Program för DM/JDM/UDM Östsvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 lördag 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet |
Arrangör: |
LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 3 jun 2023 till den 4 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
0 |
|
Cornelia Karlsson |
2010 |
NKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
1 |
|
Filippa Baca |
2010 |
NKK |
3:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
2 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
JÖNKÖPING |
2:54.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
3 |
|
Alva Narby |
2010 |
LASS |
2:52.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
4 |
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
JÖNKÖPING |
2:50.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
5 |
|
Lovisa Andersson |
2009 |
NÄSSJÖ |
2:50.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
6 |
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
LASS |
2:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
7 |
|
Theoline Carrum |
2010 |
NKK |
2:58.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
8 |
|
Olivia Johansson |
2010 |
HULTSFRED |
3:17.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
0 |
|
Alicia Elm |
2008 |
JÖNKÖPING |
2:46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
1 |
|
Inez Torvaldsson |
2007 |
NÄSSJÖ |
2:44.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
2 |
|
Maja Göthe |
2010 |
NKK |
2:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
3 |
|
Alice Lönnroth |
2009 |
LASS |
2:41.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
4 |
|
Vera Helstad |
2008 |
LASS |
2:41.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
5 |
|
Sofia Soldesjö |
2009 |
JÖNKÖPING |
2:41.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Ellen Kemper |
2007 |
ANDERSTORP |
2:41.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
7 |
|
Lovisa Holm |
2010 |
VÄRNAMO SS |
2:43.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
8 |
|
Isabella Forsblom |
2009 |
VÄRNAMO SS |
2:46.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
9 |
|
Nora Narby |
2010 |
LASS |
2:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
0 |
|
Stina Eriksson |
2008 |
VÄXJÖ SS |
2:36.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
1 |
|
Lovisa Hjälle |
2007 |
NÄSSJÖ |
2:36.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
|
Lilly Rogö |
2009 |
JÖNKÖPING |
2:34.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
3 |
|
Nikki Malm |
2010 |
JÖNKÖPING |
2:32.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Tuva Svensson |
2009 |
JÖNKÖPING |
2:32.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Ingrid Kramer |
2008 |
JÖNKÖPING |
2:32.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
6 |
|
Majken Nygren |
2010 |
LASS |
2:33.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
7 |
|
Noomi Malm |
2008 |
JÖNKÖPING |
2:36.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
8 |
|
Wilma Persson |
2009 |
JÖNKÖPING |
2:36.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
9 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
NKK |
2:38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
0 |
|
Tira Thordin |
2009 |
VÄXJÖ SS |
2:31.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
1 |
|
Edith Bard |
2009 |
ANDERSTORP |
2:31.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
2 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
NKK |
2:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
3 |
|
Tuva Rudenius |
2009 |
VÄXJÖ SS |
2:30.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
4 |
|
Alma Glamocanin |
2008 |
HVETLANDA |
2:28.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
5 |
|
Hillevi Jansons |
2007 |
KALMAR SS |
2:29.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
6 |
|
Wilma Pawlowski |
2009 |
LASS |
2:30.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
7 |
|
Alva Johansson |
2008 |
HULTSFRED |
2:31.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
8 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
LASS |
2:31.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
9 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
FINSPÅNG |
2:31.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
0 |
|
Alice Harrysson |
2007 |
VÄXJÖ SS |
2:27.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
1 |
|
Molly Lindberg |
2009 |
LASS |
2:26.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Isabella Westergren |
2007 |
HULTSFRED |
2:26.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
3 |
|
Klara Marholeva |
2008 |
KALMAR SS |
2:24.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
4 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
2007 |
JÖNKÖPING |
2:23.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
5 |
|
Freja Månsson |
2007 |
VÄXJÖ SS |
2:23.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
6 |
|
Sofia Marcusson |
2005 |
KALMAR SS |
2:25.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
7 |
|
Agnes Andersson |
2009 |
VÄXJÖ SS |
2:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
8 |
|
Agnes Karlberg |
2009 |
LASS |
2:27.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
9 |
|
Meja Askebring |
2007 |
OSKARSHAMN |
2:28.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
0 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
LASS |
2:21.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
1 |
|
Fidelie Olsson Lindqvist |
2008 |
OSKARSHAMN |
2:20.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
2 |
|
Isabella Dinic |
2007 |
KALMAR SS |
2:20.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
3 |
|
Isabella Isomaa |
2007 |
JÖNKÖPING |
2:20.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Ida Robertsson |
2007 |
ANDERSTORP |
2:19.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
5 |
|
Elsa Dahlberg |
2008 |
VÄRNAMO SS |
2:19.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
6 |
|
Ella Harrysson |
2005 |
VÄXJÖ SS |
2:20.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
7 |
|
Lily Provencher |
2005 |
VÄXJÖ SS |
2:20.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
8 |
|
My Persson Sjölander |
2007 |
NÄSSJÖ |
2:21.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
9 |
|
Ella Jansson |
2007 |
NÄSSJÖ |
2:23.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
0 |
|
Ebba Pantzar |
2009 |
JÖNKÖPING |
2:18.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1 |
|
Lily Viberg |
2008 |
JÖNKÖPING |
2:17.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
2 |
|
Elma Halak |
2007 |
LASS |
2:17.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
3 |
|
Ellen Österberg |
2006 |
VÄXJÖ SS |
2:15.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
4 |
|
Rachel Omoruyi |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:13.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
5 |
|
Towe Andersson |
2005 |
VÄXJÖ SS |
2:14.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
6 |
|
Ella Sjö |
2006 |
VÄXJÖ SS |
2:16.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
7 |
|
Saga Quarles van Ufford |
2008 |
LASS |
2:17.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
8 |
|
Fanny Ivarsson |
2007 |
LASS |
2:18.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
9 |
|
Ester Sainz |
2008 |
JÖNKÖPING |
2:18.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
0 |
|
Ellen Borg |
2009 |
LASS |
2:13.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
1 |
|
Agnes Pehrsson |
2007 |
VÄXJÖ SS |
2:10.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
2 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
JÖNKÖPING |
2:08.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
3 |
|
Nina Gustavsson |
2006 |
VÄXJÖ SS |
2:07.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
4 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
LASS |
2:00.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
5 |
|
Nina Mirkhan |
2006 |
VÄRNAMO SS |
2:06.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
6 |
|
Amelia Hultqvist |
2007 |
VÄXJÖ SS |
2:08.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
7 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
LASS |
2:09.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
8 |
|
Mylana-Maria Rozvadovska |
2009 |
VÄXJÖ SS |
2:12.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
9 |
|
Boglárka Bedi |
2006 |
VÄXJÖ SS |
2:13.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-03 09:10:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|