Results for UGP 2 med EK KYL Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 32.59 | 1:08.12 | 1:44.84 | 2:20.39 | |||
2 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 32.34 | 1:09.28 | 1:46.65 | 2:22.61 | |||
3 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 33.82 | 1:11.09 | 1:49.11 | 2:25.41 | |||
4 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.53 | 1:12.22 | 1:50.35 | 2:26.67 | |||
5 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 34.69 | 1:13.11 | 1:51.99 | 2:30.16 | |||
6 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 34.95 | 1:13.19 | 1:53.09 | 2:30.58 | |||
7 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.51 | 1:13.86 | 1:56.32 | 2:33.95 | |||
8 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.61 | 1:13.08 | 1:54.98 | 2:37.05 | |||
9 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.55 | 1:17.04 | 1:58.72 | 2:37.58 | |||
10 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.56 | 1:17.50 | 1:59.36 | 2:39.03 | |||
11 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 36.69 | 1:18.64 | 2:01.19 | 2:39.09 | |||
12 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 35.25 | 1:15.49 | 1:57.55 | 2:39.79 | |||
13 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 36.45 | 1:17.72 | 1:59.85 | 2:40.26 | |||
14 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 36.87 | 1:17.21 | 1:59.18 | 2:40.29 | |||
15 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.62 | 1:18.44 | 2:01.73 | 2:41.37 | |||
16 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.08 | 1:17.03 | 2:00.88 | 2:42.42 | |||
17 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.77 | 1:19.61 | 2:03.14 | 2:44.13 | |||
18 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.53 | 1:20.22 | 2:04.29 | 2:44.22 | |||
19 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.33 | 1:22.48 | 2:06.72 | 2:47.21 | |||
20 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 40.48 | 1:25.72 | 2:10.59 | 2:48.29 | |||
21 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.34 | 1:20.97 | 2:06.87 | 2:50.11 | |||
22 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.51 | 1:22.90 | 2:08.73 | 2:52.70 | |||
23 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.43 | 1:22.65 | 2:09.12 | 2:52.71 | |||
24 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 40.04 | 1:25.06 | 2:10.83 | 2:52.88 | |||
25 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 40.02 | 1:25.81 | 2:11.97 | 2:54.15 | |||
26 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.37 | 1:26.25 | 2:12.35 | 2:54.81 | |||
27 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.87 | 1:25.43 | 2:10.88 | 2:54.85 | |||
28 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.95 | 1:24.38 | 2:11.44 | 2:56.69 | |||
29 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 39.40 | 1:25.75 | 2:14.12 | 2:59.48 | |||
30 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.97 | 1:27.04 | 2:15.59 | 2:59.53 | |||
31 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.74 | 1:32.22 | 2:24.21 | 3:15.56 | |||
32 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 42.54 | 1:35.17 | 2:27.98 | 3:15.72 | |||
33 | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | 40.15 | 1:33.47 | 2:30.30 | 3:20.97 | |||
34 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.45 | 1:38.21 | 2:31.04 | 3:21.07 | |||
35 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 44.09 | 1:36.28 | 2:33.35 | 3:21.52 | |||
36 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 49.99 | 1:47.46 | 2:44.99 | 3:36.73 | |||
- | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 31.87 | 1:06.90 | 1:42.06 | 2:15.98 | |||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 31.76 | 1:07.18 | 1:43.66 | 2:18.75 | |||
3 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.62 | 1:08.78 | 1:47.54 | 2:24.52 | |||
4 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.87 | 1:11.72 | 1:50.19 | 2:27.51 | |||
5 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 32.50 | 1:09.88 | 1:49.10 | 2:28.23 | |||
6 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.86 | 1:11.28 | 1:50.61 | 2:29.63 | |||
7 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 34.82 | 1:13.96 | 1:53.62 | 2:30.61 | |||
8 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.30 | 1:15.16 | 1:55.40 | 2:34.58 | |||
9 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.28 | 1:14.40 | 1:55.03 | 2:34.91 | |||
10 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 35.39 | 1:14.51 | 1:55.71 | 2:35.58 | |||
11 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.22 | 1:18.77 | 2:02.70 | 2:42.72 | |||
12 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 37.01 | 1:17.54 | 2:01.47 | 2:43.46 | |||
13 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.67 | 1:21.40 | 2:08.83 | 2:56.33 | |||
14 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.56 | 1:26.40 | 2:13.91 | 2:58.91 | |||
15 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.00 | 1:26.10 | 2:15.04 | 3:01.58 | |||
16 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.53 | 1:30.39 | 2:21.16 | 3:07.25 | |||
17 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 42.87 | 1:32.25 | 2:25.19 | 3:18.02 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.90 | 1:07.17 | 1:44.46 | 2:19.29 | |||
2 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 33.12 | 1:09.37 | 1:46.17 | 2:21.14 | |||
3 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 32.99 | 1:08.38 | 1:45.50 | 2:21.95 | |||
4 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 33.84 | 1:11.26 | 1:49.89 | 2:26.88 | |||
5 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 33.42 | 1:11.73 | 1:51.91 | 2:31.43 | |||
6 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.09 | 1:13.04 | 1:53.03 | 2:32.01 | |||
7 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 35.85 | 1:15.36 | 1:55.90 | 2:33.72 | |||
8 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.30 | 1:14.63 | 1:55.42 | 2:34.21 | |||
9 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 35.88 | 1:15.64 | 1:56.49 | 2:35.57 | |||
10 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 35.64 | 1:15.48 | 1:52.13 | 2:36.59 | |||
11 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 35.14 | 1:15.22 | 1:57.04 | 2:37.15 | |||
12 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 37.65 | 1:19.13 | 2:01.48 | 2:42.41 | |||
13 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.24 | 1:21.35 | 2:06.77 | 2:51.67 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 31.29 | 1:05.84 | 1:40.65 | 2:16.11 | |||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.82 | 1:06.71 | 1:42.23 | 2:17.92 | |||
3 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 32.74 | 1:08.86 | 1:46.29 | 2:22.80 | |||
4 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.37 | 1:12.94 | 1:56.36 | 2:38.51 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 30.40 | 1:03.47 | |||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.39 | 1:05.05 | |||||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.33 | 1:07.06 | |||||
4 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 32.33 | 1:07.23 | |||||
5 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.62 | 1:08.16 | |||||
6 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.37 | 1:10.71 | |||||
7 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 33.77 | 1:12.80 | |||||
8 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 34.81 | 1:13.15 | |||||
9 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.93 | 1:16.20 | |||||
10 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 35.58 | 1:16.39 | |||||
11 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.43 | 1:18.86 | |||||
12 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 39.58 | 1:20.21 | |||||
13 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 39.52 | 1:21.75 | |||||
14 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.82 | 1:22.08 | |||||
15 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.11 | 1:22.33 | |||||
16 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.38 | 1:22.87 | |||||
17 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.50 | 1:23.34 | |||||
18 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 39.16 | 1:23.60 | |||||
19 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.14 | 1:23.77 | |||||
20 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.05 | 1:24.22 | |||||
21 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 40.22 | 1:25.18 | |||||
22 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 39.70 | 1:25.31 | |||||
23 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 40.55 | 1:25.95 | |||||
24 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.58 | 1:26.52 | |||||
25 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.79 | 1:28.41 | |||||
26 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.67 | 1:28.82 | |||||
27 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.26 | 1:30.92 | |||||
28 | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.02 | 1:35.31 | |||||
29 | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.82 | 1:37.32 | |||||
30 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 47.99 | 1:39.54 | |||||
31 | Markus Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.96 | 1:39.63 | |||||
32 | Gustav Lindoff | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.52 | 1:48.53 | |||||
33 | Oskar Jansson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.08 | 1:49.37 | |||||
34 | Alvin Högman-Lindblom | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 50.90 | 1:50.60 | |||||
35 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 50.90 | 1:55.16 | |||||
- | Emilio Nilsson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Jonathan Jensen | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.01 | 1:01.38 | |||||
2 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 30.59 | 1:03.02 | |||||
3 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.94 | 1:05.05 | |||||
4 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 31.60 | 1:07.17 | |||||
5 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.64 | 1:07.27 | |||||
6 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.06 | 1:07.38 | |||||
7 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.87 | 1:09.18 | |||||
8 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.91 | 1:09.74 | |||||
9 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.12 | 1:12.40 | |||||
10 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.93 | 1:13.20 | |||||
11 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.68 | 1:13.23 | |||||
12 | Aram Vardanian | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.44 | 1:17.13 | |||||
13 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 35.96 | 1:17.37 | |||||
14 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.67 | 1:18.05 | |||||
15 | Gustaf Hellmark | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.00 | 1:21.79 | |||||
16 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 39.52 | 1:22.48 | |||||
17 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.77 | 1:22.56 | |||||
18 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.39 | 1:30.95 | |||||
19 | Bi Perälä | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.62 | 1:43.05 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.34 | 56.50 | |||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.15 | 56.71 | |||||
3 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 28.49 | 58.99 | |||||
4 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.83 | 59.40 | |||||
5 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.35 | 59.48 | |||||
6 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 29.08 | 59.93 | |||||
7 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.14 | 1:00.79 | |||||
8 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.28 | 1:00.97 | |||||
9 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 29.58 | 1:01.18 | |||||
10 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 29.42 | 1:01.42 | |||||
11 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 29.22 | 1:01.69 | |||||
12 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 29.69 | 1:01.85 | |||||
13 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.67 | 1:02.77 | |||||
14 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.64 | 1:06.94 | |||||
15 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 33.40 | 1:08.71 | |||||
16 | Czarek Pardo | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.35 | 1:15.24 | |||||
17 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.65 | 1:16.32 | |||||
18 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.72 | 1:17.45 | |||||
19 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.35 | 1:20.54 | |||||
20 | Tommy Chiu | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.94 | 1:32.86 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.28 | 56.57 | |||||
2 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.95 | 58.38 | |||||
3 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 28.98 | 58.87 | |||||
4 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 28.24 | 59.66 | |||||
5 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 28.39 | 59.73 | |||||
6 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 28.69 | 1:00.21 | |||||
7 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 29.33 | 1:00.40 | |||||
8 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.87 | 1:00.42 | |||||
9 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 28.99 | 1:01.14 | |||||
10 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 29.54 | 1:01.42 | |||||
11 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.06 | 1:01.80 | |||||
12 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 30.85 | 1:02.22 | |||||
13 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.29 | 1:08.01 | |||||
14 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 33.80 | 1:08.13 | |||||
15 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.45 | 1:08.53 | |||||
16 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.20 | 1:08.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.78 | 1:11.18 | |||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.70 | 1:19.18 | |||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 38.93 | 1:22.55 | |||||
4 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.34 | 1:23.31 | |||||
5 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.29 | 1:23.45 | |||||
6 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.39 | 1:26.28 | |||||
