Tulokset Helauinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
13:08 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppilotta Isoaho |
2007 |
|
|
|
|
|
|
20.27 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
13:08 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
13:08 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eemeli Kuusisto |
2009 |
|
|
|
|
|
|
22.75 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
13:08 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
12:31 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 3, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppilotta Isoaho |
2007 |
|
|
|
|
|
|
25.02 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Ruusu |
2006 |
|
|
|
|
|
|
16.77 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juulia Turunen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
19.99 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elisa Rita |
2005 |
|
|
|
|
|
|
20.04 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
12:31 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
12:31 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elmo Kyytinen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
24.68 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sisu Siitonen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
18.77 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alex Wiksten |
2008 |
|
|
|
|
|
|
24.40 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Casper Häll |
2005 |
|
|
|
|
|
|
18.83 |
|
|
Heinolan Isku |
20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topi Hassinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
20.71 |
|
|
Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
12:31 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
12:31 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Haverinen |
2007 |
|
316 |
38.47 |
|
|
|
1:23.84 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ebba Simberg |
2007 |
|
305 |
39.10 |
|
|
|
1:24.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iisa-Erika Auranen |
2007 |
|
236 |
41.54 |
|
|
|
1:32.47 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
12:31 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
12:31 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladislav Shavyrin |
2005 |
|
330 |
34.15 |
|
|
|
1:13.07 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikita Semach |
2005 |
|
330 |
33.87 |
|
|
|
1:13.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilho Teno |
2006 |
|
122 |
45.95 |
|
|
|
1:41.86 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eemeli Sipari |
2006 |
|
117 |
42.68 |
|
|
|
1:43.28 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Heikkilä |
2003 |
|
493 |
29.69 |
|
|
|
1:03.96 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simo Virtanen |
2004 |
|
181 |
39.51 |
|
|
|
1:29.34 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
12:31 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
12:31 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Simberg |
2007 |
|
429 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
Lahden Uimaseura |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olivia Porter |
2007 |
|
294 |
|
|
|
|
36.35 |
|
|
Lahden Uimaseura |
37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ilona Ivanova |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kouvolan Uimarit |
39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
12:31 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
12:55 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
12:55 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
12:55 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Eskelinen |
2009 |
|
227 |
51.12 |
|
|
|
1:47.12 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Järvinen |
2010 |
|
215 |
50.77 |
|
|
|
1:49.08 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minea Ruusu |
2009 |
|
199 |
53.16 |
|
|
|
1:51.94 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Haverinen |
2007 |
|
514 |
38.93 |
|
|
|
1:21.69 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viia Tossavainen |
2007 |
|
257 |
47.83 |
|
|
|
1:42.91 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Koskinen |
2008 |
|
253 |
48.91 |
|
|
|
1:43.38 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Polina Senkina |
2007 |
|
245 |
49.01 |
|
|
|
1:44.55 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lotta Järvinen |
2008 |
|
237 |
49.70 |
|
|
|
1:45.71 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saaga Pitkänen |
2008 |
|
230 |
50.49 |
|
|
|
1:46.78 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josefina Vainio |
2007 |
|
228 |
49.10 |
|
|
|
1:47.09 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Netta Korkalainen |
2008 |
|
210 |
53.15 |
|
|
|
1:49.95 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilja Hartikainen |
2007 |
|
209 |
52.34 |
|
|
|
1:50.20 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saara Virtanen |
2008 |
|
188 |
54.32 |
|
|
|
1:54.12 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Salo |
2007 |
|
185 |
54.73 |
|
|
|
1:54.70 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Tuominen |
2007 |
|
176 |
55.18 |
|
|
|
1:56.72 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Ahokas |
2008 |
|
139 |
1:01.20 |
|
|
|
2:06.20 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Moona Pulkkinen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma-Mikaela Arola |
2004 |
|
253 |
48.42 |
|
|
|
1:43.43 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
12:55 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
12:56 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaro Paasio |
2009 |
|
124 |
55.12 |
|
|
|
1:56.55 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Salonen |
2005 |
|
369 |
37.39 |
|
|
|
1:21.14 |
|
|
Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Konsta Kohonen |
2005 |
|
359 |
38.43 |
|
|
|
1:21.88 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vladislav Shavyrin |
2005 |
|
298 |
41.91 |
|
|
|
1:27.12 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Häll |
2005 |
|
213 |
45.97 |
|
|
|
1:37.38 |
|
|
Heinolan Isku |
1:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eemeli Nylund |
2003 |
|
447 |
35.28 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Heinolan Isku |
1:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antero Ruban |
2004 |
|
345 |
38.31 |
|
|
|
1:22.94 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
12:56 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
13:34 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annabel Salo |
2010 |
|
97 |
|
|
|
|
56.49 |
|
|
Lahden Uimaseura |
56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Porter |
2007 |
|
230 |
|
|
|
|
42.42 |
|
|
Lahden Uimaseura |
42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saara Virtanen |
2008 |
|
94 |
|
|
|
|
57.08 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nessa Järvinen |
2004 |
|
588 |
|
|
|
|
31.03 |
|
|
Uimaseura Aquila |
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
511 |
|
|
|
|
32.51 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Kouvo |
2003 |
|
480 |
|
|
|
|
33.19 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pilvi Nieminen |
2004 |
|
174 |
|
|
|
|
46.49 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
13:34 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
13:34 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Denis Karvanen |
2009 |
|
97 |
|
|
|
|
49.91 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caro Reponen |
2009 |
|
91 |
|
|
|
|
50.90 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
13:34 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
13:48 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Simberg |
2007 |
|
397 |
38.35 |
|
|
|
1:19.25 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Haverinen |
2007 |
|
371 |
39.73 |
|
|
|
1:21.04 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liisi Lehtiö |
2008 |
|
271 |
43.61 |
|
|
|
1:30.05 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Awa Laukkanen |
2008 |
|
270 |
43.50 |
|
|
|
1:30.08 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iiris Pajamo |
2008 |
|
250 |
45.43 |
|
|
|
1:32.41 |
|
|
Simmis Wanda |
1:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noora Salo |
2007 |
|
238 |
45.44 |
|
|
|
1:33.98 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Polina Senkina |
2007 |
|
209 |
49.44 |
|
|
|
1:38.19 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikaela Heiman |
2008 |
|
207 |
46.43 |
|
|
|
1:38.41 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilja Hartikainen |
2007 |
|
178 |
50.53 |
|
|
|
1:43.45 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Tuominen |
2007 |
|
147 |
55.04 |
|
|
|
1:50.23 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saara Virtanen |
2008 |
|
139 |
58.85 |
|
|
|
1:52.48 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ilona Ivanova |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lotta Järvinen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Netta Korkalainen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ei kosk. sein. lähd. |
|
Kouvolan Uimarit |
1:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Ruusu |
2006 |
|
430 |
36.85 |
|
|
|
1:17.18 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kia Mäennenä |
2006 |
|
317 |
41.47 |
|
|
|
1:25.44 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Pekkola |
2006 |
|
122 |
57.34 |
|
|
|
1:57.37 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Nokkanen |
2006 |
|
115 |
58.45 |
|
|
|
1:59.63 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:50.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Annaliina Mänttäri |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Ovaskainen |
2001 |
|
597 |
33.37 |
|
|
|
1:09.18 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Issakainen |
2002 |
|
569 |
33.88 |
|
|
|
1:10.32 |
|
|
Uinti Imatra |
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
523 |
35.47 |
|
|
|
1:12.32 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Venla Pylvänäinen |
2003 |
|
418 |
36.30 |
|
|
|
1:17.91 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
13:48 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
13:51 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Denis Karvanen |
2009 |
|
112 |
48.81 |
|
|
|
1:45.86 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Hänninen |
2009 |
|
87 |
58.41 |
|
|
|
1:55.40 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivan Fadeechev |
2007 |
|
171 |
45.69 |
|
|
|
1:32.03 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleks Lucijs Jermuss |
2008 |
|
166 |
44.52 |
|
|
|
1:32.87 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leevi Immonen |
2007 |
|
141 |
49.42 |
|
|
|
1:38.11 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Semach |
2005 |
|
350 |
34.71 |
|
|
|
1:12.55 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Molodtsov |
2005 |
|
286 |
37.25 |
|
|
|
1:17.54 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilho Teno |
2006 |
|
181 |
43.98 |
|
|
|
1:30.40 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
604 |
28.81 |
|
|
|
1:00.47 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemeli Nylund |
2003 |
|
409 |
32.76 |
|
|
|
1:08.87 |
|
|
Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
13:51 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
13:58 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iisa-Erika Auranen |
2007 |
|
286 |
|
|
|
|
45.92 |
|
|
Uimaseura Aquila |
49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olivia Porter |
2007 |
|
280 |
|
|
|
|
46.25 |
|
|
Lahden Uimaseura |
44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Koskinen |
2008 |
|
256 |
|
|
|
|
47.64 |
|
|
Lahden Uimaseura |
50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Moona Pulkkinen |
2008 |
|
228 |
|
|
|
|
49.50 |
|
|
Lahden Uimaseura |
51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saaga Pitkänen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lahden Uimaseura |
48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisa Rita |
2005 |
|
346 |
|
|
|
|
43.08 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabel Rumask |
2006 |
|
239 |
|
|
|
|
48.71 |
|
|
Lahden Uimaseura |
47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
13:58 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
