Resultater for Høststævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 37.22 | 1:18.80 | |||||
2 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 38.42 | 1:20.49 | |||||
3 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.00 | 1:21.99 | |||||
4 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 38.64 | 1:22.16 | |||||
5 | Regitze Højmark Lindén | 1999 | Næstved IF | 40.77 | 1:28.31 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 34.86 | 1:13.83 | |||||
2 | Esther Øksnebjerg | 2000 | Værløse Svømmeklub | 35.02 | 1:14.69 | |||||
3 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.94 | 1:17.94 | |||||
4 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.10 | 1:19.16 | |||||
5 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.15 | 1:20.75 | |||||
6 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.59 | 1:22.56 | |||||
7 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | Næstved IF | 39.97 | 1:24.64 | |||||
8 | Emilie Holm Klysner | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.60 | 1:28.70 | |||||
9 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.32 | 1:29.59 | |||||
10 | Amelia Helleman | 2000 | Værløse Svømmeklub | 44.80 | 1:37.24 | |||||
11 | Tine Østergaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 45.79 | 1:42.96 | |||||
12 | Rosa Hansen Larsen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 51.03 | 1:51.01 | |||||
- | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 35.65 | 1:15.19 | |||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.91 | 1:17.86 | |||||
3 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 37.03 | 1:18.78 | |||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.83 | 1:20.47 | |||||
5 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.99 | 1:21.33 | |||||
6 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.08 | 1:21.78 | |||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 39.57 | 1:22.56 | |||||
8 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.34 | 1:23.67 | |||||
9 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.20 | 1:26.03 | |||||
10 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.46 | 1:27.75 | |||||
11 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.46 | 1:28.49 | |||||
12 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.74 | 1:28.64 | |||||
13 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.63 | 1:29.39 | |||||
14 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.59 | 1:29.71 | |||||
15 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.98 | 1:30.61 | |||||
16 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 46.10 | 1:36.11 | |||||
17 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.61 | 1:36.97 | |||||
18 | Louise Dam-Hendriksen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.06 | 1:38.53 | |||||
19 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 46.47 | 1:39.08 | |||||
20 | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.64 | 1:44.52 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.94 | 1:20.69 | |||||
2 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.85 | 1:26.33 | |||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.96 | 1:26.91 | |||||
4 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.57 | 1:27.96 | |||||
5 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.82 | 1:28.88 | |||||
6 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 42.26 | 1:30.66 | |||||
7 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.46 | 1:31.68 | |||||
8 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.17 | 1:32.23 | |||||
9 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 45.10 | 1:35.82 | |||||
10 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 43.00 | 1:36.87 | |||||
11 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 43.68 | 1:36.93 | |||||
12 | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.83 | 1:42.38 | |||||
13 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 47.98 | 1:42.42 | |||||
14 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 46.91 | 1:42.62 | |||||
15 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.32 | 1:44.15 | |||||
16 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 48.47 | 1:45.04 | |||||
17 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 49.45 | 1:45.19 | |||||
18 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.88 | 1:45.63 | |||||
19 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 50.29 | 1:48.09 | |||||
20 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 48.63 | 1:48.34 | |||||
21 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:48.79 | 1:48.79 | |||||
22 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 52.63 | 1:50.75 | |||||
23 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.49 | 1:51.13 | |||||
24 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 51.80 | 1:52.71 | |||||
25 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 53.27 | 1:57.35 | |||||
26 | Sarah Andersson | 2002 | Albertslund IF | 55.16 | 2:01.81 | |||||
27 | Mille Berger | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 59.73 | 2:04.22 | |||||
28 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 59.68 | 2:10.26 | |||||
29 | Lillian Do | 2002 | Albertslund IF | 58.43 | 2:12.59 | |||||
30 | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | 56.08 | 2:13.94 | |||||
- | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frida Grønhøj Burchardt | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.56 | 1:07.83 | |||||
2 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.25 | 1:07.85 | |||||
3 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 32.56 | 1:10.62 | |||||
4 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 37.13 | 1:14.26 | |||||
5 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 36.22 | 1:16.13 | |||||
6 | Mads Ottsen | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.76 | 1:17.12 | |||||
7 | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | 37.91 | 1:18.73 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.41 | 1:06.04 | |||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.96 | 1:07.47 | |||||
3 | Lukas Jensen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.38 | 1:10.38 | |||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.77 | 1:11.01 | |||||
5 | Markus Julian Lange | 2000 | Værløse Svømmeklub | 34.37 | 1:11.92 | |||||
6 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.44 | 1:13.10 | |||||
7 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 35.32 | 1:14.28 | |||||
8 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.13 | 1:14.40 | |||||
9 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | 1:15.91 | |||||
10 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.86 | 1:17.53 | |||||
11 | Gustav Johansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.19 | 1:18.13 | |||||
12 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 36.92 | 1:18.97 | |||||
13 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 38.17 | 1:20.95 | |||||
14 | Tobias Bertelsen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.13 | 1:23.68 | |||||
15 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.47 | 1:23.77 | |||||
16 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 40.30 | 1:24.05 | |||||
17 | Villads Krarup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.79 | 1:24.97 | |||||
18 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.42 | 1:25.65 | |||||
19 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 43.59 | 1:30.25 | |||||
20 | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | 41.50 | 1:30.83 | |||||
21 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 42.87 | 1:32.63 | |||||
22 | Demir Kaan Er | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 43.97 | 1:34.83 | |||||
23 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:53.23 | 1:53.23 | |||||
- | Bastian Smith-Sivertsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Philip Bruhn | 2000 | A6 | DNS | ||||||
- | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Gjerløff | 2001 | A6 | 34.75 | 1:13.38 | |||||
2 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.38 | 1:14.78 | |||||
