Tulokset Hyvinkää Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
09:27 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50 Free F 10 & under, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Brita Rannamets |
2004 |
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
32.01 |
|
2 |
Taisia Kolesnikova |
2005 |
Vovis |
|
|
|
|
|
32.06 |
|
3 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
33.87 |
|
4 |
Mari-Liis Maas |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
35.75 |
|
5 |
Sonja Salmimies |
2004 |
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
36.90 |
|
6 |
Felicia Talamanov |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
37.71 |
|
7 |
Albina Baburina |
2004 |
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
37.97 |
|
8 |
Elis Treial |
2004 |
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
38.24 |
|
9 |
Yana Guskova |
2004 |
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
38.33 |
|
10 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
38.55 |
|
11 |
Liilia Tönisson |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
38.71 |
|
12 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
39.13 |
|
13 |
Siiri Reinonen |
2004 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
39.76 |
|
14 |
Lumi Luoma |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.54 |
|
15 |
Saga Jatkola |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
41.70 |
|
16 |
Anna Semenova |
2004 |
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
41.95 |
|
17 |
Margareta Jagomägi |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
42.89 |
|
18 |
Jonna Marjatta Laitinen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
45.27 |
|
19 |
Heli Kuisma |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
46.37 |
|
20 |
Melina Rantala |
2005 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
09:27 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
09:35 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50 Free M 10 & under, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maxim Nikulin |
2004 |
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
33.04 |
|
2 |
Nikolay Shifrin |
2004 |
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
33.46 |
|
3 |
Roman Pushkin |
2005 |
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
33.73 |
|
4 |
Erik Anja |
2004 |
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
33.85 |
|
5 |
Evgenii Shifrin |
2004 |
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
33.97 |
|
6 |
Karl Mattias Milk |
2004 |
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
34.32 |
|
7 |
Egor Solntsev |
2004 |
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
35.63 |
|
8 |
Sander Aavik |
2004 |
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
35.81 |
|
9 |
Otto Kuusisto |
2004 |
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
36.85 |
|
10 |
Kaspar Daniel Laherand |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
37.42 |
|
11 |
Jako Joosep Viirpuu |
2005 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
38.88 |
|
12 |
Eero Leino |
2004 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
39.02 |
|
13 |
Alexander Nyman |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
39.28 |
|
14 |
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
39.31 |
|
15 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
39.62 |
|
16 |
Aleksi Kokkonen |
2004 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
41.12 |
|
17 |
Nikita Kolesnikov |
2007 |
Vovis |
|
|
|
|
|
41.81 |
|
18 |
Erik Lennart Kullerkann |
2005 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
45.87 |
|
19 |
Jan Byskov |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
47.06 |
|
- |
Onni Äijälä |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
09:35 |
|
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
14:05 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Heinlo |
2003 |
|
440 |
|
|
|
|
30.55 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Kajanto |
2002 |
|
400 |
|
|
|
|
31.54 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanna Maria Kuru |
2002 |
|
345 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sandra Tammiste |
2003 |
|
330 |
|
|
|
|
33.63 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
328 |
|
|
|
|
33.71 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
305 |
|
|
|
|
34.53 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
296 |
|
|
|
|
34.85 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Retva |
2003 |
|
289 |
|
|
|
|
35.14 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Taiga Yritys |
2003 |
|
281 |
|
|
|
|
35.46 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rahel Sisas |
2003 |
|
270 |
|
|
|
|
35.93 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Viivi Kuosmanen |
2002 |
|
257 |
|
|
|
|
36.56 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iida Koskiluoto |
2002 |
|
238 |
|
|
|
|
37.48 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cinja Åvist |
2003 |
|
235 |
|
|
|
|
37.65 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Edla Wuori |
2003 |
|
231 |
|
|
|
|
37.85 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veronika Heier |
2002 |
|
230 |
|
|
|
|
37.91 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Nieminen |
2002 |
|
227 |
|
|
|
|
38.06 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frida Kangastupa |
2003 |
|
227 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oona Lehtola |
2003 |
|
223 |
|
|
|
|
38.31 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Vilma Rantala |
2003 |
|
215 |
|
|
|
|
38.78 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Irina Tikhonova |
2003 |
|
211 |
|
|
|
|
39.01 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Noora Uro |
2003 |
|
208 |
|
|
|
|
39.18 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
207 |
|
|
|
|
39.28 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Tiia Kuisma |
2003 |
|
199 |
|
|
|
|
39.82 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Riikka Vuorenpää |
2003 |
|
196 |
|
|
|
|
40.01 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Viola Varjola |
2002 |
|
188 |
|
|
|
|
40.57 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sofia Blomfelt |
2003 |
|
170 |
|
|
|
|
41.89 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Milla Salminen |
2003 |
|
170 |
|
|
|
|
41.97 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Victoria Vöikar |
2002 |
|
164 |
|
|
|
|
42.41 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Nelli Vartiainen |
2002 |
|
154 |
|
|
|
|
43.35 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maria Yritys |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vanessa Viiding |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai teippaus |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandra Koreshkova |
2000 |
|
516 |
|
|
|
|
28.97 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktoria Ekimova |
2001 |
|
500 |
|
|
|
|
29.29 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
495 |
|
|
|
|
29.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
477 |
|
|
|
|
29.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Maria Randma |
2001 |
|
475 |
|
|
|
|
29.78 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erika Ketola |
2000 |
|
455 |
|
|
|
|
30.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emmi Saarela |
2001 |
|
442 |
|
|
|
|
30.52 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
421 |
|
|
|
|
31.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katariina Mäll |
2000 |
|
415 |
|
|
|
|
31.15 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roosa Paukku |
2000 |
|
414 |
|
|
|
|
31.18 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniela Helanne |
2000 |
|
387 |
|
|
|
|
31.90 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anni Hirvo |
2001 |
|
381 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
370 |
|
|
|
|
32.36 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aino Pajari |
2001 |
|
358 |
|
|
|
|
32.74 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aada Pohjala |
2001 |
|
354 |
|
|
|
|
32.84 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
346 |
|
|
|
|
33.09 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonna Salminen |
2001 |
|
316 |
|
|
|
|
34.12 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kiira Vuorinen |
2001 |
|
245 |
|
|
|
|
37.11 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fanny Jonasson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Polina Ryzhova |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
621 |
|
|
|
|
27.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
536 |
|
|
|
|
28.62 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Margaret Danilov |
1999 |
|
531 |
|
|
|
|
28.70 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
525 |
|
|
|
|
28.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Andelin |
1998 |
|
486 |
|
|
|
|
29.57 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Jantunen |
1998 |
|
485 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petra Steen |
1999 |
|
467 |
|
|
|
|
29.95 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eveliina Ollikainen |
1998 |
|
465 |
|
|
|
|
29.99 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vanessa Pönnighaus |
1999 |
|
436 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saara Hirvo |
1999 |
|
350 |
|
|
|
|
32.98 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanna Hyvönen |
1999 |
|
345 |
|
|
|
|
33.14 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sara Lehtinen |
1999 |
|
301 |
|
|
|
|
34.67 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veera Kauppinen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
651 |
|
|
|
|
26.82 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klara Mikulasova |
1987 |
|
581 |
|
|
|
|
27.85 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Krista Heikkilä |
1995 |
|
511 |
|
|
|
|
29.08 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
484 |
|
|
|
|
29.60 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Saarinen |
1996 |
|
474 |
|
|
|
|
29.80 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noora Koponen |
1996 |
|
454 |
|
|
|
|
30.24 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sanna Salonen |
1995 |
|
454 |
|
|
|
|
30.24 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elli Ylinen |
1996 |
|
453 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sini Fröblom |
1995 |
|
429 |
|
|
|
|
30.81 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
14:05 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
17:43 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Heinlo |
2003 |
|
463 |
|
|
|
|
30.04 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Kajanto |
2002 |
|
408 |
|
|
|
|
31.33 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sandra Tammiste |
2003 |
|
362 |
|
|
|
|
32.60 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanna Maria Kuru |
2002 |
|
351 |
|
|
|
|
32.95 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
307 |
|
|
|
|
34.43 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
302 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandra Koreshkova |
2000 |
|
521 |
|
|
|
|
28.89 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
500 |
|
|
|
|
29.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktoria Ekimova |
2001 |
|
497 |
|
|
|
|
29.34 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
480 |
|
|
|
|
29.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Maria Randma |
2001 |
|
479 |
|
|
|
|
29.71 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erika Ketola |
2000 |
|
463 |
|
|
|
|
30.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
650 |
|
|
|
|
26.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
586 |
|
|
|
|
27.77 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
568 |
|
|
|
|
28.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Margaret Danilov |
1999 |
|
528 |
|
|
|
|
28.76 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Andelin |
1998 |
|
488 |
|
|
|
|
29.52 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petra Steen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Mikulasova |
1987 |
|
592 |
|
|
|
|
27.68 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Krista Heikkilä |
1995 |
|
502 |
|
|
|
|
29.24 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
488 |
|
|
|
|
29.53 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Saarinen |
1996 |
|
488 |
|
|
|
|
29.53 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Koponen |
1996 |
|
462 |
|
|
|
|
30.06 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sanna Salonen |
1995 |
|
457 |
|
|
|
|
30.17 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
17:43 |
|
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
10:16 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandr Shchegolev |
2002 |
|
403 |
|
|
|
|
27.47 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Joonas Viirpuu |
2002 |
|
299 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carl-Joseph Suuroja |
2002 |
|
269 |
|
|
|
|
31.41 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
239 |
|
|
|
|
32.67 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
237 |
|
|
|
|
32.80 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jass Rootsma |
2002 |
|
205 |
|
|
|
|
34.41 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ville-Veikko Katajisto |
2002 |
|
204 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iivari Tuomola |
2002 |
|
197 |
|
|
|
|
34.86 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aleksi Vuorio |
2002 |
|
150 |
|
|
|
|
38.15 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
140 |
|
|
|
|
39.06 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Max Eriksson |
2002 |
|
140 |
|
|
|
|
39.09 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
137 |
|
|
|
|
39.34 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristjan Pärn |
2003 |
|
130 |
|
|
|
|
40.05 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
124 |
|
|
|
|
40.62 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Georgy Galchenko |
2000 |
|
508 |
|
|
|
|
25.43 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vladislav Titov |
2000 |
|
463 |
|
|
|
|
26.24 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Lähde |
2000 |
|
405 |
|
|
|
|
27.43 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henry Hatanpää |
2000 |
|
404 |
|
|
|
|
27.46 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andrey Antonov |
2000 |
|
402 |
|
|
|
|
27.49 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arsenii Kravtsov |
2000 |
|
378 |
|
|
|
|
28.07 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vinski Pyykönen |
2000 |
|
347 |
|
|
|
|
28.87 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Risto Laisi |
2001 |
|
345 |
|
|
|
|
28.94 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eero Ääremaa |
2000 |
|
333 |
|
|
|
|
29.28 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ivan Kirillov |
2001 |
|
320 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Georgy Mikholyak |
2000 |
|
299 |
|
|
|
|
30.33 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aleksandr Korkishko |
2001 |
|
298 |
|
|
|
|
30.39 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ivan Turbin |
2001 |
|
287 |
|
|
|
|
30.76 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Janne Koivunen |
2001 |
|
283 |
|
|
|
|
30.89 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jon Byskov |
2000 |
|
273 |
|
|
|
|
31.28 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniil Trufanov |
2001 |
|
270 |
|
|
|
|
31.37 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mattias Kaspar Krolov |
2001 |
|
270 |
|
|
|
|
31.40 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Markus Heino |
2000 |
|
256 |
|
|
|
|
31.97 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kirs Aleksander |
2001 |
|
223 |
|
|
|
|
33.46 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pyry Räisänen |
2001 |
|
221 |
|
|
|
|
33.55 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Teemu Salminen |
2001 |
|
220 |
|
|
|
|
33.60 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kasper Uusitalo |
2000 |
|
214 |
|
|
|
|
33.90 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Roni Törnqvist |
2000 |
|
212 |
|
|
|
|
34.02 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Eetu Häkkinen |
2001 |
|
205 |
|
|
|
|
34.41 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Oliver Juursoo |
2001 |
|
194 |
|
|
|
|
35.04 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jere Kärkäinen |
2000 |
|
191 |
|
|
|
|
35.20 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lenni Kukkonen |
2001 |
|
186 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Oskari Niemi |
2001 |
|
181 |
|
|
|
|
35.88 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Aapo Löyttyniemi |
2001 |
|
84 |
|
|
|
|
46.29 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
562 |
|
|
|
|
24.59 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matis Hiie |
1998 |
|
473 |
|
|
|
|
26.04 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Artur Filimonov |
1999 |
|
451 |
|
|
|
|
26.47 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joosep Raud |
1998 |
|
419 |
|
|
|
|
27.12 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
417 |
|
|
|
|
27.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
412 |
|
|
|
|
27.26 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Venni Rastas |
1999 |
|
395 |
|
|
|
|
27.66 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mattias Löhmus |
1999 |
|
379 |
|
|
|
|
28.03 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vadim Solntsev |
1999 |
|
371 |
|
|
|
|
28.23 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dmitrii Tikhonov-Bugrov |
1996 |
|
573 |
|
|
|
|
24.44 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
509 |
|
|
|
|
25.42 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frants Tikerpuu |
1997 |
|
508 |
|
|
|
|
25.43 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Otto Kuittinen |
1995 |
|
505 |
|
|
|
|
25.49 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Philip Malenak |
1990 |
|
494 |
|
|
|
|
25.67 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martti Pyysalo |
1992 |
|
492 |
|
|
|
|
25.70 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Risto Kadalipp |
1997 |
|
484 |
|
|
|
|
25.85 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matias Yritys |
1997 |
|
479 |
|
|
|
|
25.93 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vojtech Patek |
1993 |
|
464 |
|
|
|
|
26.22 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Hurskainen |
1997 |
|
456 |
|
|
|
|
26.36 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mitja Hyytiäinen |
1996 |
|
455 |
|
|
|
|
26.38 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mika Katajisto |
1997 |
|
439 |
|
