Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
407 |
5:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.00 |
(-23.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
225 |
6:24.37 |
+1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 09:49:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
530 |
4:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.78 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
527 |
4:49.45 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.24 |
(-9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
436 |
5:08.34 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.13 |
(+8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
386 |
5:21.24 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.24 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
366 |
5:26.90 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
336 |
5:36.39 |
+47.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.02 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 09:49:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 15-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Lyse |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
433 |
5:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.14 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
389 |
5:20.20 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.10 |
(-11.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
381 |
5:22.51 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.97 |
(-14.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 09:49:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 09:55.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
243 |
5:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.34 |
(-10.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:11:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
339 |
5:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.57 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
297 |
5:18.10 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.24 |
(+6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Schnack |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
291 |
5:19.96 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
214 |
5:54.65 |
+50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
184 |
6:12.95 |
+1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:11:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
492 |
4:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.79 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
412 |
4:45.06 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.43 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
383 |
4:52.26 |
+23.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.81 |
(-41.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
377 |
4:53.56 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.01 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
348 |
5:01.71 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.11 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
252 |
5:35.89 |
+1:07.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.78 |
(-16.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
219 |
5:52.00 |
+1:23.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.60 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:11:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
557 |
4:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.44 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Schnack |
2004 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
493 |
4:28.61 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.47 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Winkel Ravn |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
491 |
4:28.92 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.10 |
(-14.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:11:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 10:12.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer (Kage H9) 10 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
277 |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.74 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
192 |
44.37 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.49 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
173 |
45.86 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.23 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.61 |
156 |
47.53 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.30 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
153 |
47.82 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.83 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
143 |
48.89 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.46 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Lieberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
133 |
50.06 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
132 |
50.26 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.30 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
128 |
50.76 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.93 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
127 |
50.83 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.99 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.90 |
124 |
51.25 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.66 |
(-7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
124 |
51.30 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.86 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
121 |
51.73 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.41 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
115 |
52.62 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.42 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
111 |
53.23 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.95 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.83 |
103 |
54.56 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.83 |
103 |
54.60 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.16 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lillie Elton Koch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
102 |
54.64 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.88 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
102 |
54.74 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.32 |
(-8.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
101 |
54.91 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.92 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.90 |
100 |
55.09 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.74 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
100 |
55.10 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
94 |
56.28 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.41 |
(-17.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellinor Zeller |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
91 |
56.81 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.46 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabella Plant |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
91 |
56.86 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.87 |
(-12.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
91 |
56.91 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
90 |
56.96 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.51 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.90 |
89 |
57.29 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.82 |
82 |
58.73 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.83 |
68 |
1:02.67 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
67 |
1:02.90 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
61 |
1:04.74 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.11 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rosa Juul Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.61 |
57 |
1:06.50 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.91 |
52 |
1:08.55 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.54 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.59 |
43 |
1:12.88 |
+33.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.15 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anemone My Daneland |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:02:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer (Kage H9) 11-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
384 |
35.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.25 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.82 |
318 |
37.49 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.93 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
285 |
38.87 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.90 |
278 |
39.21 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.66 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.93 |
252 |
40.51 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.88 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.82 |
227 |
41.93 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.15 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.77 |
218 |
42.49 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
217 |
42.58 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.87 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Victoria Larsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
208 |
43.18 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.81 |
173 |
45.89 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.82 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
156 |
47.54 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
152 |
47.96 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.76 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.86 |
134 |
49.93 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.25 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.92 |
127 |
50.81 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.07 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
121 |
51.72 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.83 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
117 |
52.22 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.12 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.90 |
108 |
53.74 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.75 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
100 |
55.01 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.92 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.85 |
92 |
56.66 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.11 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.94 |
|
|
DSQ |
|
|
Svøm på mave v/20m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
EFB |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.99 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:02:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer (Kage H9) 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.64 |
543 |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
423 |
34.10 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
415 |
34.30 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
414 |
34.33 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.62 |
398 |
34.78 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
395 |
34.89 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.61 |
379 |
35.36 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.80 |
373 |
35.54 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
355 |
36.15 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
339 |
36.70 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
321 |
37.35 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.63 |
319 |
37.43 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.17 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.63 |
317 |
37.53 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.61 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
294 |
38.47 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.80 |
284 |
38.91 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.98 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.79 |
284 |
38.91 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
280 |
39.11 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.24 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
249 |
40.65 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.90 |
242 |
41.05 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
224 |
42.15 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.92 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:02:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer (Kage H9) 15-99 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.91 |
559 |
31.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.61 |
512 |
31.99 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
499 |
32.26 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
472 |
32.86 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
451 |
33.38 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
426 |
34.00 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.99 |
386 |
35.13 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
360 |
35.97 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
349 |
36.34 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
347 |
36.40 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
329 |
37.07 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.93 |
294 |
38.47 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.77 |
261 |
40.04 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Fly Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.88 |
128 |
50.68 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.52 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Dahl |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.85 |
120 |
51.85 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.88 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:02:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 11:03.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer (Kage H4) 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
154 |
41.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.37 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.58 |
146 |
42.17 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.32 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
142 |
42.54 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.70 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
140 |
42.72 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.05 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
134 |
43.33 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.54 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
126 |
44.25 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.27 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
123 |
44.66 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.39 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
122 |
44.69 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.47 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
121 |
44.92 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.79 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.97 |
120 |
44.93 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
120 |
44.96 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
119 |
45.16 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.58 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.94 |
117 |
45.39 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.28 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
115 |
45.69 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
106 |
46.86 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.67 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
98 |
48.17 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.52 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.83 |
97 |
48.31 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
96 |
48.47 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.65 |
(-11.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.97 |
94 |
48.78 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.76 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alvin Bøgh Carlsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
90 |
49.47 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.86 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
84 |
50.68 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.10 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.83 |
83 |
50.76 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.16 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
82 |
51.11 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.82 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
78 |
51.88 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.52 |
(-10.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederik Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
69 |
54.17 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.47 |
(-8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ilyas Abdi |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.83 |
66 |
54.71 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.73 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.95 |
63 |
55.78 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
62 |
56.01 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
59 |
57.07 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.42 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eske Kramhøft |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
57 |
57.52 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.94 |
(-11.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
54 |
58.73 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.48 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.85 |
53 |
58.93 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
43 |
1:03.12 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.37 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:16:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer (Kage H4) 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
276 |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.83 |
249 |
35.30 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.76 |
230 |
36.24 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.53 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
218 |
36.88 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.83 |
216 |
37.01 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.31 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.88 |
134 |
43.32 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Brodersen Stibolt |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.99 |
131 |
43.67 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
+0.78 |
127 |
44.13 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.64 |
126 |
44.25 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicolai Funch Madsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.88 |
114 |
45.79 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.53 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.90 |
111 |
46.15 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.19 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.96 |
111 |
46.20 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.02 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christopher riis Anker |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.73 |
109 |
46.44 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.65 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
+0.83 |
84 |
50.59 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
80 |
51.47 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.83 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Andreas Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:16:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer (Kage H4) 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
432 |
29.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
253 |
35.11 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.63 |
230 |
36.23 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.82 |
209 |
37.41 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Buch |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.72 |
204 |
37.72 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
178 |
39.43 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.11 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
EFB |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:16:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer (Kage H4) 16-99 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
471 |
28.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Thor Sørensen |
1999 |
Vest-Brøndby |
+0.59 |
446 |
29.07 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
442 |
29.17 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
356 |
31.34 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
258 |
34.89 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:16:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 11:18.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 10 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
157 |
3:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.02 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
144 |
3:52.11 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
139 |
3:55.14 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.51 |
(-37.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
108 |
4:15.70 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.37 |
(-22.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 11-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
331 |
2:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.45 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
314 |
2:59.23 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.51 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
312 |
2:59.61 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.23 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
307 |
3:00.50 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.17 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
270 |
3:08.52 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
262 |
3:10.41 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.18 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
257 |
3:11.43 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.72 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
239 |
3:16.31 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.18 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
199 |
3:28.56 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.10 |
(-11.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
194 |
3:30.34 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.91 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
184 |
3:34.23 |
+38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
180 |
3:35.67 |
+39.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.77 |
(-25.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
EFB v/75m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
544 |
2:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.88 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
514 |
2:32.11 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.55 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
401 |
2:45.19 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.32 |
(+6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
398 |
2:45.59 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.90 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
372 |
2:49.29 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.09 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
372 |
2:49.43 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.56 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
371 |
2:49.56 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.86 |
(-10.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
300 |
3:01.84 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.22 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
293 |
3:03.35 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.07 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
284 |
3:05.35 |
+36.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.88 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 15-99 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
|
545 |
2:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.63 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
499 |
2:33.55 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.81 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
