Results for Äggadoppet 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 09:24 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 35.11 | ||||||
2 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.52 | ||||||
3 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 37.57 | ||||||
4 | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 41.11 | ||||||
5 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 41.38 | ||||||
6 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.90 | ||||||
7 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 42.77 | ||||||
8 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 43.04 | ||||||
9 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 44.05 | ||||||
10 | Leila Behlic | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 45.01 | ||||||
11 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 45.27 | ||||||
12 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 46.77 | ||||||
13 | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 53.73 | ||||||
- | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 09:24 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 41.63 | ||||||
2 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.74 | ||||||
3 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 45.06 | ||||||
4 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.28 | ||||||
5 | Arvid Söderberg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.38 | ||||||
6 | Elliott Sommarström | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.34 | ||||||
7 | Geri Paci | 2006 | Simklubben Ran | 1:01.69 | ||||||
- | Edmond Heset Neziri | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Bruno Herstedt | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jakob Tidén | 2006 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.23 | ||||||
2 | Vicky Luc | 2007 | Simsällskapet Delfin | 19.63 | ||||||
3 | Isabella Hua | 2007 | Hörby Simklubb | 20.07 | ||||||
4 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 20.86 | ||||||
5 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 21.11 | ||||||
6 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.33 | ||||||
7 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.48 | ||||||
8 | Isabelle Leo | 2009 | Ystads Simsällskap | 22.01 | ||||||
9 | Alma Gummesson | 2008 | Föreningen Österlen Sim | 22.14 | ||||||
10 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.17 | ||||||
11 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.18 | ||||||
12 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 22.40 | ||||||
13 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 22.68 | ||||||
14 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 23.31 | ||||||
15 | Elsa Lundstedt | 2007 | Ystads Simsällskap | 23.70 | ||||||
16 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.82 | ||||||
17 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.90 | ||||||
18 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 28.42 | ||||||
- | Freja Malmgren | 2007 | S71 | DNS | ||||||
- | Ellen Ahlström | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Freja Hallqvist | 2007 | Föreningen Österlen Sim | DSQ | ||||||
- | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Hörby Simklubb | 16.99 | ||||||
2 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.46 | ||||||
3 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.74 | ||||||
4 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 21.04 | ||||||
5 | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | 22.38 | ||||||
6 | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 23.81 | ||||||
7 | Alexander Zhang | 2007 | S71 | 27.57 | ||||||
8 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 27.99 | ||||||
- | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Isak Darwich | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Joel Norin | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Lukas Dolinski Lindgren | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 31.03 | ||||||
2 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 33.67 | ||||||
3 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.81 | ||||||
4 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.38 | ||||||
5 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 36.24 | ||||||
6 | Kay Skarp | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.18 | ||||||
7 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.54 | ||||||
8 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 37.82 | ||||||
9 | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.99 | ||||||
10 | Elma Kjellin | 2003 | Eslövs Simsällskap | 41.19 | ||||||
11 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 41.26 | ||||||
12 | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.54 | ||||||
13 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 42.14 | ||||||
14 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 42.68 | ||||||
15 | Frida Christiansen | 2003 | S71 | 45.54 | ||||||
16 | Marjana Skans | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.19 | ||||||
- | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.44 | ||||||
2 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.67 | ||||||
3 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 32.93 | ||||||
4 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.83 | ||||||
5 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 37.02 | ||||||
6 | Alexander Nyhlén | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.15 | ||||||
7 | Max Thurn | 2002 | Simsällskapet Delfin | 38.73 | ||||||
8 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 42.13 | ||||||
9 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 46.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 33.84 | ||||||
2 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 34.92 | ||||||
3 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 35.03 | ||||||
4 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.71 | ||||||
5 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 35.87 | ||||||
6 | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 35.95 | ||||||
7 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.34 | ||||||
8 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 39.39 | ||||||
9 | Astrid Lundgren | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 41.07 | ||||||
10 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 41.14 | ||||||
11 | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | 41.86 | ||||||
12 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.78 | ||||||
13 | Klara Schelin | 2006 | Simklubben Ran | 44.10 | ||||||
14 | Astrid Jörgensen | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.13 | ||||||
15 | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.88 | ||||||
16 | Livia Landmyr | 2006 | Eslövs Simsällskap | 44.96 | ||||||
17 | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 45.39 | ||||||
18 | Agnes Angelsmark | 2006 | Ystads Simsällskap | 45.60 | ||||||
19 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 50.62 | ||||||
- | Laura Shamina | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 34.36 | ||||||
2 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.49 | ||||||
3 | Jakob Tidén | 2006 | Eslövs Simsällskap | 36.14 | ||||||
4 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 38.65 | ||||||
5 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.75 | ||||||
6 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 40.46 | ||||||
7 | Bruno Herstedt | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.41 | ||||||
8 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 43.60 | ||||||
9 | Philip Kruk | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.62 | ||||||
10 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.10 | ||||||
11 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 45.46 | ||||||
12 | Linus Malmgren | 2006 | Simklubben Ran | 45.88 | ||||||
13 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 47.66 | ||||||
14 | Enid Becarevic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.06 | ||||||
15 | Geri Paci | 2006 | Simklubben Ran | 50.42 | ||||||
16 | Nicholas Lödeborg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.92 | ||||||
- | Adam Malmquist | 2006 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Edmond Heset Neziri | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Youssef Fahim | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Arvid Söderberg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Elliott Sommarström | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 35.21 | ||||||
2 | Vicky Luc | 2007 | Simsällskapet Delfin | 35.24 | ||||||
3 | Isabella Hua | 2007 | Hörby Simklubb | 36.08 | ||||||
4 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.55 | ||||||
5 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 37.62 | ||||||
6 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.97 | ||||||
7 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 38.13 | ||||||
8 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 38.51 | ||||||