|
|
|
26.69 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rauno Liivand |
1997 |
|
397 |
|
|
|
|
27.60 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Robin Pachel |
1997 |
|
378 |
|
|
|
|
28.07 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Paavo Mielonen |
1997 |
|
267 |
|
|
|
|
31.51 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
10:16 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
17:43 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandr Shchegolev |
2002 |
|
421 |
|
|
|
|
27.07 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Joonas Viirpuu |
2002 |
|
310 |
|
|
|
|
29.98 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carl-Joseph Suuroja |
2002 |
|
259 |
|
|
|
|
31.82 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
250 |
|
|
|
|
32.20 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jass Rootsma |
2002 |
|
211 |
|
|
|
|
34.05 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
207 |
|
|
|
|
34.29 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Georgy Galchenko |
2000 |
|
513 |
|
|
|
|
25.35 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vladislav Titov |
2000 |
|
477 |
|
|
|
|
25.97 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Lähde |
2000 |
|
428 |
|
|
|
|
26.93 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrey Antonov |
2000 |
|
425 |
|
|
|
|
26.99 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henry Hatanpää |
2000 |
|
405 |
|
|
|
|
27.43 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arsenii Kravtsov |
2000 |
|
396 |
|
|
|
|
27.63 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matis Hiie |
1998 |
|
525 |
|
|
|
|
25.15 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Artur Filimonov |
1999 |
|
459 |
|
|
|
|
26.31 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
451 |
|
|
|
|
26.46 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
444 |
|
|
|
|
26.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joosep Raud |
1998 |
|
427 |
|
|
|
|
26.95 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Venni Rastas |
1999 |
|
397 |
|
|
|
|
27.60 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dmitrii Tikhonov-Bugrov |
1996 |
|
587 |
|
|
|
|
24.24 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frants Tikerpuu |
1997 |
|
531 |
|
|
|
|
25.06 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Kuittinen |
1995 |
|
518 |
|
|
|
|
25.27 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
515 |
|
|
|
|
25.32 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Philip Malenak |
1990 |
|
500 |
|
|
|
|
25.57 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martti Pyysalo |
1992 |
|
487 |
|
|
|
|
25.80 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
17:43 |
|
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
10:33 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100 Fly F 12,14,16,W, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
321 |
|
|
|
|
1:20.37 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
300 |
|
|
|
|
1:22.22 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
268 |
|
|
|
|
1:25.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saana Karell |
2002 |
|
189 |
|
|
|
|
1:35.84 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Maria Kuru |
2002 |
|
174 |
|
|
|
|
1:38.57 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilja Laaksonen |
2002 |
|
149 |
|
|
|
|
1:43.75 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Irina Tikhonova |
2003 |
|
147 |
|
|
|
|
1:44.19 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikaela Jokela |
2002 |
|
136 |
|
|
|
|
1:46.91 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Taiga Yritys |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Haravuori |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100 Fly F 12,14,16,W, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
425 |
|
|
|
|
1:13.19 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
398 |
|
|
|
|
1:14.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eva Lotta Penjam |
2000 |
|
387 |
|
|
|
|
1:15.53 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanna-Maria Kukk |
2000 |
|
347 |
|
|
|
|
1:18.30 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniela Helanne |
2000 |
|
342 |
|
|
|
|
1:18.68 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanni Kilponen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Taru Rilla |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100 Fly F 12,14,16,W, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
504 |
|
|
|
|
1:09.15 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Kainulainen |
1998 |
|
485 |
|
|
|
|
1:10.06 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
466 |
|
|
|
|
1:10.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Aho |
1999 |
|
432 |
|
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100 Fly F 12,14,16,W, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
628 |
|
|
|
|
1:04.27 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
553 |
|
|
|
|
1:07.05 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
396 |
|
|
|
|
1:14.92 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
10:33 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
18:16 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100 Fly F 12,14,16,W, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
358 |
|
|
|
|
1:17.52 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
307 |
|
|
|
|
1:21.55 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
285 |
|
|
|
|
1:23.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saana Karell |
2002 |
|
207 |
|
|
|
|
1:33.03 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Maria Kuru |
2002 |
|
166 |
|
|
|
|
1:40.09 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilja Laaksonen |
2002 |
|
139 |
|
|
|
|
1:46.21 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100 Fly F 12,14,16,W, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
433 |
|
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
392 |
|
|
|
|
1:15.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eva Lotta Penjam |
2000 |
|
389 |
|
|
|
|
1:15.41 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanna-Maria Kukk |
2000 |
|
341 |
|
|
|
|
1:18.76 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniela Helanne |
2000 |
|
317 |
|
|
|
|
1:20.73 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100 Fly F 12,14,16,W, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
508 |
|
|
|
|
1:08.95 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
497 |
|
|
|
|
1:09.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Kainulainen |
1998 |
|
469 |
|
|
|
|
1:10.83 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Aho |
1999 |
|
428 |
|
|
|
|
1:13.01 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100 Fly F 12,14,16,W, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
597 |
|
|
|
|
1:05.35 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
492 |
|
|
|
|
1:09.71 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
18:16 |
|
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
10:43 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100 Fly M 12,14,16,M, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandr Shchegolev |
2002 |
|
371 |
|
|
|
|
1:07.45 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100 Fly M 12,14,16,M, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Nikitin |
2000 |
|
483 |
|
|
|
|
1:01.75 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Denis Pushkin |
2000 |
|
483 |
|
|
|
|
1:01.77 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Georgy Galchenko |
2000 |
|
481 |
|
|
|
|
1:01.84 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikita Tikhonov-Bugrov |
2000 |
|
425 |
|
|
|
|
1:04.45 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jaakko Reinonen |
2001 |
|
294 |
|
|
|
|
1:12.87 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Ahtiainen |
2001 |
|
288 |
|
|
|
|
1:13.37 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roope Liuska |
2000 |
|
149 |
|
|
|
|
1:31.34 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Einto |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Topias Nygård |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100 Fly M 12,14,16,M, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joosep Raud |
1998 |
|
402 |
|
|
|
|
1:05.64 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
391 |
|
|
|
|
1:06.28 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarne Sarkima |
1999 |
|
348 |
|
|
|
|
1:08.90 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kert-Taniel Kesküll |
1999 |
|
346 |
|
|
|
|
1:09.05 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Ytti |
1999 |
|
240 |
|
|
|
|
1:17.99 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jani Savander |
1999 |
|
231 |
|
|
|
|
1:19.00 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joni Kilponen |
1999 |
|
211 |
|
|
|
|
1:21.31 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100 Fly M 12,14,16,M, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
554 |
|
|
|
|
59.01 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frants Tikerpuu |
1997 |
|
468 |
|
|
|
|
1:02.43 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jyri Lähde |
1996 |
|
455 |
|
|
|
|
1:02.99 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vojtech Patek |
1993 |
|
391 |
|
|
|
|
1:06.26 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rauno Liivand |
1997 |
|
304 |
|
|
|
|
1:12.03 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Teemu Saarinen |
1995 |
|
294 |
|
|
|
|
1:12.89 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Robin Pachel |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
10:43 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
18:16 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100 Fly M 12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandr Shchegolev |
2002 |
|
416 |
|
|
|
|
1:04.93 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100 Fly M 12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Nikitin |
2000 |
|
501 |
|
|
|
|
1:01.03 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Denis Pushkin |
2000 |
|
501 |
|
|
|
|
1:01.04 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Georgy Galchenko |
2000 |
|
479 |
|
|
|
|
1:01.93 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikita Tikhonov-Bugrov |
2000 |
|
435 |
|
|
|
|
1:03.95 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alex Ahtiainen |
2001 |
|
308 |
|
|
|
|
1:11.71 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jaakko Reinonen |
2001 |
|
273 |
|
|
|
|
1:14.68 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100 Fly M 12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
451 |
|
|
|
|
1:03.20 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joosep Raud |
1998 |
|
429 |
|
|
|
|
1:04.27 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kert-Taniel Kesküll |
1999 |
|
409 |
|
|
|
|
1:05.29 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aarne Sarkima |
1999 |
|
360 |
|
|
|
|
1:08.11 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jani Savander |
1999 |
|
233 |
|
|
|
|
1:18.69 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Ytti |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100 Fly M 12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
577 |
|
|
|
|
58.21 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frants Tikerpuu |
1997 |
|
485 |
|
|
|
|
1:01.69 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jyri Lähde |
1996 |
|
479 |
|
|
|
|
1:01.95 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vojtech Patek |
1993 |
|
455 |
|
|
|
|
1:03.01 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rauno Liivand |
1997 |
|
311 |
|
|
|
|
1:11.51 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Teemu Saarinen |
1995 |
|
308 |
|
|
|
|
1:11.73 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
18:16 |
|
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
11:04 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100 Breast F 12,14,16,W, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
353 |
|
|
|
|
1:28.65 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Heinlo |
2003 |
|
347 |
|
|
|
|
1:29.21 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Strandberg |
2002 |
|
293 |
|
|
|
|
1:34.30 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ada Aartela |
2002 |
|
290 |
|
|
|
|
1:34.64 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
284 |
|
|
|
|
1:35.38 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Retva |
2003 |
|
250 |
|
|
|
|
1:39.46 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Larissa Gassanova |
2003 |
|
242 |
|
|
|
|
1:40.49 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Irina Tikhonova |
2003 |
|
238 |
|
|
|
|
1:41.17 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iines Makkonen |
2002 |
|
229 |
|
|
|
|
1:42.38 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kirke Mari Kadarik |
2003 |
|
214 |
|
|
|
|
1:44.70 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rahel Sisas |
2003 |
|
195 |
|
|
|
|
1:48.05 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noora Uro |
2003 |
|
177 |
|
|
|
|
1:51.59 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Susanna Kuisma |
2003 |
|
176 |
|
|
|
|
1:51.78 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vilma Rantala |
2003 |
|
176 |
|
|
|
|
1:51.81 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oona Lehtola |
2003 |
|
175 |
|
|
|
|
1:51.97 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Nieminen |
2002 |
|
174 |
|
|
|
|
1:52.19 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cinja Åvist |
2003 |
|
167 |
|
|
|
|
1:53.78 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Milla Salminen |
2003 |
|
161 |
|
|
|
|
1:55.16 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofia Blomfelt |
2003 |
|
131 |
|
|
|
|
2:03.29 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victoria Vöikar |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nelli Vartiainen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100 Breast F 12,14,16,W, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
500 |
|
|
|
|
1:18.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
456 |
|
|
|
|
1:21.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
371 |
|
|
|
|
1:27.22 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erika Ketola |
2000 |
|
366 |
|
|
|
|
1:27.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
355 |
|
|
|
|
1:28.53 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aada Pohjala |
2001 |
|
331 |
|
|
|
|
1:30.62 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Paukku |
2000 |
|
330 |
|
|
|
|
1:30.72 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonna Salminen |
2001 |
|
328 |
|
|
|
|
1:30.86 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kiira Vuorinen |
2001 |
|
294 |
|
|
|
|
1:34.25 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katariina Kivi |
2001 |
|
232 |
|
|
|
|
1:41.90 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mariel Mylly |
2001 |
|
232 |
|
|
|
|
1:42.03 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amanda Ahlgren |
2001 |
|
179 |
|
|
|
|
1:51.09 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Mänttäri |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100 Breast F 12,14,16,W, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
619 |
|
|
|
|
1:13.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
549 |
|
|
|
|
1:16.53 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
478 |
|
|
|
|
1:20.17 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Andelin |
1998 |
|
476 |
|
|
|
|
1:20.27 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kerttu Koivuniemi |
1998 |
|
468 |
|
|
|
|
1:20.75 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eveliina Ollikainen |
1998 |
|
459 |
|
|
|
|
1:21.27 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Väljä |
1999 |
|
376 |
|
|
|
|
1:26.82 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Lehtinen |
1999 |
|
238 |
|
|
|
|
1:41.17 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100 Breast F 12,14,16,W, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
574 |
|
|
|
|
1:15.41 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Fröblom |
1995 |
|
539 |
|
|
|
|
1:17.04 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elli Ylinen |
1996 |
|
388 |
|
|
|
|
1:25.92 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
11:04 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
18:37 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100 Breast F 12,14,16,W, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Heinlo |
2003 |
|
382 |
|
|
|
|
1:26.37 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
365 |
|
|
|
|
1:27.70 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Strandberg |
2002 |
|
316 |
|
|
|
|
1:32.00 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
298 |
|
|
|
|
1:33.86 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ada Aartela |
2002 |
|
280 |
|
|
|
|
1:35.76 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Retva |
2003 |
|
248 |
|
|
|
|
1:39.79 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100 Breast F 12,14,16,W, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
539 |
|
|
|
|
1:17.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
476 |
|
|
|
|
1:20.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
384 |
|
|
|
|
1:26.24 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erika Ketola |
2000 |
|
370 |
|
|
|
|
1:27.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
354 |
|
|
|
|
1:28.58 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aada Pohjala |
2001 |
|
299 |
|
|
|
|
1:33.70 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100 Breast F 12,14,16,W, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
637 |
|
|
|
|
1:12.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
564 |
|
|
|
|
1:15.88 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
512 |
|
|
|
|
1:18.36 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eveliina Ollikainen |
1998 |
|
480 |
|
|
|
|
1:20.06 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kerttu Koivuniemi |
1998 |
|
458 |
|
|
|
|
1:21.29 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roosa Andelin |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100 Breast F 12,14,16,W, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
562 |
|
|
|
|
1:15.97 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Fröblom |
1995 |
|
557 |
|
|
|
|
1:16.20 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elli Ylinen |
1996 |
|
408 |
|
|
|
|
1:24.53 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
18:37 |
|
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
11:20 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100 Breast M 12,14,16,M, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