488 |
2:34.78 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.40 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
438 |
2:40.36 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.65 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
397 |
2:45.67 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.54 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tanja H Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
383 |
2:47.80 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.82 |
(-38.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
349 |
2:53.05 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.37 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 11:25.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
189 |
3:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
148 |
3:26.87 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
100 |
3:55.48 |
+44.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.50 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Bøgh Carlsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
76 |
4:18.78 |
+1:08.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+18.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:40:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
335 |
2:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.88 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
282 |
2:47.17 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.72 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
274 |
2:48.66 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.55 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
251 |
2:53.65 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.57 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
245 |
2:55.06 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.61 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
237 |
2:57.11 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.10 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
232 |
2:58.36 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.87 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
217 |
3:02.26 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
194 |
3:09.32 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.72 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
180 |
3:13.87 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.52 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
180 |
3:14.08 |
+36.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.26 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
166 |
3:19.28 |
+41.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.78 |
(+7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
157 |
3:22.88 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.39 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:40:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
395 |
2:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.12 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
389 |
2:30.07 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.54 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
384 |
2:30.79 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.97 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
381 |
2:31.16 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.34 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
1 hånd i vend v 125m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:40:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
412 |
2:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.66 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Skov Grell |
2002 |
Glostrup Svømmeklub |
|
405 |
2:28.11 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.18 |
(+6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
370 |
2:32.67 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.93 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:40:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 11:41.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
127 |
48.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.39 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
124 |
48.78 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.56 |
(-10.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Beck |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
120 |
49.42 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.49 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
108 |
51.14 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.44 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
103 |
51.88 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.21 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
101 |
52.20 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.15 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
99 |
52.60 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
96 |
53.20 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.18 |
(-9.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
88 |
54.61 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.89 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
79 |
56.75 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(-10.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
74 |
58.00 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.91 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellinor Zeller |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
55 |
1:03.93 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.07 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
298 |
36.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
254 |
38.47 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
243 |
39.05 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
195 |
41.98 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
148 |
46.07 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.14 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
139 |
47.03 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
129 |
48.23 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
101 |
52.25 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
496 |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
491 |
30.90 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
456 |
31.67 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
438 |
32.08 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
419 |
32.56 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
356 |
34.37 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
349 |
34.62 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
333 |
35.16 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
292 |
36.74 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
289 |
36.85 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
284 |
37.09 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.06 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
282 |
37.17 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.34 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
217 |
40.53 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 15-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
574 |
29.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
436 |
32.15 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
394 |
33.24 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
377 |
33.74 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
331 |
35.21 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sandra Fly Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
218 |
40.46 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Dahl |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
120 |
49.39 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.32 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Fly Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
DSQ |
|
|
Ved start |
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 12:12.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
168 |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
120 |
44.00 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.68 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
112 |
45.00 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.84 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
95 |
47.54 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.60 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
87 |
48.93 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.59 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
60 |
55.37 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.58 |
(-8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilyas Abdi |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
50 |
58.66 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.02 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
46 |
1:00.49 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:17:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Schnack |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
240 |
34.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
208 |
36.70 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
138 |
42.06 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.11 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Valdemar Christiansen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
129 |
42.96 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.94 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
129 |
42.96 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.03 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
104 |
46.11 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.33 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolai Funch Madsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
71 |
52.34 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christopher riis Anker |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
61 |
55.05 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:17:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
466 |
28.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
360 |
30.56 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
303 |
32.36 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
293 |
32.74 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
284 |
33.08 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
252 |
34.41 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Buch |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
187 |
37.99 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:17:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
588 |
25.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.45 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
566 |
26.29 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
537 |
26.75 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.25 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Thor Sørensen |
1999 |
Vest-Brøndby |
|
524 |
26.97 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
517 |
27.09 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.97 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
465 |
28.07 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.13 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joakim Schnack |
2004 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
316 |
31.92 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:17:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 12:18.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer (Kage H9) 10 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
296 |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.25 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
257 |
1:18.96 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.84 |
(-19.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
169 |
1:30.77 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.03 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
165 |
1:31.57 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.02 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
160 |
1:32.47 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.29 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
153 |
1:33.80 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.36 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
149 |
1:34.77 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.84 |
(-8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
142 |
1:36.25 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.74 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
138 |
1:37.10 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.17 |
(-13.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malia Hoffer |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
138 |
1:37.19 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-22.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Lieberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
136 |
1:37.51 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.75 |
(-14.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
128 |
1:39.46 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.07 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
120 |
1:41.85 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-13.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Beck |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
117 |
1:42.66 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.08 |
(-19.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
115 |
1:43.15 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.35 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
115 |
1:43.32 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.25 |
(-20.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
107 |
1:45.72 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.61 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
104 |
1:46.67 |
+31.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.63 |
(-16.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
99 |
1:48.51 |
+33.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.81 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
98 |
1:48.84 |
+33.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.71 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
97 |
1:49.19 |
+33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
96 |
1:49.50 |
+34.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.73 |
(-21.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
91 |
1:51.58 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.66 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
84 |
1:54.43 |
+39.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.71 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabella Plant |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
75 |
1:58.85 |
+43.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.74 |
(-28.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
72 |
2:00.57 |
+45.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.27 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
71 |
2:00.88 |
+45.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.07 |
(-10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
70 |
2:01.84 |
+46.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.75 |
(-13.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
65 |
2:04.78 |
+49.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.78 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
64 |
2:05.43 |
+50.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.93 |
(-17.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
51 |
2:14.93 |
+59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
46 |
2:20.22 |
+1:04.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.00 |
(-7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rosa Juul Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
40 |
2:26.67 |
+1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
35 |
2:32.22 |
+1:16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.81 |
(-32.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
34 |
2:34.90 |
+1:19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.88 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anemone My Daneland |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:56:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer (Kage H9) 11-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
378 |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.74 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
341 |
1:11.90 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.03 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
336 |
1:12.25 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.23 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
328 |
1:12.85 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.08 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
326 |
1:13.00 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
325 |
1:13.05 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
277 |
1:17.01 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
267 |
1:18.01 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.88 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
245 |
1:20.23 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
244 |
1:20.38 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.35 |
(-8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
243 |
1:20.47 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.70 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
243 |
1:20.51 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
239 |
1:20.87 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.32 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
239 |
1:20.94 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.13 |
(-8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
233 |
1:21.55 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.67 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
224 |
1:22.69 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.86 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
222 |
1:22.89 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(+5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
200 |
1:25.90 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.85 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
194 |
1:26.71 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa Victoria Larsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
186 |
1:27.88 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.94 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
180 |
1:28.95 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.86 |
(-8.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
158 |
1:32.81 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.23 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
134 |
1:38.17 |
+28.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.58 |
(-15.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
108 |
1:45.20 |
+35.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.05 |
(-9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
105 |
1:46.33 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.71 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
104 |
1:46.78 |
+37.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.51 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
96 |
1:49.67 |
+40.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.15 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
83 |
1:54.76 |
+45.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.45 |
(-20.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
74 |
1:59.46 |
+50.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.16 |
(-8.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:56:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer (Kage H9) 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
551 |
1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
486 |
1:03.89 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
409 |
1:07.69 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
390 |
1:08.72 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
390 |
1:08.74 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.27 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
385 |
1:09.03 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
374 |
1:09.70 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.81 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
363 |
1:10.39 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.74 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
358 |
1:10.73 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.55 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
355 |
1:10.92 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.96 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
354 |
1:11.01 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.36 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
307 |
1:14.41 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
293 |
1:15.59 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.73 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
238 |
1:21.06 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.68 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
226 |
1:22.40 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.47 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:56:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer (Kage H9) 15-99 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
578 |
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.77 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
562 |
1:00.87 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
521 |
1:02.44 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.70 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
497 |
1:03.42 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.05 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
467 |
1:04.75 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
453 |
1:05.41 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.89 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
437 |
1:06.19 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.29 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Lyse |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
433 |
1:06.38 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.25 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
393 |
1:08.55 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
340 |
1:11.94 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.49 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
339 |
1:12.01 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.50 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sandra Fly Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
215 |
1:23.87 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Fly Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
196 |
1:26.44 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.80 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Dahl |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
156 |
1:33.16 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 12:56:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 12:58.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer (Kage H4) 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Lagkagehuset Rødovre Centrum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
200 |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.86 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
175 |
1:20.30 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.03 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
159 |
1:22.80 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.37 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
155 |
1:23.49 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.86 |
(-8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
151 |
1:24.36 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
148 |
1:24.92 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.67 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
146 |
1:25.28 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.18 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
142 |
1:25.95 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.22 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
141 |
1:26.26 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.85 |
(-16.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
141 |
1:26.31 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
134 |
1:27.67 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.60 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
134 |