7 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.62 | 1:26.67 | |||||
8 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 40.82 | 1:28.67 | |||||
9 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.64 | 1:30.59 | |||||
10 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.81 | 1:35.88 | |||||
11 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.49 | 1:37.14 | |||||
12 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.50 | 1:38.08 | |||||
13 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.98 | 1:39.06 | |||||
14 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 45.75 | 1:44.02 | |||||
- | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 31.25 | 1:07.44 | |||||
2 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.52 | 1:15.99 | |||||
3 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.62 | 1:19.24 | |||||
4 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.23 | 1:20.00 | |||||
5 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 37.78 | 1:23.43 | |||||
6 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.82 | 1:25.15 | |||||
7 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.83 | 1:25.36 | |||||
8 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.76 | 1:26.87 | |||||
- | Laura Chan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 33.89 | 1:13.54 | |||||
2 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.82 | 1:20.66 | |||||
3 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.91 | 1:21.87 | |||||
4 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 38.05 | 1:24.00 | |||||
5 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.22 | 1:24.36 | |||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.98 | 1:06.97 | |||||
2 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 32.98 | 1:10.67 | |||||
3 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 33.15 | 1:11.14 | |||||
4 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.16 | 1:25.14 | |||||
5 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 42.88 | 1:33.18 | |||||
- | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.80 | 1:09.53 | 1:49.64 | 2:28.59 | |||
2 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 38.10 | 1:23.30 | 2:13.30 | 3:00.22 | |||
3 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.09 | 1:29.08 | 2:18.16 | 3:05.01 | |||
4 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.96 | 1:30.12 | 2:21.23 | 3:09.50 | |||
5 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.57 | 1:39.91 | 2:35.14 | 3:30.91 | |||
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 34.01 | 1:16.63 | 2:00.45 | 2:42.14 | |||
2 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.34 | 1:23.60 | 2:11.82 | 3:01.24 | |||
- | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.54 | 1:13.92 | 1:55.76 | 2:36.15 | |||
2 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.36 | 1:18.17 | 2:02.25 | 2:45.86 | |||
3 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.40 | 1:18.31 | 2:04.98 | 2:46.98 | |||
4 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.51 | 1:27.64 | 2:16.49 | 3:02.40 | |||
- | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.70 | 1:07.76 | 1:43.61 | 2:21.23 | |||
2 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 31.82 | 1:08.48 | 1:47.10 | 2:27.47 | |||
3 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.05 | 1:19.34 | 2:03.61 | 2:48.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:48 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.86 | 1:22.80 | 2:07.05 | 2:48.90 | |||
2 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.47 | 1:25.31 | 2:09.91 | 2:50.27 | |||
3 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 40.79 | 1:23.36 | 2:08.51 | 2:50.85 | |||
4 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 42.43 | 1:28.10 | 2:12.95 | 2:56.03 | |||
5 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 43.70 | 1:28.91 | 2:14.85 | 2:58.56 | |||
6 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.44 | 1:27.20 | 2:13.99 | 2:59.19 | |||
7 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.48 | 1:30.48 | 2:17.41 | 3:02.38 | |||
8 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.14 | 1:30.18 | 2:17.02 | 3:02.49 | |||
9 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.35 | 1:31.96 | 2:20.12 | 3:06.46 | |||
10 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.60 | 1:33.47 | 2:24.54 | 3:15.01 | |||
11 | Wendy Lam | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.40 | 1:35.76 | 2:26.92 | 3:15.48 | |||
12 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.38 | 1:35.66 | 2:27.82 | 3:16.71 | |||
13 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 47.50 | 1:38.84 | 2:29.49 | 3:18.58 | |||
14 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 47.71 | 1:38.41 | 2:32.13 | 3:22.47 | |||
15 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.33 | 1:42.49 | 2:37.98 | 3:29.15 | |||
16 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 50.83 | 1:46.80 | 2:43.50 | 3:34.93 | |||
17 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.14 | 1:50.15 | 2:47.60 | 3:44.00 | |||
18 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 58.49 | 2:00.85 | 3:03.72 | 3:56.42 | |||
- | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.92 | 1:13.60 | 1:53.57 | 2:31.98 | |||
2 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 37.90 | 1:19.59 | 2:01.68 | 2:40.36 | |||
3 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.33 | 1:22.19 | 2:05.82 | 2:47.61 | |||
4 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.55 | 1:23.29 | 2:06.83 | 2:48.56 | |||
5 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.42 | 1:21.11 | 2:05.89 | 2:48.98 | |||
6 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 41.13 | 1:23.78 | 2:07.92 | 2:50.33 | |||
7 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 41.44 | 1:26.48 | 2:11.45 | 2:53.39 | |||
8 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.73 | 1:24.75 | 2:09.13 | 2:53.54 | |||
9 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 40.38 | 1:23.96 | 2:09.74 | 2:53.98 | |||
10 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 41.00 | 1:27.86 | 2:15.46 | 3:00.50 | |||
11 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.68 | 1:35.27 | 2:25.83 | 3:14.32 | |||
- | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 38.01 | 1:19.17 | 2:00.92 | 2:41.61 | |||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 36.59 | 1:17.23 | 1:59.33 | 2:41.76 | |||
3 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 37.72 | 1:19.07 | 2:01.31 | 2:41.83 | |||
4 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 40.20 | 1:24.48 | 2:09.66 | 2:51.65 | |||
5 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 41.59 | 1:25.83 | 2:09.90 | 2:51.75 | |||
6 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.58 | 1:25.68 | 2:12.15 | 2:57.30 | |||
7 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.76 | 1:31.89 | 2:22.18 | 3:09.44 | |||
8 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.61 | 1:36.54 | 2:28.38 | 3:18.73 | |||
- | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 36.79 | 1:15.77 | 1:56.76 | 2:38.31 | |||
2 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 37.15 | 1:17.61 | 2:00.10 | 2:40.76 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 12:48 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 13:16 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.24 | 1:07.12 | |||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.35 | 1:10.59 | |||||
3 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.21 | 1:15.09 | |||||
4 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.68 | 1:19.00 | |||||
5 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 38.90 | 1:21.08 | |||||
6 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.33 | 1:21.91 | |||||
7 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.33 | 1:23.62 | |||||
8 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.53 | 1:26.56 | |||||
9 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 46.78 | 1:29.94 | |||||
10 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.85 | 1:32.11 | |||||
11 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.35 | 1:32.94 | |||||
12 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 46.16 | 1:33.41 | |||||
13 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.40 | 1:33.43 | |||||
14 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.35 | 1:34.69 | |||||
15 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 47.16 | 1:37.83 | |||||
16 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 48.79 | 1:38.63 | |||||
17 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 49.53 | 1:39.67 | |||||
18 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.27 | 1:41.16 | |||||
19 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 49.62 | 1:43.08 | |||||
20 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 51.88 | 1:45.20 | |||||
21 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 51.90 | 1:49.89 | |||||
22 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 54.83 | 1:52.33 | |||||
23 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 56.48 | 1:53.23 | |||||
- | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | DSQ | ||||||
- | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 35.63 | 1:14.31 | |||||
2 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.09 | 1:17.79 | |||||
3 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.61 | 1:19.16 | |||||
4 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.53 | 1:22.21 | |||||
5 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.96 | 1:24.10 | |||||
6 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.93 | 1:24.90 | |||||
7 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.96 | 1:25.02 | |||||
8 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 42.01 | 1:25.15 | |||||
9 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 43.46 | 1:27.23 | |||||
10 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 44.31 | 1:29.99 | |||||
11 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.65 | 1:30.33 | |||||
12 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 45.16 | 1:33.43 | |||||
13 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.77 | 1:38.52 | |||||
14 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 49.68 | 1:39.44 | |||||
15 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.85 | 1:41.75 | |||||
- | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Aram Vardanian | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.50 | 1:01.75 | |||||
2 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.21 | 1:03.38 | |||||
3 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.14 | 1:03.65 | |||||
4 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 33.13 | 1:08.33 | |||||
5 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 33.04 | 1:08.69 | |||||
6 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.88 | 1:10.16 | |||||
7 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.98 | 1:10.39 | |||||
8 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 33.88 | 1:11.10 | |||||
9 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.28 | 1:14.47 | |||||
10 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 36.43 | 1:15.56 | |||||
11 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.98 | 1:30.93 | |||||
12 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 45.24 | 1:33.14 | |||||
13 | Czarek Pardo | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.49 | 1:33.97 | |||||
- | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.86 | 1:06.38 | |||||
2 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 31.69 | 1:06.65 | |||||
3 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 32.84 | 1:07.25 | |||||
4 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 33.18 | 1:07.66 | |||||
5 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.21 | 1:07.78 | |||||
6 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.51 | 1:08.90 | |||||
7 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 35.84 | 1:11.96 | |||||
8 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 37.10 | 1:16.56 | |||||
9 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 38.96 | 1:20.06 | |||||
10 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 39.98 | 1:24.28 | |||||
- | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 13:16 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:10.90 | 2:26.06 | 3:41.12 | 4:56.01 | 9:57.02 | ||
6:11.83 | 7:27.46 | 8:43.00 | ||||||||
2 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 1:10.97 | 2:28.00 | 3:45.42 | 5:04.22 | 10:08.73 | ||
6:21.73 | 7:37.56 | 8:54.42 | ||||||||
3 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:11.31 | 2:28.57 | 3:46.48 | 5:05.27 | 10:23.93 | ||
6:24.69 | 7:45.04 | 9:04.81 | ||||||||
4 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 1:14.85 | 2:34.45 | 3:54.42 | 5:15.20 | 10:39.66 | ||
6:36.15 | 7:58.46 | 9:19.96 | ||||||||
5 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:17.29 | 2:42.21 | 4:08.43 | 5:35.74 | 11:14.47 | ||
7:02.98 | 8:30.22 | 9:56.32 | ||||||||
6 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 1:18.46 | 2:42.81 | 4:09.71 | 5:38.07 | 11:27.79 | ||
7:06.56 | 8:34.60 | 10:03.32 | ||||||||
7 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 1:21.25 | 2:53.59 | 4:28.12 | 6:01.70 | 12:14.11 | ||
7:37.39 | 9:11.85 | 10:47.00 | ||||||||
8 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 1:28.41 | 3:02.17 | 4:37.86 | 6:15.48 | 12:27.46 | ||
7:50.05 | 9:23.69 | 10:58.72 | ||||||||
9 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 1:26.17 | 2:59.21 | 4:34.34 | 6:10.98 | 12:37.89 | ||
7:48.78 | 9:25.61 | 11:03.77 | ||||||||
10 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 1:27.06 | 4:42.60 | 6:22.49 | 8:52.54 | 12:51.08 | ||
11:23.83 | 12:12.83 | |||||||||
11 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:33.04 | 3:14.85 | 4:55.25 | 6:33.82 | 13:02.07 | ||
8:11.00 | 9:49.50 | 11:29.29 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:16.97 | 2:37.45 | 3:59.70 | 5:21.56 | 10:47.65 | ||
6:44.28 | 8:06.84 | 9:29.32 | ||||||||
2 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:20.66 | 2:52.58 | 4:25.28 | 5:59.11 | 11:41.99 | ||
7:24.58 | 8:54.15 | 10:21.58 | ||||||||
- | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:10.63 | 2:27.80 | 3:45.65 | 5:03.82 | 10:10.54 | ||
6:22.43 | 7:40.12 | 8:57.16 | ||||||||
2 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 1:15.45 | 2:37.83 | 4:00.67 | 5:24.15 | 10:45.55 | ||