102 |
|
|
|
|
1:58.86 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Max Eriksson |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100 Breast M 12,14,16,M, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladislav Vakhanelov |
2000 |
|
477 |
|
|
|
|
1:11.17 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
430 |
|
|
|
|
1:13.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirill Loginov |
2000 |
|
408 |
|
|
|
|
1:14.93 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
387 |
|
|
|
|
1:16.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilya Meshchaninov |
2000 |
|
339 |
|
|
|
|
1:19.71 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jon Byskov |
2000 |
|
310 |
|
|
|
|
1:22.10 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Georgy Mikholyak |
2000 |
|
273 |
|
|
|
|
1:25.64 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Juursoo |
2001 |
|
263 |
|
|
|
|
1:26.71 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskari Niemi |
2001 |
|
212 |
|
|
|
|
1:33.13 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vasilii Kakurin |
2001 |
|
199 |
|
|
|
|
1:35.15 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lenni Kukkonen |
2001 |
|
194 |
|
|
|
|
1:36.03 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ivan Kakurin |
2001 |
|
176 |
|
|
|
|
1:39.05 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eetu Häkkinen |
2001 |
|
149 |
|
|
|
|
1:44.75 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristoffer Kulju |
2001 |
|
135 |
|
|
|
|
1:48.26 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aapo Löyttyniemi |
2001 |
|
100 |
|
|
|
|
1:59.54 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ilia Vladimirov |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100 Breast M 12,14,16,M, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
487 |
|
|
|
|
1:10.67 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
445 |
|
|
|
|
1:12.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tino Laine |
1998 |
|
444 |
|
|
|
|
1:12.86 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
348 |
|
|
|
|
1:18.99 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mattias Löhmus |
1999 |
|
312 |
|
|
|
|
1:21.93 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miko Koljonen |
1998 |
|
312 |
|
|
|
|
1:21.95 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ragnar Koplimaa |
1999 |
|
302 |
|
|
|
|
1:22.87 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Antero Eloranta |
1999 |
|
250 |
|
|
|
|
1:28.16 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Atte Kaartosalmi |
1999 |
|
243 |
|
|
|
|
1:29.02 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100 Breast M 12,14,16,M, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Liivamägi |
1988 |
|
588 |
|
|
|
|
1:06.35 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martti Pyysalo |
1992 |
|
507 |
|
|
|
|
1:09.72 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Risto Kadalipp |
1997 |
|
486 |
|
|
|
|
1:10.70 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Otto Kuittinen |
1995 |
|
456 |
|
|
|
|
1:12.22 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vladimir Brodski |
1946 |
|
232 |
|
|
|
|
1:30.38 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
11:20 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
18:47 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100 Breast M 12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
486 |
|
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vladislav Vakhanelov |
2000 |
|
465 |
|
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirill Loginov |
2000 |
|
421 |
|
|
|
|
1:14.15 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
382 |
|
|
|
|
1:16.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilya Meshchaninov |
2000 |
|
362 |
|
|
|
|
1:18.01 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jon Byskov |
2000 |
|
286 |
|
|
|
|
1:24.37 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100 Breast M 12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
484 |
|
|
|
|
1:10.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
478 |
|
|
|
|
1:11.11 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
438 |
|
|
|
|
1:13.20 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tino Laine |
1998 |
|
438 |
|
|
|
|
1:13.22 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mattias Löhmus |
1999 |
|
375 |
|
|
|
|
1:17.07 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miko Koljonen |
1998 |
|
319 |
|
|
|
|
1:21.37 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100 Breast M 12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Liivamägi |
1988 |
|
770 |
|
|
|
|
1:00.66 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Risto Kadalipp |
1997 |
|
523 |
|
|
|
|
1:09.00 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martti Pyysalo |
1992 |
|
494 |
|
|
|
|
1:10.31 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Otto Kuittinen |
1995 |
|
471 |
|
|
|
|
1:11.45 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vladimir Brodski |
1946 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
18:47 |
|
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100 Back F 12,14,16,W, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
353 |
|
|
|
|
1:18.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Heinlo |
2003 |
|
343 |
|
|
|
|
1:18.86 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
297 |
|
|
|
|
1:22.69 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sandra Tammiste |
2003 |
|
281 |
|
|
|
|
1:24.27 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
201 |
|
|
|
|
1:34.17 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida Koskiluoto |
2002 |
|
173 |
|
|
|
|
1:39.02 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oona Lehtola |
2003 |
|
164 |
|
|
|
|
1:40.89 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tiia Kuisma |
2003 |
|
160 |
|
|
|
|
1:41.57 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maria Yritys |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Irina Tikhonova |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riikka Vuorenpää |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vanessa Viiding |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai teippaus |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veronika Heier |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100 Back F 12,14,16,W, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandra Koreshkova |
2000 |
|
517 |
|
|
|
|
1:08.78 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katariina Mäll |
2000 |
|
474 |
|
|
|
|
1:10.80 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Polina Ryzhova |
2000 |
|
441 |
|
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktoria Ekimova |
2001 |
|
428 |
|
|
|
|
1:13.28 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
419 |
|
|
|
|
1:13.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eva Lotta Penjam |
2000 |
|
410 |
|
|
|
|
1:14.30 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
345 |
|
|
|
|
1:18.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erika Ketola |
2000 |
|
342 |
|
|
|
|
1:18.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hanna-Maria Kukk |
2000 |
|
340 |
|
|
|
|
1:19.08 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emmi Saarela |
2001 |
|
338 |
|
|
|
|
1:19.23 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aino Pajari |
2001 |
|
327 |
|
|
|
|
1:20.12 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
321 |
|
|
|
|
1:20.65 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
314 |
|
|
|
|
1:21.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sara Rosqvist |
2001 |
|
152 |
|
|
|
|
1:43.28 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Fanny Jonasson |
2001 |
|
137 |
|
|
|
|
1:46.95 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amanda Ahlgren |
2001 |
|
128 |
|
|
|
|
1:49.48 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100 Back F 12,14,16,W, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
536 |
|
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vanessa Pönnighaus |
1999 |
|
479 |
|
|
|
|
1:10.58 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Jantunen |
1998 |
|
478 |
|
|
|
|
1:10.63 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Andelin |
1998 |
|
378 |
|
|
|
|
1:16.37 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Väljä |
1999 |
|
350 |
|
|
|
|
1:18.30 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elina Valliaro |
1999 |
|
280 |
|
|
|
|
1:24.40 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100 Back F 12,14,16,W, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Saarinen |
1996 |
|
481 |
|
|
|
|
1:10.46 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klara Mikulasova |
1987 |
|
416 |
|
|
|
|
1:13.96 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Salonen |
1995 |
|
374 |
|
|
|
|
1:16.59 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
20:02 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100 Back F 12,14,16,W, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Heinlo |
2003 |
|
389 |
|
|
|
|
1:15.60 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
362 |
|
|
|
|
1:17.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
317 |
|
|
|
|
1:20.93 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sandra Tammiste |
2003 |
|
280 |
|
|
|
|
1:24.33 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
192 |
|
|
|
|
1:35.66 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida Koskiluoto |
2002 |
|
183 |
|
|
|
|
1:37.11 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100 Back F 12,14,16,W, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandra Koreshkova |
2000 |
|
557 |
|
|
|
|
1:07.11 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katariina Mäll |
2000 |
|
502 |
|
|
|
|
1:09.48 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktoria Ekimova |
2001 |
|
437 |
|
|
|
|
1:12.77 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eva Lotta Penjam |
2000 |
|
428 |
|
|
|
|
1:13.26 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
419 |
|
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Polina Ryzhova |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100 Back F 12,14,16,W, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
587 |
|
|
|
|
1:05.94 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vanessa Pönnighaus |
1999 |
|
487 |
|
|
|
|
1:10.17 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa Andelin |
1998 |
|
401 |
|
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Väljä |
1999 |
|
360 |
|
|
|
|
1:17.58 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elina Valliaro |
1999 |
|
282 |
|
|
|
|
1:24.18 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100 Back F 12,14,16,W, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Mikulasova |
1987 |
|
480 |
|
|
|
|
1:10.52 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Saarinen |
1996 |
|
468 |
|
|
|
|
1:11.10 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Salonen |
1995 |
|
384 |
|
|
|
|
1:15.97 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
20:02 |
|
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
11:59 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100 Back M 12,14,16,M, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Joonas Viirpuu |
2002 |
|
286 |
|
|
|
|
1:14.23 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl-Joseph Suuroja |
2002 |
|
229 |
|
|
|
|
1:19.96 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
193 |
|
|
|
|
1:24.57 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iivari Tuomola |
2002 |
|
176 |
|
|
|
|
1:27.25 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jass Rootsma |
2002 |
|
166 |
|
|
|
|
1:29.03 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksi Vuorio |
2002 |
|
123 |
|
|
|
|
1:38.15 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Max Eriksson |
2002 |
|
107 |
|
|
|
|
1:42.81 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristjan Pärn |
2003 |
|
97 |
|
|
|
|
1:46.33 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
84 |
|
|
|
|
1:51.67 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tatu Saareks |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100 Back M 12,14,16,M, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Laisi |
2001 |
|
367 |
|
|
|
|
1:08.31 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vinski Pyykönen |
2000 |
|
335 |
|
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Ahtiainen |
2001 |
|
328 |
|
|
|
|
1:10.92 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henry Hatanpää |
2000 |
|
323 |
|
|
|
|
1:11.32 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikael Lähde |
2000 |
|
311 |
|
|
|
|
1:12.17 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eetu Einto |
2001 |
|
273 |
|
|
|
|
1:15.37 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roope Liuska |
2000 |
|
231 |
|
|
|
|
1:19.67 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Teemu Salminen |
2001 |
|
193 |
|
|
|
|
1:24.65 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Markus Heino |
2000 |
|
186 |
|
|
|
|
1:25.64 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roni Törnqvist |
2000 |
|
180 |
|
|
|
|
1:26.59 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kasper Uusitalo |
2000 |
|
179 |
|
|
|
|
1:26.73 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nuutti Vartiainen |
2000 |
|
175 |
|
|
|
|
1:27.49 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pyry Räisänen |
2001 |
|
150 |
|
|
|
|
1:31.96 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jere Kärkäinen |
2000 |
|
129 |
|
|
|
|
1:36.70 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kristoffer Kulju |
2001 |
|
118 |
|
|
|
|
1:39.67 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ivan Turbin |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mattias Kaspar Krolov |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100 Back M 12,14,16,M, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matis Hiie |
1998 |
|
461 |
|
|
|
|
1:03.35 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Venni Rastas |
1999 |
|
395 |
|
|
|
|
1:06.70 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
364 |
|
|
|
|
1:08.49 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Ytti |
1999 |
|
283 |
|
|
|
|
1:14.48 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joni Kilponen |
1999 |
|
226 |
|
|
|
|
1:20.31 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kert-Taniel Kesküll |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100 Back M 12,14,16,M, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
512 |
|
|
|
|
1:01.16 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Yritys |
1997 |
|
435 |
|
|
|
|
1:04.57 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Hurskainen |
1997 |
|
422 |
|
|
|
|
1:05.22 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Katajisto |
1997 |
|
279 |
|
|
|
|
1:14.84 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Paavo Mielonen |
1997 |
|
196 |
|
|
|
|
1:24.22 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
11:59 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
19:18 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100 Back M 12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Joonas Viirpuu |
2002 |
|
299 |
|
|
|
|
1:13.16 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl-Joseph Suuroja |
2002 |
|
211 |
|
|
|
|
1:22.11 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
192 |
|
|
|
|
1:24.71 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jass Rootsma |
2002 |
|
173 |
|
|
|
|
1:27.74 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iivari Tuomola |
2002 |
|
162 |
|
|
|
|
1:29.71 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksi Vuorio |
2002 |
|
121 |
|
|
|
|
1:38.72 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100 Back M 12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Laisi |
2001 |
|
387 |
|
|
|
|
1:07.11 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vinski Pyykönen |
2000 |
|
382 |
|
|
|
|
1:07.43 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Ahtiainen |
2001 |
|
352 |
|
|
|
|
1:09.30 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henry Hatanpää |
2000 |
|
307 |
|
|
|
|
1:12.54 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikael Lähde |
2000 |
|
299 |
|
|
|
|
1:13.16 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eetu Einto |
2001 |
|
279 |
|
|
|
|
1:14.81 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100 Back M 12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matis Hiie |
1998 |
|
563 |
|
|
|
|
59.26 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Venni Rastas |
1999 |
|
403 |
|
|
|
|
1:06.23 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
387 |
|
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Ytti |
1999 |
|
275 |
|
|
|
|
1:15.21 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joni Kilponen |
1999 |
|
244 |
|
|
|
|
1:18.27 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100 Back M 12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
536 |
|
|
|
|
1:00.23 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Yritys |
1997 |
|
456 |
|
|
|
|
1:03.55 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
19:18 |
|
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
12:32 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200 IM F 12,14,16,W, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
394 |
|
|
|
|
2:49.93 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
358 |
|
|
|
|
2:55.38 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
337 |
|
|
|
|
2:58.93 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Kajanto |
2002 |
|
327 |
|
|
|
|
3:00.81 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
311 |
|
|
|
|
3:03.79 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
268 |
|
|
|
|
3:13.09 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Irina Tikhonova |
2003 |
|
251 |
|
|
|
|
3:17.47 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Larissa Gassanova |
2003 |
|
233 |
|
|
|
|
3:22.47 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
221 |
|
|
|
|
3:25.94 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Susanna Kuisma |
2003 |
|
176 |
|
|
|
|
3:42.17 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saana Karell |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200 IM F 12,14,16,W, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandra Koreshkova |
2000 |
|
571 |
|
|
|
|
2:30.18 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
489 |
|
|
|
|
2:38.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
464 |
|
|
|
|
2:40.84 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
435 |
|
|
|
|
2:44.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Taru Rilla |
2000 |
|
400 |
|
|
|
