Results for Vest Senior/Junior Langbane 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer Junior - Finale |
|
|
DR |
4:03.98 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Herlev Svømning (DEN) |
London (GBR) |
29-07-2012 |
|
|
|
|
DJR |
4:14.61 |
|
|
|
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Helsinki (FIN) |
15-07-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
655 |
4:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.89 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
640 |
4:34.26 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.46 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
605 |
4:39.51 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.21 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
605 |
4:39.53 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.76 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
594 |
4:41.20 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.70 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
557 |
4:47.39 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.82 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
550 |
4:48.48 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.48 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
545 |
4:49.37 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.63 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
537 |
4:50.85 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.38 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
535 |
4:51.19 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.68 |
(+6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
512 |
4:55.57 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.69 |
(-14.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
483 |
5:01.34 |
+29.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.32 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
482 |
5:01.57 |
+29.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.00 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
479 |
5:02.15 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.30 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
429 |
5:13.29 |
+41.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.78 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
419 |
5:15.82 |
+43.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.85 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
363 |
5:31.42 |
+59.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.45 |
(+26.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 17:10:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer Senior - Finale |
|
|
DR |
4:03.98 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Herlev Svømning (DEN) |
London (GBR) |
29-07-2012 |
|
|
|
|
DJR |
4:14.61 |
|
|
|
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Helsinki (FIN) |
15-07-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
774 |
4:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.09 |
(+8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
721 |
4:23.69 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.05 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
700 |
4:26.19 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.93 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
687 |
4:27.93 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.22 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
667 |
4:30.61 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.14 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
656 |
4:32.03 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.75 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
650 |
4:32.97 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.56 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
648 |
4:33.14 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.34 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
620 |
4:37.17 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.73 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
598 |
4:40.61 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.14 |
(+10.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
590 |
4:41.80 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.66 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
572 |
4:44.74 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.56 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
534 |
4:51.28 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.49 |
(+7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
534 |
4:51.37 |
+33.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.96 |
(+8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
|
506 |
4:56.58 |
+39.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.64 |
(+8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
330 |
5:41.87 |
+1:24.40 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 5:44.03 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
71 |
9:30.29 |
+5:12.82 |
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 9:05.97 |
(+24.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 17:10:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2023 17:23.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Junior - Finale |
|
|
DR |
3:44.40 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
3:53.78 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Helsinki (FIN) |
04-07-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
669 |
4:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.02 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
653 |
4:13.58 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.60 |
(+8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
|
651 |
4:13.90 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.55 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
642 |
4:15.08 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.06 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
626 |
4:17.20 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.02 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
625 |
4:17.32 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.87 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
606 |
4:20.04 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.40 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
|
589 |
4:22.41 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.25 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
583 |
4:23.30 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.33 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
580 |
4:23.87 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.52 |
(+11.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
568 |
4:25.67 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.44 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
566 |
4:25.89 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.56 |
(+9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
556 |
4:27.48 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.86 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
555 |
4:27.79 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.39 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
554 |
4:27.91 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.59 |
(+8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
541 |
4:29.96 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.38 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
539 |
4:30.32 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.14 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
538 |
4:30.45 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.30 |
(+11.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
536 |
4:30.86 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.19 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
531 |
4:31.68 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.19 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
527 |
4:32.34 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.16 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
521 |
4:33.35 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.12 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
520 |
4:33.53 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.86 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
520 |
4:33.58 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.21 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
520 |
4:33.66 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.95 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
517 |
4:34.14 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.76 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
|
516 |
4:34.30 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.48 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
510 |
4:35.32 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.80 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
509 |
4:35.49 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.45 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
502 |
4:36.74 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.90 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
491 |
4:38.79 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.65 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
482 |
4:40.49 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.76 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
476 |
4:41.69 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.98 |
(+9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
475 |
4:42.02 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.80 |
(+15.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
425 |
4:52.53 |
+40.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.99 |
(+10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
307 |
5:25.98 |
+1:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 17:42:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Senior - Finale |
|
|
DR |
3:44.40 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
3:53.78 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Helsinki (FIN) |
04-07-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
743 |
4:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.85 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
732 |
4:04.15 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.02 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
731 |
4:04.27 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.89 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
625 |
4:17.34 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.70 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
601 |
4:20.65 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.24 |
(+7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
554 |
4:27.86 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.39 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 17:42:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 09:03.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk Svømme Klub (DE |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
|
|
DJR |
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Indianapolis (USA) |
28-08-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
751 |
26.04 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
739 |
26.17 |
+0.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.23 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
|
714 |
26.48 |
+0.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
699 |
26.67 |
+0.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.82 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
694 |
26.73 |
+0.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.44 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
679 |
26.93 |
+0.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
650 |
27.32 |
+1.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
643 |
27.42 |
+1.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.55 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
630 |
27.61 |
+1.57 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
628 |
27.64 |
+1.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
624 |
27.69 |
+1.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
623 |
27.70 |
+1.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
621 |
27.73 |
+1.69 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.85 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
621 |
27.73 |
+1.69 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
614 |
27.84 |
+1.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
609 |
27.92 |
+1.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
604 |
27.99 |
+1.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
603 |
28.01 |
+1.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
603 |
28.01 |
+1.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
601 |
28.04 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
601 |
28.04 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
596 |
28.12 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
588 |
28.24 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
586 |
28.27 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
586 |
28.28 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
585 |
28.30 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
584 |
28.31 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
583 |
28.33 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
582 |
28.35 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
578 |
28.41 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
577 |
28.42 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
575 |
28.45 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Karoline Kristensen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
574 |
28.48 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.96 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
572 |
28.50 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
571 |
28.52 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
567 |
28.59 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.11 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
567 |
28.59 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
566 |
28.60 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
566 |
28.60 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
565 |
28.63 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
553 |
28.83 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
548 |
28.92 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
539 |
29.07 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
538 |
29.09 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.42 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
535 |
29.14 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
531 |
29.22 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
529 |
29.25 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
529 |
29.26 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
527 |
29.30 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
525 |
29.34 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=51 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
523 |
29.36 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=51 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
523 |
29.36 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
522 |
29.38 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
520 |
29.42 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
520 |
29.43 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
518 |
29.47 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
516 |
29.51 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
515 |
29.52 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
514 |
29.53 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
512 |
29.57 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
511 |
29.59 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
509 |
29.64 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
508 |
29.65 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
506 |
29.69 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
506 |
29.70 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
501 |
29.79 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
499 |
29.84 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
492 |
29.97 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
488 |
30.06 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
|
482 |
30.17 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
482 |
30.18 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=72 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
479 |
30.25 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=72 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
479 |
30.25 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
473 |
30.36 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
467 |
30.50 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
466 |
30.52 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
465 |
30.55 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
463 |
30.59 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
461 |
30.64 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
70 |
57.23 |
+31.19 |
|
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 53.52 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 18:11:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 08:52.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk Svømme Klub (DE |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
|
|
DJR |
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Indianapolis (USA) |
28-08-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
746 |
26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.04 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
|
728 |
26.31 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.48 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
718 |
26.43 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.67 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
713 |
26.49 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.17 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
663 |
27.14 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
658 |
27.21 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
640 |
27.46 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
609 |
27.92 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 16:34:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk Svømme Klub (DE |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
|
|
DJR |
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Indianapolis (USA) |
28-08-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
647 |
27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
641 |
27.45 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.64 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
636 |
27.51 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
626 |
27.66 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.01 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
619 |
27.77 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.01 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
608 |
27.93 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
607 |
27.95 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
566 |
28.61 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 16:34:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 16:34.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
22.36 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Esbjerg (DEN) |
11-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
23.07 |
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svømning (DEN) |
Brønshøj (DEN) |
29-03-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
655 |
24.07 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.72 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
649 |
24.15 |
+0.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.66 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
641 |
24.24 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.11 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
635 |
24.32 |
+0.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.82 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
629 |
24.40 |
+0.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.74 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
628 |
24.41 |
+0.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.62 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
620 |
24.52 |
+0.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.25 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicklas Rasmussen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
614 |
24.59 |
+0.52 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.19 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
609 |
24.66 |
+0.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.11 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
605 |
24.71 |
+0.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.89 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
600 |
24.79 |
+0.72 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.49 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
597 |
24.82 |
+0.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.04 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
597 |
24.83 |
+0.76 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
595 |
24.85 |
+0.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.07 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
590 |
24.93 |
+0.86 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.35 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
587 |
24.96 |
+0.89 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 23.86 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
585 |
25.00 |
+0.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
584 |
25.01 |
+0.94 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.51 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
|
576 |
25.12 |
+1.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.89 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
576 |
25.13 |
+1.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.72 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
573 |
25.17 |
+1.10 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
573 |
25.17 |
+1.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.63 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
|
570 |
25.21 |
+1.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.88 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
567 |
25.25 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.82 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
566 |
25.27 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.93 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
564 |
25.30 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.09 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
560 |
25.36 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.19 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
|
557 |
25.40 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.67 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
553 |
25.46 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.87 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
553 |
25.47 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.41 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
552 |
25.49 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.48 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
551 |
25.50 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.99 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
Swim Team Odense |
|
547 |
25.56 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.69 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
544 |
25.61 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.54 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
544 |
25.61 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.03 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
532 |
25.79 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.26 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
531 |
25.82 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
529 |
25.84 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
529 |
25.85 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
524 |
25.92 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.21 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
524 |
25.93 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.29 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
523 |
25.94 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.68 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
521 |
25.97 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.39 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=44 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
|
520 |
26.00 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=44 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
520 |
26.00 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.02 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
517 |
26.05 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
516 |
26.06 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.51 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
514 |
26.09 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.06 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
514 |
26.10 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.74 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
509 |
26.18 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.46 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Samuel Krogh Laursen |
2007 |
Harlev Idræts Klub |
|
504 |
26.26 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.79 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
494 |
26.45 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.61 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
493 |
26.46 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.71 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=54 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
492 |
26.48 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.60 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=54 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
492 |
26.48 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.32 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
490 |
26.51 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
490 |
26.52 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
489 |
26.53 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
489 |
26.54 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.61 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
487 |
26.57 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.26 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
487 |
26.57 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.15 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
485 |
26.60 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.42 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
478 |
26.73 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.34 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
|
474 |
26.80 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.74 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
|
472 |
26.84 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
472 |
26.85 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
470 |
26.88 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
Frem Odense |
|
466 |
26.96 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
|
465 |
26.98 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.14 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=70 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
458 |
27.12 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.35 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=70 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
458 |
27.12 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.63 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
457 |
27.14 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
455 |
27.17 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.95 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
452 |
27.24 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.75 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
451 |
27.26 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
449 |
27.30 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
448 |
27.32 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.85 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
445 |
27.38 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.18 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
444 |
27.40 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.80 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
443 |
27.41 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
442 |
27.44 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
440 |
27.48 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.51 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
431 |
27.67 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.17 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
427 |
27.75 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
425 |
27.81 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
417 |
27.98 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
286 |
31.73 |
+7.66 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 18:25:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 10:45.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
22.36 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Esbjerg (DEN) |
11-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
23.07 |
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svømning (DEN) |
Brønshøj (DEN) |
29-03-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
653 |
24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.15 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
653 |
24.10 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.32 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
649 |
24.15 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.07 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
634 |
24.34 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.24 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
628 |
24.41 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.41 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
627 |
24.42 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.52 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
620 |
24.52 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.66 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
533 |
25.78 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.40 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 16:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
22.36 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Esbjerg (DEN) |
11-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
23.07 |
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svømning (DEN) |
Brønshøj (DEN) |
29-03-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
609 |
24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.85 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
605 |
24.71 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.71 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
600 |
24.78 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.82 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
|
572 |
25.18 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
|
571 |
25.19 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.21 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
569 |
25.22 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.17 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
569 |
25.23 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
379 |
28.88 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.13 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 16:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 16:38.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
31.31 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Otopeni (ROU) |
06-07-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
720 |
32.80 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
706 |
33.01 |
+0.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
691 |
33.25 |
+0.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
676 |
33.49 |
+0.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
661 |
33.74 |
+0.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
|
633 |
34.23 |
+1.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
626 |
34.35 |
+1.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
624 |
34.39 |
+1.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
611 |
34.63 |
+1.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
611 |
34.64 |
+1.84 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
|
608 |
34.70 |
+1.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
597 |
34.91 |
+2.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.32 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
584 |
35.17 |
+2.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
582 |
35.21 |
+2.41 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
581 |
35.22 |
+2.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
572 |
35.41 |
+2.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
571 |
35.43 |
+2.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
568 |
35.50 |
+2.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
552 |
35.82 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
551 |
35.84 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
549 |
35.89 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
547 |
35.94 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
546 |
35.96 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.39 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
534 |
36.22 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.91 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
522 |
36.51 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
|
512 |
36.75 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
505 |
36.90 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
504 |
36.93 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.45 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
504 |
36.94 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
503 |
36.95 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
500 |
37.02 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
499 |
37.05 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
492 |
37.22 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
491 |
37.26 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
491 |
37.26 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
479 |
37.57 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.80 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
472 |
37.75 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
471 |
37.77 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.27 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
471 |
37.78 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
464 |
37.95 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
440 |
38.65 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
425 |
39.08 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.16 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
424 |
39.11 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.52 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
424 |
39.12 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 18:24:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2023 19:47.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
31.31 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Otopeni (ROU) |
06-07-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
707 |
32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
698 |
33.13 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
681 |
33.41 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
668 |
33.62 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
659 |
33.77 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
638 |
34.14 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
|
629 |
34.30 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
621 |
34.45 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:42:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
31.31 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Otopeni (ROU) |
06-07-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
|
622 |
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
620 |
34.47 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.63 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
562 |
35.61 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
560 |
35.65 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
554 |
35.78 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
548 |
35.92 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
541 |
36.06 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
514 |
36.69 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:42:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:42.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
27.08 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Gwangju (KOR) |
23-07-2019 |
|
|
|
|
DJR |
27.97 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Hódmezővásárhely (HUN) |
08-07-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
760 |
28.43 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
682 |
29.47 |
+1.04 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
651 |
29.94 |
+1.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
636 |
30.17 |
+1.74 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
621 |
30.41 |
+1.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
615 |
30.51 |
+2.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
|
610 |
30.59 |
+2.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
605 |
30.68 |
+2.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
603 |
30.71 |
+2.28 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
588 |
30.97 |
+2.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
586 |
31.01 |
+2.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
583 |
31.06 |
+2.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
578 |
31.14 |
+2.71 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
559 |
31.50 |
+3.07 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
559 |
31.50 |
+3.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Harlev Idræts Klub |
|
553 |
31.60 |
+3.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
546 |
31.74 |
+3.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
544 |
31.78 |
+3.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
538 |
31.90 |