6:42.68 | 8:04.40 | 9:27.79 | ||||||||
3 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 1:20.45 | 2:44.29 | 4:08.63 | 5:32.98 | 11:08.88 | ||
6:57.87 | 8:23.01 | 9:46.95 | ||||||||
4 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:18.70 | 2:41.10 | 4:06.64 | 5:33.58 | 11:21.00 | ||
7:01.24 | 8:28.35 | 9:55.64 | ||||||||
5 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 1:23.00 | 2:50.59 | 4:18.60 | 5:44.64 | 11:24.97 | ||
7:10.91 | 8:37.62 | 10:04.02 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.00 | 2:23.75 | 3:39.12 | 4:54.48 | 9:54.87 | ||
6:10.06 | 7:25.85 | 8:41.41 | ||||||||
2 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:10.97 | 2:28.23 | 3:48.47 | 5:11.42 | 10:41.45 | ||
6:34.91 | 7:58.27 | 9:21.46 | ||||||||
3 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:19.19 | 2:48.35 | 4:18.52 | 5:51.35 | 12:04.57 | ||
7:25.39 | 8:58.96 | 10:33.95 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.91 | ||||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.97 | ||||||
3 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 34.86 | ||||||
4 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 35.60 | ||||||
5 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.09 | ||||||
6 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 36.36 | ||||||
7 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.61 | ||||||
8 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.70 | ||||||
9 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 37.74 | ||||||
10 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.87 | ||||||
11 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 38.16 | ||||||
12 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.36 | ||||||
13 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.58 | ||||||
14 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 38.77 | ||||||
15 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.91 | ||||||
16 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.06 | ||||||
17 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.22 | ||||||
18 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.33 | ||||||
19 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.58 | ||||||
20 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 39.66 | ||||||
21 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.98 | ||||||
22 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 40.02 | ||||||
23 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 40.07 | ||||||
24 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 40.55 | ||||||
25 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.06 | ||||||
26 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.31 | ||||||
27 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.89 | ||||||
28 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 42.01 | ||||||
29 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 42.34 | ||||||
30 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 42.45 | ||||||
31 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.56 | ||||||
32 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.77 | ||||||
33 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 42.89 | ||||||
34 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 43.25 | ||||||
35 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 43.95 | ||||||
36 | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | 44.04 | ||||||
37 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.05 | ||||||
38 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.20 | ||||||
39 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 44.30 | ||||||
40 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.43 | ||||||
41 | Tilda Smedberg | 2001 | Fagersta Simklubb | 44.94 | ||||||
42 | Maja Svensson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 44.97 | ||||||
43 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 45.59 | ||||||
44 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 45.63 | ||||||
45 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.76 | ||||||
46 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 45.98 | ||||||
47 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 46.35 | ||||||
48 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 46.69 | ||||||
49 | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | 49.34 | ||||||
50 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 50.39 | ||||||
51 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 50.83 | ||||||
52 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 50.99 | ||||||
53 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.85 | ||||||
- | Clara Lundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 30.51 | ||||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 32.86 | ||||||
3 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.56 | ||||||
4 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.29 | ||||||
5 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.47 | ||||||
6 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 34.71 | ||||||
7 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 34.78 | ||||||
8 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.79 | ||||||
8 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.79 | ||||||
10 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.87 | ||||||
11 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.11 | ||||||
12 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 35.29 | ||||||
13 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 35.46 | ||||||
13 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.46 | ||||||
15 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.59 | ||||||
16 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 35.82 | ||||||
17 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 35.88 | ||||||
18 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 35.90 | ||||||
19 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 36.03 | ||||||
20 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.06 | ||||||
21 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.21 | ||||||
22 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 36.93 | ||||||
23 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 37.22 | ||||||
24 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.52 | ||||||
24 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.52 | ||||||
26 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.83 | ||||||
27 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.38 | ||||||
28 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 38.72 | ||||||
29 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 40.49 | ||||||
30 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 40.91 | ||||||
31 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 41.37 | ||||||
32 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.69 | ||||||
33 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.74 | ||||||
34 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.26 | ||||||
35 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.01 | ||||||
36 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.61 | ||||||
37 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 51.54 | ||||||
- | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.05 | ||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 30.18 | ||||||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 31.59 | ||||||
4 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 31.64 | ||||||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.47 | ||||||
6 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 33.97 | ||||||
7 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.21 | ||||||
8 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.29 | ||||||
9 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.86 | ||||||
10 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 36.57 | ||||||
11 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.80 | ||||||
12 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.01 | ||||||
13 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.15 | ||||||
2 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 33.78 | ||||||
3 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.37 | ||||||
4 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.84 | ||||||
5 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.87 | ||||||
6 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.94 | ||||||
7 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 35.48 | ||||||
8 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 36.16 | ||||||
9 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.92 | ||||||
10 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.01 | ||||||
11 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.20 | ||||||
12 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.82 | ||||||
13 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 40.13 | ||||||
14 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.53 | ||||||
15 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.31 | ||||||
16 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.48 | ||||||
17 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 43.56 | ||||||
18 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 43.97 | ||||||
19 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.40 | ||||||
20 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.25 | ||||||
21 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 46.68 | ||||||
22 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 47.12 | ||||||
23 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 47.38 | ||||||
24 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 47.48 | ||||||
25 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 48.91 | ||||||
26 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 49.22 | ||||||
27 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 49.56 | ||||||
28 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 49.72 | ||||||
29 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 50.09 | ||||||
30 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 51.99 | ||||||
31 | Sebastian Gecer | 2002 | Västerås Simsällskap | 53.43 | ||||||
32 | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 55.15 | ||||||
33 | William Wonde | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 1:01.57 | ||||||
- | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.99 | ||||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.68 | ||||||
3 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.23 | ||||||
4 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.06 | ||||||
5 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 30.28 | ||||||
6 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 30.74 | ||||||
7 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 30.80 | ||||||
8 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.85 | ||||||
9 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 32.88 | ||||||
10 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 33.00 | ||||||
11 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.64 | ||||||
12 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.74 | ||||||
13 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.83 | ||||||
14 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 34.37 | ||||||
15 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.44 | ||||||
16 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 34.51 | ||||||
17 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 34.76 | ||||||
18 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.79 | ||||||
19 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.83 | ||||||
20 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.17 | ||||||
21 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 35.29 | ||||||
22 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.87 | ||||||
23 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.11 | ||||||
24 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.99 | ||||||
25 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.58 | ||||||
26 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.66 | ||||||
27 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 39.81 | ||||||
28 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 41.27 | ||||||
29 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.67 | ||||||
30 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.97 | ||||||
31 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 42.44 | ||||||
32 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.69 | ||||||
33 | Aram Vardanian | 2000 | Västerås Simsällskap | 45.77 | ||||||
34 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 50.33 | ||||||
35 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 52.68 | ||||||
- | Czarek Pardo | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNF | ||||||
- | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Måns Stomvall | 1990 | Eskilstuna Simklubb | 25.18 | ||||||
2 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.10 | ||||||
3 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 27.69 | ||||||
4 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 28.78 | ||||||
5 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.31 | ||||||
6 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 29.56 | ||||||
7 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 29.75 | ||||||
8 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 29.80 | ||||||
9 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 29.94 | ||||||
10 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.57 | ||||||
11 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.82 | ||||||
11 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 30.82 | ||||||
13 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 30.99 | ||||||
14 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 31.50 | ||||||
15 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 31.61 | ||||||
16 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 31.96 | ||||||
17 | Carl Walo | 1997 | Bålsta Simklubb | 32.45 | ||||||
18 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.28 | ||||||
19 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.18 | ||||||
20 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.77 | ||||||
2 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 35.37 | ||||||
3 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.63 | ||||||