9 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 41.81 | ||||||
10 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.16 | ||||||
11 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.29 | ||||||
12 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 42.49 | ||||||
13 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.57 | ||||||
14 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.95 | ||||||
15 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.07 | ||||||
16 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 43.17 | ||||||
16 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 43.17 | ||||||
18 | Isabelle Leo | 2009 | Ystads Simsällskap | 43.60 | ||||||
19 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.97 | ||||||
20 | Kira Wahlfrid | 2007 | Föreningen Österlen Sim | 45.25 | ||||||
21 | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 45.97 | ||||||
22 | Emma Nilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 48.90 | ||||||
23 | Signe Olsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 49.10 | ||||||
24 | Freja Hallqvist | 2007 | Föreningen Österlen Sim | 49.59 | ||||||
25 | Emilia Malmborg | 2008 | Ystads Simsällskap | 51.11 | ||||||
26 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 51.42 | ||||||
27 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.64 | ||||||
28 | Minna Carlsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 51.76 | ||||||
29 | Olivia Stenberg | 2008 | Ystads Simsällskap | 52.46 | ||||||
30 | Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 53.36 | ||||||
31 | Ellen Ahlström | 2007 | Simklubben Ran | 54.07 | ||||||
32 | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | 55.85 | ||||||
33 | Emma Malmberg | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 56.81 | ||||||
34 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Hörby Simklubb | 35.41 | ||||||
2 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.07 | ||||||
3 | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 39.76 | ||||||
4 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 41.66 | ||||||
5 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.02 | ||||||
6 | Alexander Zhang | 2007 | S71 | 42.68 | ||||||
7 | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | 43.55 | ||||||
8 | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | Ystads Simsällskap | 44.07 | ||||||
9 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.10 | ||||||
10 | Joel Norin | 2007 | Simklubben Ran | 44.43 | ||||||
11 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 46.55 | ||||||
12 | Isak Berild Andersen | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 47.00 | ||||||
13 | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.43 | ||||||
14 | Melvin Walters | 2008 | Ystads Simsällskap | 49.96 | ||||||
15 | Nils Söderberg | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.17 | ||||||
16 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.40 | ||||||
17 | Lukas Dolinski Lindgren | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.85 | ||||||
18 | Isak Darwich | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.00 | ||||||
19 | Eric Martinsson | 2007 | Ystads Simsällskap | 1:01.86 | ||||||
20 | Maximilian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 1:05.95 | ||||||
- | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Melker Thalin | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.27 | 1:20.09 | |||||
2 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 39.54 | 1:24.61 | |||||
3 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 40.40 | 1:27.64 | |||||
4 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 41.14 | 1:28.76 | |||||
5 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 47.16 | 1:41.91 | |||||
- | Frida Christiansen | 2003 | S71 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.63 | 1:13.74 | |||||
2 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 38.08 | 1:23.63 | |||||
3 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.04 | 1:23.68 | |||||
4 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 45.10 | 1:36.42 | |||||
5 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 45.14 | 1:39.63 | |||||
6 | Alexander Nyhlén | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.23 | 2:03.00 | |||||
- | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 36.59 | 1:18.53 | |||||
2 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 41.23 | 1:28.06 | |||||
3 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 43.27 | 1:29.00 | |||||
4 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 42.11 | 1:29.32 | |||||
5 | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 42.06 | 1:30.07 | |||||
6 | Leila Behlic | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 47.46 | 1:31.60 | |||||
7 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 43.12 | 1:33.54 | |||||
8 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 44.71 | 1:34.15 | |||||
9 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 45.21 | 1:34.19 | |||||
10 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 47.26 | 1:41.83 | |||||
11 | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 50.44 | 1:43.15 | |||||
12 | Astrid Lundgren | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 51.43 | 1:45.36 | |||||
13 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 51.63 | 1:46.35 | |||||
14 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.86 | 1:46.48 | |||||
15 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 47.21 | 1:46.99 | |||||
16 | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | 50.83 | 1:52.73 | |||||
- | Klara Schelin | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 43.55 | 1:30.58 | |||||
2 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.54 | 1:35.77 | |||||
3 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 46.99 | 1:37.74 | |||||
4 | Jakob Tidén | 2006 | Eslövs Simsällskap | 42.95 | 1:38.69 | |||||
5 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.73 | 1:39.15 | |||||
6 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.21 | 1:40.32 | |||||
7 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 52.90 | 1:49.05 | |||||
8 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.88 | 1:52.21 | |||||
9 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 54.68 | 1:58.55 | |||||
10 | Geri Paci | 2006 | Simklubben Ran | 58.58 | 2:00.39 | |||||
- | Bruno Herstedt | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Linus Malmgren | 2006 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 40.70 | 1:28.54 | |||||
2 | Isabella Hua | 2007 | Hörby Simklubb | 44.03 | 1:31.90 | |||||
3 | Vicky Luc | 2007 | Simsällskapet Delfin | 43.69 | 1:35.01 | |||||
4 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.61 | 1:35.99 | |||||
5 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 47.06 | 1:38.03 | |||||
6 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.92 | 1:39.68 | |||||
7 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 49.02 | 1:41.72 | |||||
8 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:44.32 | 1:44.32 | |||||
9 | Alma Gummesson | 2008 | Föreningen Österlen Sim | 51.33 | 1:45.77 | |||||
10 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 51.29 | 1:45.90 | |||||
11 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 52.39 | 1:48.89 | |||||
12 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 53.24 | 1:51.81 | |||||
- | Ellen Ahlström | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Emilia Malmborg | 2008 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Hörby Simklubb | 41.09 | 1:28.31 | |||||
2 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 45.85 | 1:39.46 | |||||
3 | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 49.98 | 1:45.33 | |||||
4 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.73 | 1:52.84 | |||||
5 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 55.98 | 1:57.38 | |||||
- | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Joel Norin | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sjöbo SS Lag 1 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:48.82 | ||||||
Isak Berild Andersen | 2007 | 48.76 | 48.76 | |||||||
Sofie Jönsson | 2007 | 39.07 | 1:27.83 | |||||||
Sebastian Nilsson | 2006 | 45.57 | 2:13.40 | |||||||
Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | 35.42 | 2:48.82 | |||||||
2 | Eslövs SS Mix [2006] | 2006 | Eslövs Simsällskap | 2:50.10 | ||||||
Jakob Tidén | 2006 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Adam Malmquist | 2006 | 42.96 | 1:20.45 | |||||||
Ella Andersson | 2006 | 44.41 | 2:04.86 | |||||||
Livia Landmyr | 2006 | 45.24 | 2:50.10 | |||||||
3 | SK Ran Mixed A | 2006 | Simklubben Ran | 2:57.70 | ||||||
Anton Bjursell | 2008 | 40.82 | 40.82 | |||||||
Karla Rosvall | 2008 | 43.90 | 1:24.72 | |||||||
Kasper Andersson | 2008 | 47.88 | 2:12.60 | |||||||
Tova Jönsson | 2007 | 45.10 | 2:57.70 | |||||||
4 | SK Ran Mixed B | 2006 | Simklubben Ran | 3:03.56 | ||||||