+3.47 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
|
538 |
31.90 |
+3.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
530 |
32.05 |
+3.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
530 |
32.06 |
+3.63 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
525 |
32.15 |
+3.72 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
517 |
32.32 |
+3.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
515 |
32.36 |
+3.93 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
514 |
32.38 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
Swim Team Odense |
|
514 |
32.39 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
507 |
32.53 |
+4.10 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
498 |
32.73 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
485 |
33.02 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
475 |
33.24 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
475 |
33.25 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
473 |
33.29 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
473 |
33.30 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
463 |
33.53 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
456 |
33.71 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
454 |
33.76 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
453 |
33.77 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
452 |
33.79 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
450 |
33.85 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
446 |
33.95 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
441 |
34.08 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
439 |
34.12 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
438 |
34.16 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
430 |
34.37 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
427 |
34.45 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
424 |
34.52 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
410 |
34.91 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
408 |
34.96 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
407 |
35.01 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
406 |
35.03 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
402 |
35.15 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
393 |
35.41 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
392 |
35.43 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
367 |
36.22 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
365 |
36.30 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Mads Jeppesen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
332 |
37.46 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.97 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:16:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:51.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
27.08 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Gwangju (KOR) |
23-07-2019 |
|
|
|
|
DJR |
27.85 |
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Aarhus (DEN) |
05-03-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
808 |
27.85 |
|
|
|
DJR |
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
647 |
30.00 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
614 |
30.53 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
613 |
30.54 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
603 |
30.71 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
586 |
31.00 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
534 |
31.97 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:49:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
27.08 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Gwangju (KOR) |
23-07-2019 |
|
|
|
|
DJR |
27.85 |
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Aarhus (DEN) |
05-03-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
578 |
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Harlev Idræts Klub |
|
548 |
31.71 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
532 |
32.02 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
524 |
32.17 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
514 |
32.39 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
513 |
32.41 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
509 |
32.50 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
|
508 |
32.52 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:49:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 18:47.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
27.63 |
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Kazan (RUS) |
05-08-2015 |
|
|
|
|
DJR |
28.51 |
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Antwerp (BEL) |
06-07-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
770 |
29.43 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
743 |
29.78 |
+0.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
718 |
30.12 |
+0.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.61 |
708 |
30.26 |
+0.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.61 |
708 |
30.27 |
+0.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.62 |
705 |
30.31 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
678 |
30.71 |
+1.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
674 |
30.77 |
+1.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
665 |
30.90 |
+1.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
639 |
31.31 |
+1.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.58 |
630 |
31.46 |
+2.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.04 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
627 |
31.51 |
+2.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
619 |
31.65 |
+2.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.63 |
618 |
31.66 |
+2.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
609 |
31.82 |
+2.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
604 |
31.90 |
+2.47 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
586 |
32.23 |
+2.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
+0.56 |
584 |
32.26 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.97 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
580 |
32.34 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.70 |
579 |
32.37 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
572 |
32.49 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.57 |
562 |
32.68 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
542 |
33.08 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
537 |
33.18 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
+0.65 |
534 |
33.25 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
531 |
33.30 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
530 |
33.33 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
529 |
33.35 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
525 |
33.43 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.55 |
520 |
33.54 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
517 |
33.61 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
514 |
33.66 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
514 |
33.67 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.96 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
513 |
33.70 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
511 |
33.74 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
509 |
33.78 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
509 |
33.78 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.73 |
507 |
33.82 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
501 |
33.96 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.68 |
497 |
34.06 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
490 |
34.21 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Karoline Kristensen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.61 |
489 |
34.24 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.37 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
486 |
34.30 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.63 |
483 |
34.38 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
477 |
34.52 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.62 |
475 |
34.56 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.75 |
470 |
34.69 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
468 |
34.73 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
461 |
34.91 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
458 |
34.99 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.65 |
453 |
35.12 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
+0.64 |
444 |
35.36 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
441 |
35.43 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
405 |
36.46 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.54 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:19:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2023 19:46.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
27.63 |
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Kazan (RUS) |
05-08-2015 |
|
|
|
|
DJR |
28.51 |
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Antwerp (BEL) |
06-07-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
765 |
29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
758 |
29.59 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
722 |
30.07 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
710 |
30.24 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.61 |
700 |
30.38 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
686 |
30.58 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
677 |
30.72 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
633 |
31.41 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:33:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
27.63 |
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Kazan (RUS) |
05-08-2015 |
|
|
|
|
DJR |
28.51 |
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Antwerp (BEL) |
06-07-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
680 |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
652 |
31.11 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
647 |
31.18 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
612 |
31.77 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
592 |
32.12 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
592 |
32.13 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.23 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.58 |
583 |
32.28 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.64 |
570 |
32.53 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:33:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:34.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
25.43 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Brønshøj (DEN) |
15-04-2016 |
|
|
|
|
DJR |
25.57 |
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Otopeni (ROU) |
05-07-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
777 |
26.10 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.97 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
706 |
26.95 |
+0.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.93 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
683 |
27.25 |
+1.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.01 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
652 |
27.67 |
+1.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.97 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
635 |
27.92 |
+1.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.60 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
633 |
27.94 |
+1.84 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.60 |
633 |
27.95 |
+1.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.23 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
627 |
28.04 |
+1.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.14 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
625 |
28.07 |
+1.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.56 |
605 |
28.37 |
+2.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
600 |
28.45 |
+2.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.58 |
592 |
28.58 |
+2.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.12 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
587 |
28.65 |
+2.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
577 |
28.82 |
+2.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
576 |
28.83 |
+2.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
576 |
28.84 |
+2.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.55 |
571 |
28.92 |
+2.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
569 |
28.95 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
552 |
29.25 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
550 |
29.28 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
546 |
29.35 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
544 |
29.39 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
536 |
29.54 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
533 |
29.59 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.45 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
532 |
29.61 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
530 |
29.64 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
520 |
29.84 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
519 |
29.86 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
518 |
29.88 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
504 |
30.14 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.01 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.62 |
494 |
30.36 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
492 |
30.40 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
+0.64 |
492 |
30.40 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
490 |
30.44 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.13 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
483 |
30.57 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
473 |
30.79 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
+0.64 |
471 |
30.84 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
461 |
31.05 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
455 |
31.20 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
447 |
31.38 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
442 |
31.49 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
+0.84 |
440 |
31.55 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.57 |
438 |
31.58 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
436 |
31.64 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.67 |
429 |
31.80 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
417 |
32.10 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.63 |
396 |
32.67 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
387 |
32.93 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
380 |
33.13 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
329 |
34.76 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:12:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2023 19:50.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
25.43 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Brønshøj (DEN) |
15-04-2016 |
|
|
|
|
DJR |
25.57 |
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Otopeni (ROU) |
05-07-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
728 |
26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.10 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.54 |
710 |
26.89 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.95 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
707 |
26.94 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.60 |
654 |
27.64 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
648 |
27.73 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
629 |
28.01 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.58 |
625 |
28.07 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
622 |
28.11 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
25.43 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Brønshøj (DEN) |
15-04-2016 |
|
|
|
|
DJR |
25.57 |
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Otopeni (ROU) |
05-07-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.61 |
611 |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.53 |
605 |
28.37 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.58 |
602 |
28.41 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
587 |
28.65 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
585 |
28.69 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
584 |
28.71 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
570 |
28.94 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:39.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Brønshøj (DEN) |
02-04-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
693 |
27.60 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
685 |
27.71 |
+0.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.18 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
677 |
27.81 |
+0.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
652 |
28.17 |
+0.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
646 |
28.26 |
+0.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
635 |
28.41 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
631 |
28.48 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
618 |
28.68 |
+1.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
587 |
29.17 |
+1.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
585 |
29.20 |
+1.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
582 |
29.26 |
+1.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
582 |
29.26 |
+1.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
575 |
29.37 |
+1.77 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
548 |
29.85 |
+2.25 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
542 |
29.96 |
+2.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
541 |
29.97 |
+2.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
541 |
29.98 |
+2.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
540 |
30.00 |
+2.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
538 |
30.03 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
528 |
30.22 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
525 |
30.28 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
525 |
30.28 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
522 |
30.34 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
517 |
30.42 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
517 |
30.42 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
517 |
30.43 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
511 |
30.55 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
505 |
30.66 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
500 |
30.77 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
498 |
30.82 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
498 |
30.82 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
495 |
30.88 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
495 |
30.88 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
491 |
30.96 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
487 |
31.04 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
487 |
31.05 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
486 |
31.07 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
483 |
31.13 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
483 |
31.13 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
482 |
31.14 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
481 |
31.17 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
480 |
31.18 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
473 |
31.34 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
473 |
31.34 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
472 |
31.36 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
471 |
31.38 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
468 |
31.45 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
464 |
31.55 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
460 |
31.64 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
458 |
31.68 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
456 |
31.73 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
455 |
31.74 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
452 |
31.83 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
449 |
31.89 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
|
448 |
31.92 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
447 |
31.94 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
441 |
32.09 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
437 |
32.18 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=59 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
436 |
32.21 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=59 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
436 |
32.21 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=61 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
432 |
32.31 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=61 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
432 |
32.31 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
431 |
32.34 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
429 |
32.37 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
427 |
32.44 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
416 |
32.71 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
416 |
32.72 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
409 |
32.91 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
402 |
33.10 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
391 |
33.39 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:19:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2023 19:45.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
DR |
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Brønshøj (DEN) |
02-04-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
714 |
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
702 |
27.48 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
656 |
28.11 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
629 |
28.50 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.26 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
629 |
28.50 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
626 |
28.55 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
619 |
28.66 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
616 |
28.70 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 16:42:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
DR |
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Brønshøj (DEN) |
02-04-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
578 |
29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
577 |
29.33 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
572 |
29.43 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
569 |
29.47 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
564 |
29.56 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
563 |
29.58 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
520 |
30.37 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
515 |
30.47 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 16:42:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 16:43.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
22.93 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
23.58 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
673 |
25.41 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
673 |
25.41 |
= |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.25 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
668 |
25.47 |
+0.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
658 |
25.60 |
+0.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
657 |
25.61 |
+0.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
651 |
25.69 |
+0.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.10 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
646 |
25.75 |
+0.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.30 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
636 |
25.89 |
+0.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicklas Rasmussen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
631 |
25.96 |
+0.55 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 25.70 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
621 |
26.09 |
+0.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.29 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
618 |
26.14 |
+0.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
616 |
26.17 |
+0.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.24 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
615 |
26.18 |
+0.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
605 |
26.33 |
+0.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.55 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
600 |
26.40 |
+0.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
592 |
26.51 |
+1.10 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
586 |
26.61 |
+1.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.64 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
584 |
26.63 |
+1.22 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
584 |
26.64 |
+1.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.38 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
575 |
26.77 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.36 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
573 |
26.80 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
|
563 |
26.96 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.55 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
Swim Team Odense |
|
561 |
26.99 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.71 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
561 |
27.00 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.19 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
553 |
27.13 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.67 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
553 |
27.13 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.66 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
542 |
27.30 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
541 |
27.32 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
|
536 |
27.41 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
|
533 |
27.45 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
532 |
27.47 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
531 |
27.50 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.78 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
530 |
27.51 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
526 |
27.58 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
526 |
27.58 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
523 |
27.63 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
522 |
27.65 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
519 |
27.71 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.84 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
519 |
27.71 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
515 |
27.78 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
513 |
27.81 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
512 |
27.82 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
512 |
27.83 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
|
510 |
27.86 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
506 |
27.94 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=46 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
505 |
27.95 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=46 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
505 |
27.95 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
504 |
27.97 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.37 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
500 |
28.05 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.41 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
Frem Odense |
|
500 |
28.05 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
499 |
28.07 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
496 |
28.13 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.19 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
489 |
28.25 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
489 |
28.26 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.26 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
488 |
28.27 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
488 |
28.28 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
486 |
28.31 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
485 |
28.34 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
480 |
28.43 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
478 |
28.48 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Samuel Krogh Laursen |
2007 |
Harlev Idræts Klub |
|
473 |
28.58 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
470 |
28.64 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
464 |
28.76 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
459 |
28.85 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
459 |
28.86 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=66 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
|
458 |
28.88 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.78 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=66 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
458 |
28.88 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
457 |
28.90 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=69 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
457 |
28.91 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=69 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
457 |
28.91 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
455 |
28.94 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
453 |
28.99 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
450 |
29.04 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
439 |
29.29 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
439 |
29.30 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
436 |
29.35 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
435 |
29.39 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
431 |
29.47 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
428 |
29.54 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.95 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
428 |
29.55 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
427 |
29.57 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
426 |
29.58 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
424 |
29.63 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
411 |
29.94 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
408 |
30.01 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
399 |
30.24 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
399 |
30.25 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
337 |
31.99 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:13:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 10:52.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
DR |
22.93 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
23.58 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
682 |
25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.41 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
662 |
25.54 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.89 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
659 |
25.58 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.69 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
657 |
25.61 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.61 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
656 |
25.63 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.75 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
648 |
25.73 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.41 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
647 |
25.74 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
645 |
25.77 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.60 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 16:46:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
DR |
22.93 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
23.58 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
634 |
25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.17 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
621 |
26.09 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.14 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
621 |
26.10 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.09 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
591 |
26.53 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.64 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
590 |
26.54 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
558 |
27.05 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.61 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
549 |
27.19 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
524 |
27.62 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.33 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 16:46:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 16:46.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer - Finale |
|
DR |
8:08.65 |
|
|
Sigma Nordsjælland 1 |
|
Sigma Swim |
Esbjerg (DEN) |
08-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
8:28.49 |
|
|
Nordsjælland 1 Sigma |
|
Sigma Swim |
Esbjerg (DEN) |
28-03-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AS Damer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
794 |
|
|
8:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
|
28.57 |
59.64 |
2:00.61 |
2:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
|
29.34 |
1:01.49 |
2:08.18 |
4:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
|
28.17 |
59.01 |
2:02.11 |
6:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
|
29.03 |
1:01.50 |
2:07.42 |
8:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gentofte damer 1 |
21 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
712 |
|
|
8:36.74 |
+18.42 |
|
|
|
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
|
28.65 |
59.85 |
2:05.11 |
2:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
|
30.63 |
1:04.68 |
2:13.19 |
4:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
|
28.91 |
1:01.58 |
2:08.21 |
6:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
|
29.54 |
1:02.65 |
2:10.23 |
8:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AS Damer 2 |
19 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
711 |
|
|
8:36.85 |
+18.53 |
|
|
|
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
|
30.26 |
1:03.25 |
2:11.99 |
2:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
|
29.30 |
1:01.16 |
2:06.07 |
4:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
|
30.05 |
1:03.43 |
2:11.59 |
6:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
|
29.32 |
1:02.30 |
2:07.20 |
8:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle 1 |
20 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
671 |
|
|
8:46.90 |
+28.58 |
|
|
|
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
|
29.50 |
1:01.39 |
2:07.65 |
2:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
|
29.45 |
1:01.46 |
2:06.19 |
4:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
0748AT |
|
29.93 |
1:04.18 |
2:14.29 |
6:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
|
31.70 |
1:07.41 |
2:18.77 |
8:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus swim damer 1 |
20 |
Aarhus Swim |
|
|
|
639 |
|
|
8:55.55 |
+37.23 |
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
31.29 |
1:05.50 |
2:14.72 |
2:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
|
30.86 |
1:05.20 |
2:15.15 |
4:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
30.83 |
1:04.84 |
2:13.43 |
6:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
|
30.63 |
1:04.10 |
2:12.25 |
8:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AGF Damer 1 |
20 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
621 |
|
|
9:00.86 |
+42.54 |
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
29.75 |
1:01.18 |
2:06.00 |
2:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
|
30.80 |
1:04.49 |
2:14.34 |
4:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
|
32.23 |
1:08.15 |
2:20.23 |
6:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
|
31.03 |
1:06.47 |
2:20.29 |
9:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AS Damer 3 |
18 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
613 |
|
|
9:03.03 |
+44.71 |
|
|
|
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
0736AI |
|
30.85 |
1:05.42 |
2:15.99 |
2:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
|
30.26 |
1:04.86 |
2:16.21 |
4:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Bager |
2005 |
0524AN |
|
31.20 |
1:04.43 |
2:13.15 |
6:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
0758AG |
|
30.94 |
1:05.85 |
2:17.68 |
9:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SwimHorsens Damer 1 |
17 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
609 |
|
|
9:04.18 |
+45.86 |
|
|
|
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
0794AG |
|
30.04 |
1:02.38 |
2:11.02 |
2:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
|
29.87 |
1:03.62 |
2:15.65 |
4:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
|
31.87 |
1:07.94 |
2:20.54 |
6:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
0754AV |
|
29.67 |
1:04.46 |
2:16.97 |
9:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
585 |
|
|
9:11.60 |
+53.28 |
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
|
31.75 |
1:06.00 |
2:16.04 |
2:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
0744AM |
|
31.62 |
1:05.44 |
2:13.25 |
4:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
32.11 |
1:07.61 |
2:21.78 |
6:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
31.95 |
1:08.48 |
2:20.53 |
9:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stefans tøser |
16 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
561 |
|
|
9:19.40 |
+1:01.0 |
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
|
31.26 |
1:07.19 |
2:21.63 |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
|
32.03 |
1:07.85 |
2:21.12 |
4:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0722AG |
|
32.36 |
1:08.39 |
2:23.24 |
7:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
|
29.67 |
1:03.40 |
2:13.41 |
9:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SwimHorsens Damer 2 |
16 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
491 |
|
|
9:44.98 |
+1:26.6 |
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
|
31.59 |
1:07.31 |
2:19.94 |
2:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
|
32.42 |
1:10.59 |
2:31.06 |
4:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
0764AB |
|
32.43 |
1:11.15 |
2:32.29 |
7:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
|
31.83 |
1:08.10 |
2:21.69 |
9:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarhus Swim damer 3 |
18 |
Aarhus Swim |
|
|
|
482 |
|
|
9:48.39 |
+1:30.0 |
|
