Results for LÖDDE CUP 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:09 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Håkantorp Däck |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 29.95 | 1:03.99 | |||||
2 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 30.79 | 1:08.41 | |||||
3 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 32.56 | 1:08.88 | |||||
4 | Caroline Andersson-Ekström | 1994 | Simklubben Sydsim | 31.87 | 1:10.18 | |||||
4 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 31.49 | 1:10.18 | |||||
6 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 32.74 | 1:10.82 | |||||
7 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.73 | 1:12.44 | |||||
8 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 34.09 | 1:12.68 | |||||
9 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.25 | 1:13.46 | |||||
10 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.95 | 1:14.09 | |||||
11 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 34.30 | 1:14.50 | |||||
12 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.80 | 1:15.46 | |||||
13 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 35.33 | 1:16.64 | |||||
14 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.34 | 1:19.62 | |||||
15 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.48 | 1:20.38 | |||||
16 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 37.33 | 1:21.53 | |||||
17 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 39.70 | 1:22.77 | |||||
18 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 37.96 | 1:25.64 | |||||
19 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.23 | 1:27.27 | |||||
20 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 43.40 | 1:37.64 | |||||
- | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:09 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Håkantorp Däck |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.72 | 57.36 | |||||
2 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.61 | 59.76 | |||||
3 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 28.13 | 1:00.16 | |||||
4 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 28.01 | 1:02.27 | |||||
5 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 30.20 | 1:04.09 | |||||
6 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 29.58 | 1:04.38 | |||||
7 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 30.14 | 1:04.57 | |||||
8 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 29.72 | 1:04.73 | |||||
9 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.42 | 1:05.24 | |||||
10 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.28 | 1:05.98 | |||||
11 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.25 | 1:06.01 | |||||
12 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 30.39 | 1:06.70 | |||||
13 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 30.72 | 1:06.88 | |||||
14 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.91 | 1:07.01 | |||||
15 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 31.01 | 1:07.49 | |||||
16 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 31.05 | 1:07.71 | |||||
17 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 31.94 | 1:09.93 | |||||
18 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.30 | 1:25.00 | |||||
19 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.27 | 1:36.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 3, 100m Fjärilsim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: Kartguiden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 34.62 | 1:16.39 | |||||
2 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 35.38 | 1:16.49 | |||||
3 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.00 | 1:22.12 | |||||
4 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 39.74 | 1:26.67 | |||||
5 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.28 | 1:27.17 | |||||
6 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.15 | 1:27.44 | |||||
7 | Linnea Carlsén | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.00 | 1:28.42 | |||||
8 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 39.84 | 1:32.55 | |||||
9 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.97 | 1:32.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:24 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Po 14-15, Finaler |
Sponsor: KKB fastigheter AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 31.51 | 1:08.62 | |||||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 33.06 | 1:13.07 | |||||
3 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.99 | 1:13.66 | |||||
4 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.43 | 1:14.79 | |||||
5 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.66 | 1:18.43 | |||||
6 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 34.54 | 1:18.77 | |||||
7 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.15 | 1:25.25 | |||||
8 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 36.67 | 1:26.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:24 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 31.11 | 1:03.96 | |||||
2 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.63 | 1:12.02 | |||||
3 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simsällskapet Iden | 35.35 | 1:12.45 | |||||
4 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 34.79 | 1:12.49 | |||||
5 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.07 | 1:14.73 | |||||
6 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.76 | 1:14.88 | |||||
7 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.03 | 1:15.31 | |||||
8 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.67 | 1:15.84 | |||||
9 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.96 | 1:16.18 | |||||
10 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 38.01 | 1:17.71 | |||||
11 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 38.59 | 1:17.77 | |||||
12 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.00 | 1:19.09 | |||||
13 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.26 | 1:19.96 | |||||
14 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.60 | 1:21.15 | |||||
15 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 39.50 | 1:21.56 | |||||
16 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 39.88 | 1:23.54 | |||||
17 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 40.01 | 1:24.77 | |||||
18 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 41.29 | 1:25.08 | |||||
19 | Ellinor Ahlgren | 2001 | Simklubben Hajen | 41.84 | 1:25.37 | |||||
20 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 43.18 | 1:29.25 | |||||
21 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 44.12 | 1:33.34 | |||||
22 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 47.58 | 1:38.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Kartguiden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 28.89 | 1:00.21 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.33 | 1:03.64 | |||||
3 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 30.95 | 1:03.93 | |||||
4 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 31.48 | 1:05.81 | |||||
5 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 31.87 | 1:06.02 | |||||
6 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 31.53 | 1:06.54 | |||||
7 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 32.65 | 1:07.76 | |||||
8 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 32.87 | 1:08.15 | |||||
9 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 34.51 | 1:10.36 | |||||
10 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.76 | 1:11.81 | |||||
11 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 34.60 | 1:11.97 | |||||
12 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.37 | 1:13.06 | |||||
13 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 35.00 | 1:13.28 | |||||
14 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 38.05 | 1:19.78 | |||||
15 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 46.53 | 1:35.27 | |||||
- | Lukas Fajerson | 1998 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
- | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 7, 100m Ryggsim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.50 | 1:16.17 | |||||
2 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 37.06 | 1:16.29 | |||||
3 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 38.95 | 1:18.57 | |||||
4 | Malin Svensson | 1999 | Simklubben Hajen | 38.45 | 1:18.65 | |||||
5 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.46 | 1:19.98 | |||||
6 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.67 | 1:20.28 | |||||
7 | Saga Palmgren | 1999 | Simklubben Lödde | 38.71 | 1:20.92 | |||||
8 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 41.32 | 1:25.27 | |||||
9 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.50 | 1:25.55 | |||||
10 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.47 | 1:26.33 | |||||
11 | Linnea Carlsén | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.56 | 1:30.21 | |||||
12 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.88 | 1:31.79 | |||||
13 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.82 | 1:32.54 | |||||
14 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 44.68 | 1:33.21 | |||||
- | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 8, 100m Ryggsim Po 14-15, Finaler |
Sponsor: Kronans Droghandel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.57 | 1:14.74 | |||||
2 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 37.63 | 1:20.44 | |||||
3 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.68 | 1:28.66 | |||||
- | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Peter Landgren & Co |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 33.88 | 1:11.61 | |||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.69 | 1:18.63 | |||||
3 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.67 | 1:23.94 | |||||
4 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.99 | 1:24.38 | |||||
5 | Sara Edenfelt | 1992 | Simklubben Hajen | 39.19 | 1:24.49 | |||||
6 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 39.64 | 1:25.90 | |||||
6 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 40.69 | 1:25.90 | |||||
8 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 42.31 | 1:27.51 | |||||
9 | Aliah Moberg | 2003 | Simklubben Hajen | 42.52 | 1:29.23 | |||||
10 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 43.11 | 1:29.72 | |||||
11 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 42.68 | 1:30.03 | |||||
12 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 43.64 | 1:31.38 | |||||
13 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.91 | 1:31.97 | |||||
14 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 44.91 | 1:35.88 | |||||
15 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 46.75 | 1:40.72 | |||||
16 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 57.82 | 1:57.95 | |||||
- | Tilda Fredriksson | 2003 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: STANNO |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.44 | 1:08.54 | |||||
2 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 33.10 | 1:09.26 | |||||
3 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 34.09 | 1:12.61 | |||||
4 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 33.94 | 1:13.23 | |||||
5 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.54 | 1:13.85 | |||||
6 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 34.27 | 1:14.38 | |||||
7 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 34.86 | 1:15.17 | |||||
7 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 35.40 | 1:15.17 | |||||
9 | Oskar Strömberg | 1994 | Simklubben Lödde | 34.81 | 1:15.75 | |||||
10 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 35.22 | 1:16.03 | |||||