3 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 36.61 | 1:15.75 | |||||
4 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.31 | 1:16.18 | |||||
5 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.23 | 1:16.24 | |||||
6 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.90 | 1:17.57 | |||||
7 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.68 | 1:19.20 | |||||
8 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.47 | 1:20.41 | |||||
9 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 39.49 | 1:22.49 | |||||
10 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.65 | 1:23.13 | |||||
11 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.41 | 1:23.68 | |||||
12 | Lukas Adeler | 2001 | Næstved IF | 39.91 | 1:24.57 | |||||
13 | Simon Hesselholt | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.41 | 1:25.90 | |||||
14 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.76 | 1:26.54 | |||||
15 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.39 | 1:26.72 | |||||
16 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 41.80 | 1:27.05 | |||||
17 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 42.04 | 1:27.68 | |||||
18 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 40.34 | 1:27.95 | |||||
19 | Anders Toft Ruby | 2001 | A6 | 43.44 | 1:28.15 | |||||
20 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 41.25 | 1:29.65 | |||||
21 | Kasper Glud Selvyn | 2001 | Albertslund IF | 43.21 | 1:31.85 | |||||
22 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 42.73 | 1:34.31 | |||||
23 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 45.53 | 1:36.91 | |||||
24 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 47.25 | 1:37.35 | |||||
25 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 47.00 | 1:38.43 | |||||
26 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Albertslund IF | 46.42 | 1:38.67 | |||||
27 | Sebastian Thomasen | 2001 | Albertslund IF | 45.45 | 1:40.49 | |||||
28 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 50.86 | 1:43.12 | |||||
29 | Asger Møller Olsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 47.16 | 1:43.83 | |||||
- | Mads Holme Håkonsson | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.44 | 1:14.45 | |||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.20 | 1:25.98 | |||||
3 | Mark Rudbæk Andersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.95 | 1:28.83 | |||||
4 | Christoffer Roland Olesen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.62 | 1:29.14 | |||||
5 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 40.93 | 1:30.32 | |||||
6 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 46.29 | 1:34.49 | |||||
7 | Mathias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 43.84 | 1:34.81 | |||||
8 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.23 | 1:35.65 | |||||
9 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.19 | 1:36.72 | |||||
10 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 44.48 | 1:36.77 | |||||
11 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 45.95 | 1:36.85 | |||||
12 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.70 | 1:38.41 | |||||
13 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.48 | 1:42.89 | |||||
14 | Emil Aarestrup | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.66 | 1:45.42 | |||||
15 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.04 | 1:47.08 | |||||
16 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 49.30 | 1:48.21 | |||||
17 | Rumle Strunge Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 52.05 | 1:51.57 | |||||
18 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 52.13 | 1:55.38 | |||||
19 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 52.49 | 1:57.00 | |||||
20 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 57.83 | 2:01.06 | |||||
21 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.34 | 2:03.17 | |||||
22 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 54.15 | 2:03.54 | |||||
23 | Mathias Ankersen | 2004 | Næstved IF | 57.53 | 2:04.16 | |||||
24 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 59.78 | 2:15.14 | |||||
25 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:14.70 | 2:40.64 | |||||
- | Markus Kenno Hansen | 2003 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.81 | 1:17.12 | |||||
2 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 37.51 | 1:21.16 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.68 | 1:26.91 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 41.85 | 1:33.82 | |||||
2 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 42.74 | 1:34.66 | |||||
3 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.36 | 1:36.19 | |||||
4 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 49.32 | 1:48.78 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 40.06 | 1:27.64 | |||||
2 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 44.26 | 1:34.44 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.77 | 1:12.59 | |||||
2 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.01 | 1:18.44 | |||||
3 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.73 | 1:20.42 | |||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.14 | 1:14.44 | |||||
2 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.17 | 1:21.36 | |||||
3 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.88 | 1:32.11 | |||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.24 | 1:34.74 | |||||
5 | Gustav Johansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 44.03 | 1:37.31 | |||||
6 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 56.64 | 2:08.58 | |||||
- | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | DNF | ||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.47 | 1:26.91 | |||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.82 | 1:30.46 | |||||
3 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.69 | 1:38.99 | |||||
4 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.28 | 1:45.11 | |||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.25 | 1:35.84 | |||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 44.87 | 1:38.84 | |||||
3 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 48.27 | 1:46.62 | |||||
4 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.50 | 2:05.26 | |||||
5 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 57.78 | 2:13.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Feuk | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 38.19 | 1:25.39 | 2:18.72 | 3:03.86 | |||
2 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.86 | 1:38.98 | 2:31.36 | 3:15.29 | |||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.37 | 1:30.36 | 2:27.71 | 3:11.11 | |||
2 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.52 | 1:33.83 | 2:29.06 | 3:12.92 | |||
3 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 44.75 | 1:36.74 | 2:31.23 | 3:15.41 | |||
4 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.48 | 1:34.97 | 2:29.51 | 3:18.03 | |||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 42.34 | 1:29.27 | 2:20.17 | 3:00.09 | |||
2 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 45.74 | 1:35.96 | 2:33.98 | 3:20.79 | |||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.02 | 1:38.38 | 2:38.05 | 3:23.15 | |||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 47.25 | 1:36.16 | 2:38.79 | 3:27.14 | |||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 52.09 | 1:48.85 | 2:55.06 | 3:49.04 | |||
4 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 1:01.40 | 2:01.00 | 3:04.35 | 4:02.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 35.05 | 1:13.49 | 2:00.74 | 2:37.88 | |||
2 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.13 | 1:23.83 | 2:28.59 | 3:08.46 | |||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.23 | 1:17.41 | 2:04.15 | 2:43.07 | |||
2 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.67 | 1:24.28 | 2:18.13 | 2:57.08 | |||
3 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 45.54 | 1:31.10 | 2:28.35 | 3:07.81 | |||
4 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 51.11 | 1:48.66 | 2:50.52 | 3:37.48 | |||
5 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 50.30 | 1:42.27 | 2:50.47 | 3:38.92 | |||