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
|
32.06 |
1:07.84 |
2:22.85 |
2:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
|
32.90 |
1:09.49 |
2:23.14 |
4:45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
|
33.88 |
1:12.36 |
2:31.41 |
7:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
|
34.11 |
1:13.01 |
2:30.99 |
9:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
HSC Dragons 1 Piger |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
382 |
|
|
10:35.70 |
+2:17.3 |
|
|
|
|
Alma Kruse |
2008 |
0854AW |
|
34.69 |
1:14.91 |
2:38.00 |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
0784AY |
|
35.03 |
|
|
|
|
|
5:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:16.25 |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
0524AQ |
|
37.81 |
1:19.85 |
2:45.71 |
8:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
0736AY |
|
34.65 |
1:13.59 |
2:32.99 |
10:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:35:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2023 19:45.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer - Finale |
|
DR |
7:25.76 |
|
|
Elitesvøm Esbjerg 1 |
|
Elite Svøm Esbjerg |
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
7:37.66 |
|
|
Vat Drenge 1 |
|
Vestegnens Aqua Team |
Brønshøj (DEN) |
28-06-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle 1 |
23 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
742 |
|
|
7:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
|
26.31 |
54.29 |
1:51.99 |
1:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
|
26.73 |
56.33 |
1:57.01 |
3:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
|
26.34 |
55.73 |
1:55.86 |
5:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
|
27.22 |
57.56 |
1:57.27 |
7:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF Herrer 1 |
23 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
723 |
|
|
7:46.18 |
+4.05 |
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
|
26.82 |
55.25 |
1:52.78 |
1:52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
|
27.18 |
57.47 |
1:58.78 |
3:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
|
27.13 |
57.29 |
1:58.10 |
5:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
|
26.72 |
56.03 |
1:56.52 |
7:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AS Herrer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
722 |
|
|
7:46.55 |
+4.42 |
|
|
|
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
0545AH |
|
27.31 |
57.01 |
2:00.45 |
2:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inas Ilic |
2005 |
0591AE |
|
26.78 |
57.11 |
1:58.63 |
3:59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Thorhauge |
2005 |
0545AM |
|
26.31 |
55.19 |
1:54.43 |
5:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
|
25.91 |
54.12 |
1:53.04 |
7:46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esbjerg Herrer 1 |
31 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
700 |
|
|
7:51.30 |
+9.17 |
|
|
|
|
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
|
27.82 |
58.09 |
2:00.75 |
2:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
|
27.40 |
57.23 |
1:58.83 |
3:59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
|
26.12 |
55.58 |
1:56.50 |
5:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
|
26.01 |
55.11 |
1:55.22 |
7:51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thisted Herre 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
652 |
|
|
8:02.58 |
+20.45 |
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
|
27.26 |
57.44 |
1:58.10 |
1:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
|
27.08 |
58.29 |
2:00.33 |
3:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
|
27.83 |
59.44 |
2:03.89 |
6:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
0435AR |
|
27.81 |
58.00 |
2:00.26 |
8:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
644 |
|
|
8:04.63 |
+22.50 |
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
27.31 |
57.86 |
2:00.18 |
2:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
|
28.93 |
1:01.06 |
2:07.07 |
4:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
26.93 |
58.22 |
2:01.76 |
6:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
|
26.15 |
55.31 |
1:55.62 |
8:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AS Herrer 2 |
22 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
614 |
|
|
8:12.40 |
+30.27 |
|
|
|
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
|
27.51 |
57.95 |
2:00.90 |
2:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
0587AG |
|
27.56 |
58.28 |
2:02.59 |
4:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
0655AP |
|
28.31 |
59.51 |
2:04.04 |
6:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
|
27.79 |
59.39 |
2:04.87 |
8:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vejle 2 |
20 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
609 |
|
|
8:13.70 |
+31.57 |
|
|
|
|
Thor Majgård |
2005 |
0503AI |
|
28.25 |
59.31 |
2:02.40 |
2:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
|
28.64 |
59.50 |
2:03.13 |
4:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
|
27.82 |
59.40 |
2:04.43 |
6:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
|
27.52 |
58.58 |
2:03.74 |
8:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SSK1 Herrer |
20 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
594 |
|
|
8:17.73 |
+35.60 |
|
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
|
28.73 |
1:01.39 |
2:06.07 |
2:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
|
27.11 |
57.27 |
2:00.59 |
4:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
|
28.04 |
59.42 |
2:03.18 |
6:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
|
28.98 |
1:01.43 |
2:07.89 |
8:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nyborg |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
553 |
|
|
8:29.82 |
+47.69 |
|
|
|
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
|
28.70 |
1:00.78 |
2:07.91 |
2:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
29.54 |
1:02.63 |
2:07.33 |
4:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
|
28.43 |
1:00.81 |
2:08.01 |
6:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
|
29.15 |
1:01.18 |
2:06.57 |
8:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vejle 3 |
20 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
553 |
|
|
8:29.92 |
+47.79 |
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
28.69 |
1:02.15 |
2:06.53 |
2:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
0615AC |
|
28.78 |
1:01.82 |
2:10.48 |
4:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
|
28.05 |
1:01.21 |
2:07.59 |
6:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Fenger |
2003 |
0303AO |
|
28.35 |
1:00.65 |
2:05.32 |
8:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
SwimHorsens Herrer 1 |
20 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
546 |
|
|
8:31.98 |
+49.85 |
|
|
|
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
0679AO |
|
28.27 |
59.99 |
2:06.63 |
2:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
|
27.84 |
59.37 |
2:06.72 |
4:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
0781AK |
|
29.14 |
1:01.95 |
2:09.60 |
6:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
|
28.85 |
1:01.81 |
2:09.03 |
8:31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esbjerg Herrer 2 |
18 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
520 |
|
|
8:40.33 |
+58.20 |
|
|
|
|
Jacob Timmermand |
2006 |
0617AL |
|
28.35 |
1:00.36 |
2:12.81 |
2:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
0621AC |
|
28.63 |
|
|
|
|
|
4:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:01.53 |
2:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
0595AC |
|
27.95 |
1:00.16 |
2:08.88 |
6:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
|
29.20 |
1:02.78 |
2:09.07 |
8:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aarhus Swim herre 2 |
18 |
Aarhus Swim |
|
|
|
516 |
|
|
8:41.59 |
+59.46 |
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
29.85 |
1:01.47 |
2:05.35 |
2:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
|
28.55 |
1:01.00 |
2:06.62 |
4:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
0515AP |
|
30.92 |
1:05.39 |
2:15.45 |
6:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
0675AN |
|
29.93 |
1:04.12 |
2:14.17 |
8:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
AGF Herrer 2 |
18 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
513 |
|
|
8:42.66 |
+1:00.5 |
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
|
29.10 |
1:03.09 |
2:15.24 |
2:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
0591AK |
|
28.82 |
1:00.77 |
2:04.72 |
4:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
29.99 |
1:03.99 |
2:10.06 |
6:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
29.29 |
1:03.23 |
2:12.64 |
8:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
HSC Dragons 1 Herrer |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
485 |
|
|
8:52.56 |
+1:10.4 |
|
|
|
|
Sebastian Stilling |
2007 |
0775AP |
|
31.49 |
1:07.51 |
2:25.93 |
2:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
0789AA |
|
28.11 |
59.15 |
2:02.86 |
4:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Drechsler |
2005 |
0561AH |
|
29.09 |
1:02.51 |
2:13.78 |
6:42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
|
27.84 |
1:00.50 |
2:09.99 |
8:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
AGF Herrer 3 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
467 |
|
|
8:59.33 |
+1:17.2 |
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
30.76 |
1:04.56 |
2:12.97 |
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
0653AI |
|
31.15 |
1:05.87 |
2:16.65 |
4:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
|
30.19 |
1:03.96 |
2:11.15 |
6:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
|
30.78 |
1:05.39 |
2:18.56 |
8:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 20:00:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2023 20:00.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer - Finale |
|
|
DR |
4:38.20 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Rom (ITA) |
02-08-2009 |
|
|
|
|
DJR |
4:48.17 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
26-05-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
702 |
4:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.55 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
692 |
5:01.08 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.57 |
(+11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
671 |
5:04.23 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.93 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
633 |
5:10.07 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.21 |
(+14.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
629 |
5:10.78 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.98 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
594 |
5:16.81 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.90 |
(+6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
576 |
5:20.08 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.28 |
(+10.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
573 |
5:20.60 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.85 |
(+8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
562 |
5:22.65 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.01 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
557 |
5:23.64 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.38 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
547 |
5:25.69 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.27 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
544 |
5:26.10 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.90 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
543 |
5:26.29 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.90 |
(+6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
526 |
5:29.94 |
+30.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.62 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
524 |
5:30.37 |
+30.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.35 |
(+10.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
512 |
5:32.80 |
+33.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.70 |
(+16.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
509 |
5:33.42 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.88 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
492 |
5:37.21 |
+37.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.30 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
488 |
5:38.17 |
+38.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.78 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
486 |
5:38.69 |
+39.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.57 |
(+9.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
481 |
5:39.76 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.49 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
469 |
5:42.59 |
+42.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.01 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
442 |
5:49.65 |
+50.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.63 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
437 |
5:50.80 |
+51.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.63 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
418 |
5:56.22 |
+56.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.33 |
(+17.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
377 |
6:08.46 |
+1:08.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.01 |
(+17.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:02:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 17:14.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer - Finale |
|
|
DR |
4:38.20 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Rom (ITA) |
02-08-2009 |
|
|
|
|
DJR |
4:48.17 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
26-05-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
702 |
4:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.55 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
692 |
5:01.08 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.57 |
(+11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
671 |
5:04.23 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.93 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
633 |
5:10.07 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.21 |
(+14.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
629 |
5:10.78 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.98 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
594 |
5:16.81 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.90 |
(+6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
576 |
5:20.08 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.28 |
(+10.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
573 |
5:20.60 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.85 |
(+8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
562 |
5:22.65 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.01 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
557 |
5:23.64 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.38 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
547 |
5:25.69 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.27 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
544 |
5:26.10 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.90 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
543 |
5:26.29 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.90 |
(+6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
526 |
5:29.94 |
+30.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.62 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
524 |
5:30.37 |
+30.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.35 |
(+10.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
512 |
5:32.80 |
+33.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.70 |
(+16.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
509 |
5:33.42 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.88 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
492 |
5:37.21 |
+37.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.30 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
488 |
5:38.17 |
+38.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.78 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
486 |
5:38.69 |
+39.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.57 |
(+9.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
481 |
5:39.76 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.49 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
469 |
5:42.59 |
+42.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.01 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
442 |
5:49.65 |
+50.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.63 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
437 |
5:50.80 |
+51.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.63 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
418 |
5:56.22 |
+56.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.33 |
(+17.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
377 |
6:08.46 |
+1:08.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.01 |
(+17.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:02:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 17:14.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Herrer - Finale |
|
|
DR |
4:16.34 |
|
|
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Taastrup (DEN) |
07-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
4:25.23 |
|
|
|
Jacob Carstensen |
1978 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
|
20-07-1995 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
684 |
4:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.10 |
(+8.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
662 |
4:39.71 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.97 |
(+11.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
593 |
4:50.17 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.03 |
(+14.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
592 |
4:50.27 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.71 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
576 |
4:53.05 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.08 |
(+6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
566 |
4:54.78 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.89 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
562 |
4:55.33 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.67 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
549 |
4:57.64 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.31 |
(+12.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
548 |
4:57.86 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.40 |
(+8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
505 |
5:06.14 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.49 |
(+8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
502 |
5:06.78 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.39 |
(+13.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
501 |
5:06.93 |
+30.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.57 |
(+8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
490 |
5:09.29 |
+32.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.86 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
470 |
5:13.61 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.30 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
454 |
5:17.21 |
+40.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.10 |
(+10.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
444 |
5:19.46 |
+42.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.11 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
431 |
5:22.65 |
+45.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.05 |
(+17.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående bentag i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 17:19.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Herrer - Finale |
|
|
DR |
4:16.34 |
|
|
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Taastrup (DEN) |
07-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
4:25.23 |
|
|
|
Jacob Carstensen |
1978 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
|
20-07-1995 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
684 |
4:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.10 |
(+8.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
662 |
4:39.71 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.97 |
(+11.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
593 |
4:50.17 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.03 |
(+14.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
592 |
4:50.27 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.71 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
576 |
4:53.05 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.08 |
(+6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
566 |
4:54.78 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.89 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
562 |
4:55.33 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.67 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
549 |
4:57.64 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.31 |
(+12.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
548 |
4:57.86 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.40 |
(+8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
505 |
5:06.14 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.49 |
(+8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
502 |
5:06.78 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.39 |
(+13.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
501 |
5:06.93 |
+30.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.57 |
(+8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
490 |
5:09.29 |
+32.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.86 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
470 |
5:13.61 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.30 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
454 |
5:17.21 |
+40.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.10 |
(+10.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
444 |
5:19.46 |
+42.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.11 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
431 |
5:22.65 |
+45.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.05 |
(+17.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående bentag i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 17:19.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:57.61 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:59.91 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Antwerp (BEL) |
07-07-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
713 |
2:06.45 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.50 |
(+7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
709 |
2:06.69 |
+0.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.87 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
680 |
2:08.44 |
+1.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.71 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
665 |
2:09.42 |
+2.97 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.63 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
661 |
2:09.69 |
+3.24 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.82 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
655 |
2:10.04 |
+3.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.03 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
655 |
2:10.06 |
+3.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.23 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
653 |
2:10.18 |
+3.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.64 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
620 |
2:12.44 |
+5.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.14 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
619 |
2:12.55 |
+6.10 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.12 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
613 |
2:12.95 |
+6.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.21 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
611 |
2:13.08 |
+6.63 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.95 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
603 |
2:13.70 |
+7.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.67 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
|
602 |
2:13.74 |
+7.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.27 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
598 |
2:14.06 |
+7.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.19 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
598 |
2:14.06 |
+7.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.19 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
596 |
2:14.24 |
+7.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.75 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
582 |
2:15.30 |
+8.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.04 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
578 |
2:15.61 |
+9.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.38 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
565 |
2:16.62 |
+10.17 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
562 |
2:16.86 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.23 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
560 |
2:17.06 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.47 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
551 |
2:17.74 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.83 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
544 |
2:18.35 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.11 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
|
542 |
2:18.51 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.19 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
541 |
2:18.64 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.52 |
(+9.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
540 |
2:18.72 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.85 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
536 |
2:19.03 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.48 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
533 |
2:19.31 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.67 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
533 |
2:19.34 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.17 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
524 |
2:20.12 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.03 |
(+8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
509 |
2:21.49 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.29 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
503 |
2:22.06 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.65 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
501 |
2:22.25 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.86 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
484 |
2:23.87 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.53 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
477 |
2:24.53 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.54 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
466 |
2:25.66 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.74 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
465 |
2:25.81 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.09 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
465 |
2:25.83 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.87 |
(+7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
451 |
2:27.32 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.91 |
(+9.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
|
434 |
2:29.14 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.41 |
(+6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
419 |
2:30.94 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.32 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
409 |
2:32.19 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.89 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
406 |
2:32.51 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.17 |
(+8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
395 |
2:33.92 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.86 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
391 |
2:34.44 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.98 |
(+11.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
372 |
2:37.01 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.08 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 10:27:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 11:51.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
1:57.61 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:59.91 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Antwerp (BEL) |
07-07-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
839 |
1:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.45 |
(-6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
712 |
2:06.52 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.04 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
711 |
2:06.54 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.69 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
691 |
2:07.75 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.44 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
667 |
2:09.30 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.06 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
645 |
2:10.74 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.18 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
644 |
2:10.77 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.44 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
640 |
2:11.07 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.95 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:23:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
1:57.61 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:59.91 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Antwerp (BEL) |
07-07-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
635 |
2:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.06 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
630 |
2:11.79 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.70 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
613 |
2:12.96 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.06 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
|
604 |
2:13.60 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.74 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
592 |
2:14.49 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.24 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
590 |
2:14.67 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.61 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
582 |
2:15.31 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.62 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
571 |
2:16.15 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.30 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:23:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 17:46.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
Sigma Swim (DEN) |
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
700 |
1:54.87 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
682 |
1:55.86 |
+0.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.69 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
681 |
1:55.89 |
+1.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.54 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
680 |
1:55.96 |
+1.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.16 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
663 |
1:56.93 |
+2.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.89 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
655 |
1:57.40 |
+2.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.04 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
640 |
1:58.31 |
+3.44 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.75 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
639 |
1:58.37 |
+3.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:55.54 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
638 |
1:58.46 |
+3.59 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.09 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
633 |
1:58.79 |
+3.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.91 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
609 |
2:00.33 |
+5.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.88 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
608 |
2:00.36 |
+5.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.76 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
607 |
2:00.41 |
+5.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.18 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
607 |
2:00.43 |
+5.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.41 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
603 |
2:00.69 |
+5.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.55 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
590 |
2:01.58 |
+6.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.24 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
582 |
2:02.15 |
+7.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.77 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
580 |
2:02.26 |
+7.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.04 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
579 |
2:02.35 |
+7.48 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.96 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
568 |
2:03.15 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.84 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
567 |
2:03.17 |
+8.30 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.13 |
(+6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
565 |
2:03.32 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.95 |
(+6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
561 |
2:03.63 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.01 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
558 |
2:03.84 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.47 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
553 |
2:04.25 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.95 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
545 |
2:04.86 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.25 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
542 |
2:05.10 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.13 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
541 |
2:05.12 |
+10.25 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.79 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
539 |
2:05.28 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.18 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
536 |
2:05.49 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.96 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
536 |
2:05.52 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.99 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
536 |
2:05.53 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.28 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
535 |
2:05.60 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.47 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
533 |
2:05.77 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.92 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
533 |
2:05.78 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.80 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
528 |
2:06.16 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.22 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
523 |
2:06.54 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.50 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
521 |
2:06.69 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.38 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
521 |
2:06.72 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.70 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
518 |
2:06.98 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.75 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
516 |
2:07.15 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.42 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
514 |
2:07.29 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.88 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
513 |
2:07.38 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.57 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
507 |
2:07.86 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.49 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
501 |
2:08.42 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.13 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
493 |
2:09.08 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.16 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
491 |
2:09.24 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.33 |
(+4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
486 |
2:09.71 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.53 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
485 |
2:09.80 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.01 |
(+9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
473 |
2:10.91 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.32 |
(+7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
468 |
2:11.32 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.67 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
457 |
2:12.34 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.33 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
448 |
2:13.22 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.51 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=54 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
446 |
2:13.42 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.87 |
(+9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=54 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
446 |
2:13.42 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.18 |
(+7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
426 |
2:15.51 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.94 |
(+8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
403 |
2:18.06 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.49 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 10:46:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 12:00.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
Sigma Swim (DEN) |
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
744 |
1:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.87 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
699 |
1:54.88 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.40 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
686 |