Arvid Johansson | 2007 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Vega Mårtensson | 2006 | 41.50 | 1:20.60 | |||||||
Elliot Feldt | 2007 | 46.46 | 2:07.06 | |||||||
Ellen Ahlström | 2007 | 56.50 | 3:03.56 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 18, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.99 | 1:03.23 | 1:37.56 | 2:11.07 | |||
2 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.48 | 1:04.10 | 1:38.88 | 2:12.96 | |||
3 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.39 | 1:05.31 | 1:39.75 | 2:13.63 | |||
4 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 31.47 | 1:05.91 | 1:40.44 | 2:13.83 | |||
5 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.61 | 1:04.87 | 1:39.94 | 2:16.13 | |||
6 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.62 | 1:07.68 | 1:45.69 | 2:23.28 | |||
7 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.08 | 1:08.38 | 1:46.52 | 2:24.04 | |||
8 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 36.23 | 1:17.14 | 1:59.18 | 2:38.58 | |||
9 | Elma Kjellin | 2003 | Eslövs Simsällskap | 37.33 | 1:18.77 | 2:01.57 | 2:43.25 | |||
10 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.62 | 1:20.67 | 2:06.24 | 2:50.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 19, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.43 | 56.18 | 1:27.10 | 1:58.67 | |||
2 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.49 | 1:04.10 | 1:39.72 | 2:14.63 | |||
3 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 31.09 | 1:07.40 | 1:45.93 | 2:22.54 | |||
4 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 33.06 | 1:11.55 | 1:51.21 | 2:26.33 | |||
5 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.03 | 1:12.86 | 1:50.99 | 2:26.44 | |||
6 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.75 | 1:10.66 | 1:50.17 | 2:27.55 | |||
7 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.27 | 1:16.22 | 1:56.61 | 2:36.29 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.12 | ||||||
2 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 40.54 | ||||||
3 | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 40.88 | ||||||
4 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.00 | ||||||
5 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 42.32 | ||||||
6 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 42.53 | ||||||
7 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 44.13 | ||||||
8 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 44.89 | ||||||
9 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 46.11 | ||||||
10 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.44 | ||||||
11 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.28 | ||||||
12 | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 50.15 | ||||||
13 | Livia Landmyr | 2006 | Eslövs Simsällskap | 51.44 | ||||||
14 | Klara Schelin | 2006 | Simklubben Ran | 52.00 | ||||||
15 | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.89 | ||||||
- | Laura Shamina | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Astrid Jörgensen | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 42.07 | ||||||
2 | Arvid Söderberg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.08 | ||||||
3 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 45.76 | ||||||
4 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 46.24 | ||||||
5 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.23 | ||||||
6 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.13 | ||||||
7 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 48.36 | ||||||
8 | Bruno Herstedt | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.00 | ||||||
9 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 52.48 | ||||||
10 | Philip Kruk | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.84 | ||||||
11 | Enid Becarevic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.05 | ||||||
12 | Adam Malmquist | 2006 | Eslövs Simsällskap | 53.12 | ||||||
13 | Nicholas Lödeborg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.54 | ||||||
14 | Geri Paci | 2006 | Simklubben Ran | 54.75 | ||||||
15 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.49 | ||||||
16 | Linus Malmgren | 2006 | Simklubben Ran | 58.98 | ||||||
17 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 1:02.89 | ||||||
- | Edmond Heset Neziri | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Youssef Fahim | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jakob Tidén | 2006 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 39.89 | ||||||
2 | Isabella Hua | 2007 | Hörby Simklubb | 43.59 | ||||||
3 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.79 | ||||||
4 | Vicky Luc | 2007 | Simsällskapet Delfin | 45.14 | ||||||
5 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.79 | ||||||
6 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 46.47 | ||||||
7 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 47.40 | ||||||
8 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.60 | ||||||
9 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 49.16 | ||||||
10 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.43 | ||||||
11 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.64 | ||||||
12 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.83 | ||||||
13 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 53.02 | ||||||
14 | Elsa Lundstedt | 2007 | Ystads Simsällskap | 53.13 | ||||||
15 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 53.29 | ||||||
16 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.11 | ||||||
17 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 54.74 | ||||||
18 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 54.81 | ||||||
19 | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 55.34 | ||||||
20 | Signe Olsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 56.51 | ||||||
21 | Emma Nilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 56.55 | ||||||
22 | Freja Hallqvist | 2007 | Föreningen Österlen Sim | 57.56 | ||||||
23 | Olivia Stenberg | 2008 | Ystads Simsällskap | 58.43 | ||||||
24 | Kira Wahlfrid | 2007 | Föreningen Österlen Sim | 58.49 | ||||||
25 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.28 | ||||||
26 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.33 | ||||||
27 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 1:01.81 | ||||||
- | Ellen Ahlström | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | DSQ | ||||||
- | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Hörby Simklubb | 42.35 | ||||||
2 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 43.86 | ||||||
3 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.25 | ||||||
4 | Joel Norin | 2007 | Simklubben Ran | 47.75 | ||||||
5 | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 48.54 | ||||||
6 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.71 | ||||||
7 | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.81 | ||||||
8 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 50.93 | ||||||
9 | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | 51.97 | ||||||
10 | Melvin Walters | 2008 | Ystads Simsällskap | 52.81 | ||||||
11 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.68 | ||||||
12 | Lukas Dolinski Lindgren | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.30 | ||||||
13 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.91 | ||||||
14 | Nils Söderberg | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.72 | ||||||
15 | Maximilian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 1:04.06 | ||||||
16 | Isak Darwich | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.45 | ||||||
17 | Melker Thalin | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.96 | ||||||
- | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alexander Zhang | 2007 | S71 | DSQ | ||||||
- | Isak Berild Andersen | 2007 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.91 | ||||||
2 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 28.84 | ||||||
3 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.15 | ||||||
4 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.75 | ||||||
5 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.10 | ||||||
6 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.67 | ||||||
7 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.92 | ||||||
8 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.42 | ||||||
9 | Kay Skarp | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.62 | ||||||
10 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 32.93 | ||||||
11 | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.85 | ||||||
12 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 34.97 | ||||||
13 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.18 | ||||||
14 | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.27 | ||||||
15 | Elma Kjellin | 2003 | Eslövs Simsällskap | 35.71 | ||||||
16 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.90 | ||||||
17 | Frida Christiansen | 2003 | S71 | 37.12 | ||||||
18 | Marjana Skans | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.96 | ||||||