6 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 53.57 | 1:51.25 | 2:54.86 | 3:47.35 | |||
- | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.39 | 1:32.69 | 2:32.50 | 3:13.90 | |||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.79 | 1:32.21 | 2:30.82 | 3:15.86 | |||
3 | Simon Hesselholt | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 47.83 | 1:38.89 | 2:41.17 | 3:29.34 | |||
- | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.04 | 1:31.81 | 2:40.16 | 3:23.23 | |||
2 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 49.70 | 1:43.42 | 2:45.82 | 3:33.71 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Gladsaxe Bokseklub |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helsingør Piger 1 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:26.32 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 41.03 | 41.03 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 38.30 | 1:19.33 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 33.55 | 1:52.88 | |||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 33.44 | 2:26.32 | |||||||
2 | Værløse Piger 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 2:38.55 | ||||||
Esther Øksnebjerg | 2000 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 45.80 | 1:23.99 | |||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 38.31 | 2:02.30 | |||||||
Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 36.25 | 2:38.55 | |||||||
3 | Helsingør Piger 2 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:42.19 | ||||||
Nini Sørensen | 1999 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 27.63 | 1:09.97 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 20.37 | 1:30.34 | |||||||
Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 1:11.85 | 2:42.19 | |||||||
4 | A6 Piger 1 | 0 | A6 | 2:46.76 | ||||||
Kamilla Neve | 2000 | 46.05 | 46.05 | |||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | |||||||||
Katja Petersson | 2001 | |||||||||
Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 2:46.76 | 2:46.76 | |||||||
5 | Lotte Friiserne | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 2:47.06 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 39.47 | 39.47 | |||||||
Alberte R. Jakobsen | 2001 | 44.56 | 1:24.03 | |||||||
Ida T Mose | 2002 | 46.24 | 2:10.27 | |||||||
Signe Brandt | 2001 | 36.79 | 2:47.06 | |||||||
6 | Ksl D1 | 0 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:48.70 | ||||||
Emma Walsh | 1999 | 43.75 | 43.75 | |||||||
Yasmin Dræbye | 2001 | 47.90 | 1:31.65 | |||||||
Helena Larsen | 2000 | 41.27 | 2:12.92 | |||||||
Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | 35.78 | 2:48.70 | |||||||
7 | A6 Piger 2 | 0 | A6 | 2:53.11 | ||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 44.85 | 44.85 | |||||||
Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 46.99 | 1:31.84 | |||||||
Natasha Worm Magnus | 2000 | 42.56 | 2:14.40 | |||||||
Laura Nybo | 2001 | 38.71 | 2:53.11 | |||||||
8 | Lynsild | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:56.81 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 44.42 | 44.42 | |||||||
Ida-Marie Andersen | 2001 | 50.35 | 1:34.77 | |||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 42.27 | 2:17.04 | |||||||
Victoria Sørensen | 2001 | 39.77 | 2:56.81 | |||||||
9 | Helsingør Piger 3 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 3:00.42 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 45.78 | 45.78 | |||||||
Amalie Louise Thorsen | 2002 | 54.36 | 1:40.14 | |||||||
Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 46.73 | 2:26.87 | |||||||
Lærke Feuk | 1999 | 33.55 | 3:00.42 | |||||||
10 | Værløse Piger 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | 3:28.77 | ||||||
Rosa Hansen Larsen | 2000 | 54.72 | 54.72 | |||||||
Amelia Helleman | 2000 | 54.52 | 1:49.24 | |||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 55.92 | 2:45.16 | |||||||
Tine Østergaard | 2000 | 43.61 | 3:28.77 | |||||||
11 | Stt Havfruer | 1999 | Swim Team Tåstrup | 3:29.33 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 53.32 | 53.32 | |||||||
Camilla Erdal | 2002 | 1:03.53 | 1:56.85 | |||||||
Marceline Lermark | 2003 | 51.44 | 2:48.29 | |||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 41.04 | 3:29.33 | |||||||
12 | Albertslund Piger | 0 | Albertslund IF | 3:47.42 | ||||||
Emilie Ravn Larsen | 2002 | 59.74 | 59.74 | |||||||
Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | 58.44 | 1:58.18 | |||||||
Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 1:00.20 | 2:58.38 | |||||||
Mathilde Mathiesen | 2004 | 49.04 | 3:47.42 | |||||||
13 | Las Diablas | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 4:01.65 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 51.83 | 51.83 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 55.94 | 1:47.77 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 1:27.91 | 3:15.68 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 45.97 | 4:01.65 | |||||||
- | Stt Sildene | 1999 | Swim Team Tåstrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Værløse Piger 3 | 0 | Værløse Svømmeklub | DSQ | På maven vend.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Schjølin Tryk A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helsingør Drenge 1 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:25.96 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Lukas Jensen | 2000 | 41.00 | 1:14.65 | |||||||
William Schwab | 2000 | 38.21 | 1:52.86 | |||||||
William Houen | 2001 | 33.10 | 2:25.96 | |||||||
2 | Dem Fra Glostrup | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 2:32.19 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 40.12 | 40.12 | |||||||
Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | 39.95 | 1:20.07 | |||||||
Gustav Johansen | 2000 | 38.89 | 1:58.96 | |||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 33.23 | 2:32.19 | |||||||
3 | Ksl H1 | 0 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:34.43 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 45.85 | 1:23.78 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 37.22 | 2:01.00 | |||||||
Mads Ottsen | 1999 | 33.43 | 2:34.43 | |||||||
4 | Værløse Drenge 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 2:46.13 | ||||||
Markus Julian Lange | 2000 | 39.96 | 39.96 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 49.68 | 1:29.64 | |||||||
Mark Pavon Olesen | 1999 | 41.28 | 2:10.92 | |||||||
Jakob Hjalgrim | 1999 | 35.21 | 2:46.13 | |||||||
5 | Helsingør Drenge 2 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:48.94 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 38.68 | 38.68 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 46.66 | 1:25.34 | |||||||
Kim Emil K. Petersen | 1999 | 47.39 | 2:12.73 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 36.21 | 2:48.94 | |||||||
6 | A6 Drenge 2 | 0 | A6 | 2:52.27 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 48.74 | 48.74 | |||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 44.64 | 1:33.38 | |||||||
Rasmus Gjerløff | 2001 | 38.15 | 2:11.53 | |||||||
Jonathan Svarre | 2001 | 40.74 | 2:52.27 | |||||||
7 | Minisoldater | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:00.21 | ||||||
Tobias Bertelsen | 2000 | 43.81 | 43.81 | |||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 52.01 | 1:35.82 | |||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 45.78 | 2:21.60 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 38.61 | 3:00.21 | |||||||
8 | A6 Drenge 1 | 0 | A6 | 3:01.03 | ||||||
Anders Toft Ruby | 2001 | 48.77 | 48.77 | |||||||
August Overgaard | 2002 | 49.90 | 1:38.67 | |||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 42.25 | 2:20.92 | |||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 40.11 | 3:01.03 | |||||||
9 | Stt Havmænd | 1999 | Swim Team Tåstrup | 3:01.97 | ||||||
Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 46.13 | 46.13 | |||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 52.05 | 1:38.18 | |||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 43.92 | 2:22.10 | |||||||
Christoffer Roland Olesen | 2002 | 39.87 | 3:01.97 | |||||||