1:55.65 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.86 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
678 |
1:56.09 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.93 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
675 |
1:56.23 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.96 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
668 |
1:56.66 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.89 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
614 |
1:59.95 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.37 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
599 |
2:00.95 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.79 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:30:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
Sigma Swim (DEN) |
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
645 |
1:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.43 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
616 |
1:59.87 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.33 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
615 |
1:59.88 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.41 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
604 |
2:00.61 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.69 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
581 |
2:02.20 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.36 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
579 |
2:02.32 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.26 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
569 |
2:03.05 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.58 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
565 |
2:03.35 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.15 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:30:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 17:46.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
58.73 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
|
|
DJR |
59.69 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Brønshøj (DEN) |
24-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
763 |
1:03.00 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.30 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
732 |
1:03.86 |
+0.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.80 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
711 |
1:04.50 |
+1.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.56 |
692 |
1:05.07 |
+2.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
688 |
1:05.19 |
+2.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.61 |
668 |
1:05.85 |
+2.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.66 |
656 |
1:06.23 |
+3.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
640 |
1:06.79 |
+3.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.60 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
638 |
1:06.87 |
+3.87 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
622 |
1:07.44 |
+4.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.10 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
602 |
1:08.17 |
+5.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
595 |
1:08.41 |
+5.41 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.49 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
593 |
1:08.49 |
+5.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
585 |
1:08.82 |
+5.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.19 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
584 |
1:08.84 |
+5.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.69 |
584 |
1:08.85 |
+5.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
583 |
1:08.89 |
+5.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
579 |
1:09.05 |
+6.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.05 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
574 |
1:09.27 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
572 |
1:09.32 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.65 |
571 |
1:09.39 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.86 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
+0.59 |
566 |
1:09.58 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.47 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.84 |
553 |
1:10.12 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
542 |
1:10.58 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.42 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
534 |
1:10.93 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
534 |
1:10.94 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
520 |
1:11.55 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.13 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
516 |
1:11.74 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.57 |
514 |
1:11.84 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
512 |
1:11.96 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
503 |
1:12.38 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
498 |
1:12.59 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
494 |
1:12.82 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
489 |
1:13.06 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
487 |
1:13.15 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.62 |
480 |
1:13.52 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
477 |
1:13.68 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.75 |
476 |
1:13.70 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
+0.68 |
476 |
1:13.72 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
473 |
1:13.88 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.12 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.68 |
472 |
1:13.92 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
470 |
1:14.01 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.07 |
(+4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
469 |
1:14.07 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.88 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
468 |
1:14.14 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.72 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
467 |
1:14.20 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.34 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
455 |
1:14.84 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.98 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
455 |
1:14.85 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
446 |
1:15.31 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
446 |
1:15.34 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.93 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
445 |
1:15.38 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
443 |
1:15.51 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.83 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
442 |
1:15.55 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
433 |
1:16.05 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.37 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.65 |
423 |
1:16.67 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
416 |
1:17.06 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(+5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
+0.73 |
355 |
1:21.25 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 11:00:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 11:37.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
58.73 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
|
|
DJR |
59.69 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Brønshøj (DEN) |
24-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
787 |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
720 |
1:04.22 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.86 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.62 |
714 |
1:04.41 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
692 |
1:05.06 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.19 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.59 |
686 |
1:05.26 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.23 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
683 |
1:05.36 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.50 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
650 |
1:06.43 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.07 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
606 |
1:08.01 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:42:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
58.73 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
|
|
DJR |
59.69 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Brønshøj (DEN) |
24-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.64 |
627 |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.49 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
615 |
1:07.67 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.62 |
609 |
1:07.91 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.55 |
604 |
1:08.07 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
599 |
1:08.28 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.05 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.69 |
593 |
1:08.52 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.85 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
590 |
1:08.62 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
573 |
1:09.29 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:42:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 17:46.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
54.41 |
|
|
|
Mathias Gydesen |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
31-03-2012 |
|
|
|
|
DJR |
56.27 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Vestegnens Aqua Team ( |
Brønshøj (DEN) |
30-06-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
747 |
57.12 |
|
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 53.70 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
687 |
58.76 |
+1.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.24 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
686 |
58.78 |
+1.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.38 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
671 |
59.21 |
+2.09 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 56.64 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
669 |
59.27 |
+2.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.17 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
667 |
59.33 |
+2.21 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.64 |
648 |
59.89 |
+2.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.35 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
640 |
1:00.16 |
+3.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.92 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
634 |
1:00.34 |
+3.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.98 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
629 |
1:00.51 |
+3.39 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 56.34 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.59 |
598 |
1:01.52 |
+4.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.48 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
589 |
1:01.85 |
+4.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.28 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
582 |
1:02.07 |
+4.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.88 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.61 |
562 |
1:02.80 |
+5.68 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.77 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
559 |
1:02.93 |
+5.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.81 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
559 |
1:02.94 |
+5.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.17 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
556 |
1:03.04 |
+5.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
553 |
1:03.16 |
+6.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.08 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
544 |
1:03.50 |
+6.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.04 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.59 |
528 |
1:04.12 |
+7.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.12 |
(+5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
518 |
1:04.54 |
+7.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
506 |
1:05.03 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
499 |
1:05.36 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.94 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
492 |
1:05.65 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.70 |
484 |
1:06.00 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.78 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
+0.66 |
480 |
1:06.19 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
470 |
1:06.66 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.18 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
469 |
1:06.72 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.29 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
465 |
1:06.92 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
464 |
1:06.93 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.82 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
462 |
1:07.05 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.93 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
454 |
1:07.42 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
+0.92 |
450 |
1:07.63 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
+0.72 |
446 |
1:07.83 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.70 |
434 |
1:08.47 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.02 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
422 |
1:09.08 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.76 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
419 |
1:09.26 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.43 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
402 |
1:10.23 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
393 |
1:10.73 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
+0.64 |
365 |
1:12.55 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.76 |
(+6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.68 |
362 |
1:12.73 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.27 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
361 |
1:12.79 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(+8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
+0.84 |
338 |
1:14.37 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 11:12:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 12:06.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
54.41 |
|
|
|
Mathias Gydesen |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
31-03-2012 |
|
|
|
|
DJR |
56.27 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Vestegnens Aqua Team ( |
Brønshøj (DEN) |
30-06-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
688 |
58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.78 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.63 |
679 |
58.97 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.89 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
678 |
59.01 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.76 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
662 |
59.49 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.16 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.56 |
621 |
1:00.76 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
620 |
1:00.78 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.34 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
592 |
1:01.73 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.85 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
587 |
1:01.92 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.27 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
54.41 |
|
|
|
Mathias Gydesen |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
31-03-2012 |
|
|
|
|
DJR |
56.27 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Vestegnens Aqua Team ( |
Brønshøj (DEN) |
30-06-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
597 |
1:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.07 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.57 |
558 |
1:02.96 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.16 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
551 |
1:03.23 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
548 |
1:03.35 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.58 |
540 |
1:03.66 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
532 |
1:03.95 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.50 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
531 |
1:03.99 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.94 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
514 |
1:04.72 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.54 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 17:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 17:48.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
2:07.30 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Rom (ITA) |
17-08-2022 |
|
|
|
|
DJR |
2:09.41 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Netanya (ISR) |
29-06-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
798 |
2:11.29 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.81 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
657 |
2:20.08 |
+8.79 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.22 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
645 |
2:20.96 |
+9.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.37 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
624 |
2:22.52 |
+11.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.02 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
620 |
2:22.80 |
+11.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.06 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
613 |
2:23.33 |
+12.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.34 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
602 |
2:24.26 |
+12.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.13 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
588 |
2:25.33 |
+14.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.15 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
573 |
2:26.58 |
+15.29 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.66 |
(+9.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
534 |
2:30.10 |
+18.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.63 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
525 |
2:30.96 |
+19.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.67 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
502 |
2:33.20 |
+21.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.59 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
499 |
2:33.55 |
+22.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.77 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
495 |
2:33.94 |
+22.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.24 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
491 |
2:34.30 |
+23.01 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.78 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
464 |
2:37.32 |
+26.03 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.30 |
(+8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
434 |
2:40.79 |
+29.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:42.85 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
434 |
2:40.85 |
+29.56 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.37 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
409 |
2:44.07 |
+32.78 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.42 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
345 |
2:53.64 |
+42.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.85 |
(+9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
335 |
2:55.28 |
+43.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.17 |
(+12.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
329 |
2:56.40 |
+45.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:49.28 |
(+7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
321 |
2:57.80 |
+46.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.65 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 11:21:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 12:59.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
DR |
2:07.30 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Rom (ITA) |
17-08-2022 |
|
|
|
|
DJR |
2:09.41 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Netanya (ISR) |
29-06-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
806 |
2:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.29 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
634 |
2:21.73 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.96 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
626 |
2:22.39 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.26 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
616 |
2:23.15 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.80 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
615 |
2:23.19 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.33 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
604 |
2:24.09 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.52 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
588 |
2:25.37 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.33 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
546 |
2:28.99 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.10 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 18:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
DR |
2:07.30 |
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Rom (ITA) |
17-08-2022 |
|
|
|
|
DJR |
2:09.41 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Netanya (ISR) |
29-06-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
554 |
2:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.55 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
551 |
2:28.50 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.96 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
542 |
2:29.39 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.20 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
494 |
2:34.05 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.94 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
454 |
2:38.40 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.79 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
372 |
2:49.27 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.64 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
348 |
2:53.08 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.28 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
332 |
2:55.91 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.40 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 18:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 18:01.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:54.47 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Kazan (RUS) |
04-08-2015 |
|
|
|
|
DJR |
2:00.90 |
|
|
|
Oliver Søgaard-Anderse |
2003 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
620 |
2:09.80 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.69 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
610 |
2:10.56 |
+0.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.67 |
(+6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
607 |
2:10.77 |
+0.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.55 |
(+6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
554 |
2:14.76 |
+4.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.82 |
(+6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
548 |
2:15.29 |
+5.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.99 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
522 |
2:17.47 |
+7.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.19 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
516 |
2:18.04 |
+8.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.31 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
509 |
2:18.62 |
+8.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.65 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
502 |
2:19.32 |
+9.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.91 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
498 |
2:19.63 |
+9.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.72 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
487 |
2:20.69 |
+10.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.08 |
(+5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
486 |
2:20.81 |
+11.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.93 |
(+6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
485 |
2:20.89 |
+11.09 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.40 |
(+10.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
470 |
2:22.36 |
+12.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.27 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
467 |
2:22.72 |
+12.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.50 |
(+7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
413 |
2:28.59 |
+18.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.00 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
412 |
2:28.75 |
+18.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.33 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
385 |
2:32.13 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.02 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
384 |
2:32.33 |
+22.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.07 |
(+17.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
380 |
2:32.81 |
+23.01 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.86 |
(+19.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
373 |
2:33.79 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.35 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
372 |
2:33.93 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.68 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
360 |
2:35.58 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.66 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
345 |
2:37.83 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.42 |
(+15.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
336 |
2:39.21 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.37 |
(+8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 11:34:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 12:00.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
DR |
1:54.47 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Kazan (RUS) |
04-08-2015 |
|
|
|
|
DJR |
2:00.90 |
|
|
|
Oliver Søgaard-Anderse |
2003 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
624 |
2:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.80 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
621 |
2:09.77 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.56 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
617 |
2:10.01 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.77 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
586 |
2:12.32 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.76 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
548 |
2:15.29 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.47 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
537 |
2:16.21 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.04 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
533 |
2:16.55 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.29 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
522 |
2:17.51 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.62 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 18:08:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
DR |
1:54.47 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Kazan (RUS) |
04-08-2015 |
|
|
|
|
DJR |
2:00.90 |
|
|
|
Oliver Søgaard-Anderse |
2003 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
515 |
2:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.63 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
500 |
2:19.47 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.32 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
480 |
2:21.33 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.36 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
479 |
2:21.48 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.81 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
452 |
2:24.18 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.69 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
444 |
2:25.11 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.72 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
406 |
2:29.52 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.75 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
405 |
2:29.63 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.59 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 18:08:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 18:08.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Budapest (HUN) |
22-08-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
782 |
1:09.58 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
781 |
1:09.62 |
+0.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
684 |
1:12.78 |
+3.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.52 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
673 |
1:13.17 |
+3.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
649 |
1:14.05 |
+4.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.88 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
646 |
1:14.17 |
+4.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.38 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
|
644 |
1:14.23 |
+4.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
637 |
1:14.50 |
+4.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
619 |
1:15.22 |
+5.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
601 |
1:15.97 |
+6.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.85 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
600 |
1:16.02 |
+6.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
598 |
1:16.08 |
+6.50 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
|
598 |
1:16.08 |
+6.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.52 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
571 |
1:17.26 |
+7.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
566 |
1:17.51 |
+7.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
566 |
1:17.52 |
+7.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.81 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
540 |
1:18.74 |
+9.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
539 |
1:18.78 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.48 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
533 |
1:19.07 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
530 |
1:19.22 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
529 |
1:19.28 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
528 |
1:19.30 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.53 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
521 |
1:19.66 |
+10.08 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.82 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
519 |
1:19.76 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
516 |
1:19.95 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
514 |
1:20.03 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.10 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
513 |
1:20.07 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
509 |
1:20.29 |
+10.71 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
502 |
1:20.65 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.04 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
502 |
1:20.68 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
502 |
1:20.68 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.81 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
494 |
1:21.11 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
488 |
1:21.42 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.19 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
481 |
1:21.81 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.64 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
475 |
1:22.18 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.72 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
474 |
1:22.23 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.90 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
473 |
1:22.26 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.19 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
473 |
1:22.29 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.72 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
458 |
1:23.16 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.82 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
447 |
1:23.83 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.67 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
446 |
1:23.93 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
444 |
1:24.06 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.24 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
442 |
1:24.14 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.64 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
436 |
1:24.53 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.29 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
434 |
1:24.68 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.02 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
433 |
1:24.72 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.82 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
431 |
1:24.85 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
425 |
1:25.24 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.25 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
420 |
1:25.60 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
418 |
1:25.73 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
415 |
1:25.95 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
392 |
1:27.60 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.01 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
376 |
1:28.80 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.59 |
(+8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
348 |
1:31.14 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.25 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
v/50 |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 11:52:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 12:00.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Budapest (HUN) |
22-08-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
843 |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
792 |
1:09.29 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.58 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
696 |
1:12.33 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
675 |
1:13.08 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
671 |
1:13.22 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.17 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
654 |
1:13.88 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.50 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
|
640 |
1:14.40 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.23 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
637 |
1:14.50 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.17 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 18:17:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Budapest (HUN) |
22-08-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
648 |
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.02 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
634 |
1:14.65 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.22 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
|
612 |
1:15.53 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
592 |
1:16.36 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
590 |
1:16.42 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
587 |
1:16.56 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.51 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
549 |
1:18.29 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
535 |
1:18.96 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.74 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 18:17:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 18:25.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
59.17 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
1:02.21 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Baku (AZE) |
27-06-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
730 |
1:03.15 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
643 |
1:05.89 |
+2.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.31 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
630 |
1:06.33 |
+3.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.35 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
605 |
1:07.25 |
+4.10 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.96 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
597 |
1:07.52 |
+4.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
597 |
1:07.53 |
+4.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
586 |
1:07.95 |
+4.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
585 |
1:08.00 |
+4.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.82 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
574 |
1:08.41 |
+5.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.77 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
573 |
1:08.47 |
+5.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.92 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
559 |
1:09.01 |
+5.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.76 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
558 |
1:09.05 |
+5.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
553 |
1:09.27 |
+6.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.78 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
|
552 |
1:09.33 |
+6.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
551 |
1:09.35 |
+6.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
519 |
1:10.77 |
+7.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
|
504 |
1:11.43 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
495 |
1:11.89 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
492 |
1:12.03 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Harlev Idræts Klub |
|
489 |
1:12.17 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
488 |
1:12.24 |
+9.09 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
486 |
1:12.31 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
486 |
1:12.33 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
486 |
1:12.33 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.82 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
483 |
