Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 694 | 1:04.40 | 2:13.44 | 3:22.72 | 4:30.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Josephine Holm | 1999 | 663 | 1:06.04 | 2:16.42 | 3:26.09 | 4:34.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | 615 | 1:05.71 | 2:16.61 | 3:28.47 | 4:41.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine B. Hansen | 1999 | 591 | 1:08.49 | 2:21.78 | 3:35.30 | 4:44.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emilie Heick | 1999 | 590 | 1:07.58 | 2:20.64 | 3:34.21 | 4:45.08 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 567 | 1:08.79 | 2:22.53 | 3:36.39 | 4:48.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 565 | 1:09.18 | 2:22.16 | 3:35.95 | 4:49.24 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Mathilde Christjansen | 1999 | 559 | 1:09.55 | 2:23.13 | 3:37.18 | 4:50.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma la Cour | 1999 | 556 | 1:11.47 | 2:24.76 | 3:38.08 | 4:50.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emily Gantriis | 1999 | 549 | 1:07.13 | 2:20.89 | 3:36.92 | 4:51.95 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christina F. Eriksen | 1999 | 541 | 1:08.23 | 2:24.55 | 3:40.55 | 4:53.33 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 540 | 1:08.97 | 2:23.03 | 3:38.23 | 4:53.61 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Astrid Delin | 1999 | 537 | 1:10.23 | 2:24.90 | 3:40.26 | 4:54.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 535 | 1:09.40 | 2:24.50 | 3:40.21 | 4:54.47 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 535 | 1:10.22 | 2:24.76 | 3:40.13 | 4:54.55 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Laura Christensen | 1999 | 534 | 1:12.43 | 2:28.62 | 3:43.57 | 4:54.74 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Johanne Carr | 1999 | 523 | 1:09.21 | 2:24.66 | 3:40.59 | 4:56.66 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 522 | 1:13.65 | 2:28.52 | 3:43.68 | 4:56.91 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
19 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 512 | 1:12.59 | 2:28.28 | 3:43.68 | 4:58.80 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Nanna Sonne | 1999 | 492 | 1:11.94 | 2:28.48 | 3:45.59 | 5:02.74 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Amalie Gotthard | 1999 | 487 | 1:10.30 | 2:27.69 | 3:46.01 | 5:03.81 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
22 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 476 | 1:11.62 | 2:29.39 | 3:47.04 | 5:06.14 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Hansen | 1999 | 468 | 1:12.08 | 2:30.68 | 3:49.49 | 5:07.85 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 575 | 1:07.88 | 2:21.62 | 3:35.40 | 4:47.50 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Alberte M Hansen | 2000 | 565 | 1:09.87 | 2:24.48 | 3:37.87 | 4:49.13 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Clara Schade Cantby | 2000 | 565 | 1:08.44 | 2:22.23 | 3:36.88 | 4:49.21 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 531 | 1:10.95 | 2:26.80 | 3:41.74 | 4:55.18 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 526 | 1:10.17 | 2:26.31 | 3:41.46 | 4:56.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Brøgger | 2000 | 513 | 1:10.65 | 2:26.74 | 3:43.12 | 4:58.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 512 | 1:11.66 | 2:28.68 | 3:44.77 | 4:58.82 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
8 | Mira Mass | 2000 | 510 | 1:12.07 | 2:28.38 | 3:45.27 | 4:59.22 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victoria Bierre | 2000 | 507 | 1:10.92 | 2:27.48 | 3:44.23 | 4:59.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 506 | 1:12.37 | 2:28.60 | 3:44.56 | 4:59.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 506 | 1:12.81 | 2:29.04 | 3:45.83 | 4:59.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Kornbek | 2000 | 506 | 1:11.11 | 2:28.74 | 3:45.54 | 5:00.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Melanie Degner | 2000 | 501 | 1:12.10 | 2:29.02 | 3:45.97 | 5:00.93 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nana Hansen | 2000 | 488 | 1:13.55 | 2:32.09 | 3:49.71 | 5:03.64 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Natasja Kepp | 2000 | 471 | 1:13.09 | 2:32.20 | 3:51.32 | 5:07.31 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Rebecca Hansen | 2000 | 468 | 1:13.27 | 2:32.58 | 3:50.76 | 5:07.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nicole Bennetsen | 2000 | 467 | 1:12.69 | 2:31.75 | 3:50.75 | 5:08.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 467 | 1:11.75 | 2:31.37 | 3:51.69 | 5:08.17 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 464 | 1:14.61 | 2:35.94 | 3:53.59 | 5:08.69 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
20 | Thit Bondo | 2000 | 457 | 1:13.45 | 2:32.89 | 3:52.67 | 5:10.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Rosemarie Blicher | 2000 | 450 | 1:13.33 | 2:33.54 | 3:53.30 | 5:11.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 447 | 1:15.22 | 2:34.93 | 3:55.05 | 5:12.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
23 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 446 | 1:13.82 | 2:33.96 | 3:53.55 | 5:12.83 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
24 | My Weitling | 2000 | 445 | 1:12.58 | 2:32.76 | 3:53.21 | 5:13.18 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
25 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 445 | 1:15.31 | 2:36.13 | 3:56.00 | 5:13.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 445 | 1:15.77 | 2:36.12 | 3:56.11 | 5:13.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
27 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 414 | 1:14.22 | 2:36.15 | 3:58.75 | 5:20.75 | |||
Næstved IF | ||||||||||
- | Julie Højer Truelsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Øst | Udskriftstidspunkt | 10:58 |