10 | Albertslund Drenge | 0 | Albertslund IF | 3:02.56 | ||||||
Kasper Glud Selvyn | 2001 | 48.18 | 48.18 | |||||||
Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | 49.76 | 1:37.94 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 44.15 | 2:22.09 | |||||||
Daniel Roldgaard | 2001 | 40.47 | 3:02.56 | |||||||
11 | Værløse Drenge 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | 3:17.41 | ||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 45.35 | 45.35 | |||||||
Elias Øksnebjerg | 2002 | 55.19 | 1:40.54 | |||||||
Malte Pavon Olesen | 2000 | 55.02 | 2:35.56 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 41.85 | 3:17.41 | |||||||
12 | Los Diablos | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 3:30.03 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 50.20 | 50.20 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | |||||||||
Demir Kaan Er | 2000 | |||||||||
Rumle Strunge Nielsen | 2003 | 3:30.03 | 3:30.03 | |||||||
13 | Stt Vandmænd | 1999 | Swim Team Tåstrup | 3:39.97 | ||||||
Mark Rudbæk Andersen | 2002 | 53.51 | 53.51 | |||||||
Kristoffer Rasmusen | 2000 | 59.70 | 1:53.21 | |||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 58.51 | 2:51.72 | |||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 48.25 | 3:39.97 | |||||||
- | Michael Phelpserne | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | de Bedste | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | tyvstart i 2. skift | |||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 43.51 | 43.51 | |||||||
Thomas Langvad | 2002 | 53.49 | 1:37.00 | |||||||
- | Tsunami | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej forts. bevæg. 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: TimeVision Revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esther Øksnebjerg | 2000 | Værløse Svømmeklub | 40.37 | 1:22.27 | |||||
2 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.48 | 1:25.53 | |||||
3 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.55 | 1:27.62 | |||||
4 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.20 | 1:28.14 | |||||
5 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.26 | 1:29.56 | |||||
6 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 43.65 | 1:31.52 | |||||
7 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.94 | 1:32.08 | |||||
8 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.47 | 1:32.64 | |||||
9 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | Næstved IF | 47.84 | 1:36.54 | |||||
10 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 48.33 | 1:39.92 | |||||
11 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.78 | 1:42.68 | |||||
12 | Anne Sofie Simonsen | 2000 | Næstved IF | 50.03 | 1:44.44 | |||||
13 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | A6 | 50.05 | 1:55.33 | |||||
- | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev 25m | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: TimeVision Revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 41.06 | 1:25.26 | |||||
2 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.82 | 1:27.67 | |||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.18 | 1:30.32 | |||||
4 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 46.36 | 1:33.70 | |||||
5 | Sofie Færch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 48.36 | 1:37.32 | |||||
6 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.72 | 1:39.72 | |||||
7 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 50.30 | 1:40.93 | |||||
8 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 49.93 | 1:43.91 | |||||
9 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 49.36 | 1:45.33 | |||||
10 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 55.11 | 1:49.73 | |||||
- | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNF | ||||||
- | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev v 75m | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: TimeVision Revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 44.33 | 1:30.85 | |||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.55 | 1:36.54 | |||||
3 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 49.43 | 1:40.69 | |||||
4 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 50.69 | 1:42.14 | |||||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 50.35 | 1:46.98 | |||||
6 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 52.18 | 1:48.00 | |||||
7 | Anneline Rothe Narp | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 51.63 | 1:48.68 | |||||
8 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 53.20 | 1:49.68 | |||||
9 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 53.28 | 1:50.93 | |||||
10 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 54.04 | 1:56.23 | |||||
11 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 57.65 | 1:56.71 | |||||
12 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 56.60 | 1:59.20 | |||||
13 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:03.15 | 2:03.15 | |||||
14 | Mille Berger | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 59.66 | 2:09.93 | |||||
- | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: TimeVision Revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.85 | 1:15.40 | |||||
2 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 41.23 | 1:24.17 | |||||
3 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 40.74 | 1:25.72 | |||||
4 | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | 42.46 | 1:26.08 | |||||
5 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 44.42 | 1:28.15 | |||||
6 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 47.95 | 1:37.71 | |||||
7 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 51.17 | 1:48.79 | |||||
- | Phillip Jeppesen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 50 m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Sponsor: TimeVision Revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.44 | 1:19.52 | |||||
2 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.91 | 1:22.20 | |||||
3 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.09 | 1:23.97 | |||||
4 | Markus Julian Lange | 2000 | Værløse Svømmeklub | 41.60 | 1:25.04 | |||||
5 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.41 | 1:26.63 | |||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 43.60 | 1:29.20 | |||||
7 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 45.36 | 1:33.07 | |||||
8 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.88 | 1:34.16 | |||||
9 | Tobias Bertelsen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.71 | 1:35.19 | |||||
10 | Villads Krarup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.96 | 1:40.50 | |||||
11 | Demir Kaan Er | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 52.69 | 1:47.19 | |||||
- | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | afslut bryst | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: TimeVision Revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.14 | 1:23.54 | |||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 42.61 | 1:25.40 | |||||
3 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.32 | 1:25.96 | |||||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.30 | 1:27.65 | |||||
5 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.90 | 1:27.89 | |||||
6 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 44.37 | 1:29.48 | |||||
7 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.51 | 1:31.37 | |||||
8 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.35 | 1:31.78 | |||||
9 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.00 | 1:31.87 | |||||
10 | Anders Toft Ruby | 2001 | A6 | 51.63 | 1:41.54 | |||||
11 | Lukas Adeler | 2001 | Næstved IF | 50.30 | 1:42.58 | |||||
12 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 52.50 | 1:45.91 | |||||
13 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 55.10 | 1:50.87 | |||||
14 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:59.05 | 1:59.05 | |||||
15 | Rasmus Østergaard | 2001 | A6 | 1:03.46 | 2:15.22 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: TimeVision Revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.15 | 1:20.88 | |||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 42.01 | 1:25.34 | |||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.06 | 1:37.02 | |||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.14 | 1:42.98 | |||||
