Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 615 | 1:11.84 | 2:35.31 | 4:03.60 | 5:16.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emma la Cour | 1999 | 608 | 1:12.02 | 2:37.31 | 4:06.51 | 5:17.92 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | 600 | 1:15.98 | 2:40.04 | 4:09.27 | 5:19.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja Gram | 1999 | 555 | 1:15.87 | 2:37.28 | 4:15.12 | 5:27.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Christina F. Eriksen | 1999 | 546 | 1:15.36 | 2:40.22 | 4:18.10 | 5:29.66 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Carr | 1999 | 542 | 1:14.96 | 2:39.26 | 4:13.98 | 5:30.47 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 522 | 1:19.02 | 2:44.10 | 4:20.96 | 5:34.52 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
8 | Josefine Pedersen | 1999 | 511 | 1:22.91 | 2:51.11 | 4:18.18 | 5:36.90 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Hannah Pilgaard | 1999 | 504 | 1:13.80 | 2:43.26 | 4:21.15 | 5:38.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Christensen | 1999 | 499 | 1:18.20 | 2:49.38 | 4:26.44 | 5:39.59 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 495 | 1:14.47 | 2:44.71 | 4:23.14 | 5:40.42 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Nanna Sonne | 1999 | 473 | 1:17.44 | 2:45.50 | 4:28.31 | 5:45.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 469 | 1:17.65 | 2:48.87 | 4:30.06 | 5:46.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 459 | 1:21.53 | 2:49.10 | 4:28.05 | 5:49.07 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 625 | 1:12.25 | 2:34.23 | 4:04.79 | 5:14.99 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Brøgger | 2000 | 572 | 1:15.41 | 2:38.38 | 4:11.46 | 5:24.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 559 | 1:14.19 | 2:38.23 | 4:11.96 | 5:26.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 542 | 1:15.33 | 2:43.29 | 4:14.32 | 5:30.46 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 514 | 1:20.88 | 2:46.33 | 4:18.03 | 5:36.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Melanie Degner | 2000 | 508 | 1:18.16 | 2:49.43 | 4:20.99 | 5:37.68 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 501 | 1:18.87 | 2:45.80 | 4:24.66 | 5:39.14 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Caroline Samuel | 2000 | 498 | 1:19.25 | 2:44.33 | 4:22.37 | 5:39.80 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Kornbek | 2000 | 483 | 1:22.03 | 2:47.47 | 4:28.23 | 5:43.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Nicole Bennetsen | 2000 | 482 | 1:20.18 | 2:48.89 | 4:21.60 | 5:43.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 473 | 1:18.04 | 2:45.07 | 4:23.97 | 5:45.64 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 457 | 1:25.52 | 2:58.50 | 4:32.64 | 5:49.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Natasja Kepp | 2000 | 445 | 1:22.18 | 2:53.55 | 4:37.21 | 5:52.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 438 | 1:26.56 | 2:56.66 | 4:35.94 | 5:54.57 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 436 | 1:24.14 | 2:54.77 | 4:31.99 | 5:55.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 431 | 1:23.36 | 2:59.95 | 4:37.77 | 5:56.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 431 | 1:21.37 | 2:50.03 | 4:32.25 | 5:56.71 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Rosemarie Blicher | 2000 | 426 | 1:23.91 | 2:52.10 | 4:37.00 | 5:58.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 420 | 1:26.02 | 2:57.57 | 4:41.46 | 5:59.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 417 | 1:27.80 | 3:00.02 | 4:41.63 | 6:00.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 401 | 1:27.24 | 3:00.49 | 4:37.42 | 6:05.24 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Freja A. Skov | 2000 | 394 | 1:28.89 | 3:01.95 | 4:46.85 | 6:07.25 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Helena Berg Wenk | 2000 | 386 | 1:28.93 | 3:05.62 | 4:51.53 | 6:09.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 385 | 1:28.35 | 2:58.16 | 4:46.49 | 6:10.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 366 | 1:28.01 | 3:08.43 | 4:48.63 | 6:16.45 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 357 | 1:24.72 | 2:56.49 | 4:53.67 | 6:19.66 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 354 | 1:28.27 | 2:56.51 | 4:53.18 | 6:20.88 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 24 maj 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Øst | Udskriftstidspunkt | 18:29 |