Results for Tampere Invitational Swimming
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Tampere Invitational | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:25 | |||
Järjestäjä | Tampereen Uinnin Tuki | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2012 |
Laji 8, 100m Back M,16,14,12, Alkuerät 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jami Heinilä | 2000 | 297 | 36.63 | 1:13.39 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
2 | Nikita Semjonovs | 2000 | 293 | 35.98 | 1:13.65 | |||||
Latvia | ||||||||||
3 | Antti Hakkarainen | 2000 | 280 | 36.49 | 1:14.79 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Teemu Lehtonen | 2000 | 251 | 38.21 | 1:17.56 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Joona Lehtonen | 2001 | 226 | 38.60 | 1:20.40 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Jakob Sievers | 2000 | 214 | 40.41 | 1:21.76 | |||||
Koovee | ||||||||||
7 | Lauri Törmä | 2000 | 199 | 41.02 | 1:23.80 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
8 | Tino Kaijanniemi | 2000 | 186 | 40.48 | 1:25.72 | |||||
Koovee | ||||||||||
9 | Rafael Bogdanyi | 2001 | 174 | 43.21 | 1:27.69 | |||||
Hungary | ||||||||||
10 | Miko Järviö | 2000 | 145 | 46.54 | 1:33.21 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
11 | Tiitus Taskila | 2001 | 143 | 45.72 | 1:33.68 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Eemil Pynnönen | 2001 | 137 | 46.47 | 1:34.90 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 118 | 49.30 | 1:39.74 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Saku Kovanen | 2001 | 107 | 50.87 | 1:43.24 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Tino Vehkalahti | 2001 | 69 | 57.39 | 1:59.55 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 8, 100m Back M,16,14,12, Alkuerät 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Deny Belaic | 1998 | 403 | 31.91 | 1:06.24 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Teemu Vihervaara | 1998 | 364 | 32.95 | 1:08.53 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
3 | Viesturs Viksna | 1999 | 361 | 32.85 | 1:08.76 | |||||
Latvia | ||||||||||
4 | Juho Seppälä | 1999 | 320 | 34.92 | 1:11.56 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Jon Lundgren | 1998 | 297 | 35.49 | 1:13.32 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Jami Kuosmanen | 1998 | 294 | 36.38 | 1:13.63 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Eemeli Jussila | 1998 | 276 | 36.36 | 1:15.13 | |||||
Koovee | ||||||||||
8 | Ville Rautio | 1999 | 245 | 38.12 | 1:18.21 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
9 | Aapo Eerola | 1999 | 233 | 37.96 | 1:19.49 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Atte Kulmala | 1998 | 228 | 39.65 | 1:20.07 | |||||
Koovee | ||||||||||
11 | Onni Tamminiemi | 1999 | 224 | 39.30 | 1:20.58 | |||||
Koovee | ||||||||||
12 | Sakari Valaja | 1999 | 208 | 40.95 | 1:22.60 | |||||
Koovee | ||||||||||
13 | Patrik Suslov | 1999 | 204 | 40.02 | 1:23.13 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Werner Heräjärvi | 1999 | 201 | 40.43 | 1:23.56 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
15 | Sampsa Oksanen | 1999 | 194 | 40.68 | 1:24.54 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
16 | Aarne Santamäki | 1998 | 192 | 40.76 | 1:24.87 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Miika Pänttönen | 1999 | 171 | 43.44 | 1:28.16 | |||||
Koovee | ||||||||||
18 | Joona Kytökari | 1999 | 158 | 43.62 | 1:30.48 | |||||
Koovee | ||||||||||
19 | Leo Rytövuori | 1999 | 153 | 45.94 | 1:31.46 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Juho Luukkonen | 1999 | 151 | 43.18 | 1:31.83 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Kevin Lokkila | 1999 | 138 | 45.83 | 1:34.78 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 8, 100m Back M,16,14,12, Alkuerät 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 505 | 29.57 | 1:01.45 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Hannes Väre | 1997 | 501 | 29.80 | 1:01.63 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Patrik von Bagh | 1996 | 471 | 30.21 | 1:02.92 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Jasper Järvelä | 1996 | 457 | 31.31 | 1:03.54 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Joona Haanpää | 1997 | 453 | 31.09 | 1:03.70 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
6 | Mikko Pesso | 1997 | 435 | 31.30 | 1:04.61 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Topias Vainio | 1997 | 433 | 31.80 | 1:04.67 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Niki Räikkönen | 1997 | 432 | 31.59 | 1:04.73 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Jimmy Nyberg | 1996 | 418 | 31.62 | 1:05.45 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Juuso Seppä | 1997 | 417 | 32.01 | 1:05.49 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Miikka Salminen | 1996 | 416 | 32.14 | 1:05.54 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Juhana Autti | 1997 | 416 | 31.97 | 1:05.57 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Nikita Saunonen | 1997 | 416 | 31.65 | 1:05.58 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Remi Tolppala | 1997 | 411 | 31.98 | 1:05.80 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Jussi Kause | 1997 | 388 | 1:07.08 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
16 | Roni Lahtinen | 1997 | 371 | 1:08.13 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Mikko Suova | 1997 | 343 | 34.47 | 1:09.93 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Eemeli Peltonen | 1996 | 291 | 35.66 | 1:13.84 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
19 | Mikko Sopanen | 1997 | 263 | 37.13 | 1:16.43 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 8, 100m Back M,16,14,12, Alkuerät 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Andres Olvik | 1986 | 652 | 27.28 | 56.45 | |||||
Estonia | ||||||||||
2 | Teemu Aho | 1994 | 590 | 28.32 | 58.35 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
3 | Petja Yritys | 1993 | 546 | 29.17 | 59.87 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Dominik Makarowski | 1995 | 528 | 29.57 | 1:00.55 | |||||
Poland | ||||||||||
5 | Henri Härkönen | 1993 | 491 | 30.03 | 1:02.04 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Martin Kartau | 1995 | 487 | 29.95 | 1:02.22 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Eetu Piiroinen | 1995 | 483 | 30.39 | 1:02.38 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Saku Salo | 1995 | 426 | 30.50 | 1:05.02 | |||||
Koovee | ||||||||||
9 | Adam Kavrík | 1992 | 423 | 31.43 | 1:05.20 | |||||
Czech Republc | ||||||||||
- | Antti Rantanen | 1992 | DNS | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:25 |