14:06 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaakko Bogdanov |
2009 |
|
150 |
|
|
|
|
50.20 |
|
|
Lahden Uimaseura |
50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elmo Kyytinen |
2010 |
|
106 |
|
|
|
|
56.42 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemil Kallunki |
2009 |
|
83 |
|
|
|
|
1:01.22 |
|
|
Lahden Uimaseura |
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leevi Immonen |
2007 |
|
202 |
|
|
|
|
45.50 |
|
|
Lahden Uimaseura |
49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Marttila |
2008 |
|
155 |
|
|
|
|
49.70 |
|
|
Lahden Uimaseura |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Salo |
2008 |
|
144 |
|
|
|
|
50.86 |
|
|
Lahden Uimaseura |
50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samu Tirkkonen |
2008 |
|
117 |
|
|
|
|
54.58 |
|
|
Lahden Uimaseura |
57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eetu Mäkinen |
2008 |
|
116 |
|
|
|
|
54.62 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Artem Chornyi |
2008 |
|
92 |
|
|
|
|
59.15 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saku Virtanen |
2008 |
|
80 |
|
|
|
|
1:01.77 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuomas Heikkilä |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Aquila |
47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
547 |
|
|
|
|
32.65 |
|
|
Uimaseura Aquila |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henri Heikkilä |
2003 |
|
541 |
|
|
|
|
32.76 |
|
|
Uimaseura Aquila |
34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemeli Nylund |
2003 |
|
455 |
|
|
|
|
34.72 |
|
|
Heinolan Isku |
36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Ridal |
2003 |
|
392 |
|
|
|
|
36.48 |
|
|
Heinolan Isku |
38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petri Mäkinen |
1977 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
14:06 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
14:20 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinjasisko Isoaho |
2009 |
|
222 |
43.51 |
|
|
|
1:27.15 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
1:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peppi Mutikainen |
2009 |
|
192 |
42.76 |
|
|
|
1:31.46 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Tolvanen |
2010 |
|
96 |
54.04 |
|
|
|
1:55.09 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kiia Kärkkäinen |
2003 |
|
677 |
28.63 |
|
|
|
1:00.13 |
|
|
Heinolan Isku |
1:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma-Mikaela Arola |
2004 |
|
372 |
35.82 |
|
|
|
1:13.39 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
14:20 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
14:32 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caro Reponen |
2009 |
|
134 |
42.57 |
|
|
|
1:31.30 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Salonen |
2005 |
|
449 |
28.64 |
|
|
|
1:01.09 |
|
|
Heinolan Isku |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vladislav Shavyrin |
2005 |
|
383 |
30.16 |
|
|
|
1:04.40 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jimi Kojo |
2005 |
|
341 |
32.18 |
|
|
|
1:06.92 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Denis Katunov |
2006 |
|
290 |
32.51 |
|
|
|
1:10.65 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viacheslav Semenov |
2006 |
|
244 |
35.66 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eemeli Sipari |
2006 |
|
198 |
37.17 |
|
|
|
1:20.26 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Casper Häll |
2005 |
|
194 |
39.03 |
|
|
|
1:20.81 |
|
|
Heinolan Isku |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maksym Chornyi |
2006 |
|
161 |
40.76 |
|
|
|
1:25.89 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joel Turtiainen |
2006 |
|
128 |
43.78 |
|
|
|
1:32.79 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eemeli Nylund |
2003 |
|
498 |
28.38 |
|
|
|
59.03 |
|
|
Heinolan Isku |
58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antero Ruban |
2004 |
|
373 |
30.61 |
|
|
|
1:04.95 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simo Virtanen |
2004 |
|
353 |
31.84 |
|
|
|
1:06.16 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Tenhu |
2004 |
|
351 |
31.49 |
|
|
|
1:06.30 |
|
|
Lahden Kaleva |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
14:32 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
14:40 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Mutikainen |
2009 |
|
183 |
|
|
|
|
47.93 |
|
|
Lahden Uimaseura |
48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annabel Salo |
2010 |
|
121 |
|
|
|
|
55.02 |
|
|
Lahden Uimaseura |
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iitu Olbert |
2010 |
|
114 |
|
|
|
|
56.13 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Ranta |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jessica Salminen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Tuominen |
2007 |
|
155 |
|
|
|
|
50.67 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Ruusu |
2006 |
|
420 |
|
|
|
|
36.35 |
|
|
Haminan Uimaseura |
36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Westerlund |
2006 |
|
351 |
|
|
|
|
38.59 |
|
|
Uimaseura Aquila |
40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eevi Mäkinen |
2005 |
|
239 |
|
|
|
|
43.86 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabel Rumask |
2006 |
|
198 |
|
|
|
|
46.70 |
|
|
Lahden Uimaseura |
47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
14:40 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Helauinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Heinola |
|
Tulostusaika |
14:40 |
|
|
Järjestäjä |
Heinolan Isku Ry / Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaakko Bogdanov |
2009 |
|
169 |
|
|
|
|
42.91 |
|
|
Lahden Uimaseura |
42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemeli Kuusisto |
2009 |
|
65 |
|
|
|
|
58.90 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Salonen |
2005 |
|
310 |
|
|
|
|
35.03 |
|
|
Heinolan Isku |
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Casper Häll |
2005 |
|
172 |
|
|
|
|
42.65 |
|
|
Heinolan Isku |
41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
30 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku |
Tulostusaika |
14:40 |
|