Results for Höstsimiaden 2018, Åkersberga
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 4x50m Frisim Damer 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Täby Sim 1 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
|
30.15 |
|
|
|
|
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabell Wertheim |
2008 |
AT1208 |
|
36.90 |
|
|
|
|
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Javehed |
2009 |
AL1809 |
|
40.24 |
|
|
|
|
1:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
AX6008 |
|
41.66 |
|
|
|
|
2:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Turebergs Simklubb |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:37.34 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Emma Arnö |
2008 |
AB6608 |
|
36.94 |
|
|
|
|
36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Hermelin |
2008 |
AD8208 |
|
37.79 |
|
|
|
|
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Nyqvist |
2008 |
AU2808 |
|
42.53 |
|
|
|
|
1:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Wänman |
2008 |
AN3608 |
|
40.08 |
|
|
|
|
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danderyd Sim |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:38.18 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
AQ5208 |
|
37.93 |
|
|
|
|
37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
AU8208 |
|
38.25 |
|
|
|
|
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
AZ7008 |
|
41.94 |
|
|
|
|
1:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
|
|
40.06 |
|
|
|
|
2:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:46.38 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Tilde Furingsten |
2008 |
AC6408 |
|
37.86 |
|
|
|
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Ekengren |
2008 |
AZ7608 |
|
46.19 |
|
|
|
|
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rut Gustafsson |
2008 |
AP0808 |
|
43.76 |
|
|
|
|
2:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktoria Milic |
2008 |
AT5408 |
|
38.57 |
|
|
|
|
2:46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim lag 3 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:53.28 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
AX4608 |
|
40.78 |
|
|
|
|
40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Björk |
2008 |
AS9408 |
|
43.03 |
|
|
|
|
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Zhang |
2008 |
AX5408 |
|
42.96 |
|
|
|
|
2:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
46.51 |
|
|
|
|
2:53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Åkersberga Simsällskap |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:56.04 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
Matilda Bosson |
2008 |
AI5208 |
|
43.37 |
|
|
|
|
43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Dombos |
2008 |
AI0408 |
|
45.32 |
|
|
|
|
1:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cajsa Bergen |
2008 |
AW2808 |
|
48.32 |
|
|
|
|
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Eiving |
2008 |
AB0208 |
|
39.03 |
|
|
|
|
2:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Täby Sim lag 4 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:02.18 |
+33.23 |
|
|
|
|
|
Ester von Goës |
2008 |
AX5008 |
|
44.57 |
|
|
|
|
44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Wang |
2008 |
AX5608 |
|
46.20 |
|
|
|
|
1:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
AY5008 |
|
44.62 |
|
|
|
|
2:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
AX4808 |
|
46.79 |
|
|
|
|
3:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 2 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
AH2409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
AS7608 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Mikalsen |
2008 |
AS6808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Rylander |
2008 |
AS7408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väsby Simsällskap tjejer lag 1 |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Saga Johansson |
2008 |
AH7208 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Burström |
2008 |
AU3608 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Lindgren |
2009 |
AC5209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Orheden |
2008 |
AR8608 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 09:51:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 4x50m Frisim Herrar 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Täby Sim 1 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Olsson |
2008 |
AE5708 |
|
38.32 |
|
|
|
|
38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
|
35.34 |
|
|
|
|
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Edward Watson |
2008 |
AC8108 |
|
34.49 |
|
|
|
|
1:48.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
|
32.21 |
|
|
|
|
2:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap killar lag 1 |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.66 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Colin Rosén |
2008 |
AB7108 |
|
34.77 |
|
|
|
|
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Martin |
2008 |
AI3908 |
|
38.59 |
|
|
|
|
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Levander |
2008 |
AE9908 |
|
37.57 |
|
|
|
|
1:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
AA8310 |
|
36.73 |
|
|
|
|
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim lag 2 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:29.18 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Viggo Törnqvist |
2008 |
AJ9308 |
|
38.08 |
|
|
|
|
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gideon Larsson |
2008 |
AG6508 |
|
39.30 |
|
|
|
|
1:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Hjertèn |
2008 |
AH2108 |
|
35.63 |
|
|
|
|
1:53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Carlén |
2008 |
AG4508 |
|
36.17 |
|
|
|
|
2:29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Turebergs Simklubb |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:48.73 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
Ted Körberg |
2008 |
AG5508 |
|
37.89 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Österlund |
2008 |
AI1308 |
|
44.00 |
|
|
|
|
1:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Broms |
2009 |
AB7909 |
|
44.48 |
|
|
|
|
2:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Renvall |
2008 |
AG2908 |
|
42.36 |
|
|
|
|
2:48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 09:53:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 4x50m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap tjejer lag 1 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Svahn |
2007 |
AG9607 |
+0.76 |
35.69 |
|
|
|
|
35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Melander |
2007 |
AB9807 |
|
39.24 |
|
|
|
|
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Renholm |
2006 |
AY2206 |
|
34.16 |
|
|
|
|
1:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Brandt |
2006 |
AP5806 |
|
30.12 |
|
|
|
|
2:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 1 |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:23.37 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Rose Li |
2006 |
AV1806 |
+0.84 |
36.89 |
|
|
|
|
36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Björklund |
2006 |
AF1606 |
|
37.49 |
|
|
|
|
1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
BH0607 |
|
37.49 |
|
|
|
|
1:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
|
31.50 |
|
|
|
|
2:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:26.82 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Elisia Berg |
2006 |
AL4606 |
+0.73 |
41.74 |
|
|
|
|
41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
|
40.52 |
|
|
|
|
1:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
|
31.77 |
|
|
|
|
1:54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Bäckström |
2006 |
AH8806 |
|
32.79 |
|
|
|
|
2:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Turebergs Simklubb Lag 1 |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:29.23 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Lilian Holfve |
2007 |
AC3207 |
+0.74 |
40.25 |
|
|
|
|
40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Andersson |
2006 |
BD9606 |
|
40.20 |
|
|
|
|
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Popova |
2006 |
AN9406 |
|
36.60 |
|
|
|
|
1:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Näsvall |
2006 |
AW7406 |
|
32.18 |
|
|
|
|
2:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Danderyd lag 1 |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:29.41 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
+0.67 |
36.77 |
|
|
|
|
36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
BA7606 |
|
42.49 |
|
|
|
|
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Anttila |
2006 |
BA9606 |
|
38.45 |
|
|
|
|
1:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
BO4406 |
|
31.70 |
|
|
|
|
2:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Täby Sim lag 2 |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:33.96 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Stina Pedersen |
2007 |
AN5807 |
+0.78 |
37.82 |
|
|
|
|
37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
AN1807 |
|
43.85 |
|
|
|
|
1:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Allert |
2007 |
AZ3407 |
|
39.72 |
|
|
|
|
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Gong |
2007 |
AN2807 |
|
32.57 |
|
|
|
|
2:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby Simsällskap tjejer lag 2 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.15 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
Tindra Funke |
2006 |
AC3606 |
+0.84 |
38.06 |
|
|
|
|
38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Björkén |
2007 |
AH8607 |
|
47.23 |
|
|
|
|
1:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Areblad |
2007 |
AH6607 |
|
40.66 |
|
|
|
|
2:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2006 |
AF8806 |
|
33.20 |
|
|
|
|
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Turebergs Simklubb Lag 2 |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:46.41 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
Alicia Roman |
2006 |
BC9206 |
+0.78 |
45.32 |
|
|
|
|
45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
AQ5406 |
|
45.29 |
|
|
|
|
1:30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Marklund |
2006 |
AO4206 |
|
40.06 |
|
|
|
|
2:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
AO5807 |
|
35.74 |
|
|
|
|
2:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Täby Sim lag 3 |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:57.36 |
+38.15 |
|
|
|
|
|
Beata Beckmann |
2007 |
BI1207 |
+0.70 |
45.04 |
|
|
|
|
45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
AZ3807 |
|
45.50 |
|
|
|
|
1:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Whilda Göransson |
2006 |
BS0806 |
|
46.11 |
|
|
|
|
2:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Sommar |
2007 |
AV9407 |
|
40.71 |
|
|
|
|
2:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
3:01.85 |
+42.64 |
|
|
|
|
|
Alice Blomqvist |
2006 |
BB7606 |
+0.94 |
47.46 |
|
|
|
|
47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denise Sörnäs |
2007 |
AR6607 |
|
51.28 |
|
|
|
|
1:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Nelson |
2006 |
AU5806 |
|
42.38 |
|
|
|
|
2:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Stigson |
2006 |
BR7406 |
|
40.73 |
|
|
|
|
3:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 2 |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:02.18 |
+42.97 |
|
|
|
|
|
Emma Filippou |
2007 |
AE7807 |
+0.66 |
47.29 |
|
|
|
|
47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
AI6807 |
|
58.07 |
|
|
|
|
1:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina Tylets |
2006 |
BA9806 |
|
37.00 |
|
|
|
|
2:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milou Rönnbro |
2006 |
BB0206 |
|
39.82 |
|
|
|
|
3:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Norrtälje Simklubb |
2006 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
3:02.73 |
+43.52 |
|
|
|
|
|
Viola Blomberg |
2007 |
AJ8807 |
|
40.63 |
|
|
|
|
40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Eriksson |
2006 |
BN2606 |
|
47.04 |
|
|
|
|
1:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Hållinder |
2007 |
BC1407 |
|
56.39 |
|
|
|
|
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Stenman Graflind |
2007 |
AV3207 |
|
38.67 |
|
|
|
|
3:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Åkersberga Simsällskap |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:10.35 |
+51.14 |
|
|
|
|
|
Alma Pennhag |
2007 |
AN6407 |
+0.77 |
52.92 |
|
|
|
|
52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adella Nordin |
2007 |
AL8407 |
|
49.42 |
|
|
|
|
1:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
AI7607 |
|
49.11 |
|
|
|
|
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
AY9607 |
|
38.90 |
|
|
|
|
3:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Danderyd lag 2 |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Bolinder |
2006 |
BD4206 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Arver |
2006 |
BO1406 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beata Naumburg |
2006 |
BQ8606 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Axelsson |
2006 |
