Results for SiWa Aktia Viestit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:28 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 1, 4X50m VUV Seka, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Siwa Nuoret Seka I | 2001 | Simmis Wanda | 1:50.63 | ||||||
Taneli Lantta | 2001 | 25.89 | 25.89 | |||||||
Sami Uusikumpu | 2003 | 26.72 | 52.61 | |||||||
Vilma Hottinen | 2002 | 28.72 | 1:21.33 | |||||||
Agneta Kallas | 2002 | 29.30 | 1:50.63 | |||||||
2 | Numkis Seka [1918] | 2003 | Nummelan Kisaajat | 1:50.79 | ||||||
Juulia Käräjämies | 2003 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Vilma Leppähaara | 2005 | 29.11 | 58.47 | |||||||
Joonas Cranston | 2003 | 26.44 | 1:24.91 | |||||||
Markus Nuorinko | 2003 | 25.88 | 1:50.79 | |||||||
3 | Siwa Nuoret Seka Ii | 2001 | Simmis Wanda | 1:53.38 | ||||||
Juho Laukkanen | 2001 | 26.80 | 26.80 | |||||||
Ali Gardberg | 2001 | 27.97 | 54.77 | |||||||
Nicole Yisrael | 2004 | 29.63 | 1:24.40 | |||||||
Elina Ryynänen | 2005 | 28.98 | 1:53.38 | |||||||
4 | Siwa Nuoret Seka Iii | 2001 | Simmis Wanda | 2:01.29 | ||||||
Aki Hakkarainen | 2003 | 30.82 | 30.82 | |||||||
Miro Merinen | 2003 | 28.69 | 59.51 | |||||||
Aava Mattila | 2003 | 31.95 | 1:31.46 | |||||||
Laura Nissi | 2004 | 29.83 | 2:01.29 | |||||||
5 | Vanders Seka 1 | 2002 | Vanders | 2:01.36 | ||||||
Aatu Harju | 2002 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Tuisku Grundström | 2002 | 31.50 | 59.49 | |||||||
Leo Währn | 2005 | 29.28 | 1:28.77 | |||||||
Lilja Pakaslahti | 2002 | 32.59 | 2:01.36 | |||||||
6 | Siwa Nuoret Seka Iv | 2001 | Simmis Wanda | 2:04.04 | ||||||
Konsta Pekkala | 2003 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Juho Marjala | 2003 | 29.23 | 58.30 | |||||||
Henni Havén | 2004 | 31.79 | 1:30.09 | |||||||
Henrietta Löfgren | 2003 | 33.95 | 2:04.04 | |||||||
7 | Numkis Seka [2001] | 2003 | Nummelan Kisaajat | 2:08.42 | ||||||
Saara Seppälä | 2005 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Leo Parviainen | 2003 | 31.91 | 1:06.27 | |||||||
Kasper Holopainen | 2003 | 29.23 | 1:35.50 | |||||||
Liisa Penttinen | 2003 | 32.92 | 2:08.42 | |||||||
8 | Juk Seka Oranssi | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 2:10.73 | ||||||
Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Aaron Pirinen | 2005 | 31.71 | 1:02.58 | |||||||
Wunsen Jämsén | 2003 | 33.04 | 1:35.62 | |||||||
Verna Haravuori | 2004 | 35.11 | 2:10.73 | |||||||
9 | Juk Seka [2001] | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 2:10.97 | ||||||
Antti Pesonen | 2003 | 32.44 | 32.44 | |||||||
Alisa Hänninen | 2003 | 33.68 | 1:06.12 | |||||||
Lauri Cederberg | 2003 | 31.82 | 1:37.94 | |||||||
Venla Hauska | 2004 | 33.03 | 2:10.97 | |||||||
10 | Siwa Seka Paula | 2001 | Simmis Wanda | 2:11.23 | ||||||
Rony Kulju | 2004 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Iina Vänttinen | 2006 | 34.54 | 1:06.68 | |||||||
Joona Kuitu | 2004 | 32.93 | 1:39.61 | |||||||
Siiri Pekkala | 2005 | 31.62 | 2:11.23 | |||||||
11 | Vanders Seka 2 | 2003 | Vanders | 2:11.47 | ||||||
Jesse Lintusalo | 2004 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Joona Lehtonen | 2003 | 31.50 | 1:04.99 | |||||||
Ella Vilenius | 2004 | 33.19 | 1:38.18 | |||||||
Tatiana Sukhareva | 2005 | 33.29 | 2:11.47 | |||||||
12 | Sgr Seka [2001] | 2001 | Simmis Grani | 2:13.91 | ||||||
Venla Varvikko | 2005 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Iiris Virtanen | 2004 | 34.72 | 1:10.27 | |||||||
Veikko Kauhanen | 2005 | 32.77 | 1:43.04 | |||||||
Yufei Meng | 2004 | 30.87 | 2:13.91 | |||||||
13 | Vanders Seka 3 | 2004 | Vanders | 2:14.09 | ||||||
Antti Musikka | 2005 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Sampo Nord | 2005 | 34.07 | 1:04.52 | |||||||
Emmi Nieminen | 2006 | 34.38 | 1:38.90 | |||||||
Siiri Vesanen | 2004 | 35.19 | 2:14.09 | |||||||
14 | Vanders Seka 4 | 2004 | Vanders | 2:27.06 | ||||||
Rebekka Ritmala | 2006 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Ada Oila | 2005 | 36.63 | 1:11.79 | |||||||
Aapo Ahlroos | 2004 | 35.17 | 1:46.96 | |||||||
Milo Lauronen | 2004 | 40.10 | 2:27.06 | |||||||
15 | Siwa Seka Emilia 2 | 2001 | Simmis Wanda | 2:31.77 | ||||||
Tiger Tran | 2005 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Ella Trebs | 2005 | 38.54 | 1:15.58 | |||||||
Aleksi Rissanen | 2004 | 37.98 | 1:53.56 | |||||||
Emilia Hakala | 2005 | 38.21 | 2:31.77 | |||||||
16 | Vanders Seka 5 | 2004 | Vanders | 2:34.79 | ||||||
Oona Sarlin | 2006 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Veera Oila | 2007 | 39.51 | 1:14.65 | |||||||
Ishan Malu | 2004 | 40.86 | 1:55.51 | |||||||
Daniel Guzhov | 2006 | 39.28 | 2:34.79 | |||||||
17 | Siwa Seka Emilia 1 | 2001 | Simmis Wanda | 2:49.55 | ||||||
Juho Kotamäki | 2005 | 43.30 | 43.30 | |||||||
Sanni Aarnivuo | 2008 | 41.64 | 1:24.94 | |||||||
Arttu Pajamo | 2005 | 43.13 | 2:08.07 | |||||||
Milma Tammikorpi | 2006 | 41.48 | 2:49.55 | |||||||
18 | Vanders Seka 6 | 2006 | Vanders | 2:54.40 | ||||||
Hilda Kupila | 2006 | 38.51 | 38.51 | |||||||
Sumedha Jha | 2007 | 41.95 | 1:20.46 | |||||||
Iivari Sippola | 2007 | 46.07 | 2:06.53 | |||||||
Hugo Hedlund | 2007 | 47.87 | 2:54.40 | |||||||
- | Siwa Seka Pia | 2003 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
Pinja Hoffren | 2006 | 43.52 | 43.52 | |||||||
Timo Parviainen | 2004 | 38.94 | 1:22.46 | |||||||
Mikaela Heiman | 2008 | 48.82 | 2:11.28 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 1, 4X50m VUV Seka, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Siwa Isot Seka I | 1992 | Simmis Wanda | 1:44.46 | ||||||
Juho Seppälä | 1999 | 24.56 | 24.56 | |||||||
Emma Ingberg | 1999 | 27.99 | 52.55 | |||||||
Olivia Hellsten | 2000 | 28.16 | 1:20.71 | |||||||
Sami Pakarinen | 1992 | 23.75 | 1:44.46 | |||||||
2 | Juk Seka [1918] | 2000 | Järvenpään Uintiklubi | 1:46.39 | ||||||
Martti Tervanen | 2000 | 24.95 | 24.95 | |||||||
Vera Vartiainen | 2002 | 27.89 | 52.84 | |||||||
Onni-Kalle Luomala | 2002 | 25.65 | 1:18.49 | |||||||
Emmi Saarela | 2001 | 27.90 | 1:46.39 | |||||||
3 | Juk Ii | 2000 | Järvenpään Uintiklubi | 1:54.64 | ||||||
Lauri Jämsén | 2000 | 26.71 | 26.71 | |||||||
Ella Haravuori | 2002 | 30.25 | 56.96 | |||||||
Katariina Kivi | 2001 | 29.97 | 1:26.93 | |||||||
Sampo Peltola | 2002 | 27.71 | 1:54.64 | |||||||
4 | Siwa Mix 1 | 1971 | Simmis Wanda | 2:30.60 | ||||||
Samuli Sario | 1971 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Annina Hoffren | 1981 | 39.32 | 1:14.25 | |||||||
Sari Kukkonen | 1972 | 39.80 | 1:54.05 | |||||||
Tomi Tilander | 1973 | 36.55 | 2:30.60 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 11:28 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:29 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 2, 200m SKU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Karla Tiainen | 2005 | Simmis Wanda | 35.00 | 1:19.94 | 2:09.44 | 2:47.66 | |||
2 | Milla Strandberg | 2005 | Vanders | 36.80 | 1:23.38 | 2:09.38 | 2:48.32 | |||
3 | Anna Lehmusvaara | 2005 | Simmis Wanda | 39.98 | 1:26.00 | 2:16.69 | 2:57.41 | |||
4 | Emmi Halonen | 2006 | Vanders | 48.01 | 1:38.77 | 2:40.73 | 3:28.92 | |||
Laji 2, 200m SKU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Veera Säämänen | 2004 | Helsingfors Simsällskap | 34.00 | 1:13.28 | 2:01.21 | 2:37.89 | |||
2 | Iida Herrala | 2004 | Simmis Wanda | 36.53 | 1:20.18 | 2:05.25 | 2:42.97 | |||
3 | Nicole Yisrael | 2004 | Simmis Wanda | 36.47 | 1:21.41 | 2:10.70 | 2:51.15 | |||
4 | Beata Niskanen | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 37.07 | 1:21.50 | 2:17.23 | 2:58.83 | |||
5 | Aava Mattila | 2003 | Simmis Wanda | 40.62 | 1:29.05 | 2:25.76 | 3:07.78 | |||
Laji 2, 200m SKU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sanna Saarinen | 1998 | Simmis Wanda | 33.23 | 1:14.74 | 2:00.03 | 2:37.01 | |||
2 | Anni Manninen | 2001 | Simmis Wanda | 34.30 | 1:16.79 | 2:04.26 | 2:41.36 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 11:29 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:39 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 3, 200m SKU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Eemil Perämäki | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 43.91 | 1:38.07 | 2:38.46 | 3:30.00 | |||
2 | Veikka Leväsalo | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 48.35 | 1:46.15 | 2:42.32 | 3:30.96 | |||
Laji 3, 200m SKU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Juho Marjala | 2003 | Simmis Wanda | 32.90 | 1:12.63 | 1:59.11 | 2:35.35 | |||