1:27.75 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.34 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
131 |
1:28.28 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.12 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
127 |
1:29.19 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.20 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
126 |
1:29.43 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.98 |
(-16.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
122 |
1:30.45 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.75 |
(-13.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
110 |
1:33.77 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
105 |
1:35.21 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.53 |
(-11.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
98 |
1:37.28 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.14 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
96 |
1:38.03 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.95 |
(-12.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
94 |
1:38.56 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
89 |
1:40.49 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.63 |
(-20.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
83 |
1:42.86 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
60 |
1:54.36 |
+37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
60 |
1:54.73 |
+37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eske Kramhøft |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
57 |
1:56.41 |
+39.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.24 |
(-10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
55 |
1:57.49 |
+40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
52 |
2:00.33 |
+43.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.07 |
(-19.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
44 |
2:06.96 |
+50.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.92 |
(-10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 13:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer (Kage H4) 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Lagkagehuset Rødovre Centrum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
425 |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.49 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
323 |
1:05.47 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.56 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
320 |
1:05.67 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Felix Schnack |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
320 |
1:05.67 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
298 |
1:07.23 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.73 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
293 |
1:07.64 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.52 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
290 |
1:07.88 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.94 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
281 |
1:08.61 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.62 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Langkær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
274 |
1:09.19 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.65 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
272 |
1:09.34 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
269 |
1:09.60 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.08 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
240 |
1:12.25 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.73 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
230 |
1:13.33 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
223 |
1:14.01 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
218 |
1:14.59 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.69 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
210 |
1:15.57 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
208 |
1:15.84 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.45 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
202 |
1:16.55 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.34 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
196 |
1:17.27 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
188 |
1:18.39 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
185 |
1:18.83 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Valdemar Christiansen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
184 |
1:19.01 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
180 |
1:19.54 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.25 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Brodersen Stibolt |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
178 |
1:19.75 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
171 |
1:20.81 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.13 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
166 |
1:21.63 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nicolai Funch Madsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
144 |
1:25.63 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.88 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Christopher riis Anker |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
120 |
1:30.94 |
+31.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.68 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
115 |
1:32.20 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.18 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
92 |
1:39.30 |
+39.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.73 |
(-17.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
87 |
1:41.08 |
+41.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.66 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 13:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer (Kage H4) 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Lagkagehuset Rødovre Centrum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
520 |
55.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.46 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
480 |
57.38 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
475 |
57.56 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
436 |
59.25 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
423 |
59.84 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.42 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
409 |
1:00.50 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.37 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
409 |
1:00.52 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.24 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
367 |
1:02.72 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.27 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
339 |
1:04.39 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
337 |
1:04.57 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
336 |
1:04.62 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.94 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
325 |
1:05.36 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.03 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
303 |
1:06.84 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.37 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
302 |
1:06.94 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.44 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
278 |
1:08.79 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.15 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
228 |
1:13.49 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Buch |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
226 |
1:13.71 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
224 |
1:13.99 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
215 |
1:14.91 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 13:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer (Kage H4) 16-99 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Lagkagehuset Rødovre Centrum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
552 |
54.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.99 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
548 |
54.89 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.39 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
480 |
57.37 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.05 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
473 |
57.65 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.09 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joakim Schnack |
2004 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
465 |
57.99 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.09 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Winkel Ravn |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
451 |
58.56 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.90 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
401 |
1:00.91 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.90 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Tykskov Marcussen |
2006 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
329 |
1:05.04 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 13:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 13:45.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
156 |
1:55.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.64 |
(-12.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
151 |
1:57.01 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.84 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
149 |
1:57.38 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.90 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
148 |
1:57.89 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.81 |
(-12.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
143 |
1:59.04 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
142 |
1:59.51 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.88 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
115 |
2:07.89 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.76 |
(-10.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
109 |
2:10.32 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.93 |
(-8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
99 |
2:14.64 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.22 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malia Hoffer |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
98 |
2:15.11 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
94 |
2:16.99 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.27 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
90 |
2:18.91 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lillie Elton Koch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
81 |
2:23.66 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+23.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
77 |
2:26.29 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.49 |
(-31.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
75 |
2:27.31 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.77 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
68 |
2:32.32 |
+36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:22:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
350 |
1:28.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.44 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
310 |
1:32.14 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.94 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
242 |
1:39.99 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.03 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
234 |
1:41.18 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.52 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
216 |
1:43.85 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.44 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
213 |
1:44.40 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.33 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
200 |
1:46.50 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.84 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
193 |
1:47.89 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.99 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
191 |
1:48.10 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.78 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
167 |
1:53.03 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.46 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
162 |
1:54.20 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.75 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
124 |
2:04.87 |
+36.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.73 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
97 |
2:15.42 |
+46.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.18 |
(-12.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
90 |
2:18.84 |
+50.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.63 |
(-14.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
79 |
2:24.75 |
+56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:22:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
530 |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
415 |
1:23.58 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
393 |
1:25.12 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
351 |
1:28.35 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
332 |
1:30.00 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.69 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
300 |
1:33.08 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.45 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
267 |
1:36.83 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.63 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
264 |
1:37.16 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.79 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
247 |
1:39.29 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.66 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
212 |
1:44.55 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.61 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
206 |
1:45.57 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:22:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer 15-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
581 |
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.44 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
485 |
1:19.33 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.88 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
451 |
1:21.26 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.65 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tanja H Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
449 |
1:21.43 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.94 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
432 |
1:22.45 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.61 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
431 |
1:22.51 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.10 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
409 |
1:23.99 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.85 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
349 |
1:28.55 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.57 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
334 |
1:29.81 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.78 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
332 |
1:30.05 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.05 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
328 |
1:30.42 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.28 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Dahl |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
155 |
1:56.06 |
+41.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.89 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:22:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 14:24.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
162 |
1:41.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.52 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
143 |
1:45.71 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.86 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
135 |
1:47.70 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.91 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
131 |
1:48.74 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.37 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
122 |
1:51.55 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.17 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
121 |
1:51.61 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.94 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
116 |
1:53.16 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.88 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
114 |
1:54.02 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.87 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
113 |
1:54.42 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.01 |
(-12.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
100 |
1:59.05 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
98 |
1:59.82 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.62 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
97 |
2:00.33 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.50 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
95 |
2:01.25 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.50 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
91 |
2:02.98 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.48 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
80 |
2:08.03 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.49 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
60 |
2:20.78 |
+39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Forkert cyklus med et armtag efterfulgt af et bentag |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:28:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
311 |
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.78 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
257 |
1:26.97 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.67 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
229 |
1:30.40 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.56 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
212 |
1:32.68 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
202 |
1:34.27 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.24 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
145 |
1:45.27 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.24 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
129 |
1:49.26 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.81 |
(-15.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Brodersen Stibolt |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
121 |
1:51.83 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.09 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
114 |
1:54.03 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.33 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
64 |
2:18.22 |
+56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:28:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
438 |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
408 |
1:14.59 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
380 |
1:16.39 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
349 |
1:18.60 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
344 |
1:18.91 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
317 |
1:21.14 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.21 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
314 |
1:21.34 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.90 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
296 |
1:22.96 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.11 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
253 |
1:27.43 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.72 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
238 |
1:29.22 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.14 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
235 |
1:29.59 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
205 |
1:33.78 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.61 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
162 |
1:41.39 |
+28.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.98 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:28:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
540 |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.11 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
450 |
1:12.20 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.55 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
443 |
1:12.58 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
419 |
1:13.90 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
410 |
1:14.49 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.12 |
(-13.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Skov Grell |
2002 |
Glostrup Svømmeklub |
|
383 |
1:16.15 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
362 |
1:17.58 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Winkel Ravn |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
359 |
1:17.86 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.63 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
342 |
1:19.10 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Tykskov Marcussen |
2006 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
245 |
1:28.35 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.53 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:28:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 14:29.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
290 |
2:59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.39 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
198 |
3:24.05 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+24.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
147 |
3:45.18 |
+45.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.88 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
144 |
3:46.66 |
+46.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.62 |
283 |
3:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.83 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
267 |
3:04.51 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.25 |
(-8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.95 |
253 |
3:07.96 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.59 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.99 |
253 |
3:08.05 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.49 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.91 |
247 |
3:09.48 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.93 |
240 |
3:11.31 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.80 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.84 |
226 |
3:15.05 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.31 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.92 |
215 |
3:18.47 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.76 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
177 |
3:31.51 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.19 |
(-10.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
161 |
3:38.25 |
+37.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.62 |
158 |
3:39.86 |
+38.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.44 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.83 |
107 |
4:10.37 |
+1:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.61 |
|
|
DSQ |
|
|
|
EFB v 100m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.69 |
601 |
2:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.55 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
412 |
2:39.73 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.25 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
379 |
2:44.29 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.86 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
373 |
2:45.13 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.53 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
348 |
2:48.99 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.54 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
331 |
2:51.86 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.51 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 15-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
464 |
2:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.46 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