|
2:49.00 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aada Pohjala |
2001 |
|
359 |
|
|
|
|
2:55.18 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johanna Maria Randma |
2001 |
|
351 |
|
|
|
|
2:56.61 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
347 |
|
|
|
|
2:57.17 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniela Helanne |
2000 |
|
329 |
|
|
|
|
3:00.41 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
318 |
|
|
|
|
3:02.54 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sanni Kilponen |
2001 |
|
304 |
|
|
|
|
3:05.14 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
282 |
|
|
|
|
3:09.83 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kiira Vuorinen |
2001 |
|
256 |
|
|
|
|
3:16.01 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Pajari |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anni Hirvo |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Väärä lajijärjestys |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200 IM F 12,14,16,W, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
590 |
|
|
|
|
2:28.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
574 |
|
|
|
|
2:29.91 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
527 |
|
|
|
|
2:34.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
477 |
|
|
|
|
2:39.38 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
468 |
|
|
|
|
2:40.38 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanna Hyvönen |
1999 |
|
354 |
|
|
|
|
2:56.00 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saara Hirvo |
1999 |
|
345 |
|
|
|
|
2:57.50 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elina Valliaro |
1999 |
|
294 |
|
|
|
|
3:07.34 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200 IM F 12,14,16,W, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
565 |
|
|
|
|
2:30.68 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
457 |
|
|
|
|
2:41.74 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
12:32 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
19:59 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200 IM F 12,14,16,W, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
417 |
|
|
|
|
2:46.71 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
388 |
|
|
|
|
2:50.74 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
340 |
|
|
|
|
2:58.35 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Kajanto |
2002 |
|
337 |
|
|
|
|
2:58.88 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
301 |
|
|
|
|
3:05.72 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
257 |
|
|
|
|
3:15.90 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200 IM F 12,14,16,W, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandra Koreshkova |
2000 |
|
559 |
|
|
|
|
2:31.22 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
451 |
|
|
|
|
2:42.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taru Rilla |
2000 |
|
415 |
|
|
|
|
2:47.00 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aada Pohjala |
2001 |
|
337 |
|
|
|
|
2:59.05 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200 IM F 12,14,16,W, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
635 |
|
|
|
|
2:24.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
633 |
|
|
|
|
2:25.07 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
516 |
|
|
|
|
2:35.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanna Hyvönen |
1999 |
|
356 |
|
|
|
|
2:55.66 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elina Valliaro |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saara Hirvo |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200 IM F 12,14,16,W, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
542 |
|
|
|
|
2:32.74 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
19:59 |
|
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
12:51 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200 IM M 12,14,16,M, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iivari Tuomola |
2002 |
|
175 |
|
|
|
|
3:15.68 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
164 |
|
|
|
|
3:20.16 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Vuorio |
2002 |
|
104 |
|
|
|
|
3:52.39 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isak Jatkola |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Väärä lajijärjestys |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200 IM M 12,14,16,M, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Denis Pushkin |
2000 |
|
444 |
|
|
|
|
2:23.68 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikita Tikhonov-Bugrov |
2000 |
|
431 |
|
|
|
|
2:25.08 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
341 |
|
|
|
|
2:36.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaakko Reinonen |
2001 |
|
339 |
|
|
|
|
2:37.16 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eetu Einto |
2001 |
|
288 |
|
|
|
|
2:45.84 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilya Meshchaninov |
2000 |
|
266 |
|
|
|
|
2:50.38 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ivan Kakurin |
2001 |
|
164 |
|
|
|
|
3:19.94 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Georgii Kozlov |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janne Koivunen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristoffer Kulju |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vasilii Kakurin |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200 IM M 12,14,16,M, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
487 |
|
|
|
|
2:19.26 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
430 |
|
|
|
|
2:25.22 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aarne Sarkima |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Atte Kaartosalmi |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vadim Solntsev |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200 IM M 12,14,16,M, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Liivamägi |
1988 |
|
570 |
|
|
|
|
2:12.22 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jyri Lähde |
1996 |
|
502 |
|
|
|
|
2:17.91 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Philip Malenak |
1990 |
|
492 |
|
|
|
|
2:18.80 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaakko Löyttyniemi |
1997 |
|
476 |
|
|
|
|
2:20.39 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Risto Kadalipp |
1997 |
|
447 |
|
|
|
|
2:23.30 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Teemu Saarinen |
1995 |
|
362 |
|
|
|
|
2:33.71 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rauno Liivand |
1997 |
|
326 |
|
|
|
|
2:39.27 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vladimir Brodski |
1946 |
|
156 |
|
|
|
|
3:23.65 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
12:51 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
19:59 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200 IM M 12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
187 |
|
|
|
|
3:11.48 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iivari Tuomola |
2002 |
|
184 |
|
|
|
|
3:12.68 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Vuorio |
2002 |
|
112 |
|
|
|
|
3:47.37 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200 IM M 12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Denis Pushkin |
2000 |
|
481 |
|
|
|
|
2:19.87 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikita Tikhonov-Bugrov |
2000 |
|
471 |
|
|
|
|
2:20.84 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Reinonen |
2001 |
|
353 |
|
|
|
|
2:35.10 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
348 |
|
|
|
|
2:35.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eetu Einto |
2001 |
|
298 |
|
|
|
|
2:43.95 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilya Meshchaninov |
2000 |
|
262 |
|
|
|
|
2:51.29 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200 IM M 12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
442 |
|
|
|
|
2:23.87 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200 IM M 12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Liivamägi |
1988 |
|
734 |
|
|
|
|
2:01.52 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Malenak |
1990 |
|
569 |
|
|
|
|
2:12.28 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jyri Lähde |
1996 |
|
507 |
|
|
|
|
2:17.40 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaakko Löyttyniemi |
1997 |
|
495 |
|
|
|
|
2:18.58 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Risto Kadalipp |
1997 |
|
485 |
|
|
|
|
2:19.50 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Teemu Saarinen |
1995 |
|
350 |
|
|
|
|
2:35.43 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
19:59 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
12:59 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50 Fly F 10 & under, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taisia Kolesnikova |
2005 |
|
340 |
|
|
|
|
34.91 |
|
|
Vovis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Brita Rannamets |
2004 |
|
306 |
|
|
|
|
36.16 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari-Liis Maas |
2004 |
|
231 |
|
|
|
|
39.73 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
226 |
|
|
|
|
40.00 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Yana Guskova |
2004 |
|
197 |
|
|
|
|
41.89 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Felicia Talamanov |
2004 |
|
161 |
|
|
|
|
44.74 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
142 |
|
|
|
|
46.69 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Margareta Jagomägi |
2004 |
|
123 |
|
|
|
|
48.95 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
119 |
|
|
|
|
49.43 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liilia Tönisson |
2004 |
|
111 |
|
|
|
|
50.65 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elis Treial |
2004 |
|
102 |
|
|
|
|
52.15 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
99 |
|
|
|
|
52.59 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saga Jatkola |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heli Kuisma |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonna Marjatta Laitinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Reinonen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
12:59 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
13:06 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50 Fly M 10 & under, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roman Pushkin |
2005 |
|
209 |
|
|
|
|
36.70 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maxim Nikulin |
2004 |
|
203 |
|
|
|
|
37.04 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
189 |
|
|
|
|
37.93 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Egor Solntsev |
2004 |
|
185 |
|
|
|
|
38.20 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Evgenii Shifrin |
2004 |
|
171 |
|
|
|
|
39.25 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karl Mattias Milk |
2004 |
|
163 |
|
|
|
|
39.89 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikolay Shifrin |
2004 |
|
146 |
|
|
|
|
41.35 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erik Anja |
2004 |
|
127 |
|
|
|
|
43.30 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jako Joosep Viirpuu |
2005 |
|
123 |
|
|
|
|
43.72 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kaspar Daniel Laherand |
2004 |
|
102 |
|
|
|
|
46.54 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sander Aavik |
2004 |
|
102 |
|
|
|
|
46.65 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eero Leino |
2004 |
|
99 |
|
|
|
|
46.98 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Nyman |
2004 |
|
73 |
|
|
|
|
51.99 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikita Kolesnikov |
2007 |
|
65 |
|
|
|
|
54.07 |
|
|
Vovis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jan Byskov |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
13:06 |
|
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
13:39 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
387 |
|
|
|
|
2:32.51 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikaela Jokela |
2002 |
|
338 |
|
|
|
|
2:39.48 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
335 |
|
|
|
|
2:40.02 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taiga Yritys |
2003 |
|
325 |
|
|
|
|
2:41.59 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Retva |
2003 |
|
295 |
|
|
|
|
2:46.89 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vanessa Viiding |
2002 |
|
293 |
|
|
|
|
2:47.29 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ada Aartela |
2002 |
|
285 |
|
|
|
|
2:48.83 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tiia Strandberg |
2002 |
|
284 |
|
|
|
|
2:49.01 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sandra Tammiste |
2003 |
|
283 |
|
|
|
|
2:49.32 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Haravuori |
2002 |
|
278 |
|
|
|
|
2:50.32 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iines Makkonen |
2002 |
|
223 |
|
|
|
|
3:03.13 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Irina Tikhonova |
2003 |
|
219 |
|
|
|
|
3:04.28 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iida Koskiluoto |
2002 |
|
217 |
|
|
|
|
3:04.89 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vilma Rantala |
2003 |
|
216 |
|
|
|
|
3:05.25 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frida Kangastupa |
2003 |
|
213 |
|
|
|
|
3:06.00 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vilja Laaksonen |
2002 |
|
201 |
|
|
|
|
3:09.52 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rahel Sisas |
2003 |
|
198 |
|
|
|
|
3:10.66 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Nieminen |
2002 |
|
191 |
|
|
|
|
3:12.88 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kirke Mari Kadarik |
2003 |
|
165 |
|
|
|
|
3:22.29 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Veronika Heier |
2002 |
|
154 |
|
|
|
|
3:27.32 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maria Yritys |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
556 |
|
|
|
|
2:15.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
508 |
|
|
|
|
2:19.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
494 |
|
|
|
|
2:20.62 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
464 |
|
|
|
|
2:23.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Paukku |
2000 |
|
450 |
|
|
|
|
2:24.97 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emmi Saarela |
2001 |
|
449 |
|
|
|
|
2:25.09 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanna-Maria Kukk |
2000 |
|
430 |
|
|
|
|
2:27.26 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
427 |
|
|
|
|
2:27.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
365 |
|
|
|
|
2:35.50 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mariel Mylly |
2001 |
|
325 |
|
|
|
|
2:41.59 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jonna Salminen |
2001 |
|
319 |
|
|
|
|
2:42.61 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
292 |
|
|
|
|
2:47.48 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Katariina Kivi |
2001 |
|
284 |
|
|
|
|
2:49.09 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amanda Ahlgren |
2001 |
|
189 |
|
|
|
|
3:13.45 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sara Rosqvist |
2001 |
|
177 |
|
|
|
|
3:17.91 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ellen Mänttäri |
2000 |
|
176 |
|
|
|
|
3:18.08 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerttu Koivuniemi |
1998 |
|
567 |
|
|
|
|
2:14.29 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Margaret Danilov |
1999 |
|
552 |
|
|
|
|
2:15.48 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Kainulainen |
1998 |
|
510 |
|
|
|
|
2:19.06 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
468 |
|
|
|
|
2:23.15 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Hyvönen |
1999 |
|
353 |
|
|
|
|
2:37.28 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Koponen |
1996 |
|
469 |
|
|
|
|
2:23.07 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Galan |
1983 |
|
435 |
|
|
|
|
2:26.70 |
|
|
Terrapin Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
392 |
|
|
|
|
2:31.90 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
13:39 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
20:19 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
419 |
|
|
|
|
2:28.46 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
379 |
|
|
|
|
2:33.61 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikaela Jokela |
2002 |
|
330 |
|
|
|
|
2:40.72 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vanessa Viiding |
2002 |
|
301 |
|
|
|
|
2:45.81 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Retva |
2003 |
|
287 |
|
|
|
|
2:48.38 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Taiga Yritys |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
574 |
|
|
|
|
2:13.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
509 |
|
|
|
|
2:19.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
503 |
|
|
|
|
2:19.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
492 |
|
|
|
|
2:20.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Paukku |
2000 |
|
485 |
|
|
|
|
2:21.42 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emmi Saarela |
2001 |
|
437 |
|
|
|
|
2:26.44 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerttu Koivuniemi |
1998 |
|
573 |
|
|
|
|
2:13.84 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Margaret Danilov |
1999 |
|
566 |
|
|
|
|
2:14.39 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Kainulainen |
1998 |
|
539 |
|
|
|
|
2:16.58 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
454 |
|
|
|
|
2:24.60 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Hyvönen |
1999 |
|
348 |
|
|
|
|
2:38.03 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
502 |
|
|
|
|
2:19.86 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Galan |
1983 |
|
461 |
|
|
|
|
2:23.81 |
|
|
Terrapin Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Koponen |
1996 |
|
448 |
|
|
|
|
2:25.26 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
20:19 |
|
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
14:02 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
203 |
|
|
|
|
2:48.88 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
198 |
|
|
|
|
2:50.36 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jass Rootsma |
2002 |
|
164 |
|
|
|
|
3:01.22 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
138 |
|
|
|
|
3:12.01 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladislav Titov |
2000 |
|
526 |
|
|
|
|
2:03.07 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Nikitin |
2000 |
|
502 |
|
|
|
|
2:04.96 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arsenii Kravtsov |
2000 |
|
422 |
|
|
|
|
2:12.47 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kirill Loginov |
2000 |
|
422 |
|
|
|
|
2:12.48 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
