Tulokset Solensim 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Damer S6-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic City |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.98 |
542 |
6:18.22 |
|
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.94 |
322 |
6:41.82 |
+23.60 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
+0.71 |
183 |
8:04.85 |
+1:46.63 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 10:08:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 10:18:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Frisim Herrar S6-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Colorama |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.89 |
531 |
4:59.33 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
+0.80 |
444 |
5:17.70 |
+18.37 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.53 |
331 |
6:48.57 |
+1:49.24 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
+0.93 |
303 |
5:15.77 |
+16.44 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 10:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 08:02:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
HSB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.99 |
|
39.50 |
|
|
K2 |
|
|
|
|
=1 |
|
Sara Norrblom |
2005 |
Luleå Simsällskap |
+0.99 |
|
46.22 |
+6.72 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 10:19:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 10:50:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Kraftteknik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Andersson |
1992 |
Krokom Parasport IF |
|
|
53.25 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
- |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
+0.90 |
|
|
DSQ |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 10:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 10:52:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Damer S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Bussgods |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.85 |
644 |
1:19.36 |
|
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
+0.58 |
591 |
1:10.88 |
-8.48 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.85 |
428 |
1:16.77 |
-2.59 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.90 |
321 |
1:24.44 |
+5.08 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
234 |
1:33.87 |
+14.51 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
214 |
1:36.61 |
+17.25 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellenor Engberg |
1982 |
Solens Idrottsförening |
|
181 |
1:42.12 |
+22.76 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
171 |
1:47.07 |
+27.71 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Therese Mattsson |
1998 |
Solens Idrottsförening |
+0.95 |
152 |
1:48.37 |
+29.01 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Näslund |
1988 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.56 |
151 |
1:48.46 |
+29.10 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
|
104 |
2:02.66 |
+43.30 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stina Rothoff |
1985 |
Krokom Parasport IF |
|
97 |
2:05.89 |
+46.53 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
55 |
2:31.58 |
+1:12.22 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
47 |
2:40.05 |
+1:20.69 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45 |
4:41.70 |
+3:22.34 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Lindberg |
1975 |
Krokom Parasport IF |
|
19 |
3:34.63 |
+2:15.27 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 10:35:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 10:37:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Herrar S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Sundsvalls Energi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.68 |
652 |
1:00.04 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.89 |
438 |
1:08.53 |
+8.49 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
417 |
1:10.61 |
+10.57 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.90 |
365 |
1:13.79 |
+13.75 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.63 |
362 |
1:29.69 |
+29.65 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jimmy Norin |
1983 |
Solens Idrottsförening |
+0.77 |
352 |
1:13.70 |
+13.66 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jens Carlsson |
1983 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.84 |
192 |
1:30.12 |
+30.08 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Båving |
2000 |
Luleå Simsällskap |
+0.92 |
178 |
1:47.26 |
+47.22 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
174 |
1:47.94 |
+47.90 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
156 |
1:52.07 |
+52.03 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Söderlund |
1994 |
Krokom Parasport IF |
|
67 |
2:07.75 |
+1:07.71 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
|
64 |
2:48.02 |
+1:47.98 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Axelsson Örberg |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 10:44:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 10:45:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Damer K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum, Nacksta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Johansson-Brodén |
2010 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:08.36 |
|
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Melinder |
2012 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:01.79 |
-1:06.57 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:12.69 |
-55.67 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Norrblom |
2005 |
Luleå Simsällskap |
+0.96 |
|
1:20.44 |
-47.92 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellinor Svan |
1978 |
Krokom Parasport IF |
|
|
1:41.67 |
-26.69 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Thuresson |
1993 |
Krokom Parasport IF |
|
|
2:01.44 |
-6.92 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 11:02:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-16 08:33:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Åkerigrus AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Sandestål |
2007 |
Luleå Simsällskap |
+0.87 |
|
47.83 |
|
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
54.31 |
+6.48 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Andersson |