1:12.45 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.60 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
480 |
1:12.63 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
479 |
1:12.66 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
478 |
1:12.71 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.96 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
477 |
1:12.77 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.97 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
473 |
1:12.98 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.33 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
464 |
1:13.42 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.14 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
460 |
1:13.65 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
|
459 |
1:13.72 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.82 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
459 |
1:13.72 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
456 |
1:13.86 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.96 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
456 |
1:13.87 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
455 |
1:13.92 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
452 |
1:14.11 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
449 |
1:14.24 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
434 |
1:15.12 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
424 |
1:15.69 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
419 |
1:15.99 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.47 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
411 |
1:16.46 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
404 |
1:16.88 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.78 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
401 |
1:17.07 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.06 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
|
401 |
1:17.11 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
400 |
1:17.18 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.56 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
391 |
1:17.77 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.20 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
388 |
1:17.93 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.54 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
387 |
1:18.00 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(+6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mads Jeppesen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
383 |
1:18.27 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
377 |
1:18.69 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
374 |
1:18.90 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
374 |
1:18.94 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(+5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
373 |
1:18.96 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.16 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
365 |
1:19.52 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.37 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
364 |
1:19.66 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.10 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
363 |
1:19.73 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
353 |
1:20.42 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
348 |
1:20.86 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.93 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
|
330 |
1:22.23 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
292 |
1:25.67 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.06 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
180 |
1:40.69 |
+37.54 |
|
|
SB8 |
|
|
|
Entry time: 1:42.01 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 12:04:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 12:04.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
59.17 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
1:02.21 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Baku (AZE) |
27-06-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
744 |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.15 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
646 |
1:05.77 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.89 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
623 |
1:06.58 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.25 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
610 |
1:07.05 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.52 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
607 |
1:07.16 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
605 |
1:07.24 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.33 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
592 |
1:07.73 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
589 |
1:07.82 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.95 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 18:23:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
59.17 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
1:02.21 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Baku (AZE) |
27-06-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
606 |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
557 |
1:09.11 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.41 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
|
547 |
1:09.55 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.33 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
545 |
1:09.63 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.47 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
537 |
1:09.97 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.05 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
536 |
1:10.00 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
535 |
1:10.04 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
495 |
1:11.86 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 18:23:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 18:25.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
DR |
15:38.88 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
|
|
DJR |
16:38.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Esbjerg (DEN) |
03-07-2004 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
678 |
17:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17:01.39 |
(+26.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
653 |
17:40.48 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:24.16 |
(+16.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
568 |
18:31.45 |
+1:03.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:55.96 |
(+35.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
536 |
18:52.54 |
+1:24.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:58.83 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
319 |
22:26.69 |
+4:59.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21:47.15 |
(+39.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 18:51:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 19:00.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
DR |
15:38.88 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
|
|
DJR |
16:38.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Esbjerg (DEN) |
03-07-2004 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
678 |
17:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17:01.39 |
(+26.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
653 |
17:40.48 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:24.16 |
(+16.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
568 |
18:31.45 |
+1:03.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:55.96 |
(+35.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
536 |
18:52.54 |
+1:24.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:58.83 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
319 |
22:26.69 |
+4:59.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21:47.15 |
(+39.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 18:51:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 19:00.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
DR |
7:48.74 |
|
|
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Gwangju (KOR) |
23-07-2019 |
|
|
|
|
DJR |
7:57.50 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Helsinki (FIN) |
07-07-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
732 |
8:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:12.81 |
(+8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
704 |
8:28.11 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:12.93 |
(+15.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
679 |
8:34.28 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:21.64 |
(+12.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
667 |
8:37.38 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:21.78 |
(+15.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
648 |
8:42.34 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:33.79 |
(+8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
647 |
8:42.68 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:22.39 |
(+20.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
614 |
8:51.94 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:47.55 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
|
613 |
8:52.20 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:50.18 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
607 |
8:53.79 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:52.65 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
592 |
8:58.42 |
+36.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:45.65 |
(+12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
572 |
9:04.34 |
+42.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:06.65 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
570 |
9:05.21 |
+43.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:42.15 |
(+23.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
|
568 |
9:05.81 |
+44.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:48.69 |
(+17.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
544 |
9:13.83 |
+52.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:48.38 |
(+25.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
530 |
9:18.56 |
+57.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:08.52 |
(+10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
525 |
9:20.43 |
+58.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:24.24 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
520 |
9:22.22 |
+1:00.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:15.86 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
519 |
9:22.24 |
+1:00.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:09.08 |
(+13.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
|
510 |
9:25.52 |
+1:03.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:20.94 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
499 |
9:29.91 |
+1:08.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:24.33 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
480 |
9:37.30 |
+1:15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:28.38 |
(+8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
312 |
11:06.11 |
+2:44.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:48.26 |
(+17.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 19:02:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 19:02.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
DR |
7:48.74 |
|
|
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Gwangju (KOR) |
23-07-2019 |
|
|
|
|
DJR |
7:57.50 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Helsinki (FIN) |
07-07-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
732 |
8:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:12.81 |
(+8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
704 |
8:28.11 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:12.93 |
(+15.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
679 |
8:34.28 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:21.64 |
(+12.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
667 |
8:37.38 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:21.78 |
(+15.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
648 |
8:42.34 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:33.79 |
(+8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
647 |
8:42.68 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:22.39 |
(+20.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
614 |
8:51.94 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:47.55 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
|
613 |
8:52.20 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:50.18 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
607 |
8:53.79 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:52.65 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
592 |
8:58.42 |
+36.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:45.65 |
(+12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
572 |
9:04.34 |
+42.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:06.65 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
570 |
9:05.21 |
+43.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:42.15 |
(+23.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
|
568 |
9:05.81 |
+44.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:48.69 |
(+17.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
544 |
9:13.83 |
+52.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:48.38 |
(+25.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
530 |
9:18.56 |
+57.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:08.52 |
(+10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
525 |
9:20.43 |
+58.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:24.24 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
520 |
9:22.22 |
+1:00.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:15.86 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
519 |
9:22.24 |
+1:00.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:09.08 |
(+13.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
|
510 |
9:25.52 |
+1:03.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:20.94 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
499 |
9:29.91 |
+1:08.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:24.33 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
480 |
9:37.30 |
+1:15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:28.38 |
(+8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
312 |
11:06.11 |
+2:44.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:48.26 |
(+17.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 19:02:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 19:02.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer - Finale |
|
DR |
3:45.16 |
|
|
Sigma Nordsjælland 1 |
|
Sigma Swim |
Esbjerg (DEN) |
11-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
3:54.30 |
|
|
Køge Piger |
|
Køge Svømmeklub |
Brønshøj (DEN) |
26-06-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AS Damer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
768 |
|
|
3:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
|
27.26 |
55.61 |
|
|
|
55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
|
27.96 |
58.38 |
|
|
|
1:53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
|
27.69 |
58.54 |
|
|
|
2:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
|
27.52 |
56.76 |
|
|
|
3:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gentofte damer 1 |
21 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
721 |
|
|
3:54.15 |
+4.86 |
|
|
|
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
|
28.74 |
59.46 |
|
|
|
59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
|
26.88 |
56.56 |
|
|
|
1:56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
|
27.56 |
58.00 |
|
|
|
2:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
|
28.38 |
1:00.13 |
|
|
|
3:54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thisted Damer 1 |
21 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
704 |
|
|
3:56.10 |
+6.81 |
|
|
|
|
Iris Julia Berger |
2004 |
0470BE |
|
27.77 |
58.10 |
|
|
|
58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
|
27.60 |
57.97 |
|
|
|
1:56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
|
28.68 |
1:00.64 |
|
|
|
2:56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
|
28.38 |
59.39 |
|
|
|
3:56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AS Damer 2 |
21 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
691 |
|
|
3:57.52 |
+8.23 |
|
|
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
|
28.80 |
58.89 |
|
|
|
58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
|
28.78 |
1:00.11 |
|
|
|
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
|
28.72 |
59.93 |
|
|
|
2:58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
|
28.10 |
58.59 |
|
|
|
3:57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STO Damer 1 |
23 |
Swim Team Odense |
|
|
|
682 |
|
|
3:58.62 |
+9.33 |
|
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
|
28.56 |
59.28 |
|
|
|
59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0018BI |
|
28.80 |
59.89 |
|
|
|
1:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
0774AE |
|
29.87 |
1:02.11 |
|
|
|
3:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
|
27.19 |
57.34 |
|
|
|
3:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vejle 1 |
20 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
654 |
|
|
4:01.89 |
+12.60 |
|
|
|
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
|
28.39 |
58.38 |
|
|
|
58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
|
28.76 |
1:00.14 |
|
|
|
1:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
0748AT |
|
29.91 |
1:02.11 |
|
|
|
3:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
|
29.39 |
1:01.26 |
|
|
|
4:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AGF Damer 1 |
20 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
646 |
|
|
4:02.92 |
+13.63 |
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
|
29.35 |
1:01.41 |
|
|
|
1:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
28.51 |
59.02 |
|
|
|
2:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
|
29.88 |
1:01.89 |
|
|
|
3:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
0702AK |
|
28.74 |
1:00.60 |
|
|
|
4:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarhus swim damer 1 |
20 |
Aarhus Swim |
|
|
|
626 |
|
|
4:05.42 |
+16.13 |
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
29.38 |
1:00.81 |
|
|
|
1:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
29.62 |
1:01.65 |
|
|
|
2:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
|
29.43 |
1:01.19 |
|
|
|
3:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
|
29.57 |
1:01.77 |
|
|
|
4:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SwimHorsens Damer 1 |
19 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
618 |
|
|
4:06.59 |
+17.30 |
|
|
|
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
|
28.92 |
1:01.42 |
|
|
|
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
|
29.02 |
1:02.95 |
|
|
|
2:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
|
28.95 |
1:00.37 |
|
|
|
3:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
0794AG |
|
29.73 |
1:01.85 |
|
|
|
4:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
AS Damer 4 |
18 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
606 |
|
|
4:08.17 |
+18.88 |
|
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
|
28.81 |
1:00.82 |
|
|
|
1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
|
28.91 |
1:00.44 |
|
|
|
2:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
0758AG |
|
30.28 |
1:02.70 |
|
|
|
3:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Norup |
2008 |
0866AM |
|
30.45 |
1:04.21 |
|
|
|
4:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
AS Damer 3 |
19 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
606 |
|
|
4:08.18 |
+18.89 |
|
|
|
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
|
29.38 |
1:01.91 |
|
|
|
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
|
29.89 |
1:02.43 |
|
|
|
2:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Bager |
2005 |
0524AN |
|
30.29 |
1:02.48 |
|
|
|
3:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
0736AI |
|
29.39 |
1:01.36 |
|
|
|
4:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thisted Damer 2 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
583 |
|
|
4:11.33 |
+22.04 |
|
|
|
|
Therese Baird |
2007 |
0728AU |
|
29.87 |
1:01.33 |
|
|
|
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
0718AU |
|
30.22 |
1:03.07 |
|
|
|
2:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
0636AW |
|
29.72 |
1:04.13 |
|
|
|
3:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
|
29.68 |
1:02.80 |
|
|
|
4:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esbjerg Damer 1 |
19 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
574 |
|
|
4:12.64 |
+23.35 |
|
|
|
|
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
|
29.42 |
1:01.95 |
|
|
|
1:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
|
29.47 |
|
|
|
|
|
2:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Millie Møller |
2007 |
0768AD |
|
30.07 |
1:03.85 |
|
|
|
3:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
0638AH |
|
30.24 |
1:04.80 |
|
|
|
4:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stefans tøser |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
571 |
|
|
4:13.12 |
+23.83 |
|
|
|
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
|
31.76 |
1:05.86 |
|
|
|
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
|
29.86 |
1:02.78 |
|
|
|
2:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
|
31.14 |
1:03.92 |
|
|
|
3:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
|
28.53 |
1:00.56 |
|
|
|
4:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
SwimHorsens Damer 2 |
17 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
568 |
|
|
4:13.52 |
+24.23 |
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
|
29.67 |
1:02.35 |
|
|
|
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
0754AV |
|
28.98 |
1:02.19 |
|
|
|
2:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
0674AC |
|
29.71 |
1:03.30 |
|
|
|
3:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
|
31.16 |
1:05.68 |
|
|
|
4:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
VS 1 |
20 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
555 |
|
|
4:15.47 |
+26.18 |
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
|
30.42 |
1:02.50 |
|
|
|
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
|
30.07 |
1:03.96 |
|
|
|
2:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
0858AK |
|
30.91 |
1:04.66 |
|
|
|
3:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Sloth |
2008 |
0854AN |
|
30.94 |
1:04.35 |
|
|
|
4:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vejle 2 |
19 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
555 |
|
|
4:15.52 |
+26.23 |
|
|
|
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
0662AK |
|
30.10 |
1:03.55 |
|
|
|
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
|
31.39 |
1:05.27 |
|
|
|
2:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
|
30.64 |
1:04.22 |
|
|
|
3:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
0686AJ |
|
30.43 |
1:02.48 |
|
|
|
4:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
17 |
Aarhus Swim |
|
|
|
551 |
|
|
4:16.07 |
+26.78 |
|
|
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
|
31.11 |
1:04.23 |
|
|
|
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
31.00 |
1:04.42 |
|
|
|
2:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
0744AM |
|
30.51 |
1:02.82 |
|
|
|
3:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
|
30.79 |
1:04.60 |
|
|
|
4:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
HSK Damer |
18 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
532 |
|
|
4:19.15 |
+29.86 |
|
|
|
|
Maja Stamholt |
2005 |
0528AH |
|
30.63 |
1:03.17 |
|
|
|
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
0714AX |
|
30.61 |
1:05.02 |
|
|
|
2:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
0738AV |
|
31.79 |
1:06.98 |
|
|
|
3:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
0756AQ |
|
29.77 |
1:03.98 |
|
|
|
4:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Neptun 1 |
19 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
524 |
|
|
4:20.43 |
+31.14 |
|
|
|
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
|
30.04 |
1:02.86 |
|
|
|
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
|
30.88 |
1:06.27 |
|
|
|
2:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
0826AH |
|
29.99 |
1:04.20 |
|
|
|
3:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
0726AP |
|
3:13.33 |
1:07.10 |
|
|
|
4:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
AGF Damer 2 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
521 |
|
|
4:20.98 |
+31.69 |
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
|
31.29 |
1:04.50 |
|
|
|
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
|
30.54 |
1:04.22 |
|
|
|
2:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
|
31.52 |
1:06.15 |
|
|
|
3:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
|
31.21 |
1:06.11 |
|
|
|
4:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aarhus Swim damer 3 |
18 |
Aarhus Swim |
|
|
|
511 |
|
|
4:22.61 |
+33.32 |
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
|
31.44 |
1:06.78 |
|
|
|
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
|
31.47 |
1:06.19 |
|
|
|
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
30.74 |
1:03.16 |
|
|
|
3:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
|
31.75 |
1:06.48 |
|
|
|
4:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
HSC Dragons 1 Piger |
16 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
507 |
|
|
4:23.39 |
+34.10 |
|
|
|
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
0784AY |
|
31.42 |
1:05.97 |
|
|
|
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
0772AR |
|
31.38 |
1:04.99 |
|
|
|
2:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
0852AE |
|
30.76 |
1:06.60 |
|
|
|
3:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
0736AY |
|
31.01 |
1:05.83 |
|
|
|
4:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kolding Girlz |
18 |
Kolding SK |
|
|
|
504 |
|
|
4:23.90 |
+34.61 |
|
|
|
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
0758AK |
|
31.55 |
1:06.87 |
|
|
|
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
|
31.23 |
1:05.13 |
|
|
|
2:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
|
31.34 |
1:05.29 |
|
|
|
3:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
|
31.93 |
1:06.61 |
|
|
|
4:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
SwimHorsens Damer 3 |
17 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
494 |
|
|
4:25.64 |
+36.35 |
|
|
|
|
Freja Obert |
2006 |
0622AT |
|
31.13 |
1:06.94 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
0764AB |
|
31.09 |
1:05.72 |
|
|
|
2:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
|
30.84 |
1:05.52 |
|
|
|
3:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
|
32.18 |
1:07.46 |
|
|
|
4:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vejle 3 |
16 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
467 |
|
|
4:30.63 |
+41.34 |
|
|
|
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
0818AC |
|
31.19 |
1:06.38 |
|
|
|
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
|
33.42 |
1:08.70 |
|
|
|
2:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
0736AF |
|
32.50 |
1:07.92 |
|
|
|
3:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
0704AN |
|
31.60 |
1:07.63 |
|
|
|
4:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 19:28:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 19:28.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
Efter 4 af 4 heat |
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer - Finale |
|
DR |
3:20.97 |
|
|
Farum Guns |
|
Farum Svømmeklub |
Brønshøj (DEN) |
04-07-2015 |
|
|
|
|
DJR |
3:29.09 |
|
|
Vat Drenge 1 |
|
Vestegnens Aqua Team |
Brønshøj (DEN) |
25-06-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF Herrer 1 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
733 |
|
|
3:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
|
24.94 |
51.50 |
|
|
|
51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
|
24.52 |
52.02 |
|
|
|
1:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
|
25.96 |
52.99 |
|
|
|
2:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
|
25.10 |
52.24 |
|
|
|
3:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esbjerg Herrer 1 |
31 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
676 |
|
|
3:34.44 |
+5.69 |
|
|
|
|
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
|
26.04 |
54.19 |
|
|
|
54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
|
25.22 |
52.21 |
|
|
|
1:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
|
25.40 |
53.39 |
|
|
|
2:39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
|
25.88 |
54.65 |
|
|
|
3:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
672 |
|
|
3:34.82 |
+6.07 |
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
|
25.80 |
53.08 |
|
|
|
53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
25.07 |
53.07 |
|
|
|
1:46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
25.42 |
53.16 |
|
|
|
2:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
|
26.25 |
55.51 |
|
|
|
3:34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AS Herrer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
672 |
|
|
3:34.89 |
+6.14 |
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
|
25.99 |
53.34 |
|
|
|
53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
0587AG |
|
26.56 |
55.25 |
|
|
|
1:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
|
25.76 |
54.29 |
|
|
|
2:42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Thorhauge |
2005 |
0545AM |
|
25.15 |
52.01 |
|
|
|
3:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vejle 1 |
21 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
665 |
|
|
3:35.64 |
+6.89 |
|
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
|
25.91 |
53.34 |
|
|
|
53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
|
25.69 |
53.66 |
|
|
|
1:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
|
26.50 |
54.61 |
|
|
|
2:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
|
26.20 |
54.03 |
|
|
|
3:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AS Herrer 2 |
20 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
632 |
|
|
3:39.34 |
+10.59 |
|
|
|
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
0421AL |
|
26.43 |
55.97 |
|
|
|
55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
|
25.50 |
53.69 |
|
|
|
1:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
0545AH |
|
25.56 |
54.31 |
|
|
|
2:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inas Ilic |
2005 |
0591AE |
|
26.65 |
55.37 |
|
|
|
3:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thisted Herre 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
624 |
|
|
3:40.22 |
+11.47 |
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
|
25.84 |
54.70 |
|
|
|
54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
0435AR |
|
26.46 |
55.86 |
|
|
|
1:50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
|
26.51 |
55.53 |
|
|
|
2:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
|
25.31 |
54.13 |
|
|
|
3:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gentofte herrer 1 |
18 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
613 |
|
|
3:41.54 |
+12.79 |
|
|
|
|
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
|
26.63 |
54.76 |
|
|
|
54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
|
25.82 |
54.87 |
|
|
|
1:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
|
26.60 |
55.64 |
|
|
|
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
|
27.44 |
56.27 |
|
|
|
3:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
STO Herrer 1 |
24 |
Swim Team Odense |
|
|
|
610 |
|
|
3:41.94 |
+13.19 |
|
|
|
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
|
26.08 |
54.69 |
|
|
|
54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
9925AO |
|
27.21 |
57.43 |
|
|
|
1:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
|
25.65 |
53.96 |
|
|
|
2:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
|
25.91 |
55.86 |
|
|
|
3:41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SSK1 Herrer |
20 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
609 |
|
|
3:41.99 |
+13.24 |
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
|
27.43 |
56.61 |
|
|
|
56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
|
26.39 |
54.99 |
|
|
|
1:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
|
26.26 |
55.06 |
|
|
|
2:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
|
26.49 |
55.33 |
|
|
|
3:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
AGF Herrer 2 |
23 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
604 |
|
|
3:42.67 |
+13.92 |
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
|
25.18 |
53.27 |
|
|
|
53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
26.19 |
55.69 |
|
|
|
1:48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
0591AK |
|
27.05 |
55.88 |
|
|
|
2:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
27.67 |
57.83 |
|
|
|
3:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
SwimHorsens Herrer 1 |
24 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
591 |
|
|
3:44.28 |
+15.53 |
|
|
|
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
0679AO |
|
26.76 |
56.75 |
|
|
|
56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
|
26.09 |
54.96 |
|
|
|
1:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
|
27.05 |
56.91 |
|
|
|
2:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
|
25.28 |
55.66 |
|
|
|
3:44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esbjerg Herrer 2 |
19 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
590 |
|
|
3:44.39 |
+15.64 |
|
|
|
|
Jacob Timmermand |
2006 |
0617AL |
|
26.17 |
55.20 |
|
|
|
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
0609AM |
|
25.84 |
55.79 |
|
|
|
1:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
0595AC |
|
26.99 |
56.93 |
|
|
|
2:47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
|
26.79 |
56.47 |
|
|
|
3:44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vejle 2 |
20 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
576 |
|
|
3:46.19 |
+17.44 |
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
26.79 |
56.35 |
|
|
|
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Majgård |
2005 |
0503AI |
|
26.83 |
55.68 |
|
|
|
1:52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
|
27.05 |
56.45 |
|
|
|
2:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
|
27.47 |
57.71 |
|
|
|
3:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
VS 1 |
18 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
569 |
|
|
3:47.13 |
+18.38 |
|
|
|
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
0797AG |
|
26.88 |
55.03 |
|
|
|
55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
0573AM |
|
27.96 |
58.66 |
|
|
|
1:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
0783AI |
|
26.61 |
55.40 |
|
|
|
2:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Varming |
2007 |
0771AF |
|
27.62 |
58.04 |
|
|
|
3:47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
AS Herrer 3 |
19 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
569 |
|
|
3:47.14 |
+18.39 |
|
|
|
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
|
26.62 |
56.02 |
|
|
|
56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
|
26.95 |
55.95 |
|
|
|
1:51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
|
27.55 |
57.91 |
|
|
|
2:49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
0655AP |
|
27.80 |
57.26 |
|
|
|
3:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vejle 3 |
19 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
557 |
|
|
3:48.68 |
+19.93 |
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
|
27.36 |
57.64 |
|
|
|
57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
|
26.57 |
56.09 |
|
|
|
1:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
0615AC |
|
26.34 |
56.22 |
|
|
|
2:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
0615AK |
|
27.70 |
58.73 |
|
|
|
3:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nyborg |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
547 |
|
|
3:50.12 |
+21.37 |
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
27.85 |
57.15 |
|
|
|
57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
|
27.04 |
57.47 |
|
|
|
1:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
|
27.70 |
58.13 |
|
|
|
2:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
|
27.34 |
57.37 |
|
|
|
3:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Esbjerg Herrer 3 |
18 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
534 |
|
|
3:51.94 |
+23.19 |
|
|
|
|
Carl Clausen |
2005 |
0533AH |
|
27.24 |
57.29 |
|
|
|
57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
|
27.08 |
57.82 |
|
|
|
1:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
0621AC |
|
27.73 |
58.43 |
|
|
|
2:53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
|
27.75 |
58.40 |
|
|
|
3:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
SwimHorsens Herrer 2 |
19 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
518 |
|
|
3:54.38 |
+25.63 |
|
|
|
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
0413AL |
|
27.29 |
57.84 |
|
|
|
57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
0781AK |
|
27.74 |
58.05 |
|
|
|
1:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magne Andersen |
2007 |
0787AD |
|
28.08 |
59.96 |
|
|
|
2:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
0709AC |
|
27.71 |
58.53 |
|
|
|
3:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aarhus Swim herre 2 |
18 |
Aarhus Swim |
|
|
|
517 |
|
|
3:54.53 |
+25.78 |
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
|
27.24 |
56.71 |
|
|
|
56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
27.69 |
57.25 |
|
|
|
1:53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
0515AP |
|
27.86 |
58.83 |
|
|
|
2:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
0675AN |
|
29.37 |
1:01.74 |
|
|
|
3:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
SSK2 Herrer |
21 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
514 |
|
|
3:54.85 |
+26.10 |
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
|
28.56 |
58.87 |
|
|
|
58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
|
27.51 |
58.49 |
|
|
|
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
|
27.17 |
57.80 |
|
|
|
2:55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
|
27.45 |
59.69 |
|
|
|
3:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
HSC Dragons 1 Herrer |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
511 |
|
|
3:55.44 |
+26.69 |
|
|
|
|
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
|
27.10 |
58.43 |
|
|
|
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dan Skov |
2006 |
0671AO |
|
29.73 |
1:02.48 |
|
|
|
2:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Drechsler |
2005 |
0561AH |
|
27.52 |
58.93 |
|
|
|
2:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
0789AA |
|
26.33 |
55.60 |
|
|
|
3:55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
AGF Herrer 3 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