405 |
|
|
|
|
2:14.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vladislav Vakhanelov |
2000 |
|
391 |
|
|
|
|
2:15.84 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Topias Nygård |
2000 |
|
383 |
|
|
|
|
2:16.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andrey Antonov |
2000 |
|
381 |
|
|
|
|
2:16.96 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henry Hatanpää |
2000 |
|
378 |
|
|
|
|
2:17.43 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vinski Pyykönen |
2000 |
|
370 |
|
|
|
|
2:18.37 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Risto Laisi |
2001 |
|
354 |
|
|
|
|
2:20.34 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ivan Kirillov |
2001 |
|
349 |
|
|
|
|
2:21.11 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alex Ahtiainen |
2001 |
|
321 |
|
|
|
|
2:25.12 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eero Ääremaa |
2000 |
|
321 |
|
|
|
|
2:25.12 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Daniil Trufanov |
2001 |
|
280 |
|
|
|
|
2:31.76 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roni Törnqvist |
2000 |
|
254 |
|
|
|
|
2:36.79 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nuutti Vartiainen |
2000 |
|
249 |
|
|
|
|
2:37.82 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kirs Aleksander |
2001 |
|
238 |
|
|
|
|
2:40.18 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aleksandr Korkishko |
2001 |
|
236 |
|
|
|
|
2:40.75 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kasper Uusitalo |
2000 |
|
235 |
|
|
|
|
2:40.96 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Teemu Salminen |
2001 |
|
225 |
|
|
|
|
2:43.29 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Georgii Kozlov |
2001 |
|
207 |
|
|
|
|
2:47.85 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Pyry Räisänen |
2001 |
|
205 |
|
|
|
|
2:48.44 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jere Kärkäinen |
2000 |
|
202 |
|
|
|
|
2:49.34 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janne Koivunen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matis Hiie |
1998 |
|
451 |
|
|
|
|
2:09.57 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Artur Filimonov |
1999 |
|
444 |
|
|
|
|
2:10.23 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kert-Taniel Kesküll |
1999 |
|
399 |
|
|
|
|
2:14.90 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mattias Löhmus |
1999 |
|
388 |
|
|
|
|
2:16.21 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joosep Raud |
1998 |
|
356 |
|
|
|
|
2:20.08 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jani Savander |
1999 |
|
311 |
|
|
|
|
2:26.65 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Malenak |
1990 |
|
587 |
|
|
|
|
1:58.62 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
577 |
|
|
|
|
1:59.33 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Yritys |
1997 |
|
577 |
|
|
|
|
1:59.33 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frants Tikerpuu |
1997 |
|
456 |
|
|
|
|
2:09.02 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vojtech Patek |
1993 |
|
429 |
|
|
|
|
2:11.72 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vladimir Brodski |
1946 |
|
162 |
|
|
|
|
3:02.01 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
14:02 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
20:35 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
211 |
|
|
|
|
2:46.78 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
184 |
|
|
|
|
2:54.54 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jass Rootsma |
2002 |
|
165 |
|
|
|
|
3:00.97 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladislav Titov |
2000 |
|
548 |
|
|
|
|
2:01.43 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Nikitin |
2000 |
|
527 |
|
|
|
|
2:02.95 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arsenii Kravtsov |
2000 |
|
450 |
|
|
|
|
2:09.58 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vladislav Vakhanelov |
2000 |
|
437 |
|
|
|
|
2:10.90 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirill Loginov |
2000 |
|
429 |
|
|
|
|
2:11.66 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
398 |
|
|
|
|
2:15.00 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matis Hiie |
1998 |
|
541 |
|
|
|
|
2:01.89 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kert-Taniel Kesküll |
1999 |
|
478 |
|
|
|
|
2:07.06 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Artur Filimonov |
1999 |
|
464 |
|
|
|
|
2:08.30 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joosep Raud |
1998 |
|
454 |
|
|
|
|
2:09.24 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mattias Löhmus |
1999 |
|
394 |
|
|
|
|
2:15.54 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jani Savander |
1999 |
|
295 |
|
|
|
|
2:29.15 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Malenak |
1990 |
|
610 |
|
|
|
|
1:57.12 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
597 |
|
|
|
|
1:58.00 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Yritys |
1997 |
|
574 |
|
|
|
|
1:59.52 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frants Tikerpuu |
1997 |
|
452 |
|
|
|
|
2:09.41 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vojtech Patek |
1993 |
|
445 |
|
|
|
|
2:10.15 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vladimir Brodski |
1946 |
|
155 |
|
|
|
|
3:04.81 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
20:35 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
08:50 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50 Medley F12,14,16,W, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ujumise Spordiklubi |
2002 |
|
303 |
|
|
|
|
2:32.74 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elis Treial |
2004 |
|
|
42.75 |
|
|
|
42.75 |
|
|
Helena Heinlo |
2003 |
|
|
39.60 |
|
|
|
1:22.35 |
|
|
Brita Rannamets |
2004 |
|
|
39.42 |
|
|
|
2:01.77 |
|
|
Vanessa Viiding |
2002 |
|
|
30.97 |
|
|
|
2:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalevi Ujumiskool |
2002 |
|
279 |
|
|
|
|
2:37.14 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Tammiste |
2003 |
|
|
40.73 |
|
|
|
40.73 |
|
|
Larissa Gassanova |
2003 |
|
|
45.26 |
|
|
|
1:25.99 |
|
|
Mari-Liis Maas |
2004 |
|
|
38.44 |
|
|
|
2:04.43 |
|
|
Johanna Maria Kuru |
2002 |
|
|
32.71 |
|
|
|
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuus Naiset [2002] |
2002 |
|
265 |
|
|
|
|
2:39.72 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saana Karell |
2002 |
|
|
38.53 |
|
|
|
38.53 |
|
|
Mikaela Jokela |
2002 |
|
|
50.22 |
|
|
|
1:28.75 |
|
|
Siiri Välimaa |
2002 |
|
|
35.90 |
|
|
|
2:04.65 |
|
|
Anna Retva |
2003 |
|
|
35.07 |
|
|
|
2:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juk Tytöt12 |
2002 |
|
241 |
|
|
|
|
2:44.96 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Haravuori |
2002 |
|
|
2:12.14 |
|
|
|
2:12.14 |
|
|
Iines Makkonen |
2002 |
|
|
32.82 |
|
|
|
2:44.96 |
|
|
Vilja Laaksonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Vartiainen |
2002 |
|
|
2:44.96 |
|
|
|
2:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Russia 2003 |
2003 |
|
213 |
|
|
|
|
2:51.88 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irina Tikhonova |
2003 |
|
|
40.93 |
|
|
|
40.93 |
|
|
Anna Semenova |
2004 |
|
|
51.61 |
|
|
|
1:32.54 |
|
|
Yana Guskova |
2004 |
|
|
23.56 |
|
|
|
1:56.10 |
|
|
Albina Baburina |
2004 |
|
|
55.78 |
|
|
|
2:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sihy Naiset [2002] |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Yritys |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora Uro |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Taiga Yritys |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cinja Åvist |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hyus Naiset [2002] |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
2:29.21 |
|
|
|
2:29.21 |
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50 Medley F12,14,16,W, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hss Naiset 2 [2000] |
2000 |
|
433 |
|
|
|
|
2:15.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniela Nummi |
2000 |
|
|
1:46.38 |
|
|
|
1:46.38 |
|
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
|
29.31 |
|
|
|
2:15.69 |
|
|
Saara Lehtonen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erika Ketola |
2000 |
|
|
2:15.69 |
|
|
|
2:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50 Medley F12,14,16,W, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oulun Uinti |
1998 |
|
514 |
|
|
|
|
2:08.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Heikkinen |
2002 |
|
|
36.73 |
|
|
|
36.73 |
|
|
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
|
34.45 |
|
|
|
1:11.18 |
|
|
Reetta Kanervo |
1999 |
|
|
28.85 |
|
|
|
1:40.03 |
|
|
Jenni Louhimo |
2001 |
|
|
28.13 |
|
|
|
2:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hss Naiset 1 [1998] |
1998 |
|
447 |
|
|
|
|
2:14.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Koiranen |
2001 |
|
|
37.02 |
|
|
|
37.02 |
|
|
Emmi Kölhi |
2000 |
|
|
36.34 |
|
|
|
1:13.36 |
|
|
Roosa Nieminen |
1999 |
|
|
31.68 |
|
|
|
1:45.04 |
|
|
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
|
29.17 |
|
|
|
2:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50 Medley F12,14,16,W, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sihy Naiset [1915] |
1995 |
|
498 |
|
|
|
|
2:09.52 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Salonen |
1995 |
|
|
1:10.10 |
|
|
|
1:10.10 |
|
|
Sini Fröblom |
1995 |
|
|
59.42 |
|
|
|
2:09.52 |
|
|
Katarina Korpinen |
1993 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Krista Heikkilä |
1995 |
|
|
2:09.52 |
|
|
|
2:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
08:50 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
08:38 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 4X50 Medley M12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saint Petersburg |
2004 |
|
206 |
|
|
|
|
2:35.34 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Nikulin |
2004 |
|
|
46.63 |
|
|
|
46.63 |
|
|
Evgenii Shifrin |
2004 |
|
|
37.96 |
|
|
|
1:24.59 |
|
|
Roman Pushkin |
2005 |
|
|
1:10.75 |
|
|
|
2:35.34 |
|
|
Nikolay Shifrin |
2004 |
|
|
|
|
|
|
2:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ujumise Spordiklubi |
2002 |
|
198 |
|
|
|
|
2:37.37 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
|
39.98 |
|
|
|
39.98 |
|
|
Sander Aavik |
2004 |
|
|
43.43 |
|
|
|
1:23.41 |
|
|
Karl Mattias Milk |
2004 |
|
|
39.60 |
|
|
|
2:03.01 |
|
|
Erik Anja |
2004 |
|
|
34.36 |
|
|
|
2:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teräsfisut 2004 |
2004 |
|
126 |
|
|
|
|
3:02.73 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Byskov |
2004 |
|
|
46.95 |
|
|
|
46.95 |
|
|
Alexander Nyman |
2004 |
|
|
58.03 |
|
|
|
1:44.98 |
|
|
Onni Äijälä |
2004 |
|
|
38.50 |
|
|
|
2:23.48 |
|
|
Nico Peltonen |
2005 |
|
|
39.25 |
|
|
|
3:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kalevi Ujumiskool |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl-Joseph Suuroja |
2002 |
|
|
2:06.72 |
|
|
|
2:06.72 |
|
|
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 4X50 Medley M12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saint Petersburg |
2000 |
|
508 |
|
|
|
|
1:55.01 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vladislav Titov |
2000 |
|
|
30.03 |
|
|
|
30.03 |
|
|
Vladislav Vakhanelov |
2000 |
|
|
32.34 |
|
|
|
1:02.37 |
|
|
Denis Pushkin |
2000 |
|
|
27.17 |
|
|
|
1:29.54 |
|
|
Anton Nikitin |
2000 |
|
|
25.47 |
|
|
|
1:55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sdysshor-1 |
2000 |
|
391 |
|
|
|
|
2:05.50 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Kirillov |
2001 |
|
|
34.74 |
|
|
|
34.74 |
|
|
Ilya Meshchaninov |
2000 |
|
|
35.63 |
|
|
|
1:10.37 |
|
|
Georgy Galchenko |
2000 |
|
|
28.14 |
|
|
|
1:38.51 |
|
|
Andrey Antonov |
2000 |
|
|
26.99 |
|
|
|
2:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 4X50 Medley M12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oulun Uinti |
1998 |
|
404 |
|
|
|
|
2:04.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Topias Nygård |
2000 |
|
|
58.11 |
|
|
|
58.11 |
|
|
Anton Ukkola |
2000 |
|
|
17.25 |
|
|
|
1:15.36 |
|
|
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
|
15.65 |
|
|
|
1:31.01 |
|
|
Kaius Kejonen |
1998 |
|
|
33.10 |
|
|
|
2:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 4X50 Medley M12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sihy Miehet [1915] |
1995 |
|
561 |
|
|
|
|
1:51.29 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Yritys |
1997 |
|
|
30.16 |
|
|
|
30.16 |
|
|
Martti Pyysalo |
1992 |
|
|
31.43 |
|
|
|
1:01.59 |
|
|
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
|
25.83 |
|
|
|
1:27.42 |
|
|
Otto Kuittinen |
1995 |
|
|
23.87 |
|
|
|
1:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saint Petersburg |
1996 |
|
461 |
|
|
|
|
1:58.75 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirill Loginov |
2000 |
|
|
32.37 |
|
|
|
32.37 |
|
|
Dmitrii Tikhonov-Bugrov |
1996 |
|
|
29.95 |
|
|
|
1:02.32 |
|
|
Nikita Tikhonov-Bugrov |
2000 |
|
|
29.38 |
|
|
|
1:31.70 |
|
|
Arsenii Kravtsov |
2000 |
|
|
27.05 |
|
|
|
1:58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
08:38 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
09:08 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50 Back F 10 & under, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taisia Kolesnikova |
2005 |
|
331 |
|
|
|
|
37.12 |
|
|
Vovis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Brita Rannamets |
2004 |
|
319 |
|
|
|
|
37.60 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liilia Tönisson |
2004 |
|
226 |
|
|
|
|
42.13 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
226 |
|
|
|
|
42.15 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Yana Guskova |
2004 |
|
207 |
|
|
|
|
43.41 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
207 |
|
|
|
|
43.44 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elis Treial |
2004 |
|
194 |
|
|
|
|
44.34 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sonja Salmimies |
2004 |
|
194 |
|
|
|
|
44.34 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Reinonen |
2004 |
|
176 |
|
|
|
|
45.83 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Margareta Jagomägi |
2004 |
|
172 |
|
|
|
|
46.14 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
170 |
|
|
|
|
46.34 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
169 |
|
|
|
|
46.40 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
159 |
|
|
|
|
47.38 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ella Suominen |
2004 |
|
155 |
|
|
|
|
47.79 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
149 |
|
|
|
|
48.47 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
120 |
|
|
|
|
52.03 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Melina Rantala |
2005 |
|
115 |
|
|
|
|
52.75 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jonna Marjatta Laitinen |
2005 |
|
103 |
|
|
|
|
54.70 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aino Suominen |
2004 |
|
98 |
|
|
|
|
55.57 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Heli Kuisma |
2006 |
|
85 |
|
|
|
|
58.31 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jemina Vainio |
2004 |
|
76 |
|
|
|
|
1:00.55 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
75 |
|
|
|
|
1:00.87 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Semenova |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mari-Liis Maas |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
09:08 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
09:12 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50 Back M 10 & under, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maxim Nikulin |
2004 |
|
216 |
|
|
|
|
37.63 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roman Pushkin |
2005 |
|
201 |
|
|
|
|
38.57 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Evgenii Shifrin |
2004 |
|
176 |
|
|
|
|
40.27 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
176 |
|
|
|
|
40.32 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karl Mattias Milk |
2004 |
|
173 |
|
|
|
|
40.55 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erik Anja |
2004 |
|
165 |
|
|
|
|
41.22 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Egor Solntsev |
2004 |
|
163 |
|
|
|
|
41.34 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikolay Shifrin |
2004 |
|
155 |
|
|
|
|
42.03 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kaspar Daniel Laherand |
2004 |
|
138 |
|
|
|
|
43.71 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Otto Kuusisto |
2004 |
|
122 |
|
|
|
|
45.52 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Nyman |
2004 |
|
122 |
|
|
|
|
45.58 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sander Aavik |
2004 |
|
116 |
|
|
|
|
46.28 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nikita Kolesnikov |
2007 |
|
102 |
|
|
|
|
48.33 |
|
|
Vovis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Erik Lennart Kullerkann |
2005 |
|
87 |
|
|
|
|
50.91 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eero Leino |
2004 |
|
86 |
|
|
|
|
51.05 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
86 |
|
|
|
|
51.13 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
70 |
|
|
|
|
54.73 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jako Joosep Viirpuu |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
09:12 |
|
Tulokset Laji 21 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
10:22 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200 Back F 12,14,16,W, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
389 |
38.74 |
1:20.12 |
2:02.84 |
|
2:44.36 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
370 |
39.00 |
1:21.32 |
2:04.94 |
|
2:47.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helena Heinlo |
2003 |
|
356 |
38.77 |
1:22.58 |
2:07.54 |
|
2:49.32 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
336 |
41.50 |
1:25.44 |
2:09.57 |
|
2:52.65 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Kajanto |
2002 |
|
318 |
40.94 |
1:24.96 |
2:10.47 |
|
2:55.79 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saana Karell |
2002 |
|
312 |
41.95 |
1:26.62 |
2:12.67 |
|
2:56.84 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vanessa Viiding |
2002 |
|
302 |
42.05 |
1:28.45 |
2:15.46 |
|
2:58.87 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Haravuori |
2002 |
|
297 |
42.29 |
1:27.93 |
2:14.30 |
|
2:59.89 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Irina Tikhonova |
2003 |
|
257 |
45.88 |
1:33.53 |
2:21.58 |
|
3:08.66 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Edla Wuori |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rahel Sisas |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sandra Tammiste |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200 Back F 12,14,16,W, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandra Koreshkova |