BS4606 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:08:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 4x50m Medley Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Täby Sim lag 1 |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Leo Güleryüz |
2006 |
AA4906 |
+0.75 |
33.67 |
|
|
|
|
33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bebenek |
2006 |
AC4706 |
|
34.23 |
|
|
|
|
1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
AM7706 |
|
36.24 |
|
|
|
|
1:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Thermaenius |
2007 |
AL5907 |
|
34.37 |
|
|
|
|
2:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap killar lag 2 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.42 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Henrik Fjellström |
2006 |
AJ3906 |
+0.70 |
40.00 |
|
|
|
|
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Junes Khattab |
2006 |
AK0106 |
|
41.08 |
|
|
|
|
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Svensson |
2007 |
AH5507 |
|
39.48 |
|
|
|
|
2:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Frantz |
2006 |
AK1106 |
|
35.86 |
|
|
|
|
2:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim lag 2 |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:07.47 |
+48.96 |
|
|
|
|
|
Erik Talipov |
2007 |
AN8107 |
+0.70 |
47.74 |
|
|
|
|
47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yichen SUN |
2007 |
AK8707 |
|
49.74 |
|
|
|
|
1:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Zhao |
2006 |
AN8306 |
|
44.59 |
|
|
|
|
2:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elis Bergman |
2007 |
AR0107 |
|
45.40 |
|
|
|
|
3:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väsby Simsällskap killar lag 1 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Dufva |
2006 |
AS2306 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Rengart |
2006 |
AB1706 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Peng |
2007 |
AA7707 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Takala |
2007 |
AC5907 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Åkersberga Simsällskap |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Ericsson |
2006 |
AG7706 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Kamakin |
2007 |
AD7107 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Bosson |
2006 |
AD7906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vide Kling |
2007 |
AA8907 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:07:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Ryggsim Damer 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
|
44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
46.88 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
48.41 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
+0.61 |
|
52.39 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.81 |
|
53.86 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
56.86 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
58.19 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Björk Hedelin |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Faulseit |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:19:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:20:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Ryggsim Herrar 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
46.27 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.92 |
|
47.41 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.97 |
|
49.60 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.66 |
|
50.70 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
52.95 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dennis Omazic |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
|
59.74 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:23:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:24:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Ryggsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.63 |
|
43.90 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
44.60 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.62 |
|
45.03 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.88 |
|
45.36 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
|
45.59 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.90 |
|
45.62 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.74 |
|
45.90 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.87 |
|
46.02 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
46.10 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.87 |
|
46.73 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
47.42 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.86 |
|
48.52 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.97 |
|
48.78 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
+0.95 |
|
50.43 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
50.66 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
50.70 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
51.65 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.88 |
|
51.74 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nina Wang |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
51.79 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.70 |
|
52.31 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.65 |
|
53.92 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Nyqvist |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.99 |
|
54.92 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
Täby Sim |
+0.81 |
|
56.55 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
57.39 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Wänman |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Söderman |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Johansson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:38:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:41:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Ryggsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
|
42.76 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.80 |
|
43.18 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
+0.81 |
|
45.03 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
45.30 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
45.94 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Levander |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
46.25 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Casper Klinge |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
|
46.37 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Törnqvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
50.29 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henrik Renvall |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.55 |
|
50.32 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Österlund |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
|
53.11 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Colin Rosén |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:40:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:41:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Ryggsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
|
1:17.83 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.65 |
|
1:20.93 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
1:22.73 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
1:23.39 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.86 |
|
1:24.35 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
1:27.73 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.90 |
|
1:29.04 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicole Dvali |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.65 |
|
1:30.76 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
1:30.77 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.94 |
|
1:31.35 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Hafstad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
1:33.29 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
1:34.81 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
1:35.25 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
1:35.45 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
|
1:36.01 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.78 |
|
1:38.26 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.90 |
|
1:39.16 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hannah Sommar |
2007 |
Täby Sim |
+0.88 |
|
1:41.38 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
1:44.19 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabell Andersson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
1:44.75 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Beata Beckmann |
2007 |
Täby Sim |
+0.89 |
|
1:45.47 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kajsa Elmqvist |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
|
1:46.47 |
+29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Tillman |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
|
1:48.45 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Denise Sörnäs |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.80 |
|
1:48.68 |
+31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
|
1:48.83 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.74 |
|
1:48.95 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ceverina Lindström |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.79 |
|
1:50.78 |
+34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.87 |
|
1:53.32 |
+36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
1:54.54 |
+37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Meja Stenman Graflind |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.83 |
|
1:55.83 |
+39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.68 |
|
1:58.35 |
+41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Föreland |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma iannello |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:51:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:53:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Ryggsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
1:22.33 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
1:26.33 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
|
1:32.82 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:36.72 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
+0.58 |
|
1:38.73 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vide Kling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.80 |
|
1:39.37 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
1:40.14 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
1:48.31 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
1:50.01 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olof Westas |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
|
1:50.16 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elis Bergman |
2007 |
Täby Sim |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:56:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:57:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:25.69 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:29.06 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isa Andersson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:30.35 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.99 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:32.00 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:34.22 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:35.37 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:36.43 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:37.67 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:37.80 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:38.30 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Johansson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:38.56 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:42.40 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:42.83 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisia Berg |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:43.16 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:43.65 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Astrid Enbom |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:44.36 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tindra Funke |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:44.56 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:44.99 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tyra Törnqvist |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:45.06 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:45.39 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Klara Broms |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:47.39 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilda Stigson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:47.61 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:47.74 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julia Marklund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:47.87 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilia Eriksson |
