:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
321 |
|
Wolfgang Raml |
1971 |
- |
AUT |
3:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
230 |
|
Frank Warner |
1949 |
- |
USA |
3:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
62 |
|
Oscar Monge |
1981 |
Orange Lions |
CRC |
3:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
63 |
|
Jack Barends |
1962 |
Orange Lions |
NED |
3:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
214 |
|
Duncan McCreadie |
1945 |
- |
GBR |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
80 |
|
Lembit Laht |
1949 |
U-Klubi |
EST |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
261 |
|
Valdimaras Paludnevicius |
1947 |
Torpedos |
LTU |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
284 |
|
Bruce Logan |
1964 |
- |
USA |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
393 |
|
Dino Cicolella |
1983 |
- |
FRA |
|
|
LATE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-07-09 12:36:27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|