2000 |
|
537 |
34.18 |
1:11.48 |
1:50.59 |
|
2:27.59 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katariina Mäll |
2000 |
|
476 |
34.59 |
1:13.22 |
1:53.88 |
|
2:33.66 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
438 |
36.60 |
1:16.55 |
1:57.53 |
|
2:37.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
399 |
36.39 |
1:17.80 |
2:01.21 |
|
2:42.99 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eva Lotta Penjam |
2000 |
|
398 |
38.63 |
2:43.09 |
|
|
2:43.09 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Taru Rilla |
2000 |
|
396 |
38.08 |
1:18.95 |
2:01.55 |
|
2:43.44 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Paukku |
2000 |
|
383 |
38.36 |
1:20.41 |
2:03.57 |
|
2:45.25 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emmi Saarela |
2001 |
|
347 |
38.89 |
1:21.85 |
2:07.02 |
|
2:50.71 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sanni Kilponen |
2001 |
|
277 |
44.02 |
1:32.99 |
2:20.77 |
|
3:04.05 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanna Luukkonen |
2001 |
|
178 |
50.78 |
1:45.67 |
2:42.04 |
|
3:33.03 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200 Back F 12,14,16,W, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
546 |
34.12 |
1:11.25 |
1:49.19 |
|
2:26.78 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
529 |
34.29 |
1:12.07 |
1:50.98 |
|
2:28.34 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Kainulainen |
1998 |
|
498 |
34.45 |
1:12.31 |
1:52.75 |
|
2:31.36 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vanessa Pönnighaus |
1999 |
|
457 |
35.88 |
1:14.26 |
1:54.81 |
|
2:35.80 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Margaret Danilov |
1999 |
|
403 |
36.31 |
1:16.67 |
1:59.91 |
|
2:42.44 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofia Väljä |
1999 |
|
378 |
37.38 |
1:19.29 |
2:02.81 |
|
2:45.91 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elina Valliaro |
1999 |
|
272 |
43.62 |
1:31.54 |
2:20.27 |
|
3:05.10 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200 Back F 12,14,16,W, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Saarinen |
1996 |
|
471 |
35.57 |
1:14.72 |
1:53.75 |
|
2:34.25 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Galan |
1983 |
|
406 |
38.07 |
1:18.53 |
2:00.35 |
|
2:41.99 |
|
|
Terrapin Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
338 |
38.39 |
1:22.41 |
2:08.05 |
|
2:52.27 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
10:22 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
17:17 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200 Back F 12,14,16,W, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
424 |
37.59 |
1:17.91 |
1:59.14 |
|
2:39.75 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Heinlo |
2003 |
|
396 |
37.11 |
1:18.38 |
2:01.96 |
|
2:43.38 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
391 |
38.65 |
1:20.35 |
2:02.97 |
|
2:44.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
376 |
38.91 |
1:21.49 |
2:04.34 |
|
2:46.30 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Kajanto |
2002 |
|
339 |
38.90 |
1:21.84 |
2:06.78 |
|
2:52.09 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saana Karell |
2002 |
|
323 |
40.81 |
1:25.15 |
2:10.71 |
|
2:54.86 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200 Back F 12,14,16,W, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandra Koreshkova |
2000 |
|
548 |
34.74 |
1:12.19 |
1:50.92 |
|
2:26.67 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katariina Mäll |
2000 |
|
497 |
34.64 |
1:12.79 |
1:53.23 |
|
2:31.44 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
451 |
36.65 |
1:16.22 |
1:57.42 |
|
2:36.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eva Lotta Penjam |
2000 |
|
433 |
37.54 |
1:18.28 |
1:59.40 |
|
2:38.56 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Paukku |
2000 |
|
402 |
37.69 |
1:18.77 |
2:01.68 |
|
2:42.62 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
398 |
37.25 |
1:19.29 |
2:02.54 |
|
2:43.06 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200 Back F 12,14,16,W, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
617 |
32.98 |
1:08.37 |
1:45.28 |
|
2:20.98 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Margaret Danilov |
1999 |
|
496 |
35.01 |
1:13.99 |
1:53.51 |
|
2:31.63 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Kainulainen |
1998 |
|
478 |
35.22 |
1:14.35 |
1:54.68 |
|
2:33.48 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Väljä |
1999 |
|
385 |
37.08 |
1:19.12 |
2:02.52 |
|
2:44.86 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elina Valliaro |
1999 |
|
282 |
42.52 |
1:29.06 |
2:17.03 |
|
3:02.92 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200 Back F 12,14,16,W, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Saarinen |
1996 |
|
472 |
35.03 |
1:13.91 |
1:53.62 |
|
2:34.15 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
444 |
35.60 |
1:14.84 |
1:55.75 |
|
2:37.26 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Galan |
1983 |
|
402 |
37.68 |
1:18.38 |
2:00.73 |
|
2:42.62 |
|
|
Terrapin Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
17:17 |
|
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
12:29 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200 Back M 12,14,16,M, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Joonas Viirpuu |
2002 |
|
295 |
36.19 |
1:16.86 |
1:58.64 |
|
2:39.27 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl-Joseph Suuroja |
2002 |
|
234 |
40.67 |
1:25.45 |
2:11.35 |
|
2:52.12 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville-Veikko Katajisto |
2002 |
|
176 |
3:09.32 |
|
|
|
3:09.32 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jass Rootsma |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200 Back M 12,14,16,M, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Nikitin |
2000 |
|
449 |
33.06 |
1:08.11 |
1:44.15 |
|
2:18.49 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Denis Pushkin |
2000 |
|
413 |
32.57 |
1:08.73 |
1:45.81 |
|
2:22.39 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arsenii Kravtsov |
2000 |
|
384 |
34.45 |
1:11.61 |
1:49.58 |
|
2:25.89 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topias Nygård |
2000 |
|
375 |
35.59 |
1:13.46 |
1:51.03 |
|
2:27.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vinski Pyykönen |
2000 |
|
365 |
34.76 |
1:12.35 |
1:51.95 |
|
2:28.43 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Risto Laisi |
2001 |
|
347 |
34.73 |
1:14.23 |
1:54.70 |
|
2:30.98 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henry Hatanpää |
2000 |
|
334 |
35.67 |
1:14.86 |
1:53.63 |
|
2:32.79 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alex Ahtiainen |
2001 |
|
324 |
35.42 |
1:14.48 |
1:55.41 |
|
2:34.48 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teemu Salminen |
2001 |
|
210 |
42.05 |
1:26.88 |
2:13.35 |
|
2:58.36 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nuutti Vartiainen |
2000 |
|
173 |
1:32.42 |
3:10.35 |
|
|
3:10.35 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eetu Häkkinen |
2001 |
|
142 |
48.31 |
1:40.44 |
2:33.38 |
|
3:23.19 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikita Tikhonov-Bugrov |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roope Liuska |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200 Back M 12,14,16,M, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matis Hiie |
1998 |
|
468 |
32.01 |
1:07.70 |
1:44.58 |
|
2:16.66 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kert-Taniel Kesküll |
1999 |
|
391 |
34.28 |
1:10.92 |
1:47.40 |
|
2:25.06 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
361 |
35.20 |
1:13.16 |
1:51.91 |
|
2:28.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joosep Raud |
1998 |
|
326 |
35.49 |
1:13.47 |
1:53.50 |
|
2:34.11 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Ytti |
1999 |
|
270 |
38.50 |
1:20.60 |
2:44.10 |
|
2:44.10 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joni Kilponen |
1999 |
|
263 |
36.92 |
1:18.87 |
2:02.73 |
|
2:45.43 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Atte Kaartosalmi |
1999 |
|
249 |
37.25 |
1:20.24 |
2:48.64 |
|
2:48.64 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jani Savander |
1999 |
|
197 |
41.92 |
1:28.41 |
2:15.83 |
|
3:02.30 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Venni Rastas |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200 Back M 12,14,16,M, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
507 |
31.07 |
1:04.19 |
1:38.96 |
|
2:12.99 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Yritys |
1997 |
|
464 |
31.60 |
1:05.88 |
1:41.47 |
|
2:17.02 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Löyttyniemi |
1997 |
|
407 |
32.98 |
1:09.11 |
1:45.76 |
|
2:23.07 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frants Tikerpuu |
1997 |
|
332 |
34.76 |
1:12.95 |
1:53.48 |
|
2:33.10 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
12:29 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
17:35 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200 Back M 12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Joonas Viirpuu |
2002 |
|
309 |
36.42 |
1:16.81 |
1:58.13 |
|
2:36.86 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl-Joseph Suuroja |
2002 |
|
227 |
41.12 |
1:26.65 |
2:12.65 |
|
2:53.86 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ville-Veikko Katajisto |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200 Back M 12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Denis Pushkin |
2000 |
|
418 |
32.15 |
1:07.54 |
1:45.03 |
|
2:21.88 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arsenii Kravtsov |
2000 |
|
400 |
33.72 |
1:10.02 |
1:47.67 |
|
2:23.98 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topias Nygård |
2000 |
|
391 |
35.09 |
1:12.34 |
1:49.54 |
|
2:25.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vinski Pyykönen |
2000 |
|
385 |
34.75 |
1:11.41 |
1:49.40 |
|
2:25.78 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Risto Laisi |
2001 |
|
364 |
34.25 |
1:11.77 |
1:50.56 |
|
2:28.48 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Nikitin |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200 Back M 12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matis Hiie |
1998 |
|
555 |
29.36 |
1:01.84 |
1:35.93 |
|
2:09.11 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kert-Taniel Kesküll |
1999 |
|
460 |
32.18 |
1:06.99 |
1:42.48 |
|
2:17.44 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
411 |
33.55 |
1:09.57 |
1:46.50 |
|
2:22.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200 Back M 12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
545 |
30.38 |
1:02.79 |
1:36.19 |
|
2:09.83 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Yritys |
1997 |
|
473 |
31.55 |
1:05.70 |
1:40.98 |
|
2:16.15 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
17:35 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
10:15 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50 Breast F 10 & under, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taisia Kolesnikova |
2005 |
|
319 |
|
|
|
|
42.12 |
|
|
Vovis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
287 |
|
|
|
|
43.66 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Brita Rannamets |
2004 |
|
286 |
|
|
|
|
43.68 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sonja Salmimies |
2004 |
|
246 |
|
|
|
|
45.91 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Yana Guskova |
2004 |
|
216 |
|
|
|
|
47.97 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
212 |
|
|
|
|
48.28 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Felicia Talamanov |
2004 |
|
197 |
|
|
|
|
49.43 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Albina Baburina |
2004 |
|
195 |
|
|
|
|
49.62 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Reinonen |
2004 |
|
187 |
|
|
|
|
50.35 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
179 |
|
|
|
|
51.06 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elis Treial |
2004 |
|
178 |
|
|
|
|
51.19 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Semenova |
2004 |
|
175 |
|
|
|
|
51.41 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Suominen |
2004 |
|
156 |
|
|
|
|
53.45 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
150 |
|
|
|
|
54.17 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
150 |
|
|
|
|
54.18 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
135 |
|
|
|
|
56.02 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Liilia Tönisson |
2004 |
|
124 |
|
|
|
|
57.71 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aino Suominen |
2004 |
|
119 |
|
|
|
|
58.40 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
96 |
|
|
|
|
1:02.83 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jemina Vainio |
2004 |
|
91 |
|
|
|
|
1:03.99 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Heli Kuisma |
2006 |
|
84 |
|
|
|
|
1:05.58 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonna Marjatta Laitinen |
2005 |
|
76 |
|
|
|
|
1:07.73 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Ei koskenut seinää käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Margareta Jagomägi |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Melina Rantala |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
10:15 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
10:20 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50 Breast M 10 & under, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Evgenii Shifrin |
2004 |
|
201 |
|
|
|
|
43.07 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sander Aavik |
2004 |
|
182 |
|
|
|
|
44.54 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karl Mattias Milk |
2004 |
|
164 |
|
|
|
|
46.08 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maxim Nikulin |
2004 |
|
157 |
|
|
|
|
46.73 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erik Anja |
2004 |
|
150 |
|
|
|
|
47.52 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Egor Solntsev |
2004 |
|
138 |
|
|
|
|
48.75 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaspar Daniel Laherand |
2004 |
|
132 |
|
|
|
|
49.55 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
129 |
|
|
|
|
49.91 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Otto Kuusisto |
2004 |
|
122 |
|
|
|
|
50.89 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Nyman |
2004 |
|
119 |
|
|
|
|
51.33 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nikita Kolesnikov |
2007 |
|
102 |
|
|
|
|
53.98 |
|
|
Vovis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
99 |
|
|
|
|
54.40 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
78 |
|
|
|
|
59.07 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eero Leino |
2004 |
|
74 |
|
|
|
|
59.89 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erik Lennart Kullerkann |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
10:20 |
|
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
12:27 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200 Breast F 12,14,16,W, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
396 |
1:27.33 |
2:14.94 |
3:03.18 |
|
3:03.18 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
365 |
43.70 |
1:32.65 |
2:21.96 |
|
3:08.24 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Strandberg |
2002 |
|
293 |
48.04 |
1:40.88 |
2:33.10 |
|
3:22.43 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ada Aartela |
2002 |
|
274 |
47.28 |
1:40.88 |
2:35.42 |
|
3:27.07 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
270 |
48.67 |
1:41.45 |
2:36.03 |
|
3:27.97 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
266 |
47.84 |
1:42.20 |
2:37.22 |
|
3:29.13 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Irina Tikhonova |
2003 |
|
243 |
50.27 |
1:45.05 |
2:41.39 |
|
3:35.64 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kirke Mari Kadarik |
2003 |
|
221 |
50.40 |
1:47.11 |
2:45.02 |
|
3:42.53 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iines Makkonen |
2002 |
|
215 |
51.39 |
1:50.27 |
2:49.98 |
|
3:44.48 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilja Laaksonen |
2002 |
|
215 |
50.75 |
1:48.37 |
2:48.20 |
|
3:44.58 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victoria Vöikar |
2002 |
|
212 |
49.98 |
1:49.04 |
2:47.10 |
|
3:45.65 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilma Rantala |
2003 |
|
208 |
53.18 |
1:52.15 |
2:49.74 |
|
3:47.03 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200 Breast F 12,14,16,W, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
366 |
41.71 |
1:31.22 |
2:19.61 |
|
3:07.98 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonna Salminen |
2001 |
|
339 |
44.91 |
1:33.87 |
2:24.10 |
|
3:12.99 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
319 |
45.89 |
1:35.88 |
2:25.96 |
|
3:16.88 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katariina Kivi |
2001 |
|
241 |
49.20 |
1:45.71 |
2:42.03 |
|
3:36.20 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erja Tiljander |
2000 |
|
240 |
48.22 |
1:41.41 |
2:40.37 |
|
3:36.32 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mariel Mylly |
2001 |
|
220 |
50.30 |
1:47.47 |
2:45.67 |
|
3:42.76 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200 Breast F 12,14,16,W, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
584 |
37.25 |
1:18.26 |
2:00.11 |
|
2:40.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
539 |
38.67 |
1:19.92 |
2:02.19 |
|
2:45.29 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Aho |
1999 |
|
470 |
39.12 |
1:23.29 |
2:08.33 |
|
2:52.98 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eveliina Ollikainen |
1998 |
|
465 |
38.76 |
1:22.78 |
2:08.45 |
|
2:53.68 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Andelin |
1998 |
|
416 |
40.63 |
1:26.56 |
2:14.50 |
|
3:00.24 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofia Väljä |
1999 |
|
382 |
42.13 |
1:30.60 |
2:17.50 |
|
3:05.31 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200 Breast F 12,14,16,W, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
532 |
38.63 |
1:21.44 |
2:04.14 |
|
2:46.04 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
12:27 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
17:59 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200 Breast F 12,14,16,W, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
373 |
43.65 |
1:31.37 |
2:20.04 |
|
3:06.79 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiia Strandberg |
2002 |
|
311 |
46.53 |
1:36.90 |
2:28.79 |
|
3:18.61 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ada Aartela |
2002 |
|
309 |
46.24 |
1:37.26 |
2:31.05 |
|
3:18.95 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
299 |
46.51 |