4 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.73 | ||||||
5 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 37.25 | ||||||
6 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 37.29 | ||||||
7 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 37.40 | ||||||
8 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 37.68 | ||||||
9 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.11 | ||||||
10 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.54 | ||||||
11 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.91 | ||||||
12 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.15 | ||||||
13 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 39.39 | ||||||
14 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 39.44 | ||||||
15 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 39.89 | ||||||
16 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 40.36 | ||||||
17 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 40.65 | ||||||
18 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.80 | ||||||
19 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 40.81 | ||||||
19 | Tilda Smedberg | 2001 | Fagersta Simklubb | 40.81 | ||||||
21 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.11 | ||||||
22 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 41.28 | ||||||
23 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 41.37 | ||||||
24 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.55 | ||||||
25 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.83 | ||||||
26 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 41.89 | ||||||
27 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.15 | ||||||
28 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.48 | ||||||
29 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.49 | ||||||
30 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.55 | ||||||
31 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.58 | ||||||
32 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 42.75 | ||||||
33 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.52 | ||||||
34 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 43.73 | ||||||
35 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 44.07 | ||||||
36 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.38 | ||||||
37 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 44.49 | ||||||
38 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 44.75 | ||||||
39 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 44.80 | ||||||
40 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.86 | ||||||
41 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.12 | ||||||
42 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.34 | ||||||
43 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.45 | ||||||
43 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 46.45 | ||||||
45 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.53 | ||||||
46 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 46.56 | ||||||
47 | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | 46.61 | ||||||
48 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.81 | ||||||
49 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 46.94 | ||||||
50 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 47.07 | ||||||
51 | Maja Svensson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 47.24 | ||||||
52 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 47.26 | ||||||
53 | Clara Lundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 47.72 | ||||||
54 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.88 | ||||||
55 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.82 | ||||||
56 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 50.57 | ||||||
57 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 52.86 | ||||||
58 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.50 | ||||||
59 | Dalia Al-Mashat | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.01 | ||||||
60 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 1:02.07 | ||||||
- | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Kunelius | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Wendy Lam | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 33.20 | ||||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 33.96 | ||||||
3 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 34.90 | ||||||
4 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 35.42 | ||||||
5 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.52 | ||||||
6 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 35.60 | ||||||
6 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.60 | ||||||
8 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 35.95 | ||||||
9 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 36.62 | ||||||
10 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 37.02 | ||||||
11 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.06 | ||||||
12 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.46 | ||||||
13 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.58 | ||||||
14 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.64 | ||||||
15 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.66 | ||||||
16 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.14 | ||||||
17 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.34 | ||||||
18 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.43 | ||||||
19 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 38.51 | ||||||
20 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.57 | ||||||
21 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 38.69 | ||||||
22 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 38.70 | ||||||
23 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.71 | ||||||
24 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 38.87 | ||||||
25 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.03 | ||||||
26 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 39.41 | ||||||
27 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.62 | ||||||
28 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.65 | ||||||
29 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 39.87 | ||||||
30 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.83 | ||||||
31 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 41.09 | ||||||
32 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 41.95 | ||||||
33 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.00 | ||||||
34 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 43.31 | ||||||
35 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 43.51 | ||||||
36 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.75 | ||||||
37 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.23 | ||||||
38 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 44.44 | ||||||
39 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.78 | ||||||
- | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Maja Andersson | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Rita Yousif | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.94 | ||||||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.99 | ||||||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.63 | ||||||
4 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 33.73 | ||||||
5 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.79 | ||||||
6 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 34.35 | ||||||
7 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.49 | ||||||
8 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 36.19 | ||||||
9 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 37.19 | ||||||
10 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.73 | ||||||
11 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 40.25 | ||||||
12 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.22 | ||||||
13 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 45.16 | ||||||
- | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 17:54 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.78 | ||||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.55 | ||||||
3 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.03 | ||||||
4 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 36.22 | ||||||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.59 | ||||||
6 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 37.03 | ||||||
7 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 38.94 | ||||||
8 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.13 | ||||||
9 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.01 | ||||||
10 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.27 | ||||||
11 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.57 | ||||||
12 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 40.81 | ||||||
13 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 41.21 | ||||||
14 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 42.86 | ||||||
15 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.90 | ||||||
16 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.94 | ||||||
17 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.05 | ||||||
18 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 43.66 | ||||||
19 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 44.13 | ||||||
20 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 44.21 | ||||||
21 | Jonathan Jensen | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.50 | ||||||
22 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.77 | ||||||
23 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 45.11 | ||||||
24 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.44 | ||||||
25 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.51 | ||||||
26 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 46.19 | ||||||
27 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 46.20 | ||||||
28 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.98 | ||||||
29 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 47.48 | ||||||
30 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 47.74 | ||||||
31 | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.77 | ||||||
32 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 47.86 | ||||||
33 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 47.92 | ||||||
34 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 48.06 | ||||||
35 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 49.41 | ||||||
36 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 49.88 | ||||||
37 | William Wonde | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 50.12 | ||||||
38 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 51.24 | ||||||
39 | Alvin Högman-Lindblom | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 52.13 | ||||||
40 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 52.91 | ||||||
41 | Markus Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 53.05 | ||||||
42 | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 53.58 | ||||||
43 | Oskar Jansson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 55.64 | ||||||
44 | Gustav Lindoff | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 56.03 | ||||||
45 | Oscar Darenmalm | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 56.66 | ||||||
46 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 59.63 | ||||||
- | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.16 | ||||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.87 | ||||||
3 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 30.38 | ||||||
4 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.71 | ||||||
5 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 31.75 | ||||||
6 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.79 | ||||||
7 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 32.28 | ||||||
8 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.94 | ||||||
9 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 33.47 | ||||||
10 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.52 | ||||||
11 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.57 | ||||||
12 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 34.31 | ||||||
13 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 34.43 | ||||||
14 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.21 | ||||||
15 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 35.89 | ||||||
16 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.53 | ||||||
17 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.82 | ||||||
18 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.31 | ||||||
19 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 37.38 | ||||||
20 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.43 | ||||||
21 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.52 | ||||||
22 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.64 | ||||||
23 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 39.05 | ||||||
24 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 39.71 | ||||||
25 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.96 | ||||||
26 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.18 | ||||||
27 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.31 | ||||||
28 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.44 | ||||||
29 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 41.54 | ||||||
30 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 42.51 | ||||||
31 | Czarek Pardo | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.71 | ||||||
32 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 42.75 | ||||||
33 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 43.18 | ||||||
34 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.07 | ||||||
35 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.06 | ||||||
36 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.24 | ||||||
37 | Tommy Chiu | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 49.54 | ||||||
38 | Bi Perälä | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 49.56 | ||||||
- | Gustaf Hellmark | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 30.06 | ||||||
2 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.25 | ||||||
3 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 31.34 | ||||||
4 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 31.55 | ||||||
5 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 31.80 | ||||||