5 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 50.89 | 1:44.36 | |||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 53.67 | 1:51.39 | |||||
7 | Mathias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 55.15 | 1:53.72 | |||||
8 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 56.54 | 1:54.51 | |||||
9 | Aske Rasmussen | 2003 | A6 | 53.83 | 1:56.44 | |||||
10 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 58.97 | 2:00.33 | |||||
11 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 59.57 | 2:01.20 | |||||
12 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 59.40 | 2:02.90 | |||||
13 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.54 | 2:04.45 | |||||
14 | Rumle Strunge Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.78 | 2:06.49 | |||||
15 | Mathias Ankersen | 2004 | Næstved IF | 1:03.39 | 2:11.26 | |||||
16 | Emil Aarestrup | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.70 | 2:12.76 | |||||
17 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 1:00.86 | 2:13.15 | |||||
18 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.58 | 2:14.82 | |||||
19 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.69 | 2:14.86 | |||||
20 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 1:07.86 | 2:19.07 | |||||
- | Markus Kenno Hansen | 2003 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Bord Dæk Dig |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.51 | ||||||
2 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.80 | ||||||
3 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | 35.01 | ||||||
4 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 35.23 | ||||||
5 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 35.87 | ||||||
6 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 36.76 | ||||||
7 | Regitze Højmark Lindén | 1999 | Næstved IF | 38.67 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Bord Dæk Dig |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esther Øksnebjerg | 2000 | Værløse Svømmeklub | 33.45 | ||||||
2 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.52 | ||||||
3 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.69 | ||||||
4 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.54 | ||||||
5 | Kamilla Neve | 2000 | A6 | 38.97 | ||||||
6 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.78 | ||||||
7 | Laura Kastrup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.13 | ||||||
8 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.36 | ||||||
9 | Tine Østergaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 41.84 | ||||||
10 | Amelia Helleman | 2000 | Værløse Svømmeklub | 42.39 | ||||||
11 | Rosa Hansen Larsen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 46.87 | ||||||
12 | Sara Suckow Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 54.96 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Bord Dæk Dig |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.73 | ||||||
2 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.34 | ||||||
3 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.40 | ||||||
4 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.21 | ||||||
5 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.46 | ||||||
6 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.53 | ||||||
7 | Sofie Færch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.68 | ||||||
8 | Laura Nybo | 2001 | A6 | 39.86 | ||||||
9 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 40.72 | ||||||
10 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.75 | ||||||
11 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.29 | ||||||
12 | Louise Dam-Hendriksen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.60 | ||||||
13 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 43.95 | ||||||
14 | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.02 | ||||||
- | Julie Bojesen | 2001 | A6 | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Bord Dæk Dig |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.52 | ||||||
2 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.06 | ||||||
3 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 41.98 | ||||||
4 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.00 | ||||||
5 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 46.39 | ||||||
6 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 46.51 | ||||||
7 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 47.20 | ||||||
8 | Frida Grønhøj Burchardt | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.04 | ||||||
9 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 51.20 | ||||||
10 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 51.46 | ||||||
11 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 52.34 | ||||||
12 | Sarah Andersson | 2002 | Albertslund IF | 52.55 | ||||||
13 | Julie Nybo | 2004 | A6 | 52.80 | ||||||
14 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 53.20 | ||||||
15 | Mille Berger | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 55.21 | ||||||
16 | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | 56.25 | ||||||
17 | Lillian Do | 2002 | Albertslund IF | 56.50 | ||||||
18 | Josefine Larsen | 2003 | A6 | 58.25 | ||||||
19 | Mille Christoffersen | 2004 | Albertslund IF | 1:10.01 | ||||||
20 | Line Eierdal | 2004 | A6 | 1:13.56 | ||||||
- | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Frisør Tronsi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.41 | ||||||
2 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 33.28 | ||||||
3 | Mads Ottsen | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.53 | ||||||
4 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 38.58 | ||||||
5 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 38.68 | ||||||
6 | Phillip Jeppesen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 42.34 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Sponsor: Frisør Tronsi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.41 | ||||||
2 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.82 | ||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.11 | ||||||
4 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.70 | ||||||
5 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.87 | ||||||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.81 | ||||||
7 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 37.07 | ||||||
8 | Tobias Bertelsen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.86 | ||||||
9 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.92 | ||||||
10 | Christian Christensen | 2000 | A6 | 41.04 | ||||||
11 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.68 | ||||||
12 | Casper Christensen | 2000 | A6 | 48.83 | ||||||
- | Bastian Smith-Sivertsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lukas Jensen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Frisør Tronsi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 32.92 | ||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.39 | ||||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.79 | ||||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.26 | ||||||
5 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.40 | ||||||
6 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.53 | ||||||
7 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.21 | ||||||
8 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.26 | ||||||
9 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.55 | ||||||
10 | Simon Hesselholt | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.06 | ||||||
11 | Elias Feuk | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 38.86 | ||||||
12 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 39.21 | ||||||
13 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 39.27 | ||||||
14 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 39.33 | ||||||
15 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 39.44 | ||||||
16 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.73 | ||||||