2006 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:47.90 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:48.29 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Carolina Axelsson |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:50.96 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Whilda Göransson |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:52.33 |
+29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Beata Naumburg |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:52.40 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mila Ekfeldt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:53.83 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tyra Ruin |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:53.92 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alice Blomqvist |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:03.10 |
+40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Van De Beek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:04.84 |
+41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Nelson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:13:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 11:14:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:25.97 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:34.07 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:34.14 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:35.86 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:36.58 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henrik Fjellström |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:41.63 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:42.47 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Zhao |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:43.02 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Regnander |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:52.45 |
+37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Ericsson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:54.56 |
+39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christopher Dufva |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Frantz |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilmer Sundman |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:23:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 11:24:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Bröstsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Johansson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.81 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
47.91 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
48.04 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
48.76 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
49.06 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
49.16 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
50.18 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nina Wang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
50.68 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rut Gustafsson |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
52.63 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
53.09 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
53.21 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
53.30 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
53.69 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
53.75 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
|
55.02 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
55.13 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
55.19 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
55.56 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
56.59 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elvira Wänman |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
56.89 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
57.60 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
57.61 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Molly Söderman |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
57.82 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:00.17 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:00.33 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:00.96 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Agnes Nyqvist |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:01.01 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Cajsa Bergen |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:02.30 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Dombos |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:42:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 11:45:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Bröstsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Colin Rosén |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
47.24 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Törnqvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
47.88 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
48.16 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Levander |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
50.06 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
50.56 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
51.76 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
51.82 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
52.10 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Klinge |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
52.65 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
56.28 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Täby Sim |
|
|
56.56 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Österlund |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
56.99 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
57.97 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Renvall |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Nybling |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Alissa |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:48:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 11:49:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Medley Damer 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:44.80 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:45.28 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Björk Hedelin |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:51.58 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:54.24 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:51:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 11:55:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Medley Herrar 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:42.61 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:54:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 11:55:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 4x50m Medley Damer 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Täby Sim 1 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabell Wertheim |
2008 |
AT1208 |
+0.90 |
47.94 |
|
|
|
|
47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Wang |
2008 |
AX5608 |
|
51.35 |
|
|
|
|
1:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
|
32.71 |
|
|
|
|
2:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
AX6008 |
|
42.22 |
|
|
|
|
2:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danderyd Sim |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
3:02.97 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
AZ7008 |
+0.82 |
45.82 |
|
|
|
|
45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
AQ5208 |
|
48.51 |
|
|
|
|
1:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
AU8208 |
|
44.58 |
|
|
|
|
2:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Rosander |
2009 |
AI3609 |
|
44.06 |
|
|
|
|
3:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap tjejer lag 1 |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:06.87 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Edith Lindgren |
2009 |
AC5209 |
+0.69 |
45.15 |
|
|
|
|
45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Burström |
2008 |
AU3608 |
|
56.00 |
|
|
|
|
1:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Johansson |
2008 |
AH7208 |
|
41.01 |
|
|
|
|
2:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Orheden |
2008 |
AR8608 |
|
44.71 |
|
|
|
|
3:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim lag 2 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:17.98 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
Elin Javehed |
2009 |
AL1809 |
+0.83 |
50.26 |
|
|
|
|
50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Zhang |
2008 |
AX5408 |
|
54.51 |
|
|
|
|
1:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Rylander |
2008 |
AS7408 |
|
50.98 |
|
|
|
|
2:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
AX4608 |
|
42.23 |
|
|
|
|
3:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim lag 3 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:27.16 |
+32.94 |
|
|
|
|
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
AY5008 |
+0.87 |
53.51 |
|
|
|
|
53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
56.72 |
|
|
|
|
1:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Mikalsen |
2008 |
AS6808 |
|
48.34 |
|
|
|
|
2:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teya Degerbalkan |
2009 |
AL1609 |
|
48.59 |
|
|
|
|
3:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 14:36:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 4x50m Medley Herrar 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Täby Sim 1 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
+0.74 |
37.71 |
|
|
|
|
37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Olsson |
2008 |
AE5708 |
|
50.71 |
|
|
|
|
1:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
|
42.89 |
|
|
|
|
2:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edward Watson |
2008 |
AC8108 |
|
34.26 |
|
|
|
|
2:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap killar lag 1 |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:55.32 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Oliver Martin |
2008 |
AI3908 |
+0.85 |
43.93 |
|
|
|
|
43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Levander |
2008 |
AE9908 |
|
51.37 |
|
|
|
|
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Colin Rosén |
2008 |
AB7108 |
|
41.24 |
|
|
|
|
2:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
AA8310 |
|
38.78 |
|
|
|
|
2:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 2 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
AJ0508 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Törnqvist |
2008 |
AJ9308 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gideon Larsson |
2008 |
AG6508 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Carlén |
2008 |
AG4508 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 14:41:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
2:43.95 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:46.81 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:48.22 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:54.16 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Johansson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:54.50 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
|
2:58.61 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:59.25 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:59.64 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
3:04.04 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isa Andersson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:09.93 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:14.37 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
3:15.23 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
3:19.12 |
+35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tindra Funke |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:21.06 |
+37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:22.56 |
+39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Nelson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
3:23.09 |
+39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ziyi Fang |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
3:26.05 |
+42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:30.07 |
+46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Carolina Axelsson |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
3:31.99 |
+48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mila Ekfeldt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:38.38 |
+54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:38.39 |
+54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Van De Beek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:08.95 |
+1:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:01:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:02:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 200m Medley Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Dufva |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