1992 |
Krokom Parasport IF |
|
|
57.38 |
+9.55 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Sjöström |
2006 |
Solens Idrottsförening |
|
|
58.85 |
+11.02 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Liv |
1992 |
Krokom Parasport IF |
|
|
1:38.95 |
+51.12 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 11:06:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Swerock AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
|
655 |
37.04 |
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Andersson |
2001 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
610 |
32.48 |
-4.56 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
|
561 |
32.99 |
-4.05 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
|
554 |
33.54 |
-3.50 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
405 |
37.21 |
+0.17 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
263 |
43.00 |
+5.96 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
242 |
44.15 |
+7.11 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Ellenor Engberg |
1982 |
Solens Idrottsförening |
+0.76 |
219 |
45.69 |
+8.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Therese Mattsson |
1998 |
Solens Idrottsförening |
|
219 |
45.69 |
+8.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
|
205 |
46.67 |
+9.63 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
199 |
46.61 |
+9.57 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Näslund |
1988 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
175 |
49.23 |
+12.19 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
57 |
1:11.54 |
+34.50 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
51 |
1:13.87 |
+36.83 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36 |
2:21.91 |
+1:44.87 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Lindberg |
1975 |
Krokom Parasport IF |
|
18 |
1:43.31 |
+1:06.27 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 11:13:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 11:14:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Cirkle-K |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
|
740 |
27.18 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Fredriksson |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
599 |
59.00 |
+31.82 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
512 |
30.73 |
+3.55 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
|
496 |
31.06 |
+3.88 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
490 |
30.92 |
+3.74 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
|
478 |
31.44 |
+4.26 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jimmy Norin |
1983 |
Solens Idrottsförening |
|
399 |
33.40 |
+6.22 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
395 |
33.20 |
+6.02 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
|
298 |
30.18 |
+3.00 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jens Carlsson |
1983 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
281 |
37.51 |
+10.33 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Conrad Hildebrant |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
+0.88 |
238 |
1:37.42 |
+1:10.24 |
|
S2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ludvig Båving |
2000 |
Luleå Simsällskap |
|
177 |
48.51 |
+21.33 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.60 |
164 |
49.83 |
+22.65 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
144 |
51.96 |
+24.78 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
+0.87 |
65 |
1:18.30 |
+51.12 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 11:21:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 08:03:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4x50m Medley Mixed - Final |
|
Sponsor: |
Kiwa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Delfinerna |
40 |
Solens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
3:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Hafvenström |
1995 |
BZ0695 |
|
1:15.91 |
2:18.23 |
|
|
|
2:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
BT6289 |
+0.77 |
44.04 |
1:29.58 |
|
|
|
3:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Carlsson |
1983 |
AF6883 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellenor Engberg |
1982 |
AD3682 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Krokom Parasport IF |
37 |
Krokom Parasport IF |
|
|
|
|
|
4:14.54 |
+26.73 |
|
|
|
|
Maria Karlsson |
1987 |
BA1687 |
+0.89 |
1:13.62 |
1:43.68 |
|
|
|
1:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Stina Rothoff |
1985 |
AM0285 |
|
33.48 |
2:30.86 |
|
|
|
4:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
BA1487 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Söderlund |
1994 |
BC3194 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luleå Simsällskap |
22 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:44.67 |
-3.14 |
|
|
|
|
Eric Sandestål |
2007 |
AJ9107 |
+0.65 |
51.17 |
2:11.70 |
|
|
|
2:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Norrblom |
2005 |
BY5605 |
+0.69 |
1:00.72 |
1:32.97 |
|
|
|
3:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Båving |
2000 |
AZ6700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alm |
2003 |
AQ4703 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Spårvägen Simförening |
42 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:41.73 |
-6.08 |
|
|
|
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
AV1106 |
+0.66 |
1:03.51 |
2:01.99 |
|
|
|
2:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Munters |
1996 |
BV4896 |
+0.48 |
46.44 |
1:39.74 |
|
|
|
3:41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Helena Fältman |
1980 |
AB1680 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Flink |
2005 |
AX1305 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Späckhuggarna |
39 |
Solens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
3:12.55 |
-35.26 |
|
|
|
|
Manfred Åsman |
2005 |
AX2305 |
+0.62 |
1:27.80 |
2:05.76 |
|
|
|
2:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Lindström |
1992 |
AD1592 |
+0.58 |
33.42 |
1:06.79 |
|
|
|
3:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
BA5391 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jimmy Norin |
1983 |
AE9783 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Krokom Parasport IF Lag 2 |
0 |