11 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.32 | 1:16.91 | |||||
12 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 36.13 | 1:18.62 | |||||
13 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 37.57 | 1:19.27 | |||||
14 | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.16 | 1:21.55 | |||||
15 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 38.08 | 1:23.55 | |||||
16 | Hugo Rogmark | 1999 | Simklubben Hajen | 40.10 | 1:27.10 | |||||
17 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 51.98 | 1:50.44 | |||||
- | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 32.15 | 1:04.99 | 1:38.07 | 2:11.27 | |||
2 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 32.13 | 1:06.28 | 1:40.98 | 2:15.09 | |||
3 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 32.06 | 1:07.09 | 1:42.13 | 2:15.42 | |||
4 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 32.41 | 1:07.78 | 1:43.69 | 2:18.58 | |||
5 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 32.35 | 1:07.57 | 1:43.52 | 2:18.86 | |||
6 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.38 | 1:07.79 | 1:43.39 | 2:19.33 | |||
7 | Caroline Andersson-Ekström | 1994 | Simklubben Sydsim | 31.63 | 1:07.37 | 1:43.94 | 2:20.43 | |||
8 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.28 | 1:09.71 | 1:47.14 | 2:23.28 | |||
9 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 34.08 | 1:10.92 | 1:48.89 | 2:25.85 | |||
10 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 33.39 | 1:11.15 | 1:49.62 | 2:26.98 | |||
11 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.99 | 1:11.99 | 1:50.60 | 2:28.59 | |||
12 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.42 | 1:12.67 | 1:51.91 | 2:30.36 | |||
13 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 35.86 | 1:14.29 | 1:53.93 | 2:30.47 | |||
14 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.45 | 1:14.23 | 1:53.48 | 2:31.39 | |||
15 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.22 | 1:14.46 | 1:54.25 | 2:32.66 | |||
16 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 34.72 | 1:12.53 | 1:52.58 | 2:32.68 | |||
17 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.08 | 1:16.32 | 1:56.66 | 2:35.65 | |||
18 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 35.18 | 1:13.50 | 1:55.28 | 2:36.34 | |||
19 | Saga Palmgren | 1999 | Simklubben Lödde | 34.60 | 1:13.78 | 1:55.83 | 2:36.80 | |||
20 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.49 | 1:16.28 | 1:58.40 | 2:39.91 | |||
21 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 36.03 | 1:16.81 | 1:59.26 | 2:40.19 | |||
22 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 37.57 | 1:18.53 | 2:01.51 | 2:42.62 | |||
23 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 37.78 | 1:19.99 | 2:05.66 | 2:50.86 | |||
- | Ellinor Ahlgren | 2001 | Simklubben Hajen | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Färs&Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 27.16 | 56.69 | 1:26.83 | 1:57.22 | |||
2 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 27.58 | 57.47 | 1:29.40 | 2:02.32 | |||
3 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 28.87 | 1:00.14 | 1:31.63 | 2:03.02 | |||
4 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 28.81 | 59.87 | 1:31.82 | 2:03.07 | |||
5 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 28.91 | 1:00.67 | 1:32.51 | 2:03.40 | |||
6 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 28.54 | 59.78 | 1:32.79 | 2:05.47 | |||
7 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 29.47 | 1:00.90 | 1:32.64 | 2:05.72 | |||
8 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 29.20 | 1:00.35 | 1:33.04 | 2:05.84 | |||
9 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.26 | 1:01.41 | 1:34.02 | 2:06.06 | |||
10 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.56 | 1:01.99 | 1:35.34 | 2:07.48 | |||
11 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 29.02 | 59.62 | 1:32.29 | 2:09.61 | |||
12 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 30.81 | 1:03.90 | 1:38.80 | 2:12.05 | |||
13 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 31.24 | 1:05.18 | 1:40.00 | 2:14.69 | |||
14 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 31.13 | 1:05.45 | 1:41.36 | 2:16.00 | |||
15 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 30.91 | 1:05.11 | 1:41.94 | 2:19.68 | |||
16 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 32.14 | 1:07.93 | 1:44.98 | 2:20.21 | |||
17 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 32.33 | 1:08.28 | 1:45.42 | 2:23.02 | |||
18 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 33.25 | 1:09.39 | 1:46.90 | 2:24.21 | |||
19 | Hugo Rogmark | 1999 | Simklubben Hajen | 33.39 | 1:11.47 | 1:50.88 | 2:30.18 | |||
20 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.33 | 1:13.30 | 1:53.18 | 2:31.75 | |||
21 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.22 | 1:11.12 | 1:51.84 | 2:33.70 | |||
22 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 34.50 | 1:13.78 | 1:56.46 | 2:38.83 | |||
23 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 42.88 | 1:31.35 | 2:21.37 | 3:08.17 | |||
- | Lukas Fajerson | 1998 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: MAX |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 31.74 | 1:06.69 | |||||
2 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 33.06 | 1:10.09 | |||||
3 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 32.12 | 1:10.26 | |||||
4 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 34.04 | 1:11.83 | |||||
5 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 33.97 | 1:11.87 | |||||
6 | Louise Westergren | 1989 | Simklubben Ran | 33.99 | 1:12.20 | |||||
7 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.38 | 1:14.50 | |||||
8 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.70 | 1:14.52 | |||||
9 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.47 | 1:14.60 | |||||
10 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.94 | 1:15.98 | |||||
11 | Caroline Andersson-Ekström | 1994 | Simklubben Sydsim | 33.73 | 1:16.23 | |||||
12 | Sara Edenfelt | 1992 | Simklubben Hajen | 35.93 | 1:17.00 | |||||
13 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 34.72 | 1:17.08 | |||||
14 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.35 | 1:17.38 | |||||
15 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 38.08 | 1:18.30 | |||||
16 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.64 | 1:18.87 | |||||
17 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 36.15 | 1:18.88 | |||||
18 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 36.35 | 1:20.10 | |||||
19 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.08 | 1:20.52 | |||||
20 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 38.38 | 1:21.97 | |||||
21 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.59 | 1:23.04 | |||||
22 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.19 | 1:23.37 | |||||
23 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.01 | 1:24.06 | |||||
24 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.09 | 1:24.29 | |||||
25 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.37 | 1:24.40 | |||||
26 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.48 | 1:24.44 | |||||
27 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 38.84 | 1:25.12 | |||||
28 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.67 | 1:26.65 | |||||
29 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 41.25 | 1:26.80 | |||||
30 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 40.85 | 1:27.11 | |||||
31 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 43.02 | 1:28.28 | |||||
32 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 40.80 | 1:28.69 | |||||
33 | Aliah Moberg | 2003 | Simklubben Hajen | 43.30 | 1:30.55 | |||||
34 | Tilda Fredriksson | 2003 | Simklubben Hajen | 45.45 | 1:34.86 | |||||
35 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 54.61 | 1:52.30 | |||||
36 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 1:00.63 | 2:01.52 | |||||
- | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: MAX |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 29.64 | 1:03.69 | |||||
2 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 29.84 | 1:03.98 | |||||
3 | Oskar Strömberg | 1994 | Simklubben Lödde | 30.43 | 1:04.73 | |||||
4 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 31.29 | 1:06.68 | |||||
5 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.05 | 1:07.43 | |||||
6 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.83 | 1:08.00 | |||||
7 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 31.66 | 1:08.73 | |||||
8 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 32.05 | 1:09.63 | |||||
9 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.27 | 1:09.73 | |||||
10 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.65 | 1:10.24 | |||||
11 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 33.73 | 1:11.28 | |||||
12 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 34.41 | 1:12.47 | |||||
13 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.99 | 1:12.70 | |||||
14 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.93 | 1:12.77 | |||||
15 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 34.21 | 1:13.28 | |||||
16 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.30 | 1:14.18 | |||||
17 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 34.18 | 1:14.45 | |||||
18 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 35.84 | 1:15.26 | |||||
19 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 34.10 | 1:16.20 | |||||
20 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.93 | 1:18.09 | |||||
21 | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.93 | 1:18.42 | |||||
22 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.85 | 1:19.34 | |||||
23 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.14 | 1:21.38 | |||||
24 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 35.88 | 1:22.92 | |||||
25 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.48 | 1:29.12 | |||||
26 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 41.39 | 1:33.48 | |||||
27 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 45.83 | 1:38.64 | |||||
- | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Lukas Fajerson | 1998 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
- | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 15, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Kronans droghandel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SS Iden Damer | 0 | Simsällskapet Iden | 4:10.60 | ||||||
Jenny Christensson | 1996 | 28.87 | 59.87 | 59.87 | ||||||
Louise Dellhede | 1999 | 31.59 | 1:06.25 | 2:06.12 | ||||||
Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | 29.72 | 1:02.56 | 3:08.68 | ||||||
Sara Nilsson | 1998 | 29.48 | 1:01.92 | 4:10.60 | ||||||
2 | SK Lödde Damer | 0 | Simklubben Lödde | 4:20.23 | ||||||
Elin Johannesson | 1999 | 31.45 | 1:05.57 | 1:05.57 | ||||||
Michelle Lövdahl | 1995 | 29.34 | 1:01.03 | 2:06.60 | ||||||
Erika Sällberg | 1997 | 32.42 | 1:08.14 | 3:14.74 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 31.04 | 1:05.49 | 4:20.23 | ||||||
3 | Sydsim Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:21.74 | ||||||
Caroline Andersson-Ekström | 1994 | 30.79 | 1:04.88 | 1:04.88 | ||||||
Klara Johansson | 2001 | 31.26 | 1:05.68 | 2:10.56 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 30.71 | 1:04.32 | 3:14.88 | ||||||
Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | 31.55 | 1:06.86 | 4:21.74 | ||||||
4 | SK Hajen Lag 1 | 2012 | Simklubben Hajen | 4:32.60 | ||||||
Elin Lundgren | 1995 | 30.90 | 1:02.98 | 1:02.98 | ||||||
Malin Svensson | 1999 | 32.52 | 1:08.78 | 2:11.76 | ||||||
Sara Edenfelt | 1992 | 33.09 | 1:11.03 | 3:22.79 | ||||||
Elin Lackegård | 2000 | 33.82 | 1:09.81 | 4:32.60 | ||||||