497 |
|
|
3:57.53 |
+28.78 |
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
28.95 |
1:00.80 |
|
|
|
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
|
28.22 |
58.18 |
|
|
|
1:58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
28.50 |
59.54 |
|
|
|
2:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
|
27.81 |
59.01 |
|
|
|
3:57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kolding Bois |
19 |
Kolding SK |
|
|
|
411 |
|
|
4:13.02 |
+44.27 |
|
|
|
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
0701AI |
|
32.71 |
1:10.69 |
|
|
|
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Busk |
2005 |
0583AK |
|
27.05 |
58.15 |
|
|
|
2:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
|
28.92 |
1:01.61 |
|
|
|
3:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Hesse |
2007 |
0797AO |
|
29.42 |
1:02.57 |
|
|
|
4:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
STO Herrer 2 |
21 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Anders Hansen |
2006 |
0697AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
0567AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
0663AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 19:51:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 09:22.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
28-05-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
708 |
2:21.47 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.47 |
(+8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
|
683 |
2:23.17 |
+1.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.58 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
674 |
2:23.78 |
+2.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.72 |
(+7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
665 |
2:24.47 |
+3.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.35 |
(+7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
647 |
2:25.78 |
+4.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.36 |
(+7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
630 |
2:27.05 |
+5.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.38 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
616 |
2:28.21 |
+6.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.48 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
596 |
2:29.82 |
+8.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.03 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
593 |
2:30.05 |
+8.58 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.69 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
586 |
2:30.69 |
+9.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.83 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
582 |
2:31.05 |
+9.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.12 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
579 |
2:31.27 |
+9.80 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.95 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
563 |
2:32.66 |
+11.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.56 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
559 |
2:33.02 |
+11.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.25 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
554 |
2:33.49 |
+12.02 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.92 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
550 |
2:33.87 |
+12.40 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.59 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
544 |
2:34.46 |
+12.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.00 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
530 |
2:35.79 |
+14.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.53 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
526 |
2:36.19 |
+14.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.31 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
525 |
2:36.31 |
+14.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.25 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
524 |
2:36.36 |
+14.89 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.24 |
(+8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
524 |
2:36.43 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.94 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
518 |
2:37.00 |
+15.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.45 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
517 |
2:37.06 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.53 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
512 |
2:37.60 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.51 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
509 |
2:37.86 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.40 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
509 |
2:37.87 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.54 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
509 |
2:37.90 |
+16.43 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.19 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
502 |
2:38.66 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.71 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
499 |
2:38.94 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.14 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
499 |
2:38.98 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.28 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
498 |
2:39.06 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.67 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
498 |
2:39.09 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.67 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
498 |
2:39.10 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.13 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
487 |
2:40.22 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.73 |
(+8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
482 |
2:40.81 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.50 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
477 |
2:41.40 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.85 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
474 |
2:41.69 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.22 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
471 |
2:42.03 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.83 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
461 |
2:43.19 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.72 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
450 |
2:44.46 |
+22.99 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.70 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
439 |
2:45.83 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.75 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 09:27:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:51.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer - A Finale |
|
|
DR |
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
28-05-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
745 |
2:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.47 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
719 |
2:20.75 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.78 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
706 |
2:21.61 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.47 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
689 |
2:22.74 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.78 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
|
685 |
2:23.07 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.17 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
648 |
2:25.68 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.21 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
615 |
2:28.23 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.82 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
596 |
2:29.82 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.05 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer - B Finale |
|
|
DR |
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
28-05-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
618 |
2:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.05 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
610 |
2:28.64 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.69 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
607 |
2:28.94 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.66 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
567 |
2:32.29 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.02 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
539 |
2:34.92 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.19 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
533 |
2:35.55 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.79 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
532 |
2:35.61 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.31 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
520 |
2:36.76 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.46 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 17:04.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
2:00.69 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team Taastrup (DE |
Stockholm (SWE) |
15-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
2:03.49 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team Taastrup (DE |
Brønshøj (DEN) |
28-06-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
643 |
2:12.03 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.51 |
(+8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
627 |
2:13.15 |
+1.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.06 |
(+8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
597 |
2:15.34 |
+3.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.68 |
(+6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
594 |
2:15.57 |
+3.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.65 |
(+8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
589 |
2:15.95 |
+3.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.46 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
584 |
2:16.37 |
+4.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.24 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
569 |
2:17.56 |
+5.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.92 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
566 |
2:17.81 |
+5.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.19 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
562 |
2:18.08 |
+6.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.58 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
562 |
2:18.11 |
+6.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.76 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
560 |
2:18.23 |
+6.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.18 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
558 |
2:18.41 |
+6.38 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.47 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
556 |
2:18.56 |
+6.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.92 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
544 |
2:19.61 |
+7.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.37 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
541 |
2:19.89 |
+7.86 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.44 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
539 |
2:20.05 |
+8.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.09 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
536 |
2:20.28 |
+8.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.63 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
535 |
2:20.36 |
+8.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.33 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
533 |
2:20.57 |
+8.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.46 |
(+7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
527 |
2:21.08 |
+9.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.26 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
523 |
2:21.47 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.02 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
522 |
2:21.57 |
+9.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.74 |
(+7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
519 |
2:21.78 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.39 |
(+6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
|
519 |
2:21.81 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.98 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
518 |
2:21.88 |
+9.85 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.96 |
(+9.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
508 |
2:22.87 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.58 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
504 |
2:23.20 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.89 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
501 |
2:23.51 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.07 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
487 |
2:24.80 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.32 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
487 |
2:24.89 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.08 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
486 |
2:24.93 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.23 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
482 |
2:25.34 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.62 |
(+11.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
477 |
2:25.84 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.19 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
475 |
2:26.03 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.13 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
469 |
2:26.68 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.19 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
458 |
2:27.79 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.72 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
453 |
2:28.42 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.24 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
446 |
2:29.15 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.68 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
440 |
2:29.87 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.77 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
436 |
2:30.34 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.78 |
(+10.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
429 |
2:31.08 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.33 |
(+6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
|
400 |
2:34.66 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.25 |
(+6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
371 |
2:38.61 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.12 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
v/150m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 09:49:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:46.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer - A Finale |
|
|
DR |
2:00.69 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team Taastrup (DE |
Stockholm (SWE) |
15-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
2:03.49 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team Taastrup (DE |
Brønshøj (DEN) |
28-06-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
708 |
2:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.03 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
676 |
2:09.89 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.15 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
605 |
2:14.77 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.37 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
603 |
2:14.93 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.57 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
601 |
2:15.05 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.34 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
593 |
2:15.69 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.95 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
552 |
2:18.94 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.08 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
531 |
2:20.74 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.81 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:11:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer - B Finale |
|
|
DR |
2:00.69 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team Taastrup (DE |
Stockholm (SWE) |
15-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
2:03.49 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team Taastrup (DE |
Brønshøj (DEN) |
28-06-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
596 |
2:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.23 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
574 |
2:17.16 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.61 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
572 |
2:17.27 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.11 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
552 |
2:18.94 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.08 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
543 |
2:19.73 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.57 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
541 |
2:19.86 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.36 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
540 |
2:19.98 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.28 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
521 |
2:21.65 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.05 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:11:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 17:11.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
52.69 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Budapest (HUN) |
28-07-2017 |
|
|
|
|
DJR |
55.10 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Brønshøj (DEN) |
23-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
767 |
56.48 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.25 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
671 |
59.04 |
+2.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.01 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
668 |
59.13 |
+2.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.06 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
659 |
59.42 |
+2.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.76 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
636 |
1:00.12 |
+3.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.52 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
635 |
1:00.15 |
+3.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.09 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
629 |
1:00.35 |
+3.87 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 59.67 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
620 |
1:00.61 |
+4.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
619 |
1:00.65 |
+4.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.69 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
610 |
1:00.94 |
+4.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.40 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
608 |
1:01.02 |
+4.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.97 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
603 |
1:01.19 |
+4.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
589 |
1:01.66 |
+5.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.88 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
584 |
1:01.84 |
+5.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.08 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
583 |
1:01.88 |
+5.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.76 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
581 |
1:01.94 |
+5.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
579 |
1:02.01 |
+5.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.11 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
574 |
1:02.21 |
+5.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
572 |
1:02.26 |
+5.78 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 59.21 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
566 |
1:02.51 |
+6.03 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.96 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
563 |
1:02.59 |
+6.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
562 |
1:02.65 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.60 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
556 |
1:02.87 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
556 |
1:02.87 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.14 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
556 |
1:02.88 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.23 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
554 |
1:02.95 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.96 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
549 |
1:03.13 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.45 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
547 |
1:03.22 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
542 |
1:03.39 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.35 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
535 |
1:03.68 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
534 |
1:03.72 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.41 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
526 |
1:04.02 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.02 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
524 |
1:04.10 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
523 |
1:04.16 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.54 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
522 |
1:04.20 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.25 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
522 |
1:04.22 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.36 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
516 |
1:04.44 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.66 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Karoline Kristensen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
514 |
1:04.54 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
507 |
1:04.82 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
503 |
1:04.98 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.22 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
502 |
1:05.06 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.70 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
499 |
1:05.19 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
498 |
1:05.23 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
498 |
1:05.23 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
497 |
1:05.25 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
489 |
1:05.61 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.67 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
489 |
1:05.63 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
486 |
1:05.75 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
485 |
1:05.80 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
482 |
1:05.92 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
|
482 |
1:05.93 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
475 |
1:06.23 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.06 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
475 |
1:06.26 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
469 |
1:06.52 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
467 |
1:06.63 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.89 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
457 |
1:07.12 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
456 |
1:07.16 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.38 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
447 |
1:07.62 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.40 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
444 |
1:07.76 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
435 |
1:08.22 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.15 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
394 |
1:10.52 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
374 |
1:11.77 |
+15.29 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
72 |
2:04.22 |
+1:07.74 |
|
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 1:58.67 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 09:59:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:46.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
52.69 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Budapest (HUN) |
28-07-2017 |
|
|
|
|
DJR |
55.10 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Brønshøj (DEN) |
23-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
794 |
55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.48 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
717 |
57.76 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.04 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
661 |
59.34 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
655 |
59.54 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.15 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
653 |
59.58 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.42 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
636 |
1:00.12 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.12 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
620 |
1:00.62 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
602 |
1:01.24 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.61 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:19:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
52.69 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Budapest (HUN) |
28-07-2017 |
|
|
|
|
DJR |
55.10 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Brønshøj (DEN) |
23-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
627 |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.94 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
617 |
1:00.74 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
604 |
1:01.15 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.59 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
598 |
1:01.37 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
588 |
1:01.70 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.94 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
581 |
1:01.95 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.21 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
577 |
1:02.11 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.88 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
571 |
1:02.31 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.84 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:19:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 17:19.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
49.06 |
|
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
|
07-07-2007 |
|
|
|
|
DJR |
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svømning (DEN) |
Poznań (POL) |
11-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
708 |
52.62 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.26 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
701 |
52.80 |
+0.18 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 52.43 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
687 |
53.14 |
+0.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.31 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
678 |
53.38 |
+0.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.65 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
671 |
53.56 |
+0.94 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 52.26 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
668 |
53.65 |
+1.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.12 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
664 |
53.76 |
+1.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.47 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
663 |
53.79 |
+1.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.22 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
662 |
53.80 |
+1.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.19 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
656 |
53.98 |
+1.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.03 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
644 |
54.30 |
+1.68 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 53.32 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
634 |
54.58 |
+1.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.90 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
633 |
54.62 |
+2.00 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 54.51 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
615 |
55.15 |
+2.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 55.08 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
610 |
55.29 |
+2.67 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 54.04 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
607 |
55.39 |
+2.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 53.76 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
605 |
55.44 |
+2.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 52.60 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
600 |
55.60 |
+2.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.42 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
594 |
55.80 |
+3.18 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 54.41 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
591 |
55.88 |
+3.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.86 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
591 |
55.88 |
+3.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.25 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
590 |
55.90 |
+3.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.54 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
583 |
56.13 |
+3.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.08 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
575 |
56.38 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.20 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
573 |
56.46 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.64 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
572 |
56.50 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
568 |
56.63 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.12 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
568 |
56.64 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.19 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
566 |
56.71 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.50 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
564 |
56.76 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.97 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
559 |
56.94 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.48 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
554 |
57.09 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
554 |
57.11 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.47 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
550 |
57.25 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.49 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
548 |
57.31 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.93 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
546 |
57.39 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.75 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
542 |
57.53 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.79 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
534 |
57.79 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.81 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
534 |
57.80 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.12 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
532 |
57.86 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.99 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
530 |
57.93 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.56 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
529 |
57.98 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.86 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Samuel Krogh Laursen |
2007 |
Harlev Idræts Klub |
|
528 |
58.03 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.49 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
527 |
58.05 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.85 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
527 |
58.07 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.46 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
526 |
58.10 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.65 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
|
517 |
58.43 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
516 |
58.48 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.27 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Harlev Idræts Klub |
|
512 |
58.63 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
501 |
59.06 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.90 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
489 |
59.53 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.54 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
485 |
59.68 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.81 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
484 |
59.74 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.46 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
481 |
59.86 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.75 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
476 |
1:00.07 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
475 |
1:00.09 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.33 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
475 |
1:00.12 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
474 |
1:00.15 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.45 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
|
469 |
1:00.34 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.15 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
454 |
1:01.02 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.51 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
432 |
1:02.02 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.81 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
259 |
1:13.50 |
+20.88 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 10:12:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:46.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
49.06 |
|
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
|
07-07-2007 |
|
|
|
|
DJR |
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svømning (DEN) |
Poznań (POL) |
11-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
766 |
51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.62 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
720 |
52.33 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.14 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
685 |
53.21 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.38 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
682 |
53.29 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.79 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
679 |
53.36 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.76 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
676 |
53.43 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.65 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
660 |
53.86 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.80 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
652 |
54.09 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.98 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
49.06 |
|
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
|
07-07-2007 |
|
|
|
|
DJR |
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svømning (DEN) |
Poznań (POL) |
11-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
626 |
54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.58 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
620 |
54.99 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
616 |
55.12 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.39 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
616 |
55.13 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.60 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
612 |
55.24 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.88 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
611 |
55.28 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.44 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
604 |
55.48 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.90 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
585 |
56.06 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.88 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 17:23.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Rom (ITA) |
31-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:11.97 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Brønshøj (DEN) |
25-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
722 |
2:17.46 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.88 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
668 |
2:21.10 |
+3.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.58 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.86 |
606 |
2:25.74 |
+8.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.26 |
(+6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.65 |
574 |
2:28.37 |
+10.91 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.41 |
(+8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
562 |
2:29.47 |
+12.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.92 |
(+6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
561 |
2:29.48 |
+12.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.44 |
(+7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
558 |
2:29.77 |
+12.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.72 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.58 |
514 |
2:33.95 |
+16.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.78 |
(+10.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
513 |
2:34.00 |
+16.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.07 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
503 |
2:35.07 |
+17.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.51 |
(+10.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
497 |
2:35.66 |
+18.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.80 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
495 |
2:35.93 |
+18.47 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.02 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
493 |
2:36.09 |