|
2:38.96 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
|
2:47.95 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
2:56.52 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:58.19 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:59.58 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Frantz |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:02.38 |
+28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:07.70 |
+33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
3:14.14 |
+40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
3:15.58 |
+41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henrik Fjellström |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:18.69 |
+44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Zhao |
2006 |
Täby Sim |
|
|
3:24.92 |
+51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:13:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:14:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:21.84 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:22.24 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.92 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:26.71 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:28.83 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:29.64 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:31.46 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:31.86 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:32.74 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:33.51 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:34.31 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicole Dvali |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:35.12 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:38.43 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:39.74 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:40.01 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Curstedt |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:42.92 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:43.14 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:43.53 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hannah Sommar |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:44.40 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:44.60 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sabina Mihalache |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:46.95 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:47.75 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabell Andersson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:49.12 |
+28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:50.18 |
+29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Meja Stenman Graflind |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:50.33 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Björkén |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Hafstad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Ahlberg |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:24:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:26:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Medley Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:25.48 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.18 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:32.47 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:34.09 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:40.39 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:41.50 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:46.65 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vide Kling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:50.67 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olof Westas |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:53.13 |
+36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:29:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:29:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Medley Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Johansson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.85 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:32.30 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:34.64 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:36.72 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:37.94 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:38.30 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:39.64 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:39.86 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:40.32 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:40.99 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:41.60 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:43.53 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:48.07 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:48.91 |
+31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:49.76 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nina Wang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:50.05 |
+32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:50.14 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Dombos |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:43:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:44:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Medley Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:33.98 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Colin Rosén |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:34.35 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:35.74 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:36.88 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:38.15 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:40.73 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:43.53 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:53.18 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Klinge |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Törnqvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:45:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:46:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 100m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:06.98 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:08.76 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:10.29 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:10.47 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.74 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:13.35 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:13.46 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:14.48 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:14.67 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Johansson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.96 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:16.10 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:18.12 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tindra Funke |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:18.70 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:19.06 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carolina Axelsson |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:19.23 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:19.24 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julia Marklund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:19.81 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isa Andersson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:21.48 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:21.70 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Nelson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:21.96 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alice Blomqvist |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:22.32 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ziyi Fang |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:24.51 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Beata Naumburg |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:25.08 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:28.24 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:28.70 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:28.78 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:28.85 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Klara Broms |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:28.96 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Samuelsson |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:29.25 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Whilda Göransson |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:29.64 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Astrid Enbom |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:31.85 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:32.37 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aurora Pinho |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:33.34 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:33.56 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:34.92 |
+29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mila Ekfeldt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:35.76 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Van De Beek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:36.04 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tilda Stigson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:36.55 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tyra Törnqvist |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:38.34 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexia Duhanes |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:08:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Dufva |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:03.79 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:05.46 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:09.62 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:10.20 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:11.14 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:13.07 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:17.30 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:20.07 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Frantz |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:20.19 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.62 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henrik Fjellström |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.52 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilmer Sundman |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:25.00 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Zhao |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:30.81 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Ericsson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:33.96 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liam Sjöberg |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:10.00 |
+1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:12:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:13:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Bröstsim Damer 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
53.74 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Björk Hedelin |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
54.06 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
55.32 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Melin |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
56.31 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teya Degerbalkan |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:01.28 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:17:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:18:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 50m Bröstsim Herrar 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
52.38 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
53.65 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:01.23 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dennis Omazic |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:05.24 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:18:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:19:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 4x50m Frisim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap tjejer lag 1 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Melander |
2007 |
AB9807 |
|
30.38 |
|
|
|
|
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Brandt |
2006 |
AP5806 |
|
29.73 |
|
|
|
|
1:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Renholm |
2006 |
AY2206 |
|
32.25 |
|
|
|
|
1:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Svahn |
2007 |
AG9607 |
|
32.45 |
|
|
|
|
2:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 1 |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:09.48 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Amanda Björklund |
2006 |
AF1606 |
|
31.98 |
|
|
|
|
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rose Li |
2006 |
AV1806 |
|
32.86 |
|
|
|
|
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Gong |
2007 |
AN2807 |
|
32.34 |
|
|
|
|
1:37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
|
32.30 |
|
|
|
|
2:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:11.84 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
|
30.63 |
|
|
|
|
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Bäckström |
2006 |
AH8806 |
|
34.03 |
|
|
|
|
1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Blomqvist |
2006 |
BB7606 |
|
36.57 |
|
|
|
|
1:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
|
30.61 |
|
|
|
|
2:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Danderyd lag 1 |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:13.98 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
BO4406 |
|
33.33 |
|
|
|
|
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
|
32.30 |
|
|
|
|
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
BA7606 |
|
33.95 |
|
|
|
|
1:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Axelsson |
2006 |
BS4606 |
|
34.40 |
|
|
|
|
2:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Turebergs Simklubb Lag 1 |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:20.34 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
Ebba Näsvall |
2006 |
AW7406 |
|
32.44 |
|
|
|
|
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Roman |
2006 |
BC9206 |
|
37.89 |
|
|
|
|
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Popova |
2006 |
AN9406 |
|
34.70 |
|
|
|
|
1:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
AQ5406 |
|
35.31 |
|
|
|
|
2:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Täby Sim lag 2 |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:21.00 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
BH0607 |
|
36.11 |
|
|
|
|
36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Allert |
2007 |
AZ3407 |
|
35.06 |
|
|
|
|
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Pedersen |
2007 |
AN5807 |
|
34.38 |
|
|
|
|
1:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
AN1807 |
|
35.45 |
|
|
|
|
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby Simsällskap tjejer lag 2 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.58 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2006 |
AF8806 |
|
33.97 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Areblad |
2007 |
AH6607 |
|
36.95 |
|
|
|
|
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Hafstad |
2007 |
AD3807 |
|
37.36 |
|
|
|
|
1:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Funke |
2006 |
AC3606 |
|
34.30 |
|
|
|
|
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Danderyd lag 2 |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:23.27 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
Julia Anttila |
2006 |
BA9606 |
|
34.76 |
|
|
|
|
34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Bolinder |
2006 |
BD4206 |
|
35.85 |
|
|
|
|
1:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Wickström |
2007 |
BC0407 |
|
37.29 |
|
|
|
|
1:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beata Naumburg |
2006 |
BQ8606 |
|
35.37 |
|
|
|
|
2:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Turebergs Simklubb lag 2 |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:29.30 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
Ella Omazic |
2007 |
AG2407 |
|
40.44 |
|
|
|
|
40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Marklund |
2006 |
AO4206 |
|
34.99 |
|
|
|
|
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilian Holfve |
2007 |
AC3207 |
|
35.82 |
|
|
|
|
1:51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
AO5807 |
|
38.05 |
|
|
|
|
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Turebergs Simklubb lag 3 |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:33.66 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
Isa Andersson |
2006 |
BD9606 |
|
35.82 |
|
|
|
|
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Broms |
2006 |
BC8206 |
|
38.60 |
|
|
|
|
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
BI3406 |
|
37.39 |
|
|
|
|
1:51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabell Andersson |
2007 |
AG3407 |
|
41.85 |
|
|
|
|
2:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Väsby Simsällskap tjejer lag 3 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.74 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
Ebba Björkén |
2007 |
AH8607 |
|
37.66 |
|
|
|
|
37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ängla Edin |
2006 |
BE2606 |
|
40.61 |
|
|
|
|
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Flodin |
2007 |
BB9207 |
|
40.14 |
|
|
|
|
1:58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Krekula |
2006 |
AU8606 |
|
39.33 |
|
|
|
|
2:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 2 |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:38.97 |
+34.16 |
|
|
|
|
|
Milou Rönnbro |
2006 |
BB0206 |
|
42.41 |
|
|
|
|
42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Filippou |
2007 |
AE7807 |
|
41.76 |
|
|
|
|
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
AI6807 |
|
41.57 |
|
|
|
|
2:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina Tylets |
2006 |
BA9806 |
|
33.23 |
|
|
|
|
2:38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:41.51 |
+36.70 |
|
|
|
|
|
Alexia Duhanes |
2006 |
BF7606 |
|
40.28 |
|
|
|
|
40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sabina Mihalache |
2007 |
BD5607 |
|
44.30 |
|
|
|
|
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Pinho |
2006 |
BJ3206 |
|
41.16 |
|
|
|
|
2:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Nelson |
2006 |
AU5806 |
|
35.77 |
|
|
|
|
2:41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Täby Sim lag 4 |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:42.47 |
+37.66 |
|
|
|
|
|
Whilda Göransson |
2006 |
BS0806 |
|
39.50 |
|
|
|
|
39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bea Hellborg |
2006 |
BQ5806 |
|
38.66 |
|
|
|
|
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Samuelsson |
2006 |
BM1406 |
|
40.69 |
|
|
|
|
1:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Törnqvist |
2006 |
BM5606 |
|
43.62 |
|
|
|
|
2:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Åkersberga Simsällskap |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:49.51 |
+44.70 |
|
|
|
|
|
Alma Pennhag |
2007 |
AN6407 |
|
45.45 |
|
|
|
|
45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adella Nordin |
2007 |
AL8407 |
|
44.09 |
|
|
|
|
1:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
AI7607 |
|
39.77 |
|
|
|
|
2:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
AY9607 |
|
40.20 |
|
|
|
|
2:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 3 |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
AZ3807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Enbom |
2006 |
BL4806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Sommar |
2007 |
AV9407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Elofsson |
2007 |
AZ4407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:38:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 4x50m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap killar lag 1 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Dufva |
2006 |
AS2306 |
|
29.33 |
|
|
|
|
29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Peng |
2007 |
AA7707 |
|
32.05 |
|
|
|
|
1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Rengart |
2006 |
AB1706 |
|
29.43 |
|
|
|
|
1:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Takala |
2007 |
AC5907 |
|
33.06 |
|
|
|
|
2:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 1 |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:09.89 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
AM7706 |
|
31.02 |
|
|
|
|
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Lundström |
2007 |
AO9307 |
|
39.42 |
|
|
|
|
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bebenek |
2006 |
AC4706 |
|
30.23 |
|
|
|
|
1:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Güleryüz |
2006 |
AA4906 |
|
29.22 |
|
|
|
|
2:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap killar lag 2 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:23.18 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
Erik Frantz |
2006 |
AK1106 |
|
35.22 |
|
|
|
|
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Fjellström |
2006 |
AJ3906 |
|
34.69 |
|
|
|
|
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Svensson |
2007 |
AH5507 |
|
37.27 |
|
|
|
|
1:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Junes Khattab |
2006 |
AK0106 |
|
36.00 |
|
|
|
|
2:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Åkersberga Simsällskap |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.01 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
Vide Kling |
2007 |
AA8907 |
|
44.83 |
|
|
|
|
44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Ericsson |
2006 |
AG7706 |
|
44.15 |
|
|
|
|
1:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Bosson |
2006 |
AD7906 |
|
33.74 |
|
|
|
|
2:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Bocké |
2006 |
AJ2906 |
|
34.29 |
|
|
|
|
2:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 2 |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
William Zhao |
2006 |
AN8306 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yichen SUN |
2007 |
AK8707 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Talipov |
2007 |
AN8107 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elis Bergman |
2007 |
AR0107 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:41:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 4x50m Frisim Mixed 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Täby Sim 1 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
AX6008 |
|
39.60 |
|
|
|
|
39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Edward Watson |
2008 |
AC8108 |
|
35.73 |
|
|
|
|
1:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
|
32.67 |
|
|
|
|
1:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
|
30.06 |
|
|
|
|
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 2 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:27.68 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Elin Javehed |
2009 |
AL1809 |
|
40.34 |
|
|
|
|
40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabell Wertheim |
2008 |
AT1208 |
|
36.20 |
|
|
|
|
1:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Carlén |
2008 |
AG4508 |
|
36.07 |
|
|
|
|
1:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
|
35.07 |
|
|
|
|
2:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.13 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Saga Johansson |
2008 |
AH7208 |
|
35.65 |
|
|
|
|
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Colin Rosén |
2008 |
AB7108 |
|
34.03 |
|
|
|
|
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Martin |
2008 |
AI3908 |
|
38.43 |
|
|
|
|
1:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Burström |
2008 |
AU3608 |
|
41.02 |
|
|
|
|
2:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim lag 3 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:30.87 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
AX4608 |
|
41.59 |
|
|
|
|
41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Rylander |
2008 |
AS7408 |
|
36.76 |
|
|
|
|
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Hjertèn |
2008 |
AH2108 |
|
35.34 |
|
|
|
|
1:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Olsson |
2008 |
AE5708 |
|
37.18 |
|
|
|
|
2:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Turebergs Simklubb Lag 1 |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:34.83 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
Emma Arnö |
2008 |
AB6608 |
|
36.92 |
|
|
|
|
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ted Körberg |
2008 |
AG5508 |
|
38.34 |
|
|
|
|
1:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Hermelin |
2008 |
AD8208 |
|
37.21 |
|
|
|
|
1:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Österlund |
2008 |
AI1308 |
|
42.36 |
|
|
|
|
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:36.31 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Viktoria Milic |
2008 |
AT5408 |
|
38.78 |
|
|
|
|
38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Björkholm |
2009 |
AD2109 |
|
41.11 |
|
|
|
|
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Furingsten |
2008 |
AC6408 |
|
37.59 |
|
|
|
|
1:57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Klinge |
2008 |
AH7108 |
|
38.83 |
|
|
|
|
2:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.96 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
Gustav Levander |
2008 |
AE9908 |
|
37.99 |
|
|
|
|
37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
AA8310 |
|
38.36 |
|
|
|
|
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Lindgren |
2009 |
AC5209 |
|
42.42 |
|
|
|
|
1:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freija Ekström |
2009 |
AC4209 |
|
44.19 |
|
|
|
|
2:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Turebergs Simklubb Lag 2 |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:53.68 |