6 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 31.92 | ||||||
7 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.25 | ||||||
8 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.28 | ||||||
9 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 32.53 | ||||||
10 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.81 | ||||||
11 | Carl Walo | 1997 | Bålsta Simklubb | 32.90 | ||||||
12 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 35.36 | ||||||
13 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 35.42 | ||||||
14 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.48 | ||||||
15 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.16 | ||||||
16 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 36.72 | ||||||
17 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 38.09 | ||||||
18 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.75 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 17:54 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 18:35 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.73 | ||||||
2 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.46 | ||||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 38.88 | ||||||
4 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 39.33 | ||||||
5 | Tilda Smedberg | 2001 | Fagersta Simklubb | 40.17 | ||||||
6 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 41.95 | ||||||
7 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 42.18 | ||||||
8 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.29 | ||||||
9 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 42.35 | ||||||
10 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 42.93 | ||||||
11 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 43.29 | ||||||
12 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 44.03 | ||||||
13 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.81 | ||||||
14 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 44.87 | ||||||
15 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.98 | ||||||
16 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.19 | ||||||
17 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.30 | ||||||
18 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.34 | ||||||
19 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 45.67 | ||||||
20 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 46.05 | ||||||
20 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 46.05 | ||||||
22 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 46.07 | ||||||
23 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.39 | ||||||
24 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.60 | ||||||
25 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.61 | ||||||
26 | Wendy Lam | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.64 | ||||||
27 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 46.72 | ||||||
28 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 46.86 | ||||||
29 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 46.93 | ||||||
30 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 47.32 | ||||||
31 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 47.43 | ||||||
32 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 47.63 | ||||||
33 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 47.83 | ||||||
34 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 47.95 | ||||||
35 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 48.30 | ||||||
36 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 48.43 | ||||||
37 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 48.50 | ||||||
38 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 48.56 | ||||||
39 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 48.57 | ||||||
40 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 48.64 | ||||||
41 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.70 | ||||||
42 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 48.94 | ||||||
43 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.16 | ||||||
44 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 49.66 | ||||||
45 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 50.50 | ||||||
46 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 50.93 | ||||||
47 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 51.78 | ||||||
48 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.79 | ||||||
49 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 53.31 | ||||||
50 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 54.21 | ||||||
51 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 54.39 | ||||||
52 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.64 | ||||||
53 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 57.78 | ||||||
54 | Maja Svensson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 58.55 | ||||||
55 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 59.41 | ||||||
56 | Stina Wallin | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:03.03 | ||||||
57 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:03.56 | ||||||
58 | Marcel Gerges | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:03.87 | ||||||
59 | Ton Jessica | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.45 | ||||||
60 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.52 | ||||||
61 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.93 | ||||||
62 | Kamila Mannteufel | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.63 | ||||||
- | Dalia Al-Mashat | 2006 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ebba Kunelius | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Karin Rehnholm | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.80 | ||||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 38.65 | ||||||
3 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.72 | ||||||
4 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 39.08 | ||||||
5 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 39.38 | ||||||
6 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 39.43 | ||||||
7 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 39.88 | ||||||
8 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.98 | ||||||
9 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 39.99 | ||||||
10 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.20 | ||||||
11 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 40.25 | ||||||
12 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.38 | ||||||
13 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.40 | ||||||
14 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 40.80 | ||||||
15 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 40.86 | ||||||
16 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 40.93 | ||||||
17 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.00 | ||||||
18 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 41.32 | ||||||
19 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 42.34 | ||||||
20 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 42.82 | ||||||
21 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 42.83 | ||||||
22 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 42.91 | ||||||
23 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.42 | ||||||
24 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.96 | ||||||
25 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.01 | ||||||
26 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 44.31 | ||||||
27 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 44.60 | ||||||
28 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 44.66 | ||||||
29 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 44.93 | ||||||
30 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.77 | ||||||
31 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 46.63 | ||||||
32 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 46.66 | ||||||
33 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 46.67 | ||||||
34 | Maja Andersson | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.88 | ||||||
34 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.88 | ||||||
36 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 47.42 | ||||||
37 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.27 | ||||||
38 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 51.50 | ||||||
39 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 58.94 | ||||||
- | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.67 | ||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 38.14 | ||||||
3 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.25 | ||||||
4 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 39.89 | ||||||
5 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 40.56 | ||||||
6 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 40.68 | ||||||
7 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 40.82 | ||||||
8 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 41.93 | ||||||
9 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 42.85 | ||||||
10 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.57 | ||||||
11 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 44.70 | ||||||
12 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 44.79 | ||||||
13 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 45.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 18:35 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 18:59 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.33 | ||||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.81 | ||||||
3 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.88 | ||||||
4 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.12 | ||||||
5 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 38.36 | ||||||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.03 | ||||||
7 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 40.44 | ||||||
8 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.49 | ||||||
9 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 42.93 | ||||||
10 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.96 | ||||||
11 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 43.54 | ||||||
12 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 44.88 | ||||||
13 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.15 | ||||||
14 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.67 | ||||||
15 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 46.68 | ||||||
16 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.89 | ||||||
17 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 46.98 | ||||||
18 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.42 | ||||||
19 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.46 | ||||||
20 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 47.86 | ||||||
20 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 47.86 | ||||||
22 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 49.54 | ||||||
22 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 49.54 | ||||||
24 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.84 | ||||||
25 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 50.00 | ||||||
26 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 50.54 | ||||||
27 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 50.91 | ||||||
28 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 51.35 | ||||||
29 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 52.22 | ||||||
30 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 52.89 | ||||||
31 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 52.92 | ||||||
32 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.10 | ||||||
33 | Jonathan Jensen | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 54.39 | ||||||
34 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.85 | ||||||
35 | Sebastian Gecer | 2002 | Västerås Simsällskap | 55.07 | ||||||
36 | Oskar Jansson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 55.17 | ||||||
37 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 55.25 | ||||||
38 | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 56.84 | ||||||
39 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 57.37 | ||||||
40 | Gustav Lindoff | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 57.75 | ||||||
41 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 58.93 | ||||||
42 | Markus Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 59.98 | ||||||
43 | William Wonde | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 1:00.81 | ||||||
44 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 1:01.39 | ||||||
45 | Oscar Darenmalm | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.92 | ||||||
- | Alvin Högman-Lindblom | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Vincent Gerges | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.06 | ||||||
2 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.67 | ||||||
3 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.87 | ||||||
4 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 35.05 | ||||||
5 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 35.95 | ||||||
6 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.32 | ||||||
7 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.62 | ||||||
8 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.78 | ||||||
9 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.99 | ||||||
10 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 38.16 | ||||||
11 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 38.26 | ||||||
12 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.55 | ||||||
13 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 39.04 | ||||||
14 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 39.06 | ||||||
15 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 40.27 | ||||||
16 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.95 | ||||||
17 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.79 | ||||||
18 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.17 | ||||||
19 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 42.90 | ||||||
20 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 43.12 | ||||||
21 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.49 | ||||||
22 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.74 | ||||||
23 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 44.00 | ||||||
24 | Czarek Pardo | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.53 | ||||||