+18.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.55 |
(+10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
483 |
2:37.19 |
+19.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.10 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
479 |
2:37.62 |
+20.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.38 |
(+6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
471 |
2:38.48 |
+21.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.73 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
+0.69 |
469 |
2:38.72 |
+21.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.87 |
(+6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.59 |
465 |
2:39.11 |
+21.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.85 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.73 |
460 |
2:39.76 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.63 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
456 |
2:40.19 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.51 |
(+6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
438 |
2:42.35 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.43 |
(+6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
428 |
2:43.60 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.02 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 12:25:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 12:25.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Rom (ITA) |
31-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:11.97 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Brønshøj (DEN) |
25-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
753 |
2:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.46 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.61 |
689 |
2:19.62 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.10 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
622 |
2:24.48 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.74 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
608 |
2:25.59 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.48 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.64 |
580 |
2:27.90 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.77 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
570 |
2:28.74 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.47 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
529 |
2:32.44 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.95 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
495 |
2:35.91 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.00 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:36:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Rom (ITA) |
31-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:11.97 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Brønshøj (DEN) |
25-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
522 |
2:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.09 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
505 |
2:34.88 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.66 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
488 |
2:36.62 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.62 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
478 |
2:37.74 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.48 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
477 |
2:37.78 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.07 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.58 |
476 |
2:37.98 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.11 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.72 |
474 |
2:38.13 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.19 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
+0.70 |
468 |
2:38.83 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.72 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:36:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 17:36.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:59.58 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
626 |
2:10.83 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.60 |
(+9.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
607 |
2:12.16 |
+1.33 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.80 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
587 |
2:13.63 |
+2.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.11 |
(+12.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
564 |
2:15.41 |
+4.58 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.43 |
(+10.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.64 |
562 |
2:15.55 |
+4.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.77 |
(+10.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
557 |
2:15.98 |
+5.15 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.79 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
557 |
2:15.99 |
+5.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.56 |
(+14.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
556 |
2:16.08 |
+5.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.81 |
(+7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
554 |
2:16.24 |
+5.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.62 |
(+5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.71 |
536 |
2:17.73 |
+6.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.89 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
535 |
2:17.84 |
+7.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.29 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.65 |
500 |
2:20.95 |
+10.12 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.39 |
(+9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
500 |
2:20.95 |
+10.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.16 |
(+6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
481 |
2:22.75 |
+11.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.82 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
467 |
2:24.16 |
+13.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.45 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
467 |
2:24.23 |
+13.40 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.14 |
(+11.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
463 |
2:24.62 |
+13.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.55 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
462 |
2:24.68 |
+13.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.04 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
457 |
2:25.26 |
+14.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.78 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
448 |
2:26.25 |
+15.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.00 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
430 |
2:28.23 |
+17.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.59 |
(+6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
423 |
2:29.03 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.67 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
422 |
2:29.17 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.44 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
+0.84 |
419 |
2:29.52 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.58 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
413 |
2:30.17 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.27 |
(+11.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
413 |
2:30.26 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.69 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
411 |
2:30.49 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.09 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
406 |
2:31.04 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.78 |
(+8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
+0.62 |
373 |
2:35.43 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.00 |
(+9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
357 |
2:37.72 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.26 |
(+15.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.70 |
324 |
2:42.91 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 10:34:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:46.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
1:59.58 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
651 |
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.83 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
626 |
2:10.83 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.63 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
606 |
2:12.25 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.99 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.64 |
588 |
2:13.56 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.55 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
575 |
2:14.52 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.24 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.55 |
541 |
2:17.32 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.08 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
541 |
2:17.33 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.84 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
532 |
2:18.05 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.73 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:44:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
1:59.58 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.69 |
533 |
2:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.75 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
516 |
2:19.51 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.95 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
505 |
2:20.52 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.16 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
471 |
2:23.79 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.62 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
465 |
2:24.45 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.26 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
454 |
2:25.58 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.25 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
451 |
2:25.86 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.68 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
447 |
2:26.28 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.23 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:44:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 17:44.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Berlin (GER) |
22-08-2014 |
|
|
|
|
DJR |
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Netanya (ISR) |
30-06-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
789 |
1:00.02 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.45 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
742 |
1:01.26 |
+1.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.48 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
686 |
1:02.89 |
+2.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
674 |
1:03.25 |
+3.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.06 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
657 |
1:03.80 |
+3.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
635 |
1:04.53 |
+4.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.26 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
632 |
1:04.64 |
+4.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.40 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
631 |
1:04.65 |
+4.63 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
616 |
1:05.20 |
+5.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.65 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
607 |
1:05.49 |
+5.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
587 |
1:06.24 |
+6.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.48 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
586 |
1:06.29 |
+6.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
|
583 |
1:06.41 |
+6.39 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.95 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
580 |
1:06.50 |
+6.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.47 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
579 |
1:06.54 |
+6.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
552 |
1:07.61 |
+7.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
545 |
1:07.91 |
+7.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
542 |
1:08.01 |
+7.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
531 |
1:08.50 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.08 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
517 |
1:09.11 |
+9.09 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
517 |
1:09.12 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
516 |
1:09.14 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
515 |
1:09.18 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
515 |
1:09.19 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
511 |
1:09.37 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
507 |
1:09.55 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.11 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
500 |
1:09.87 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
485 |
1:10.61 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.94 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
480 |
1:10.81 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
480 |
1:10.84 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.56 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
479 |
1:10.86 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
477 |
1:10.98 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.51 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
473 |
1:11.17 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
466 |
1:11.51 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
462 |
1:11.74 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
458 |
1:11.95 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.40 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
456 |
1:12.03 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
450 |
1:12.39 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
440 |
1:12.93 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.48 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
439 |
1:12.98 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
439 |
1:12.99 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
438 |
1:13.02 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
438 |
1:13.03 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.07 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
438 |
1:13.05 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.90 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
432 |
1:13.36 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
429 |
1:13.53 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
428 |
1:13.60 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
420 |
1:14.06 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
417 |
1:14.26 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.65 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
412 |
1:14.52 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
388 |
1:16.06 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
385 |
1:16.20 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.08 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
373 |
1:17.04 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
371 |
1:17.18 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.95 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
341 |
1:19.37 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.11 |
(+8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
289 |
1:23.85 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.31 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 10:51:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:46.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
DR |
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Berlin (GER) |
22-08-2014 |
|
|
|
|
DJR |
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Netanya (ISR) |
30-06-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
802 |
59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.02 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
756 |
1:00.90 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.26 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
693 |
1:02.69 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
689 |
1:02.80 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.89 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
671 |
1:03.35 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
665 |
1:03.54 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.80 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
647 |
1:04.14 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
577 |
1:06.62 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:54:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
DR |
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Berlin (GER) |
22-08-2014 |
|
|
|
|
DJR |
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Netanya (ISR) |
30-06-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
632 |
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.49 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
615 |
1:05.21 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.54 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
615 |
1:05.23 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.29 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
581 |
1:06.47 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.24 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
581 |
1:06.47 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
560 |
1:07.29 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.91 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
551 |
1:07.67 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.61 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
544 |
1:07.94 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:54:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 17:54.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
52.09 |
|
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Esbjerg (DEN) |
10-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
52.94 |
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmekl |
Lima (PER) |
01-09-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
658 |
56.91 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
656 |
56.96 |
+0.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.96 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
640 |
57.43 |
+0.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.01 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
620 |
58.05 |
+1.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.16 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
612 |
58.30 |
+1.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.55 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
603 |
58.56 |
+1.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.23 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
603 |
58.57 |
+1.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.08 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
592 |
58.95 |
+2.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
579 |
59.38 |
+2.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.11 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
578 |
59.41 |
+2.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.86 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
578 |
59.41 |
+2.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.83 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
576 |
59.46 |
+2.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.56 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
557 |
1:00.15 |
+3.24 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 56.17 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
552 |
1:00.33 |
+3.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
546 |
1:00.54 |
+3.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.78 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
546 |
1:00.56 |
+3.65 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 56.93 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
546 |
1:00.56 |
+3.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.85 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
527 |
1:01.27 |
+4.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.04 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
|
522 |
1:01.44 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.05 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
514 |
1:01.78 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.32 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
514 |
1:01.79 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
513 |
1:01.83 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
511 |
1:01.89 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.54 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
504 |
1:02.18 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.05 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
504 |
1:02.20 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
498 |
1:02.41 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
494 |
1:02.59 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
494 |
1:02.59 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.87 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
492 |
1:02.69 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.55 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
478 |
1:03.29 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.01 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
477 |
1:03.34 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.65 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
472 |
1:03.57 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.39 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
465 |
1:03.86 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
465 |
1:03.86 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
463 |
1:03.95 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.24 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
Frem Odense |
|
456 |
1:04.30 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
455 |
1:04.35 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.04 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
454 |
1:04.38 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.08 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
|
451 |
1:04.52 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
447 |
1:04.70 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.30 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
447 |
1:04.71 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
429 |
1:05.61 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.24 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
426 |
1:05.75 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.86 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
424 |
1:05.87 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
422 |
1:05.96 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
422 |
1:05.98 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.21 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
421 |
1:06.00 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.77 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
419 |
1:06.14 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.06 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
409 |
1:06.67 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
402 |
1:07.04 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
401 |
1:07.11 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.60 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
400 |
1:07.17 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.49 |
(+6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 11:08:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:46.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
DR |
52.09 |
|
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Esbjerg (DEN) |
10-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
52.94 |
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmekl |
Lima (PER) |
01-09-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
684 |
56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.91 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
682 |
56.23 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.43 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
665 |
56.70 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.96 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
655 |
56.98 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.57 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
645 |
57.28 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.05 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
627 |
57.82 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.30 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
624 |
57.91 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.95 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
597 |
58.76 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.38 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:59:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
DR |
52.09 |
|
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Esbjerg (DEN) |
10-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
52.94 |
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmekl |
Lima (PER) |
01-09-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
613 |
58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.41 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
599 |
58.69 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.41 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
591 |
58.96 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.46 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
571 |
59.66 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.56 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
538 |
1:00.83 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.33 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
538 |
1:00.84 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.54 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
529 |
1:01.17 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
|
512 |
1:01.84 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.44 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:59:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 17:59.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
01-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
2:25.98 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Glasgow (GBR) |
06-08-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
785 |
2:30.76 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.15 |
(+5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
677 |
2:38.35 |
+7.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.87 |
(+14.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
639 |
2:41.46 |
+10.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.05 |
(+8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
635 |
2:41.79 |
+11.03 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.04 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
625 |
2:42.67 |
+11.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.78 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
|
617 |
2:43.37 |
+12.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.76 |
(+8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
611 |
2:43.91 |
+13.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.82 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
603 |
2:44.61 |
+13.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.67 |
(+5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
592 |
2:45.58 |
+14.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.97 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
580 |
2:46.80 |
+16.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:46.08 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
|
564 |
2:48.32 |
+17.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.65 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
558 |
2:48.88 |
+18.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.90 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
554 |
2:49.36 |
+18.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:48.21 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
547 |
2:50.08 |
+19.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:48.23 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
539 |
2:50.93 |
+20.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:46.36 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
529 |
2:52.00 |
+21.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:47.32 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
525 |
2:52.44 |
+21.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.62 |
(+8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
517 |
2:53.23 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.81 |
(+6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
497 |
2:55.60 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.91 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
491 |
2:56.26 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.04 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
491 |
2:56.28 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.77 |
(+12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
482 |
2:57.36 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.84 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
478 |
2:57.86 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.84 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
476 |
2:58.13 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.50 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
467 |
2:59.29 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.73 |
(+7.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
458 |
3:00.43 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.12 |
(+6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
441 |
3:02.63 |
+31.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.23 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
439 |
3:02.99 |
+32.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.88 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
438 |
3:03.10 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.42 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
437 |
3:03.24 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.72 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
432 |
3:03.93 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.40 |
(+6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
422 |
3:05.43 |
+34.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.39 |
(+6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
414 |
3:06.54 |
+35.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.44 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
414 |
3:06.60 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.48 |
(+7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
398 |
3:09.04 |
+38.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.21 |
(+10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
383 |
3:11.42 |
+40.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.11 |
(+9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
375 |
3:12.78 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.18 |
(+11.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
373 |
3:13.11 |
+42.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.74 |
(+10.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
355 |
3:16.46 |
+45.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.29 |
(+12.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 11:19:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:47.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
01-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
2:25.98 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Glasgow (GBR) |
06-08-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
892 |
2:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.35 |
(-13.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
805 |
2:29.53 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.76 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
660 |
2:39.70 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.46 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
658 |
2:39.86 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.91 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
634 |
2:41.85 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.67 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
|
626 |
2:42.58 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.37 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
616 |
2:43.47 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.61 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
555 |
2:49.26 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.58 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 18:11:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
01-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
2:25.98 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Glasgow (GBR) |
06-08-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
|
604 |
2:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.32 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
580 |
2:46.76 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.88 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
577 |
2:47.02 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.80 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
568 |
2:47.88 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.36 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
550 |
2:49.70 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.93 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
534 |
2:51.46 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.08 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
528 |
2:52.06 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.00 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
508 |
2:54.31 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.44 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 18:11:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 18:11.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
2:11.41 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:15.72 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Palma (ESP) |
09-07-2006 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
623 |
2:27.61 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.71 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
620 |
2:27.84 |
+0.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.95 |
(+10.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
608 |
2:28.80 |
+1.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.06 |
(+8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
590 |
2:30.35 |
+2.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.54 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
586 |
2:30.66 |
+3.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.57 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
571 |
2:31.94 |
+4.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.80 |
(+12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
560 |
2:32.97 |
+5.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.78 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
555 |
2:33.45 |
+5.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.14 |
(+7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
534 |
2:35.42 |
+7.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.15 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
532 |
2:35.58 |
+7.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.77 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
525 |
2:36.29 |
+8.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.81 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
517 |
2:37.04 |
+9.43 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.46 |
(+10.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
510 |
2:37.81 |
+10.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.41 |
(+8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
490 |
2:39.89 |
+12.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.08 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
479 |
2:41.12 |
+13.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.57 |
(+7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
477 |
2:41.36 |
+13.75 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.13 |
(+11.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
476 |
2:41.49 |
+13.88 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.12 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
475 |
2:41.53 |
+13.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.77 |
(+10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
463 |
2:42.91 |
+15.30 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:39.70 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
462 |
2:43.05 |
+15.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:39.59 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
457 |
2:43.68 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.99 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
442 |
2:45.49 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.97 |
(+8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
442 |
2:45.53 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.12 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
418 |
2:48.61 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.38 |
(+6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
412 |
2:49.48 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.42 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
401 |
2:50.98 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.88 |
(+9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
398 |
2:51.43 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.65 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mads Jeppesen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
381 |
2:53.97 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.32 |
(+12.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
370 |
2:55.64 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.98 |
(+11.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
361 |
2:57.04 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.80 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
357 |
2:57.72 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.61 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
291 |
3:10.32 |
+42.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.39 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
v/7m |