+35.62 |
|
|
|
|
|
Elvira Wänman |
2008 |
AN3608 |
|
39.75 |
|
|
|
|
39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Björklund |
2008 |
AJ3508 |
|
45.02 |
|
|
|
|
1:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Nyqvist |
2008 |
AU2808 |
|
43.98 |
|
|
|
|
2:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Bernström |
2009 |
AB8909 |
|
44.93 |
|
|
|
|
2:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 09:10:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:18.53 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.83 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:23.59 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:25.16 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:30.08 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:30.81 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisia Berg |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:31.99 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:34.39 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:35.06 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ziyi Fang |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aurora Pinho |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 09:19:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 09:20:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 100m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Dufva |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:13.96 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:24.55 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:25.21 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Frantz |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:28.60 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:29.70 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:30.60 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 09:20:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 09:21:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 100m Bröstsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:33.06 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:33.84 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:35.10 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:35.66 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:35.75 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:36.00 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:36.06 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:36.26 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moa Larsson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:39.31 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:41.63 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:41.71 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:45.09 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:45.81 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:46.40 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:47.07 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:48.27 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hannah Sommar |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:52.15 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sabina Mihalache |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:52.27 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:53.94 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Meja Stenman Graflind |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:54.51 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Denise Sörnäs |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:54.65 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabell Andersson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:55.79 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:57.58 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:57.85 |
+28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Hafstad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:57.97 |
+28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:58.17 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:58.95 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kajsa Elmqvist |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:58.96 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sarah Föreland |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:01.08 |
+31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Olivia Fiorillo |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:02.94 |
+33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Beata Beckmann |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:04.31 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:13.53 |
+43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elsa Videhult |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:24.92 |
+55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 09:35:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 09:36:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m Bröstsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:33.69 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:37.91 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:38.39 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:42.18 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:43.74 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:46.75 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:47.35 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:49.53 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:53.27 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Lundström Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:53.60 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:54.58 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:58.34 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vide Kling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:00.86 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 09:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 09:43:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 50m Frisim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Johansson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
35.71 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
36.99 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
37.01 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
37.03 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
Täby Sim |
|
|
37.34 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
38.05 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
38.11 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
38.19 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvira Wänman |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
38.65 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
38.75 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
40.07 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
40.32 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
41.32 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
41.40 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.00 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
43.02 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
|
43.08 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
43.26 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.35 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
43.57 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
44.00 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rut Gustafsson |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
44.05 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
Täby Sim |
|
|
44.68 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
44.92 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Agnes Nyqvist |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
45.11 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Narin Gohary |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.74 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cajsa Bergen |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
45.99 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
49.86 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
50.13 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 09:57:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 09:57:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 50m Frisim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Colin Rosén |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.13 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
34.66 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
35.62 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
37.29 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Täby Sim |
|
|
37.59 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.08 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Levander |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.11 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
38.24 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
38.33 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casper Klinge |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.53 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henrik Renvall |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
42.21 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Österlund |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
43.83 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Nybling |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
52.21 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stefan Björklund |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 10:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 10:01:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 50m Frisim Damer 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
40.67 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.24 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
45.04 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Björk Hedelin |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
45.73 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freija Ekström |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.98 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
46.12 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
46.32 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.53 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.68 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Teya Degerbalkan |
2009 |
Täby Sim |
|
|
51.10 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Smeds |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
57.21 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Zingmark |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:03.58 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 10:05:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 10:06:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 39, 50m Frisim Herrar 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
37.47 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eric Björkholm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.29 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.09 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Bernström |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
46.32 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
46.47 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dennis Omazic |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
47.37 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
49.43 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 10:07:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 10:08:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 40, 25m Fjärilsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
17.08 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Johansson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
17.73 |
+3.02 |
|
TLB |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
17.74 |
+3.03 |
|
TLB |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Wänman |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
18.96 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
18.99 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
19.72 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
19.81 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
Täby Sim |
|
|
20.35 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
20.76 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
21.72 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
21.88 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
21.90 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
22.33 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
22.48 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
22.63 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
23.02 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Agnes Nyqvist |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