Krokom Parasport IF |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 11:50:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 11:50:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim Damer S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
SPV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.92 |
295 |
3:05.63 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
215 |
3:26.47 |
+20.84 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
199 |
3:31.56 |
+25.93 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellenor Engberg |
1982 |
Solens Idrottsförening |
|
163 |
3:46.06 |
+40.43 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
|
150 |
3:52.38 |
+46.75 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 16:03:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 16:18:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Herrar S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic City |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.74 |
611 |
2:13.51 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
509 |
2:32.04 |
+18.53 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.88 |
466 |
2:26.13 |
+12.62 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
+0.79 |
422 |
2:30.97 |
+17.46 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Conrad Hildebrant |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
326 |
6:54.94 |
+4:41.43 |
|
S2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
+0.93 |
302 |
2:28.02 |
+14.51 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
196 |
3:55.52 |
+1:42.01 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 16:15:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 08:03:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Damer K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Colorama |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.91 |
|
2:38.65 |
|
|
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellinor Svan |
1978 |
Krokom Parasport IF |
|
|
3:41.39 |
+1:02.74 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 16:21:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 16:25:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
HSB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
+0.96 |
|
1:58.10 |
|
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 16:25:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 16:26:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Damer S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Kraftteknik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.82 |
544 |
1:27.47 |
|
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
472 |
1:46.62 |
+19.15 |
|
SM7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
316 |
1:35.37 |
+7.90 |
|
SM10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.56 |
253 |
1:52.90 |
+25.43 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Näslund |
1988 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.76 |
208 |
2:00.42 |
+32.95 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
|
160 |
2:11.50 |
+44.03 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SM10 |
|
|
|
|
- |
|
Stina Rothoff |
1985 |
Krokom Parasport IF |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 16:32:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 16:32:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Medley Herrar S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Bussgods |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Fredriksson |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.92 |
738 |
2:26.81 |
|
|
|
SM3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.77 |
683 |
1:11.74 |
-1:15.07 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.90 |
489 |
1:20.17 |
-1:06.64 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jimmy Norin |
1983 |
Solens Idrottsförening |
+0.79 |
365 |
1:28.34 |
-58.47 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jens Carlsson |
1983 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.91 |
257 |
1:39.26 |
-47.55 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
+0.89 |
237 |
1:19.59 |
-1:07.22 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
95 |
2:35.74 |
+8.93 |
|
SM7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 16:38:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 08:04:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Frisim Damer K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Sundsvalls Energi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Kylmämaa |
2009 |
Luleå Simsällskap |
|
|
21.66 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
2 |
|
Selma Melinder |
2012 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
26.84 |
+5.18 |
|
K1 |
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.60 |
|
34.29 |
+12.63 |
|
K2 |
|
|
|
|
4 |
|
Emmelie Mellajärvi |
1996 |
IF Rycket |
|
|
36.29 |
+14.63 |
|
K1 |
|
|
|
|
5 |
|
Ellinor Svan |
1978 |
Krokom Parasport IF |
|
|
47.57 |
+25.91 |
|
K1 |
|
|
|
|
6 |
|
Anna Thuresson |
1993 |
Krokom Parasport IF |
|
|
52.60 |
+30.94 |
|
K1 |
|
|
|
|
7 |
|
Alice Johansson-Brodén |
2010 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:07.76 |
+46.10 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 16:56:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 16:58:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 25m Frisim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum, Nacksta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Sandestål |
2007 |
Luleå Simsällskap |
+0.78 |
|
20.94 |
|
|
K2 |
|
|
|
|
2 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
24.04 |
+3.10 |
|
K1 |
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Sjöström |
2006 |
Solens Idrottsförening |
|
|
26.34 |
+5.40 |
|
K1 |
|
|
|
|
4 |
|
Axel Andersson |
1992 |
Krokom Parasport IF |
|
|
27.57 |
+6.63 |
|
K1 |
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Liv |
1992 |
Krokom Parasport IF |
|
|
38.82 |
+17.88 |
|
K1 |
|
|
|
|
6 |
|
Bashit Mehair |
1994 |
IF Rycket |
|
|
42.46 |
+21.52 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 16:59:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 17:00:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Ryggsim Damer S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Åkerigrus AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.80 |