Laji 3, 200m SKU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sami Pakarinen | 1992 | Simmis Wanda | 27.80 | 1:01.74 | 1:40.95 | 2:12.90 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 11:39 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:40 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 4, 50m PU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Meea Juntunen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 35.32 | ||||||
2 | Alma Hörkkö | 2005 | Simmis Wanda | 36.05 | ||||||
3 | Tatiana Sukhareva | 2005 | Vanders | 38.48 | ||||||
4 | Saara Seppälä | 2005 | Nummelan Kisaajat | 39.57 | ||||||
5 | Oona Sarlin | 2006 | Vanders | 42.83 | ||||||
6 | Marikki Vuorisalo | 2005 | Nummelan Kisaajat | 43.43 | ||||||
7 | Oosa Mattila | 2006 | Simmis Wanda | 44.71 | ||||||
8 | Lada Belozjorova | 2006 | Stadin Delfiinit | 44.80 | ||||||
9 | Roosa Tuomola | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 47.42 | ||||||
10 | Emilia Wall | 2008 | Simmis Wanda | 49.42 | ||||||
Laji 4, 50m PU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Vera Vartiainen | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 31.55 | ||||||
2 | Aino Paju | 2003 | Vanders | 32.51 | ||||||
3 | Agneta Kallas | 2002 | Simmis Wanda | 33.50 | ||||||
4 | Juulia Käräjämies | 2003 | Nummelan Kisaajat | 33.56 | ||||||
5 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | Hämeenlinnan Uimaseura | 34.01 | ||||||
6 | Sini Aarnivuo | 2003 | Simmis Wanda | 36.19 | ||||||
7 | Henni Havén | 2004 | Simmis Wanda | 36.30 | ||||||
8 | Oona Lehtola | 2003 | Tuusulan Uimaseura | 36.46 | ||||||
9 | Wunsen Jämsén | 2003 | Järvenpään Uintiklubi | 37.49 | ||||||
10 | Roona Karola | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 37.52 | ||||||
11 | Ella Pitkäkangas | 2003 | Vanders | 38.15 | ||||||
12 | Iiris Virtanen | 2004 | Simmis Grani | 39.00 | ||||||
13 | Alisa Hänninen | 2003 | Järvenpään Uintiklubi | 39.90 | ||||||
14 | Elina Syvänne | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 40.22 | ||||||
15 | Lilja Pakaslahti | 2002 | Vanders | 40.85 | ||||||
16 | Liisa Penttinen | 2003 | Nummelan Kisaajat | 41.63 | ||||||
17 | Peppi Särkelä | 2004 | Simmis Wanda | 43.13 | ||||||
18 | Aava Merikanto | 2004 | Simmis Wanda | 43.32 | ||||||
19 | Mandi Lindroos | 2004 | Simmis Wanda | 43.96 | ||||||
20 | Peppi Siurola | 2004 | Simmis Wanda | 46.70 | ||||||
21 | Lea Heinzmann | 2004 | Simmis Grani | 46.87 | ||||||
22 | Niini Saxelin | 2003 | Tuusulan Uimaseura | 47.25 | ||||||
23 | Fineas Mäntykoski | 2002 | Simmis Wanda | 48.71 | ||||||
Laji 4, 50m PU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | Nummelan Kisaajat | 31.65 | ||||||
2 | Sara Taskinen | 2000 | Simmis Wanda | 31.78 | ||||||
3 | Mariel Mylly | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 32.24 | ||||||
4 | Joanna Kekkonen | 2000 | Lahden Kaleva | 32.84 | ||||||
5 | Petra Uusikumpu | 2001 | Simmis Wanda | 33.36 | ||||||
6 | Wilma Walther | 2001 | HTU Stadi | 34.22 | ||||||
7 | Katariina Kivi | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 34.27 | ||||||
8 | Päivi Steffen | 1971 | Simmis Wanda | 35.95 | ||||||
- | Annina Hoffren | 1981 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 11:40 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:52 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 5, 50m PU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | Järvenpään Uintiklubi | 34.93 | ||||||
2 | Eero Asikainen | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 39.54 | ||||||
3 | Joona Kuitu | 2004 | Simmis Wanda | 39.71 | ||||||
4 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | Stadin Delfiinit | 40.79 | ||||||
5 | Pravin Perasath | 2008 | Simmis Wanda | 41.74 | ||||||
6 | Miko Mikkola | 2004 | Simmis Wanda | 44.01 | ||||||
7 | Ilja Belov | 2007 | Simmis Wanda | 44.70 | ||||||
8 | Nico Kulju | 2006 | Simmis Wanda | 45.40 | ||||||
- | Aapo Tuhkanen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matti Penttinen | 2006 | Nummelan Kisaajat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 50m PU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Juho Laukkanen | 2001 | Simmis Wanda | 30.31 | ||||||
2 | Ali Gardberg | 2001 | Simmis Wanda | 30.41 | ||||||
3 | Sampo Peltola | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 31.13 | ||||||
4 | Birger Niskanen | 2002 | Tuusulan Uimaseura | 33.09 | ||||||
5 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | HTU Stadi | 36.31 | ||||||
Laji 5, 50m PU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Juho Seppälä | 1999 | Simmis Wanda | 26.47 | ||||||
2 | Martti Tervanen | 2000 | Järvenpään Uintiklubi | 27.11 | ||||||
3 | Juho Päivinen | 1996 | Järvenpään Uintiklubi | 27.82 | ||||||
4 | Lauri Jämsén | 2000 | Järvenpään Uintiklubi | 28.75 | ||||||
5 | Samuli Sario | 1971 | Simmis Wanda | 46.77 | ||||||
6 | Tomi Tilander | 1973 | Simmis Wanda | 47.41 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 11:52 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:55 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 6, 100m SU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | Nummelan Kisaajat | 33.51 | 1:09.53 | |||||
2 | Elina Ryynänen | 2005 | Simmis Wanda | 37.53 | 1:17.78 | |||||
3 | Siiri Pekkala | 2005 | Simmis Wanda | 39.90 | 1:26.41 | |||||
4 | Emmi Nieminen | 2006 | Vanders | 42.16 | 1:26.51 | |||||
5 | Helmi Käkelä | 2006 | Tuusulan Uimaseura | 42.25 | 1:27.15 | |||||
6 | Laura Saarela | 2006 | Nurmijärven Uinti | 42.93 | 1:28.52 | |||||
7 | Milla Kiviranta | 2006 | Vanders | 43.60 | 1:29.61 | |||||
8 | Ada Oila | 2005 | Vanders | 44.99 | 1:32.28 | |||||
9 | Iina Vänttinen | 2006 | Simmis Wanda | 44.90 | 1:32.49 | |||||
10 | Ella Trebs | 2005 | Simmis Wanda | 49.20 | 1:43.19 | |||||
11 | Viia Tossavainen | 2007 | Simmis Wanda | 51.22 | 1:49.00 | |||||
Laji 6, 100m SU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vilja Grundström | 2003 | Vanders | 33.69 | 1:09.28 | |||||
2 | Aada Rissanen | 2004 | Vanders | 35.51 | 1:12.09 | |||||
3 | Siiri Välimaa | 2002 | Tuusulan Uimaseura | 35.21 | 1:12.39 | |||||
4 | Laura Nissi | 2004 | Simmis Wanda | 35.22 | 1:12.73 | |||||
5 | Henrietta Löfgren | 2003 | Simmis Wanda | 37.98 | 1:19.13 | |||||
6 | Iris Erten | 2003 | Simmis Wanda | 42.33 | 1:29.08 | |||||
7 | Sara Myller | 2003 | Tuusulan Uimaseura | 44.14 | 1:31.24 | |||||
Laji 6, 100m SU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ella Hörkkö | 2001 | Simmis Wanda | 35.65 | 1:13.83 | |||||
2 | Sofia Hinkka | 2001 | Tuusulan Uimaseura | 35.90 | 1:14.93 | |||||
3 | Maija Tiainen | 1996 | Savonlinnan Uimaseura | 37.25 | 1:18.63 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 11:55 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:04 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 7, 100m SU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tino Kaukonen | 2004 | HTU Stadi | 36.30 | 1:15.52 | |||||
2 | Jesse Lintusalo | 2004 | Vanders | 38.14 | 1:18.33 | |||||
3 | Veeti Salminen | 2004 | Simmis Wanda | 37.40 | 1:19.58 | |||||
4 | Antti Musikka | 2005 | Vanders | 39.27 | 1:20.44 | |||||
5 | Aapo Tuhkanen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 40.59 | 1:21.90 | |||||
6 | Urho Käkelä | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 43.36 | 1:30.84 | |||||
7 | Tiger Tran | 2005 | Simmis Wanda | 47.49 | 1:37.04 | |||||
8 | Tommi Myllynen | 2004 | Nurmijärven Uinti | 45.98 | 1:37.79 | |||||
9 | Aleksi Rissanen | 2004 | Simmis Wanda | 47.91 | 1:43.26 | |||||
Laji 7, 100m SU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | Simmis Wanda | 32.73 | 1:07.11 | |||||
2 | Joonas Cranston | 2003 | Nummelan Kisaajat | 33.92 | 1:10.61 | |||||
3 | Lukas Vahtera | 2001 | Simmis Wanda | 34.15 | 1:11.40 | |||||
4 | Konsta Pekkala | 2003 | Simmis Wanda | 35.42 | 1:14.77 | |||||
5 | Max Walther | 2003 | HTU Stadi | 36.56 | 1:15.02 | |||||
6 | Miro Merinen | 2003 | Simmis Wanda | 36.64 | 1:15.25 | |||||
7 | Muhammed Tantula | 2002 | Simmis Grani | 36.87 | 1:16.32 | |||||
8 | Leo Parviainen | 2003 | Nummelan Kisaajat | 38.83 | 1:20.77 | |||||
9 | Samuli Surakka | 2003 | Simmis Wanda | 40.23 | 1:24.01 | |||||
- | Kasper Holopainen | 2003 | Nummelan Kisaajat | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 12:04 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:14 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 8, 50m RU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Milla Strandberg | 2005 | Vanders | 37.49 | ||||||
2 | Susanna Ryynänen | 2006 | Simmis Wanda | 41.83 | ||||||
3 | Anna Lehmusvaara | 2005 | Simmis Wanda | 41.88 | ||||||
4 | Meea Juntunen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 42.25 | ||||||
5 | Pihla Ala-Tuori | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 44.51 | ||||||
6 | Iina Rissanen | 2005 | Vanders | 44.68 | ||||||
7 | Anita Mäkinen | 2007 | Nummelan Kisaajat | 46.05 | ||||||
8 | Laura Saarela | 2006 | Nurmijärven Uinti | 46.17 | ||||||
