Results for Swim Of Hope
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 1:06.01 | ||||||
2 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:07.83 | ||||||
3 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:07.90 | ||||||
4 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:07.96 | ||||||
5 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:08.82 | ||||||
6 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:09.13 | ||||||
7 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 1:09.86 | ||||||
8 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:10.60 | ||||||
9 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:11.46 | ||||||
10 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:12.53 | ||||||
11 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:12.67 | ||||||
12 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:13.92 | ||||||
13 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:14.33 | ||||||
14 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:14.66 | ||||||
15 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 1:14.87 | ||||||
16 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:15.11 | ||||||
17 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 1:16.02 | ||||||
18 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 1:16.04 | ||||||
19 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 1:16.58 | ||||||
20 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 1:16.82 | ||||||
21 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 1:17.70 | ||||||
22 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 1:17.97 | ||||||
23 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 1:18.68 | ||||||
24 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 1:19.26 | ||||||
25 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:19.46 | ||||||
26 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 1:20.19 | ||||||
27 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:21.53 | ||||||
28 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 1:22.04 | ||||||
29 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 1:22.29 | ||||||
30 | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | 1:22.34 | ||||||
31 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 1:22.76 | ||||||
32 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 1:23.42 | ||||||
33 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:24.25 | ||||||
34 | Angelica Barkarö | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:24.38 | ||||||
35 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:24.98 | ||||||
36 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:25.42 | ||||||
37 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:25.79 | ||||||
38 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 1:26.39 | ||||||
39 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 1:26.40 | ||||||
40 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 1:26.52 | ||||||
41 | Towalie Hedelin | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:27.23 | ||||||
42 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 1:27.81 | ||||||
43 | Stephanie Ahlberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:28.23 | ||||||
44 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 1:30.43 | ||||||
45 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:31.20 | ||||||
46 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 1:31.87 | ||||||
47 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 1:33.42 | ||||||
48 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 1:35.20 | ||||||
49 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 1:35.79 | ||||||
50 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 1:36.92 | ||||||
51 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 1:41.87 | ||||||
52 | Selma Dolama | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:43.84 | ||||||
53 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:55.60 | ||||||
- | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:03.49 | ||||||
2 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:04.53 | ||||||
3 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:05.66 | ||||||
4 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:06.87 | ||||||
5 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:08.48 | ||||||
6 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 1:12.36 | ||||||
7 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 1:13.42 | ||||||
8 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 1:14.91 | ||||||
9 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 1:15.14 | ||||||
10 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 1:18.24 | ||||||
11 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 1:18.61 | ||||||
12 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:20.83 | ||||||
13 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 1:22.19 | ||||||
14 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:23.04 | ||||||
15 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 1:23.53 | ||||||
16 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 1:24.88 | ||||||
17 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 1:28.69 | ||||||
18 | Emil Frayon | 2002 | Täby Sim | 1:29.55 | ||||||
19 | Axel Cederlöf | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:30.17 | ||||||
20 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 1:31.78 | ||||||
21 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 1:32.08 | ||||||
22 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 1:32.64 | ||||||
23 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:33.95 | ||||||
24 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 1:34.89 | ||||||
25 | Fredrik Ahlberg | 2003 | Täby Sim | 1:37.03 | ||||||
25 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 1:37.03 | ||||||
27 | Elvin Agneborg | 2003 | Täby Sim | 1:37.45 | ||||||
28 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 1:40.63 | ||||||
29 | Markus Engdahl | 2003 | Täby Sim | 1:42.17 | ||||||
30 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 1:42.65 | ||||||
31 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:49.67 | ||||||
- | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Gentian Canhasi | 2002 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 37.61 | ||||||
2 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 37.66 | ||||||
3 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 37.88 | ||||||
4 | Lova Åhlén | 2004 | Norrtälje Simklubb | 38.79 | ||||||
5 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 40.26 | ||||||