19 | Frideborg Hjort | 2001 | Ystads Simsällskap | 41.28 | ||||||
20 | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 27.06 | ||||||
2 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.97 | ||||||
3 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.44 | ||||||
4 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 29.78 | ||||||
5 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 31.24 | ||||||
6 | Max Thurn | 2002 | Simsällskapet Delfin | 31.72 | ||||||
7 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.59 | ||||||
8 | Alexander Nyhlén | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.46 | ||||||
9 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:46 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 26, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.07 | ||||||
2 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 41.21 | ||||||
3 | Leila Behlic | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 42.83 | ||||||
4 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 43.47 | ||||||
5 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 44.45 | ||||||
6 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.27 | ||||||
7 | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 48.69 | ||||||
8 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 49.21 | ||||||
9 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 50.12 | ||||||
10 | Astrid Lundgren | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 50.36 | ||||||
11 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 51.18 | ||||||
12 | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 52.27 | ||||||
13 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 54.84 | ||||||
14 | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.29 | ||||||
15 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 57.57 | ||||||
16 | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | 59.45 | ||||||
17 | Astrid Jörgensen | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.47 | ||||||
18 | Agnes Angelsmark | 2006 | Ystads Simsällskap | 1:08.26 | ||||||
- | Laura Shamina | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Klara Schelin | 2006 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 27, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 48.19 | ||||||
2 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.21 | ||||||
3 | Arvid Söderberg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.55 | ||||||
4 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 52.30 | ||||||
5 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 54.26 | ||||||
6 | Linus Malmgren | 2006 | Simklubben Ran | 54.38 | ||||||
7 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 54.44 | ||||||
8 | Geri Paci | 2006 | Simklubben Ran | 54.47 | ||||||
9 | Philip Kruk | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.85 | ||||||
10 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.78 | ||||||
11 | Adam Malmquist | 2006 | Eslövs Simsällskap | 1:00.55 | ||||||
12 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 1:04.10 | ||||||
13 | Enid Becarevic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.64 | ||||||
14 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 1:05.88 | ||||||
- | Edmond Heset Neziri | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Youssef Fahim | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elliott Sommarström | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Nicholas Lödeborg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 46.77 | ||||||
2 | Isabella Hua | 2007 | Hörby Simklubb | 46.83 | ||||||
3 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.27 | ||||||
4 | Elsa Lundstedt | 2007 | Ystads Simsällskap | 50.43 | ||||||
5 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.26 | ||||||
6 | Vicky Luc | 2007 | Simsällskapet Delfin | 51.93 | ||||||
7 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.44 | ||||||
8 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 52.86 | ||||||
9 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 53.26 | ||||||
10 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 53.96 | ||||||
11 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.39 | ||||||
12 | Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 56.60 | ||||||
13 | Kira Wahlfrid | 2007 | Föreningen Österlen Sim | 56.98 | ||||||
14 | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 57.35 | ||||||
15 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 57.98 | ||||||
16 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.06 | ||||||
17 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 58.15 | ||||||
18 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 58.34 | ||||||
19 | Isabelle Leo | 2009 | Ystads Simsällskap | 58.55 | ||||||
20 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 58.77 | ||||||
21 | Ellen Ahlström | 2007 | Simklubben Ran | 59.20 | ||||||
22 | Emma Nilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 1:02.41 | ||||||
23 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.64 | ||||||
24 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 1:03.67 | ||||||
25 | Minna Carlsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 1:04.87 | ||||||
26 | Emilia Malmborg | 2008 | Ystads Simsällskap | 1:09.60 | ||||||
27 | Olivia Stenberg | 2008 | Ystads Simsällskap | 1:09.94 | ||||||
28 | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | 1:10.83 | ||||||
- | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Hörby Simklubb | 45.03 | ||||||
2 | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | 50.13 | ||||||
3 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 53.70 | ||||||
4 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.26 | ||||||
5 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.31 | ||||||
6 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.03 | ||||||
7 | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 56.33 | ||||||
8 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 58.60 | ||||||
9 | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | Ystads Simsällskap | 59.53 | ||||||
10 | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | 59.77 | ||||||
11 | Eric Martinsson | 2007 | Ystads Simsällskap | 1:01.93 | ||||||
12 | Isak Darwich | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.21 | ||||||
13 | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.01 | ||||||
14 | Alexander Zhang | 2007 | S71 | 1:06.00 | ||||||
15 | Joel Norin | 2007 | Simklubben Ran | 1:06.31 | ||||||
16 | Melker Thalin | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.41 | ||||||
17 | Nils Söderberg | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.17 | ||||||
18 | Maximilian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 1:07.19 | ||||||
19 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.97 | ||||||
- | Lukas Dolinski Lindgren | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.97 | 1:07.18 | |||||
2 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.69 | 1:09.22 | |||||
3 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.43 | 1:11.26 | |||||
4 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.97 | 1:12.38 | |||||
5 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 34.43 | 1:14.13 | |||||
6 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.00 | 1:21.75 | |||||
7 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 41.61 | 1:33.61 | |||||
8 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 42.68 | 1:38.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.19 | 1:09.84 | |||||
2 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.00 | 1:23.19 | |||||
3 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 41.16 | 1:37.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:24 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 32, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 33.19 | 1:09.47 | |||||
2 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.30 | 1:18.39 | |||||
3 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 39.27 | 1:20.15 | |||||
4 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.86 | 1:22.86 | |||||
5 | Vicky Luc | 2007 | Simsällskapet Delfin | 39.07 | 1:25.18 | |||||
6 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 41.56 | 1:26.21 | |||||
7 | Leila Behlic | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 43.07 | 1:27.47 | |||||
8 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.59 | 1:30.72 | |||||
9 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 43.46 | 1:31.94 | |||||
10 | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | 45.56 | 1:37.85 | |||||
11 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 46.62 | 1:39.35 | |||||
12 | Livia Landmyr | 2006 | Eslövs Simsällskap | 51.27 | 1:49.46 | |||||
13 | Klara Schelin | 2006 | Simklubben Ran | 50.49 | 1:52.47 | |||||
14 | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 54.48 | 1:55.85 | |||||
15 | Ellen Ahlström | 2007 | Simklubben Ran | 1:00.85 | 2:07.63 | |||||
- | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 12:24 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 33, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 36.75 | 1:17.91 | |||||
2 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.98 | 1:21.77 | |||||
3 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.25 | 1:25.42 | |||||
4 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.69 | 1:26.04 | |||||
5 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 41.85 | 1:26.21 | |||||
6 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 44.31 | 1:33.27 | |||||
7 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 45.52 | 1:35.64 | |||||
8 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.50 | 1:36.06 | |||||
9 | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 46.87 | 1:36.11 | |||||
10 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 45.75 | 1:41.07 | |||||
11 | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | 47.80 | 1:42.91 | |||||
12 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 50.23 | 1:43.86 | |||||
13 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 51.16 | 1:44.22 | |||||
14 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 51.60 | 1:50.58 | |||||
15 | Geri Paci | 2006 | Simklubben Ran | 53.99 | 1:57.35 | |||||
16 | Linus Malmgren | 2006 | Simklubben Ran | 54.24 | 2:00.32 | |||||
- | Jakob Tidén | 2006 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joel Norin | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:04 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 33.50 | ||||||
2 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 33.73 | ||||||
3 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 34.48 | ||||||
4 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 38.77 | ||||||
5 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 41.15 | ||||||
6 | Clara Nordin | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 44.29 | ||||||
7 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 45.12 | ||||||
8 | Elin Hellner | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 45.94 | ||||||
9 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 48.04 | ||||||
- | Julia Rietz | 2004 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:04 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:05 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 35, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 32.98 | ||||||
2 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 38.46 | ||||||
3 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 45.14 | ||||||
4 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 45.75 | ||||||
5 | Gabriel Torres | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:05 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:09 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.98 | ||||||
2 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 37.99 | ||||||
3 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 38.46 | ||||||
4 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.35 | ||||||
5 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 39.67 | ||||||
6 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.02 | ||||||
7 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 41.64 | ||||||
8 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 41.88 | ||||||
9 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 42.47 | ||||||
10 | Linnea Ranvert | 2005 | Simsällskapet Delfin | 43.31 | ||||||
11 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.34 | ||||||
12 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 45.00 | ||||||
13 | Öznur Metovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.49 | ||||||
14 | Vivien Toth | 2005 | Simklubben Ran | 47.41 | ||||||
15 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.76 | ||||||
16 | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | 54.39 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:09 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:11 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.75 | ||||||
2 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.19 | ||||||
3 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.05 | ||||||
4 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.48 | ||||||
5 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.89 | ||||||
6 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.96 | ||||||
7 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 42.08 | ||||||
8 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.89 | ||||||
9 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 53.05 | ||||||
10 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 56.18 | ||||||
- | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:11 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:14 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 38, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.86 | 1:15.18 | |||||
2 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.40 | 1:16.25 | |||||
3 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.22 | 1:16.65 | |||||
4 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.10 | 1:18.39 | |||||
5 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 38.68 | 1:18.50 | |||||
6 | Kay Skarp | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.61 | 1:23.92 | |||||
7 | Elma Kjellin | 2003 | Eslövs Simsällskap | 43.69 | 1:28.87 | |||||
8 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 44.17 | 1:29.82 | |||||
9 | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.29 | 1:30.12 | |||||
10 | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:31.19 | 1:31.19 | |||||
11 | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:37.94 | 1:37.94 | |||||
12 | Marjana Skans | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.67 | 1:46.67 | |||||
- | Alva Stenebo | 2003 | S71 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:14 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:14 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 39, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.77 | 1:07.67 | |||||
2 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.47 | 1:11.05 | |||||
3 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 35.59 | 1:13.24 | |||||
4 | Alexander Nyhlén | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.90 | 1:26.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:14 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:27 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 30.74 | ||||||
2 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 30.96 | ||||||
3 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.20 | ||||||
4 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.56 | ||||||
5 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 33.98 | ||||||
6 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 36.38 | ||||||
7 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.84 | ||||||
8 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 37.19 | ||||||
9 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 38.05 | ||||||
10 | Clara Nordin | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 38.19 | ||||||
11 | Julia Rietz | 2004 | Eslövs Simsällskap | 38.95 | ||||||
12 | Liidia Kubenia | 2004 | Simklubben Ran | 39.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:27 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:28 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 41, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 30.01 | ||||||
2 | Toni Milkov | 2004 | Eslövs Simsällskap | 31.73 | ||||||
3 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 32.46 | ||||||
4 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 34.59 | ||||||
5 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 35.92 | ||||||
6 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 36.36 | ||||||
7 | Marcus Riis | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.09 | ||||||
8 | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | 40.59 | ||||||
9 | Gabriel Torres | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.07 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:28 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 42, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.64 | ||||||
2 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 32.74 | ||||||
3 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 32.77 | ||||||
4 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.28 | ||||||
5 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 33.58 | ||||||
6 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 33.82 | ||||||
7 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 34.67 | ||||||
8 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 35.80 | ||||||
9 | Linnea Ranvert | 2005 | Simsällskapet Delfin | 36.01 | ||||||
10 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.25 | ||||||
11 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 36.50 | ||||||
12 | Öznur Metovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.61 | ||||||
13 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 37.63 | ||||||