9 | Sofia Oksa | 2007 | Nummelan Kisaajat | 48.91 | ||||||
10 | Emma-Lotta Ahola | 2005 | Järvenpään Uintiklubi | 48.92 | ||||||
11 | Lada Belozjorova | 2006 | Stadin Delfiinit | 49.50 | ||||||
12 | Emilia Hakala | 2005 | Simmis Wanda | 50.95 | ||||||
13 | Nella Kallinen | 2005 | Simmis Wanda | 51.66 | ||||||
14 | Pinja Hoffren | 2006 | Simmis Wanda | 53.08 | ||||||
15 | Hilda Kupila | 2006 | Vanders | 53.67 | ||||||
16 | Sanni Aarnivuo | 2008 | Simmis Wanda | 57.41 | ||||||
17 | Viia Tossavainen | 2007 | Simmis Wanda | 57.77 | ||||||
18 | Minni Kinnunen | 2006 | Vanders | 58.63 | ||||||
19 | Josefina Vainio | 2007 | Simmis Wanda | 1:00.18 | ||||||
20 | Mikaela Heiman | 2008 | Simmis Wanda | 1:03.61 | ||||||
21 | Aura Haunia | 2007 | Simmis Wanda | 1:03.97 | ||||||
22 | Kaisla Henttu | 2007 | Simmis Wanda | 1:04.88 | ||||||
23 | Lotta Jokinen | 2009 | Simmis Wanda | 1:15.39 | ||||||
- | Rebekka Ritmala | 2006 | Vanders | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Venla Hoffren | 2009 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 8, 50m RU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Vilma Hottinen | 2002 | Simmis Wanda | 36.79 | ||||||
2 | Iida Herrala | 2004 | Simmis Wanda | 37.85 | ||||||
3 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | Hämeenlinnan Uimaseura | 38.74 | ||||||
4 | Helmi Lehtonen | 2004 | Järvenpään Uintiklubi | 38.88 | ||||||
5 | Emilia Myllykoski | 2003 | Simmis Wanda | 39.16 | ||||||
6 | Ella Haravuori | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 39.65 | ||||||
7 | Aliina Karvonen | 2004 | Simmis Wanda | 41.57 | ||||||
8 | Essi Loponen | 2004 | Simmis Wanda | 42.34 | ||||||
9 | Vilma Lipponen | 2003 | Simmis Wanda | 42.52 | ||||||
10 | Ella Pitkäkangas | 2003 | Vanders | 42.66 | ||||||
11 | Jasmine Errehani | 2004 | Simmis Wanda | 42.70 | ||||||
12 | Roona Karola | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 44.06 | ||||||
13 | Oona Eriksson | 2004 | Simmis Wanda | 44.67 | ||||||
14 | Maija Nätti | 2004 | Simmis Wanda | 44.79 | ||||||
15 | Lilja Pakaslahti | 2002 | Vanders | 44.80 | ||||||
16 | Reetta Haara | 2004 | Simmis Wanda | 49.07 | ||||||
17 | Silja Lehtonen | 2004 | Simmis Wanda | 49.52 | ||||||
18 | Fineas Mäntykoski | 2002 | Simmis Wanda | 51.36 | ||||||
19 | Camilla Tolvanen | 2003 | Järvenpään Uintiklubi | 51.65 | ||||||
Laji 8, 50m RU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Liia Louhikoski | 2001 | Vanders | 38.77 | ||||||
2 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | Nummelan Kisaajat | 39.53 | ||||||
3 | Päivi Steffen | 1971 | Simmis Wanda | 41.70 | ||||||
4 | Sari Kukkonen | 1972 | Simmis Wanda | 42.06 | ||||||
5 | Annika Niemi | 2000 | Simmis Wanda | 42.50 | ||||||
6 | Meysa Bakkali | 2001 | Simmis Wanda | 47.64 | ||||||
7 | Annina Hoffren | 1981 | Simmis Wanda | 49.48 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 12:14 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:20 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 9, 50m RU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kaius Kulmala | 2004 | Simmis Grani | 41.66 | ||||||
2 | Yufei Meng | 2004 | Simmis Grani | 44.09 | ||||||
3 | Tommi Myllynen | 2004 | Nurmijärven Uinti | 44.85 | ||||||
4 | Eemil Perämäki | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 45.43 | ||||||
5 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | Stadin Delfiinit | 46.25 | ||||||
6 | Sampo Nord | 2005 | Vanders | 46.30 | ||||||
7 | Veikka Leväsalo | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 47.48 | ||||||
8 | Timo Parviainen | 2004 | Simmis Wanda | 51.49 | ||||||
9 | Mark Kellinsalmi | 2007 | Stadin Delfiinit | 53.71 | ||||||
10 | Lauri Valtanen | 2007 | Simmis Wanda | 56.48 | ||||||
11 | Antony Tran | 2009 | Stadin Delfiinit | 57.52 | ||||||
12 | Hugo Hedlund | 2007 | Vanders | 1:00.99 | ||||||
13 | Juho Kotamäki | 2005 | Simmis Wanda | 1:02.09 | ||||||
Laji 9, 50m RU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ville Rissanen | 2001 | Simmis Wanda | 35.52 | ||||||
2 | Markus Nuorinko | 2003 | Nummelan Kisaajat | 36.17 | ||||||
3 | Dang Le | 2003 | Simmis Wanda | 36.35 | ||||||
4 | Samuel Syrjänen | 2002 | Simmis Wanda | 37.71 | ||||||
5 | Aki Hakkarainen | 2003 | Simmis Wanda | 40.93 | ||||||
6 | Oscar Taht | 2003 | Simmis Wanda | 43.48 | ||||||
7 | Niklas Riihelä | 2003 | Simmis Wanda | 45.99 | ||||||
8 | Antti Komu | 2003 | Simmis Wanda | 47.47 | ||||||
9 | Henri Erlund | 2003 | HTU Stadi | 48.15 | ||||||
Laji 9, 50m RU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Juho Päivinen | 1996 | Järvenpään Uintiklubi | 31.60 | ||||||
2 | Lauri Jämsén | 2000 | Järvenpään Uintiklubi | 35.18 | ||||||
3 | Juha Karttunen | 1964 | Simmis Wanda | 41.14 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 12:20 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:38 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 10, 100m VU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Karla Tiainen | 2005 | Simmis Wanda | 32.30 | 1:05.72 | |||||
2 | Essi Ahvenainen | 2005 | Vanders | 33.54 | 1:09.45 | |||||
3 | Aino Kuusisto | 2006 | Nurmijärven Uinti | 36.97 | 1:14.86 | |||||
4 | Pihla Ala-Tuori | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 36.71 | 1:17.07 | |||||
5 | Venla Varvikko | 2005 | Simmis Grani | 37.53 | 1:18.82 | |||||
6 | Emma-Lotta Ahola | 2005 | Järvenpään Uintiklubi | 38.53 | 1:19.11 | |||||
7 | Lyydia Leskinen | 2005 | Nurmijärven Uinti | 38.33 | 1:19.57 | |||||
8 | Emmi Nieminen | 2006 | Vanders | 38.64 | 1:19.58 | |||||
9 | Ada Oila | 2005 | Vanders | 38.74 | 1:21.83 | |||||
10 | Laura Saarela | 2006 | Nurmijärven Uinti | 39.04 | 1:21.84 | |||||
11 | Lada Belozjorova | 2006 | Stadin Delfiinit | 42.75 | 1:25.47 | |||||
12 | Hedda-Liina Honkaniemi | 2006 | Järvenpään Uintiklubi | 41.47 | 1:28.80 | |||||
13 | Emilia Wall | 2008 | Simmis Wanda | 47.35 | 1:40.54 | |||||
14 | Pinja Hoffren | 2006 | Simmis Wanda | 49.03 | 1:42.77 | |||||
15 | Viia Tossavainen | 2007 | Simmis Wanda | 47.03 | 1:42.84 | |||||
16 | Maisa Vartiainen | 2008 | Järvenpään Uintiklubi | 46.80 | 1:44.54 | |||||
17 | Josefina Vainio | 2007 | Simmis Wanda | 50.32 | 1:47.47 | |||||
18 | Mikaela Heiman | 2008 | Simmis Wanda | 53.18 | 1:51.21 | |||||
19 | Venla Hoffren | 2009 | Simmis Wanda | 54.37 | 1:53.17 | |||||
20 | Lotta Jokinen | 2009 | Simmis Wanda | 52.58 | 1:55.54 | |||||
- | Emmi Halonen | 2006 | Vanders | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 100m VU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | Nummelan Kisaajat | 30.25 | 1:03.45 | |||||
2 | Oona Lehtola | 2003 | Tuusulan Uimaseura | 34.37 | 1:11.12 | |||||
3 | Laura Hautamäki | 2002 | Simmis Wanda | 34.80 | 1:12.17 | |||||
4 | Liisa Penttinen | 2003 | Nummelan Kisaajat | 34.35 | 1:13.02 | |||||
5 | Emilia Myllykoski | 2003 | Simmis Wanda | 35.78 | 1:13.14 | |||||
6 | Elina Syvänne | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 35.77 | 1:14.04 | |||||
7 | Gabriella Linna | 2004 | Vanders | 36.33 | 1:16.17 | |||||
8 | Lea Heinzmann | 2004 | Simmis Grani | 37.16 | 1:16.38 | |||||
9 | Lilja Pakaslahti | 2002 | Vanders | 37.62 | 1:18.59 | |||||
10 | Ella Vilenius | 2004 | Vanders | 37.49 | 1:19.60 | |||||
11 | Niini Saxelin | 2003 | Tuusulan Uimaseura | 38.25 | 1:21.37 | |||||
12 | Maija Nätti | 2004 | Simmis Wanda | 38.74 | 1:22.95 | |||||
13 | Camilla Tolvanen | 2003 | Järvenpään Uintiklubi | 40.75 | 1:24.20 | |||||
- | Julie Nikkilä | 2003 | Vanders | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 100m VU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Linda Wallenius | 1999 | Salon Uimarit | 28.72 | 1:00.87 | |||||
2 | Joanna Kekkonen | 2000 | Lahden Kaleva | 30.89 | 1:04.69 | |||||
3 | Noora Kanerva | 2000 | Simmis Wanda | 31.83 | 1:06.04 | |||||
4 | Ella Hörkkö | 2001 | Simmis Wanda | 33.75 | 1:09.25 | |||||
5 | Päivi Steffen | 1971 | Simmis Wanda | 32.84 | 1:09.62 | |||||
6 | Jenna Saarinen | 2001 | Simmis Wanda | 38.78 | 1:21.97 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 12:38 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:41 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 11, 100m VU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tino Kaukonen | 2004 | HTU Stadi | 30.33 | 1:03.29 | |||||
2 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | Järvenpään Uintiklubi | 31.93 | 1:07.45 | |||||
3 | Masih Tantula | 2004 | Simmis Grani | 33.80 | 1:09.49 | |||||
4 | Rony Kulju | 2004 | Simmis Wanda | 34.26 | 1:10.49 | |||||
5 | Matti Nätti | 2004 | Simmis Wanda | 33.76 | 1:10.73 | |||||
6 | Aapo Tuhkanen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 34.11 | 1:11.44 | |||||
7 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | Stadin Delfiinit | 34.87 | 1:11.50 | |||||
