Ohjelma Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÃ…M1-L)
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
DM-L og DJM-L og DÅM-L gr.1 |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2011 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:41 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2011 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (6) |
Europarekord Senior: Nadja Higl (1987) 2:21.62 2009-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Joline Höstmann (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1990) 2:35.77 2008-07-31 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Camilla Munk |
1994 |
9422AB |
AALBORG |
|
50m |
2:55.61 |
243 |
2 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
RINGE |
|
50m |
2:54.27 |
621 |
3 |
Iben Nielsen |
1994 |
9458AJ |
WEST SWIM |
|
50m |
2:53.51 |
557 |
4 |
Nathja Larsen |
1995 |
9534AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:53.23 |
255 |
5 |
Emilie Riisberg |
1996 |
9608AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:53.27 |
518 |
6 |
Cecilie Bjerg |
1996 |
9634AM |
AGF |
|
50m |
2:53.64 |
446 |
7 |
Louise Mejer |
1995 |
9574AO |
FR.SUND |
|
50m |
2:54.96 |
332 |
8 |
Nikoline Marker-Pedersen |
1996 |
9686AC |
VEST |
|
50m |
2:56.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
373 |
1 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652AA |
HORSENS |
|
50m |
2:52.48 |
353 |
2 |
Helle Kjær |
1994 |
9486AR |
THISTED |
|
50m |
2:51.88 |
490 |
3 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
50m |
2:50.56 |
661 |
4 |
Rikke Mundt Lohse |
1996 |
9682AJ |
HILLERØD |
|
50m |
2:49.91 |
247 |
5 |
Emma F. Nystrøm |
1996 |
9614AZ |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:50.46 |
101 |
6 |
Amalie Stage |
1993 |
9326AC |
AALBORG |
|
50m |
2:51.40 |
227 |
7 |
Hanne Welinder |
1995 |
9594AC |
OSK |
|
50m |
2:52.12 |
214 |
8 |
Mathilde Stærk |
1990 |
9082AB |
KOLDING |
|
50m |
2:52.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Cecilie Bank Termøhlen |
1993 |
9302AA |
HERNING |
|
50m |
2:48.67 |
280 |
2 |
Olivia Larsen |
1995 |
9562AI |
LYSENG |
|
50m |
2:47.84 |
583 |
3 |
Mathilde Leth-Espensen |
1995 |
9548AE |
GI40HERMES |
|
50m |
2:47.34 |
443 |
4 |
Mie Astrup Dresler |
1996 |
9622AJ |
FR.SUND |
|
50m |
2:46.84 |
99 |
5 |
Maria Pedersen |
1995 |
9596AN |
AALBORG |
|
50m |
2:47.24 |
279 |
6 |
Nina Højris Jørgensen |
1992 |
9254AM |
LYSENG |
|
50m |
2:47.58 |
88 |
7 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
50m |
2:48.57 |
232 |
8 |
Johanne Kjær Tolstrup |
1995 |
9538AN |
OSLF |
|
50m |
2:48.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Louise G. Riget |
1995 |
9584AB |
TRITON B |
|
50m |
2:46.17 |
137 |
2 |
Line H. Vestergaard |
1996 |
9666AP |
SILKEBORG |
|
50m |
2:43.17 |
140 |
3 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
9096AC |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:40.77 |
47 |
4 |
Cecilie Holten |
1996 |
9608AF |
TRITON B |
|
50m |
2:35.89 |
811 |
5 |
Stephanie Jeppesen |
1988 |
8872AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:37.98 |
623 |
6 |
Cecilie M. Pedersen |
1993 |
9378AA |
WEST SWIM |
|
50m |
2:41.69 |
807 |
7 |
Anne Frølund-Grangaard |
1996 |
9632AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:45.14 |
658 |
8 |
Julie Lamberth |
1996 |
9622AQ |
HILLERØD |
|
50m |
2:46.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:45.70 |
626 |
2 |
Marie Philipsen |
1992 |
9244AG |
WEST SWIM |
|
50m |
2:42.51 |
435 |
3 |
Louise Hedmann Jacobsen |
1996 |
9624AB |
SLANGERUP |
|
50m |
2:39.99 |
808 |
4 |
Frederikke Hall |
1992 |
9224AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:34.76 |
672 |
5 |
Josephina Bartela |
1994 |
9496AJ |
KVIK |
|
50m |
2:37.08 |
538 |
6 |
Olivia Ane Frey |
1994 |
9466AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:41.33 |
660 |
7 |
Clara Amalie Lisbjerg |
1996 |
9692AJ |
HILLERØD |
|
50m |
2:44.72 |
56 |
8 |
Anna Puggaard |
1996 |
9606AB |
TRITON B |
|
50m |
2:46.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
50m |
2:45.27 |
616 |
2 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
WEST SWIM |
|
50m |
2:42.02 |
684 |
3 |
Katrine Liljedahl |
1995 |
9578AX |
KVIK |
|
50m |
2:39.11 |
604 |
4 |
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
9282AG |
ST ESBJERG |
|
50m |
2:34.48 |
175 |
5 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
9274AF |
GI40HERMES |
|
50m |
2:36.36 |
720 |
6 |
Rikke Nissen |
1994 |
9424AG |
NAKSKOV |
|
50m |
2:41.12 |
656 |
7 |
Nicoline Jacobsen |
1996 |
9692AQ |
HILLERØD |
|
50m |
2:43.60 |
589 |
8 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
GI40HERMES |
|
50m |
2:46.36 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
25 juni 2011 |
Licens til GI-40 Hermes |
Udskriftstidspunkt |
08:41 |
|