1:37.86 |
2:30.09 |
|
3:21.08 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
295 |
47.67 |
1:40.25 |
2:33.44 |
|
3:21.99 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200 Breast F 12,14,16,W, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
378 |
3:06.03 |
|
|
|
3:06.03 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
342 |
3:12.38 |
|
|
|
3:12.38 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonna Salminen |
2001 |
|
341 |
3:12.44 |
|
|
|
3:12.44 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erja Tiljander |
2000 |
|
237 |
3:37.31 |
|
|
|
3:37.31 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mariel Mylly |
2001 |
|
231 |
3:39.27 |
|
|
|
3:39.27 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katariina Kivi |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200 Breast F 12,14,16,W, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
603 |
36.63 |
1:17.10 |
1:58.74 |
|
2:39.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
496 |
38.93 |
1:22.77 |
2:06.77 |
|
2:49.91 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eveliina Ollikainen |
1998 |
|
475 |
38.48 |
1:22.10 |
2:07.25 |
|
2:52.45 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Andelin |
1998 |
|
438 |
39.42 |
1:25.71 |
2:12.69 |
|
2:57.15 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Väljä |
1999 |
|
370 |
41.44 |
1:30.57 |
2:18.94 |
|
3:07.34 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
17:59 |
|
Tulokset Laji 26 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
11:08 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200 Breast M 12,14,16,M, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Joonas Viirpuu |
2002 |
|
318 |
40.73 |
1:26.02 |
2:10.86 |
|
2:56.65 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
177 |
47.94 |
1:45.19 |
2:40.10 |
|
3:34.88 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
143 |
53.38 |
1:53.01 |
2:53.33 |
|
3:50.48 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200 Breast M 12,14,16,M, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladislav Vakhanelov |
2000 |
|
473 |
34.45 |
1:13.61 |
1:53.47 |
|
2:34.80 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
392 |
37.82 |
1:20.57 |
2:02.80 |
|
2:44.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikita Tikhonov-Bugrov |
2000 |
|
387 |
35.41 |
1:17.89 |
2:02.54 |
|
2:45.54 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
385 |
38.25 |
1:20.69 |
2:03.67 |
|
2:45.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topias Nygård |
2000 |
|
358 |
40.10 |
1:23.71 |
2:06.80 |
|
2:49.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilya Meshchaninov |
2000 |
|
340 |
41.51 |
1:25.74 |
2:10.40 |
|
2:52.86 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eetu Einto |
2001 |
|
289 |
40.49 |
1:26.35 |
2:14.90 |
|
3:02.48 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jon Byskov |
2000 |
|
288 |
1:28.52 |
3:02.65 |
|
|
3:02.65 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskari Niemi |
2001 |
|
221 |
44.94 |
1:36.08 |
2:28.61 |
|
3:19.32 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ivan Kakurin |
2001 |
|
182 |
50.52 |
1:45.37 |
2:41.67 |
|
3:32.58 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ilia Vladimirov |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Juursoo |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vasilii Kakurin |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200 Breast M 12,14,16,M, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
437 |
36.37 |
1:17.06 |
1:57.74 |
|
2:38.98 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
405 |
37.35 |
1:19.57 |
2:01.80 |
|
2:43.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tino Laine |
1998 |
|
380 |
36.54 |
1:18.81 |
2:03.72 |
|
2:46.57 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mattias Löhmus |
1999 |
|
286 |
39.71 |
1:26.20 |
2:14.61 |
|
3:03.13 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ragnar Koplimaa |
1999 |
|
270 |
41.36 |
1:29.09 |
2:18.94 |
|
3:06.53 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antero Eloranta |
1999 |
|
244 |
45.19 |
1:34.52 |
2:24.74 |
|
3:13.09 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200 Breast M 12,14,16,M, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Liivamägi |
1988 |
|
598 |
34.86 |
1:13.13 |
1:48.39 |
|
2:23.21 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jyri Lähde |
1996 |
|
487 |
34.90 |
1:14.48 |
1:53.15 |
|
2:33.33 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Philip Malenak |
1990 |
|
479 |
35.12 |
1:14.74 |
1:54.60 |
|
2:34.15 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martti Pyysalo |
1992 |
|
468 |
33.41 |
1:11.71 |
1:52.38 |
|
2:35.32 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Saarinen |
1995 |
|
331 |
37.85 |
1:22.12 |
2:07.95 |
|
2:54.33 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vladimir Brodski |
1946 |
|
212 |
50.77 |
1:42.37 |
2:34.35 |
|
3:22.06 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
11:08 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
18:13 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200 Breast M 12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Joonas Viirpuu |
2002 |
|
324 |
40.58 |
1:26.25 |
2:11.97 |
|
2:55.64 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
187 |
47.40 |
1:41.51 |
2:36.11 |
|
3:30.72 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
146 |
50.67 |
1:50.18 |
2:50.44 |
|
3:48.86 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200 Breast M 12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
498 |
34.23 |
1:13.27 |
1:52.78 |
|
2:32.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vladislav Vakhanelov |
2000 |
|
486 |
34.87 |
1:12.62 |
1:53.89 |
|
2:33.38 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikita Tikhonov-Bugrov |
2000 |
|
416 |
36.18 |
1:16.40 |
1:58.44 |
|
2:41.53 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topias Nygård |
2000 |
|
389 |
39.14 |
1:21.61 |
2:04.50 |
|
2:45.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilya Meshchaninov |
2000 |
|
340 |
40.88 |
1:24.95 |
2:09.74 |
|
2:52.83 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200 Breast M 12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
468 |
35.73 |
1:14.82 |
1:55.41 |
|
2:35.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
445 |
35.71 |
1:16.42 |
1:57.40 |
|
2:37.96 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tino Laine |
1998 |
|
379 |
36.81 |
1:18.69 |
2:03.98 |
|
2:46.74 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mattias Löhmus |
1999 |
|
351 |
37.34 |
1:20.98 |
2:06.28 |
|
2:51.03 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ragnar Koplimaa |
1999 |
|
303 |
37.33 |
1:23.61 |
2:11.55 |
|
2:59.52 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antero Eloranta |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200 Breast M 12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Liivamägi |
1988 |
|
723 |
30.71 |
1:04.94 |
1:40.16 |
|
2:14.39 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Malenak |
1990 |
|
529 |
33.72 |
1:12.31 |
1:51.09 |
|
2:29.15 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jyri Lähde |
1996 |
|
494 |
34.52 |
1:13.50 |
1:52.31 |
|
2:32.58 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martti Pyysalo |
1992 |
|
421 |
35.12 |
1:13.93 |
1:55.63 |
|
2:40.94 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Saarinen |
1995 |
|
345 |
36.89 |
1:19.69 |
2:05.35 |
|
2:51.89 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vladimir Brodski |
1946 |
|
209 |
51.64 |
1:43.40 |
2:34.97 |
|
3:23.22 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
18:13 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
11:36 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100 IM F 10 & under, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taisia Kolesnikova |
2005 |
|
389 |
37.41 |
|
|
|
1:19.06 |
|
|
Vovis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Brita Rannamets |
2004 |
|
349 |
38.14 |
|
|
|
1:21.99 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
275 |
43.03 |
|
|
|
1:28.69 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mari-Liis Maas |
2004 |
|
274 |
41.37 |
|
|
|
1:28.83 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Felicia Talamanov |
2004 |
|
243 |
44.70 |
|
|
|
1:32.46 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Albina Baburina |
2004 |
|
234 |
45.21 |
|
|
|
1:33.59 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Yana Guskova |
2004 |
|
227 |
43.78 |
|
|
|
1:34.59 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
185 |
51.74 |
|
|
|
1:41.16 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liilia Tönisson |
2004 |
|
182 |
46.56 |
|
|
|
1:41.88 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
181 |
51.61 |
|
|
|
1:41.99 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elis Treial |
2004 |
|
179 |
48.46 |
|
|
|
1:42.40 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
173 |
49.17 |
|
|
|
1:43.48 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Suominen |
2004 |
|
170 |
49.96 |
|
|
|
1:44.14 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
166 |
53.33 |
|
|
|
1:45.01 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
150 |
49.65 |
|
|
|
1:48.44 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Melina Rantala |
2005 |
|
143 |
|
|
|
|
1:50.30 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
138 |
55.56 |
|
|
|
1:51.51 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
80 |
1:07.86 |
|
|
|
2:13.88 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Suominen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heli Kuisma |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jemina Vainio |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonna Marjatta Laitinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Margareta Jagomägi |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sonja Salmimies |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
11:36 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
11:38 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100 IM M 10 & under, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maxim Nikulin |
2004 |
|
230 |
38.59 |
|
|
|
1:22.68 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roman Pushkin |
2005 |
|
203 |
38.48 |
|
|
|
1:26.20 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
193 |
38.74 |
|
|
|
1:27.69 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karl Mattias Milk |
2004 |
|
191 |
42.13 |
|
|
|
1:28.02 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Egor Solntsev |
2004 |
|
181 |
42.71 |
|
|
|
1:29.49 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erik Anja |
2004 |
|
163 |
42.82 |
|
|
|
1:32.78 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sander Aavik |
2004 |
|
160 |
46.49 |
|
|
|
1:33.39 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikolay Shifrin |
2004 |
|
153 |
43.24 |
|
|
|
1:34.71 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Otto Kuusisto |
2004 |
|
143 |
47.25 |
|
|
|
1:36.96 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kaspar Daniel Laherand |
2004 |
|
135 |
44.23 |
|
|
|
1:38.80 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jako Joosep Viirpuu |
2005 |
|
133 |
43.12 |
|
|
|
1:39.28 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Nyman |
2004 |
|
118 |
52.14 |
|
|
|
1:43.24 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eero Leino |
2004 |
|
116 |
47.68 |
|
|
|
1:43.73 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikita Kolesnikov |
2007 |
|
106 |
50.21 |
|
|
|
1:47.09 |
|
|
Vovis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
99 |
51.03 |
|
|
|
1:49.55 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
80 |
56.71 |
|
|
|
1:57.62 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Evgenii Shifrin |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
11:38 |
|
Tulokset Laji 29 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
12:09 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kajanto |
2002 |
|
387 |
32.92 |
|
|
|
1:09.99 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Heinlo |
2003 |
|
386 |
33.12 |
|
|
|
1:10.01 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
383 |
33.99 |
|
|
|
1:10.23 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
357 |
34.32 |
|
|
|
1:11.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
350 |
34.02 |
|
|
|
1:12.34 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikaela Jokela |
2002 |
|
329 |
35.28 |
|
|
|
1:13.88 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sandra Tammiste |
2003 |
|
310 |
34.70 |
|
|
|
1:15.34 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ada Aartela |
2002 |
|
283 |
36.71 |
|
|
|
1:17.68 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vanessa Viiding |
2002 |
|
279 |
37.14 |
|
|
|
1:18.06 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Haravuori |
2002 |
|
276 |
37.74 |
|
|
|
1:18.30 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanna Maria Kuru |
2002 |
|
272 |
1:18.68 |
|
|
|
1:18.68 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iida Koskiluoto |
2002 |
|
253 |
38.55 |
|
|
|
1:20.62 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vilja Laaksonen |
2002 |
|
243 |
38.82 |
|
|
|
1:21.64 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Taiga Yritys |
2003 |
|
238 |
39.49 |
|
|
|
1:22.27 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Larissa Gassanova |
2003 |
|
235 |
37.44 |
|
|
|
1:22.63 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maria Yritys |
2002 |
|
220 |
40.16 |
|
|
|
1:24.40 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frida Kangastupa |
2003 |
|
218 |
39.93 |
|
|
|
1:24.73 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Irina Tikhonova |
2003 |
|
217 |
41.28 |
|
|
|
1:24.88 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Edla Wuori |
2003 |
|
208 |
38.71 |
|
|
|
1:26.08 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vilma Rantala |
2003 |
|
207 |
40.97 |
|
|
|
1:26.11 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Iines Makkonen |
2002 |
|
207 |
42.30 |
|
|
|
1:26.23 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Rahel Sisas |
2003 |
|
201 |
40.92 |
|
|
|
1:27.04 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cinja Åvist |
2003 |
|
190 |
42.30 |
|
|
|
1:28.65 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kirke Mari Kadarik |
2003 |
|
182 |
41.52 |
|
|
|
1:29.96 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Noora Uro |
2003 |
|
177 |
42.58 |
|
|
|
1:30.71 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Veronika Heier |
2002 |
|
160 |
42.80 |
|
|
|
1:33.82 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Victoria Vöikar |
2002 |
|
125 |
47.87 |
|
|
|
1:41.88 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viivi Kuosmanen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Polina Ryzhova |
2000 |
|
518 |
30.13 |
|
|
|
1:03.49 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksandra Koreshkova |
2000 |
|
504 |
31.72 |
|
|
|
1:04.06 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
501 |
30.47 |
|
|
|
1:04.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
455 |
31.35 |
|
|
|
1:06.31 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Maria Randma |
2001 |
|
454 |
31.81 |
|
|
|
1:06.33 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hanna-Maria Kukk |
2000 |
|
445 |
31.79 |
|
|
|
1:06.79 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emmi Saarela |
2001 |
|
436 |
32.12 |
|
|
|
1:07.22 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viktoria Ekimova |
2001 |
|
432 |
32.33 |
|
|
|
1:07.45 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
397 |
32.43 |
|
|
|
1:09.37 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
370 |
33.03 |
|
|
|
1:11.03 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sanni Kilponen |
2001 |
|
343 |
34.76 |
|
|
|
1:12.86 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
334 |
35.06 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mariel Mylly |
2001 |
|
332 |
35.33 |
|
|
|
1:13.61 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katariina Kivi |
2001 |
|
304 |
36.73 |
|
|
|
1:15.85 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonna Salminen |
2001 |
|
295 |
36.17 |
|
|
|
1:16.55 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Erja Tiljander |
2000 |
|
270 |
36.69 |
|
|
|
1:18.89 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Johanna Luukkonen |
2001 |
|
242 |
39.47 |
|
|
|
1:21.83 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
663 |
28.08 |
|
|
|
58.49 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
584 |
29.70 |
|
|
|
1:01.02 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
580 |
29.70 |
|
|
|
1:01.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Steen |
1999 |
|
499 |
30.56 |
|
|
|
1:04.31 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Margaret Danilov |
1999 |
|
495 |
30.74 |
|
|
|
1:04.48 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eveliina Ollikainen |
1998 |
|
490 |
30.74 |
|
|
|
1:04.70 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Andelin |
1998 |
|
482 |
30.98 |
|
|
|
1:05.02 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vanessa Pönnighaus |
1999 |
|
455 |
32.37 |
|
|
|
1:06.28 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johanna Hyvönen |
1999 |
|
356 |
34.26 |
|
|
|
1:11.94 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elina Valliaro |
1999 |
|
305 |
36.07 |
|
|
|
1:15.78 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100 Free F 12,14,16,W, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
660 |
27.93 |
|
|
|
58.57 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klara Mikulasova |
1987 |
|
568 |
29.79 |
|
|
|
1:01.59 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
532 |
30.01 |
|
|
|
1:02.94 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
532 |
29.83 |
|
|
|
1:02.95 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Krista Heikkilä |
1995 |
|
531 |
30.30 |
|
|
|
1:02.96 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
490 |
31.82 |
|
|
|
1:04.69 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elli Ylinen |
1996 |
|
455 |
31.57 |
|
|
|
1:06.30 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Noora Koponen |
1996 |
|
448 |
32.02 |
|
|
|
1:06.65 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sini Fröblom |
1995 |
|
446 |
32.02 |
|
|
|
1:06.76 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sanna Salonen |
1995 |
|
445 |
31.92 |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
12:09 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
18:28 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kajanto |
2002 |
|
408 |
32.79 |
|
|
|
1:08.77 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Heinlo |