23.11 |
+8.40 |
|
TLB |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
23.12 |
+8.41 |
|
TLB |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
23.30 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rut Gustafsson |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
26.02 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
Täby Sim |
|
|
26.92 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 10:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 10:51:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 41, 25m Fjärilsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Colin Rosén |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
17.25 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
17.94 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
18.44 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
18.90 |
+1.77 |
|
TLB |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Täby Sim |
|
|
18.91 |
+1.78 |
|
TLB |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
19.61 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
19.80 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Levander |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
24.03 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Klinge |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 10:27:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 11:01:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 42, 25m Fjärilsim Damer 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
20.44 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
21.44 |
+1.03 |
|
TLB |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
21.45 |
+1.04 |
|
TLB |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freija Ekström |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
23.77 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teya Degerbalkan |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 10:29:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 10:52:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 43, 25m Fjärilsim Herrar 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
18.65 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eric Björkholm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
23.67 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
25.18 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Bernström |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
27.55 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 10:30:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 10:53:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 44, 200m Frisim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:33.37 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:35.85 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:39.14 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:46.22 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:49.21 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Hafstad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:54.30 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:54.49 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
2:57.34 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:59.15 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:59.85 |
+28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:04.79 |
+33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Moa Larsson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:06.86 |
+35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
3:08.52 |
+37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:09.28 |
+38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicole Dvali |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
3:09.73 |
+38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hannah Sommar |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:17.14 |
+45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:34.92 |
+1:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:43.49 |
+1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 11:10:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 11:10:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 45, 200m Frisim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:40.80 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:42.02 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:53.48 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:00.03 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:06.16 |
+37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
3:06.44 |
+37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:16.63 |
+47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vide Kling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
3:26.16 |
+57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 11:18:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 11:18:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 46, 4x50m Medley Mixed 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Täby Sim |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
+0.78 |
37.59 |
|
|
|
|
37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
AS7608 |
|
49.77 |
|
|
|
|
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
|
33.37 |
|
|
|
|
2:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edward Watson |
2008 |
AC8108 |
|
35.83 |
|
|
|
|
2:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.42 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Edith Lindgren |
2009 |
AC5209 |
+0.60 |
45.78 |
|
|
|
|
45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Levander |
2008 |
AE9908 |
|
51.56 |
|
|
|
|
1:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Colin Rosén |
2008 |
AB7108 |
|
39.32 |
|
|
|
|
2:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Johansson |
2008 |
AH7208 |
|
35.76 |
|
|
|
|
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim lag 2 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:53.68 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Carl Olsson |
2008 |
AE5708 |
+0.64 |
43.56 |
|
|
|
|
43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabell Wertheim |
2008 |
AT1208 |
|
47.59 |
|
|
|
|
1:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
|
41.53 |
|
|
|
|
2:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Javehed |
2009 |
AL1809 |
|
41.00 |
|
|
|
|
2:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Turebergs Simklubb |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:56.32 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
Ted Körberg |
2008 |
AG5508 |
+0.74 |
43.69 |
|
|
|
|
43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Broms |
2009 |
AB7909 |
|
53.67 |
|
|
|
|
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Arnö |
2008 |
AB6608 |
|
39.71 |
|
|
|
|
2:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Hermelin |
2008 |
AD8208 |
|
39.25 |
|
|
|
|
2:56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim lag 3 |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:01.48 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
Tor Carlén |
2008 |
AG4508 |
+0.73 |
44.64 |
|
|
|
|
44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Björk |
2008 |
AS9408 |
|
52.69 |
|
|
|
|
1:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Hjertèn |
2008 |
AH2108 |
|
43.91 |
|
|
|
|
2:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
AH2409 |
|
40.24 |
|
|
|
|
3:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Skuru Idrottsklubb |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Ekengren |
2008 |
AZ7608 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Björkholm |
2009 |
AD2109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rut Gustafsson |
2008 |
AP0808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Klinge |
2008 |
AH7108 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 11:24:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 47, 4x100m Medley Mixed 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Svahn |
2007 |
AG9607 |
+0.73 |
37.41 |
1:17.45 |
|
|
|
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Rengart |
2006 |
AB1706 |
|
36.58 |
1:18.48 |
|
|
|
2:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Dufva |
2006 |
AS2306 |
|
32.34 |
1:10.11 |
|
|
|
3:46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Brandt |
2006 |
AP5806 |
|
31.08 |
1:05.79 |
|
|
|
4:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:16.41 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
Theo Takala |
2007 |
AC5907 |
+0.71 |
38.54 |
1:20.53 |
|
|
|
1:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Melander |
2007 |
AB9807 |
|
42.14 |
1:30.33 |
|
|
|
2:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Peng |
2007 |
AA7707 |
|
34.72 |
1:15.17 |
|
|
|
4:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Renholm |
2006 |
AY2206 |
|
33.20 |
1:10.38 |
|
|
|
5:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
5:47.25 |
+55.42 |
|
|
|
|
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
+0.72 |
43.30 |
1:29.72 |
|
|
|
1:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Ståhlberg |
2007 |
AS5207 |
|
45.55 |
1:35.68 |
|
|
|
3:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Klinge |
2006 |
AS0506 |
|
39.28 |
1:26.11 |
|
|
|
4:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
|
36.09 |
1:15.74 |
|
|
|
5:47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Åkersberga Simsällskap |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:50.86 |
+59.03 |
|
|
|
|
|
Leon Bocké |
2006 |
AJ2906 |
+0.82 |
41.92 |
1:27.89 |
|
|
|
1:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina Tylets |
2006 |
BA9806 |
|
40.70 |
1:27.98 |
|
|
|
2:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Bosson |
2006 |
AD7906 |
|
40.66 |
1:31.00 |
|
|
|
4:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Korent |
2006 |
AC2206 |
|
39.06 |
1:23.99 |
|
|
|
5:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Danderyd Sim |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
5:52.81 |
+1:00.9 |
|
|
|
|
|
Erik Rosander |
2007 |
AN4307 |
+0.77 |
45.44 |
1:34.68 |
|
|
|
1:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
BA7606 |
|
43.67 |
1:31.81 |
|
|
|
3:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
BO4406 |
|
40.93 |
1:28.34 |
|
|
|
4:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lagerlöf |
2007 |
AR5507 |
|
36.30 |
1:17.98 |
|
|
|
5:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 14:37:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 48, 50m Fjärilsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
35.42 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
36.45 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
36.55 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
37.12 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
37.51 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
37.61 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
38.81 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.40 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
40.46 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Larsson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
40.59 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.18 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alicia Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.25 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
41.47 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
42.07 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
43.46 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicole Dvali |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
43.74 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
44.51 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
47.97 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
49.36 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
51.77 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sabina Mihalache |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
54.18 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Pennhag |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kajsa Elmqvist |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 14:48:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 14:49:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 49, 50m Fjärilsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
38.92 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
38.93 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
|
|
39.37 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.46 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.27 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
47.43 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
47.89 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
|
56.93 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 14:51:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 14:52:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 50, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
1:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
1:17.87 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
|