8 | Veeti Salminen | 2004 | Simmis Wanda | 35.16 | 1:13.52 | |||||
9 | Eero Asikainen | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 36.04 | 1:15.58 | |||||
10 | Urho Käkelä | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 35.81 | 1:16.33 | |||||
11 | Aapo Ahlroos | 2004 | Vanders | 38.54 | 1:20.47 | |||||
12 | Miko Mikkola | 2004 | Simmis Wanda | 38.78 | 1:20.69 | |||||
13 | Tommi Myllynen | 2004 | Nurmijärven Uinti | 39.10 | 1:21.67 | |||||
14 | Mark Kellinsalmi | 2007 | Stadin Delfiinit | 39.44 | 1:23.31 | |||||
15 | Timo Parviainen | 2004 | Simmis Wanda | 38.67 | 1:25.56 | |||||
16 | Milo Lauronen | 2004 | Vanders | 42.75 | 1:33.22 | |||||
17 | Pravin Perasath | 2008 | Simmis Wanda | 45.49 | 1:34.21 | |||||
18 | Juuso Kuusala | 2006 | Simmis Wanda | 46.87 | 1:36.43 | |||||
19 | Ishan Malu | 2004 | Vanders | 44.11 | 1:37.55 | |||||
20 | Arttu Pajamo | 2005 | Simmis Wanda | 48.52 | 1:39.62 | |||||
21 | Antony Tran | 2009 | Stadin Delfiinit | 52.48 | 1:50.99 | |||||
- | Matti Penttinen | 2006 | Nummelan Kisaajat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ville-Veikko Luomala | 2007 | Järvenpään Uintiklubi | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, 100m VU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mio Munsterhjelm | 2002 | Simmis Grani | 29.70 | 1:01.39 | |||||
2 | Max Walther | 2003 | HTU Stadi | 29.98 | 1:02.73 | |||||
3 | Miro Merinen | 2003 | Simmis Wanda | 30.82 | 1:04.38 | |||||
4 | Konsta Pekkala | 2003 | Simmis Wanda | 30.72 | 1:05.63 | |||||
5 | Joona Lehtonen | 2003 | Vanders | 33.22 | 1:08.02 | |||||
6 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | HTU Stadi | 34.01 | 1:09.89 | |||||
7 | Samuli Surakka | 2003 | Simmis Wanda | 35.66 | 1:14.39 | |||||
8 | Henri Erlund | 2003 | HTU Stadi | 36.28 | 1:15.37 | |||||
Laji 11, 100m VU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sami Pakarinen | 1992 | Simmis Wanda | 25.46 | 53.08 | |||||
2 | Matti Alpola | 1953 | Simmis Wanda | 40.19 | 1:26.47 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 12:41 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:24 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 12, 4X100m VUV T-15, N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Siwa Tytöt I | 2002 | Simmis Wanda | 4:22.46 | ||||||
Vilma Hottinen | 2002 | 31.01 | 1:06.07 | 1:06.07 | ||||||
Karla Tiainen | 2005 | 32.26 | 1:07.27 | 2:13.34 | ||||||
Nicole Yisrael | 2004 | 30.48 | 1:05.17 | 3:18.51 | ||||||
Laura Nissi | 2004 | 30.19 | 1:03.95 | 4:22.46 | ||||||
2 | Siwa Tytöt Ii | 2002 | Simmis Wanda | 4:23.81 | ||||||
Elina Ryynänen | 2005 | 31.60 | 1:06.87 | 1:06.87 | ||||||
Agneta Kallas | 2002 | 31.15 | 1:05.94 | 2:12.81 | ||||||
Emilia Sjölund | 2002 | 30.52 | 1:04.53 | 3:17.34 | ||||||
Iida Herrala | 2004 | 31.16 | 1:06.47 | 4:23.81 | ||||||
3 | Vanders Tytöt 1 | 2002 | Vanders | 4:25.63 | ||||||
Vilja Grundström | 2003 | 31.53 | 1:04.91 | 1:04.91 | ||||||
Aada Rissanen | 2004 | 31.66 | 1:06.24 | 2:11.15 | ||||||
Tuisku Grundström | 2002 | 31.62 | 1:06.38 | 3:17.53 | ||||||
Julie Nikkilä | 2003 | 32.06 | 1:08.10 | 4:25.63 | ||||||
4 | Juk Naiset [2002] | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 4:46.77 | ||||||
Helmi Lehtonen | 2004 | 31.05 | 1:05.83 | 1:05.83 | ||||||
Verna Haravuori | 2004 | 35.79 | 1:16.86 | 2:22.69 | ||||||
Alisa Hänninen | 2003 | 34.27 | 1:11.87 | 3:34.56 | ||||||
Venla Hauska | 2004 | 34.92 | 1:12.21 | 4:46.77 | ||||||
5 | Vanders Tytöt 2 | 2003 | Vanders | 4:47.10 | ||||||
Essi Ahvenainen | 2005 | 33.00 | 1:09.86 | 1:09.86 | ||||||
Aino Paju | 2003 | 32.46 | 1:10.23 | 2:20.09 | ||||||
Milla Strandberg | 2005 | 33.07 | 1:10.38 | 3:30.47 | ||||||
Tatiana Sukhareva | 2005 | 35.66 | 1:16.63 | 4:47.10 | ||||||
6 | Siwa Soma I | 2002 | Simmis Wanda | 4:53.68 | ||||||
Essi Loponen | 2004 | 33.92 | 1:11.04 | 1:11.04 | ||||||
Jasmine Errehani | 2004 | 35.20 | 1:13.90 | 2:24.94 | ||||||
Sanni Valtanen | 2004 | 37.11 | 1:17.93 | 3:42.87 | ||||||
Oona Eriksson | 2004 | 33.34 | 1:10.81 | 4:53.68 | ||||||
7 | Vanders Tytöt 3 | 2003 | Vanders | 5:04.85 | ||||||
Iina Rissanen | 2005 | 35.98 | 1:14.88 | 1:14.88 | ||||||
Ella Pitkäkangas | 2003 | 35.45 | 1:13.97 | 2:28.85 | ||||||
Rebekka Ritmala | 2006 | 37.34 | 1:18.38 | 3:47.23 | ||||||
Lilja Pakaslahti | 2002 | 36.28 | 1:17.62 | 5:04.85 | ||||||
8 | Siwa Soma Iii | 2002 | Simmis Wanda | 5:10.92 | ||||||
Vilma Lipponen | 2003 | 37.68 | 1:19.66 | 1:19.66 | ||||||
Silja Lehtonen | 2004 | 39.57 | 1:22.11 | 2:41.77 | ||||||
Laura Hautamäki | 2002 | 34.63 | 1:11.18 | 3:52.95 | ||||||
Peppi Särkelä | 2004 | 36.05 | 1:17.97 | 5:10.92 | ||||||
9 | Vanders Tytöt 4 | 2004 | Vanders | 5:15.92 | ||||||
Emmi Nieminen | 2006 | 36.99 | 1:18.76 | 1:18.76 | ||||||
Gabriella Linna | 2004 | 36.25 | 1:17.75 | 2:36.51 | ||||||
Ella Vilenius | 2004 | 38.73 | 1:22.75 | 3:59.26 | ||||||
Milla Kiviranta | 2006 | 36.43 | 1:16.66 | 5:15.92 | ||||||
10 | Siwa Soma Ii | 2002 | Simmis Wanda | 5:19.84 | ||||||
Mandi Lindroos | 2004 | 38.39 | 1:19.40 | 1:19.40 | ||||||
Aava Merikanto | 2004 | 37.52 | 1:22.03 | 2:41.43 | ||||||
Iris Erten | 2003 | 39.23 | 1:22.01 | 4:03.44 | ||||||
Sini Aarnivuo | 2003 | 35.00 | 1:16.40 | 5:19.84 | ||||||
11 | Numkis Naiset [2002] | 2003 | Nummelan Kisaajat | 5:20.52 | ||||||
Saara Seppälä | 2005 | 34.86 | 1:13.76 | 1:13.76 | ||||||
Anita Mäkinen | 2007 | 37.84 | 1:20.02 | 2:33.78 | ||||||
Sofia Oksa | 2007 | 39.33 | 1:24.97 | 3:58.75 | ||||||
Marikki Vuorisalo | 2005 | 37.89 | 1:21.77 | 5:20.52 | ||||||
12 | Vanders Tytöt 5 | 2004 | Vanders | 5:29.62 | ||||||
Ada Oila | 2005 | 38.48 | 1:21.87 | 1:21.87 | ||||||
Siiri Vesanen | 2004 | 35.80 | 1:19.84 | 2:41.71 | ||||||
Oona Sarlin | 2006 | 38.68 | 1:21.90 | 4:03.61 | ||||||
Emmi Halonen | 2006 | 40.87 | 1:26.01 | 5:29.62 | ||||||
13 | Siwa Naiset Emilia 1 | 2002 | Simmis Wanda | 6:04.08 | ||||||
Emilia Hakala | 2005 | 42.11 | 1:28.72 | 1:28.72 | ||||||
Milma Tammikorpi | 2006 | 46.15 | 1:36.17 | 3:04.89 | ||||||
Ella Trebs | 2005 | 45.09 | 1:33.10 | 4:37.99 | ||||||
Oosa Mattila | 2006 | 39.95 | 1:26.09 | 6:04.08 | ||||||
14 | Vanders Tytöt 6 | 2006 | Vanders | 6:18.08 | ||||||
Minni Kinnunen | 2006 | 46.41 | 1:37.23 | 1:37.23 | ||||||
Hilda Kupila | 2006 | 43.73 | 1:34.25 | 3:11.48 | ||||||
Sumedha Jha | 2007 | 47.43 | 1:35.30 | 4:46.78 | ||||||
Veera Oila | 2007 | 43.33 | 1:31.30 | 6:18.08 | ||||||
Laji 12, 4X100m VUV T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Juk Flickor | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 4:20.54 | ||||||
Mariel Mylly | 2001 | 32.14 | 1:07.62 | 1:07.62 | ||||||
Ella Haravuori | 2002 | 31.76 | 1:05.68 | 2:13.30 | ||||||
Katariina Kivi | 2001 | 31.24 | 1:06.36 | 3:19.66 | ||||||
Vera Vartiainen | 2002 | 28.49 | 1:00.88 | 4:20.54 | ||||||
2 | Siwa Naiset | 1998 | Simmis Wanda | 4:27.77 | ||||||
Sanna Saarinen | 1998 | 30.79 | 1:04.60 | 1:04.60 | ||||||
Ella Hörkkö | 2001 | 32.99 | 1:09.62 | 2:14.22 | ||||||
Aliina Karvonen | 2004 | 31.90 | 1:07.91 | 3:22.13 | ||||||
Anni Manninen | 2001 | 31.05 | 1:05.64 | 4:27.77 | ||||||
3 | Numkis Naiset [1918] | 2001 | Nummelan Kisaajat | 4:29.54 | ||||||
Vilma Leppähaara | 2005 | 30.88 | 1:04.42 | 1:04.42 | ||||||
Juulia Käräjämies | 2003 | 30.41 | 1:05.09 | 2:09.51 | ||||||
Liisa Penttinen | 2003 | 35.58 | 1:14.86 | 3:24.37 | ||||||
Lotta Linnea Partanen | 2001 | 30.53 | 1:05.17 | 4:29.54 | ||||||
4 | Siwa Marika | 1997 | Simmis Wanda | 5:11.00 | ||||||
Jemina Viljanen | 1997 | 33.56 | 1:12.88 | 1:12.88 | ||||||
Anna Voynova | 2001 | 37.92 | 1:22.23 | 2:35.11 | ||||||
Maiju Rintatalo | 2001 | 33.34 | 1:12.53 | 3:47.64 | ||||||
Meysa Bakkali | 2001 | 38.42 | 1:23.36 | 5:11.00 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 13:24 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:25 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 13, 4X100m VUV P-16, M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Siwa Pojat I | 2001 | Simmis Wanda | 3:56.33 | ||||||
Taneli Lantta | 2001 | 26.60 | 55.44 | 55.44 | ||||||
Juho Laukkanen | 2001 | 26.92 | 58.93 | 1:54.37 | ||||||
Lukas Vahtera | 2001 | 28.69 | 1:01.38 | 2:55.75 | ||||||
Sami Uusikumpu | 2003 | 28.55 | 1:00.58 | 3:56.33 | ||||||
2 | Numkis Miehet | 2003 | Nummelan Kisaajat | 4:15.47 | ||||||
Joonas Cranston | 2003 | 29.92 | 1:01.70 | 1:01.70 | ||||||
Kasper Holopainen | 2003 | 31.59 | 1:05.46 | 2:07.16 | ||||||
Leo Parviainen | 2003 | 32.89 | 1:10.39 | 3:17.55 | ||||||
Markus Nuorinko | 2003 | 27.27 | 57.92 | 4:15.47 | ||||||
3 | Siwa Pojat Ii | 2001 | Simmis Wanda | 4:17.23 | ||||||
Ali Gardberg | 2001 | 30.25 | 1:03.78 | 1:03.78 | ||||||
Aki Hakkarainen | 2003 | 30.86 | 1:04.57 | 2:08.35 | ||||||