393 |
2:42.26 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.03 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Lyse |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
375 |
2:44.88 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.42 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
353 |
2:48.17 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.42 |
(-26.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sandra Fly Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.87 |
164 |
3:36.95 |
+1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 15:11.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
198 |
3:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
158 |
3:15.10 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.07 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
150 |
3:18.48 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.49 |
(-1:18.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
149 |
3:19.07 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.27 |
(-13.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.92 |
126 |
3:30.33 |
+29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
112 |
3:38.79 |
+37.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.65 |
(+8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
108 |
3:41.46 |
+40.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.86 |
(-12.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.87 |
105 |
3:43.71 |
+42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.86 |
67 |
4:19.74 |
+1:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
EFB v 25 m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:31:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.86 |
319 |
2:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.73 |
(-24.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
293 |
2:38.90 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.20 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
273 |
2:42.73 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.01 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.80 |
269 |
2:43.44 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.26 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
241 |
2:49.53 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.59 |
(-22.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
232 |
2:51.72 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.47 |
(-13.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.83 |
189 |
3:03.95 |
+29.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.65 |
(-6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
187 |
3:04.55 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.99 |
(-13.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
185 |
3:05.17 |
+30.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.00 |
(-10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
183 |
3:05.99 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.80 |
144 |
3:21.34 |
+46.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.88 |
(-48.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
+0.93 |
134 |
3:26.11 |
+51.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.23 |
(-45.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
130 |
3:28.23 |
+53.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.60 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
EFB v 175m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:31:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
487 |
2:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.91 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.96 |
434 |
2:19.51 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.27 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
297 |
2:38.19 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.08 |
(-26.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
294 |
2:38.69 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.47 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.87 |
279 |
2:41.64 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.81 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
274 |
2:42.59 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.19 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
193 |
3:02.52 |
+48.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.41 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:31:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 15:51.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4X50m Medley Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSK's Super girls |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
334 |
|
|
2:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
1196AH |
+0.99 |
40.37 |
|
|
|
|
40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
|
41.93 |
|
|
|
|
1:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
|
33.30 |
|
|
|
|
1:55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
|
31.92 |
|
|
|
|
2:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fr.sund power girls 3 |
12 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
282 |
|
|
2:36.04 |
+8.52 |
|
|
|
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
1048AC |
+0.78 |
41.61 |
|
|
|
|
41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
1092AO |
|
47.56 |
|
|
|
|
1:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Kunak |
2010 |
1012AH |
|
33.79 |
|
|
|
|
2:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
1006AG |
|
33.08 |
|
|
|
|
2:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MK’s fiskepinde |
12 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
258 |
|
|
2:40.62 |
+13.10 |
|
|
|
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
1056AH |
+0.73 |
42.98 |
|
|
|
|
42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
1060AH |
|
45.45 |
|
|
|
|
1:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
37.96 |
|
|
|
|
2:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Alichkina |
2010 |
1084AP |
|
34.23 |
|
|
|
|
2:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vest flyvefisk |
12 |
Vest-Brøndby |
|
|
230 |
|
|
2:46.98 |
+19.46 |
|
|
|
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
1122AB |
+0.89 |
43.07 |
|
|
|
|
43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lissie Murphy |
2010 |
1074AD |
|
47.58 |
|
|
|
|
1:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ina Højsteen |
2010 |
1068AB |
|
42.59 |
|
|
|
|
2:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
1006AJ |
|
33.74 |
|
|
|
|
2:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HVSK piger 2 |
12 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
226 |
|
|
2:47.88 |
+20.36 |
|
|
|
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
1046AA |
+0.77 |
41.75 |
|
|
|
|
41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
43.74 |
|
|
|
|
1:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
1072AA |
|
42.03 |
|
|
|
|
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
1134AA |
|
40.36 |
|
|
|
|
2:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK superpiger 5 |
9 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
217 |
|
|
2:50.22 |
+22.70 |
|
|
|
|
Lillie Elton Koch |
2013 |
1358AC |
+0.84 |
54.32 |
|
|
|
|
54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Plant |
2013 |
1318AC |
|
58.82 |
|
|
|
|
1:53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
1314AE |
|
27.72 |
|
|
|
|
2:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Zeller |
2013 |
1362AC |
|
29.36 |
|
|
|
|
2:50.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GSK's Wonder women |
11 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
181 |
|
|
3:00.77 |
+33.25 |
|
|
|
|
Karla Bødiker |
2012 |
1276AB |
+0.61 |
41.17 |
|
|
|
|
41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
1290AF |
|
53.42 |
|
|
|
|
1:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
1170AB |
|
35.79 |
|
|
|
|
2:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
1296AD |
|
50.39 |
|
|
|
|
3:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fr.sund power girls 4 |
12 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
175 |
|
|
3:02.71 |
+35.19 |
|
|
|
|
Rosa Victoria Larsen |
2010 |
1094AO |
+0.98 |
46.01 |
|
|
|
|
46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
1020AQ |
|
50.21 |
|
|
|
|
1:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
1160AE |
|
51.12 |
|
|
|
|
2:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
1156AE |
|
35.37 |
|
|
|
|
3:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HSK superpiger 1 |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
151 |
|
|
3:11.86 |
+44.34 |
|
|
|
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
1254AA |
+0.81 |
46.46 |
|
|
|
|
46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
1204AA |
|
55.20 |
|
|
|
|
1:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilje Kodal |
2012 |
1242AA |
|
50.99 |
|
|
|
|
2:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Manola Spellerberg |
2012 |
1262AA |
|
39.21 |
|
|
|
|
3:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HSK superpiger 2 |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
148 |
|
|
3:13.48 |
+45.96 |
|
|
|
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
1264AA |
+0.73 |
49.17 |
|
|
|
|
49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
1232AB |
|
53.04 |
|
|
|
|
1:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
1296AA |
|
49.18 |
|
|
|
|
2:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
1224AM |
|
42.09 |
|
|
|
|
3:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HSK superpiger 4 |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
99 |
|
|
3:41.24 |
+1:13.7 |
|
|
|
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
1230AB |
+0.98 |
57.67 |
|
|
|
|
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
1308AA |
|
1:08.75 |
|
|
|
|
2:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Beck |
2013 |
1346AA |
|
48.01 |
|
|
|
|
2:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
1302AB |
|
46.81 |
|
|
|
|
3:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK superpiger 3 |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
1222AA |
+0.96 |
53.47 |
|
|
|
|
53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
1252AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
1242AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
1226AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:38:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4X50m Medley Damer 13-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
VG17 Damer 1 |
17 |
VG 17 |
|
|
565 |
|
|
2:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
+0.58 |
32.52 |
|
|
|
|
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
0708AA |
|
33.80 |
|
|
|
|
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
|
29.92 |
|
|
|
|
1:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
|
27.54 |
|
|
|
|
2:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
VG17 Damer 2 |
16 |
VG 17 |
|
|
508 |
|
|
2:08.28 |
+4.50 |
|
|
|
|
Agnes Højsteen |
2007 |
0714AE |
+0.74 |
34.46 |
|
|
|
|
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
|
35.53 |
|
|
|
|
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
|
30.29 |
|
|
|
|
1:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
|
28.00 |
|
|
|
|
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vestegnens Boss Ladies 1 |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
476 |
|
|
2:11.09 |
+7.31 |
|
|
|
|
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
+0.70 |
32.83 |
|
|
|
|
32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
|
36.54 |
|
|
|
|
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
|
30.89 |
|
|
|
|
1:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Munk |
2008 |
0818AD |
|
30.83 |
|
|
|
|
2:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fr.sund power girls 1 |
15 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
469 |
|
|
2:11.74 |
+7.96 |
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
+0.70 |
32.56 |
|
|
|
|
32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lindberg |
2007 |
0702AS |
|
38.56 |
|
|
|
|
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
|
31.70 |
|
|
|
|
1:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
|
28.92 |
|
|
|
|
2:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
VG17 Dansemus |
14 |
VG 17 |
|
|
447 |
|
|
2:13.82 |
+10.04 |
|
|
|
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
0806AD |
+0.73 |
34.23 |
|
|
|
|
34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
0848AF |
|
38.12 |
|
|
|
|
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
0884AH |
|
32.20 |
|
|
|
|
1:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
|
29.27 |
|
|
|
|
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
MK31 piger 1 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
431 |
|
|
2:15.52 |
+11.74 |
|
|
|
|
Ellen Lyse |
2007 |
0768AO |
+0.67 |
35.79 |
|
|
|
|
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
0744AQ |
|
38.57 |
|
|
|
|
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
0884AM |
|
33.33 |
|
|
|
|
1:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Kammann |
2008 |
0826AM |
|
27.83 |
|
|
|
|
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
VG17 Vild med Dansere |
15 |
VG 17 |
|
|
394 |
|
|
2:19.56 |
+15.78 |
|
|
|
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
0916AB |
+0.75 |
36.53 |
|
|
|
|
36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
0716AF |
|
38.09 |
|
|
|
|
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
|
32.50 |
|
|
|
|
1:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Kristensen |
2009 |
0958AE |
|
32.44 |
|
|
|
|
2:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
VG17 Danserinder |
15 |
VG 17 |
|
|
371 |
|
|
2:22.40 |
+18.62 |
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
0924AH |
+0.72 |
39.23 |
|
|
|
|
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
0898AR |
|
38.87 |
|
|
|
|
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
|
32.50 |
|
|
|
|
1:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
0858AF |
|
31.80 |
|
|
|
|
2:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
VG17 Er det snart jul? |
13 |
VG 17 |
|
|
370 |
|
|
2:22.60 |
+18.82 |
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
+0.87 |
35.88 |
|
|
|
|
35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
|
40.92 |
|
|
|
|
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
0918AI |
|
34.54 |
|
|
|
|
1:51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Janning |
2009 |
0968AE |
|
31.26 |
|
|
|
|
2:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vestegnens Boss Ladies 2 |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
359 |
|
|
2:23.97 |
+20.19 |
|
|
|
|
Amalie Møller |
2007 |
0762AK |
+0.85 |
35.85 |
|
|
|
|
35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
0774AH |
|
39.48 |
|
|
|
|
1:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
|
35.80 |
|
|
|
|
1:51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
0954BD |
|
32.84 |
|
|
|
|
2:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HVSK piger 1 |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
307 |
|
|
2:31.75 |
+27.97 |
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
+0.60 |
38.43 |
|
|
|
|
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sandgreen |
2008 |
0826AB |
|
45.30 |
|
|
|
|
1:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
0788AF |
|
36.48 |
|
|
|
|
2:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zeline Maxine Helsengren Lintrup |
2007 |
0744AC |
|
31.54 |
|
|
|
|
2:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:38:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 15:51.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4X50m Medley Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
MK’s fiskefileter |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
250 |
|
|
2:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
0965BD |
+0.69 |
35.30 |
|
|
|
|
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
0911BB |
|
38.71 |
|
|
|
|
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
|
36.16 |
|
|
|
|
1:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
0967BE |
|
33.25 |
|
|
|
|
2:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSK's Supermænd |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
244 |
|
|
2:24.66 |
+1.24 |
|
|
|
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
1149AH |
+0.71 |
42.40 |
|
|
|
|
42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
|
37.41 |
|
|
|
|
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
|
34.10 |
|
|
|
|
1:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
|
30.75 |
|
|
|
|
2:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vest tågehorn |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
216 |
|
|
2:30.71 |
+7.29 |
|
|
|
|
Magnus Kleis |
2010 |
1025AC |
+0.80 |
41.22 |
|
|
|
|
41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
0963BG |
|
42.09 |
|
|
|
|
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
|
32.83 |
|
|
|
|
1:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Tordrup |
2010 |
1057AF |
|
34.57 |
|
|
|
|
2:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vest's skumbanner |
12 |
Vest-Brøndby |
|
|
149 |
|
|
2:50.45 |
+27.03 |
|
|
|
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
1141AJ |
+0.69 |
42.18 |
|
|
|
|
42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
1001AM |
|
46.35 |
|
|
|
|
1:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
1147AA |
|
45.91 |
|
|
|
|
2:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
1133AF |
|
36.01 |
|
|
|
|
2:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hajhætterne |
13 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
141 |
|
|
2:53.76 |
+30.34 |
|
|
|
|
Bertram Hallberg |
2009 |
0923AE |
+0.88 |
45.70 |
|
|
|
|
45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Filip Nielsen |
2010 |
1057AB |
|
51.70 |
|
|
|
|
1:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Brodersen Stibolt |
2009 |
0981BC |
|
42.52 |
|
|
|
|
2:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
0973AE |
|
33.84 |
|
|
|
|
2:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK guldfisk |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
123 |
|
|
3:01.60 |
+38.18 |
|
|
|
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
1161AB |
+0.90 |
24.55 |
|
|
|
|
24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
1103AA |
|
1:10.50 |
|
|
|
|
1:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
1181AA |
|
49.41 |
|
|
|
|
2:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
1187AA |
|
37.14 |
|
|
|
|
3:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GSK's Batmænd |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
111 |
|
|
3:07.82 |
+44.40 |
|
|
|
|
Oliver Krogh |
2011 |
1133AC |
+0.77 |
45.95 |
|
|
|
|
45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Lou |
2011 |
1159AG |
|
55.75 |
|
|
|
|
1:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
1009AB |
|
49.09 |
|
|
|
|
2:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
1237AD |
|
37.03 |
|
|
|
|
3:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSK supermænd |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
72 |
|
|
3:36.65 |
+1:13.2 |
|
|
|
|
Ilyas Abdi |
2012 |
1217AB |
+0.88 |
52.64 |
|
|
|
|
52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Bøgh Carlsen |
2012 |
1289AB |
|
1:11.82 |
|
|
|
|
2:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
1209AB |
|
50.26 |
|
|
|
|
2:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Hansen |
2012 |
1239AD |
|
41.93 |
|
|
|
|
3:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:49:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4X50m Medley Herrer 14-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
VG17 Herrer Jr |
16 |
VG 17 |
|
|
541 |
|
|
1:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Haakansson |
2006 |
0609AA |
+0.66 |
27.86 |
|
|
|
|
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
0675AD |
|
30.14 |
|
|
|
|
58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
0651AH |
|
27.14 |
|
|
|
|
1:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
0625AB |
|
25.84 |
|
|
|
|
1:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fr.sund power boys 1 |
18 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
533 |
|
|
1:51.51 |
+0.53 |
|
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
+0.77 |
29.49 |
|
|
|
|
29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
|
31.12 |
|
|
|
|
1:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
|
26.30 |
|
|
|
|
1:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
|
24.60 |
|
|
|
|
1:51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MK31 drenge 1 |
16 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
386 |
|
|
2:04.12 |
+13.14 |
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
+0.72 |
33.81 |
|
|
|
|
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
August Winkel Ravn |
2006 |
0643AR |
|
33.75 |
|
|
|
|
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
|
29.48 |
|
|
|
|
1:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
0631AH |
|
27.08 |
|
|
|
|
2:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fr.sund power boys 2 |
15 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
328 |
|
|
2:11.10 |
+20.12 |
|
|
|
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
0755AB |
+0.85 |
37.87 |
|
|
|
|
37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
0779AJ |
|
34.66 |
|
|
|
|
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
0799AH |
|
32.31 |
|
|
|
|
1:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nyland |
2007 |
0789AJ |
|
26.26 |
|
|
|
|
2:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
VG17 Bas arm |
14 |
VG 17 |
|
|
326 |
|
|
2:11.38 |
+20.40 |
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
+0.77 |
29.54 |
|
|
|
|
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
|
35.54 |
|
|
|
|
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
|
32.86 |
|
|
|
|
1:37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Nygaard |
2008 |
0807AE |
|
33.44 |
|
|
|
|
2:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vestegnens Hårde Drenge |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
324 |
|
|
2:11.60 |
+20.62 |
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
+0.72 |
35.13 |
|
|
|
|
35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
|
33.73 |
|
|
|
|
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
0959AA |
|
34.33 |
|
|
|
|
1:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Gregersen |
2008 |
0859AI |
|
28.41 |
|
|
|
|
2:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HVSK drenge 1 |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
239 |
|
|
2:25.65 |
+34.67 |
|
|
|
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
0723AG |
+0.62 |
37.10 |
|
|
|
|
37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
41.28 |
|
|
|
|
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
0713AR |
|
32.61 |
|
|
|
|
1:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
0987BC |
|
34.66 |
|
|
|
|
2:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
De Bornholmske Horre 1 |
15 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
146 |
|
|
2:51.75 |
+1:00.7 |
|
|
|
|
Nicolai Funch Madsen |
2009 |
0997BI |
+0.93 |
48.45 |
|
|
|
|
48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villiam Frandsen |
2010 |
1015AN |
|
51.67 |
|
|
|
|
1:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Andersen |
2007 |
0727AL |
|
36.75 |
|
|
|
|
2:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Christiansen |
2009 |
0963BF |
|
34.88 |
|
|
|
|
2:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:49:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 15:52.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.84 |
207 |
1:32.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.41 |
(-35.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
175 |
1:37.96 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.08 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
145 |
1:44.42 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.15 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
139 |
1:45.75 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.27 |
(-9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Mattulat |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
116 |
1:52.32 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.84 |
(-19.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
112 |
1:53.63 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.93 |
(-24.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
111 |
1:54.13 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.49 |
(-12.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
101 |
1:57.57 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.60 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.81 |
99 |