13 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 37.63 | ||||||
15 | Emmie Cassé | 2005 | Ystads Simsällskap | 37.92 | ||||||
16 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.42 | ||||||
17 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 38.88 | ||||||
18 | Ida Johansson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.11 | ||||||
19 | Vivien Toth | 2005 | Simklubben Ran | 40.52 | ||||||
20 | Isra Ademovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.26 | ||||||
21 | Maja Kruse | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.51 | ||||||
22 | Klara Almström | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 41.77 | ||||||
23 | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | 41.99 | ||||||
24 | Amanda Donaldsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 42.19 | ||||||
25 | Havin Cakmak | 2005 | Simklubben Ran | 44.59 | ||||||
26 | Mariam Najem | 2005 | Simklubben Ran | 50.09 | ||||||
- | Alma Quant | 2005 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:39 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 43, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.90 | ||||||
2 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.30 | ||||||
3 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.08 | ||||||
4 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.10 | ||||||
5 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 34.72 | ||||||
6 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.09 | ||||||
7 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.24 | ||||||
8 | Sebastian Claesson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 37.45 | ||||||
9 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.46 | ||||||
10 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.65 | ||||||
11 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 38.66 | ||||||
12 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 39.07 | ||||||
13 | Gabriel Förnvik | 2005 | Eslövs Simsällskap | 42.34 | ||||||
14 | Maximilian Smith | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 42.68 | ||||||
15 | Cem Selimovski | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.50 | ||||||
16 | Alfons Rosén | 2005 | Ystads Simsällskap | 49.44 | ||||||
17 | Oscar Johnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 53.27 | ||||||
- | Noah Persson | 2005 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:39 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:40 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 44, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.80 | ||||||
2 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 38.75 | ||||||
3 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 39.16 | ||||||
4 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 40.40 | ||||||
5 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 40.88 | ||||||
6 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 45.40 | ||||||
7 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 45.42 | ||||||
8 | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.65 | ||||||
9 | Kay Skarp | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.09 | ||||||
10 | Frideborg Hjort | 2001 | Ystads Simsällskap | 48.83 | ||||||
11 | Marjana Skans | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.36 | ||||||
12 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 49.51 | ||||||
13 | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.94 | ||||||
- | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:40 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:41 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 45, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.46 | ||||||
2 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 38.60 | ||||||
3 | Lukas Kanold | 2000 | Föreningen Österlen Sim | 41.03 | ||||||
4 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 42.97 | ||||||
5 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 43.16 | ||||||
6 | Filip Persson-Bodén | 2003 | S71 | 44.26 | ||||||
7 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 47.02 | ||||||
- | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:41 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:47 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 46, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 35.92 | 1:15.24 | |||||
2 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 35.41 | 1:16.32 | |||||
3 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 39.31 | 1:22.28 | |||||
4 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 41.29 | 1:27.97 | |||||
5 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.29 | 1:28.84 | |||||
6 | Elin Hellner | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 41.47 | 1:29.64 | |||||
7 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.14 | 1:29.73 | |||||
8 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 45.08 | 1:35.76 | |||||
9 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 44.78 | 1:38.10 | |||||
10 | Liidia Kubenia | 2004 | Simklubben Ran | 45.03 | 1:39.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:47 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:48 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 47, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 35.76 | 1:16.79 | |||||
2 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 41.11 | 1:24.98 | |||||
3 | Toni Milkov | 2004 | Eslövs Simsällskap | 38.77 | 1:27.12 | |||||
4 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 42.22 | 1:33.04 | |||||
5 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 48.08 | 1:38.93 | |||||
6 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 49.70 | 1:39.83 | |||||
7 | Marcus Riis | 2004 | Ystads Simsällskap | 50.83 | 1:44.91 | |||||
8 | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | 52.96 | 1:49.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:48 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 48, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.30 | 1:23.28 | |||||
2 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 41.14 | 1:26.30 | |||||
2 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 40.78 | 1:26.30 | |||||
4 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 42.50 | 1:27.58 | |||||
5 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.86 | 1:27.76 | |||||
6 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.79 | 1:30.26 | |||||
7 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 43.04 | 1:30.74 | |||||
8 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 43.54 | 1:31.19 | |||||
9 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 44.26 | 1:32.96 | |||||
10 | Linnea Ranvert | 2005 | Simsällskapet Delfin | 46.31 | 1:34.60 | |||||
11 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 43.51 | 1:34.68 | |||||
12 | Emmie Cassé | 2005 | Ystads Simsällskap | 48.20 | 1:37.10 | |||||
13 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.55 | 1:38.10 | |||||
14 | Klara Almström | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 49.17 | 1:44.35 | |||||
15 | Isra Ademovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.83 | 1:44.86 | |||||
16 | Vivien Toth | 2005 | Simklubben Ran | 49.19 | 1:45.21 | |||||
17 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 51.82 | 1:48.13 | |||||
18 | Maja Kruse | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.14 | 1:48.23 | |||||
19 | Havin Cakmak | 2005 | Simklubben Ran | 55.33 | 1:55.96 | |||||
- | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mariam Najem | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 49, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.86 | 1:20.70 | |||||
2 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.41 | 1:22.47 | |||||
3 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 45.97 | 1:32.41 | |||||
4 | Sebastian Claesson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 48.64 | 1:42.10 | |||||
5 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 50.69 | 1:42.81 | |||||
6 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.67 | 1:44.23 | |||||
7 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 50.40 | 1:47.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 14:59 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 50, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kiviks SK Mix [1918] | 0 | Kiviks Simklubb | 1:57.91 | ||||||
Oscar Nordström | 2003 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Olivia Hansson | 2003 | 28.88 | 57.92 | |||||||
Maximilian Brink | 2002 | 29.41 | 1:27.33 | |||||||
Elin Lundberg | 2003 | 30.58 | 1:57.91 | |||||||
2 | Sjöbo SS Lag 3A | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:09.76 | ||||||
Emy Ek | 2003 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | 34.73 | 1:04.05 | |||||||
Alexander Nilsson | 2003 | 34.98 | 1:39.03 | |||||||
Alfred Rosberg | 2003 | 30.73 | 2:09.76 | |||||||
3 | Eslövs SS Mix [2001] | 2001 | Eslövs Simsällskap | 2:10.78 | ||||||