Miro Merinen | 2003 | 30.16 | 1:04.89 | 3:13.24 | ||||||
Juho Marjala | 2003 | 30.27 | 1:03.99 | 4:17.23 | ||||||
4 | Vanders Pojat 1 | 2002 | Vanders | 4:29.42 | ||||||
Aatu Harju | 2002 | 29.16 | 1:01.07 | 1:01.07 | ||||||
Leo Währn | 2005 | 32.48 | 1:08.23 | 2:09.30 | ||||||
Joona Lehtonen | 2003 | 33.16 | 1:09.92 | 3:19.22 | ||||||
Antti Musikka | 2005 | 32.78 | 1:10.20 | 4:29.42 | ||||||
5 | Juk Miehet [2003] | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 4:37.74 | ||||||
Aaron Pirinen | 2005 | 32.50 | 1:09.66 | 1:09.66 | ||||||
Antti Pesonen | 2003 | 34.83 | 1:13.43 | 2:23.09 | ||||||
Lauri Cederberg | 2003 | 32.89 | 1:10.73 | 3:33.82 | ||||||
Aarne Myllynen | 2002 | 29.85 | 1:03.92 | 4:37.74 | ||||||
6 | Vanders Pojat 2 | 2004 | Vanders | 5:25.27 | ||||||
Jesse Lintusalo | 2004 | 35.67 | 1:14.77 | 1:14.77 | ||||||
Sampo Nord | 2005 | 36.12 | 1:16.41 | 2:31.18 | ||||||
Aapo Ahlroos | 2004 | 38.62 | 1:21.61 | 3:52.79 | ||||||
Milo Lauronen | 2004 | 43.65 | 1:32.48 | 5:25.27 | ||||||
7 | Siwa Miehet Emilia 2 | 2001 | Simmis Wanda | 6:02.80 | ||||||
Lauri Valtanen | 2007 | 40.62 | 1:27.95 | 1:27.95 | ||||||
Vi Thai Ngô | 2004 | 39.58 | 1:25.80 | 2:53.75 | ||||||
Juho Kotamäki | 2005 | 1:43.85 | 2:23.16 | 5:16.91 | ||||||
Tiger Tran | 2005 | 45.89 | 45.89 | 6:02.80 | ||||||
Laji 13, 4X100m VUV P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Juk Pojkar | 1996 | Järvenpään Uintiklubi | 3:48.79 | ||||||
Martti Tervanen | 2000 | 26.00 | 54.07 | 54.07 | ||||||
Onni-Kalle Luomala | 2002 | 26.35 | 57.08 | 1:51.15 | ||||||
Juho Päivinen | 1996 | 27.46 | 57.69 | 2:48.84 | ||||||
Lauri Jämsén | 2000 | 28.47 | 59.95 | 3:48.79 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 13:25 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:48 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 14, 4X50m SKUV Seka, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Siwa Nuoret Seka I | 2001 | Simmis Wanda | 2:05.73 | ||||||
Agneta Kallas | 2002 | 35.36 | 35.36 | |||||||
Juho Laukkanen | 2001 | 33.67 | 1:09.03 | |||||||
Taneli Lantta | 2001 | 28.06 | 1:37.09 | |||||||
Vilma Hottinen | 2002 | 28.64 | 2:05.73 | |||||||
2 | Numkis Seka [2001] | 2003 | Nummelan Kisaajat | 2:07.03 | ||||||
Vilma Leppähaara | 2005 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Juulia Käräjämies | 2003 | 36.29 | 1:10.04 | |||||||
Joonas Cranston | 2003 | 30.92 | 1:40.96 | |||||||
Markus Nuorinko | 2003 | 26.07 | 2:07.03 | |||||||
3 | Vanders Seka 1 | 2002 | Vanders | 2:12.08 | ||||||
Aatu Harju | 2002 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Vilja Grundström | 2003 | 36.09 | 1:10.11 | |||||||
Aada Rissanen | 2004 | 31.88 | 1:41.99 | |||||||
Leo Währn | 2005 | 30.09 | 2:12.08 | |||||||
4 | Vanders Seka 2 | 2003 | Vanders | 2:17.65 | ||||||
Jesse Lintusalo | 2004 | 37.06 | 37.06 | |||||||
Milla Strandberg | 2005 | 38.05 | 1:15.11 | |||||||
Aino Paju | 2003 | 32.00 | 1:47.11 | |||||||
Joona Lehtonen | 2003 | 30.54 | 2:17.65 | |||||||
5 | Siwa Nuoret Seka Iii | 2001 | Simmis Wanda | 2:17.92 | ||||||
Konsta Pekkala | 2003 | 36.80 | 36.80 | |||||||
Emilia Myllykoski | 2003 | 39.17 | 1:15.97 | |||||||
Juho Marjala | 2003 | 31.24 | 1:47.21 | |||||||
Aliina Karvonen | 2004 | 30.71 | 2:17.92 | |||||||
6 | Juk Seka Violetti | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 2:22.73 | ||||||
Alisa Hänninen | 2003 | 38.58 | 38.58 | |||||||
Lauri Cederberg | 2003 | 37.77 | 1:16.35 | |||||||
Aaron Pirinen | 2005 | 34.03 | 1:50.38 | |||||||
Venla Hauska | 2004 | 32.35 | 2:22.73 | |||||||
7 | Numkis Seka | 2003 | Nummelan Kisaajat | 2:23.18 | ||||||
Kasper Holopainen | 2003 | 35.64 | 35.64 | |||||||
Saara Seppälä | 2005 | 41.14 | 1:16.78 | |||||||
Leo Parviainen | 2003 | 33.63 | 1:50.41 | |||||||
Liisa Penttinen | 2003 | 32.77 | 2:23.18 | |||||||
8 | Sgr Seka [2001] | 2003 | Simmis Grani | 2:25.89 | ||||||
Lea Heinzmann | 2004 | 43.46 | 43.46 | |||||||
Muhammed Tantula | 2002 | 37.33 | 1:20.79 | |||||||
Iiris Virtanen | 2004 | 37.77 | 1:58.56 | |||||||
Mio Munsterhjelm | 2002 | 27.33 | 2:25.89 | |||||||
9 | Juk Seka Vihreä | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 2:26.03 | ||||||
Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Antti Pesonen | 2003 | 42.92 | 1:20.46 | |||||||
Helmi Lehtonen | 2004 | 32.90 | 1:53.36 | |||||||
Wunsen Jämsén | 2003 | 32.67 | 2:26.03 | |||||||
10 | Vanders Seka 3 | 2003 | Vanders | 2:29.47 | ||||||
Ella Pitkäkangas | 2003 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Sampo Nord | 2005 | 46.90 | 1:25.04 | |||||||
Antti Musikka | 2005 | 34.12 | 1:59.16 | |||||||
Julie Nikkilä | 2003 | 30.31 | 2:29.47 | |||||||
11 | Vanders Seka 4 | 2004 | Vanders | 2:38.25 | ||||||
Ishan Malu | 2004 | 43.13 | 43.13 | |||||||
Milla Kiviranta | 2006 | 42.88 | 1:26.01 | |||||||
Essi Ahvenainen | 2005 | 35.95 | 2:01.96 | |||||||
Aapo Ahlroos | 2004 | 36.29 | 2:38.25 | |||||||
12 | Siwa - Kari | 2003 | Simmis Wanda | 2:39.47 | ||||||
Samuli Surakka | 2003 | 40.18 | 40.18 | |||||||
Peppi Siurola | 2004 | 44.13 | 1:24.31 | |||||||
Reetta Haara | 2004 | 43.80 | 2:08.11 | |||||||
Oscar Taht | 2003 | 31.36 | 2:39.47 | |||||||
13 | Vanders Seka 5 | 2004 | Vanders | 2:57.46 | ||||||
Iina Rissanen | 2005 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Gabriella Linna | 2004 | 46.21 | 1:23.49 | |||||||
Milo Lauronen | 2004 | 53.61 | 2:17.10 | |||||||
Daniel Guzhov | 2006 | 40.36 | 2:57.46 | |||||||
14 | Siwa Seka Emilia 2 | 2001 | Simmis Wanda | 2:57.93 | ||||||
Sanni Aarnivuo | 2008 | 46.56 | 46.56 | |||||||
Vi Thai Ngô | 2004 | 40.66 | 1:27.22 | |||||||
Aleksi Rissanen | 2004 | 52.69 | 2:19.91 | |||||||
Ella Trebs | 2005 | 38.02 | 2:57.93 | |||||||
15 | Siwa Seka Emilia 1 | 2001 | Simmis Wanda | 3:08.38 | ||||||
Lauri Valtanen | 2007 | 46.51 | 46.51 | |||||||
Milma Tammikorpi | 2006 | 55.07 | 1:41.58 | |||||||
Tiger Tran | 2005 | 48.95 | 2:30.53 | |||||||
Emilia Hakala | 2005 | 37.85 | 3:08.38 | |||||||
16 | Vanders Seka 6 | 2006 | Vanders | 3:23.07 | ||||||
Iivari Sippola | 2007 | 56.36 | 56.36 | |||||||
Rebekka Ritmala | 2006 | 48.32 | 1:44.68 | |||||||
Emmi Halonen | 2006 | 49.57 | 2:34.25 | |||||||
Hugo Hedlund | 2007 | 48.82 | 3:23.07 | |||||||
17 | Siwa Seka Pia | 2003 | Simmis Wanda | 3:28.30 | ||||||
Viia Tossavainen | 2007 | 52.77 | 52.77 | |||||||
Aura Haunia | 2007 | 1:02.43 | 1:55.20 | |||||||
Pravin Perasath | 2008 | 47.91 | 2:43.11 | |||||||
Juuso Kuusala | 2006 | 45.19 | 3:28.30 | |||||||
- | Siwa Nuoret Seka Ii | 2001 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
Aki Hakkarainen | 2003 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Sami Uusikumpu | 2003 | 34.02 | 1:07.99 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 14, 4X50m SKUV Seka, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Siwa Isot Seka I | 1992 | Simmis Wanda | 1:54.12 | ||||||
Sami Pakarinen | 1992 | 26.65 | 26.65 | |||||||
Emma Ingberg | 1999 | 34.32 | 1:00.97 | |||||||
Juho Seppälä | 1999 | 25.26 | 1:26.23 | |||||||
Olivia Hellsten | 2000 | 27.89 | 1:54.12 | |||||||
2 | Juk I | 2000 | Järvenpään Uintiklubi | 2:03.39 | ||||||
Martti Tervanen | 2000 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Vera Vartiainen | 2002 | 36.92 | 1:06.03 | |||||||
Onni-Kalle Luomala | 2002 | 29.16 | 1:35.19 | |||||||
Emmi Saarela | 2001 | 28.20 | 2:03.39 | |||||||
3 | Juk Ii | 2000 | Järvenpään Uintiklubi | 2:13.14 | ||||||
Lauri Jämsén | 2000 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Ella Haravuori | 2002 | 39.96 | 1:11.84 | |||||||
Mariel Mylly | 2001 | 32.98 | 1:44.82 | |||||||
Aarne Myllynen | 2002 | 28.32 | 2:13.14 | |||||||
- | Siwa Mix 2 | 1964 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
Juha Karttunen | 1964 | 41.35 | 41.35 | |||||||
Tomi Tilander | 1973 | 42.78 | 1:24.13 | |||||||
Sari Kukkonen | 1972 | 43.28 | 2:07.41 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 14:48 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:16 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 15, 400m VU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | Nummelan Kisaajat | 1:08.81 | 2:22.78 | 3:36.04 | 4:49.71 | |||
2 | Roosa Tuomainen | 2005 | Salon Uimarit | 1:10.47 | 2:28.67 | 3:49.22 | 5:06.97 | |||
3 | Siiri Pekkala | 2005 | Simmis Wanda | 1:12.50 | 2:34.57 | 3:57.82 | 5:18.92 | |||
4 | Milla Strandberg | 2005 | Vanders | 1:16.34 | 2:39.21 | 4:04.10 | 5:28.66 | |||
5 | Aino Kuusisto | 2006 | Nurmijärven Uinti | 1:18.72 | 2:44.72 | 4:09.43 | 5:31.10 | |||
6 | Meea Juntunen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 1:17.01 | 2:41.64 | 4:07.77 | 5:31.25 | |||
7 | Alma Hörkkö | 2005 | Simmis Wanda | 1:18.84 | 2:45.86 | 4:11.71 | 5:36.95 | |||
8 | Saara Seppälä | 2005 | Nummelan Kisaajat | 1:20.55 | 2:47.62 | 4:14.97 | 5:42.55 | |||