5 | Poseidon Damer | 0 | Simklubben Poseidon | 4:34.79 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 31.20 | 1:06.00 | 1:06.00 | ||||||
Sara Jendbro | 2000 | 33.22 | 1:09.34 | 2:15.34 | ||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 32.71 | 1:07.54 | 3:22.88 | ||||||
Amanda Björkman | 2001 | 34.46 | 1:11.91 | 4:34.79 | ||||||
6 | Poseidon Damer Lag3 | 0 | Simklubben Poseidon | 4:58.70 | ||||||
Elin Melin | 2000 | 33.44 | 1:10.62 | 1:10.62 | ||||||
Serena Gravrogk-Linde | 2000 | 34.16 | 1:14.42 | 2:25.04 | ||||||
Astrid Hemmingsson | 2000 | 37.19 | 1:17.39 | 3:42.43 | ||||||
Cajsa Lindberg | 2000 | 35.40 | 1:16.27 | 4:58.70 | ||||||
7 | SK Hajen Lag 2 | 2012 | Simklubben Hajen | 5:06.07 | ||||||
Hanna Nilsson | 2000 | 34.34 | 1:12.13 | 1:12.13 | ||||||
Ella Jeppsson | 2003 | 36.52 | 1:16.47 | 2:28.60 | ||||||
Ellinor Ahlgren | 2001 | 37.51 | 1:19.10 | 3:47.70 | ||||||
Elsa Bitzén | 2003 | 36.13 | 1:18.37 | 5:06.07 | ||||||
8 | SK Hajen Lag 3 | 2012 | Simklubben Hajen | 5:31.09 | ||||||
Freja Werker | 2003 | 37.84 | 1:20.57 | 1:20.57 | ||||||
Aliah Moberg | 2003 | 40.68 | 1:24.06 | 2:44.63 | ||||||
Isabell Tretinjak | 2003 | 41.19 | 1:28.88 | 4:13.51 | ||||||
Thea Dahlqvist | 2003 | 35.76 | 1:17.58 | 5:31.09 | ||||||
- | Poseidon Damer Lag2 | 0 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Noemi Karlsson | 2001 | 34.27 | 1:10.14 | 1:10.14 | ||||||
Tova Hegardt | 2002 | 2:19.86 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 22:03 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 16, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: STANNO |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Landskrona Herrar | 0 | Landskrona Simsällskap | 3:49.02 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 28.46 | 58.76 | 58.76 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 26.26 | 55.36 | 1:54.12 | ||||||
Johan Norén | 1986 | 28.79 | 1:01.26 | 2:55.38 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 25.71 | 53.64 | 3:49.02 | ||||||
2 | Lag 1 SK Hajen | 2001 | Simklubben Hajen | 3:50.23 | ||||||
Martin Rogmark | 1996 | 28.30 | 58.86 | 58.86 | ||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 26.14 | 53.63 | 1:52.49 | ||||||
Marcus Henriksson | 1997 | 27.85 | 58.09 | 2:50.58 | ||||||
Andreas Aminoff | 2000 | 28.36 | 59.65 | 3:50.23 | ||||||
3 | SS Iden Herrar | 0 | Simsällskapet Iden | 3:55.84 | ||||||
Jonatan Wede | 1988 | 28.58 | 1:00.96 | 1:00.96 | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 29.92 | 1:02.05 | 2:03.01 | ||||||
Filip Wejfeldt | 1997 | 27.25 | 58.06 | 3:01.07 | ||||||
Fredrik Hansen | 1992 | 26.24 | 54.77 | 3:55.84 | ||||||
4 | Poseidon Herrar Lag2 | 0 | Simklubben Poseidon | 3:56.05 | ||||||
Jesper Olsson | 1998 | 27.22 | 57.38 | 57.38 | ||||||
Simon Pettersson | 1998 | 29.27 | 1:01.91 | 1:59.29 | ||||||
Sebastian Andersson | 1999 | 28.33 | 1:00.39 | 2:59.68 | ||||||
Gustav Östlund | 1997 | 26.63 | 56.37 | 3:56.05 | ||||||
5 | SK Ran Pågar | 0 | Simklubben Ran | 3:57.32 | ||||||
Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | 28.93 | 59.73 | 59.73 | ||||||
Ali Hariri | 1996 | 27.07 | 56.62 | 1:56.35 | ||||||
Max Andersson | 1996 | 30.24 | 1:04.03 | 3:00.38 | ||||||
Lenny Persson | 1977 | 27.89 | 56.94 | 3:57.32 | ||||||
6 | Poseidon Herrar Lag1 | 0 | Simklubben Poseidon | 3:57.74 | ||||||
Jonas Andersson | 1996 | 27.32 | 56.99 | 56.99 | ||||||
Gustav Östlund | 2000 | 26.61 | 56.76 | 1:53.75 | ||||||
Marko Vasilijevic | 1999 | 27.52 | 57.20 | 2:50.95 | ||||||
Pascal Björkman | 2001 | 31.48 | 1:06.79 | 3:57.74 | ||||||
7 | SK Lödde Herrar | 0 | Simklubben Lödde | 3:58.01 | ||||||
Lukas Gunnarsson | 1998 | 29.26 | 1:00.07 | 1:00.07 | ||||||
Oskar Strömberg | 1994 | 26.36 | 55.41 | 1:55.48 | ||||||
Alexander Hedre | 1999 | 28.25 | 1:00.29 | 2:55.77 | ||||||
Roy Hangård | 1999 | 29.49 | 1:02.24 | 3:58.01 | ||||||
8 | Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:07.92 | ||||||
Erik Nilsson | 1996 | 28.74 | 1:00.20 | 1:00.20 | ||||||
Jimmy Lu | 1997 | 29.46 | 1:01.97 | 2:02.17 | ||||||
Teodor Cvijic | 1999 | 28.70 | 59.53 | 3:01.70 | ||||||
Erik Boos | 1999 | 31.15 | 1:06.22 | 4:07.92 | ||||||
9 | Poseidon Herrar Lag3 | 0 | Simklubben Poseidon | 4:27.64 | ||||||
Sigge Ivarsson | 1999 | 30.42 | 1:02.44 | 1:02.44 | ||||||
William Latak | 1999 | 31.35 | 1:05.78 | 2:08.22 | ||||||
Oscar Johansson | 2000 | 33.16 | 1:09.46 | 3:17.68 | ||||||
Linus Ljunghusen | 2000 | 33.29 | 1:09.96 | 4:27.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 22:03 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: TEAM SPORTIA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 34.77 | 1:14.53 | 1:55.36 | 2:36.33 | |||
2 | Caroline Andersson-Ekström | 1994 | Simklubben Sydsim | 34.84 | 1:15.85 | 1:58.46 | 2:41.92 | |||
3 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 34.77 | 1:15.66 | 1:59.75 | 2:46.63 | |||
4 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 36.19 | 1:19.63 | 2:03.34 | 2:46.91 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.64 | 1:06.63 | 1:43.66 | 2:17.44 | |||
2 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 31.34 | 1:08.12 | 1:44.64 | 2:17.80 | |||
3 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 33.20 | 1:11.97 | 1:52.21 | 2:30.40 | |||
4 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 32.94 | 1:11.22 | 1:52.14 | 2:32.63 | |||
5 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 33.85 | 1:12.36 | 1:52.68 | 2:32.75 | |||
6 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 34.34 | 1:13.24 | 1:52.91 | 2:33.79 | |||
7 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 31.89 | 1:10.96 | 1:54.09 | 2:39.93 | |||
8 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.78 | 1:13.67 | 1:58.07 | 2:46.19 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: KKB Fastigheter AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 32.68 | 1:08.46 | 1:45.04 | 2:20.86 | |||
2 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 34.64 | 1:11.91 | 1:50.16 | 2:27.99 | |||
3 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 36.07 | 1:15.07 | 1:54.88 | 2:35.00 | |||
4 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.36 | 1:19.25 | 2:01.27 | 2:42.59 | |||
5 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.60 | 1:20.69 | 2:02.63 | 2:44.39 | |||
6 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 38.64 | 1:21.03 | 2:04.46 | 2:45.47 | |||
7 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 39.32 | 1:21.12 | 2:03.98 | 2:46.50 | |||
8 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 40.85 | 1:22.87 | 2:06.27 | 2:48.29 | |||
9 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 41.35 | 1:25.83 | 2:10.98 | 2:54.42 | |||
10 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.51 | 1:28.89 | 2:14.51 | 2:57.85 | |||
11 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 42.54 | 1:29.48 | 2:15.21 | 2:58.39 | |||
12 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 43.70 | 1:33.28 | 2:24.57 | 3:15.31 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Håkantorp Däck |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 29.32 | 1:01.96 | 1:35.52 | 2:07.91 | |||
2 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 32.26 | 1:07.31 | 1:43.27 | 2:18.40 | |||
3 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 33.64 | 1:09.92 | 1:47.03 | 2:23.29 | |||
4 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 32.42 | 1:09.68 | 1:48.31 | 2:25.13 | |||
5 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.32 | 1:11.51 | 1:50.13 | 2:28.29 | |||
6 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 35.49 | 1:12.91 | 1:51.71 | 2:30.26 | |||
7 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 35.66 | 1:16.18 | 1:57.05 | 2:36.82 | |||
8 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 37.04 | 1:16.79 | 1:58.46 | 2:39.35 | |||
9 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.13 | 1:17.63 | 1:58.94 | 2:39.87 | |||
10 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 39.16 | 1:20.10 | 2:01.93 | 2:43.27 | |||
11 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 38.35 | 1:21.26 | 2:07.17 | 2:51.44 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 21, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Kartguiden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 35.08 | 1:15.65 | 1:58.38 | 2:40.97 | |||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 38.49 | 1:23.25 | 2:08.91 | 2:54.29 | |||
3 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.40 | 1:27.12 | 2:12.92 | 2:58.73 | |||
4 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.10 | 1:27.85 | 2:14.77 | 3:01.54 | |||
5 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.61 | 1:30.86 | 2:18.92 | 3:06.81 | |||
6 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 43.49 | 1:30.68 | 2:18.65 | 3:06.98 | |||
7 | Aliah Moberg | 2003 | Simklubben Hajen | 44.80 | 1:33.77 | 2:23.56 | 3:12.28 | |||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 44.15 | 1:33.99 | 2:25.24 | 3:15.72 | |||
9 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 44.99 | 1:34.45 | 2:25.22 | 3:16.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 22, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: KKB Fastigheter AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 33.36 | 1:10.95 | 1:49.36 | 2:26.44 | |||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 33.45 | 1:11.07 | 1:49.37 | 2:26.48 | |||
3 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 35.00 | 1:16.81 | 1:59.24 | 2:41.06 | |||
4 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 36.52 | 1:18.82 | 2:02.19 | 2:43.45 | |||
5 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 36.24 | 1:18.20 | 2:01.21 | 2:43.56 | |||
6 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 37.88 | 1:20.64 | 2:03.95 | 2:47.22 | |||
7 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.84 | 1:21.58 | 2:05.78 | 2:49.36 | |||
8 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 36.88 | 1:20.06 | 2:06.27 | 2:51.42 | |||
9 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 39.35 | 1:25.45 | 2:11.33 | 2:55.55 | |||
10 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 41.63 | 1:26.69 | 2:11.33 | 2:55.98 | |||
11 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 41.17 | 1:27.17 | 2:13.26 | 2:59.17 | |||
12 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.33 | 1:26.88 | 2:13.29 | 2:59.49 | |||
13 | Hugo Rogmark | 1999 | Simklubben Hajen | 40.07 | 1:26.77 | 2:14.39 | 3:00.18 | |||
14 | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | 42.46 | 1:29.51 | 2:17.08 | 3:04.00 | |||
15 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 41.36 | 1:28.52 | 2:17.80 | 3:08.16 | |||
16 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 42.72 | 1:31.72 | 2:24.59 | 3:18.83 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 23, 100m Bröstsim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.42 | 1:29.88 | |||||
2 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 49.96 | 1:44.20 | |||||
- | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 24, 100m Bröstsim Po 14-15, Finaler |
Sponsor: Peter Landgren & Co |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.45 | 1:20.21 | |||||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 39.74 | 1:23.45 | |||||
3 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 39.98 | 1:24.85 | |||||
4 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 40.52 | 1:26.40 | |||||
5 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 42.39 | 1:32.50 | |||||
6 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 46.69 | 1:40.04 | |||||
7 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 45.53 | 1:40.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 29.58 | 1:01.39 | |||||
2 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 29.66 | 1:01.46 | |||||
3 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 30.10 | 1:01.65 | |||||