602 |
42.66 |
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
+0.88 |
504 |
38.30 |
-4.36 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.97 |
377 |
43.40 |
+0.74 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.81 |
266 |
48.75 |
+6.09 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
195 |
54.04 |
+11.38 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Therese Mattsson |
1998 |
Solens Idrottsförening |
+0.81 |
186 |
54.87 |
+12.21 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellenor Engberg |
1982 |
Solens Idrottsförening |
+0.98 |
158 |
57.99 |
+15.33 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
155 |
56.76 |
+14.10 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
+0.87 |
134 |
1:01.26 |
+18.60 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.84 |
122 |
1:03.08 |
+20.42 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
+0.77 |
116 |
1:04.26 |
+21.60 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Karlsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
+0.87 |
86 |
1:10.82 |
+28.16 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
+0.97 |
79 |
1:12.87 |
+30.21 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Lindberg |
1975 |
Krokom Parasport IF |
+0.79 |
29 |
1:41.87 |
+59.21 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 17:07:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 17:08:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Swerock AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.70 |
843 |
30.38 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
+0.91 |
428 |
38.07 |
+7.69 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.70 |
343 |
51.08 |
+20.70 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jimmy Norin |
1983 |
Solens Idrottsförening |
+0.82 |
339 |
41.15 |
+10.77 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.92 |
303 |
41.12 |
+10.74 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Båving |
2000 |
Luleå Simsällskap |
+0.84 |
195 |
58.05 |
+27.67 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
163 |
1:01.72 |
+31.34 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
150 |
1:03.33 |
+32.95 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
+0.61 |
68 |
1:25.68 |
+55.30 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 17:13:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 17:14:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Ryggsim Damer K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Cirkle-K |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Johansson-Brodén |
2010 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.82 |
|
2:01.98 |
|
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Melinder |
2012 |
Kungsbacka Simsällskap |
-0.25 |
|
1:28.67 |
-33.31 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 17:17:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 17:17:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Kiwa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Sjöström |
2006 |
Solens Idrottsförening |
+0.95 |
|
|
DSQ |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 17:19:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 17:20:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Bröstsim Damer S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
SPV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
604 |
52.07 |
|
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.82 |
508 |
45.38 |
-6.69 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.93 |
354 |
51.20 |
-0.87 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Therese Mattsson |
1998 |
Solens Idrottsförening |
+0.84 |
254 |
57.17 |
+5.10 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Rothoff |
1985 |
Krokom Parasport IF |
|
193 |
1:02.62 |
+10.55 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Karlsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
|
188 |
1:03.18 |
+11.11 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
+0.93 |
183 |
58.52 |
+6.45 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
117 |
1:13.93 |
+21.86 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
103 |
1:17.15 |
+25.08 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
54 |
2:34.37 |
+1:42.30 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 17:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 17:26:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Herrar S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic City |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
+0.80 |
420 |
39.68 |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.89 |
368 |
41.48 |
+1.80 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.87 |
360 |
41.79 |
+2.11 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.88 |
276 |
45.33 |
+5.65 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jimmy Norin |
1983 |
Solens Idrottsförening |
+0.83 |
242 |
47.67 |
+7.99 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jens Carlsson |
1983 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.87 |
219 |
49.31 |
+9.63 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
212 |
49.45 |
+9.77 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
|
175 |
1:18.88 |
+39.20 |
|
SB4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Söderlund |
1994 |
Krokom Parasport IF |
|
68 |
1:12.76 |
+33.08 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.99 |
35 |
1:45.18 |
+1:05.50 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
30 |
1:50.59 |
+1:10.91 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-14 17:31:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-14 17:31:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Bröstsim Damer S1S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Colorama |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
588 |
1:53.25 |
|
|
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.80 |
487 |
1:34.88 |
-18.37 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.91 |
308 |
1:50.50 |
-2.75 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
205 |
2:01.02 |
+7.77 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
|
184 |
2:11.19 |
+17.94 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Karlsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
|
156 |
2:18.65 |