1:58.52 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.35 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
97 |
1:59.21 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.36 |
(-10.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
96 |
1:59.85 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.19 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lillie Elton Koch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.95 |
95 |
2:00.09 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
80 |
2:06.96 |
+34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.91 |
80 |
2:07.36 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Nederlund |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
61 |
2:19.13 |
+46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
59 |
2:20.90 |
+48.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.88 |
(-7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.90 |
43 |
2:36.08 |
+1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
EFB v 25m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Amelia El Ghalbzouri |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 10:22:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.61 |
359 |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
300 |
1:21.95 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.07 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.94 |
280 |
1:23.86 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
276 |
1:24.26 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.89 |
271 |
1:24.72 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.84 |
268 |
1:25.08 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.10 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.97 |
258 |
1:26.22 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.45 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.87 |
244 |
1:27.78 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.28 |
(-11.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
227 |
1:29.91 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.63 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
212 |
1:32.03 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.29 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.85 |
202 |
1:33.46 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.55 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.90 |
200 |
1:33.74 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.04 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
169 |
1:39.16 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.23 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.88 |
167 |
1:39.64 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.92 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
114 |
1:52.91 |
+35.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.75 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.86 |
108 |
1:55.13 |
+37.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
105 |
1:56.25 |
+39.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.46 |
(-22.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
83 |
2:05.66 |
+48.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.94 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.89 |
71 |
2:12.55 |
+55.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.08 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
EFB |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 10:22:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
470 |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.50 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
434 |
1:12.46 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.46 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
417 |
1:13.47 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
392 |
1:14.97 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.16 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
386 |
1:15.33 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.60 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
355 |
1:17.47 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.92 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.81 |
327 |
1:19.63 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.76 |
298 |
1:22.13 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.64 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
296 |
1:22.34 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.65 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.83 |
293 |
1:22.62 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.75 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.58 |
291 |
1:22.74 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.30 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.87 |
276 |
1:24.21 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.81 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.99 |
247 |
1:27.48 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.73 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
197 |
1:34.22 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.34 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 10:22:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 15-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
559 |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
465 |
1:10.81 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.90 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.63 |
381 |
1:15.66 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
375 |
1:16.10 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.57 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Lyse |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
374 |
1:16.13 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.35 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.79 |
367 |
1:16.64 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.53 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
327 |
1:19.65 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.12 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 10:22:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 10:28.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer (Kage H7) 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
173 |
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.34 |
(-10.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
160 |
1:28.96 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
148 |
1:31.18 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.74 |
(-6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
145 |
1:31.96 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.62 |
(-11.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.93 |
138 |
1:33.50 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.07 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.88 |
135 |
1:33.99 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.24 |
(-10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
131 |
1:35.15 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.56 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
128 |
1:35.74 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.39 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
127 |
1:35.94 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.34 |
(-19.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.90 |
127 |
1:36.05 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-23.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
126 |
1:36.36 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.15 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
125 |
1:36.52 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.17 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.79 |
122 |
1:37.40 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.51 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
116 |
1:38.93 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.46 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.87 |
111 |
1:40.30 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.15 |
(-31.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
109 |
1:40.87 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.27 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
106 |
1:41.97 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.41 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.63 |
105 |
1:42.15 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.40 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.82 |
98 |
1:44.75 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.43 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.88 |
97 |
1:45.17 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.75 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.89 |
96 |
1:45.36 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Felix Feng Høstergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.99 |
93 |
1:46.43 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.68 |
(-19.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
93 |
1:46.65 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.14 |
(-11.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
88 |
1:48.62 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.88 |
86 |
1:49.20 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.31 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
75 |
1:54.33 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eske Kramhøft |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
68 |
1:58.21 |
+31.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.78 |
(-24.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.83 |
65 |
2:00.13 |
+33.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.43 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
61 |
2:02.18 |
+35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
61 |
2:02.31 |
+35.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.85 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
59 |
2:03.63 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.99 |
59 |
2:03.85 |
+37.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.61 |
(-18.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mathias Stoel Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
47 |
2:13.28 |
+46.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.24 |
(+8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
46 |
2:14.17 |
+47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 10:54:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer (Kage H7) 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.66 |
333 |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.11 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
290 |
1:12.94 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.16 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
249 |
1:16.76 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.73 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
248 |
1:16.89 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.47 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
214 |
1:20.71 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.23 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
197 |
1:23.06 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.93 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
175 |
1:26.25 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.13 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
174 |
1:26.44 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.78 |
173 |
1:26.57 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.34 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
173 |
1:26.68 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.33 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.86 |
170 |
1:27.17 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.89 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marius Alterskjær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.67 |
118 |
1:38.50 |
+28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
109 |
1:40.96 |
+31.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.55 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
96 |
1:45.23 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.28 |
(-11.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
+0.52 |
92 |
1:47.04 |
+37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
EFB v 25m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Andreas Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 10:54:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer (Kage H7) 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
465 |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.68 |
431 |
1:03.98 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.05 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
274 |
1:14.36 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Neiiendam |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.71 |
255 |
1:16.12 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Warberg |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.86 |
250 |
1:16.70 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.57 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
248 |
1:16.84 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.98 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
244 |
1:17.34 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.82 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
243 |
1:17.38 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.17 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
189 |
1:24.19 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.59 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 10:54:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer (Kage H7) 16-99 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
528 |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.71 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
303 |
1:11.94 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.78 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 10:54:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 10:57.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
186 |
49.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.93 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
174 |
51.10 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.85 |
(-5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
162 |
52.30 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.63 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
142 |
54.66 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
138 |
55.14 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(-10.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
120 |
57.86 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Plant |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
108 |
59.97 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.71 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
105 |
1:00.38 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.08 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
103 |
1:00.79 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.92 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
95 |
1:02.40 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.29 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
82 |
1:05.68 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
80 |
1:06.09 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-8.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
80 |
1:06.23 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
77 |
1:07.12 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Molly Mattulat |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
64 |
1:11.36 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellinor Zeller |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
58 |
1:13.38 |
+23.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.03 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
57 |
1:14.17 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.43 |
(-15.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Lorentzen Brose |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
43 |
1:21.23 |
+31.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nanna Wedenborg |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
39 |
1:24.06 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valerjia Suse |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
34 |
1:27.76 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+12.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
403 |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
243 |
45.75 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.72 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
240 |
45.95 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.68 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
212 |
47.88 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
208 |
48.18 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.71 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
204 |
48.50 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.24 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
199 |
48.86 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.42 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
196 |
49.12 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.62 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
190 |
49.62 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.49 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
173 |
51.20 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.83 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
166 |
51.91 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.27 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
509 |
35.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
420 |
38.11 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
378 |
39.49 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.96 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
342 |
40.83 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
338 |
40.96 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.77 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
297 |
42.77 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.33 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
177 |
50.80 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.81 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer 15-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
483 |
36.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.91 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
481 |
36.43 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
461 |
36.97 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
421 |
38.08 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
398 |
38.80 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.45 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
384 |
39.26 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.25 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
351 |
40.48 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.38 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
349 |
40.55 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 11:05.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
151 |
47.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.77 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
123 |
50.71 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.31 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
118 |
51.44 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.82 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
115 |
51.80 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.86 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
115 |
51.91 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.01 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
107 |
53.05 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.39 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anthon Grimstrup |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
92 |
55.93 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
87 |
56.97 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.29 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
64 |
1:03.11 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(-8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
63 |
1:03.45 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ilyas Abdi |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
49 |
1:08.73 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.26 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
46 |
1:10.22 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Stoel Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
31 |
1:19.54 |
+32.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix Feng Høstergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
30 |
1:20.72 |
+33.39 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eske Kramhøft |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
25 |
1:26.04 |
+38.71 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vigfus Simonsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
22 |
1:29.18 |
+41.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+14.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:14:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
303 |
37.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
226 |
41.44 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.83 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
225 |
41.51 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.23 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
207 |
42.68 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
204 |
42.83 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.26 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
163 |
46.14 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.04 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
162 |
46.28 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.25 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
160 |
46.42 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.41 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
133 |
49.44 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.10 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
122 |
50.88 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.41 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
119 |
51.30 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Brodersen Stibolt |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
118 |
51.47 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.41 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicolai Funch Madsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
116 |
51.75 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.59 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
114 |
52.00 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.84 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marius Alterskjær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
88 |
56.76 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.79 |
(-8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
82 |
58.00 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:14:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
533 |
31.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
366 |
35.29 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.63 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
356 |
35.61 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
355 |
35.64 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.04 |
(-14.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
350 |
35.82 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
316 |
37.07 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
308 |
37.35 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.90 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
291 |
38.06 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
290 |
38.11 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.84 |
(-11.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
258 |
39.66 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.09 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
152 |
47.26 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.27 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:14:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
526 |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
493 |
31.95 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
435 |
33.30 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Winkel Ravn |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
376 |