4 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 30.50 | 1:02.01 | |||||
5 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.26 | 1:02.73 | |||||
6 | Louise Westergren | 1989 | Simklubben Ran | 30.13 | 1:02.88 | |||||
7 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.05 | 1:03.24 | |||||
8 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 30.96 | 1:04.16 | |||||
9 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.85 | 1:04.23 | |||||
10 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 31.08 | 1:04.57 | |||||
11 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 31.42 | 1:04.64 | |||||
12 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 31.53 | 1:04.95 | |||||
13 | Caroline Andersson-Ekström | 1994 | Simklubben Sydsim | 30.72 | 1:05.36 | |||||
14 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 31.62 | 1:06.02 | |||||
15 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.65 | 1:06.19 | |||||
16 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.18 | 1:07.26 | |||||
17 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.60 | 1:07.87 | |||||
18 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 31.96 | 1:08.17 | |||||
19 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.66 | 1:10.03 | |||||
20 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.26 | 1:12.47 | |||||
21 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.57 | 1:13.14 | |||||
22 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.25 | 1:13.15 | |||||
23 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.66 | 1:14.13 | |||||
24 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.25 | 1:14.14 | |||||
25 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 35.07 | 1:14.38 | |||||
26 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 37.23 | 1:16.72 | |||||
27 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 37.43 | 1:16.83 | |||||
28 | Ellinor Ahlgren | 2001 | Simklubben Hajen | 37.00 | 1:16.97 | |||||
29 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 36.54 | 1:17.04 | |||||
30 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 38.75 | 1:21.36 | |||||
31 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 42.36 | 1:29.44 | |||||
32 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 45.92 | 1:36.64 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.78 | 53.47 | |||||
2 | Adam Schön-Svensson | 1991 | Simklubben Sydsim | 25.83 | 54.19 | |||||
3 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 26.52 | 54.60 | |||||
4 | Oskar Strömberg | 1994 | Simklubben Lödde | 26.83 | 56.15 | |||||
5 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 27.60 | 56.50 | |||||
6 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 26.97 | 56.58 | |||||
7 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 27.46 | 56.80 | |||||
8 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 26.97 | 57.00 | |||||
9 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 27.94 | 57.26 | |||||
10 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 27.72 | 57.66 | |||||
11 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.93 | 58.03 | |||||
12 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 28.01 | 58.16 | |||||
13 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.81 | 58.77 | |||||
14 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 28.76 | 59.16 | |||||
15 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 28.04 | 1:00.22 | |||||
16 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 29.23 | 1:00.67 | |||||
16 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 29.12 | 1:00.67 | |||||
18 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 28.66 | 1:00.97 | |||||
19 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 29.47 | 1:01.27 | |||||
20 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 29.78 | 1:01.59 | |||||
21 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.22 | 1:02.33 | |||||
22 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.08 | 1:02.39 | |||||
23 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.46 | 1:03.03 | |||||
24 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 30.84 | 1:03.36 | |||||
25 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.77 | 1:03.70 | |||||
26 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 33.16 | 1:06.32 | |||||
27 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 32.10 | 1:06.82 | |||||
28 | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.65 | 1:07.09 | |||||
29 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.90 | 1:07.68 | |||||
30 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.47 | 1:07.96 | |||||
31 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 32.57 | 1:09.48 | |||||
32 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 33.35 | 1:09.73 | |||||
33 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.72 | 1:16.94 | |||||
- | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 27, 100m Frisim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: Peter Landgren & Co |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 31.37 | 1:05.02 | |||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.39 | 1:05.27 | |||||
3 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 31.75 | 1:06.20 | |||||
4 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 32.23 | 1:06.91 | |||||
5 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 33.76 | 1:08.21 | |||||
6 | Malin Svensson | 1999 | Simklubben Hajen | 33.59 | 1:08.25 | |||||
7 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.56 | 1:09.21 | |||||
8 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 33.14 | 1:09.52 | |||||
9 | Saga Palmgren | 1999 | Simklubben Lödde | 32.91 | 1:10.43 | |||||
10 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 34.09 | 1:10.66 | |||||
11 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.01 | 1:11.32 | |||||
12 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.61 | 1:11.78 | |||||
13 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.69 | 1:12.43 | |||||
14 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 34.71 | 1:13.05 | |||||
15 | Linnea Carlsén | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.57 | 1:13.07 | |||||
16 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.74 | 1:15.56 | |||||
17 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.38 | 1:16.35 | |||||
18 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 37.89 | 1:18.14 | |||||
19 | Minna Molin | 2000 | Simklubben Hajen | 38.39 | 1:18.19 | |||||
20 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.21 | 1:18.74 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 28, 100m Frisim Po 14-15, Finaler |
Sponsor: Håkantorp Däck |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 29.43 | 1:01.62 | |||||
2 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.53 | 1:02.42 | |||||
3 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 31.30 | 1:06.80 | |||||
3 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 32.12 | 1:06.80 | |||||
5 | Hugo Rogmark | 1999 | Simklubben Hajen | 32.49 | 1:08.40 | |||||
6 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.45 | 1:09.46 | |||||
7 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.71 | 1:12.31 | |||||
8 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.59 | 1:28.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 29, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Kartguiden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SS Iden Damer | 0 | Simsällskapet Iden | 4:35.45 | ||||||
Moa Cronsjö | 1998 | 33.26 | 1:10.29 | 1:10.29 | ||||||
Jenny Christensson | 1996 | 33.81 | 1:13.11 | 2:23.40 | ||||||
Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | 32.11 | 1:10.20 | 3:33.60 | ||||||
Sara Nilsson | 1998 | 29.56 | 1:01.85 | 4:35.45 | ||||||
2 | SK Hajen Lag 1 | 2012 | Simklubben Hajen | 4:55.53 | ||||||
Elin Lundgren | 1995 | 35.54 | 1:12.28 | 1:12.28 | ||||||
Aliah Moberg | 2003 | 42.77 | 1:29.98 | 2:42.26 | ||||||
Li Björner Oh | 1998 | 32.12 | 1:11.38 | 3:53.64 | ||||||
Amanda Karlsson | 1998 | 29.53 | 1:01.89 | 4:55.53 | ||||||
3 | SK Lödde Damer | 0 | Simklubben Lödde | 4:56.00 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 37.36 | 1:17.11 | 1:17.11 | ||||||
Julia Brinkhagen | 1999 | 38.23 | 1:21.60 | 2:38.71 | ||||||
Erika Sällberg | 1997 | 34.98 | 1:16.24 | 3:54.95 | ||||||
Michelle Lövdahl | 1995 | 29.63 | 1:01.05 | 4:56.00 | ||||||
4 | Poseidon Damer | 0 | Simklubben Poseidon | 5:04.68 | ||||||
Amanda Björkman | 2001 | 37.82 | 1:18.10 | 1:18.10 | ||||||
Jenny Le | 2000 | 39.33 | 1:25.44 | 2:43.54 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 32.89 | 1:12.20 | 3:55.74 | ||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 32.15 | 1:08.94 | 5:04.68 | ||||||
5 | SK Hajen Lag 2 | 2012 | Simklubben Hajen | 5:26.57 | ||||||
Malin Svensson | 1999 | 40.14 | 1:21.85 | 1:21.85 | ||||||
Elsa Bitzén | 2003 | 44.11 | 1:33.12 | 2:54.97 | ||||||
Elin Lackegård | 2000 | 38.22 | 1:21.41 | 4:16.38 | ||||||
Hanna Nilsson | 2000 | 33.15 | 1:10.19 | 5:26.57 | ||||||
6 | Poseidon Damer Lag3 | 0 | Simklubben Poseidon | 5:49.02 | ||||||
Serena Gravrogk-Linde | 2000 | 42.47 | 1:27.55 | 1:27.55 | ||||||
Cajsa Lindberg | 2000 | 43.44 | 1:34.36 | 3:01.91 | ||||||
Astrid Hemmingsson | 2000 | 44.02 | 1:33.64 | 4:35.55 | ||||||
Linnea Carlsén | 2000 | 34.78 | 1:13.47 | 5:49.02 | ||||||
- | Poseidon Damer Lag2 | 0 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Annamaria Bontidean | 2000 | 38.62 | 1:20.00 | |||||||
- | Sydsim Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Malin Johansson | 1997 | 34.26 | 1:10.15 | 1:10.15 | ||||||
Vilma Flodfält | 1999 | 2:33.04 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 30, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Kronans Droghandel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Poseidon Herrar Lag1 | 0 | Simklubben Poseidon | 4:10.17 | ||||||
Jonas Andersson | 1996 | 29.68 | 1:00.35 | 1:00.35 | ||||||
Sebastian Andersson | 1999 | 33.68 | 1:14.40 | 2:14.75 | ||||||
Jesper Olsson | 1998 | 27.96 | 1:00.16 | 3:14.91 | ||||||
Gustav Östlund | 1997 | 26.33 | 55.26 | 4:10.17 | ||||||
2 | Landskrona Herrar | 0 | Landskrona Simsällskap | 4:13.79 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 30.23 | 1:03.37 | 1:03.37 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 31.76 | 1:09.10 | 2:12.47 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 28.14 | 1:00.65 | 3:13.12 | ||||||
Ali Raeisi | 1998 | 27.54 | 1:00.67 | 4:13.79 | ||||||
3 | Lag 1 SK Hajen | 2001 | Simklubben Hajen | 4:14.29 | ||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 28.80 | 58.79 | 58.79 | ||||||
Martin Rogmark | 1996 | 33.27 | 1:10.95 | 2:09.74 | ||||||
Marcus Henriksson | 1997 | 29.72 | 1:04.44 | 3:14.18 | ||||||
Andreas Aminoff | 2000 | 28.60 | 1:00.11 | 4:14.29 | ||||||
4 | SS Iden Herrar | 0 | Simsällskapet Iden | 4:20.77 | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 34.70 | 1:10.89 | 1:10.89 | ||||||
Filip Wejfeldt | 1997 | 33.42 | 1:11.67 | 2:22.56 | ||||||
Jonatan Wede | 1988 | 27.41 | 1:01.66 | 3:24.22 | ||||||
Fredrik Hansen | 1992 | 26.56 | 56.55 | 4:20.77 | ||||||
5 | Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:27.75 | ||||||
Jimmy Lu | 1997 | 32.06 | 1:08.22 | 1:08.22 | ||||||
Erik Boos | 1999 | 34.88 | 1:14.79 | 2:23.01 | ||||||
Teodor Cvijic | 1999 | 29.85 | 1:06.77 | 3:29.78 | ||||||
Erik Nilsson | 1996 | 27.47 | 57.97 | 4:27.75 | ||||||
6 | Poseidon Herrar Lag2 | 0 | Simklubben Poseidon | 4:29.60 | ||||||
Sigge Ivarsson | 1999 | 35.58 | 1:11.39 | 1:11.39 | ||||||
Marko Vasilijevic | 1999 | 34.53 | 1:15.29 | 2:26.68 | ||||||
Simon Pettersson | 1998 | 30.85 | 1:07.21 | 3:33.89 | ||||||
Gustav Östlund | 2000 | 25.70 | 55.71 | 4:29.60 | ||||||
7 | SK Lödde Herrar | 0 | Simklubben Lödde | 4:32.51 | ||||||