6 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 41.23 | ||||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 41.35 | ||||||
8 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 41.87 | ||||||
9 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 41.92 | ||||||
10 | Tindra Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 43.09 | ||||||
11 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 43.73 | ||||||
12 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 44.43 | ||||||
13 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 44.59 | ||||||
14 | Cecilia Alm | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.82 | ||||||
15 | Embla Åberg | 2004 | Täby Sim | 45.44 | ||||||
16 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 45.65 | ||||||
17 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 46.27 | ||||||
18 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 48.98 | ||||||
19 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 49.36 | ||||||
20 | Katja Suchdev | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 49.97 | ||||||
21 | Kajsa Nordquist | 2004 | Täby Sim | 50.93 | ||||||
22 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 51.19 | ||||||
23 | Saga Strömstedt | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 52.40 | ||||||
24 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 52.86 | ||||||
25 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 54.84 | ||||||
26 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 56.14 | ||||||
27 | Emma Carlsson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:08.95 | ||||||
28 | Alexandra Dombos | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:25.49 | ||||||
- | Anastasia Novopoltseva | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Signe Lindholm | 2006 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Täby Sim | 33.83 | ||||||
2 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 35.22 | ||||||
3 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 35.52 | ||||||
4 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 38.91 | ||||||
5 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 40.04 | ||||||
6 | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | 41.43 | ||||||
7 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 41.92 | ||||||
8 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.18 | ||||||
9 | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.87 | ||||||
10 | Daniel Alonso | 2004 | Täby Sim | 42.91 | ||||||
11 | Isak Widstrand | 2013 | Åkersberga Simsällskap | 44.91 | ||||||
12 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 49.75 | ||||||
13 | Isac Tullberg | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 51.82 | ||||||
14 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 54.17 | ||||||
- | Fredric Liljeblad | 2006 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Paul Frayon | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 1:22.65 | ||||||
2 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 1:23.79 | ||||||
3 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:24.30 | ||||||
4 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:26.45 | ||||||
5 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 1:27.43 | ||||||
6 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 1:27.94 | ||||||
7 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:28.54 | ||||||
8 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:28.98 | ||||||
9 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 1:34.53 | ||||||
10 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 1:34.67 | ||||||
11 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 1:35.31 | ||||||
11 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:35.31 | ||||||
13 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:35.83 | ||||||
14 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:36.89 | ||||||
15 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:37.50 | ||||||
16 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:37.78 | ||||||
17 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 1:38.41 | ||||||
18 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 1:38.56 | ||||||
19 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:38.90 | ||||||
20 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 1:41.43 | ||||||
21 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 1:42.40 | ||||||
22 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:43.95 | ||||||
23 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 1:45.50 | ||||||
24 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 1:45.65 | ||||||
25 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:46.36 | ||||||
26 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 1:46.39 | ||||||
27 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 1:46.53 | ||||||
28 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 1:46.54 | ||||||
29 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 1:48.06 | ||||||
30 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 1:49.30 | ||||||
31 | Angelica Barkarö | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:50.06 | ||||||
32 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:50.65 | ||||||
33 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:57.24 | ||||||
34 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 2:08.11 | ||||||
35 | Cecilia Engström | 2001 | Norrtälje Simklubb | 2:13.30 | ||||||
36 | Towalie Hedelin | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 2:13.80 | ||||||
- | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Selma Dolama | 2003 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Saga Thyrberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:22.47 | ||||||
2 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:23.81 | ||||||
3 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:30.68 | ||||||
4 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:34.11 | ||||||
5 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 1:34.84 | ||||||
6 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:35.53 | ||||||
7 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 1:39.07 | ||||||
8 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 1:40.61 | ||||||
9 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 1:40.75 | ||||||
10 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:42.62 | ||||||
11 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 1:43.09 | ||||||
12 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 1:43.59 | ||||||
