Program for SM-uinnit 2023
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Porin keskustan uimahalli |
Järjestäjä: |
SUiL, PUS |
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.06.2023 - 18.06.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
100m Vapaauinti Naiset 17 ja nuoremmat |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
53.60 |
|
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
KeUi (FIN) |
Beijing |
8/13/2008 |
|
|
SJR |
56.25 |
|
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
KeUi (FIN) |
Espoo |
6/29/2001 |
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
323 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
520 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
391 |
|
Sini Mäkilä |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
161 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
565 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
FIN |
58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
702 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
643 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Vanders |
FIN |
59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
764 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
59.33 |
|
|
|
9 |
278 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
59.40 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
10 |
655 |
|
Ülle Harjaks |
|
|
Vanders |
|
59.55 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
11 |
292 |
|
Venla Päivärinta |
|
|
Ilmajoen Kisailijat |
|
59.63 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
12 |
595 |
|
Ines Pälviranta |
|
|
Uinti Tampere |
|
59.63 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
13 |
750 |
|
Daniela Lietzén |
|
|
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
59.73 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
14 |
333 |
|
Aina Keiski |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
59.78 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
15 |
354 |
|
Riialiina Kiljala |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
59.83 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
16 |
43 |
|
Wilma Sundt |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:00.15 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
17 |
102 |
|
Sofie Nauklér |
|
|
Simmis Grani |
|
1:00.20 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
18 |
361 |
|
Elina Malinen |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
1:00.28 |
|
|
|
2009 |
FIN |
|
19 |
752 |
|
Cecilia Rönnlund |
|
|
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
1:00.36 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
20 |
277 |
|
Emmi Salo |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
1:00.40 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
21 |
443 |
|
Anniina Jokiniemi |
|
|
TaTu Tampere |
|
1:00.43 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
22 |
326 |
|
Joanna Högback |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:00.52 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
23 |
273 |
|
Aino Ruotsalainen |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
1:00.69 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
24 |
757 |
|
Mirella Sauhula |
|
|
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
1:00.73 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
25 |
310 |
|
Selma Laukkanen |
|
|
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
1:00.81 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
26 |
284 |
|
Lilith-Madeleine Johanna Tenzer |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
1:00.82 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
98 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
1:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
440 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
402 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
83 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
174 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
724 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
181 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
701 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
1:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
544 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
FIN |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
370 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
336 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
754 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
283 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
FIN |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
512 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
235 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
377 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
392 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
234 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
362 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
594 |
|
Milana Virtanen |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
356 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
471 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
600 |
|
Elli Kenttälä |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
507 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
387 |
|
Rita Heinonen |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
246 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
1:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
274 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
608 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
548 |
|
Maret Adler |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
FIN |
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
400 |
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
703 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
673 |
|
Iisa Vanne |
2008 |
Swimming Team Rauma |
FIN |
1:00.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.06.2023 17:13:48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|