Alexander Hedre | 1999 | 31.93 | 1:07.12 | 1:07.12 | ||||||
Oskar Strömberg | 1994 | 35.41 | 1:16.92 | 2:24.04 | ||||||
Lukas Gunnarsson | 1998 | 30.61 | 1:04.48 | 3:28.52 | ||||||
Roy Hangård | 1999 | 30.17 | 1:03.99 | 4:32.51 | ||||||
8 | SK Ran Pågar | 0 | Simklubben Ran | 4:37.02 | ||||||
Ali Hariri | 1996 | 30.86 | 1:04.23 | 1:04.23 | ||||||
Lenny Persson | 1977 | 35.13 | 1:14.96 | 2:19.19 | ||||||
Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | 32.86 | 1:12.68 | 3:31.87 | ||||||
Max Andersson | 1996 | 30.84 | 1:05.15 | 4:37.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 31, 50m Fjärilsim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: STANNO |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.04 | ||||||
2 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.43 | ||||||
3 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 36.70 | ||||||
4 | Lovisa Christerson | 2002 | Simklubben Hajen | 36.85 | ||||||
5 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.31 | ||||||
6 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 38.39 | ||||||
7 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.74 | ||||||
8 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.91 | ||||||
9 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 40.17 | ||||||
10 | Patricia Tibemo | 2002 | Simklubben Spiggarna | 40.52 | ||||||
11 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.67 | ||||||
12 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 41.63 | ||||||
13 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 41.70 | ||||||
14 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 41.75 | ||||||
15 | My Morin | 2001 | Simsällskapet Iden | 42.47 | ||||||
16 | Louise Lindoff | 2001 | Simklubben Lödde | 42.51 | ||||||
17 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.33 | ||||||
18 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 44.03 | ||||||
19 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.90 | ||||||
20 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.48 | ||||||
21 | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | 55.74 | ||||||
- | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 32, 50m Fjärilsim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: MAX |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.68 | ||||||
2 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 33.73 | ||||||
3 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 35.37 | ||||||
4 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 36.01 | ||||||
5 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 36.97 | ||||||
6 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.25 | ||||||
7 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 37.54 | ||||||
8 | Elliot Jönsson | 2001 | Simklubben Lödde | 40.78 | ||||||
9 | Filip Kekeric | 2002 | Simklubben Sydsim | 45.19 | ||||||
10 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.81 | ||||||
- | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 40.56 | ||||||
2 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.74 | ||||||
3 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 41.89 | ||||||
4 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 42.55 | ||||||
5 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 42.67 | ||||||
6 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 42.83 | ||||||
7 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.03 | ||||||
8 | Eva Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.67 | ||||||
9 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 45.98 | ||||||
10 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.37 | ||||||
11 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.54 | ||||||
12 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 46.74 | ||||||
13 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 46.81 | ||||||
14 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 46.91 | ||||||
15 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 46.93 | ||||||
16 | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.22 | ||||||
17 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 47.41 | ||||||
18 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.78 | ||||||
19 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 48.38 | ||||||
20 | Alexandra Ålund | 2004 | Simklubben Lödde | 48.73 | ||||||
21 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 49.36 | ||||||
22 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 50.94 | ||||||
23 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 51.29 | ||||||
24 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 51.33 | ||||||
25 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.57 | ||||||
26 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 52.58 | ||||||
27 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 53.42 | ||||||
28 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 54.38 | ||||||
29 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 1:00.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:24 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 34, 50m Fjärilsim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: Kronans Droghandel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 40.27 | ||||||
2 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.57 | ||||||
3 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 41.88 | ||||||
4 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 45.33 | ||||||
5 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 47.12 | ||||||
6 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.05 | ||||||
7 | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 55.53 | ||||||
- | Axel Borgqvist | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:24 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 35, 25m Fjärilsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: STANNO |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 22.29 | ||||||
2 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 25.64 | ||||||
3 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 26.44 | ||||||
4 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 40.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 36, 25m Fjärilsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Färs&Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Simklubben Spiggarna | 18.31 | ||||||
2 | Olof Larsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 20.44 | ||||||
3 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 21.17 | ||||||
4 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 21.40 | ||||||
- | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 37, 100m Ryggsim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.07 | 1:21.15 | |||||
2 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 41.18 | 1:22.69 | |||||
3 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.12 | 1:22.75 | |||||
4 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.03 | 1:24.51 | |||||
5 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 41.39 | 1:25.30 | |||||
6 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.91 | 1:25.81 | |||||
7 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.75 | 1:26.08 | |||||
8 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 42.94 | 1:26.44 | |||||
9 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.84 | 1:26.51 | |||||
10 | Louise Lindoff | 2001 | Simklubben Lödde | 42.43 | 1:27.61 | |||||
11 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.21 | 1:28.43 | |||||
12 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.39 | 1:29.18 | |||||
13 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 44.71 | 1:29.56 | |||||
14 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 44.89 | 1:31.64 | |||||
15 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 45.42 | 1:32.42 | |||||
16 | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | 47.61 | 1:36.86 | |||||
17 | Patricia Tibemo | 2002 | Simklubben Spiggarna | 48.96 | 1:39.91 | |||||
18 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.69 | 1:40.48 | |||||
19 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.84 | 1:41.22 | |||||
20 | Natalie Israelsson | 2001 | Simsällskapet Iden | 50.27 | 1:43.46 | |||||
21 | My Morin | 2001 | Simsällskapet Iden | 49.04 | 1:45.48 | |||||
22 | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | 50.16 | 1:45.95 | |||||
- | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Kajsa Ahlesten | 2002 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Christerson | 2002 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 38, 100m Ryggsim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: KKB Fastigheter AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 38.25 | 1:17.61 | |||||
2 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 37.91 | 1:17.72 | |||||
3 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 38.77 | 1:18.55 | |||||
4 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 39.16 | 1:19.00 | |||||
5 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 40.54 | 1:23.20 | |||||
6 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 42.21 | 1:25.96 | |||||
7 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 42.21 | 1:27.72 | |||||
8 | Elliot Jönsson | 2001 | Simklubben Lödde | 47.84 | 1:35.05 | |||||
9 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 45.29 | 1:36.01 | |||||
10 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 48.56 | 1:39.20 | |||||
11 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 54.53 | 1:51.82 | |||||
- | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 39, 50m Ryggsim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: Kartguiden |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.92 | ||||||
2 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 42.93 | ||||||
3 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 43.47 | ||||||
4 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 44.59 | ||||||
5 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 44.74 | ||||||
6 | Alessandra Påhlsson | 2003 | Simklubben Lödde | 45.03 | ||||||
7 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 45.20 | ||||||
8 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 45.21 | ||||||
9 | Tilda Fredriksson | 2003 | Simklubben Hajen | 45.27 | ||||||
10 | Alexandra Ålund | 2004 | Simklubben Lödde | 45.57 | ||||||
11 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 46.07 | ||||||
12 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.13 | ||||||
13 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.17 | ||||||
14 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 46.60 | ||||||
15 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.97 | ||||||
16 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 47.55 | ||||||
17 | Eva Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.66 | ||||||
18 | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.72 | ||||||
18 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 47.72 | ||||||
20 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 48.29 | ||||||
21 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.47 | ||||||
22 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 48.65 | ||||||
23 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.55 | ||||||
24 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 50.10 | ||||||
25 | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 51.31 | ||||||
26 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 52.47 | ||||||
27 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 52.56 | ||||||
28 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 53.63 | ||||||
29 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 54.95 | ||||||
30 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 55.38 | ||||||
31 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 55.89 | ||||||