2003 |
|
407 |
32.99 |
|
|
|
1:08.78 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
396 |
34.11 |
|
|
|
1:09.42 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
368 |
34.18 |
|
|
|
1:11.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
365 |
34.56 |
|
|
|
1:11.35 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikaela Jokela |
2002 |
|
321 |
35.26 |
|
|
|
1:14.44 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandra Koreshkova |
2000 |
|
538 |
30.80 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
520 |
30.35 |
|
|
|
1:03.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Polina Ryzhova |
2000 |
|
516 |
30.21 |
|
|
|
1:03.59 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanna Maria Randma |
2001 |
|
461 |
31.84 |
|
|
|
1:05.99 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hanna-Maria Kukk |
2000 |
|
446 |
31.76 |
|
|
|
1:06.76 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
445 |
32.19 |
|
|
|
1:06.80 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
624 |
28.86 |
|
|
|
59.68 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
616 |
29.32 |
|
|
|
59.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Margaret Danilov |
1999 |
|
546 |
30.23 |
|
|
|
1:02.40 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Steen |
1999 |
|
501 |
30.33 |
|
|
|
1:04.22 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eveliina Ollikainen |
1998 |
|
471 |
30.87 |
|
|
|
1:05.55 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Andelin |
1998 |
|
468 |
31.26 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
672 |
27.63 |
|
|
|
58.22 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klara Mikulasova |
1987 |
|
594 |
29.18 |
|
|
|
1:00.68 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
569 |
29.78 |
|
|
|
1:01.54 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
524 |
30.25 |
|
|
|
1:03.26 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
511 |
30.93 |
|
|
|
1:03.79 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Krista Heikkilä |
1995 |
|
509 |
30.12 |
|
|
|
1:03.85 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
18:28 |
|
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
12:27 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandr Shchegolev |
2002 |
|
423 |
29.59 |
|
|
|
59.83 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl-Joseph Suuroja |
2002 |
|
231 |
35.28 |
|
|
|
1:13.23 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
215 |
34.42 |
|
|
|
1:14.96 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville-Veikko Katajisto |
2002 |
|
212 |
35.95 |
|
|
|
1:15.29 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
183 |
35.86 |
|
|
|
1:19.07 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
182 |
37.69 |
|
|
|
1:19.29 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jass Rootsma |
2002 |
|
173 |
36.86 |
|
|
|
1:20.55 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristjan Pärn |
2003 |
|
121 |
43.90 |
|
|
|
1:30.83 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tatu Saareks |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Georgy Galchenko |
2000 |
|
523 |
26.98 |
|
|
|
55.77 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vladislav Titov |
2000 |
|
495 |
27.46 |
|
|
|
56.78 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Nikitin |
2000 |
|
451 |
28.04 |
|
|
|
58.57 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henry Hatanpää |
2000 |
|
422 |
28.31 |
|
|
|
59.91 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andrey Antonov |
2000 |
|
418 |
28.65 |
|
|
|
1:00.09 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikael Lähde |
2000 |
|
415 |
28.85 |
|
|
|
1:00.23 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arsenii Kravtsov |
2000 |
|
408 |
29.33 |
|
|
|
1:00.59 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Denis Pushkin |
2000 |
|
407 |
29.09 |
|
|
|
1:00.61 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kirill Loginov |
2000 |
|
381 |
30.23 |
|
|
|
1:01.95 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vinski Pyykönen |
2000 |
|
374 |
30.19 |
|
|
|
1:02.33 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jaakko Reinonen |
2001 |
|
371 |
30.09 |
|
|
|
1:02.49 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
362 |
30.18 |
|
|
|
1:03.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alex Ahtiainen |
2001 |
|
353 |
29.99 |
|
|
|
1:03.54 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ivan Kirillov |
2001 |
|
346 |
30.63 |
|
|
|
1:04.00 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Risto Laisi |
2001 |
|
339 |
30.50 |
|
|
|
1:04.42 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eero Ääremaa |
2000 |
|
338 |
30.64 |
|
|
|
1:04.47 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eetu Einto |
2001 |
|
332 |
30.97 |
|
|
|
1:04.89 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Georgy Mikholyak |
2000 |
|
314 |
30.79 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jon Byskov |
2000 |
|
309 |
31.48 |
|
|
|
1:06.46 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Daniil Trufanov |
2001 |
|
277 |
33.07 |
|
|
|
1:08.94 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ivan Turbin |
2001 |
|
274 |
32.00 |
|
|
|
1:09.17 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aleksandr Korkishko |
2001 |
|
267 |
34.03 |
|
|
|
1:09.74 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mattias Kaspar Krolov |
2001 |
|
254 |
32.03 |
|
|
|
1:10.90 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Markus Heino |
2000 |
|
247 |
34.75 |
|
|
|
1:11.54 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Georgii Kozlov |
2001 |
|
241 |
35.30 |
|
|
|
1:12.13 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Nuutti Vartiainen |
2000 |
|
241 |
34.57 |
|
|
|
1:12.20 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Roope Liuska |
2000 |
|
241 |
34.57 |
|
|
|
1:12.21 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Kirs Aleksander |
2001 |
|
235 |
34.71 |
|
|
|
1:12.82 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Teemu Salminen |
2001 |
|
218 |
35.47 |
|
|
|
1:14.66 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Eetu Häkkinen |
2001 |
|
170 |
38.45 |
|
|
|
1:21.08 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matis Hiie |
1998 |
|
488 |
27.41 |
|
|
|
57.05 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Artur Filimonov |
1999 |
|
453 |
27.85 |
|
|
|
58.50 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joosep Raud |
1998 |
|
445 |
28.25 |
|
|
|
58.83 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
436 |
28.72 |
|
|
|
59.25 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kert-Taniel Kesküll |
1999 |
|
413 |
29.61 |
|
|
|
1:00.32 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
394 |
29.03 |
|
|
|
1:01.26 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mattias Löhmus |
1999 |
|
371 |
30.17 |
|
|
|
1:02.49 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vadim Solntsev |
1999 |
|
365 |
30.36 |
|
|
|
1:02.88 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joni Kilponen |
1999 |
|
331 |
30.86 |
|
|
|
1:04.92 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tino Laine |
1998 |
|
328 |
30.53 |
|
|
|
1:05.11 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jani Savander |
1999 |
|
301 |
31.99 |
|
|
|
1:07.01 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lauri Ytti |
1999 |
|
279 |
32.25 |
|
|
|
1:08.71 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Atte Kaartosalmi |
1999 |
|
257 |
33.13 |
|
|
|
1:10.61 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Venni Rastas |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100 Free M 12,14,16,M, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
541 |
26.61 |
|
|
|
55.15 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Otto Kuittinen |
1995 |
|
539 |
26.81 |
|
|
|
55.21 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Philip Malenak |
1990 |
|
535 |
26.81 |
|
|
|
55.34 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Yritys |
1997 |
|
523 |
26.97 |
|
|
|
55.75 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frants Tikerpuu |
1997 |
|
521 |
26.88 |
|
|
|
55.83 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Dmitrii Tikhonov-Bugrov |
1996 |
|
512 |
26.96 |
|
|
|
56.17 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Risto Kadalipp |
1997 |
|
500 |
27.24 |
|
|
|
56.61 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mitja Hyytiäinen |
1996 |
|
479 |
27.94 |
|
|
|
57.43 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vojtech Patek |
1993 |
|
476 |
27.22 |
|
|
|
57.52 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martti Pyysalo |
1992 |
|
460 |
27.37 |
|
|
|
58.21 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elias Hurskainen |
1997 |
|
449 |
27.44 |
|
|
|
58.68 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mika Katajisto |
1997 |
|
408 |
29.11 |
|
|
|
1:00.56 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rauno Liivand |
1997 |
|
377 |
30.27 |
|
|
|
1:02.20 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Robin Pachel |
1997 |
|
353 |
30.43 |
|
|
|
1:03.55 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Paavo Mielonen |
1997 |
|
253 |
32.46 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
12:27 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
18:40 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandr Shchegolev |
2002 |
|
421 |
29.03 |
|
|
|
59.93 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl-Joseph Suuroja |
2002 |
|
233 |
34.75 |
|
|
|
1:13.02 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
226 |
33.86 |
|
|
|
1:13.77 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
203 |
35.04 |
|
|
|
1:16.44 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ville-Veikko Katajisto |
2002 |
|
193 |
35.98 |
|
|
|
1:17.75 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
181 |
37.23 |
|
|
|
1:19.37 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Georgy Galchenko |
2000 |
|
550 |
25.80 |
|
|
|
54.82 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vladislav Titov |
2000 |
|
506 |
26.99 |
|
|
|
56.39 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Nikitin |
2000 |
|
488 |
27.41 |
|
|
|
57.05 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikael Lähde |
2000 |
|
437 |
28.34 |
|
|
|
59.21 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henry Hatanpää |
2000 |
|
423 |
28.27 |
|
|
|
59.85 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andrey Antonov |
2000 |
|
388 |
27.99 |
|
|
|
1:01.61 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matis Hiie |
1998 |
|
529 |
26.80 |
|
|
|
55.55 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joosep Raud |
1998 |
|
480 |
27.58 |
|
|
|
57.36 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
476 |
27.76 |
|
|
|
57.53 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kert-Taniel Kesküll |
1999 |
|
467 |
28.29 |
|
|
|
57.92 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Artur Filimonov |
1999 |
|
461 |
27.34 |
|
|
|
58.14 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dmitrii Tikhonov-Bugrov |
1996 |
|
613 |
25.25 |
|
|
|
52.89 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Malenak |
1990 |
|
562 |
26.38 |
|
|
|
54.43 |
|
|
Univerzita Brno |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Kuittinen |
1995 |
|
552 |
26.50 |
|
|
|
54.78 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Yritys |
1997 |
|
546 |
26.58 |
|
|
|
54.96 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
544 |
26.65 |
|
|
|
55.03 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frants Tikerpuu |
1997 |
|
520 |
27.00 |
|
|
|
55.86 |
|
|
Keila Sc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
18:40 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
18:53 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4X50 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ujumise Spordiklubi |
2002 |
|
342 |
|
|
|
|
2:13.28 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brita Rannamets |
2004 |
|
|
32.66 |
|
|
|
32.66 |
|
|
Vanessa Viiding |
2002 |
|
|
15.72 |
|
|
|
48.38 |
|
|
Elis Treial |
2004 |
|
|
17.34 |
|
|
|
1:05.72 |
|
|
Helena Heinlo |
2003 |
|
|
1:07.56 |
|
|
|
2:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuus Naiset [2002] |
2002 |
|
331 |
|
|
|
|
2:14.73 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Välimaa |
2002 |
|
|
34.39 |
|
|
|
34.39 |
|
|
Mikaela Jokela |
2002 |
|
|
33.83 |
|
|
|
1:08.22 |
|
|
Anna Retva |
2003 |
|
|
34.63 |
|
|
|
1:42.85 |
|
|
Saana Karell |
2002 |
|
|
31.88 |
|
|
|
2:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalevi Ujumiskool |
2002 |
|
300 |
|
|
|
|
2:19.24 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Tammiste |
2003 |
|
|
33.18 |
|
|
|
33.18 |
|
|
Larissa Gassanova |
2003 |
|
|
1:13.44 |
|
|
|
1:46.62 |
|
|
Mari-Liis Maas |
2004 |
|
|
32.62 |
|
|
|
2:19.24 |
|
|
Johanna Maria Kuru |
2002 |
|
|
|
|
|
|
2:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sihy Naiset [2002] |
2002 |
|
229 |
|
|
|
|
2:32.38 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cinja Åvist |
2003 |
|
|
37.78 |
|
|
|
37.78 |
|
|
Maria Yritys |
2002 |
|
|
37.31 |
|
|
|
1:15.09 |
|
|
Taiga Yritys |
2003 |
|
|
35.71 |
|
|
|
1:50.80 |
|
|
Noora Uro |
2003 |
|
|
41.58 |
|
|
|
2:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hyus Naiset [2002] |
2002 |
|
167 |
|
|
|
|
2:49.00 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
|
39.09 |
|
|
|
39.09 |
|
|
Lumi Luoma |
2005 |
|
|
41.81 |
|
|
|
1:20.90 |
|
|
Susanna Kuisma |
2003 |
|
|
42.56 |
|
|
|
2:03.46 |
|
|
Jonna Marjatta Laitinen |
2005 |
|
|
45.54 |
|
|
|
2:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4X50 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juk Tytöt14 |
2000 |
|
371 |
|
|
|
|
2:09.70 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Vartiainen |
2002 |
|
|
32.70 |
|
|
|
32.70 |
|
|
Katariina Kivi |
2001 |
|
|
34.30 |
|
|
|
1:07.00 |
|
|
Mariel Mylly |
2001 |
|
|
1:02.70 |
|
|
|
2:09.70 |
|
|
Emmi Saarela |
2001 |
|
|
|
|
|
|
2:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sdysshor-1 Girls |
2000 |
|
316 |
|
|
|
|
2:16.84 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktoria Ekimova |
2001 |
|
|
29.02 |
|
|
|
29.02 |
|
|
Anna Semenova |
2004 |
|
|
41.55 |
|
|
|
1:10.57 |
|
|
Albina Baburina |
2004 |
|
|
37.07 |
|
|
|
1:47.64 |
|
|
Polina Ryzhova |
2000 |
|
|
29.20 |
|
|
|
2:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4X50 Free F 12,14,16,W, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sihy Naiset [1915] |
1995 |
|
572 |
|
|
|
|
1:52.28 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Kauppinen |
1998 |
|
|
28.86 |
|
|
|
28.86 |
|
|
Krista Heikkilä |
1995 |
|
|
28.55 |
|
|
|
57.41 |
|
|
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
|
25.95 |
|
|
|
1:23.36 |
|
|
Katarina Korpinen |
1993 |
|
|
28.92 |
|
|
|
1:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
18:53 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hyvinkää Open |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
19:02 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 syyskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 4X50 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saint Petersburg |
2004 |
|
205 |
|
|
|
|
2:16.98 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Nikulin |
2004 |
|
|
32.84 |
|
|
|
32.84 |
|
|
Egor Solntsev |
2004 |
|
|
35.04 |
|
|
|
1:07.88 |
|
|
Nikolay Shifrin |
2004 |
|
|
34.71 |
|
|
|
1:42.59 |
|
|
Roman Pushkin |
2005 |
|
|
34.39 |
|
|
|
2:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ujumise Spordiklubi |
2002 |
|
202 |
|
|
|
|
2:17.55 |
|
|
Ujumise Spordiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Anja |
2004 |
|
|
34.46 |
|
|
|
34.46 |
|
|
Karl Mattias Milk |
2004 |
|
|
34.50 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Jass Rootsma |
2002 |
|
|
34.37 |
|
|
|
1:43.33 |
|
|
Alex Artur Märtmaa |
2002 |
|
|
34.22 |
|
|
|
2:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalevi Ujumiskool |
2002 |
|
182 |
|
|
|
|
2:22.35 |
|
|
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Joonas Viirpuu |
2002 |
|
|
31.42 |
|
|
|
31.42 |
|
|
Carl-Joseph Suuroja |
2002 |
|
|
32.61 |
|
|
|
1:04.03 |
|
|
Jako Joosep Viirpuu |
2005 |
|
|
40.29 |
|
|
|
1:44.32 |
|
|
Kaspar Daniel Laherand |
2004 |
|
|
38.03 |
|
|
|
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teräsfisut 2004 |
2004 |
|
128 |
|
|
|
|
2:39.91 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Äijälä |
2004 |
|
|
34.30 |
|
|
|
34.30 |
|
|
Alexander Nyman |
2004 |
|
|
39.99 |
|
|
|
1:14.29 |
|
|
Nico Peltonen |
2005 |
|
|
41.07 |
|
|
|
1:55.36 |
|
|
Jan Byskov |
2004 |
|
|
44.55 |
|
|
|
2:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 4X50 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saint Petersburg |
2000 |
|
461 |
|
|
|
|
1:44.54 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denis Pushkin |
2000 |
|
|
26.63 |
|
|
|
26.63 |
|
|
Vladislav Vakhanelov |
2000 |
|
|
26.57 |
|
|
|
53.20 |
|
|
Anton Nikitin |
2000 |
|
|
25.92 |
|
|
|
1:19.12 |
|
|
Vladislav Titov |
2000 |
|
|
25.42 |
|
|
|
1:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sdysshor-1 |
2000 |
|
381 |
|
|
|
|
1:51.33 |
|
|
Velikiy Novgorod |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
29.83 |
|
|
|
29.83 |
|
|
|
0 |
|
|
29.00 |
|
|
|
58.83 |
|
|
|
0 |
|
|
17.63 |
|
|
|
1:16.46 |
|
|
|
0 |
|
|
34.87 |
|
|
|
1:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 4X50 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oulun Uinti |
1998 |
|
309 |
|
|
|
|
1:59.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Topias Nygård |
2000 |
|
|
30.69 |
|
|
|
30.69 |
|
|
Kaius Kejonen |
1998 |
|
|
27.36 |
|
|
|
58.05 |
|
|
Anton Ukkola |
2000 |
|
|
29.87 |
|
|
|
1:27.92 |
|
|
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
|
31.51 |
|
|
|
1:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 4X50 Free M 12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sihy Miehet [1915] |
1995 |
|
534 |
|
|
|
|
1:39.54 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
|
25.48 |
|
|
|
25.48 |
|
|
Martti Pyysalo |
1992 |
|
|
24.76 |
|
|
|
50.24 |
|
|
Matias Yritys |
1997 |
|
|
24.66 |
|
|
|
1:14.90 |
|
|
Otto Kuittinen |
1995 |
|
|
24.64 |
|
|
|
1:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saint Petersburg |
1996 |
|
417 |
|
|
|
|
1:48.06 |
|
|
Sankt-Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dmitrii Tikhonov-Bugrov |
1996 |
|
|
24.70 |
|
|
|
24.70 |
|
|
Nikita Tikhonov-Bugrov |
2000 |
|
|
27.52 |
|
|
|
52.22 |
|
|
Kirill Loginov |
2000 |
|
|
28.37 |
|
|
|
1:20.59 |
|
|
Arsenii Kravtsov |
2000 |
|
|
27.47 |
|
|
|
1:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
14 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
19:02 |
|