25 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 45.52 | ||||||
26 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.62 | ||||||
27 | Gustaf Hellmark | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.41 | ||||||
28 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.86 | ||||||
29 | Aram Vardanian | 2000 | Västerås Simsällskap | 47.87 | ||||||
30 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 49.04 | ||||||
31 | Bi Perälä | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.73 | ||||||
32 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 54.02 | ||||||
- | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tommy Chiu | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 31.48 | ||||||
2 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 31.80 | ||||||
3 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 32.60 | ||||||
4 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 32.89 | ||||||
5 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 33.04 | ||||||
6 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.19 | ||||||
7 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 34.29 | ||||||
8 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.35 | ||||||
9 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.10 | ||||||
10 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 36.21 | ||||||
11 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 37.50 | ||||||
12 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.22 | ||||||
13 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 39.29 | ||||||
14 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 39.78 | ||||||
15 | Carl Walo | 1997 | Bålsta Simklubb | 39.97 | ||||||
16 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 18:59 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 19:59 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.88 | ||||||
2 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 30.18 | ||||||
3 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 31.15 | ||||||
4 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.21 | ||||||
5 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 31.71 | ||||||
6 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 31.99 | ||||||
7 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 32.36 | ||||||
8 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 32.37 | ||||||
9 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.40 | ||||||
10 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.54 | ||||||
11 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 33.29 | ||||||
12 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 33.37 | ||||||
13 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 33.41 | ||||||
14 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.50 | ||||||
15 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.69 | ||||||
16 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.81 | ||||||
17 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.96 | ||||||
18 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 34.09 | ||||||
19 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 34.11 | ||||||
20 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 34.31 | ||||||
21 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 34.61 | ||||||
22 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 34.70 | ||||||
23 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.74 | ||||||
24 | Tilda Smedberg | 2001 | Fagersta Simklubb | 34.79 | ||||||
25 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 35.09 | ||||||
26 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.18 | ||||||
27 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.41 | ||||||
28 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 35.45 | ||||||
29 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.54 | ||||||
30 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.60 | ||||||
31 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.63 | ||||||
32 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.70 | ||||||
32 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.70 | ||||||
34 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 35.75 | ||||||
35 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.89 | ||||||
36 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.00 | ||||||
37 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.71 | ||||||
38 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 36.82 | ||||||
39 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.86 | ||||||
40 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.10 | ||||||
41 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 37.15 | ||||||
42 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.22 | ||||||
43 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.24 | ||||||
44 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.35 | ||||||
45 | Clara Lundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.46 | ||||||
46 | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.88 | ||||||
47 | Maja Svensson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 37.89 | ||||||
48 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 38.16 | ||||||
49 | Wendy Lam | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.29 | ||||||
50 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 38.53 | ||||||
51 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 38.74 | ||||||
52 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.84 | ||||||
53 | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.08 | ||||||
54 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 39.78 | ||||||
55 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.80 | ||||||
56 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.48 | ||||||
57 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.14 | ||||||
58 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 45.26 | ||||||
59 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 45.55 | ||||||
60 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.87 | ||||||
61 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 51.48 | ||||||
62 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 53.32 | ||||||
63 | Ton Jessica | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 53.50 | ||||||
64 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 54.33 | ||||||
65 | Ebba Kunelius | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 55.22 | ||||||
66 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 59.14 | ||||||
67 | Dalia Al-Mashat | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 59.18 | ||||||
68 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 1:03.73 | ||||||
- | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 27.61 | ||||||
2 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.03 | ||||||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 29.45 | ||||||
4 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 29.97 | ||||||
5 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 30.19 | ||||||
6 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 30.49 | ||||||
7 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 30.58 | ||||||
8 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 30.69 | ||||||
9 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.90 | ||||||
10 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 31.28 | ||||||
11 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.65 | ||||||
12 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.78 | ||||||
13 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.03 | ||||||
14 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.12 | ||||||
15 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.23 | ||||||
16 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 32.26 | ||||||
17 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.33 | ||||||
18 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 32.35 | ||||||
19 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.51 | ||||||
20 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.74 | ||||||
21 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 32.85 | ||||||
22 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 33.01 | ||||||
23 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 33.16 | ||||||
24 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 33.34 | ||||||
25 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 33.35 | ||||||
26 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 33.40 | ||||||
27 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 33.67 | ||||||
28 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.81 | ||||||
29 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.91 | ||||||
30 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 34.07 | ||||||
31 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.11 | ||||||
32 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 34.72 | ||||||
33 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.92 | ||||||
34 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.10 | ||||||
35 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.21 | ||||||
36 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.45 | ||||||
37 | Maja Andersson | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.53 | ||||||
38 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.76 | ||||||
39 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.12 | ||||||
40 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.30 | ||||||
41 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.42 | ||||||
42 | Rita Yousif | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 52.11 | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 27.76 | ||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 28.43 | ||||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 28.70 | ||||||
4 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.39 | ||||||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 29.82 | ||||||
6 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 30.08 | ||||||
7 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 30.49 | ||||||
8 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 30.96 | ||||||
9 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.73 | ||||||
10 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 32.24 | ||||||
11 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.72 | ||||||
12 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.92 | ||||||
13 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 40.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 19:59 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 20:22 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 25.89 | ||||||
2 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 28.26 | ||||||
3 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.18 | ||||||
4 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.16 | ||||||
5 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 30.48 | ||||||
6 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.70 | ||||||
7 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.42 | ||||||
8 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.71 | ||||||
9 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.85 | ||||||
10 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 32.29 | ||||||
11 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 32.33 | ||||||
12 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 32.64 | ||||||
13 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.93 | ||||||
14 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 33.38 | ||||||
15 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 33.65 | ||||||
16 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.01 | ||||||
17 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 36.06 | ||||||
18 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 36.34 | ||||||
19 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.35 | ||||||
20 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.49 | ||||||
21 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 37.70 | ||||||
22 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.78 | ||||||
23 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.79 | ||||||
24 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 37.83 | ||||||
24 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.83 | ||||||
26 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.89 | ||||||
27 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 37.95 | ||||||
28 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 38.37 | ||||||
29 | William Wonde | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 39.53 | ||||||
30 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 39.54 | ||||||
31 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.71 | ||||||
32 | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.78 | ||||||
33 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.14 | ||||||
34 | Markus Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.48 | ||||||
35 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.62 | ||||||
36 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.03 | ||||||
37 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 41.60 | ||||||
38 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 43.13 | ||||||
39 | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.02 | ||||||
40 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 46.35 | ||||||
41 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 47.61 | ||||||
42 | Gustav Lindoff | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.28 | ||||||
43 | Douglas Carlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.76 | ||||||
- | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 25.81 | ||||||
2 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 26.32 | ||||||
3 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.01 | ||||||
4 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 27.19 | ||||||
5 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 27.38 | ||||||
6 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.53 | ||||||
7 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.15 | ||||||
8 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.16 | ||||||
9 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.24 | ||||||
10 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 28.32 | ||||||
11 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 28.34 | ||||||