32 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 56.01 | ||||||
- | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 40, 50m Ryggsim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.91 | ||||||
2 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.82 | ||||||
3 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 44.54 | ||||||
4 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 45.67 | ||||||
5 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 46.71 | ||||||
6 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 47.50 | ||||||
7 | Filip Nilsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.98 | ||||||
8 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 53.29 | ||||||
9 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 54.01 | ||||||
10 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 54.26 | ||||||
11 | Axel Borgqvist | 2003 | Simklubben Poseidon | 55.52 | ||||||
12 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 57.26 | ||||||
13 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 57.57 | ||||||
- | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Linas Zigmantas | 2004 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | DSQ | ||||||
- | William Telander | 2003 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 41, 50m Ryggsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.20 | ||||||
2 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.46 | ||||||
3 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 54.99 | ||||||
4 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 56.39 | ||||||
5 | Moa Ellemark Gram | 2005 | Simklubben Lödde | 59.12 | ||||||
6 | Filippa Schön | 2006 | Landskrona Simsällskap | 59.27 | ||||||
7 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 1:08.76 | ||||||
- | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 42, 50m Ryggsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: MAX |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.57 | ||||||
2 | Olof Larsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.34 | ||||||
3 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 52.55 | ||||||
4 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 57.27 | ||||||
5 | Elias Berg | 2005 | Landskrona Simsällskap | 58.55 | ||||||
6 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 59.40 | ||||||
7 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 1:04.77 | ||||||
- | Gabriel Tasin | 2005 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Johan Dahlberg | 2005 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 43, 4X50m Frisim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: Färs&Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sydsim Damer Lag 2 | 2001 | Simklubben Sydsim | 2:14.03 | ||||||
Emma Cerutti | 2002 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Emilia Eek | 2001 | 33.47 | 1:06.04 | |||||||
Lina Ostreus | 2002 | 34.74 | 1:40.78 | |||||||
Sonja Boos | 2001 | 33.25 | 2:14.03 | |||||||
2 | Lag 1 SK Hajen | 2001 | Simklubben Hajen | 2:15.11 | ||||||
Lovisa Christerson | 2002 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Ella Laurén | 2001 | 34.87 | 1:07.49 | |||||||
Julia Larsson | 2002 | 34.29 | 1:41.78 | |||||||
Sara Nobrell | 2002 | 33.33 | 2:15.11 | |||||||
3 | SK Lödde Damer [2001] | 2001 | Simklubben Lödde | 2:17.50 | ||||||
Sara Sällberg | 2001 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Louise Lindoff | 2001 | 33.85 | 1:06.54 | |||||||
Olivia Skog | 2002 | 35.44 | 1:41.98 | |||||||
Amanda Önnestam | 2001 | 35.52 | 2:17.50 | |||||||
4 | Poseidon Damer [2001]lag1 | 2001 | Simklubben Poseidon | 2:20.08 | ||||||
Klara Borgqvist | 2001 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Noemi Karlsson | 2001 | 32.35 | 1:06.07 | |||||||
Isabelle Bengtsson | 2002 | 37.51 | 1:43.58 | |||||||
Emilia Ohlsson | 2001 | 36.50 | 2:20.08 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 44, 4X50m Frisim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: Håkantorp Däck |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Lödde Herrar [2001] | 2001 | Simklubben Lödde | 2:05.87 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Isak Paulsson | 2002 | 31.58 | 1:02.03 | |||||||
Ian Hangård | 2002 | 32.60 | 1:34.63 | |||||||
Nils Wergeland | 2002 | 31.24 | 2:05.87 | |||||||
2 | SS Iden Pojkar[2001] | 2001 | Simsällskapet Iden | 2:12.15 | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Andreas Bendrén | 2001 | 31.39 | 1:00.29 | |||||||
Anton Witzell | 2004 | 39.55 | 1:39.84 | |||||||
Gustav Lidbäck | 2002 | 32.31 | 2:12.15 | |||||||
3 | Sydsim Herrar Lag 2 | 2001 | Simklubben Sydsim | 2:17.48 | ||||||
Dennie Halilovic | 2002 | 28.65 | 28.65 | |||||||
Filip Kekeric | 2002 | 37.17 | 1:05.82 | |||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 32.31 | 1:38.13 | |||||||
Jesper Franzén | 2002 | 39.35 | 2:17.48 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 45, 4X50m Frisim Fl 0-11, Finaler |
Sponsor: Peter Landgren & Co |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS Iden Damer [2003] | 2003 | Simsällskapet Iden | 2:27.69 | ||||||
Josefin Dellhede | 2003 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Anna Twedberg | 2003 | 37.44 | 1:12.73 | |||||||
Angelica Böhme | 2003 | 41.55 | 1:54.28 | |||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 33.41 | 2:27.69 | |||||||
2 | SK Hajen Lag 1 | 2012 | Simklubben Hajen | 2:30.53 | ||||||
Tilde Thorsson | 2003 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Isabell Tretinjak | 2003 | 39.72 | 1:17.47 | |||||||
Tilda Fredriksson | 2003 | 37.98 | 1:55.45 | |||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 35.08 | 2:30.53 | |||||||
3 | SK Lödde Damer 1 [2003] | 2003 | Simklubben Lödde | 2:31.73 | ||||||
Filippa Dihle | 2003 | 36.14 | 36.14 | |||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 36.46 | 1:12.60 | |||||||
Julia Nilsson | 2004 | 40.56 | 1:53.16 | |||||||
Alessandra Påhlsson | 2003 | 38.57 | 2:31.73 | |||||||
4 | Vnsk | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:38.65 | ||||||
Klara Rödin | 2003 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | 41.27 | 1:18.13 | |||||||
Alice Skoglund | 2003 | 40.53 | 1:58.66 | |||||||
Nike Källkvist | 2004 | 39.99 | 2:38.65 | |||||||
5 | SK Hajen Lag 2 | 2012 | Simklubben Hajen | 2:45.11 | ||||||
Olivia Pantzar | 2004 | 43.08 | 43.08 | |||||||
Alma Mårtensson | 2004 | 40.24 | 1:23.32 | |||||||
Johanna Ebbinghaus | 2004 | 41.98 | 2:05.30 | |||||||
Lova Persson | 2004 | 39.81 | 2:45.11 | |||||||
6 | SK Lödde Damer 2 [2003] | 2003 | Simklubben Lödde | 2:50.74 | ||||||
Alexandra Ålund | 2004 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Alva Bensby | 2003 | 41.95 | 1:21.39 | |||||||
Milla Andersson | 2003 | 40.61 | 2:02.00 | |||||||
Emma Martinsson | 2004 | 48.74 | 2:50.74 | |||||||
7 | Landskrona Damer [2003] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:53.11 | ||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 42.35 | 42.35 | |||||||
Livia Sjunnesson | 2005 | 41.77 | 1:24.12 | |||||||
Wilma Lundius | 2004 | 45.59 | 2:09.71 | |||||||
Ella Röiseth | 2005 | 43.40 | 2:53.11 | |||||||
8 | SK Hajen Lag 3 | 2012 | Simklubben Hajen | 3:01.87 | ||||||
Hanna Barnell | 2003 | 44.28 | 44.28 | |||||||
Siri Vikman | 2003 | 45.18 | 1:29.46 | |||||||
Sofie Ahlgren | 2004 | 52.49 | 2:21.95 | |||||||
Julia Henriksson | 2005 | 39.92 | 3:01.87 | |||||||
9 | Sydsim Damer Lag 3 | 2003 | Simklubben Sydsim | 3:02.13 | ||||||
Eva Johansson | 2004 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Rakel Johannisson | 2004 | 51.92 | 1:31.98 | |||||||
Hanna Johansson | 2004 | 45.59 | 2:17.57 | |||||||
Linnea Dahlin | 2003 | 44.56 | 3:02.13 | |||||||
10 | Landskrona Damer [2004] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 3:25.06 | ||||||
Tova Sivertsson | 2005 | 43.91 | 43.91 | |||||||
My Pettersson | 2006 | 45.49 | 1:29.40 | |||||||
Yasmine Strandh | 2006 | 51.87 | 2:21.27 | |||||||
Saga Lundgren | 2005 | 1:03.79 | 3:25.06 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 46, 4X50m Frisim Po 0-11, Finaler |
Sponsor: Kartguiden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Poseidon 03 | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:32.45 | ||||||
Nils Tired | 2003 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Ivan Sivolov | 2003 | 36.18 | 1:08.30 | |||||||
Joel Henriksson | 2003 | 41.99 | 1:50.29 | |||||||
Elliot Hagander | 2003 | 42.16 | 2:32.45 | |||||||
2 | Sydsim Herrar Lag 3 | 2003 | Simklubben Sydsim | 2:33.13 | ||||||
Felix Rosenkvist | 2004 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 34.72 | 1:08.19 | |||||||
Love Offrell | 2004 | 44.29 | 1:52.48 | |||||||
Melvin Andersson | 2003 | 40.65 | 2:33.13 | |||||||
3 | Landskrona Herrar [2003] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 3:00.04 | ||||||
Markus Rydgren | 2003 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Ludvig Hoff | 2005 | 43.50 | 1:24.23 | |||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 48.56 | 2:12.79 | |||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 47.25 | 3:00.04 | |||||||
4 | SK Lödde Herrar [2003] | 2003 | Simklubben Lödde | 3:03.64 | ||||||
Hampus Erdös | 2003 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Axel Wergeland | 2006 | 56.96 | 1:33.44 | |||||||
Aron Paulsson | 2006 | 38.88 | 2:12.32 | |||||||
Elias Stridh | 2005 | 51.32 | 3:03.64 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 47, 100m Bröstsim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.22 | 1:27.52 | |||||
2 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 42.00 | 1:28.97 | |||||
3 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.21 | 1:31.95 | |||||
4 | Lovisa Christerson | 2002 | Simklubben Hajen | 44.17 | 1:32.91 | |||||
5 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 44.41 | 1:32.98 | |||||
6 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 45.87 | 1:34.85 | |||||
7 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 45.30 | 1:35.89 | |||||
8 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 46.03 | 1:36.11 | |||||
9 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 47.20 | 1:36.89 | |||||
10 | Louise Lindoff | 2001 | Simklubben Lödde | 46.62 | 1:38.00 | |||||
11 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 45.91 | 1:38.26 | |||||
12 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 48.12 | 1:40.49 | |||||
13 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 47.90 | 1:42.14 | |||||
14 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 48.97 | 1:42.93 | |||||
15 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 48.88 | 1:43.89 | |||||
16 | Kajsa Ahlesten | 2002 | Landskrona Simsällskap | 50.74 | 1:46.58 | |||||
17 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.12 | 1:48.14 | |||||
18 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.33 | 1:48.59 | |||||
19 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 50.79 | 1:48.62 | |||||
20 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 51.33 | 1:49.41 | |||||
21 | My Morin | 2001 | Simsällskapet Iden | 51.69 | 1:50.71 | |||||
22 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 51.61 | 1:50.85 | |||||
23 | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 52.87 | 1:50.88 | |||||
24 | Patricia Tibemo | 2002 | Simklubben Spiggarna | 53.60 | 1:52.59 | |||||
25 | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | 53.83 | 1:53.83 | |||||
26 | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | 54.40 | 1:57.20 | |||||
27 | Natalie Israelsson | 2001 | Simsällskapet Iden | 57.68 | 2:03.49 | |||||
- | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 48, 100m Bröstsim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: Färs&Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 38.44 | 1:21.99 | |||||
2 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 41.41 | 1:27.02 | |||||