17 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 41.34 | ||||||
18 | Kasper Glud Selvyn | 2001 | Albertslund IF | 42.34 | ||||||
19 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 42.71 | ||||||
20 | Sebastian Thomasen | 2001 | Albertslund IF | 44.73 | ||||||
- | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Frisør Tronsi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.64 | ||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.44 | ||||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 38.70 | ||||||
4 | Mathias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.70 | ||||||
5 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 43.09 | ||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.72 | ||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 43.88 | ||||||
8 | Aske Rasmussen | 2003 | A6 | 43.98 | ||||||
9 | Victor Spaanheden | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.71 | ||||||
10 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.85 | ||||||
11 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 46.45 | ||||||
12 | Mads Bitzer | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.18 | ||||||
13 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.24 | ||||||
14 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 53.40 | ||||||
15 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 55.37 | ||||||
16 | Mathias Ankersen | 2004 | Næstved IF | 56.39 | ||||||
17 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 58.75 | ||||||
18 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 1:02.35 | ||||||
19 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:09.66 | ||||||
20 | Mathis Larsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:14.22 | ||||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Feuk | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 43.39 | 1:30.98 | |||||
2 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.29 | 1:32.65 | |||||
3 | Regitze Højmark Lindén | 1999 | Næstved IF | 48.24 | 1:41.21 | |||||
4 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 50.24 | 1:44.44 | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.87 | 1:27.41 | |||||
2 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.02 | 1:30.93 | |||||
3 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.60 | 1:35.25 | |||||
4 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 48.50 | 1:41.12 | |||||
5 | Natasha Worm Magnus | 2000 | A6 | 48.20 | 1:41.71 | |||||
6 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.76 | 1:43.59 | |||||
7 | Anne Sofie Simonsen | 2000 | Næstved IF | 50.41 | 1:47.75 | |||||
8 | Emilie Holm Klysner | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 51.28 | 1:49.13 | |||||
9 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.97 | 1:50.69 | |||||
10 | Amelia Helleman | 2000 | Værløse Svømmeklub | 54.13 | 1:54.89 | |||||
11 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | A6 | 55.72 | 1:57.70 | |||||
12 | Tine Østergaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 55.19 | 1:58.62 | |||||
13 | Rosa Hansen Larsen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:01.31 | 2:10.07 | |||||
14 | Sara Suckow Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:07.14 | 2:23.55 | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 45.14 | 1:33.39 | |||||
2 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 47.48 | 1:39.82 | |||||
3 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 49.65 | 1:42.92 | |||||
4 | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.49 | 1:43.54 | |||||
5 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 49.94 | 1:43.70 | |||||
6 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 52.17 | 1:46.11 | |||||
7 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.30 | 1:46.26 | |||||
8 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 51.41 | 1:48.38 | |||||
9 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 51.23 | 1:48.92 | |||||
10 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 53.95 | 1:51.99 | |||||
11 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:02.53 | 2:10.55 | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 44.22 | 1:32.04 | |||||
2 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.04 | 1:48.71 | |||||
3 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 56.02 | 1:58.03 | |||||
4 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.17 | 2:01.49 | |||||
5 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 57.91 | 2:02.63 | |||||
6 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 59.80 | 2:04.98 | |||||
7 | Anneline Rothe Narp | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 59.00 | 2:05.20 | |||||
8 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 58.53 | 2:06.05 | |||||
9 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:02.44 | 2:09.82 | |||||
10 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.31 | 2:14.71 | |||||
11 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.67 | 2:15.70 | |||||
12 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:08.15 | 2:24.80 | |||||
13 | Josefine Larsen | 2003 | A6 | 1:11.62 | 2:34.46 | |||||
14 | Line Eierdal | 2004 | A6 | 1:17.59 | 2:46.52 | |||||
- | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 53.54 | 1:51.19 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.29 | 1:23.33 | |||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.58 | 1:27.02 | |||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 45.48 | 1:35.65 | |||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 48.87 | 1:42.59 | |||||
5 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 51.18 | 1:47.00 | |||||
6 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 54.23 | 1:53.54 | |||||
7 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 55.77 | 2:01.55 | |||||
8 | Casper Christensen | 2000 | A6 | 57.96 | 2:02.29 | |||||
9 | Christian Christensen | 2000 | A6 | 57.99 | 2:02.56 | |||||
10 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.06 | 2:04.92 | |||||
11 | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:06.20 | 2:24.14 | |||||
- | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.47 | 1:37.29 | |||||
2 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 50.16 | 1:45.98 | |||||
3 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 53.31 | 1:49.00 | |||||
4 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 50.95 | 1:49.53 | |||||
5 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 52.81 | 1:51.92 | |||||
6 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.91 | 1:53.41 | |||||
7 | Lukas Adeler | 2001 | Næstved IF | 55.33 | 1:56.05 | |||||
8 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 56.30 | 2:01.42 | |||||
9 | Asger Møller Olsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:00.32 | 2:08.50 | |||||
10 | Rasmus Østergaard | 2001 | A6 | 1:06.61 | 2:23.53 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Overgaard | 2002 | A6 | 51.39 | 1:47.92 | |||||
2 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 53.25 | 1:49.67 | |||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 52.50 | 1:49.88 | |||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 57.18 | 2:01.43 | |||||
5 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 59.35 | 2:02.32 | |||||
6 | Mads Bitzer | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:00.33 | 2:07.89 | |||||
7 | Victor Spaanheden | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:00.96 | 2:14.26 | |||||
8 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.02 | 2:17.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 14:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Spisestedet Mosen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.80 | 1:20.85 | |||||
2 | Lærke Feuk | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 38.48 | 1:22.13 | |||||
3 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 39.47 | 1:25.72 | |||||
4 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | 41.64 | 1:29.36 | |||||
5 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 44.48 | 1:34.64 | |||||