12 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 28.48 | ||||||
13 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.59 | ||||||
14 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 28.88 | ||||||
15 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 29.37 | ||||||
16 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.81 | ||||||
17 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 30.16 | ||||||
18 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.40 | ||||||
19 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.57 | ||||||
20 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.59 | ||||||
21 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 30.97 | ||||||
22 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.78 | ||||||
23 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.99 | ||||||
24 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.24 | ||||||
25 | Czarek Pardo | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.25 | ||||||
26 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.89 | ||||||
27 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.12 | ||||||
28 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.65 | ||||||
29 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.31 | ||||||
30 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.53 | ||||||
31 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 34.61 | ||||||
32 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 35.68 | ||||||
33 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.70 | ||||||
34 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 36.54 | ||||||
35 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.37 | ||||||
36 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.04 | ||||||
37 | Bi Perälä | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.31 | ||||||
38 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.66 | ||||||
39 | Tommy Chiu | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.38 | ||||||
- | Gustaf Hellmark | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 24.73 | ||||||
2 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 25.61 | ||||||
3 | Daniel Truong | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 25.80 | ||||||
4 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 25.82 | ||||||
5 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 26.06 | ||||||
6 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 27.23 | ||||||
7 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.32 | ||||||
8 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 27.57 | ||||||
9 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 27.68 | ||||||
10 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.71 | ||||||
11 | Carl Walo | 1997 | Bålsta Simklubb | 27.81 | ||||||
12 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 27.83 | ||||||
13 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 27.91 | ||||||
14 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 28.03 | ||||||
15 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.08 | ||||||
16 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 28.80 | ||||||
17 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.87 | ||||||
18 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 29.33 | ||||||
19 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 30.25 | ||||||
20 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.95 | ||||||
21 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 20:22 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 16, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:27.22 | 3:06.40 | 4:53.61 | 6:21.89 | |||
2 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:27.21 | 3:02.39 | 4:55.72 | 6:23.10 | |||
3 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:34.08 | 3:15.84 | 5:01.07 | 6:33.88 | |||
4 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:35.81 | 3:16.26 | 5:08.08 | 6:34.57 | |||
5 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:36.85 | 3:20.04 | 5:10.02 | 6:39.15 | |||
6 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 1:45.71 | 3:26.20 | 5:18.25 | 6:48.86 | |||
Gren 16, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:25.27 | 2:55.55 | 4:36.64 | 5:54.53 | |||
2 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:30.14 | 2:58.88 | 4:38.02 | 5:57.85 | |||
3 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:34.44 | 3:08.89 | 4:47.56 | 6:15.29 | |||
4 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 1:29.16 | 3:10.87 | 4:54.27 | 6:19.22 | |||
5 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:35.92 | 3:15.66 | 5:00.68 | 6:25.68 | |||
- | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 16, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:21.82 | 2:52.77 | 4:38.60 | 5:52.23 | |||
Gren 16, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:16.27 | 2:41.44 | 4:17.74 | 5:35.06 | |||
2 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:20.21 | 2:45.29 | 4:28.05 | 5:44.15 | |||
- | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.80 | 1:18.44 | 2:01.38 | 2:39.78 | |||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 39.27 | 1:24.17 | 2:10.37 | 2:56.80 | |||
3 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.48 | 1:26.10 | 2:13.28 | 2:58.06 | |||
4 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 41.32 | 1:30.13 | 2:20.40 | 3:08.12 | |||
5 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.60 | 1:31.00 | 2:21.03 | 3:10.29 | |||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.06 | 1:32.66 | 2:23.68 | 3:13.64 | |||
7 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 43.99 | 1:37.22 | 2:27.99 | 3:18.14 | |||
8 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 44.85 | 1:36.73 | 2:29.94 | 3:20.06 | |||
9 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 45.12 | 1:38.37 | 2:30.84 | 3:22.37 | |||
10 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.50 | 1:39.72 | 2:34.39 | 3:26.54 | |||
11 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 48.70 | 1:42.10 | 2:39.09 | 3:29.71 | |||
12 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 48.19 | 1:43.26 | 2:39.27 | 3:34.36 | |||
13 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 48.91 | 1:45.57 | 2:43.20 | 3:39.18 | |||
14 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.50 | 1:43.65 | 2:42.65 | 3:41.38 | |||
15 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 49.32 | 1:48.05 | 2:45.60 | 3:42.42 | |||
16 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 49.50 | 1:47.50 | 2:48.03 | 3:44.96 | |||
17 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 52.81 | 1:53.46 | 2:54.66 | 3:55.50 | |||
18 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 54.62 | 1:58.80 | 3:05.89 | 4:10.81 | |||
- | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.82 | 1:18.45 | 2:01.00 | 2:42.54 | |||
2 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.26 | 1:28.09 | 2:16.75 | 3:04.72 | |||
3 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.52 | 1:30.99 | 2:20.59 | 3:08.93 | |||
4 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 43.17 | 1:32.73 | 2:21.77 | 3:10.17 | |||
5 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.77 | 1:42.69 | 2:37.55 | 3:30.93 | |||
6 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 46.79 | 1:42.36 | 2:38.57 | 3:32.96 | |||
7 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.48 | 1:45.18 | 2:42.65 | 3:39.89 | |||
- | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.29 | 1:16.28 | 1:59.26 | 2:41.00 | |||
2 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.42 | 1:21.15 | 2:06.12 | 2:50.88 | |||
3 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.92 | 1:28.31 | 2:16.86 | 3:03.73 | |||
4 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 39.35 | 1:26.50 | 2:15.47 | 3:04.33 | |||
5 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.40 | 1:33.92 | 2:27.96 | 3:21.66 | |||
6 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 46.97 | 1:41.10 | 2:37.54 | 3:32.52 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 34.06 | 1:12.65 | 1:52.34 | 2:32.76 | |||
2 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 33.38 | 1:12.11 | 1:53.65 | 2:35.51 | |||
3 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.96 | 1:19.81 | 2:03.97 | 2:46.92 | |||
4 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.70 | 1:27.45 | 2:15.30 | 3:03.00 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 18, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.39 | 1:20.12 | |||||
2 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 39.96 | 1:22.17 | |||||
3 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 39.50 | 1:23.38 | |||||
4 | Tilda Smedberg | 2001 | Fagersta Simklubb | 42.28 | 1:30.48 | |||||
5 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 42.83 | 1:30.78 | |||||
6 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 43.25 | 1:32.52 | |||||
7 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 45.03 | 1:33.70 | |||||
8 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.41 | 1:33.81 | |||||
9 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 46.34 | 1:35.96 | |||||
10 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.17 | 1:36.06 | |||||
11 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.68 | 1:36.38 | |||||
12 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 46.59 | 1:37.11 | |||||
13 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.50 | 1:37.41 | |||||
14 | Clara Lundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 45.43 | 1:37.92 | |||||
15 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.45 | 1:37.95 | |||||
16 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.12 | 1:39.01 | |||||
17 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.21 | 1:39.16 | |||||
18 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.57 | 1:39.49 | |||||
18 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 47.20 | 1:39.49 | |||||
20 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 47.16 | 1:40.72 | |||||
21 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 48.34 | 1:41.00 | |||||
22 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 47.50 | 1:41.67 | |||||
23 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 48.78 | 1:42.74 | |||||
24 | Wendy Lam | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.25 | 1:42.79 | |||||
25 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 48.68 | 1:42.86 | |||||
26 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 48.74 | 1:44.19 | |||||
27 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 48.61 | 1:45.41 | |||||
28 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 49.25 | 1:46.41 | |||||
29 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 51.81 | 1:48.83 | |||||
30 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 51.88 | 1:49.21 | |||||
31 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 51.56 | 1:50.41 | |||||
32 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 53.02 | 1:54.40 | |||||
33 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 54.87 | 1:54.47 | |||||
34 | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | 52.75 | 1:54.64 | |||||
35 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 53.77 | 1:55.42 | |||||
36 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 58.71 | 2:07.81 | |||||
37 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:01.86 | 2:13.14 | |||||
38 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:06.73 | 2:17.55 | |||||
- | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | DNF | ||||||
- | Olivia Sjöberg | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.70 | 1:23.05 | |||||
2 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.37 | 1:24.53 | |||||
3 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.89 | 1:28.99 | |||||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 41.21 | 1:29.21 | |||||
5 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 42.49 | 1:30.59 | |||||
6 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.15 | 1:32.46 | |||||
7 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.94 | 1:40.36 | |||||
8 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 49.40 | 1:48.06 | |||||
- | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 37.11 | 1:19.20 | |||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 38.89 | 1:21.76 | |||||
3 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 40.86 | 1:25.38 | |||||
4 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 41.19 | 1:26.83 | |||||
5 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 41.94 | 1:30.91 | |||||
6 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 43.47 | 1:32.01 | |||||
7 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.55 | 1:38.44 | |||||
8 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 47.33 | 1:39.22 | |||||
Gren 18, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.37 | 1:17.45 | |||||
2 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.04 | 1:26.12 | |||||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 41.16 | 1:27.33 | |||||
4 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 41.63 | 1:29.91 | |||||
5 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.50 | 1:32.83 | |||||
6 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 45.61 | 1:38.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.94 | 1:07.59 | 1:50.23 | 2:20.96 | |||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.28 | 1:16.71 | 2:05.06 | 2:42.72 | |||
3 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.70 | 1:18.87 | 2:07.78 | 2:44.34 | |||
4 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.79 | 1:19.04 | 2:09.42 | 2:46.74 | |||
5 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.74 | 1:23.92 | 2:15.34 | 2:53.23 | |||
6 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.18 | 1:25.98 | 2:17.83 | 2:56.20 | |||
7 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.59 | 1:26.71 | 2:17.55 | 2:57.89 | |||
8 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 38.07 | 1:25.59 | 2:16.48 | 2:59.82 | |||
9 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.34 | 1:26.03 | 2:24.10 | 3:04.89 | |||
10 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.00 | 1:29.69 | 2:25.61 | 3:07.64 | |||
11 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.89 | 1:36.88 | 2:33.78 | 3:21.25 | |||
12 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 49.79 | 1:42.51 | 2:38.60 | 3:22.73 | |||
13 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 48.94 | 1:45.87 | 2:40.86 | 3:26.32 | |||