34.98 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Grimstrup |
1979 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
319 |
36.94 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:14:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 11:15.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
177 |
3:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.75 |
(-1:01.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
171 |
3:18.95 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.28 |
(-24.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malia Hoffer |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
159 |
3:23.64 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-36.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
148 |
3:28.52 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
134 |
3:35.43 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
133 |
3:35.94 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:46:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
367 |
2:34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.08 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
348 |
2:36.95 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.63 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
341 |
2:37.94 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.66 |
(-25.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
328 |
2:40.08 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.39 |
(-19.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
309 |
2:43.30 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.97 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
297 |
2:45.39 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.16 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
275 |
2:49.81 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.70 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
265 |
2:51.79 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.73 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
251 |
2:55.04 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.20 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
247 |
2:55.87 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.42 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
236 |
2:58.65 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.95 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
235 |
2:58.90 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.25 |
(-17.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
120 |
3:43.35 |
+1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:46:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
573 |
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.23 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
536 |
2:15.94 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.13 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
441 |
2:25.05 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.24 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
402 |
2:29.60 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.83 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
395 |
2:30.41 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.10 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
392 |
2:30.78 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.61 |
(+8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
389 |
2:31.23 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.91 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
383 |
2:31.96 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.17 |
(-1:05.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
355 |
2:35.84 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.86 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
336 |
2:38.80 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.87 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:46:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer 15-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
577 |
2:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.22 |
(-11.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
536 |
2:15.91 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.68 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
518 |
2:17.49 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.25 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Lyse |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
469 |
2:22.11 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.65 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
417 |
2:27.72 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.69 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
361 |
2:34.99 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.07 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
342 |
2:37.77 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.04 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 11:46:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 11:47.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
229 |
2:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.48 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
189 |
2:53.05 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.55 |
(-26.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
187 |
2:53.67 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.86 |
(-15.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
168 |
3:00.06 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.33 |
(-33.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
149 |
3:07.40 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.11 |
(-17.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
145 |
3:09.06 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.97 |
(-15.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
135 |
3:13.32 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
129 |
3:16.52 |
+34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
106 |
3:29.35 |
+47.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-15.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
102 |
3:32.39 |
+50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
92 |
3:39.77 |
+57.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 12:15:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
408 |
2:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.18 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
364 |
2:19.14 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.91 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
333 |
2:23.36 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
326 |
2:24.24 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.65 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
318 |
2:25.50 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.60 |
(-8.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Schnack |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
311 |
2:26.57 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.74 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
308 |
2:27.04 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.50 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
308 |
2:27.12 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.09 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
292 |
2:29.74 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.58 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Langkær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
272 |
2:33.21 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
252 |
2:37.32 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.82 |
(-12.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
249 |
2:37.84 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.36 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
241 |
2:39.64 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.83 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
202 |
2:49.11 |
+35.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.61 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
191 |
2:52.42 |
+38.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.10 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
172 |
2:58.40 |
+44.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.34 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Valdemar Christiansen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
172 |
2:58.64 |
+44.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.03 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicolai Funch Madsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
144 |
3:09.27 |
+55.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.43 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
104 |
3:30.80 |
+1:16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.89 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 12:15:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
494 |
2:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.64 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
432 |
2:11.38 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.17 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
409 |
2:13.77 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.74 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
406 |
2:14.18 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.07 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Warberg |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
383 |
2:16.77 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.04 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Neiiendam |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
363 |
2:19.29 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.22 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
320 |
2:25.19 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.40 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
241 |
2:39.48 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.08 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
237 |
2:40.36 |
+34.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.51 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 12:15:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
583 |
1:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.11 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Winkel Ravn |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
500 |
2:05.19 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.90 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
409 |
2:13.81 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.02 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Grimstrup |
1979 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
357 |
2:19.95 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.28 |
(+7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 12:15:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 12:16.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Medley Damer (Kage H12) 10 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
262 |
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.15 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
169 |
1:42.12 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.27 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
162 |
1:43.45 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.52 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
160 |
1:43.95 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.15 |
(-14.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
147 |
1:46.96 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
144 |
1:47.62 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-12.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
142 |
1:48.22 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
141 |
1:48.47 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.74 |
(-16.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Beck |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
124 |
1:53.23 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.77 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
108 |
1:58.40 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.51 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
105 |
1:59.44 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
105 |
1:59.45 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malia Hoffer |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
104 |
1:59.88 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-15.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elena Demsitz |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
101 |
2:00.95 |
+32.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.66 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
87 |
2:07.11 |
+38.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Plant |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
83 |
2:09.48 |
+41.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellinor Zeller |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
75 |
2:13.45 |
+45.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+13.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
V 50m |
|
|
|
SW 10.4 Ingen kontakt med væggen vending eller der afsættes fra bunden |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Anette Klos |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
EFB v 50 m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående bentag i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
v 50 m |
|
|
|
SW 10.3 Svømmeren forlod tildelte bane under svømningen |
|
|
|
|
- |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
afslut på mave v 50 m |
|
|
|
SW 9.2 Ej brystliggende før ben eller armtag |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 12:57:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Medley Damer (Kage H12) 11-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
331 |
1:21.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
304 |
1:23.99 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.87 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
301 |
1:24.32 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
294 |
1:24.92 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.30 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
276 |
1:26.71 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.62 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
247 |
1:29.95 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.70 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
247 |
1:29.99 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.40 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
210 |
1:34.99 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.45 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
154 |
1:45.29 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.88 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
133 |
1:50.56 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.89 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
126 |
1:52.70 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.12 |
(-28.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
122 |
1:53.84 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.09 |
(-12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
116 |
1:55.55 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
98 |
2:02.23 |
+40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
76 |
2:12.90 |
+51.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.52 |
(-13.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
66 |
2:19.38 |
+57.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.79 |
(-9.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
v 50 m |
|
|
|
SW 10.3 Svømmeren forlod tildelte bane under svømningen |
|
|
|
|
- |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 12:57:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Medley Damer (Kage H12) 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
570 |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.41 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
519 |
1:10.30 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.13 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
473 |
1:12.48 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.33 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
457 |
1:13.32 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.67 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
433 |
1:14.65 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
406 |
1:16.26 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.84 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
370 |
1:18.71 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.70 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
358 |
1:19.58 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.09 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
352 |
1:19.98 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.09 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
351 |
1:20.10 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.70 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
336 |
1:21.25 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
335 |
1:21.36 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
309 |
1:23.53 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
305 |
1:23.90 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.99 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
304 |
1:23.97 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.73 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
293 |
1:25.00 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.38 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
274 |
1:26.96 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.86 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
242 |
1:30.64 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.26 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
181 |
1:39.75 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.75 |
(-34.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej synkrone arme |
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 12:57:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Medley Damer (Kage H12) 15-99 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Leave a Mark Consulting Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
632 |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
571 |
1:08.09 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.07 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
490 |
1:11.66 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tanja H Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
436 |
1:14.49 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
435 |
1:14.57 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
415 |
1:15.76 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.22 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
390 |
1:17.33 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.43 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
387 |
1:17.52 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
362 |
1:19.22 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
357 |
1:19.64 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
355 |
1:19.79 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.19 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
350 |
1:20.17 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.66 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 12:57:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 12:58.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Medley Herrer (Kage H7) 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
176 |
1:27.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.33 |
(-11.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
162 |
1:30.29 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.19 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
143 |
1:34.06 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.09 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
137 |
1:35.55 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.18 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
134 |
1:36.08 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
128 |
1:37.67 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.95 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
125 |
1:38.39 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.18 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
125 |
1:38.45 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.38 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
124 |
1:38.80 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.53 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
123 |
1:38.91 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.62 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
117 |
1:40.67 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.04 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
115 |
1:41.31 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.34 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
103 |
1:44.99 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.70 |
(-20.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
102 |
1:45.43 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.63 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
89 |
1:50.21 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.01 |
(-8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
78 |
1:55.04 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.93 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
78 |
1:55.22 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.70 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
77 |
1:55.73 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.86 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
68 |
2:00.50 |
+32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alvin Bøgh Carlsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
63 |
2:03.39 |
+35.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.02 |
(+7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
46 |
2:16.69 |
+48.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.97 |
(-7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut på mave 50m |
|
|
|
SW 9.2 Ej brystliggende før ben eller armtag |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 13:22:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Medley Herrer (Kage H7) 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
292 |
1:14.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
226 |
1:20.80 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.97 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
223 |
1:21.19 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.86 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
217 |
1:21.99 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.07 |
(-8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
215 |
1:22.17 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
194 |
1:25.02 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.90 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
156 |
1:31.54 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.62 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
149 |
1:32.94 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.88 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
139 |
1:35.10 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.11 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
134 |
1:36.19 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.06 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
133 |
1:36.45 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.23 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
111 |
1:42.51 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.51 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Alterskjær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
109 |
1:42.93 |
+28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
95 |
1:47.71 |
+33.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.68 |
(-16.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
83 |
1:52.91 |
+38.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.30 |
(-11.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 13:22:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Medley Herrer (Kage H7) 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
381 |
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.72 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
344 |
1:10.32 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.34 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
328 |
1:11.41 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
313 |
