Results for Temporär-Race 2 (50m)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer (sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Åhlén |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 09:23:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar (sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
0.24 |
|
2:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 09:38:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer (sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 10:08:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer (sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 10:11:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar (sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 10:14:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer (sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 10:18:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar (sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 10:22:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer (sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Åhlén |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 10:25:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Frisim Herrar (sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 10:27:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer (Simiaden Guld) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Hedvig Duit |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 12:17:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar (Simiaden Guld) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 12:19:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Damer (Simiaden Guld) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 12:24:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar (Simiaden Guld) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 12:24:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Damer (Simiaden Guld) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amy Sterby |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 12:01:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar (Simiaden Guld) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Marco Blix Grimaldi |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zacharias Sandström |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 12:06:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Damer (Simiaden Guld) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 12:11:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Herrar (Simiaden Guld) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Oskar Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 12:13:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Extralopp Damer (Ultra) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Linnea Nordström |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:04.03 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 13:58:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Extralopp Herrar (Ultra) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Ludvig Rasmuson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:16.39 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 14:05:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer (Ultra) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Rodin |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 14:05:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar (Ultra) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Malte Norberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Olausson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 14:08:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer (Ultra) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lööf |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 14:17:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar (Ultra) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 14:15:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Damer (Ultra) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:41.22 |
|
|
SR - SB6 |
|
|
|
|
|
Maja Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lööf |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 14:26:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar (Ultra) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Edvin Kallin |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Quentin Peeters |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 14:37:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Frisim Damer (Ultra) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Rodin |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 14:37:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Frisim Herrar (Ultra) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Jansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Kallin |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Olausson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Quentin Peeters |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Rasmuson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Richards Nilsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 14:51:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Frisim Damer (Sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ingrid Lund |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 17:12:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Frisim Herrar (Sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 17:22:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer (Sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 18:43:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
Efter 0 av 0 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 18:43:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Ryggsim Damer (Sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 18:43:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Ryggsim Herrar (Sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 18:43:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Bröstsim Damer (Sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 18:43:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar (Sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 18:43:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Frisim Damer (Sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Lund |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 18:43:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Herrar (Sumsim) - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 18:43:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 101, 800m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
9:58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 09:55:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 102, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:38.63 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 09:48:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 103, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:43.14 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:38.06 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 17:25:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 104, 400m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Åhlén |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 17:40:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 105, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:18.52 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 17:03:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 106, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:46.71 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:43.70 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 17:06:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 107, 400m Medley Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 18:42:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 108, 1500m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
19:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 18:20:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 109, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:52.58 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 17:28:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (50m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 mar 2021 till den 28 mar 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 110, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:18.28 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-03-28 12:26:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|