+25.40 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
+0.88 |
150 |
2:14.11 |
+20.86 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
99 |
2:41.18 |
+47.93 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
73 |
5:14.16 |
+3:20.91 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
73 |
2:57.93 |
+1:04.68 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stina Rothoff |
1985 |
Krokom Parasport IF |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-15 09:09:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 09:10:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
HSB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
+0.77 |
384 |
1:27.94 |
|
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.90 |
353 |
1:30.47 |
+2.53 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.56 |
349 |
1:55.35 |
+27.41 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.91 |
335 |
1:32.09 |
+4.15 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jens Carlsson |
1983 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.79 |
202 |
1:48.96 |
+21.02 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
|
126 |
3:02.03 |
+1:34.09 |
|
SB4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Söderlund |
1994 |
Krokom Parasport IF |
|
69 |
2:35.81 |
+1:07.87 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.87 |
47 |
3:25.78 |
+1:57.84 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
24 |
4:15.07 |
+2:47.13 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-15 09:17:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 09:18:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 25m Bröstsim Damer K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Kraftteknik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Kylmämaa |
2009 |
Luleå Simsällskap |
+0.68 |
|
26.12 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
2 |
|
Sara Norrblom |
2005 |
Luleå Simsällskap |
+0.85 |
|
33.72 |
+7.60 |
|
K1 |
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Holmberg |
2010 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
|
38.88 |
+12.76 |
|
K2 |
|
|
|
|
4 |
|
Emmelie Mellajärvi |
1996 |
IF Rycket |
|
|
38.97 |
+12.85 |
|
K1 |
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Eklund |
2007 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
|
|
DSQ |
|
|
K2 |
|
|
|
|
- |
|
Alice Nordqvist |
2011 |
IF Rycket |
|
|
|
DSQ |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-15 09:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 09:24:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 25m Bröstsim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Bussgods |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Sandestål |
2007 |
Luleå Simsällskap |
+0.81 |
|
27.35 |
|
|
K2 |
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Sjöström |
2006 |
Solens Idrottsförening |
|
|
27.42 |
+0.07 |
|
K1 |
|
|
|
|
3 |
|
Alvin Ek |
2007 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
|
27.93 |
+0.58 |
|
K1 |
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Liv |
1992 |
Krokom Parasport IF |
|
|
34.40 |
+7.05 |
|
K1 |
|
|
|
|
5 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
36.81 |
+9.46 |
|
K1 |
|
|
|
|
6 |
|
Bashit Mehair |
1994 |
IF Rycket |
|
|
42.73 |
+15.38 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-15 09:25:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 09:26:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Damer S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Sundsvalls Energi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.87 |
257 |
49.31 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
255 |
49.46 |
+0.15 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
226 |
57.73 |
+8.42 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
181 |
55.41 |
+6.10 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Näslund |
1988 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
135 |
1:01.06 |
+11.75 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-15 09:27:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 09:28:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Herrar S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum, Nacksta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Fredriksson |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.93 |
518 |
1:09.91 |
|
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.96 |
425 |
36.13 |
-33.78 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jimmy Norin |
1983 |
Solens Idrottsförening |
+0.81 |
417 |
36.38 |
-33.53 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.99 |
354 |
37.60 |
-32.31 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
342 |
38.03 |
-31.88 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
+0.95 |
296 |
32.60 |
-37.31 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jens Carlsson |
1983 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.90 |
250 |
43.13 |
-26.78 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Båving |
2000 |
Luleå Simsällskap |
+0.89 |
148 |
59.87 |
-10.04 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.99 |
75 |
1:15.06 |
+5.15 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-15 09:32:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 09:32:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 25m Ryggsim Damer K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Åkerigrus AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Norrblom |
2005 |
Luleå Simsällskap |
+0.82 |
|
35.60 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
2 |
|
Alice Nordqvist |
2011 |
IF Rycket |
+0.98 |
|
36.58 |
+0.98 |
|
K4 |
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Holmberg |
2010 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.84 |
|
39.22 |
+3.62 |
|
K1 |
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.77 |
|
41.51 |
+5.91 |
|
K2 |
|
|
|
|
5 |
|
Selma Melinder |
2012 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
44.34 |
+8.74 |
|
K1 |
|
|
|
|
6 |
|
Alice Johansson-Brodén |
2010 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.93 |
|
56.80 |
+21.20 |
|
K2 |
|
|
|
|
- |
|
Ellinor Svan |
1978 |