9 | Tatiana Sukhareva | 2005 | Vanders | 1:19.80 | 2:48.84 | 4:20.63 | 5:52.29 | |||
10 | Roosa Tuomola | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 1:24.92 | 2:56.70 | 4:28.67 | 5:58.72 | |||
Laji 15, 400m VU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Emilia Sjölund | 2002 | Simmis Wanda | 1:07.02 | 2:22.58 | 3:40.35 | 4:58.19 | |||
2 | Tuisku Grundström | 2002 | Vanders | 1:14.08 | 2:35.50 | 3:57.57 | 5:17.26 | |||
3 | Aava Mattila | 2003 | Simmis Wanda | 1:16.81 | 2:39.76 | 4:03.34 | 5:23.91 | |||
4 | Beata Niskanen | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 1:17.35 | 2:40.12 | 4:03.03 | 5:23.94 | |||
5 | Oona Eriksson | 2004 | Simmis Wanda | 1:18.18 | 2:44.07 | 4:08.51 | 5:30.02 | |||
6 | Essi Loponen | 2004 | Simmis Wanda | 1:19.17 | 2:45.44 | 4:10.43 | 5:31.54 | |||
7 | Sanni Valtanen | 2004 | Simmis Wanda | 1:19.83 | 2:46.55 | 4:12.72 | 5:40.18 | |||
8 | Elina Syvänne | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 1:20.66 | 2:49.06 | 4:14.38 | 5:40.65 | |||
9 | Liisa Penttinen | 2003 | Nummelan Kisaajat | 1:18.59 | 2:48.47 | 4:17.69 | 5:43.08 | |||
10 | Jasmine Errehani | 2004 | Simmis Wanda | 1:21.11 | 2:51.09 | 4:21.54 | 5:47.38 | |||
11 | Peppi Särkelä | 2004 | Simmis Wanda | 1:23.24 | 2:55.21 | 4:27.12 | 5:58.65 | |||
12 | Mandi Lindroos | 2004 | Simmis Wanda | 1:25.00 | 2:56.43 | 4:28.36 | 5:59.43 | |||
13 | Iris Erten | 2003 | Simmis Wanda | 1:32.59 | 3:11.04 | 4:46.08 | 6:15.87 | |||
14 | Vilma Lipponen | 2003 | Simmis Wanda | 1:31.37 | 5:33.02 | 6:17.33 | ||||
15 | Aava Merikanto | 2004 | Simmis Wanda | 1:27.12 | 3:05.75 | 4:43.97 | 6:19.92 | |||
16 | Sini Aarnivuo | 2003 | Simmis Wanda | 1:24.44 | 3:02.09 | 4:41.99 | 6:22.10 | |||
17 | Silja Lehtonen | 2004 | Simmis Wanda | 1:35.64 | 3:24.78 | 5:14.11 | 7:06.08 | |||
- | Anna Retva | 2003 | Tuusulan Uimaseura | DNS | ||||||
Laji 15, 400m VU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Noora Kanerva | 2000 | Simmis Wanda | 1:09.42 | 2:22.96 | 3:37.31 | 4:49.76 | |||
2 | Joanna Kekkonen | 2000 | Lahden Kaleva | 1:10.21 | 2:25.62 | 3:41.69 | 4:56.35 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 15:16 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:23 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 16, 400m VU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Matti Nätti | 2004 | Simmis Wanda | 1:15.28 | 2:39.67 | 4:05.09 | 5:27.58 | |||
- | Nico Kulju | 2006 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 400m VU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | Simmis Wanda | 1:06.68 | 2:15.71 | 3:24.89 | 4:33.30 | |||
2 | Lukas Vahtera | 2001 | Simmis Wanda | 1:08.85 | 2:22.61 | 3:37.39 | 4:50.16 | |||
3 | Kasper Holopainen | 2003 | Nummelan Kisaajat | 1:10.12 | 2:26.32 | 3:43.45 | 4:58.45 | |||
4 | Birger Niskanen | 2002 | Tuusulan Uimaseura | 1:16.95 | 2:38.02 | 4:00.55 | 5:23.32 | |||
5 | Antti Komu | 2003 | Simmis Wanda | 1:25.51 | 3:01.46 | 4:36.91 | 6:06.90 | |||
Laji 16, 400m VU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Juha Karttunen | 1964 | Simmis Wanda | 1:23.50 | 2:56.33 | 4:28.60 | 5:58.08 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 15:23 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:36 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 17, 100m SKU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Elina Ryynänen | 2005 | Simmis Wanda | 36.57 | 1:18.26 | |||||
2 | Essi Ahvenainen | 2005 | Vanders | 36.60 | 1:23.18 | |||||
3 | Susanna Ryynänen | 2006 | Simmis Wanda | 41.32 | 1:26.39 | |||||
4 | Iina Vänttinen | 2006 | Simmis Wanda | 41.76 | 1:28.66 | |||||
5 | Lyydia Leskinen | 2005 | Nurmijärven Uinti | 42.17 | 1:29.82 | |||||
6 | Oosa Mattila | 2006 | Simmis Wanda | 44.24 | 1:33.00 | |||||
7 | Anita Mäkinen | 2007 | Nummelan Kisaajat | 44.35 | 1:33.03 | |||||
8 | Sofia Oksa | 2007 | Nummelan Kisaajat | 45.38 | 1:34.28 | |||||
9 | Venla Varvikko | 2005 | Simmis Grani | 43.71 | 1:35.43 | |||||
10 | Hedda-Liina Honkaniemi | 2006 | Järvenpään Uintiklubi | 50.16 | 1:44.03 | |||||
11 | Milma Tammikorpi | 2006 | Simmis Wanda | 52.46 | 1:46.09 | |||||
12 | Nella Kallinen | 2005 | Simmis Wanda | 51.54 | 1:46.40 | |||||
13 | Veera Oila | 2007 | Vanders | 51.67 | 1:46.72 | |||||
- | Milja Korhonen | 2006 | Nurmijärven Uinti | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rebekka Ritmala | 2006 | Vanders | DSQ | ||||||
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään | ||||||||||
Laji 17, 100m SKU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | Nummelan Kisaajat | 34.46 | 1:12.79 | |||||
2 | Nicole Yisrael | 2004 | Simmis Wanda | 33.95 | 1:13.95 | |||||
3 | Aliina Karvonen | 2004 | Simmis Wanda | 38.24 | 1:19.67 | |||||
4 | Sara Myller | 2003 | Tuusulan Uimaseura | 39.83 | 1:24.48 | |||||
5 | Venla Hauska | 2004 | Järvenpään Uintiklubi | 39.34 | 1:25.00 | |||||
6 | Henrietta Löfgren | 2003 | Simmis Wanda | 38.23 | 1:25.82 | |||||
7 | Laura Hautamäki | 2002 | Simmis Wanda | 42.17 | 1:27.05 | |||||
8 | Iiris Virtanen | 2004 | Simmis Grani | 40.89 | 1:31.44 | |||||
9 | Gabriella Linna | 2004 | Vanders | 44.33 | 1:33.49 | |||||
- | Ella Vilenius | 2004 | Vanders | DSQ | ||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 17, 100m SKU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Emma Ingberg | 1999 | Simmis Wanda | 32.22 | 1:10.04 | |||||
2 | Petra Uusikumpu | 2001 | Simmis Wanda | 33.05 | 1:11.32 | |||||
3 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | Nummelan Kisaajat | 35.52 | 1:14.67 | |||||
4 | Ella Hörkkö | 2001 | Simmis Wanda | 35.27 | 1:17.18 | |||||
5 | Anni Manninen | 2001 | Simmis Wanda | 36.48 | 1:17.94 | |||||
6 | Wilma Walther | 2001 | HTU Stadi | 34.91 | 1:18.94 | |||||
7 | Maija Tiainen | 1996 | Savonlinnan Uimaseura | 36.01 | 1:19.03 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 15:36 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:43 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 18, 100m SKU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Leo Währn | 2005 | Vanders | 36.36 | 1:18.73 | |||||
2 | Yufei Meng | 2004 | Simmis Grani | 37.85 | 1:22.44 | |||||
3 | Joona Kuitu | 2004 | Simmis Wanda | 38.66 | 1:22.60 | |||||
4 | Eemil Perämäki | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 42.69 | 1:30.68 | |||||
5 | Vi Thai Ngô | 2004 | Simmis Wanda | 48.51 | 1:39.45 | |||||
6 | Lauri Valtanen | 2007 | Simmis Wanda | 48.29 | 1:44.41 | |||||
7 | Pravin Perasath | 2008 | Simmis Wanda | 50.10 | 1:46.02 | |||||
8 | Juho Kotamäki | 2005 | Simmis Wanda | 58.48 | 1:58.43 | |||||
- | Valentin Kivelev | 2005 | Simmis Wanda | DNS | ||||||
- | Daniel Guzhov | 2006 | Vanders | DSQ | ||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Ilja Belov | 2007 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 18, 100m SKU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Taneli Lantta | 2001 | Simmis Wanda | 30.40 | 1:05.54 | |||||
2 | Juho Laukkanen | 2001 | Simmis Wanda | 30.58 | 1:06.77 | |||||
3 | Ali Gardberg | 2001 | Simmis Wanda | 32.96 | 1:10.21 | |||||
4 | Miro Merinen | 2003 | Simmis Wanda | 33.32 | 1:12.05 | |||||
5 | Juho Marjala | 2003 | Simmis Wanda | 33.92 | 1:12.42 | |||||
6 | Ville Rissanen | 2001 | Simmis Wanda | 34.42 | 1:12.79 | |||||
7 | Mio Munsterhjelm | 2002 | Simmis Grani | 35.20 | 1:14.65 | |||||
8 | Samuel Syrjänen | 2002 | Simmis Wanda | 35.22 | 1:15.69 | |||||
9 | Antti Pesonen | 2003 | Järvenpään Uintiklubi | 39.75 | 1:24.38 | |||||
10 | Samuli Surakka | 2003 | Simmis Wanda | 41.10 | 1:29.75 | |||||
Laji 18, 100m SKU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Martti Tervanen | 2000 | Järvenpään Uintiklubi | 28.38 | 1:04.83 | |||||
2 | Juha Karttunen | 1964 | Simmis Wanda | 43.39 | 1:29.21 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 15:43 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 16:48 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 19, 50m SU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Alma Hörkkö | 2005 | Simmis Wanda | 36.65 | ||||||
2 | Iina Rissanen | 2005 | Vanders | 36.69 | ||||||
3 | Meea Juntunen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 36.78 | ||||||
4 | Anna Lehmusvaara | 2005 | Simmis Wanda | 39.09 | ||||||
5 | Siiri Pekkala | 2005 | Simmis Wanda | 39.61 | ||||||
6 | Saara Seppälä | 2005 | Nummelan Kisaajat | 40.55 | ||||||
7 | Helmi Käkelä | 2006 | Tuusulan Uimaseura | 40.71 | ||||||
8 | Emmi Nieminen | 2006 | Vanders | 41.23 | ||||||
9 | Marikki Vuorisalo | 2005 | Nummelan Kisaajat | 42.08 | ||||||
10 | Emilia Hakala | 2005 | Simmis Wanda | 45.11 | ||||||
11 | Sumedha Jha | 2007 | Vanders | 45.63 | ||||||
12 | Emilia Wall | 2008 | Simmis Wanda | 48.66 | ||||||
13 | Veera Oila | 2007 | Vanders | 50.59 | ||||||