1:12.54 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
299 |
1:13.69 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.76 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
294 |
1:14.06 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.19 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
290 |
1:14.41 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Mathias Warberg |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
290 |
1:14.41 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
286 |
1:14.79 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
281 |
1:15.17 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
272 |
1:16.02 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Neiiendam |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
253 |
1:17.82 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.27 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
253 |
1:17.88 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
183 |
1:26.66 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.96 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
159 |
1:30.86 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.52 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 13:22:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Medley Herrer (Kage H7) 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
553 |
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
546 |
1:00.27 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.38 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
480 |
1:02.91 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
436 |
1:04.97 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.92 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
436 |
1:04.98 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.69 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
395 |
1:07.15 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.06 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 13:22:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 13:24.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
386 |
1:14.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.64 |
(-10.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
216 |
1:30.97 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.16 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
176 |
1:37.38 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
121 |
1:50.24 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 13:25:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
477 |
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.02 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
437 |
1:11.93 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
365 |
1:16.41 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.42 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
350 |
1:17.43 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.57 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
336 |
1:18.52 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.69 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
278 |
1:23.65 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.75 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 13:25:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer 15-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
520 |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.49 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
445 |
1:11.52 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 13:25:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 13:26.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
153 |
1:29.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.29 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 13:29:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
234 |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
189 |
1:23.12 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 13:29:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
455 |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
352 |
1:07.63 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.10 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
221 |
1:18.96 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.64 |
(-19.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 13:29:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
513 |
59.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.32 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 13:29:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 13:30.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Frisvømning Damer (Kage H9)) 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
303 |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
269 |
35.52 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
198 |
39.29 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
198 |
39.29 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.25 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
196 |
39.45 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
186 |
40.12 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.86 |
(-7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
178 |
40.71 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.76 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
165 |
41.73 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.33 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
156 |
42.55 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.10 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
152 |
42.94 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.91 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
143 |
43.78 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
141 |
44.01 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.46 |
(-11.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
138 |
44.29 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.31 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Beck |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
127 |
45.52 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.43 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
120 |
46.43 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
109 |
47.96 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.60 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
108 |
48.11 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.01 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
105 |
48.46 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.35 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
105 |
48.60 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.29 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
99 |
49.46 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.54 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anette Klos |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
98 |
49.57 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.03 |
(-18.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
90 |
51.05 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.99 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Molly Mattulat |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
89 |
51.22 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.50 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
87 |
51.71 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
81 |
52.97 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
76 |
54.12 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.15 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
71 |
55.17 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Valerjia Suse |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
57 |
59.29 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
57 |
59.46 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.61 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Olivia Lorentzen Brose |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
52 |
1:01.15 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
52 |
1:01.25 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.94 |
(+7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Filippa Nederlund |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
51 |
1:01.47 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nanna Wedenborg |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
48 |
1:03.05 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Marie Fabricius Wadskjær |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
45 |
1:04.34 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
44 |
1:04.49 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.39 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Sofie Abas Andersen |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amelia El Ghalbzouri |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:00:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Frisvømning Damer (Kage H9)) 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
367 |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
358 |
32.28 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
351 |
32.49 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
324 |
33.37 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
322 |
33.45 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
277 |
35.14 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
277 |
35.14 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
275 |
35.23 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
264 |
35.70 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
262 |
35.82 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
247 |
36.53 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
244 |
36.66 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
228 |
37.52 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
220 |
37.97 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
205 |
38.85 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.29 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
201 |
39.08 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
158 |
42.34 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.90 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
150 |
43.12 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.84 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
140 |
44.07 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.22 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
138 |
44.27 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.95 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
129 |
45.27 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.76 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
119 |
46.57 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
115 |
47.02 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.16 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
90 |
51.03 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.46 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
85 |
52.14 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:00:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Frisvømning Damer (Kage H9)) 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
479 |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
464 |
29.61 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
442 |
30.08 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
432 |
30.32 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
413 |
30.79 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
412 |
30.81 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
404 |
31.01 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
403 |
31.02 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
401 |
31.08 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
398 |
31.15 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
397 |
31.18 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
393 |
31.30 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
379 |
31.66 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
362 |
32.17 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
350 |
32.51 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
344 |
32.72 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
343 |
32.73 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
331 |
33.13 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
323 |
33.39 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
322 |
33.42 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
319 |
33.55 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
313 |
33.75 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
311 |
33.84 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.97 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
233 |
37.25 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:00:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Frisvømning Damer (Kage H9)) 15-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
546 |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
545 |
28.06 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
516 |
28.57 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
514 |
28.61 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tanja H Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
511 |
28.67 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
493 |
29.01 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
481 |
29.26 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
476 |
29.35 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
455 |
29.80 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
451 |
29.90 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
430 |
30.37 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Lyse |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
429 |
30.40 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
382 |
31.58 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
374 |
31.82 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
372 |
31.87 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
368 |
31.99 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
362 |
32.17 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:00:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 14:01.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer (Kage H16) 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
179 |
35.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
176 |
35.92 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
172 |
36.25 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
171 |
36.32 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
170 |
36.33 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
170 |
36.36 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.47 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
166 |
36.64 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
163 |
36.90 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
154 |
37.56 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anthon Grimstrup |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
152 |
37.76 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
144 |
38.46 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
142 |
38.58 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.37 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
142 |
38.64 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
140 |
38.82 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
138 |
38.99 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.18 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
136 |
39.16 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
134 |
39.38 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
132 |
39.50 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
128 |
39.99 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
120 |
40.82 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.61 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
116 |
41.32 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
114 |
41.51 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.76 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
107 |
42.44 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.15 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
105 |
42.60 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
105 |
42.63 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.74 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
103 |
42.97 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.32 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alvin Bøgh Carlsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
94 |
44.27 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-15.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
94 |
44.29 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.29 |
(-8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ilyas Abdi |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
93 |
44.39 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.77 |
(-9.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
91 |
44.82 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.07 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederik Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
89 |
45.12 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
88 |
45.20 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.27 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Felix Feng Høstergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
86 |
45.63 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.88 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
70 |
48.89 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Vilfred Traberg |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
66 |
49.76 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-10.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sebastian Emil Rosenmejer |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
63 |
50.55 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-9.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
60 |
51.36 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.15 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
57 |
52.34 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.99 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
56 |
52.58 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Eske Kramhøft |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
51 |
54.32 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.75 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
42 |
57.62 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.42 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mathias Stoel Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
41 |
58.43 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.15 |
(+7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tobias Mølgård Bloch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
38 |
59.74 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Simon Vad Chawes |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
37 |
59.98 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ayman Sawyer Benali |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
20 |
1:13.45 |
+37.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Vigfus Simonsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
18 |
1:16.00 |
+40.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+16.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Vincent Trebbien |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
13 |
1:24.29 |
+48.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+24.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:19:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer (Kage H16) 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
370 |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Schnack |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
317 |
29.56 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
302 |
30.03 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Langkær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
293 |
30.35 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
285 |
30.60 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
284 |
30.64 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
280 |
30.80 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
248 |
32.06 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
247 |
32.10 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.95 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
223 |
33.22 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
222 |
33.28 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
208 |
33.98 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.48 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Christiansen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
205 |
34.18 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
200 |
34.47 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Brodersen Stibolt |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
188 |
35.17 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
183 |
35.49 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
178 |
35.82 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
177 |
35.86 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
176 |
35.96 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicolai Funch Madsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
175 |
36.01 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marius Alterskjær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
170 |
36.36 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
161 |
37.04 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
152 |
37.73 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
146 |
38.28 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.41 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
133 |
39.44 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.71 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
127 |
40.06 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.49 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:19:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer (Kage H16) 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
512 |
25.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.57 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
412 |
27.08 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.61 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
396 |
27.45 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Warberg |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
388 |
27.63 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.13 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
360 |
28.32 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Neiiendam |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
359 |
28.34 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
354 |
28.48 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
343 |
28.78 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
338 |
28.92 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
324 |
29.35 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
318 |
29.51 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
296 |
30.24 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
280 |
30.78 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
275 |
30.98 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
212 |
33.77 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
209 |
33.95 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:19:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer (Kage H16) 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb Heat x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
555 |
24.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.68 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
555 |
24.52 |
= |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.30 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
494 |
25.50 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.52 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
425 |
26.80 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Grimstrup |
1979 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
397 |
27.41 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
393 |
27.50 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:19:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 14:21.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
166 |
4:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
128 |