6 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 44.91 | 1:35.12 | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Spisestedet Mosen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.79 | 1:22.35 | |||||
2 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.26 | 1:28.69 | |||||
3 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.75 | 1:28.81 | |||||
4 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 42.82 | 1:30.48 | |||||
5 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.86 | 1:32.48 | |||||
6 | Natasha Worm Magnus | 2000 | A6 | 43.23 | 1:32.68 | |||||
7 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.72 | 1:35.07 | |||||
8 | Kamilla Neve | 2000 | A6 | 46.17 | 1:36.63 | |||||
9 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | Næstved IF | 46.49 | 1:37.40 | |||||
10 | Emilie Holm Klysner | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 46.93 | 1:38.41 | |||||
11 | Anne Sofie Simonsen | 2000 | Næstved IF | 50.74 | 1:45.34 | |||||
- | Laura Kastrup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Spisestedet Mosen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.29 | 1:25.05 | |||||
2 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 41.62 | 1:28.26 | |||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.17 | 1:29.89 | |||||
4 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 43.66 | 1:32.57 | |||||
5 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 44.14 | 1:33.46 | |||||
6 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 45.53 | 1:35.92 | |||||
7 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.91 | 1:36.41 | |||||
8 | Laura Nybo | 2001 | A6 | 47.68 | 1:46.33 | |||||
9 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 49.59 | 1:46.95 | |||||
10 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 50.03 | 1:47.08 | |||||
11 | Louise Dam-Hendriksen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 52.61 | 1:49.07 | |||||
12 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 56.47 | 1:57.32 | |||||
13 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 56.76 | 2:00.17 | |||||
- | Julie Bojesen | 2001 | A6 | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Spisestedet Mosen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.78 | 1:37.84 | |||||
2 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.68 | 1:39.47 | |||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.95 | 1:41.53 | |||||
4 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 49.96 | 1:44.12 | |||||
5 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 54.50 | 1:48.90 | |||||
6 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 51.59 | 1:48.93 | |||||
7 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 54.74 | 1:52.15 | |||||
8 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 52.85 | 1:56.31 | |||||
9 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.72 | 1:56.32 | |||||
10 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 57.76 | 2:00.23 | |||||
11 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 57.80 | 2:01.06 | |||||
12 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:00.51 | 2:02.09 | |||||
13 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.82 | 2:07.51 | |||||
14 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.38 | 2:08.71 | |||||
15 | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:04.38 | 2:10.34 | |||||
- | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.29 | 2:05.52 | EXTRA | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.45 | 1:18.20 | |||||
2 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 38.89 | 1:23.67 | |||||
3 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.59 | 1:25.09 | |||||
4 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 43.99 | 1:31.56 | |||||
5 | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | 43.11 | 1:34.44 | |||||
6 | Mads Ottsen | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.69 | 1:36.96 | |||||
7 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 48.26 | 1:48.11 | |||||
8 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 49.65 | 1:53.83 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.70 | 1:23.78 | |||||
2 | Markus Julian Lange | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.82 | 1:24.06 | |||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 39.47 | 1:24.37 | |||||
4 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 40.27 | 1:24.77 | |||||
5 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.23 | 1:25.23 | |||||
6 | Gustav Johansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 40.95 | 1:28.46 | |||||
7 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.48 | 1:32.17 | |||||
8 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 45.72 | 1:36.50 | |||||
9 | Villads Krarup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.43 | 1:38.86 | |||||
10 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 47.07 | 1:39.46 | |||||
11 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 50.44 | 1:42.26 | |||||
12 | Demir Kaan Er | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 50.54 | 1:46.68 | |||||
13 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 52.07 | 1:52.68 | |||||
- | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Gjerløff | 2001 | A6 | 39.82 | 1:28.72 | |||||
2 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.59 | 1:30.04 | |||||
3 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.68 | 1:30.76 | |||||
4 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 47.49 | 1:31.66 | |||||
5 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 43.74 | 1:32.35 | |||||
6 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.08 | 1:32.38 | |||||
7 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.99 | 1:32.61 | |||||
8 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.49 | 1:35.07 | |||||
9 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 49.08 | 1:40.82 | |||||
10 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 51.67 | 1:42.64 | |||||
11 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 51.23 | 1:46.57 | |||||
12 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 53.28 | 1:48.48 | |||||
13 | Elias Feuk | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 53.26 | 1:49.27 | |||||
14 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Albertslund IF | 52.69 | 1:51.83 | |||||
15 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 55.13 | 1:55.67 | |||||
16 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 59.23 | 1:59.39 | |||||
17 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 55.12 | 2:03.15 | |||||
- | Mads Holme Håkonsson | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 40.99 | 1:33.38 | |||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.97 | 1:36.70 | |||||
3 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.90 | 1:40.78 | |||||
4 | Christoffer Roland Olesen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 53.32 | 1:47.61 | |||||
5 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 50.33 | 1:49.27 | |||||
6 | Mark Rudbæk Andersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 54.79 | 1:49.33 | |||||
7 | August Overgaard | 2002 | A6 | 1:49.60 | 1:49.60 | |||||
8 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 51.05 | 1:52.13 | |||||
9 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 53.38 | 1:53.58 | |||||
10 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 54.04 | 2:00.24 | |||||
11 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 52.34 | 2:02.64 | |||||
12 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 59.53 | 2:10.29 | |||||
13 | Rumle Strunge Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:06.42 | 2:20.07 | |||||
- | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Vallensbæk Auto Service |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helsingør Piger 1 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:14.14 | ||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 32.46 | 1:06.81 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 33.27 | 1:40.08 | |||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 34.06 | 2:14.14 | |||||||
2 | Værløse Piger 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 2:22.21 | ||||||
Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Esther Øksnebjerg | 2000 | 33.03 | 1:09.48 | |||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 37.18 | 1:46.66 | |||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 35.55 | 2:22.21 | |||||||
3 | Helsingør Piger 2 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:24.84 | ||||||
Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 36.83 | 36.83 | |||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 37.86 | 1:14.69 | |||||||
Nini Sørensen | 1999 | 36.52 | 1:51.21 | |||||||
Lærke Feuk | 1999 | 33.63 | 2:24.84 | |||||||
4 | Ksl D2 | 0 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:30.03 | ||||||
Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Celina Diament | 2000 | 40.69 | 1:17.18 | |||||||
Helena Larsen | 2000 | 36.00 | 1:53.18 | |||||||
Emma Walsh | 1999 | 36.85 | 2:30.03 | |||||||
5 | Lotte Friiserne | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 2:30.74 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Signe Brandt | 2001 | 37.31 | 1:11.57 | |||||||
Alberte R. Jakobsen | 2001 | 38.44 | 1:50.01 | |||||||
Ida T Mose | 2002 | 40.73 | 2:30.74 | |||||||
6 | Lynsild | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:46.74 | ||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 40.61 | 40.61 | |||||||
Victoria Sørensen | 2001 | 41.30 | 1:21.91 | |||||||
Julie Laugesen | 2003 | 42.46 | 2:04.37 | |||||||
Ida-Marie Andersen | 2001 | 42.37 | 2:46.74 | |||||||
7 | Stt Sildene | 1999 | Swim Team Tåstrup | 2:53.80 | ||||||
Julie Hansen | 2001 | 46.12 | 46.12 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 50.45 | 1:36.57 | |||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 40.43 | 2:17.00 | |||||||
Laura Petersson | 2001 | 36.80 | 2:53.80 | |||||||
8 | Helsingør Piger 3 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:55.24 | ||||||
Laura Kastrup | 2000 | 45.69 | 45.69 | |||||||
Anneline Rothe Narp | 2002 | 44.45 | 1:30.14 | |||||||
Frida Roed | 2001 | 47.05 | 2:17.19 | |||||||
Signe Skjærbæk | 2000 | 38.05 | 2:55.24 | |||||||
9 | Stt Havfruer | 1999 | Swim Team Tåstrup | 2:58.09 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 47.71 | 47.71 | |||||||
Camilla Erdal | 2002 | 45.14 | 1:32.85 | |||||||
Marceline Lermark | 2003 | 43.77 | 2:16.62 | |||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 41.47 | 2:58.09 | |||||||
10 | Værløse Piger 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | 3:01.64 | ||||||
Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 50.29 | 50.29 | |||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 44.72 | 1:35.01 | |||||||
Tine Østergaard | 2000 | 43.06 | 2:18.07 | |||||||
Amelia Helleman | 2000 | 43.57 | 3:01.64 | |||||||
11 | Las Diablas | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 3:18.27 | ||||||
Mille Berger | 2003 | 54.37 | 54.37 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 45.74 | 1:40.11 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 46.16 | 2:26.27 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 52.00 | 3:18.27 | |||||||
12 | A6 Tøser 3 | 0 | A6 | 3:27.92 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 51.82 | 51.82 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 53.99 | 1:45.81 | |||||||
Anitta Lyngstrøm | 2000 | 43.14 | 2:28.95 | |||||||
Josefine Larsen | 2003 | 58.97 | 3:27.92 | |||||||
- | A6 Piger 1 | 0 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 33.51 | 1:09.91 | |||||||
- | A6 Piger 2 | 0 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Laura Nybo | 2001 | 42.97 | 1:22.32 | |||||||
Kamilla Neve | 2000 | 38.13 | 2:00.45 | |||||||
- | Værløse Piger 3 | 0 | Værløse Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Vallensbæk Auto Service |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ksl H2 | 0 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:14.54 | ||||||
Mads Ottsen | 1999 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 33.55 | 1:09.12 | |||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 32.09 | 1:41.21 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 33.33 | 2:14.54 | |||||||
2 | Tsunami | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:20.27 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 37.06 | 1:13.34 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 34.12 | 1:47.46 | |||||||
Yukia Hansen | 2000 | 32.81 | 2:20.27 | |||||||
3 | A6 Drenge 2 | 0 | A6 | 2:23.52 | ||||||
Rasmus Gjerløff | 2001 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 33.79 | 1:07.40 | |||||||
Jonathan Svarre | 2001 | 41.25 | 1:48.65 | |||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 34.87 | 2:23.52 | |||||||
4 | Værløse Drenge 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 2:27.28 | ||||||
Markus Julian Lange | 2000 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Mark Pavon Olesen | 1999 | 34.41 | 1:08.23 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 42.27 | 1:50.50 | |||||||
Jakob Hjalgrim | 1999 | 36.78 | 2:27.28 | |||||||
5 | Helsingør Drenge 1 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:30.81 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Villads Krarup | 2000 | 38.06 | 1:15.04 | |||||||
Kim Emil K. Petersen | 1999 | 38.27 | 1:53.31 | |||||||
Johan Heilmann | 2000 | 37.50 | 2:30.81 | |||||||
6 | Minisoldater | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:31.20 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 39.95 | 1:17.19 | |||||||
Tobias Bertelsen | 2000 | 37.23 | 1:54.42 | |||||||
Hjalte Christensen | 2001 | 36.78 | 2:31.20 | |||||||
7 | Stt Havmænd | 1999 | Swim Team Tåstrup | 2:34.61 | ||||||
Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 41.59 | 41.59 | |||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 37.93 | 1:19.52 | |||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 35.05 | 1:54.57 | |||||||
Christoffer Roland Olesen | 2002 | 40.04 | 2:34.61 | |||||||
8 | Albertslund Drenge | 0 | Albertslund IF | 2:39.29 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 39.05 | 39.05 | |||||||
Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | 38.75 | 1:17.80 | |||||||
Daniel Roldgaard | 2001 | 40.72 | 1:58.52 | |||||||
Kasper Glud Selvyn | 2001 | 40.77 | 2:39.29 | |||||||
9 | de Bedste | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 2:47.35 | ||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 40.22 | 1:18.88 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 47.79 | 2:06.67 | |||||||
Thomas Langvad | 2002 | 40.68 | 2:47.35 | |||||||
10 | A6 Drenge 1 | 0 | A6 | 2:48.73 | ||||||
August Overgaard | 2002 | 43.20 | 43.20 | |||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 42.04 | 1:25.24 | |||||||
Anders Toft Ruby | 2001 | 41.72 | 2:06.96 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 41.77 | 2:48.73 | |||||||
11 | A6 Drenge 3 | 0 | A6 | 2:49.03 | ||||||
Aske Rasmussen | 2003 | 42.98 | 42.98 | |||||||
Oliver Lindgren | 2001 | 40.35 | 1:23.33 | |||||||
Alexander Skarby Madsen | 2001 | 41.31 | 2:04.64 | |||||||
Jonathan Larsen | 2002 | 44.39 | 2:49.03 | |||||||
12 | Los Diablos | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 3:03.31 | ||||||
Rumle Strunge Nielsen | 2003 | 52.48 | 52.48 | |||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 44.85 | 1:37.33 | |||||||
Demir Kaan Er | 2000 | 41.92 | 2:19.25 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 44.06 | 3:03.31 | |||||||
13 | Værløse Drenge 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | 3:04.42 | ||||||
Mathias Persson | 2001 | 46.13 | 46.13 | |||||||
Malte Pavon Olesen | 2000 | 46.50 | 1:32.63 | |||||||
Elias Øksnebjerg | 2002 | 42.71 | 2:15.34 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 49.08 | 3:04.42 | |||||||
14 | Stt Vandmænd | 1999 | Swim Team Tåstrup | 3:05.25 | ||||||
Mark Rudbæk Andersen | 2002 | 42.56 | 42.56 | |||||||
Kristoffer Rasmusen | 2000 | 42.47 | 1:25.03 | |||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 45.55 | 2:10.58 | |||||||
Joakim Immerkjær | 2003 | 54.67 | 3:05.25 | |||||||
- | Helsingør Drenge 2 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Michael Phelpserne | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Dem Fra Glostrup | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 16:11 |