Oskar Strandqvist | 2004 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Elma Kjellin | 2003 | 34.47 | 1:05.07 | |||||||
Dikte Lagergren | 2003 | 32.77 | 1:37.84 | |||||||
Hampus Ståhl | 2004 | 32.94 | 2:10.78 | |||||||
4 | Sjöbo SS Lag 2A | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:17.10 | ||||||
Sabina Rosengren | 2003 | 37.94 | 37.94 | |||||||
Maximilian Smith | 2005 | 40.73 | 1:18.67 | |||||||
Tilde Persson | 2003 | 27.03 | 1:45.70 | |||||||
Jakob Börjesson | 2001 | 31.40 | 2:17.10 | |||||||
5 | S 71 Mix | 0 | S71 | 2:19.11 | ||||||
Ville Nordqvist | 2004 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Alva Stenebo | 2003 | 32.18 | 1:09.22 | |||||||
Filip Persson-Bodén | 2003 | 34.79 | 1:44.01 | |||||||
Emmy Olofsson | 2003 | 35.10 | 2:19.11 | |||||||
6 | Sjöbo SS Lag 4A | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:19.93 | ||||||
Viktor Spoelstra | 2004 | 36.34 | 36.34 | |||||||
Victoria Berild Andersen | 2003 | 35.32 | 1:11.66 | |||||||
Mimmi Palm | 2005 | 39.59 | 1:51.25 | |||||||
Hampus Olsson | 2003 | 28.68 | 2:19.93 | |||||||
7 | Sjöbo SS Lag 5A | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:22.09 | ||||||
Mathilde Berild Andersen | 2004 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Emilia Kryger | 2004 | 38.34 | 1:13.91 | |||||||
Axel Krantz | 2005 | 40.94 | 1:54.85 | |||||||
Alfred Persson | 2000 | 27.24 | 2:22.09 | |||||||
8 | Eslövs SS Mix 2001 Lag 2 | 0 | Eslövs Simsällskap | 2:35.93 | ||||||
Toni Milkov | 2004 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Maja Lindahl-Andersson | 2005 | 41.34 | 1:14.54 | |||||||
Julia Rietz | 2004 | 38.97 | 1:53.51 | |||||||
Gabriel Förnvik | 2005 | 42.42 | 2:35.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 14:59 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 51, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.99 | 1:11.76 | 1:55.60 | 2:30.26 | |||
2 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.90 | 1:13.22 | 2:00.03 | 2:34.17 | |||
3 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 34.91 | 1:18.18 | 2:05.04 | 2:39.20 | |||
4 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.79 | 1:19.04 | 2:08.45 | 2:47.38 | |||
5 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 40.44 | 1:26.40 | 2:23.69 | 3:04.00 | |||
6 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 42.74 | 1:32.20 | 2:32.33 | 3:18.68 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 52, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 33.12 | 1:13.86 | 2:04.19 | 2:40.54 | |||
2 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.95 | 1:22.21 | 2:15.39 | 2:53.68 | |||
3 | Gustav Almström | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 37.32 | 1:26.14 | 2:17.62 | 3:01.25 | |||
4 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 39.99 | 1:25.06 | 2:23.09 | 3:05.05 | |||
5 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 39.45 | 1:26.47 | 2:26.15 | 3:05.62 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 53, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 36.17 | ||||||
2 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 36.32 | ||||||
3 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 38.24 | ||||||
4 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.10 | ||||||
5 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 39.58 | ||||||
6 | Elin Hellner | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 42.40 | ||||||
7 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 43.50 | ||||||
8 | Julia Rietz | 2004 | Eslövs Simsällskap | 44.57 | ||||||
9 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 44.64 | ||||||
10 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 45.58 | ||||||
11 | Liidia Kubenia | 2004 | Simklubben Ran | 46.21 | ||||||
- | Clara Nordin | 2004 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 54, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 36.46 | ||||||
2 | Toni Milkov | 2004 | Eslövs Simsällskap | 38.44 | ||||||
3 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 42.23 | ||||||
4 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 44.62 | ||||||
5 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 44.66 | ||||||
6 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 47.53 | ||||||
7 | Marcus Riis | 2004 | Ystads Simsällskap | 48.60 | ||||||
8 | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | 50.12 | ||||||
9 | Gabriel Torres | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 55, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.43 | ||||||
2 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.88 | ||||||
3 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.97 | ||||||
4 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 40.90 | ||||||
5 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 41.37 | ||||||
6 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 41.45 | ||||||
7 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 43.71 | ||||||
8 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 43.84 | ||||||
9 | Ida Johansson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.70 | ||||||
10 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 44.93 | ||||||
11 | Öznur Metovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.40 | ||||||
12 | Linnea Ranvert | 2005 | Simsällskapet Delfin | 45.92 | ||||||
13 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 46.12 | ||||||
14 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 46.99 | ||||||
15 | Vivien Toth | 2005 | Simklubben Ran | 48.47 | ||||||
16 | Isra Ademovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.01 | ||||||
17 | Amanda Donaldsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 50.20 | ||||||
18 | Klara Almström | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 50.71 | ||||||
19 | Maja Kruse | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.26 | ||||||
20 | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | 52.54 | ||||||
21 | Mariam Najem | 2005 | Simklubben Ran | 53.99 | ||||||
22 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 55.33 | ||||||
- | Havin Cakmak | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 56, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.09 | ||||||
2 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.63 | ||||||
3 | Sebastian Claesson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 43.86 | ||||||
4 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 44.16 | ||||||
5 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.99 | ||||||
6 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 45.33 | ||||||
7 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.22 | ||||||
8 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.05 | ||||||
9 | Maximilian Smith | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 48.47 | ||||||
10 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.35 | ||||||
11 | Gabriel Förnvik | 2005 | Eslövs Simsällskap | 51.23 | ||||||
12 | Oscar Johnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 51.37 | ||||||
13 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 53.68 | ||||||
14 | Cem Selimovski | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.90 | ||||||
- | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 57, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 30.02 | 1:01.95 | |||||
2 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.52 | 1:02.51 | |||||
3 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.84 | 1:04.77 | |||||
4 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.97 | 1:06.98 | |||||
5 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 32.85 | 1:09.47 | |||||
6 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.65 | 1:10.53 | |||||
7 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 33.95 | 1:11.69 | |||||
8 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 35.03 | 1:14.04 | |||||
9 | Elma Kjellin | 2003 | Eslövs Simsällskap | 37.57 | 1:17.84 | |||||
10 | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.01 | 1:17.91 | |||||
11 | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.53 | 1:18.79 | |||||
12 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 39.77 | 1:24.34 | |||||
13 | Marjana Skans | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.08 | 1:29.34 | |||||
14 | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.96 | 1:30.96 | |||||
- | Kay Skarp | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 58, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.18 | 1:01.72 | |||||
2 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.28 | 1:03.56 | |||||
3 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.07 | 1:03.78 | |||||
4 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 31.77 | 1:05.72 | |||||
5 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.10 | 1:07.58 | |||||
6 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.95 | 1:10.99 | |||||
7 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 35.76 | 1:13.28 | |||||
8 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 35.71 | 1:13.70 | |||||
9 | Gustav Almström | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 36.62 | 1:15.37 | |||||