4:26.59 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+26.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lillie Elton Koch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
104 |
4:45.95 |
+41.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+45.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elena Demsitz |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
78 |
5:14.54 |
+1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v 125m |
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
353 |
3:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.55 |
(-12.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
350 |
3:10.90 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.31 |
(-8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
253 |
3:32.63 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.47 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
244 |
3:35.26 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.40 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
227 |
3:40.54 |
+30.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.91 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
133 |
4:23.23 |
+1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
538 |
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.02 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
441 |
2:56.78 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.75 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
414 |
3:00.49 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.08 |
(-10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
380 |
3:05.66 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.51 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
344 |
3:12.04 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.01 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
299 |
3:21.11 |
+35.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.13 |
(-9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer 15-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
460 |
2:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.22 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
442 |
2:56.60 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.78 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
382 |
3:05.38 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.19 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
366 |
3:08.02 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.32 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 14:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 14:49.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
144 |
3:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
120 |
4:03.30 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
119 |
4:03.82 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:12:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
336 |
2:52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.21 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
260 |
3:08.20 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.35 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
259 |
3:08.29 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.47 |
(-24.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
249 |
3:10.85 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.60 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
206 |
3:23.33 |
+30.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.17 |
(-15.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
147 |
3:47.33 |
+54.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.08 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
V 75m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:12:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
418 |
2:40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.92 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
417 |
2:40.72 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.13 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
388 |
2:44.69 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.95 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
343 |
2:51.54 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.22 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
310 |
2:57.45 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.33 |
(-10.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
186 |
3:30.37 |
+49.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.24 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej berør v 25m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:12:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
440 |
2:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.60 |
(+7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Winkel Ravn |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
331 |
2:53.65 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.14 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Grimstrup |
1979 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
260 |
3:08.09 |
+30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:12:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 15:14.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSK's Super girls |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
345 |
|
|
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
|
31.79 |
|
|
|
|
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
|
34.78 |
|
|
|
|
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
1170AB |
|
33.66 |
|
|
|
|
1:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
|
31.60 |
|
|
|
|
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
MK’s fiskepinde |
12 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
322 |
|
|
2:14.86 |
+3.03 |
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
32.11 |
|
|
|
|
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
1060AH |
|
33.26 |
|
|
|
|
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
1056AH |
|
36.08 |
|
|
|
|
1:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Alichkina |
2010 |
1084AP |
|
33.41 |
|
|
|
|
2:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fr.sund power girls 4 |
12 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
208 |
|
|
2:36.06 |
+24.23 |
|
|
|
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
1020AQ |
|
43.58 |
|
|
|
|
43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
1092AO |
|
38.80 |
|
|
|
|
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
1160AE |
|
38.49 |
|
|
|
|
2:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Skov |
2012 |
1274AE |
|
35.19 |
|
|
|
|
2:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSK's Wonder women |
11 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
207 |
|
|
2:36.36 |
+24.53 |
|
|
|
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
1168AB |
|
36.33 |
|
|
|
|
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
1296AD |
|
49.33 |
|
|
|
|
1:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
1196AH |
|
36.85 |
|
|
|
|
2:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bødiker |
2012 |
1276AB |
|
33.85 |
|
|
|
|
2:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK superpiger 1 |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
168 |
|
|
2:47.49 |
+35.66 |
|
|
|
|
Manola Spellerberg |
2012 |
1262AA |
|
42.07 |
|
|
|
|
42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
1254AA |
|
43.94 |
|
|
|
|
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
1204AA |
|
39.70 |
|
|
|
|
2:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
1296AA |
|
41.78 |
|
|
|
|
2:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK superpiger 2 |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
149 |
|
|
2:54.36 |
+42.53 |
|
|
|
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
1264AA |
|
39.81 |
|
|
|
|
39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
1284AA |
|
57.87 |
|
|
|
|
1:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malia Hoffer |
2012 |
1238AB |
|
34.97 |
|
|
|
|
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilje Kodal |
2012 |
1242AA |
|
41.71 |
|
|
|
|
2:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HSK superpiger 3 |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
128 |
|
|
3:03.52 |
+51.69 |
|
|
|
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
1222AA |
|
47.99 |
|
|
|
|
47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
1242AB |
|
45.09 |
|
|
|
|
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
1232AB |
|
41.64 |
|
|
|
|
2:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
1230AB |
|
48.80 |
|
|
|
|
3:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSK superpiger 4 |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
105 |
|
|
3:15.75 |
+1:03.9 |
|
|
|
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
1252AB |
|
55.33 |
|
|
|
|
55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
1226AB |
|
43.81 |
|
|
|
|
1:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
1314AE |
|
50.54 |
|
|
|
|
2:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Beck |
2013 |
1346AA |
|
46.07 |
|
|
|
|
3:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vest Power puff pigerne |
10 |
Vest-Brøndby |
|
|
101 |
|
|
3:18.14 |
+1:06.3 |
|
|
|
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
1284AF |
|
44.50 |
|
|
|
|
44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Østrup |
2013 |
1314AC |
|
48.64 |
|
|
|
|
1:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
1324AB |
|
53.52 |
|
|
|
|
2:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Mattulat |
2012 |
1286AF |
|
51.48 |
|
|
|
|
3:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HSK superpiger 5 |
9 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
83 |
|
|
3:32.05 |
+1:20.2 |
|
|
|
|
Ellinor Zeller |
2013 |
1362AC |
|
54.03 |
|
|
|
|
54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
1308AA |
|
58.46 |
|
|
|
|
1:52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
1302AB |
|
48.39 |
|
|
|
|
2:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Lillie Elton Koch |
2013 |
1358AC |
|
51.17 |
|
|
|
|
3:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vest flyvefisk |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
253 |
|
|
2:26.10 |
+14.27 |
|
|
|
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
0978AD |
|
37.02 |
|
|
|
|
37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ina Højsteen |
2010 |
1068AB |
|
37.53 |
|
|
|
|
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lissie Murphy |
2010 |
1074AD |
|
36.45 |
|
|
|
|
1:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
1122AB |
|
35.10 |
|
|
|
|
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fr.sund power girls 3 |
12 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
1006AG |
|
33.54 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
1156AE |
|
35.84 |
|
|
|
|
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
1048AC |
|
34.91 |
|
|
|
|
1:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Alba Kunak |
2010 |
1012AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:19:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer 13-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
VG17 Damer 1 |
16 |
VG 17 |
|
|
563 |
|
|
1:51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
|
28.85 |
|
|
|
|
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
|
27.64 |
|
|
|
|
56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
0708AA |
|
27.30 |
|
|
|
|
1:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
|
28.19 |
|
|
|
|
1:51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
VG17 Damer 2 |
17 |
VG 17 |
|
|
528 |
|
|
1:54.44 |
+2.46 |
|
|
|
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
|
28.53 |
|
|
|
|
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
|
28.06 |
|
|
|
|
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
|
28.42 |
|
|
|
|
1:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
|
29.43 |
|
|
|
|
1:54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
VG17 Dansemus |
14 |
VG 17 |
|
|
486 |
|
|
1:57.58 |
+5.60 |
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
|
29.27 |
|
|
|
|
29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
0884AH |
|
29.01 |
|
|
|
|
58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
0858AF |
|
30.95 |
|
|
|
|
1:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
0806AD |
|
28.35 |
|
|
|
|
1:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
MK31 piger 1 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
486 |
|
|
1:57.62 |
+5.64 |
|
|
|
|
Naja Kammann |
2008 |
0826AM |
|
28.04 |
|
|
|
|
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
0744AQ |
|
29.49 |
|
|
|
|
57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lyse |
2007 |
0768AO |
|
30.08 |
|
|
|
|
1:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
0836AA |
|
30.01 |
|
|
|
|
1:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fr.sund power girls 1 |
17 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
456 |
|
|
2:00.09 |
+8.11 |
|
|
|
|
Julie Sonne |
2005 |
0532AX |
|
31.37 |
|
|
|
|
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
|
29.93 |
|
|
|
|
1:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
|
30.17 |
|
|
|
|
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
|
28.62 |
|
|
|
|
2:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vestegnens Boss Ladies 1 |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
445 |
|
|
2:01.11 |
+9.13 |
|
|
|
|
Amalie Møller |
2007 |
0762AK |
|
30.10 |
|
|
|
|
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
|
30.18 |
|
|
|
|
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Munk |
2008 |
0818AD |
|
31.33 |
|
|
|
|
1:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
|
29.50 |
|
|
|
|
2:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
VG17 Danserinder |
15 |
VG 17 |
|
|
415 |
|
|
2:03.93 |
+11.95 |
|
|
|
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
|
31.34 |
|
|
|
|
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Højsteen |
2007 |
0714AE |
|
28.82 |
|
|
|
|
1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Janning |
2009 |
0968AE |
|
32.46 |
|
|
|
|
1:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
|
31.31 |
|
|
|
|
2:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
VG17 Banjomus |
15 |
VG 17 |
|
|
389 |
|
|
2:06.64 |
+14.66 |
|
|
|
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
0716AF |
|
30.82 |
|
|
|
|
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
1006AJ |
|
32.74 |
|
|
|
|
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
|
33.16 |
|
|
|
|
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
|
29.92 |
|
|
|
|
2:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
VG17 Vild med Dansere |
14 |
VG 17 |
|
|
374 |
|
|
2:08.31 |
+16.33 |
|
|
|
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
0916AB |
|
32.99 |
|
|
|
|
32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
0848AF |
|
30.53 |
|
|
|
|
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
0924AH |
|
32.65 |
|
|
|
|
1:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
0994AB |
|
32.14 |
|
|
|
|
2:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vestegnens Boss Ladies 2 |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
365 |
|
|
2:09.33 |
+17.35 |
|
|
|
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
0774AH |
|
32.69 |
|
|
|
|
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
0954BD |
|
33.27 |
|
|
|
|
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
|
32.75 |
|
|
|
|
1:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
|
30.62 |
|
|
|
|
2:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
VG17 Er det snart jul? |
14 |
VG 17 |
|
|
329 |
|
|
2:13.99 |
+22.01 |
|
|
|
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
0918AI |
|
33.58 |
|
|
|
|
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Kristensen |
2009 |
0958AE |
|
33.37 |
|
|
|
|
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
0898AR |
|
32.93 |
|
|
|
|
1:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
0918BA |
|
34.11 |
|
|
|
|
2:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vest flyvefisk |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
253 |
|
|
2:26.10 |
+34.12 |
|
|
|
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
0978AD |
|
37.02 |
|
|
|
|
37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Ina Højsteen |
2010 |
1068AB |
|
37.53 |
|
|
|
|
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lissie Murphy |
2010 |
1074AD |
|
36.45 |
|
|
|
|
1:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
1122AB |
|
35.10 |
|
|
|
|
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:19:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 15:30.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
MK’s fiskefileter |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
274 |
|
|
2:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
0965BD |
|
30.65 |
|
|
|
|
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
|
30.80 |
|
|
|
|
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
0911BB |
|
31.63 |
|
|
|
|
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
0967BE |
|
32.75 |
|
|
|
|
2:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSK's Supermænd |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
246 |
|
|
2:10.51 |
+4.68 |
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
|
34.73 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
|
31.35 |
|
|
|
|
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
|
33.07 |
|
|
|
|
1:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
|
31.36 |
|
|
|
|
2:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vest tågehorn |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
230 |
|
|
2:13.38 |
+7.55 |
|
|
|
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
|
31.36 |
|
|
|
|
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
0963BG |
|
33.26 |
|
|
|
|
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
1001AM |
|
34.79 |
|
|
|
|
1:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Tordrup |
2010 |
1057AF |
|
33.97 |
|
|
|
|
2:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HVSK drenge 2 |
13 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
226 |
|
|
2:14.13 |
+8.30 |
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
30.10 |
|
|
|
|
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
1131AA |
|
35.96 |
|
|
|
|
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Helleberg |
2009 |
0915AB |
|
32.94 |
|
|
|
|
1:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
0987BC |
|
35.13 |
|
|
|
|
2:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSK's Batmænd |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
183 |
|
|
2:23.99 |
+18.16 |
|
|
|
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
1009AB |
|
37.62 |
|
|
|
|
37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
0903AD |
|
35.91 |
|
|
|
|
1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
1149AH |
|
34.30 |
|
|
|
|
1:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
1237AD |
|
36.16 |
|
|
|
|
2:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK spækhuggere |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
150 |
|
|
2:33.83 |
+28.00 |
|
|
|
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
1181AA |
|
39.44 |
|
|
|
|
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
1183AA |
|
40.57 |
|
|
|
|
1:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Johns |
2011 |
1101AA |
|
37.46 |
|
|
|
|
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Klintø |
2011 |
1115AA |
|
36.36 |
|
|
|
|
2:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
De Bornholmske Horre 2 |
13 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
149 |
|
|
2:34.03 |
+28.20 |
|
|
|
|
Valdemar Christiansen |
2009 |
0963BF |
|
35.11 |
|
|
|
|
35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Funch Madsen |
2009 |
0997BI |
|
37.68 |
|
|
|
|
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villiam Frandsen |
2010 |
1015AN |
|
46.30 |
|
|
|
|
1:59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Nielsen |
2010 |
1057AB |
|
34.94 |
|
|
|
|
2:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vest's skumbanner |
12 |
Vest-Brøndby |
|
|
147 |
|
|
2:34.65 |
+28.82 |
|
|
|
|
Magnus Kleis |
2010 |
1025AC |
|
36.96 |
|
|
|
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
1133AF |
|
38.29 |
|
|
|
|
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
1055AF |
|
38.96 |
|
|
|
|
1:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
1141AJ |
|
40.44 |
|
|
|
|
2:34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
GSK's Spider mænd |
11 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
134 |
|
|
2:39.78 |
+33.95 |
|
|
|
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
1251AE |
|
42.79 |
|
|
|
|
42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
1143AF |
|
39.07 |
|
|
|
|
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Krogh |
2011 |
1133AC |
|
39.64 |
|
|
|
|
2:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bech |
2011 |
1135AC |
|
38.28 |
|
|
|
|
2:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HSK supermænd |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
85 |
|
|
3:05.51 |
+59.68 |
|
|
|
|
Alvin Bøgh Carlsen |
2012 |
1289AB |
|
50.50 |
|
|
|
|
50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilyas Abdi |
2012 |
1217AB |
|
45.28 |
|
|
|
|
1:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Hansen |
2012 |
1239AD |
|
45.58 |
|
|
|
|
2:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
1209AB |
|
44.15 |
|
|
|
|
3:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vest Legendariske |
11 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Felix Feng Høstergaard |
2012 |
1247AE |
|
46.70 |
|
|
|
|
46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Dalsaa |
2011 |
1105AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kleis |
2014 |
1433AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
1109AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:28:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer 14-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
VG17 Herrer 1 |
20 |
VG 17 |
|
|
574 |
|
|
1:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Haakansson |
2006 |
0609AA |
|
24.78 |
|
|
|
|
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
|
24.12 |
|
|
|
|
48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
0675AD |
|
24.59 |
|
|
|
|
1:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
0651AH |
|
24.91 |
|
|
|
|
1:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fr.sund power boys 1 |
18 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
501 |
|
|
1:42.97 |
+4.57 |
|
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
|
25.33 |
|
|
|
|
25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nyland |
2007 |
0789AJ |
|
26.64 |
|
|
|
|
51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
|
26.11 |
|
|
|
|
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
|
24.89 |
|
|
|
|
1:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MK31 drenge 1 |
16 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
424 |
|
|
1:48.86 |
+10.46 |
|
|
|
|
August Winkel Ravn |
2006 |
0643AR |
|
26.56 |
|
|
|
|
26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
0631AH |
|
27.56 |
|
|
|
|
54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
|
26.85 |
|
|
|
|
1:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
|
27.89 |
|
|
|
|
1:48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vestegnens Hårde Drenge |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
322 |
|
|
1:59.24 |
+20.84 |
|
|
|
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
|
29.87 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Hansen |
2009 |
0987AE |
|
29.80 |
|
|
|
|
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
|
30.73 |
|
|
|
|
1:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Gregersen |
2008 |
0859AI |
|
28.84 |
|
|
|
|
1:59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
VG17 Bas arm |
14 |
VG 17 |
|
|
315 |
|
|
2:00.10 |
+21.70 |
|
|
|
|
Noah Nygaard |
2008 |
0807AE |
|
34.79 |
|
|
|
|
34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
|
30.22 |
|
|
|
|
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
|
28.93 |
|
|
|
|
1:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
|
26.16 |
|
|
|
|
2:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
De Bornholmske Horre 3 |
15 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
195 |
|
|
2:20.91 |
+42.51 |
|
|
|
|
Christoffer Andersen |
2007 |
0727AL |
|
33.68 |
|
|
|
|
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Hallberg |
2009 |
0923AE |
|
38.07 |
|
|
|
|
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
0973AE |
|
34.31 |
|
|
|
|
1:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Brodersen Stibolt |
2009 |
0981BC |
|
34.85 |
|
|
|
|
2:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:28:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 15:31.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|