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 11:37:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:47.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
2:11.41 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:15.72 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Palma (ESP) |
09-07-2006 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
654 |
2:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.84 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
636 |
2:26.59 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.61 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
633 |
2:26.84 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.80 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
598 |
2:29.64 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.35 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
587 |
2:30.58 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.97 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
587 |
2:30.60 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.45 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
575 |
2:31.59 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.94 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
568 |
2:32.25 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.66 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 18:20:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
2:11.41 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:15.72 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Palma (ESP) |
09-07-2006 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
574 |
2:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.58 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
528 |
2:35.95 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.29 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
515 |
2:37.31 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.81 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
509 |
2:37.92 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.42 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
502 |
2:38.64 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.89 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
475 |
2:41.56 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.12 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
472 |
2:41.94 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.53 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
438 |
2:46.05 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.05 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 18:20:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 18:20.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 800m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
DR |
8:15.92 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Rom (ITA) |
01-08-2009 |
|
|
|
|
DJR |
8:41.40 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
16-07-2004 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
764 |
8:50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:51.83 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
706 |
9:04.31 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:54.31 |
(+10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
685 |
9:09.80 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:53.13 |
(+16.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
680 |
9:11.24 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:05.95 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
652 |
9:18.99 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:07.81 |
(+11.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
613 |
9:30.48 |
+40.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:23.74 |
(+6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
606 |
9:32.58 |
+42.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:23.44 |
(+9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
603 |
9:33.82 |
+43.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:13.74 |
(+20.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
568 |
9:45.20 |
+55.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:37.46 |
(+7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
522 |
10:01.98 |
+1:11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:44.71 |
(+17.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
516 |
10:04.17 |
+1:14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:43.37 |
(+20.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
502 |
10:09.79 |
+1:19.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:02.74 |
(+7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
486 |
10:16.48 |
+1:26.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:17.36 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
443 |
10:35.63 |
+1:45.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:35.68 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
397 |
10:59.25 |
+2:09.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:57.69 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
352 |
11:26.00 |
+2:35.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:24.22 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 18:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 18:35.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 800m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
DR |
8:15.92 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Rom (ITA) |
01-08-2009 |
|
|
|
|
DJR |
8:41.40 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
16-07-2004 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
764 |
8:50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:51.83 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
706 |
9:04.31 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:54.31 |
(+10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
685 |
9:09.80 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:53.13 |
(+16.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
680 |
9:11.24 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:05.95 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
652 |
9:18.99 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:07.81 |
(+11.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
613 |
9:30.48 |
+40.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:23.74 |
(+6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
606 |
9:32.58 |
+42.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:23.44 |
(+9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
603 |
9:33.82 |
+43.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:13.74 |
(+20.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
568 |
9:45.20 |
+55.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:37.46 |
(+7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
522 |
10:01.98 |
+1:11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:44.71 |
(+17.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
516 |
10:04.17 |
+1:14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:43.37 |
(+20.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
502 |
10:09.79 |
+1:19.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:02.74 |
(+7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
486 |
10:16.48 |
+1:26.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:17.36 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
443 |
10:35.63 |
+1:45.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:35.68 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
397 |
10:59.25 |
+2:09.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:57.69 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
352 |
11:26.00 |
+2:35.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:24.22 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 18:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 18:35.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
DR |
14:47.75 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Gwangju (KOR) |
27-07-2019 |
|
|
|
|
DJR |
15:10.88 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Helsinki (FIN) |
05-07-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
750 |
15:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15:37.97 |
(+20.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
740 |
16:02.71 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:29.30 |
(+33.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
691 |
16:24.87 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:05.42 |
(+19.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
677 |
16:31.62 |
+33.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:55.32 |
(+36.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
669 |
16:35.58 |
+37.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:16.84 |
(+18.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
664 |
16:38.39 |
+39.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:12.64 |
(+25.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
638 |
16:51.57 |
+53.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:01.97 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
|
637 |
16:52.17 |
+53.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:54.85 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
608 |
17:07.61 |
+1:09.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:01.12 |
(+6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
598 |
17:13.48 |
+1:14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:53.88 |
(+19.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
539 |
17:49.93 |
+1:51.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:21.24 |
(+28.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
527 |
17:58.19 |
+1:59.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:42.11 |
(+16.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
|
517 |
18:04.83 |
+2:06.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:16.35 |
(-11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
511 |
18:08.90 |
+2:10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:21.80 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
503 |
18:14.88 |
+2:16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:48.22 |
(+26.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
492 |
18:22.64 |
+2:24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:19.41 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
478 |
18:33.72 |
+2:35.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:18.99 |
(+14.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 18:54:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 18:54.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
DR |
14:47.75 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Gwangju (KOR) |
27-07-2019 |
|
|
|
|
DJR |
15:10.88 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Helsinki (FIN) |
05-07-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
750 |
15:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15:37.97 |
(+20.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
740 |
16:02.71 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:29.30 |
(+33.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
691 |
16:24.87 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:05.42 |
(+19.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
677 |
16:31.62 |
+33.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:55.32 |
(+36.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
669 |
16:35.58 |
+37.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:16.84 |
(+18.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
664 |
16:38.39 |
+39.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:12.64 |
(+25.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
638 |
16:51.57 |
+53.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:01.97 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
|
637 |
16:52.17 |
+53.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:54.85 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
608 |
17:07.61 |
+1:09.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:01.12 |
(+6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
598 |
17:13.48 |
+1:14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:53.88 |
(+19.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
539 |
17:49.93 |
+1:51.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:21.24 |
(+28.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
527 |
17:58.19 |
+1:59.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:42.11 |
(+16.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
|
517 |
18:04.83 |
+2:06.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:16.35 |
(-11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
511 |
18:08.90 |
+2:10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:21.80 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
503 |
18:14.88 |
+2:16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:48.22 |
(+26.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
492 |
18:22.64 |
+2:24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:19.41 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
478 |
18:33.72 |
+2:35.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:18.99 |
(+14.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 18:54:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 18:54.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Medley Damer - Finale |
|
DR |
4:08.11 |
|
|
Aalborg Damer 1 |
|
Aalborg Svømmeklub |
Odense M (DEN) |
05-07-2014 |
|
|
|
|
DJR |
4:16.18 |
|
|
Kvik Damer 1 |
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Brønshøj (DEN) |
08-07-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Gentofte damer 1 |
21 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
775 |
|
|
4:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
+0.70 |
31.16 |
1:04.26 |
|
|
|
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
|
32.01 |
1:08.28 |
|
|
|
2:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
|
28.86 |
1:02.21 |
|
|
|
3:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
|
26.67 |
56.08 |
|
|
|
4:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AS Damer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
761 |
|
|
4:12.36 |
+1.53 |
|
|
|
|
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
+0.70 |
32.23 |
1:06.99 |
|
|
|
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
|
32.96 |
1:11.51 |
|
|
|
2:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
|
27.51 |
58.85 |
|
|
|
3:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
|
26.35 |
55.01 |
|
|
|
4:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AS Damer 2 |
18 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
686 |
|
|
4:21.23 |
+10.40 |
|
|
|
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
+0.61 |
32.52 |
1:07.38 |
|
|
|
1:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
|
34.12 |
1:13.13 |
|
|
|
2:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
|
29.02 |
1:03.26 |
|
|
|
3:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
|
27.68 |
57.46 |
|
|
|
4:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thisted Damer 1 |
21 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
682 |
|
|
4:21.64 |
+10.81 |
|
|
|
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
+0.68 |
32.17 |
1:06.10 |
|
|
|
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
|
35.82 |
1:17.15 |
|
|
|
2:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Julia Berger |
2004 |
0470BE |
|
28.08 |
1:01.70 |
|
|
|
3:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
|
26.94 |
56.69 |
|
|
|
4:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STO Damer 1 |
18 |
Swim Team Odense |
|
|
|
642 |
|
|
4:27.06 |
+16.23 |
|
|
|
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
0774AE |
+0.61 |
31.71 |
1:05.07 |
|
|
|
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
0648AK |
|
34.43 |
1:14.00 |
|
|
|
2:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
|
29.73 |
1:04.83 |
|
|
|
3:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
|
30.05 |
1:03.16 |
|
|
|
4:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AS Damer 3 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
633 |
|
|
4:28.31 |
+17.48 |
|
|
|
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
0758AG |
+0.59 |
33.49 |
1:08.23 |
|
|
|
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
|
35.21 |
1:16.06 |
|
|
|
2:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
|
29.12 |
1:03.30 |
|
|
|
3:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
|
28.27 |
1:00.72 |
|
|
|
4:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vejle 1 |
19 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
621 |
|
|
4:30.04 |
+19.21 |
|
|
|
|
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
+0.61 |
33.70 |
1:10.24 |
|
|
|
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
|
34.64 |
1:13.54 |
|
|
|
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
|
32.15 |
1:08.70 |
|
|
|
3:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
|
27.75 |
57.56 |
|
|
|
4:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarhus swim damer 1 |
20 |
Aarhus Swim |
|
|
|
590 |
|
|
4:34.59 |
+23.76 |
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
+0.63 |
32.17 |
1:06.25 |
|
|
|
1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
0744AM |
|
36.34 |
1:18.15 |
|
|
|
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
31.04 |
1:07.24 |
|
|
|
3:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
30.00 |
1:02.95 |
|
|
|
4:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
AS Damer 4 |
21 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
586 |
|
|
4:35.31 |
+24.48 |
|
|
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
+0.61 |
32.65 |
1:07.97 |
|
|
|
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Bager |
2005 |
0524AN |
|
37.79 |
1:19.31 |
|
|
|
2:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
0876AD |
|
31.08 |
1:07.82 |
|
|
|
3:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
0736AI |
|
28.88 |
1:00.21 |
|
|
|
4:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thisted Damer 2 |
17 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
570 |
|
|
4:37.73 |
+26.90 |
|
|
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
+0.62 |
34.43 |
1:10.75 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
|
36.74 |
1:18.70 |
|
|
|
2:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
0636AW |
|
30.40 |
1:07.00 |
|
|
|
3:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese Baird |
2007 |
0728AU |
|
29.82 |
1:01.28 |
|
|
|
4:37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
AGF Damer 1 |
20 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
566 |
|
|
4:38.46 |
+27.63 |
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
+0.68 |
34.60 |
1:11.45 |
|
|
|
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
0702AK |
|
38.01 |
1:21.11 |
|
|
|
2:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
29.71 |
1:04.01 |
|
|
|
3:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
|
29.77 |
1:01.89 |
|
|
|
4:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
SwimHorsens Damer 1 |
19 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
562 |
|
|
4:39.04 |
+28.21 |
|
|
|
|
Freja Obert |
2006 |
0622AT |
+0.59 |
34.99 |
1:12.66 |
|
|
|
1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
|
35.47 |
1:17.14 |
|
|
|
2:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
|
31.16 |
1:08.70 |
|
|
|
3:38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
0794AG |
|
29.09 |
1:00.54 |
|
|
|
4:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
562 |
|
|
4:39.11 |
+28.28 |
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
+0.61 |
33.25 |
1:08.53 |
|
|
|
1:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
|
36.92 |
|
|
|
|
|
2:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
|
31.47 |
1:08.16 |
|
|
|
3:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
|
29.70 |
1:02.36 |
|
|
|
4:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
VS 1 |
20 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
551 |
|
|
4:41.02 |
+30.19 |
|
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
+0.60 |
33.67 |
1:10.60 |
|
|
|
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Sloth |
2008 |
0854AN |
|
36.89 |
1:19.69 |
|
|
|
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
|
30.80 |
1:06.74 |
|
|
|
3:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
0858AK |
|
30.11 |
1:03.99 |
|
|
|
4:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stefans tøser |
16 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
546 |
|
|
4:41.84 |
+31.01 |
|
|
|
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
+0.69 |
34.19 |
1:09.40 |
|
|
|
1:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0722AG |
|
37.41 |
1:20.05 |
|
|
|
2:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
|
32.75 |
1:11.86 |
|
|
|
3:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
|
28.74 |
1:00.53 |
|
|
|
4:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vejle 2 |
17 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
541 |
|
|
4:42.66 |
+31.83 |
|
|
|
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
0704AN |
+0.63 |
34.89 |
1:12.93 |
|
|
|
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
0748AT |
|
35.51 |
1:17.04 |
|
|
|
2:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
0686AJ |
|
30.96 |
1:08.80 |
|
|
|
3:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
0818AC |
|
29.74 |
1:03.89 |
|
|
|
4:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aarhus Swim damer 3 |
16 |
Aarhus Swim |
|
|
|
515 |
|
|
4:47.37 |
+36.54 |
|
|
|
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
0752AE |
+0.56 |
34.83 |
1:12.06 |
|
|
|
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
0708AK |
|
36.95 |
1:21.19 |
|
|
|
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
|
33.07 |
1:11.11 |
|
|
|
3:44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
30.70 |
1:03.01 |
|
|
|
4:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
SwimHorsens Damer 2 |
19 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
513 |
|
|
4:47.70 |
+36.87 |
|
|
|
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
0674AC |
+0.65 |
34.54 |
1:12.20 |
|
|
|
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
|
38.65 |
1:23.34 |
|
|
|
2:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
|
30.93 |
1:08.25 |
|
|
|
3:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
|
30.00 |
1:03.91 |
|
|
|
4:47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Esbjerg Damer 1 |
19 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
511 |
|
|
4:48.06 |
+37.23 |
|
|
|
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
+0.74 |
34.55 |
1:11.98 |
|
|
|
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
0856AE |
|
36.95 |
1:19.32 |
|
|
|
2:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Millie Møller |
2007 |
0768AD |
|
32.32 |
1:11.45 |
|
|
|
3:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
0638AH |
|
30.36 |
1:05.31 |
|
|
|
4:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thisted Damer 3 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
505 |
|
|
4:49.21 |
+38.38 |
|
|
|
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
0848AJ |
+0.67 |
35.85 |
1:13.63 |
|
|
|
1:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
0796AK |
|
38.70 |
1:23.45 |
|
|
|
2:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
|
32.01 |
1:08.76 |
|
|
|
3:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
0718AU |
|
30.22 |
1:03.37 |
|
|
|
4:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
HSC Dragons 1 Piger |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
504 |
|
|
4:49.45 |
+38.62 |
|
|
|
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
0772AR |
+0.60 |
34.48 |
1:11.52 |
|
|
|
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
0524AQ |
|
36.83 |
1:19.85 |
|
|
|
2:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
0784AY |
|
32.95 |
1:11.55 |
|
|
|
3:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
0736AY |
|
31.66 |
1:06.53 |
|
|
|
4:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
AGF Damer 2 |
21 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
487 |
|
|
4:52.72 |
+41.89 |
|
|
|
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
+0.65 |
36.06 |
1:15.08 |
|
|
|
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
|
39.12 |
1:23.89 |
|
|
|
2:38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
|
32.37 |
1:09.25 |
|
|
|
3:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
|
30.31 |
1:04.50 |
|
|
|
4:52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
HSK Damer |
18 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
486 |
|
|
4:52.99 |
+42.16 |
|
|
|
|
Maja Stamholt |
2005 |
0528AH |
+0.82 |
34.68 |
1:11.02 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
0714AX |
|
37.68 |
1:23.00 |
|
|
|
2:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
0738AV |
|
33.51 |
1:15.12 |
|
|
|
3:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
0756AQ |
|
30.17 |
1:03.85 |
|
|
|
4:52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Neptun 1 |
19 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
470 |
|
|
4:56.14 |
+45.31 |
|
|
|
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
+0.71 |
34.94 |
1:14.01 |
|
|
|
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
0726AP |
|
36.33 |
1:22.04 |
|
|
|
2:36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
0826AH |
|
35.00 |
1:18.04 |
|
|
|
3:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
|
29.11 |
1:02.05 |
|
|
|
4:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
SwimHorsens Damer 3 |
16 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
451 |
|
|
5:00.36 |
+49.53 |
|
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
+0.81 |
36.16 |
1:14.63 |
|
|
|
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
|
40.41 |
1:27.59 |
|
|
|
2:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
|
34.45 |
1:15.92 |
|
|
|
3:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
0754AV |
|
28.62 |
1:02.22 |
|
|
|
5:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vejle 3 |
17 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
432 |
|
|
5:04.62 |
+53.79 |
|
|
|
|
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
+0.68 |
34.85 |
1:14.61 |
|
|
|
1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
0736AF |
|
39.06 |
1:25.87 |
|
|
|
2:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
0662AK |
|
34.36 |
1:16.25 |
|
|
|
3:56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
|
32.45 |
1:07.89 |
|
|
|
5:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 19:23:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 19:23.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X100m Medley Herrer - Finale |
|
DR |
3:42.08 |
|
|
Farum Guns |
|
Farum Svømmeklub |
Brønshøj (DEN) |
08-07-2017 |
|
|
|
|
DJR |
3:51.80 |
|
|
A6 Junior Drenge |
|
A6 |
Esbjerg (DEN) |
15-07-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF Herrer 1 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
733 |
|
|
3:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
+0.58 |
28.58 |
58.85 |
|
|
|
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
|
29.47 |
1:02.83 |
|
|
|
2:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
|
25.95 |
56.19 |
|
|
|
2:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
|
24.36 |
51.95 |
|
|
|
3:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle 1 |
21 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
683 |
|
|
3:55.35 |
+5.53 |
|
|
|
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
+0.69 |
30.57 |
1:01.83 |
|
|
|
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
|
29.16 |
1:02.36 |
|
|
|
2:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
|
26.81 |
58.38 |
|
|
|
3:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
|
25.29 |
52.78 |
|
|
|
3:55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AS Herrer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
661 |
|
|
3:57.94 |
+8.12 |
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
+0.57 |
28.42 |
58.73 |
|
|
|
58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inas Ilic |
2005 |
0591AE |
|
31.56 |
1:08.70 |
|
|
|
2:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
|
26.80 |
57.83 |
|
|
|
3:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Thorhauge |
2005 |
0545AM |
|
25.50 |
52.68 |
|
|
|
3:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esbjerg Herrer 1 |
31 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
641 |
|
|
4:00.30 |
+10.48 |
|
|
|
|
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
+0.63 |
29.81 |
1:01.92 |
|
|
|
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
|
31.98 |
1:08.95 |
|
|
|
2:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
|
26.50 |
56.98 |
|
|
|
3:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
|
25.26 |
52.45 |
|
|
|
4:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SwimHorsens Herrer 1 |
24 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
636 |
|
|
4:00.92 |
+11.10 |
|
|
|
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
0679AO |
+0.61 |
30.78 |
1:03.83 |
|
|
|
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
0413AL |
|
30.76 |
1:06.82 |
|
|
|
2:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
|
25.99 |
55.60 |
|
|
|
3:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
|
26.04 |
54.67 |
|
|
|
4:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thisted Herre 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
633 |
|
|
4:01.30 |
+11.48 |
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
+0.58 |
29.88 |
1:01.52 |
|
|
|
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
0435AR |
|
31.43 |
1:07.97 |
|
|
|
2:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
|
26.66 |
58.07 |
|
|
|
3:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
|
25.41 |
53.74 |
|
|
|
4:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SSK1 Herrer |
20 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
633 |
|
|
4:01.34 |
+11.52 |
|
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
+0.62 |
30.09 |
1:01.24 |
|
|
|
1:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
|
31.43 |
1:06.49 |
|
|
|
2:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
|
27.43 |
59.69 |
|
|
|
3:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
|
25.99 |
53.92 |
|
|
|
4:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
AGF masters |
28 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
629 |
|
|
4:01.81 |
+11.99 |
|
|
|
|
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
+0.60 |
29.15 |
1:00.31 |
|
|
|
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janus Meinert |
1995 |
9517AF |
|
30.84 |
1:07.70 |
|
|
|
2:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
|
26.56 |
59.36 |
|
|
|
3:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Rasmussen |
1997 |
9799AR |
|
25.59 |
54.44 |
|
|
|
4:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
613 |
|
|
4:03.98 |
+14.16 |
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
+0.57 |
30.54 |
1:03.15 |
|
|
|
1:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
31.57 |
1:07.66 |
|
|
|
2:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
|
28.02 |
1:00.39 |
|
|
|
3:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
24.93 |
52.78 |
|
|
|
4:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gentofte herrer 1 |
18 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
569 |
|
|
4:10.11 |
+20.29 |
|
|
|
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
+0.59 |
28.91 |
1:00.58 |
|
|
|
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
|
33.29 |
1:11.61 |
|
|
|
2:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
|
27.38 |
1:00.79 |
|
|
|
3:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
|
27.39 |
57.13 |
|
|
|
4:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vejle 2 |
20 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
554 |
|
|
4:12.32 |
+22.50 |
|
|
|
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
0615AC |
+0.61 |
29.89 |
1:03.44 |
|
|
|
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Fenger |
2003 |
0303AO |
|
33.95 |
1:13.52 |
|
|
|
2:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
|
28.24 |
1:00.15 |
|
|
|
3:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
|
26.59 |
55.21 |
|
|
|
4:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nyborg |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
549 |
|
|
4:13.09 |
+23.27 |
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
+0.66 |
30.87 |
1:04.10 |
|
|
|
1:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
31.13 |
1:07.22 |
|
|
|
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
|
29.44 |
1:04.74 |
|
|
|
3:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
|
26.93 |
57.03 |
|
|
|
4:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aarhus Swim herre 2 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
530 |
|
|
4:16.01 |
+26.19 |
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
+0.65 |
31.61 |
1:05.69 |
|
|
|
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
0675AN |
|
33.59 |
|
|
|
|
|
2:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
0515AP |
|
29.21 |
1:03.96 |
|
|
|
3:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
24.83 |
53.43 |
|
|
|
4:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esbjerg Herrer 3 |
18 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
527 |
|
|
4:16.49 |
+26.67 |
|
|
|
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
0609AM |
+0.70 |
31.66 |
1:06.53 |
|
|
|
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
|
33.49 |
1:14.00 |
|
|
|
2:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
|
27.88 |
1:01.12 |
|
|
|
3:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
|
26.05 |
54.84 |
|
|
|
4:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
AGF Herrer 3 |
18 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
526 |
|
|
4:16.64 |
+26.82 |
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
+0.66 |
31.22 |
1:04.26 |
|
|
|
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
|
34.84 |
1:14.05 |
|
|
|
2:18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
|
28.19 |
1:03.10 |
|
|
|
3:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
0591AK |
|
26.25 |
55.23 |
|
|
|
4:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esbjerg Herrer 2 |
18 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
525 |
|
|
4:16.89 |
+27.07 |
|
|
|
|
Carl Clausen |
2005 |
0533AH |
+0.63 |
30.81 |
1:03.22 |
|
|
|
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
|
33.59 |
1:13.58 |
|
|
|
2:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
0621AC |
|
28.07 |
1:01.36 |
|
|
|
3:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Timmermand |
2006 |
0617AL |
|
27.50 |
58.73 |
|
|
|
4:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
HSK Herrer |
21 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
519 |
|
|
4:17.83 |
+28.01 |
|
|
|
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
0691AM |
+0.64 |
34.65 |
1:11.34 |
|
|
|
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
|
33.09 |
1:12.70 |
|
|
|
2:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
|
26.68 |
58.31 |
|
|
|
3:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
|
26.44 |
55.48 |
|
|
|
4:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
AS Herrer 2 |
22 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
518 |
|
|
4:18.03 |
+28.21 |
|
|
|
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
0421AL |
+0.67 |
30.89 |
1:04.43 |
|
|
|
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
0545AH |
|
35.87 |
1:19.83 |
|
|
|
2:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
|
26.37 |
58.32 |
|
|
|
3:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
0587AG |
|
26.46 |
55.45 |
|
|
|
4:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
SSK2 Herrer |
21 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
510 |
|
|
4:19.36 |
+29.54 |
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
+0.68 |
33.84 |
1:09.96 |
|
|
|
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
|
32.12 |
1:09.33 |
|
|
|
2:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
|
27.81 |
1:00.43 |
|
|
|
3:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
|
27.94 |
59.64 |
|
|
|
4:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vejle 3 |
19 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
509 |
|
|
4:19.60 |
+29.78 |
|
|
|
|
Thor Majgård |
2005 |
0503AI |
+0.57 |
30.76 |
1:03.43 |
|
|
|
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
|
34.27 |
1:13.75 |
|
|
|
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
0749AG |
|
29.90 |
1:05.98 |
|
|
|
3:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
26.77 |
56.44 |
|
|
|
4:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Neptun 1 MÆND |
20 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
466 |
|
|
4:27.33 |
+37.51 |
|
|
|
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
0383AP |
+0.57 |
30.16 |
1:04.72 |
|
|
|
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
0513AR |
|
35.31 |
1:17.84 |
|
|
|
2:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
0753AH |
|
28.97 |
1:03.73 |
|
|
|
3:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
0863AI |
|
28.41 |
1:01.04 |
|
|
|
4:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
AGF Herrer 4 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
432 |
|
|
4:34.05 |
+44.23 |
|
|
|
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
0653AI |
+0.56 |
34.19 |
1:11.29 |
|
|
|
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
|
35.85 |
1:16.90 |
|
|
|
2:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
30.12 |
1:06.25 |
|
|
|
3:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
28.24 |
59.61 |
|
|
|
4:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
SwimHorsens Herrer 2 |
18 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
427 |
|
|
4:35.19 |
+45.37 |
|
|
|
|
Magne Andersen |
2007 |
0787AD |
+0.61 |
33.52 |
1:09.77 |
|
|
|
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
0709AC |
|
38.67 |
1:24.18 |
|
|
|
2:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
|
28.24 |
1:01.70 |
|
|
|
3:35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
0781AK |
|
27.98 |
59.54 |
|
|
|
4:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
HSC Dragons 1 Herrer |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
394 |
|
|
4:42.58 |
+52.76 |
|
|
|
|
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
+0.80 |
32.69 |
1:10.28 |
|
|
|
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dan Skov |
2006 |
0671AO |
|
37.32 |
1:24.19 |
|
|
|
2:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Stilling |
2007 |
0775AP |
|
31.67 |
1:09.74 |
|
|
|
3:44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
0789AA |
|
27.05 |
58.37 |
|
|
|
4:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AS Herrer 3 |
17 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
0705AL |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Møller |
2007 |
0735AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
0655AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
STO Herrer 1 |
21 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
STO Herrer 2 |
24 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
9925AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Hansen |
2006 |
0697AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 19:46:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 19:46.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|