3 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 42.21 | 1:30.05 | |||||
4 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 43.78 | 1:31.91 | |||||
5 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 44.91 | 1:34.61 | |||||
6 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 46.65 | 1:35.25 | |||||
7 | Elliot Jönsson | 2001 | Simklubben Lödde | 45.35 | 1:35.49 | |||||
8 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 45.20 | 1:36.22 | |||||
9 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 47.45 | 1:41.31 | |||||
10 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 52.07 | 1:50.47 | |||||
11 | Filip Kekeric | 2002 | Simklubben Sydsim | 54.18 | 1:51.27 | |||||
12 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 54.72 | 1:52.69 | |||||
13 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 54.95 | 1:53.66 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 49, 50m Bröstsim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: MAX |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.25 | ||||||
2 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 46.44 | ||||||
3 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 47.25 | ||||||
4 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 47.49 | ||||||
5 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 47.95 | ||||||
6 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.32 | ||||||
7 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 48.55 | ||||||
8 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 48.75 | ||||||
9 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 49.19 | ||||||
10 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 49.43 | ||||||
11 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 49.45 | ||||||
12 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 49.57 | ||||||
13 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.67 | ||||||
14 | Alexandra Ålund | 2004 | Simklubben Lödde | 49.83 | ||||||
15 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 50.17 | ||||||
16 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.19 | ||||||
17 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 51.75 | ||||||
18 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.76 | ||||||
19 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 51.83 | ||||||
20 | Ella Rydström | 2003 | Simklubben Poseidon | 52.42 | ||||||
21 | Wilma Ekstrand | 2004 | Simklubben Spiggarna | 53.17 | ||||||
22 | Eva Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 53.38 | ||||||
23 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 53.41 | ||||||
24 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 53.72 | ||||||
25 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 54.40 | ||||||
26 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 54.44 | ||||||
27 | Linnea Dahlin | 2003 | Simklubben Sydsim | 54.98 | ||||||
28 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 55.08 | ||||||
29 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 55.21 | ||||||
30 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.23 | ||||||
31 | Sofie Ahlgren | 2004 | Simklubben Hajen | 55.75 | ||||||
32 | Cajsa Fredriksson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 56.10 | ||||||
33 | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | 56.21 | ||||||
34 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 56.31 | ||||||
35 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.68 | ||||||
36 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 57.27 | ||||||
37 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 57.37 | ||||||
38 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 58.03 | ||||||
39 | Alessandra Påhlsson | 2003 | Simklubben Lödde | 58.82 | ||||||
40 | Siri Wibert | 2004 | Simklubben Sydsim | 58.97 | ||||||
41 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 59.60 | ||||||
42 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 1:00.36 | ||||||
43 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:04.78 | ||||||
- | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Johanna Ebbinghaus | 2004 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Thea Söderstjärna | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 50, 50m Bröstsim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: MAX |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 48.06 | ||||||
2 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 48.37 | ||||||
3 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 48.47 | ||||||
4 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 49.70 | ||||||
5 | Albert Sivtoft | 2004 | Simklubben Lödde | 49.89 | ||||||
6 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.76 | ||||||
7 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 52.25 | ||||||
8 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 53.47 | ||||||
9 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 53.96 | ||||||
10 | Axel Borgqvist | 2003 | Simklubben Poseidon | 54.04 | ||||||
11 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 54.28 | ||||||
12 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 56.20 | ||||||
13 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 56.28 | ||||||
14 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 56.76 | ||||||
15 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 57.60 | ||||||
16 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 58.00 | ||||||
- | Filip Nilsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | DSQ | ||||||
- | William Telander | 2003 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 51, 50m Bröstsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Kronans Droghandel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.67 | ||||||
2 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 53.66 | ||||||
3 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 54.93 | ||||||
4 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 55.07 | ||||||
5 | Moa Ellemark Gram | 2005 | Simklubben Lödde | 57.83 | ||||||
6 | Filippa Schön | 2006 | Landskrona Simsällskap | 59.11 | ||||||
7 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:00.67 | ||||||
8 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 1:01.12 | ||||||
9 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:08.40 | ||||||
10 | Yasmine Sörensen | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:09.68 | ||||||
- | Maja Sylvan | 2005 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 52, 50m Bröstsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: STANNO |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 51.90 | ||||||
2 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 55.91 | ||||||
3 | Johan Dahlberg | 2005 | Kristianstads SLS | 56.70 | ||||||
4 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 58.24 | ||||||
5 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 59.89 | ||||||
6 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 1:00.96 | ||||||
7 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 1:00.98 | ||||||
- | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elias Berg | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olof Larsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 53, 100m Frisim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: TEAM SPORTIA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.11 | 1:08.72 | |||||
2 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.57 | 1:08.77 | |||||
3 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 32.76 | 1:09.33 | |||||
4 | Lovisa Christerson | 2002 | Simklubben Hajen | 33.82 | 1:09.94 | |||||
5 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.58 | 1:10.14 | |||||
6 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 34.03 | 1:12.76 | |||||
7 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.93 | 1:13.23 | |||||
8 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.11 | 1:14.56 | |||||
9 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 35.22 | 1:15.03 | |||||
10 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 37.04 | 1:15.14 | |||||
11 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 37.01 | 1:15.80 | |||||
12 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.79 | 1:15.99 | |||||
13 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.74 | 1:16.23 | |||||
14 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 37.22 | 1:17.26 | |||||
15 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 37.47 | 1:17.41 | |||||
16 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 38.50 | 1:18.17 | |||||
17 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 38.16 | 1:19.01 | |||||
18 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.99 | 1:23.41 | |||||
19 | Patricia Tibemo | 2002 | Simklubben Spiggarna | 40.18 | 1:23.94 | |||||
20 | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.01 | 1:24.00 | |||||
21 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.08 | 1:24.53 | |||||
22 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.89 | 1:25.34 | |||||
23 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.10 | 1:28.39 | |||||
24 | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.26 | 1:30.53 | |||||
25 | My Morin | 2001 | Simsällskapet Iden | 43.61 | 1:30.99 | |||||
26 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 44.30 | 1:32.76 | |||||
27 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.95 | 1:35.13 | |||||
28 | Kajsa Ahlesten | 2002 | Landskrona Simsällskap | 44.55 | 1:38.45 | |||||
29 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.52 | 1:38.93 | |||||
- | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 54, 100m Frisim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 31.61 | 1:06.46 | |||||
2 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 33.04 | 1:10.16 | |||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 34.41 | 1:11.20 | |||||
4 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 34.21 | 1:11.50 | |||||
5 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 34.54 | 1:13.80 | |||||
6 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 35.20 | 1:16.21 | |||||
7 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.77 | 1:16.35 | |||||
8 | Elliot Jönsson | 2001 | Simklubben Lödde | 37.68 | 1:18.29 | |||||
9 | Filip Kekeric | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.45 | 1:21.51 | |||||
10 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.06 | 1:27.39 | |||||
11 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.20 | 1:28.54 | |||||
12 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 47.88 | 1:41.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 55, 50m Frisim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: KKB Fastigheter AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 35.28 | ||||||
2 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.60 | ||||||
3 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 36.12 | ||||||
4 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 36.66 | ||||||
5 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 37.06 | ||||||
6 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 37.26 | ||||||
7 | Tilda Fredriksson | 2003 | Simklubben Hajen | 37.65 | ||||||
8 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 37.71 | ||||||
9 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 38.14 | ||||||
10 | Ella Rydström | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.17 | ||||||
11 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 38.60 | ||||||
12 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.73 | ||||||
13 | Alexandra Ålund | 2004 | Simklubben Lödde | 38.88 | ||||||
14 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.17 | ||||||
15 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.23 | ||||||
16 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.54 | ||||||