14 | Milma Tammikorpi | 2006 | Simmis Wanda | 51.36 | ||||||
15 | Helmi Oksa | 2009 | Nummelan Kisaajat | 53.68 | ||||||
16 | Venla Hoffren | 2009 | Simmis Wanda | 54.37 | ||||||
17 | Deniz Keteli | 2005 | Simmis Wanda | 54.70 | ||||||
18 | Iiris Pajamo | 2008 | Simmis Wanda | 55.72 | ||||||
19 | Mikaela Heiman | 2008 | Simmis Wanda | 56.60 | ||||||
20 | Kaisla Henttu | 2007 | Simmis Wanda | 56.82 | ||||||
21 | Josefina Vainio | 2007 | Simmis Wanda | 1:01.17 | ||||||
22 | Lotta Jokinen | 2009 | Simmis Wanda | 1:02.71 | ||||||
- | Pinja Hoffren | 2006 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Viia Tossavainen | 2007 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 19, 50m SU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aada Rissanen | 2004 | Vanders | 33.20 | ||||||
2 | Sanni Valtanen | 2004 | Simmis Wanda | 37.57 | ||||||
3 | Verna Haravuori | 2004 | Järvenpään Uintiklubi | 38.32 | ||||||
4 | Siiri Vesanen | 2004 | Vanders | 39.40 | ||||||
5 | Wunsen Jämsén | 2003 | Järvenpään Uintiklubi | 41.17 | ||||||
Laji 19, 50m SU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ella Hörkkö | 2001 | Simmis Wanda | 34.75 | ||||||
2 | Sari Kukkonen | 1972 | Simmis Wanda | 45.23 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 16:48 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 16:51 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 20, 50m SU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Veeti Salminen | 2004 | Simmis Wanda | 35.94 | ||||||
2 | Jesse Lintusalo | 2004 | Vanders | 37.09 | ||||||
3 | Aaron Pirinen | 2005 | Järvenpään Uintiklubi | 37.61 | ||||||
4 | Eero Asikainen | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 39.95 | ||||||
5 | Miko Mikkola | 2004 | Simmis Wanda | 42.40 | ||||||
6 | Ishan Malu | 2004 | Vanders | 43.47 | ||||||
7 | Eemil Perämäki | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 43.77 | ||||||
8 | Pravin Perasath | 2008 | Simmis Wanda | 44.22 | ||||||
9 | Timo Parviainen | 2004 | Simmis Wanda | 45.03 | ||||||
10 | Matti Penttinen | 2006 | Nummelan Kisaajat | 48.54 | ||||||
11 | Milo Lauronen | 2004 | Vanders | 49.57 | ||||||
12 | Arttu Pajamo | 2005 | Simmis Wanda | 53.83 | ||||||
13 | Juuso Kuusala | 2006 | Simmis Wanda | 54.97 | ||||||
- | Dominic Konstantinov | 2006 | Simmis Wanda | DNS | ||||||
Laji 20, 50m SU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Max Walther | 2003 | HTU Stadi | 34.00 | ||||||
2 | Kasper Holopainen | 2003 | Nummelan Kisaajat | 35.20 | ||||||
3 | Lauri Cederberg | 2003 | Järvenpään Uintiklubi | 37.51 | ||||||
4 | Antti Komu | 2003 | Simmis Wanda | 40.72 | ||||||
5 | Niklas Riihelä | 2003 | Simmis Wanda | 45.29 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 16:51 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:53 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 21, 100m PU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | Nummelan Kisaajat | 1:17.51 | ||||||
2 | Siiri Pekkala | 2005 | Simmis Wanda | 1:34.44 | ||||||
3 | Milja Korhonen | 2006 | Nurmijärven Uinti | 1:40.50 | ||||||
4 | Iina Vänttinen | 2006 | Simmis Wanda | 1:40.97 | ||||||
Laji 21, 100m PU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Emilia Sjölund | 2002 | Simmis Wanda | 1:13.10 | ||||||
2 | Agneta Kallas | 2002 | Simmis Wanda | 1:15.40 | ||||||
3 | Sara Myller | 2003 | Tuusulan Uimaseura | 1:25.14 | ||||||
4 | Elina Syvänne | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 1:39.80 | ||||||
Laji 21, 100m PU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Pinja Peippo | 1999 | Simmis Wanda | 1:08.63 | ||||||
2 | Sanna Saarinen | 1998 | Simmis Wanda | 1:11.55 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:53 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:19 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 22, 100m PU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Matti Nätti | 2004 | Simmis Wanda | 1:27.23 | ||||||
2 | Leo Währn | 2005 | Vanders | 1:27.50 | ||||||
3 | Kaius Kulmala | 2004 | Simmis Grani | 1:29.75 | ||||||
4 | Joona Kuitu | 2004 | Simmis Wanda | 1:30.42 | ||||||
5 | Antti Musikka | 2005 | Vanders | 1:30.48 | ||||||
6 | Sampo Nord | 2005 | Vanders | 1:44.55 | ||||||
Laji 22, 100m PU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Juho Marjala | 2003 | Simmis Wanda | 1:09.67 | ||||||
2 | Joonas Cranston | 2003 | Nummelan Kisaajat | 1:11.36 | ||||||
3 | Konsta Pekkala | 2003 | Simmis Wanda | 1:16.45 | ||||||
4 | Leo Parviainen | 2003 | Nummelan Kisaajat | 1:17.00 | ||||||
5 | Miro Merinen | 2003 | Simmis Wanda | 1:17.68 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:19 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:13 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 23, 50m VU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Karla Tiainen | 2005 | Simmis Wanda | 30.61 | ||||||
2 | Susanna Ryynänen | 2006 | Simmis Wanda | 33.54 | ||||||
3 | Emma-Lotta Ahola | 2005 | Järvenpään Uintiklubi | 35.41 | ||||||
4 | Hilda Kupila | 2006 | Vanders | 39.98 | ||||||
5 | Hedda-Liina Honkaniemi | 2006 | Järvenpään Uintiklubi | 41.45 | ||||||
6 | Sanni Aarnivuo | 2008 | Simmis Wanda | 41.48 | ||||||
7 | Nella Kallinen | 2005 | Simmis Wanda | 41.72 | ||||||
8 | Minni Kinnunen | 2006 | Vanders | 42.90 | ||||||
9 | Neea Nurmela | 2006 | Vanders | 45.29 | ||||||
10 | Maisa Vartiainen | 2008 | Järvenpään Uintiklubi | 45.47 | ||||||
11 | Helmi Oksa | 2009 | Nummelan Kisaajat | 46.15 | ||||||
12 | Emilia Wall | 2008 | Simmis Wanda | 47.13 | ||||||
13 | Mikaela Heiman | 2008 | Simmis Wanda | 47.60 | ||||||
14 | Josefina Vainio | 2007 | Simmis Wanda | 47.66 | ||||||
15 | Kaisla Henttu | 2007 | Simmis Wanda | 48.59 | ||||||
16 | Aura Haunia | 2007 | Simmis Wanda | 48.81 | ||||||
17 | Iiris Pajamo | 2008 | Simmis Wanda | 50.88 | ||||||
Laji 23, 50m VU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Vera Vartiainen | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 28.01 | ||||||
2 | Vilma Hottinen | 2002 | Simmis Wanda | 28.87 | ||||||
3 | Aliina Karvonen | 2004 | Simmis Wanda | 31.16 | ||||||
4 | Iida Herrala | 2004 | Simmis Wanda | 31.46 | ||||||
5 | Oona Eriksson | 2004 | Simmis Wanda | 32.33 | ||||||
6 | Essi Loponen | 2004 | Simmis Wanda | 32.70 | ||||||
7 | Laura Hautamäki | 2002 | Simmis Wanda | 33.21 | ||||||
8 | Jasmine Errehani | 2004 | Simmis Wanda | 34.04 | ||||||
9 | Sini Aarnivuo | 2003 | Simmis Wanda | 34.29 | ||||||
10 | Sanni Valtanen | 2004 | Simmis Wanda | 34.64 | ||||||
11 | Aava Merikanto | 2004 | Simmis Wanda | 34.83 | ||||||
12 | Iris Erten | 2003 | Simmis Wanda | 35.31 | ||||||
13 | Camilla Tolvanen | 2003 | Järvenpään Uintiklubi | 36.70 | ||||||
14 | Maija Nätti | 2004 | Simmis Wanda | 37.07 | ||||||
15 | Fineas Mäntykoski | 2002 | Simmis Wanda | 38.79 | ||||||
16 | Reetta Haara | 2004 | Simmis Wanda | 40.31 | ||||||
- | Henrietta Löfgren | 2003 | Simmis Wanda | DNS | ||||||
Laji 23, 50m VU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Emma Ingberg | 1999 | Simmis Wanda | 28.10 | ||||||
1 | Emmi Saarela | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 28.10 | ||||||
3 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | Nummelan Kisaajat | 29.13 | ||||||
4 | Petra Uusikumpu | 2001 | Simmis Wanda | 29.34 | ||||||
5 | Liia Louhikoski | 2001 | Vanders | 29.39 | ||||||
6 | Pinja Peippo | 1999 | Simmis Wanda | 29.65 | ||||||
7 | Katariina Kivi | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 30.70 | ||||||
8 | Wilma Walther | 2001 | HTU Stadi | 31.04 | ||||||
9 | Maija Tiainen | 1996 | Savonlinnan Uimaseura | 31.35 | ||||||
10 | Annika Niemi | 2000 | Simmis Wanda | 31.55 | ||||||
11 | Päivi Steffen | 1971 | Simmis Wanda | 31.95 | ||||||
12 | Meysa Bakkali | 2001 | Simmis Wanda | 37.05 | ||||||
13 | Annina Hoffren | 1981 | Simmis Wanda | 38.63 | ||||||
- | Ella Hörkkö | 2001 | Simmis Wanda | DNS | ||||||
- | Jenna Saarinen | 2001 | Simmis Wanda | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:13 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:26 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 24, 50m VU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tino Kaukonen | 2004 | HTU Stadi | 27.94 | ||||||
2 | Masih Tantula | 2004 | Simmis Grani | 30.25 | ||||||
3 | Vi Thai Ngô | 2004 | Simmis Wanda | 35.15 | ||||||
4 | Nico Kulju | 2006 | Simmis Wanda | 35.92 | ||||||
5 | Lauri Valtanen | 2007 | Simmis Wanda | 38.00 | ||||||
6 | Daniel Guzhov | 2006 | Vanders | 41.02 | ||||||
7 | Ville-Veikko Luomala | 2007 | Järvenpään Uintiklubi | 42.09 | ||||||
8 | Dominic Konstantinov | 2006 | Simmis Wanda | 42.60 | ||||||
9 | Juuso Kuusala | 2006 | Simmis Wanda | 45.02 | ||||||
- | Emil Kokki | 2007 | Simmis Wanda | DNS | ||||||
