Startliste for Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÃ…M1-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 41
|
Stævne navn |
DM-L og DJM-L og DÅM-L gr.1 |
|
Udskriftsdato |
27 juni 2011 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:53 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2011 |
|
|
|
|
Løb 41, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (6) |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Louise Örnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
523 |
1 |
Johanne Sofie Kjærsgaard |
1998 |
9848AL |
AGF |
|
50m |
1:20.75 |
42 |
2 |
Rebecca Grønlund |
1998 |
9872AB |
TRITON B |
|
50m |
1:19.71 |
407 |
3 |
Laura Dahl |
1998 |
9824AN |
ROSKILDE |
|
50m |
1:18.60 |
62 |
4 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
9894AM |
HELSINGE |
|
50m |
1:18.16 |
663 |
5 |
Pernille Nislev |
1998 |
9842AC |
HILLERØD |
|
50m |
1:18.52 |
459 |
6 |
Celinn M. T. Larsen |
1998 |
9854AO |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:19.60 |
718 |
7 |
Laura Falk |
1998 |
9806AE |
OSK |
|
50m |
1:20.48 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Line Niss Bjerregaard |
1998 |
9866AG |
SMUT |
|
50m |
1:17.57 |
767 |
2 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
50m |
1:17.30 |
526 |
3 |
Astrid Fly Oredsson |
1998 |
9818AM |
AGF |
|
50m |
1:16.58 |
11 |
4 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
9832AI |
HELSINGØR |
|
50m |
1:16.20 |
441 |
5 |
Signe Bjerre |
1998 |
9854AB |
FR.SUND |
|
50m |
1:16.28 |
266 |
6 |
Henriette Hemmingsen |
1998 |
9858AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:16.73 |
735 |
7 |
Cecilie Forsberg Adolfsen |
1998 |
9856AI |
VIBORG |
|
50m |
1:17.48 |
725 |
8 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
50m |
1:17.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
455 |
1 |
Ida Krogh Gøtzsche |
1998 |
9874AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:15.74 |
79 |
2 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
50m |
1:15.47 |
34 |
3 |
Andrea Reich |
1998 |
9898AN |
BIRKERØD |
|
50m |
1:15.17 |
209 |
4 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:15.15 |
347 |
5 |
Siham Saud |
1997 |
9712AF |
HERLEV |
|
50m |
1:15.17 |
539 |
6 |
Frederikke Holm Iversen |
1998 |
9862AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:15.33 |
798 |
7 |
Laura Rimmer Hansen |
1998 |
9858AK |
GLADSAXE |
|
50m |
1:15.54 |
141 |
8 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:16.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
544 |
1 |
Sara Saur |
1997 |
9704AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.45 |
312 |
2 |
Emma Sørensen |
1997 |
9774AL |
HERNING |
|
50m |
1:13.43 |
48 |
3 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
TRITON B |
|
50m |
1:12.01 |
622 |
4 |
Rikke Svejgård Nielsen |
1997 |
9754AA |
WEST SWIM |
|
50m |
1:08.52 |
139 |
5 |
Anne-Kirstine Knudsen |
1997 |
9768AE |
VILDBJERG |
|
50m |
1:11.21 |
248 |
6 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
50m |
1:12.89 |
468 |
7 |
Tanja Lylloff |
1998 |
9816AB |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:13.75 |
411 |
8 |
Rikke Voss |
1997 |
9756AP |
ROSKILDE |
|
50m |
1:15.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Caroline Svarer |
1997 |
9714AS |
KOLDING |
|
50m |
1:14.38 |
40 |
2 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
50m |
1:13.25 |
815 |
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.00 |
730 |
4 |
Emilie Beckmann |
1997 |
9778AG |
TUNE |
|
50m |
1:07.12 |
437 |
5 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
SLANGERUP |
|
50m |
1:10.93 |
134 |
6 |
Cathrine Stapelfeld |
1997 |
9784AF |
SILKEBORG |
|
50m |
1:12.83 |
398 |
7 |
Maria Uldal |
1998 |
9824AA |
KØGE |
|
50m |
1:13.60 |
649 |
8 |
Louise Sørensen Gosvig |
1997 |
9784AA |
HILLERØD |
|
50m |
1:15.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
612 |
1 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
9834AA |
WEST SWIM |
|
50m |
1:14.14 |
256 |
2 |
Nicoline M. Riisberg |
1997 |
9794AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:13.16 |
278 |
3 |
Sandra Soe |
1997 |
|
BIRKERØD |
|
50m |
1:11.52 |
16 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.05 |
696 |
5 |
Hannah Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
50m |
1:08.81 |
294 |
6 |
Stine Johansen |
1997 |
9792AE |
NYBORG |
|
50m |
1:12.32 |
322 |
7 |
Xenia Bonnen Sjøgren |
1997 |
9764AE |
VEST |
|
50m |
1:13.56 |
104 |
8 |
Laura K. Westergaard |
1997 |
9716AM |
AALBORG |
|
50m |
1:14.88 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
27 juni 2011 |
Licens til GI-40 Hermes |
Udskriftstidspunkt |
08:53 |
|