17 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.89 | ||||||
18 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 39.96 | ||||||
19 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 39.98 | ||||||
20 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.06 | ||||||
21 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 40.16 | ||||||
22 | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.70 | ||||||
23 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 41.12 | ||||||
24 | Wilma Ekstrand | 2004 | Simklubben Spiggarna | 41.20 | ||||||
25 | Thea Söderstjärna | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.43 | ||||||
26 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.94 | ||||||
27 | Eva Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.02 | ||||||
28 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 42.04 | ||||||
29 | Johanna Ebbinghaus | 2004 | Simklubben Hajen | 42.27 | ||||||
30 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 42.78 | ||||||
31 | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.90 | ||||||
32 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 43.08 | ||||||
33 | Cajsa Fredriksson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 43.12 | ||||||
34 | Alessandra Påhlsson | 2003 | Simklubben Lödde | 43.38 | ||||||
35 | Linnea Dahlin | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.43 | ||||||
36 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.92 | ||||||
37 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 44.45 | ||||||
38 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 44.66 | ||||||
39 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 45.59 | ||||||
40 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 48.83 | ||||||
41 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 49.00 | ||||||
42 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 49.95 | ||||||
43 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 50.77 | ||||||
44 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.89 | ||||||
45 | Sofie Ahlgren | 2004 | Simklubben Hajen | 51.99 | ||||||
46 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 53.15 | ||||||
47 | Siri Wibert | 2004 | Simklubben Sydsim | 55.61 | ||||||
48 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 58.49 | ||||||
49 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:04.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 56, 50m Frisim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: Håkantorp Däck |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 36.84 | ||||||
2 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.44 | ||||||
3 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.38 | ||||||
4 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.46 | ||||||
5 | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 42.66 | ||||||
6 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.05 | ||||||
7 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 43.59 | ||||||
8 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.40 | ||||||
9 | Axel Borgqvist | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.90 | ||||||
10 | Linas Zigmantas | 2004 | Simklubben Hajen | 46.17 | ||||||
11 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.24 | ||||||
12 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 47.29 | ||||||
13 | Filip Nilsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 48.18 | ||||||
- | William Telander | 2003 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 57, 50m Frisim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Kartguiden |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 41.21 | ||||||
2 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 41.40 | ||||||
3 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.19 | ||||||
4 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.52 | ||||||
5 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 46.33 | ||||||
6 | Yasmine Sörensen | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.41 | ||||||
7 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 49.48 | ||||||
8 | Maja Sylvan | 2005 | Simklubben Hajen | 50.38 | ||||||
9 | Moa Ellemark Gram | 2005 | Simklubben Lödde | 53.95 | ||||||
10 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 54.55 | ||||||
11 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 55.73 | ||||||
12 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 56.10 | ||||||
13 | Filippa Schön | 2006 | Landskrona Simsällskap | 58.06 | ||||||
14 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:04.74 | ||||||
- | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 58, 50m Frisim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: KKB Fastigheter AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 40.85 | ||||||
2 | Olof Larsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.16 | ||||||
3 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.30 | ||||||
4 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 45.46 | ||||||
5 | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | 45.66 | ||||||
6 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 46.83 | ||||||
7 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 51.09 | ||||||
8 | Johan Dahlberg | 2005 | Kristianstads SLS | 53.77 | ||||||
9 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 55.76 | ||||||
10 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 56.00 | ||||||
11 | Elias Berg | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:01.06 | ||||||
- | Gabriel Tasin | 2005 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 59, 4X50m Medley Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sydsim Damer Lag 2 | 2001 | Simklubben Sydsim | 2:26.10 | ||||||
Emilia Eek | 2001 | 39.63 | 39.63 | |||||||
Sonja Boos | 2001 | 42.38 | 1:22.01 | |||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 32.76 | 1:54.77 | |||||||
Emma Cerutti | 2002 | 31.33 | 2:26.10 | |||||||
2 | SK Lödde Damer [2001] | 2001 | Simklubben Lödde | 2:33.30 | ||||||
Sara Sällberg | 2001 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Olivia Skog | 2002 | 42.79 | 1:19.55 | |||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 41.03 | 2:00.58 | |||||||
Louise Lindoff | 2001 | 32.72 | 2:33.30 | |||||||
3 | Lag 1 SK Hajen | 2001 | Simklubben Hajen | 2:33.54 | ||||||
Lovisa Christerson | 2002 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Julia Larsson | 2002 | 44.75 | 1:23.46 | |||||||
Ella Laurén | 2001 | 37.81 | 2:01.27 | |||||||
Sara Nobrell | 2002 | 32.27 | 2:33.54 | |||||||
4 | Poseidon Damer [2001]lag1 | 2001 | Simklubben Poseidon | 2:41.44 | ||||||
Isabelle Bengtsson | 2002 | 42.27 | 42.27 | |||||||
Siri Hägg | 2002 | 48.47 | 1:30.74 | |||||||
Klara Borgqvist | 2001 | 37.18 | 2:07.92 | |||||||
Noemi Karlsson | 2001 | 33.52 | 2:41.44 | |||||||
- | SS Iden Damer [2001] | 2001 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Natalie Israelsson | 2001 | 50.15 | 50.15 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 60, 4X50m Medley Po 12-13, Finaler |
Sponsor: Peter Landgren & Co |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Lödde Herrar [2001] | 2001 | Simklubben Lödde | 2:23.16 | ||||||
Isak Paulsson | 2002 | 38.07 | 38.07 | |||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 37.92 | 1:15.99 | |||||||
Ian Hangård | 2002 | 36.21 | 1:52.20 | |||||||
Nils Wergeland | 2002 | 30.96 | 2:23.16 | |||||||
2 | SS Iden Pojkar[2001] | 2001 | Simsällskapet Iden | 2:34.65 | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Andreas Bendrén | 2001 | 45.50 | 1:18.11 | |||||||
Anton Witzell | 2004 | 42.93 | 2:01.04 | |||||||
Gustav Lidbäck | 2002 | 33.61 | 2:34.65 | |||||||
3 | Sydsim Herrar Lag 2 | 2001 | Simklubben Sydsim | 2:40.69 | ||||||
Jesper Franzén | 2002 | 45.62 | 45.62 | |||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 42.49 | 1:28.11 | |||||||
Dennie Halilovic | 2002 | 34.71 | 2:02.82 | |||||||
Filip Kekeric | 2002 | 37.87 | 2:40.69 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 61, 4X50m Medley Fl 0-11, Finaler |
Sponsor: Färs&Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Hajen Lag 1 | 2012 | Simklubben Hajen | 2:49.07 | ||||||
Olivia Pantzar | 2004 | 45.42 | 45.42 | |||||||
Tilda Fredriksson | 2003 | 44.41 | 1:29.83 | |||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 42.84 | 2:12.67 | |||||||
Tilde Thorsson | 2003 | 36.40 | 2:49.07 | |||||||
2 | SS Iden Damer [2003] | 2003 | Simsällskapet Iden | 2:49.24 | ||||||
Josefin Dellhede | 2003 | 41.50 | 41.50 | |||||||
Anna Twedberg | 2003 | 48.71 | 1:30.21 | |||||||
Angelica Böhme | 2003 | 45.22 | 2:15.43 | |||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 33.81 | 2:49.24 | |||||||
3 | SK Lödde Damer 1 [2003] | 2003 | Simklubben Lödde | 2:50.35 | ||||||
Filippa Dihle | 2003 | 44.41 | 44.41 | |||||||
Hanne Husby | 2004 | 45.93 | 1:30.34 | |||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 40.43 | 2:10.77 | |||||||
Alessandra Påhlsson | 2003 | 39.58 | 2:50.35 | |||||||
4 | Vnsk | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:54.86 | ||||||
Alice Skoglund | 2003 | 43.57 | 43.57 | |||||||
Klara Rödin | 2003 | 46.37 | 1:29.94 | |||||||
Maya Wallström | 2004 | 45.76 | 2:15.70 | |||||||
Nike Källkvist | 2004 | 39.16 | 2:54.86 | |||||||
5 | SK Lödde Damer 2 [2003] | 2003 | Simklubben Lödde | 2:58.97 | ||||||
Alva Bensby | 2003 | 46.57 | 46.57 | |||||||
Julia Nilsson | 2004 | 49.84 | 1:36.41 | |||||||
Milla Andersson | 2003 | 43.44 | 2:19.85 | |||||||
Alexandra Ålund | 2004 | 39.12 | 2:58.97 | |||||||
6 | Poseidon Damer Lag3 | 2003 | Simklubben Poseidon | 3:05.31 | ||||||
Ella Rydström | 2003 | 42.15 | 42.15 | |||||||
Alice Litterfeldt | 2003 | 55.77 | 1:37.92 | |||||||
Boel Bergquist | 2003 | 45.91 | 2:23.83 | |||||||
Emma Bontidean | 2003 | 41.48 | 3:05.31 | |||||||
7 | SK Hajen Lag 2 | 2012 | Simklubben Hajen | 3:08.77 | ||||||
Alma Mårtensson | 2004 | 47.75 | 47.75 | |||||||
Lova Persson | 2004 | 49.72 | 1:37.47 | |||||||
Isabell Tretinjak | 2003 | 48.78 | 2:26.25 | |||||||
Johanna Ebbinghaus | 2004 | 42.52 | 3:08.77 | |||||||
8 | Sydsim Damer Lag 3 | 2003 | Simklubben Sydsim | 3:25.64 | ||||||
Linnea Dahlin | 2003 | 55.02 | 55.02 | |||||||
Siri Wibert | 2004 | 59.91 | 1:54.93 | |||||||
Eva Johansson | 2004 | 47.44 | 2:42.37 | |||||||
Hanna Johansson | 2004 | 43.27 | 3:25.64 | |||||||
- | Landskrona Damer [2003] | 2003 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 46.29 | 46.29 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 62, 4X50m Medley Po 0-11, Finaler |
Sponsor: Peter Landgren & Co |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Poseidon Herrar Lag4 | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:51.59 | ||||||
Joel Henriksson | 2003 | 42.69 | 42.69 | |||||||
Elliot Hagander | 2003 | 56.06 | 1:38.75 | |||||||
Nils Tired | 2003 | 36.78 | 2:15.53 | |||||||
Ivan Sivolov | 2003 | 36.06 | 2:51.59 | |||||||
2 | Sydsim Herrar Lag 3 | 2003 | Simklubben Sydsim | 2:55.65 | ||||||
Felix Rosenkvist | 2004 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Erik Komstedt | 2005 | 54.82 | 1:34.91 | |||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 38.92 | 2:13.83 | |||||||
Melvin Andersson | 2003 | 41.82 | 2:55.65 | |||||||
3 | SK Lödde Herrar [2003] | 2003 | Simklubben Lödde | 3:04.07 | ||||||
Albert Sivtoft | 2004 | 42.78 | 42.78 | |||||||
Elias Stridh | 2005 | 1:00.52 | 1:43.30 | |||||||
Aron Paulsson | 2006 | 43.51 | 2:26.81 | |||||||
Hampus Erdös | 2003 | 37.26 | 3:04.07 | |||||||
4 | Landskrona Herrar 03 | 2003 | Landskrona Simsällskap | 3:22.81 | ||||||
Ludvig Hoff | 2005 | 50.42 | 50.42 | |||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 55.29 | 1:45.71 | |||||||
Markus Rydgren | 2003 | 48.30 | 2:34.01 | |||||||
Filip Nilsson | 2004 | 48.80 | 3:22.81 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:52 |