10 | Alexander Nyhlén | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.17 | 1:18.24 | |||||
11 | Filip Persson-Bodén | 2003 | S71 | 37.50 | 1:18.37 | |||||
12 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.23 | 1:24.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 59, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 39.10 | ||||||
2 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 40.28 | ||||||
3 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 41.75 | ||||||
4 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 44.67 | ||||||
5 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.81 | ||||||
6 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 45.21 | ||||||
7 | Elin Hellner | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 46.65 | ||||||
8 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.72 | ||||||
9 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 48.93 | ||||||
10 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 49.86 | ||||||
11 | Julia Rietz | 2004 | Eslövs Simsällskap | 51.26 | ||||||
12 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 51.37 | ||||||
13 | Liidia Kubenia | 2004 | Simklubben Ran | 56.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 60, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 43.78 | ||||||
2 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 52.24 | ||||||
3 | Marcus Riis | 2004 | Ystads Simsällskap | 52.94 | ||||||
4 | Gabriel Torres | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.37 | ||||||
- | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 61, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 42.48 | ||||||
2 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.65 | ||||||
3 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.98 | ||||||
4 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.25 | ||||||
5 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 44.36 | ||||||
6 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.81 | ||||||
7 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 46.66 | ||||||
8 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 47.75 | ||||||
9 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 49.03 | ||||||
10 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 49.15 | ||||||
11 | Isra Ademovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.95 | ||||||
12 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.51 | ||||||
13 | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | 52.28 | ||||||
14 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 52.75 | ||||||
15 | Linnea Ranvert | 2005 | Simsällskapet Delfin | 53.86 | ||||||
16 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 56.27 | ||||||
17 | Ida Johansson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.69 | ||||||
18 | Vivien Toth | 2005 | Simklubben Ran | 1:00.99 | ||||||
19 | Mariam Najem | 2005 | Simklubben Ran | 1:13.82 | ||||||
- | Havin Cakmak | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Maja Kruse | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Öznur Metovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 62, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.80 | ||||||
2 | Maximilian Smith | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 44.62 | ||||||
3 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.44 | ||||||
4 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 46.87 | ||||||
5 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.01 | ||||||
6 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.80 | ||||||
7 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 49.97 | ||||||
8 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.87 | ||||||
9 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.47 | ||||||
10 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.75 | ||||||
11 | Gabriel Förnvik | 2005 | Eslövs Simsällskap | 52.70 | ||||||
12 | Sebastian Claesson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 56.24 | ||||||
13 | Alfons Rosén | 2005 | Ystads Simsällskap | 56.49 | ||||||
14 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 58.33 | ||||||
15 | Oscar Johnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 1:09.10 | ||||||
- | Cem Selimovski | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Noah Persson | 2005 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 63, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.61 | ||||||
2 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.14 | ||||||
3 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.17 | ||||||
4 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.16 | ||||||
5 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.36 | ||||||
6 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 34.14 | ||||||
7 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.68 | ||||||
8 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 35.07 | ||||||
9 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.10 | ||||||
10 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.85 | ||||||
11 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 37.25 | ||||||
12 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 39.13 | ||||||
13 | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.12 | ||||||
14 | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.89 | ||||||
15 | Kay Skarp | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.15 | ||||||
16 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 41.45 | ||||||
17 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 43.82 | ||||||
18 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 45.40 | ||||||
19 | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.60 | ||||||
20 | Marjana Skans | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 64, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.92 | ||||||
2 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.90 | ||||||
3 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 31.49 | ||||||
4 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 32.65 | ||||||
5 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.76 | ||||||
6 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.32 | ||||||
7 | Lukas Kanold | 2000 | Föreningen Österlen Sim | 36.31 | ||||||
8 | Gustav Almström | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 38.29 | ||||||
9 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 39.33 | ||||||
10 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 52.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 65, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 32.48 | 1:09.44 | 1:47.18 | 2:23.64 | |||
2 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 32.95 | 1:10.65 | 1:49.18 | 2:26.61 | |||
3 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 34.19 | 1:13.85 | 1:54.82 | 2:33.21 | |||
4 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 35.78 | 1:16.49 | 1:57.80 | 2:37.25 | |||
5 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 36.02 | 1:16.40 | 1:58.49 | 2:37.37 | |||
6 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.05 | 1:16.85 | 2:00.48 | 2:41.77 | |||
7 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.86 | 1:19.23 | 2:02.43 | 2:42.93 | |||
8 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.99 | 1:20.53 | 2:03.34 | 2:43.45 | |||
9 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.17 | 1:22.21 | 2:06.07 | 2:48.80 | |||
10 | Linnea Ranvert | 2005 | Simsällskapet Delfin | 40.86 | 1:24.90 | 2:09.32 | 2:51.39 | |||
11 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 42.29 | 1:29.08 | 2:17.11 | 3:01.93 | |||
12 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 40.75 | 1:27.37 | 2:15.90 | 3:01.96 | |||
13 | Liidia Kubenia | 2004 | Simklubben Ran | 43.14 | 1:33.00 | 2:25.74 | 3:13.44 | |||
14 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 41.84 | 1:31.79 | 2:24.29 | 3:14.91 | |||
15 | Vivien Toth | 2005 | Simklubben Ran | 46.54 | 1:40.75 | 2:35.10 | 3:22.10 | |||
16 | Mariam Najem | 2005 | Simklubben Ran | 58.93 | 2:08.21 | 3:19.87 | 4:22.12 | |||
- | Havin Cakmak | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Äggadoppet 2.0 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 april 2017 |
Gren 66, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 32.89 | 1:10.62 | 1:48.32 | 2:25.31 | |||
2 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.35 | 1:12.02 | 1:52.63 | 2:29.44 | |||
3 | Toni Milkov | 2004 | Eslövs Simsällskap | 35.70 | 1:17.79 | 2:00.03 | 2:39.68 | |||
4 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.62 | 1:15.75 | 1:59.60 | 2:41.64 | |||
5 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 39.15 | 1:25.87 | 2:09.13 | 2:54.97 | |||
6 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 42.13 | 1:31.66 | 2:22.03 | 3:10.23 | |||
7 | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | 48.26 | 1:41.97 | 2:38.22 | 3:32.78 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 17 april 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 16:40 |