13 | Gentian Canhasi | 2002 | Norrtälje Simklubb | 1:45.45 | ||||||
14 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:46.60 | ||||||
15 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:48.92 | ||||||
16 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 1:49.41 | ||||||
17 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 1:50.38 | ||||||
18 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 1:50.88 | ||||||
19 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 1:53.18 | ||||||
20 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 1:53.47 | ||||||
21 | Elvin Agneborg | 2003 | Täby Sim | 1:55.45 | ||||||
22 | Emil Frayon | 2002 | Täby Sim | 1:56.26 | ||||||
23 | Fredrik Ahlberg | 2003 | Täby Sim | 1:57.74 | ||||||
24 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 2:01.09 | ||||||
25 | Markus Engdahl | 2003 | Täby Sim | 2:12.05 | ||||||
- | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 48.68 | ||||||
2 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 49.60 | ||||||
3 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 50.41 | ||||||
4 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 51.74 | ||||||
5 | Lova Åhlén | 2004 | Norrtälje Simklubb | 53.18 | ||||||
6 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 53.51 | ||||||
7 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 53.66 | ||||||
8 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 53.91 | ||||||
9 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 54.57 | ||||||
10 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 54.60 | ||||||
11 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 55.75 | ||||||
12 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 57.09 | ||||||
13 | Embla Åberg | 2004 | Täby Sim | 57.22 | ||||||
14 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 57.41 | ||||||
15 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 57.86 | ||||||
16 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 58.23 | ||||||
17 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 59.72 | ||||||
18 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 1:00.04 | ||||||
19 | Kajsa Nordquist | 2004 | Täby Sim | 1:01.56 | ||||||
20 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 1:01.58 | ||||||
21 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 1:05.91 | ||||||
22 | Alexandra Dombos | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:14.84 | ||||||
- | Anastasia Novopoltseva | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Katja Suchdev | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Tindra Ahlberg | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 42.16 | ||||||
2 | William Mattsson | 2004 | Täby Sim | 44.12 | ||||||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 50.48 | ||||||
4 | Daniel Alonso | 2004 | Täby Sim | 53.46 | ||||||
5 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 54.15 | ||||||
6 | Paul Frayon | 2004 | Täby Sim | 58.43 | ||||||
7 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 59.16 | ||||||
8 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 1:01.29 | ||||||
9 | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 1:03.40 | ||||||
10 | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | 1:09.28 | ||||||
- | Isac Tullberg | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 1:16.01 | ||||||
2 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:16.96 | ||||||
3 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 1:17.62 | ||||||
4 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:18.77 | ||||||
5 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:20.44 | ||||||
6 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:22.35 | ||||||
7 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:22.76 | ||||||
8 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 1:23.16 | ||||||
9 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:23.34 | ||||||
10 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:24.16 | ||||||
11 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 1:24.18 | ||||||
12 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 1:24.38 | ||||||
13 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 1:24.92 | ||||||
14 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 1:25.32 | ||||||
15 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:25.98 | ||||||
16 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:26.45 | ||||||
17 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:26.99 | ||||||
18 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:28.06 | ||||||
19 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 1:28.10 | ||||||
20 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 1:28.51 | ||||||
21 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 1:29.35 | ||||||
22 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:30.21 | ||||||
23 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:31.44 | ||||||
24 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:32.81 | ||||||
25 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 1:33.98 | ||||||
26 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 1:34.33 | ||||||
27 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 1:34.46 | ||||||
28 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 1:34.69 | ||||||
29 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:35.19 | ||||||
30 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 1:35.20 | ||||||
31 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:39.18 | ||||||
32 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 1:39.85 | ||||||
33 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 1:40.42 | ||||||
34 | Angelica Barkarö | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:40.79 | ||||||
35 | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | 1:41.08 | ||||||
36 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 1:41.63 | ||||||
37 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 1:41.86 | ||||||
38 | Stephanie Ahlberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:42.18 | ||||||
39 | Lova Åhlén | 2004 | Norrtälje Simklubb | 1:44.75 | ||||||
40 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 1:45.62 | ||||||
41 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 1:46.22 | ||||||
42 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 1:47.94 | ||||||
43 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 1:58.41 | ||||||
44 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 1:58.72 | ||||||