14 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 50.03 | 1:42.33 | 2:40.26 | 3:26.59 | |||
15 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 49.82 | 1:39.99 | 2:41.60 | 3:27.00 | |||
16 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 51.64 | 1:44.14 | 2:42.62 | 3:27.97 | |||
17 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.56 | 1:44.53 | 2:45.36 | 3:36.55 | |||
18 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 50.54 | 1:46.79 | 2:48.03 | 3:37.26 | |||
19 | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 58.96 | 1:58.22 | 3:02.51 | 3:56.60 | |||
- | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.02 | 1:14.47 | 1:59.79 | 2:34.35 | |||
2 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.57 | 1:18.91 | 2:09.64 | 2:46.64 | |||
3 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.47 | 1:24.67 | 2:09.08 | 2:47.97 | |||
4 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.11 | 1:17.07 | 2:11.07 | 2:49.53 | |||
5 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.59 | 1:24.11 | 2:11.76 | 2:50.95 | |||
6 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.02 | 1:27.84 | 2:19.94 | 2:57.67 | |||
7 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.22 | 1:26.37 | 2:17.76 | 2:58.91 | |||
8 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.96 | 1:26.37 | 2:20.92 | 2:58.95 | |||
9 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.99 | 1:23.77 | 2:21.18 | 2:59.09 | |||
10 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.23 | 1:22.11 | 2:20.36 | 3:00.31 | |||
11 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.99 | 1:26.67 | 2:22.44 | 3:01.76 | |||
12 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 50.36 | 1:40.58 | 2:44.79 | 3:30.09 | |||
13 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 56.60 | 1:51.39 | 2:47.77 | 3:37.63 | |||
- | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.21 | 1:07.54 | 1:50.24 | 2:21.10 | |||
2 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.10 | 1:06.37 | 1:50.09 | 2:22.29 | |||
3 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.66 | 1:10.68 | 1:58.24 | 2:30.55 | |||
4 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 34.31 | 1:12.25 | 2:01.40 | 2:38.51 | |||
5 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 44.54 | 1:33.44 | 2:21.97 | 3:03.97 | |||
6 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 48.33 | 1:37.88 | 2:32.21 | 3:17.73 | |||
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.22 | 1:05.99 | 1:46.29 | 2:18.99 | |||
2 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.28 | 1:04.56 | 1:48.52 | 2:21.17 | |||
3 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 32.76 | 1:09.13 | 1:53.78 | 2:27.55 | |||
4 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 31.68 | 1:11.37 | 1:54.53 | 2:30.01 | |||
5 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.08 | 1:11.74 | 2:00.10 | 2:35.96 | |||
6 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 32.94 | 1:15.18 | 2:02.11 | 2:37.17 | |||
7 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 33.64 | 1:14.48 | 2:02.53 | 2:37.32 | |||
8 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.71 | 1:21.57 | 2:14.31 | 2:54.65 | |||
9 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 38.03 | 1:27.37 | 2:24.77 | 3:12.37 | |||
- | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 13:05 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 20, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:09.09 | 2:24.03 | 3:39.88 | 4:53.77 | |||
2 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 1:10.24 | 2:25.78 | 3:42.24 | 4:55.54 | |||
3 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 1:14.33 | 2:32.27 | 3:51.33 | 5:10.18 | |||
4 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:14.59 | 2:36.99 | 3:58.91 | 5:16.41 | |||
5 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:16.74 | 2:40.17 | 4:02.99 | 5:21.51 | |||
6 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:16.73 | 2:40.06 | 4:03.93 | 5:25.59 | |||
7 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:18.02 | 2:43.24 | 4:08.24 | 5:29.29 | |||
8 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 1:18.27 | 2:42.61 | 4:06.42 | 5:29.97 | |||
9 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:18.87 | 2:45.97 | 4:13.18 | 5:37.85 | |||
10 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:20.63 | 2:47.90 | 4:15.18 | 5:39.83 | |||
11 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:20.50 | 2:48.74 | 4:16.50 | 5:40.12 | |||
12 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 1:19.50 | 2:47.17 | 4:16.60 | 5:40.41 | |||
13 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:21.18 | 2:50.51 | 4:19.52 | 5:42.42 | |||
14 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:21.30 | 2:50.55 | 4:19.46 | 5:43.11 | |||
15 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:24.07 | 2:55.62 | 4:27.42 | 5:53.69 | |||
16 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:23.15 | 2:52.82 | 4:25.14 | 5:55.26 | |||
17 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 1:18.98 | 2:51.99 | 4:25.98 | 5:56.13 | |||
18 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 1:25.75 | 2:59.00 | 4:33.57 | 5:57.11 | |||
19 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:25.55 | 2:58.63 | 4:31.29 | 5:58.61 | |||
20 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:25.89 | 3:00.65 | 4:36.01 | 6:07.51 | |||
21 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 1:30.14 | 3:06.04 | 4:41.46 | 6:09.08 | |||
22 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:28.54 | 3:04.12 | 4:40.74 | 6:10.49 | |||
23 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:27.74 | 3:04.00 | 4:41.98 | 6:13.72 | |||
24 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:29.79 | 3:07.52 | 4:45.30 | 6:19.62 | |||
25 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:36.85 | 3:25.24 | 5:12.99 | 6:55.93 | |||
- | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Gren 20, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:08.89 | 2:23.36 | 3:37.49 | 4:49.53 | |||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:08.77 | 2:23.80 | 3:38.19 | 4:50.24 | |||
3 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:12.09 | 2:31.93 | 3:52.41 | 5:07.62 | |||
4 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:14.93 | 2:35.90 | 3:57.28 | 5:14.05 | |||
5 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.63 | 2:37.60 | 4:00.74 | 5:21.54 | |||
6 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.84 | 2:39.26 | 4:03.02 | 5:22.81 | |||
7 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 1:17.20 | 2:41.90 | 4:06.44 | 5:29.74 | |||
8 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:17.17 | 2:43.63 | 4:10.70 | 5:32.80 | |||
9 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:20.74 | 2:47.96 | 4:14.59 | 5:38.30 | |||
10 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:23.54 | 2:55.84 | 4:24.75 | 5:48.49 | |||
11 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:28.00 | 3:05.60 | 4:43.06 | 6:17.46 | |||
12 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:26.78 | 3:03.22 | 4:43.49 | 6:22.76 | |||
13 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:31.42 | 3:14.14 | 4:57.37 | 6:37.19 | |||
Gren 20, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 1:08.98 | 2:23.25 | 3:39.29 | 4:54.29 | |||
2 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:08.76 | 2:23.78 | 3:41.04 | 4:57.40 | |||
3 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.15 | 2:24.93 | 3:41.40 | 5:04.17 | |||
4 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 1:10.33 | 2:28.30 | 3:46.93 | 5:07.21 | |||
5 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 1:16.12 | 2:37.53 | 3:59.46 | 5:17.98 | |||
6 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:14.43 | 2:37.46 | 4:01.51 | 5:21.61 | |||
7 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 1:15.80 | 2:39.21 | 4:03.93 | 5:24.88 | |||
8 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:14.92 | 2:39.31 | 4:04.74 | 5:26.18 | |||
9 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 1:19.16 | 2:45.10 | 4:10.58 | 5:36.26 | |||
10 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 1:20.88 | 2:47.98 | 4:14.15 | 5:37.35 | |||
11 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 1:21.41 | 2:50.64 | 4:18.62 | 5:42.51 | |||
12 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:25.36 | 3:00.62 | 5:25.20 | 6:09.27 | |||
13 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:31.21 | 3:17.60 | 5:03.76 | 6:47.66 | |||
Gren 20, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:06.18 | 2:15.93 | 3:28.81 | 4:40.70 | |||
2 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.70 | 2:24.84 | 3:43.73 | 5:02.86 | |||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:09.82 | 2:26.85 | 3:47.57 | 5:07.45 | |||
4 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:21.58 | 2:50.10 | 4:20.58 | 5:47.80 | |||
- | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 13:05 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:55 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 21, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:04.55 | 2:15.12 | 3:26.06 | 4:36.55 | 17:32.03 | ||
5:47.96 | 7:00.49 | 8:12.09 | 9:23.17 | |||||||
10:34.58 | 11:43.87 | 12:55.11 | 14:06.23 | |||||||
15:16.58 | 16:27.29 | |||||||||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:18.74 | 2:43.31 | 4:09.93 | 5:35.32 | 21:10.03 | ||
7:04.82 | 8:29.60 | 9:55.81 | 11:23.80 | |||||||
12:46.14 | 14:08.29 | 15:31.01 | 16:55.13 | |||||||
18:25.46 | 19:50.37 | |||||||||
3 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:19.80 | 2:46.46 | 4:13.08 | 5:39.85 | 21:28.34 | ||
7:07.02 | 8:33.36 | 10:00.19 | 11:27.71 | |||||||
12:55.29 | 14:22.26 | 15:48.86 | 17:14.81 | |||||||
18:40.68 | 20:06.85 | |||||||||
4 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 1:30.93 | 3:10.64 | 4:50.10 | 6:29.48 | 24:51.54 | ||
8:10.89 | 9:52.34 | 11:33.56 | 13:13.26 | |||||||
14:55.58 | 16:36.82 | 18:19.49 | 20:01.20 | |||||||
21:40.17 | 23:18.55 | |||||||||
5 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:33.79 | 3:15.62 | 4:56.77 | 6:40.13 | 24:54.67 | ||
8:26.98 | 10:09.27 | 11:50.25 | 13:31.18 | |||||||
15:12.02 | 16:53.08 | 18:32.57 | 20:09.81 | |||||||
21:47.23 | 23:22.97 | |||||||||
Gren 21, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:16.52 | 2:37.77 | 4:00.70 | 5:23.86 | 20:47.94 | ||
6:46.98 | 8:11.23 | 9:34.81 | 10:59.50 | |||||||
12:23.60 | 13:48.04 | 15:11.88 | 16:36.34 | |||||||
18:01.32 | 19:25.48 | |||||||||
2 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:13.29 | 2:36.20 | 3:59.58 | 5:23.67 | 20:49.90 | ||
6:48.36 | 8:12.22 | 9:37.09 | 11:02.51 | |||||||
12:32.33 | 13:59.43 | 15:24.92 | 16:48.58 | |||||||
18:10.74 | 19:33.14 | |||||||||
3 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 1:15.57 | 2:38.45 | 4:02.60 | 5:28.11 | 20:59.04 | ||
6:52.62 | 8:18.14 | 9:44.03 | 11:07.19 | |||||||
12:31.43 | 13:56.20 | 15:20.97 | 16:45.34 | |||||||
18:12.00 | 19:39.03 | |||||||||
4 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:18.75 | 2:44.20 | 4:08.75 | 5:34.09 | 21:53.13 | ||
7:00.07 | 8:27.83 | 9:56.09 | 11:25.65 | |||||||
12:56.06 | 14:26.13 | 15:56.41 | 17:26.64 | |||||||
18:57.71 | 20:26.48 | |||||||||
5 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.08 | 2:45.53 | 4:13.50 | 5:41.75 | 22:07.87 | ||
7:11.17 | 8:39.54 | 10:09.23 | 11:39.62 | |||||||
13:08.59 | 14:39.21 | 16:09.83 | 17:41.24 | |||||||
19:12.66 | 20:43.03 | |||||||||
6 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:30.52 | 3:10.74 | 4:54.66 | 6:39.17 | 25:13.10 | ||
8:22.15 | 10:05.46 | 11:48.22 | 13:29.34 | |||||||
15:13.81 | 16:58.80 | 18:41.37 | 20:23.21 | |||||||
22:03.36 | 23:39.60 | |||||||||
Gren 21, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:05.98 | 2:18.13 | 3:32.62 | 4:47.03 | 18:23.08 | ||
6:02.06 | 7:17.57 | 8:33.24 | 9:48.41 | |||||||
11:03.54 | 12:17.95 | 13:31.49 | 14:44.46 | |||||||
15:57.79 | 17:11.05 | |||||||||
2 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:06.09 | 2:19.59 | 3:33.83 | 4:48.50 | 18:29.87 | ||
6:03.30 | 7:18.75 | 8:33.73 | 9:48.81 | |||||||
11:03.69 | 12:19.05 | 13:33.52 | 14:48.37 | |||||||
16:03.23 | 17:18.58 | |||||||||
3 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 1:07.71 | 2:22.09 | 3:37.38 | 4:52.40 | 18:54.26 | ||
6:08.94 | 7:24.93 | 8:41.12 | 9:57.98 | |||||||
11:14.71 | 12:31.78 | 13:48.68 | 15:06.17 | |||||||
16:24.15 | 17:40.48 | |||||||||
4 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:04.64 | 2:17.98 | 3:32.49 | 4:47.85 | 18:54.44 | ||
6:04.54 | 7:20.80 | 8:36.78 | 9:52.09 | |||||||
11:13.49 | 12:31.53 | 13:50.54 | 15:09.47 | |||||||
16:29.53 | 17:45.54 | |||||||||
5 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 1:08.47 | 2:26.18 | 3:43.59 | 5:00.54 | 19:09.80 | ||
6:18.68 | 7:36.64 | 8:54.33 | 10:12.17 | |||||||
11:30.59 | 12:48.99 | 14:07.61 | 15:25.94 | |||||||
16:43.66 | 17:58.97 | |||||||||
6 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 1:09.41 | 2:28.81 | 3:47.22 | 5:07.67 | 19:23.18 | ||
6:24.73 | 7:44.33 | 9:04.42 | 10:23.30 | |||||||
11:42.40 | 13:01.98 | 14:20.43 | 15:38.91 | |||||||
16:56.84 | 18:13.22 | |||||||||
7 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:18.19 | 2:43.86 | 4:09.91 | 5:38.17 | 21:58.80 | ||
7:08.98 | 8:37.82 | 10:08.24 | 11:38.43 | |||||||
13:08.90 | 14:37.41 | 16:06.84 | 17:38.07 | |||||||
19:10.37 | 20:41.16 | |||||||||
Gren 21, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:04.29 | 2:14.43 | 3:25.61 | 4:36.66 | 17:33.96 | ||
5:48.23 | 7:00.38 | 8:12.04 | 9:22.81 | |||||||
10:34.89 | 11:44.07 | 12:55.08 | 14:06.19 | |||||||
15:16.40 | 16:26.53 | |||||||||
2 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:07.08 | 2:17.04 | 3:28.94 | 4:39.69 | 17:57.76 | ||
5:51.93 | 7:04.16 | 8:16.86 | 9:28.94 | |||||||
10:40.69 | 11:53.19 | 13:05.58 | 14:18.94 | |||||||
15:32.26 | 16:45.79 | |||||||||
3 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 1:07.80 | 2:18.06 | 3:28.33 | 4:40.14 | 18:08.09 | ||
5:55.30 | 7:12.48 | 8:28.24 | 9:41.11 | |||||||
10:57.28 | 12:10.55 | 13:22.71 | 14:34.20 | |||||||
15:47.63 | 17:00.62 | |||||||||
4 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 1:06.26 | 2:19.30 | 3:34.19 | 4:49.16 | 18:53.92 | ||
6:04.10 | 7:19.64 | 8:35.74 | 9:51.59 | |||||||
11:09.85 | 12:28.97 | 13:46.62 | 15:04.94 | |||||||
16:24.92 | 17:42.91 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 14:55 |