1:18.09 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Johansson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
1:18.34 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
1:19.49 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.86 |
|
1:21.08 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tindra Funke |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
|
1:24.94 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.68 |
|
1:26.00 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.73 |
|
1:27.06 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
|
1:27.89 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisia Berg |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
|
1:30.39 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.76 |
|
1:30.40 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
|
1:32.29 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.72 |
|
1:32.56 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ziyi Fang |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.69 |
|
1:33.96 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Beata Naumburg |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.65 |
|
1:37.71 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Whilda Göransson |
2006 |
Täby Sim |
+0.83 |
|
1:37.76 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tyra Korent |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.88 |
|
1:37.78 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alice Blomqvist |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.93 |
|
1:38.86 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mila Ekfeldt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
1:39.67 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.61 |
|
1:39.97 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.87 |
|
1:42.36 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elsa Samuelsson |
2006 |
Täby Sim |
+0.87 |
|
1:46.23 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Astrid Enbom |
2006 |
Täby Sim |
+0.95 |
|
1:46.24 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 14:59:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 15:00:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 51, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Dufva |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
1:13.49 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
|
1:16.46 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
|
1:21.44 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
+0.57 |
|
1:22.12 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
1:23.10 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Frantz |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
1:24.22 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.69 |
|
1:24.84 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
1:28.35 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.92 |
|
1:28.92 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
|
1:29.77 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilmer Sundman |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.81 |
|
1:33.60 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benedek Kovacs |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
1:33.71 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Björkman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.88 |
|
2:01.27 |
+53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 15:06:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 15:06:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 52, 100m Frisim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:11.80 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:11.92 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:13.96 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:14.54 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:15.30 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:19.46 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.85 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:20.01 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:20.01 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alicia Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:21.57 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Hafstad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.95 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:22.34 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Moa Larsson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:22.48 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:22.50 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:22.59 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:22.75 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:23.42 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:25.06 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:26.74 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:30.82 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Fiorillo |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:33.48 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:34.40 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:37.44 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alma Pennhag |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:39.65 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frida Tillman |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:39.71 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sarah Föreland |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:40.71 |
+30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hedvig Fors |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:42.40 |
+32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ceverina Lindström |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:42.46 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kajsa Elmqvist |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:43.45 |
+33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:47.90 |
+37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Denise Sörnäs |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:49.33 |
+39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elsa Videhult |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:02.84 |
+52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicole Dvali |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 15:25:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 15:27:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 53, 100m Frisim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:13.96 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:14.41 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:20.09 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:23.20 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:23.99 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:24.06 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:24.15 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:26.12 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:27.75 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:28.96 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:30.26 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Lundström Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:31.77 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:33.71 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:37.27 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linus Alm |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:38.25 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:42.95 |
+33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mose Grafström |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:48.88 |
+39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linus Isaksson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:58.09 |
+48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olle Kaas |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:01.45 |
+51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 15:34:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 15:35:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 54, 400m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
5:16.16 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
5:17.32 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Johansson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:28.68 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
|
5:36.53 |
+31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
5:41.03 |
+36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:47.40 |
+42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
6:03.93 |
+59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
6:04.12 |
+59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tindra Funke |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
6:10.11 |
+1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
6:16.06 |
+1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
6:47.08 |
+1:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mila Ekfeldt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
6:57.65 |
+1:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
8:03.58 |
+2:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 15:57:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 15:58:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 55, 400m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Dufva |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
|
5:02.90 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
|
5:16.75 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
5:18.83 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
5:42.42 |
+42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Frantz |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:57.64 |
+57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
6:09.70 |
+1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benedek Kovacs |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
6:36.64 |
+1:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-02 16:10:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 16:12:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 56, 4x100m Frisim Mixed 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Brandt |
2006 |
AP5806 |
|
32.07 |
1:05.79 |
|
|
|
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Melander |
2007 |
AB9807 |
|
33.04 |
1:08.87 |
|
|
|
2:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Rengart |
2006 |
AB1706 |
|
29.99 |
1:03.30 |
|
|
|
3:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Dufva |
2006 |
AS2306 |
|
30.04 |
1:03.41 |
|
|
|
4:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:43.55 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
|
32.48 |
1:09.50 |
|
|
|
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
|
32.18 |
1:07.19 |
|
|
|
2:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
|
36.21 |
1:16.94 |
|
|
|
3:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Klinge |
2006 |
AS0506 |
|
33.33 |
1:09.92 |
|
|
|
4:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:47.01 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
Eddie Peng |
2007 |
AA7707 |
|
33.15 |
1:09.71 |
|
|
|
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Renholm |
2006 |
AY2206 |
|
34.81 |
1:13.93 |
|
|
|
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Takala |
2007 |
AC5907 |
|
34.97 |
1:14.62 |
|
|
|
3:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Svahn |
2007 |
AG9607 |
|
32.85 |
1:08.75 |
|
|
|
4:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:07.99 |
+46.62 |
|
|
|
|
|
Erik Frantz |
2006 |
AK1106 |
|
38.59 |
1:19.42 |
|
|
|
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2006 |
AF8806 |
|
34.18 |
1:12.22 |
|
|
|
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Funke |
2006 |
AC3606 |
|
36.01 |
1:17.53 |
|
|
|
3:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Junes Khattab |
2006 |
AK0106 |
|
36.94 |
1:18.82 |
|
|
|
5:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Åkersberga Simsällskap |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:15.21 |
+53.84 |
|
|
|
|
|
Leon Bocké |
2006 |
AJ2906 |
|
35.94 |
1:19.59 |
|
|
|
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Korent |
2006 |
AC2206 |
|
41.03 |
1:27.56 |
|
|
|
2:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Bosson |
2006 |
AD7906 |
|
34.91 |
1:15.64 |
|
|
|
4:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina Tylets |
2006 |
BA9806 |
|
34.13 |
1:12.42 |
|
|
|
5:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Danderyd Sim |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
5:26.26 |
+1:04.8 |
|
|
|
|
|
William Lagerlöf |
2007 |
AR5507 |
|
37.93 |
1:21.64 |
|
|
|
1:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
|
34.02 |
1:11.76 |
|
|
|
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Rosander |
2007 |
AN4307 |
|
40.37 |
1:28.89 |
|
|
|
4:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Wickström |
2007 |
BC0407 |
|
40.00 |
1:23.97 |
|
|
|
5:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-02 16:23:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|