- | Iivari Sippola | 2007 | Vanders | DNS | ||||||
- | Valentin Kivelev | 2005 | Simmis Wanda | DNS | ||||||
Laji 24, 50m VU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Muhammed Tantula | 2002 | Simmis Grani | 27.80 | ||||||
2 | Sampo Peltola | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 28.04 | ||||||
3 | Dang Le | 2003 | Simmis Wanda | 28.15 | ||||||
4 | Aarne Myllynen | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 28.21 | ||||||
5 | Max Walther | 2003 | HTU Stadi | 29.31 | ||||||
6 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | HTU Stadi | 30.70 | ||||||
7 | Aki Hakkarainen | 2003 | Simmis Wanda | 30.76 | ||||||
8 | Oscar Taht | 2003 | Simmis Wanda | 31.80 | ||||||
9 | Henri Erlund | 2003 | HTU Stadi | 34.98 | ||||||
Laji 24, 50m VU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Heikki Tervanen | 1998 | Järvenpään Uintiklubi | 26.77 | ||||||
2 | Tomi Tilander | 1973 | Simmis Wanda | 36.43 | ||||||
3 | Matti Alpola | 1953 | Simmis Wanda | 37.59 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:26 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:32 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 25, 100m RU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Elina Ryynänen | 2005 | Simmis Wanda | 1:28.11 | ||||||
2 | Anna Lehmusvaara | 2005 | Simmis Wanda | 1:30.70 | ||||||
3 | Helmi Käkelä | 2006 | Tuusulan Uimaseura | 1:33.97 | ||||||
4 | Milla Kiviranta | 2006 | Vanders | 1:34.69 | ||||||
5 | Emmi Nieminen | 2006 | Vanders | 1:39.14 | ||||||
6 | Oona Sarlin | 2006 | Vanders | 1:39.87 | ||||||
7 | Oosa Mattila | 2006 | Simmis Wanda | 1:43.08 | ||||||
8 | Ella Trebs | 2005 | Simmis Wanda | 1:54.42 | ||||||
9 | Milma Tammikorpi | 2006 | Simmis Wanda | 1:54.96 | ||||||
10 | Sumedha Jha | 2007 | Vanders | 1:56.70 | ||||||
11 | Aura Haunia | 2007 | Simmis Wanda | 2:16.08 | ||||||
Laji 25, 100m RU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | Nummelan Kisaajat | 1:18.53 | ||||||
2 | Laura Nissi | 2004 | Simmis Wanda | 1:24.10 | ||||||
3 | Emilia Myllykoski | 2003 | Simmis Wanda | 1:25.64 | ||||||
4 | Henni Havén | 2004 | Simmis Wanda | 1:28.23 | ||||||
5 | Veera Säämänen | 2004 | Helsingfors Simsällskap | 1:29.83 | ||||||
6 | Vilma Lipponen | 2003 | Simmis Wanda | 1:33.47 | ||||||
7 | Aava Mattila | 2003 | Simmis Wanda | 1:35.40 | ||||||
8 | Peppi Siurola | 2004 | Simmis Wanda | 1:36.03 | ||||||
9 | Mandi Lindroos | 2004 | Simmis Wanda | 1:43.80 | ||||||
10 | Peppi Särkelä | 2004 | Simmis Wanda | 1:52.41 | ||||||
Laji 25, 100m RU T-12, T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sara Taskinen | 2000 | Simmis Wanda | 1:22.37 | ||||||
2 | Sari Kukkonen | 1972 | Simmis Wanda | 1:32.80 | ||||||
3 | Annika Niemi | 2000 | Simmis Wanda | 1:34.81 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:32 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:37 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 26, 100m RU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Veeti Salminen | 2004 | Simmis Wanda | 1:33.76 | ||||||
2 | Rony Kulju | 2004 | Simmis Wanda | 1:33.78 | ||||||
3 | Urho Käkelä | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 1:39.21 | ||||||
4 | Aleksi Rissanen | 2004 | Simmis Wanda | 1:44.18 | ||||||
5 | Ilja Belov | 2007 | Simmis Wanda | 1:45.18 | ||||||
- | Tiger Tran | 2005 | Simmis Wanda | DNS | ||||||
- | Matti Nätti | 2004 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 26, 100m RU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | Simmis Wanda | 1:14.88 | ||||||
2 | Miro Merinen | 2003 | Simmis Wanda | 1:22.11 | ||||||
- | Leo Parviainen | 2003 | Nummelan Kisaajat | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Niklas Riihelä | 2003 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 26, 100m RU P-13, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Juha Karttunen | 1964 | Simmis Wanda | 1:31.90 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:37 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:50 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 27, 4X100m SKUV T-15, N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Siwa Tytöt I | 2002 | Simmis Wanda | 4:54.20 | ||||||
Laura Nissi | 2004 | 1:14.10 | 1:14.10 | |||||||
Vilma Hottinen | 2002 | |||||||||
Emilia Sjölund | 2002 | |||||||||
Nicole Yisrael | 2004 | 4:54.20 | 4:54.20 | |||||||
2 | Siwa Tytöt Ii | 2002 | Simmis Wanda | 5:06.83 | ||||||
Alma Hörkkö | 2005 | 1:19.53 | 1:19.53 | |||||||
Iida Herrala | 2004 | |||||||||
Agneta Kallas | 2002 | |||||||||
Elina Ryynänen | 2005 | 5:06.83 | 5:06.83 | |||||||
3 | Juk Naiset Pinkki | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 5:40.44 | ||||||
Alisa Hänninen | 2003 | 1:22.60 | 1:22.60 | |||||||
Wunsen Jämsén | 2003 | |||||||||
Venla Hauska | 2004 | |||||||||
Verna Haravuori | 2004 | 5:40.44 | 5:40.44 | |||||||
4 | Siwa Tytöt Iii | 2002 | Simmis Wanda | 5:42.92 | ||||||
Iris Erten | 2003 | 1:28.11 | 1:28.11 | |||||||
Henni Havén | 2004 | |||||||||
Henrietta Löfgren | 2003 | |||||||||
Aava Mattila | 2003 | 5:42.92 | 5:42.92 | |||||||
5 | Siwa Naiset Paula | 2002 | Simmis Wanda | 5:49.42 | ||||||
Siiri Pekkala | 2005 | 1:25.84 | 1:25.84 | |||||||
Iina Vänttinen | 2006 | |||||||||
Anna Lehmusvaara | 2005 | |||||||||
Susanna Ryynänen | 2006 | 5:49.42 | 5:49.42 | |||||||
6 | Numkis Naiset [2002] | 2003 | Nummelan Kisaajat | 6:19.20 | ||||||
Sofia Oksa | 2007 | 1:38.20 | 1:38.20 | |||||||
Anita Mäkinen | 2007 | |||||||||
Saara Seppälä | 2005 | |||||||||
Marikki Vuorisalo | 2005 | 6:19.20 | 6:19.20 | |||||||
Laji 27, 4X100m SKUV T-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Siwa Naiset | 1998 | Simmis Wanda | 4:55.39 | ||||||
Pinja Peippo | 1999 | 1:14.59 | 1:14.59 | |||||||
Petra Uusikumpu | 2001 | |||||||||
Sanna Saarinen | 1998 | |||||||||
Noora Kanerva | 2000 | 4:55.39 | 4:55.39 | |||||||
2 | Numkis Naiset [1918] | 2001 | Nummelan Kisaajat | 4:57.16 | ||||||
Vilma Leppähaara | 2005 | 1:12.41 | 1:12.41 | |||||||
Juulia Käräjämies | 2003 | |||||||||
Lotta Linnea Partanen | 2001 | |||||||||
Liisa Penttinen | 2003 | 4:57.16 | 4:57.16 | |||||||
3 | Juk Banaani | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 5:01.92 | ||||||
Vera Vartiainen | 2002 | 1:14.11 | 1:14.11 | |||||||
Ella Haravuori | 2002 | |||||||||
Mariel Mylly | 2001 | |||||||||
Katariina Kivi | 2001 | 5:01.92 | 5:01.92 | |||||||
4 | Siwa Naiset Ii | 1998 | Simmis Wanda | 5:03.62 | ||||||
Anni Manninen | 2001 | 1:15.54 | 1:15.54 | |||||||
Emilia Myllykoski | 2003 | |||||||||
Sara Taskinen | 2000 | |||||||||
Aliina Karvonen | 2004 | 5:03.62 | 5:03.62 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:50 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | SiWa Aktia Viestit | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 21:01 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Laji 28, 4X100m SKUV P-16, M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siwa Pojat I | 2001 | 438 | 4:22.14 | ||||||
Simmis Wanda | 4:21.14 | |||||||||
Sami Uusikumpu | 2003 | 1:07.24 | 1:07.24 | |||||||
Juho Laukkanen | 2001 | |||||||||
Ali Gardberg | 2001 | |||||||||
Taneli Lantta | 2001 | 4:22.14 | 4:22.14 | |||||||
2 | Siwa Pojat Ii | 2001 | 316 | 4:52.29 | ||||||
Simmis Wanda | 4:48.17 | |||||||||
Aki Hakkarainen | 2003 | 1:17.81 | 1:17.81 | |||||||
Samuel Syrjänen | 2002 | |||||||||
Juho Marjala | 2003 | |||||||||
Lukas Vahtera | 2001 | 4:52.29 | 4:52.29 | |||||||
3 | Numkis Miehet [2001] | 2003 | 240 | 5:20.30 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 5:31.41 | |||||||||
Kasper Holopainen | 2003 | 1:14.75 | 1:14.75 | |||||||
Leo Parviainen | 2003 | |||||||||
Joonas Cranston | 2003 | |||||||||
Matti Penttinen | 2006 | 5:20.30 | 5:20.30 | |||||||
4 | Juk Tosimiehet | 2003 | 225 | 5:27.31 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 1:22.66 | 1:22.66 | |||||||
Lauri Cederberg | 2003 | |||||||||
Aaron Pirinen | 2005 | |||||||||
Antti Pesonen | 2003 | 5:27.31 | 5:27.31 | |||||||
5 | Sgr Miehet [2001] | 2004 | 214 | 5:32.72 | ||||||
Simmis Grani | 5:41.43 | |||||||||
Veikko Kauhanen | 2005 | 1:24.04 | 1:24.04 | |||||||
Kaius Kulmala | 2004 | |||||||||
Yufei Meng | 2004 | |||||||||
Masih Tantula | 2004 | 5:32.72 | 5:32.72 | |||||||
6 | Siwa Miehet Paula | 2001 | 212 | 5:33.93 | ||||||
Simmis Wanda | 5:30.89 | |||||||||
Veeti Salminen | 2004 | 1:20.46 | 1:20.46 | |||||||
Joona Kuitu | 2004 | |||||||||
Matti Nätti | 2004 | |||||||||
Rony Kulju | 2004 | 5:33.93 | 5:33.93 | |||||||
Laji 28, 4X100m SKUV P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
- | Juk Pingviinit | 2000 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 4:22.49 | |||||||||
Martti Tervanen | 2000 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 21:01 |