45 | Cecilia Engström | 2001 | Norrtälje Simklubb | 2:02.10 | ||||||
46 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 2:02.42 | ||||||
- | Anna Gyllerup | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Selma Dolama | 2003 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 10, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Täby Sim Damer Lag1 | 2004 | Täby Sim | 2:36.41 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2004 | Täby Sim | 3:08.03 | ||||||
- | Norrtälje Damer | 2004 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Täby Sim Damer Lag 2 | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Täby Sim Damer Lag 4 | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 11, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 2:27.49 | ||||||
2 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2004 | Täby Sim | 2:51.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 12, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Täby Sim Damer Lag1 | 1995 | Täby Sim | 2:03.98 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 2 | 97 | Täby Sim | 2:09.52 | ||||||
3 | Täby Sim Damer 3 | 95 | Täby Sim | 2:14.53 | ||||||
4 | Täby Sim Damer 4 | 95 | Täby Sim | 2:14.81 | ||||||
5 | Norrtälje Damer Lag 1 | 2001 | Norrtälje Simklubb | 2:20.60 | ||||||
6 | Åkersberga Damer | 0 | Åkersberga Simsällskap | 2:28.00 | ||||||
7 | Norrtälje Damer Lag 2 | 2001 | Norrtälje Simklubb | 2:44.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 13, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Täby Sim 1 | 2001 | Täby Sim | 1:58.45 | ||||||
2 | Täby Sim Lag 2 | 1997 | Täby Sim | 2:10.31 | ||||||
3 | Täby Sim Lag 3 | 97 | Täby Sim | 2:22.81 | ||||||
4 | Norrtälje Herrar | 0 | Norrtälje Simklubb | 2:25.63 | ||||||
5 | Täby Sim Lag 4 | 97 | Täby Sim | 2:45.60 | ||||||
- | Täbysim Grabbar 1 | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Åkersberga Herrar | 0 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:15.50 | ||||||
2 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 1:15.87 | ||||||
3 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 1:22.99 | ||||||
4 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:26.31 | ||||||
5 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:26.74 | ||||||
6 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:28.92 | ||||||
7 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:32.86 | ||||||
8 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 1:32.89 | ||||||
9 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:34.08 | ||||||
10 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:34.24 | ||||||
11 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:35.01 | ||||||
12 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 1:55.31 | ||||||
- | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:35.95 | ||||||
2 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 1:37.70 | ||||||
3 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 1:48.38 | ||||||
4 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 1:53.23 | ||||||
- | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:13.71 | ||||||
2 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:17.28 | ||||||
3 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:19.67 | ||||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:23.39 | ||||||
- | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 1:31.61 | ||||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:42.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 16, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 44.60 | ||||||
2 | Tindra Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 50.62 | ||||||
- | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 1:00.28 | ||||||
- | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Täby Sim | 42.76 | ||||||
2 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 44.88 | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 46.97 | ||||||
- | John Hogg | 2005 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 18, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 1:13.61 | ||||||
2 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:15.01 | ||||||
3 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 1:16.89 | ||||||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 1:18.45 | ||||||
5 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:20.04 | ||||||
6 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:21.88 | ||||||
7 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:22.35 | ||||||
8 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:22.61 | ||||||
9 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:22.99 | ||||||
10 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:23.35 | ||||||
11 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:24.88 | ||||||
12 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 1:25.70 | ||||||
13 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:26.21 | ||||||
14 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:27.64 | ||||||
15 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 1:33.36 | ||||||
16 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 1:33.47 | ||||||
17 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 1:35.10 | ||||||
18 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:35.87 | ||||||
19 | Angelica Barkarö | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:37.63 | ||||||
20 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 1:39.04 | ||||||
21 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 1:39.47 | ||||||
22 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 1:39.83 | ||||||
23 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 1:42.79 | ||||||
- | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 1:25.35 | ||||||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 1:28.80 | ||||||
3 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 1:29.35 | ||||||
4 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:30.13 | ||||||
5 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 1:33.41 | ||||||
6 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 1:36.93 | ||||||
7 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 1:38.67 | ||||||
8 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:41.17 | ||||||
9 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 1:44.99 | ||||||
10 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:45.04 | ||||||
11 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 1:48.90 | ||||||
12 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 2:00.56 | ||||||
