Startliste for SM-uinnit 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Porin keskustan uimahalli |
Järjestäjä: |
SUiL, PUS |
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.06.2023 - 18.06.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Selkäuinti Miehet 18 ja nuoremmat |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
55.83 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis (FIN) |
Oulu |
5/16/1995 |
|
|
SJR |
56.64 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis (FIN) |
Oulu |
6/28/1992 |
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
741 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
510 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
398 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
FIN |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
182 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
499 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
699 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
311 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
394 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:02.19 |
|
|
|
9 |
596 |
|
Oliver Aspholm |
|
|
Uinti Tampere |
|
1:02.61 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
10 |
236 |
|
Antto Koppinen |
|
|
Joensuun Uimaseura ry |
|
1:04.20 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
11 |
259 |
|
Topias Tynjä |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
1:04.53 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
12 |
120 |
|
Pravin Perasath |
|
|
Simmis Wanda ry |
|
1:04.57 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
13 |
122 |
|
Aapo Tuhkanen |
|
|
Tuusulan Uimaseura ry |
|
1:04.78 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
14 |
668 |
|
Kendro Bobkov |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
1:04.93 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
15 |
415 |
|
Markuss Justovics |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
1:04.98 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
16 |
171 |
|
Christian Nummi |
|
|
Cetus Espoo |
|
1:05.18 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
17 |
229 |
|
Konsta Kauppinen |
|
|
Joensuun Uimaseura ry |
|
1:05.21 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
18 |
669 |
|
Tuomas Heikkilä |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
1:05.40 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
19 |
93 |
|
Antti Huttunen |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
1:05.42 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
20 |
243 |
|
Miro Järvinen |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
1:05.62 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
21 |
417 |
|
Matias Saarinen |
|
|
Salon Uimarit |
|
1:05.72 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
22 |
682 |
|
Juho Herva |
|
|
Race Club Sveitsi |
|
1:05.96 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
23 |
270 |
|
Luka Valtonen |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
1:06.29 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
24 |
163 |
|
Veikko Hautaniemi |
|
|
Cetus Espoo |
|
1:06.83 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
25 |
640 |
|
Nico Kulju |
|
|
Vanders |
|
1:06.84 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
26 |
86 |
|
Aaron Pirinen |
|
|
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
1:07.03 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
27 |
719 |
|
Arttu Venemies |
|
|
Jyväskylän Aalto |
|
1:07.27 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
28 |
167 |
|
Lenni Syvänen |
|
|
Cetus Espoo |
|
1:07.45 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
29 |
667 |
|
Valtteri Muranen |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
1:07.92 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
30 |
539 |
|
Tuomo Strömmer |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
1:09.74 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
31 |
587 |
|
Joona Talja |
|
|
Uinti Tampere |
|
1:10.07 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
32 |
106 |
|
Carl-Victor Nykvist |
|
|
Simmis Grani |
|
1:03.83 |
|
|
|
2007 |
FIN |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.06.2023 17:13:31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|