Krokom Parasport IF |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-15 09:50:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 09:51:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 25m Ryggsim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Swerock AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Sandestål |
2007 |
Luleå Simsällskap |
+0.67 |
|
22.93 |
|
|
K2 |
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Sjöström |
2006 |
Solens Idrottsförening |
+0.94 |
|
31.09 |
+8.16 |
|
K1 |
|
|
|
|
3 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
|
34.85 |
+11.92 |
|
K1 |
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Liv |
1992 |
Krokom Parasport IF |
+0.61 |
|
53.24 |
+30.31 |
|
K1 |
|
|
|
|
- |
|
Axel Andersson |
1992 |
Krokom Parasport IF |
|
|
|
DSQ |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-15 09:53:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 09:54:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Ryggsim Damer S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Cirkle-K |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.74 |
607 |
1:28.53 |
|
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
559 |
1:21.75 |
-6.78 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.87 |
337 |
1:34.36 |
+5.83 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
272 |
1:41.35 |
+12.82 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Therese Mattsson |
1998 |
Solens Idrottsförening |
+0.83 |
143 |
2:05.52 |
+36.99 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellenor Engberg |
1982 |
Solens Idrottsförening |
|
126 |
2:10.81 |
+42.28 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
+0.88 |
120 |
2:12.91 |
+44.38 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
+0.74 |
92 |
2:25.39 |
+56.86 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
+0.99 |
75 |
2:35.18 |
+1:06.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Karlsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
|
74 |
2:36.35 |
+1:07.82 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.60 |
45 |
4:58.43 |
+3:29.90 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
- |
|
Elin Lindberg |
1975 |
Krokom Parasport IF |
+0.44 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-15 10:07:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 10:08:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Ryggsim Herrar S1-S14 + N - Final |
|
|
Sponsor: |
Kiwa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.62 |
747 |
1:04.57 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.80 |
428 |
1:17.70 |
+13.13 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
+0.88 |
350 |
1:23.08 |
+18.51 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.73 |
345 |
1:46.23 |
+41.66 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Conrad Hildebrant |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
307 |
3:22.25 |
+2:17.68 |
|
S2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jimmy Norin |
1983 |
Solens Idrottsförening |
+0.85 |
272 |
1:30.35 |
+25.78 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
230 |
1:34.47 |
+29.90 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Båving |
2000 |
Luleå Simsällskap |
+0.86 |
168 |
2:03.04 |
+58.47 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.91 |
121 |
2:17.19 |
+1:12.62 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
+0.67 |
68 |
3:00.83 |
+1:56.26 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Söderlund |
1994 |
Krokom Parasport IF |
|
34 |
3:00.33 |
+1:55.76 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-15 10:15:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 10:16:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 4x50m Frisim Mixed - Final |
|
Sponsor: |
SPV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Luleå Simsällskap |
22 |
Luleå Simsällskap |
|
|
122 |
|
|
2:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Eric Sandestål |
2007 |
AJ9107 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Kylmämaa |
2009 |
BD6009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Båving |
2000 |
AZ6700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alm |
2003 |
AQ4703 |
|
|
2:56.80 |
|
|
|
2:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Delfinerna |
40 |
Solens Idrottsförening |
|
|
122 |
|
|
2:57.06 |
+0.26 |
|
|
|
|
Therese Mattsson |
1998 |
BQ1698 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
BT6289 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Carlsson |
1983 |
AF6883 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellenor Engberg |
1982 |
AD3682 |
|
|
2:57.06 |
|
|
|
2:57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Späckhuggarna |
39 |
Solens Idrottsförening |
|
|
122 |
|
|
2:57.14 |
+0.34 |
|
|
|
|
Manfred Åsman |
2005 |
AX2305 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Lindström |
1992 |
AD1592 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
BA5391 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jimmy Norin |
1983 |
AE9783 |
|
|
2:57.14 |
|
|
|
2:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Spårvägen Simförening |
42 |
Spårvägen Simförening |
|
|
114 |
|
|
3:01.15 |
+4.35 |
|
|
|
|
Melvin Flink |
2005 |
AX1305 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Fältman |
1980 |
AB1680 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
AV1106 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Munters |
1996 |
BV4896 |
|
|
3:01.15 |
|
|
|
3:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Krokom Parasport IF |
37 |
Krokom Parasport IF |
|
|
33 |
|
|
4:34.01 |
+1:37.2 |
|
|
|
|
Erik Söderlund |
1994 |
BC3194 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Andersson |
1992 |
BE0992 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Liv |
1992 |
BE1192 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Rothoff |
1985 |
AM0285 |
|
|
4:34.01 |
|
|
|
4:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Krokom Parasport IF Lag 2 |
47 |
Krokom Parasport IF |
|
|
19 |
|
|
5:25.33 |
+2:28.5 |
|
|
|
|
Maria Karlsson |
1987 |
BA1687 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Lindberg |
1975 |
AB9875 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Svan |
1978 |
AC0678 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
BA1487 |
|
|
5:25.33 |
|
|
|
5:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-15 10:40:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 10:44:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|