13 | Saga Thyrberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 2:32.12 | ||||||
- | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 19, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:15.59 | ||||||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:17.29 | ||||||
3 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:19.94 | ||||||
4 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 1:20.83 | ||||||
5 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 1:23.85 | ||||||
6 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:24.64 | ||||||
7 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 1:26.31 | ||||||
8 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 1:38.16 | ||||||
9 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:39.79 | ||||||
10 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:40.56 | ||||||
11 | Gentian Canhasi | 2002 | Norrtälje Simklubb | 1:41.87 | ||||||
12 | Emil Frayon | 2002 | Täby Sim | 1:42.39 | ||||||
13 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 1:46.63 | ||||||
- | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 19, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 1:30.76 | ||||||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 1:30.80 | ||||||
3 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:35.92 | ||||||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:41.84 | ||||||
5 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 1:44.30 | ||||||
6 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 1:45.32 | ||||||
7 | Fredrik Ahlberg | 2003 | Täby Sim | 1:48.74 | ||||||
8 | Elvin Agneborg | 2003 | Täby Sim | 1:52.53 | ||||||
9 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 1:59.72 | ||||||
- | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 43.99 | ||||||
2 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 44.28 | ||||||
3 | Tindra Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 46.11 | ||||||
4 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 46.17 | ||||||
5 | Lova Åhlén | 2004 | Norrtälje Simklubb | 47.03 | ||||||
6 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 48.01 | ||||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 49.20 | ||||||
8 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 49.28 | ||||||
9 | Embla Åberg | 2004 | Täby Sim | 49.92 | ||||||
10 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 50.63 | ||||||
11 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 53.59 | ||||||
12 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 54.26 | ||||||
13 | Kajsa Nordquist | 2004 | Täby Sim | 54.43 | ||||||
14 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 55.83 | ||||||
15 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 1:02.93 | ||||||
- | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 44.55 | ||||||
2 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 52.61 | ||||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 53.19 | ||||||
4 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 55.11 | ||||||
5 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:03.17 | ||||||
- | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Täby Sim | 42.11 | ||||||
2 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 44.63 | ||||||
3 | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 50.17 | ||||||
4 | Paul Frayon | 2004 | Täby Sim | 50.79 | ||||||
5 | Daniel Alonso | 2004 | Täby Sim | 51.34 | ||||||
6 | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | 54.06 | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 44.44 | ||||||
2 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 47.07 | ||||||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 51.03 | ||||||
4 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 56.55 | ||||||
5 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 59.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:14.07 | ||||||
2 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:15.92 | ||||||
3 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:16.08 | ||||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:20.78 | ||||||
5 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 1:20.90 | ||||||
6 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 1:25.08 | ||||||
7 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:26.80 | ||||||
8 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 1:29.98 | ||||||
9 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 1:31.95 | ||||||
10 | Gentian Canhasi | 2002 | Norrtälje Simklubb | 1:36.00 | ||||||
11 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:37.20 | ||||||
12 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 1:48.81 | ||||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 1:26.53 | ||||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:32.76 | ||||||
3 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 1:32.81 | ||||||
4 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 1:35.92 | ||||||
5 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 1:38.93 | ||||||
6 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:39.09 | ||||||
7 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 1:43.33 | ||||||
8 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 1:48.65 | ||||||
- | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 3:04.18 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2004 | Täby Sim | 3:07.94 | ||||||
3 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2004 | Täby Sim | 3:18.65 | ||||||
4 | Norrtälje Damer | 2004 | Norrtälje Simklubb | 3:21.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 24, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 3:02.54 | ||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 25, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Täby Sim Damer Lag1 | 1995 | Täby Sim | 2:19.06 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 2 | 97 | Täby Sim | 2:24.48 | ||||||
3 | Täby Sim Damer 3 | 95 | Täby Sim | 2:24.96 | ||||||
4 | Norrtälje Damer Lag 1 | 2001 | Norrtälje Simklubb | 2:39.33 | ||||||
- | Åkersberga Damer | 0 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 26, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Täby Sim Herrar 1 | 97 | Täby Sim | 2:19.15 | ||||||
2 | Täby Sim Herrar 2 | 97 | Täby Sim | 2:34.15 | ||||||
3 | Täby Sim Herrar 3 | 97 | Täby Sim | 2:49.29 | ||||||
4 | Norrtälje Herrar | 0 | Norrtälje Simklubb | 2:55.03 | ||||||
5 | Åkersberga Herrar | 0 | Åkersberga Simsällskap | 3:04.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:53 |