Resultater for Dronksim 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 02 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2013 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Masita |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Liljenfors | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 54.42 | ||||||
2 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 54.78 | ||||||
3 | Lova Stålgard | 2004 | Simklubben Ran | 56.15 | ||||||
4 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 56.24 | ||||||
5 | Frida Larsson | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 56.89 | ||||||
6 | Frida Sirhagen | 2004 | Simklubben Hajen | 58.76 | ||||||
7 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborgs Simsällskap | 59.08 | ||||||
8 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 1:00.00 | ||||||
9 | Karolina Clair | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:00.10 | ||||||
10 | Anna Gerstenfeld | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.61 | ||||||
11 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:02.19 | ||||||
12 | Sara Gäbel | 2004 | Höganäs Simsällskap | 1:03.54 | ||||||
13 | Julia Månsson | 2004 | Simklubben Triton | 1:07.58 | ||||||
14 | Tindra Dahlin | 2004 | Simklubben Ran | 1:08.87 | ||||||
- | Tova Kjellberg | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: Masita |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 45.76 | ||||||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 47.50 | ||||||
3 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 47.98 | ||||||
4 | Emma Feltberger | 2003 | Trelleborgs Simsällskap | 48.92 | ||||||
5 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.39 | ||||||
6 | Aliah Moberg | 2003 | Simklubben Hajen | 49.84 | ||||||
7 | Tilda Fredriksson | 2003 | Simklubben Hajen | 50.15 | ||||||
8 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 50.80 | ||||||
9 | Hanna Karlsson | 2003 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 51.00 | ||||||
10 | Filippa Philipsson Erikss | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 51.34 | ||||||
11 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.83 | ||||||
12 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 52.48 | ||||||
13 | Kajsa Andersson | 2003 | Simklubben Triton | 52.78 | ||||||
14 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 52.99 | ||||||
15 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 53.49 | ||||||
16 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 53.52 | ||||||
17 | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 54.02 | ||||||
18 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 54.10 | ||||||
19 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 54.69 | ||||||
20 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 55.00 | ||||||
21 | Filippa Jönsson | 2003 | Simklubben Triton | 55.41 | ||||||
22 | Mathilda Ülger | 2003 | Eslövs Simsällskap | 55.65 | ||||||
23 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 55.74 | ||||||
24 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 56.01 | ||||||
25 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 57.42 | ||||||
26 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 57.65 | ||||||
27 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.79 | ||||||
28 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 57.80 | ||||||
29 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 58.66 | ||||||
30 | Lejla Beganovic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.79 | ||||||
31 | Ida Rydén | 2003 | Simklubben Triton | 58.95 | ||||||
32 | Alva Hansson | 2003 | Ystads Simsällskap | 59.23 | ||||||
33 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 59.28 | ||||||
34 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 59.43 | ||||||
35 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 59.75 | ||||||
36 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 59.78 | ||||||
37 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.82 | ||||||
38 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 1:00.91 | ||||||
39 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 1:01.37 | ||||||
40 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 1:02.64 | ||||||
41 | Nicole Ahlbäck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.36 | ||||||
42 | Saga Gårdemark | 2003 | Simklubben Triton | 1:06.31 | ||||||
43 | Alessandra Påhlsson | 2003 | Simklubben Lödde | 1:06.55 | ||||||
44 | Ellen Jespersen | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:07.12 | ||||||
45 | Sagal Mohamed Ali Warsame | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.64 | ||||||
46 | Mira Ahlberg | 2003 | Simklubben Triton | 1:09.93 | ||||||
47 | Filippa Ekelund | 2003 | Simklubben Triton | 1:11.83 | ||||||
- | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Emma Hybholt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Leah Nasilovska | 2003 | Trelleborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Masita |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 48.07 | ||||||
2 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 48.57 | ||||||
3 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 48.80 | ||||||
4 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 49.80 | ||||||
5 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 50.97 | ||||||
6 | Mims Olsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 52.31 | ||||||
7 | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | 52.54 | ||||||
8 | Rebecka Hägerlöf | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.23 | ||||||
9 | Alessia Bozzano | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 53.35 | ||||||
10 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 53.69 | ||||||
11 | Kristjana Lind Olafsdotti | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.78 | ||||||
12 | Julia Szekely | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.95 | ||||||
13 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 54.99 | ||||||
14 | Linnea Holst | 2002 | Simklubben Triton | 55.50 | ||||||
15 | Tone Bergh | 2002 | Landskrona Simsällskap | 55.53 | ||||||
16 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 55.60 | ||||||
17 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 55.68 | ||||||
18 | Agnes Dansdotter | 2002 | Simklubben Lödde | 55.93 | ||||||
19 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 56.46 | ||||||
20 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 56.71 | ||||||
21 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 56.75 | ||||||
22 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.09 | ||||||
23 | Ellen Johansson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 59.16 | ||||||
24 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 59.34 | ||||||
25 | Wilda Levhed | 2002 | Simklubben Triton | 59.39 | ||||||
26 | Hanna Ardemalm | 2002 | Höganäs Simsällskap | 59.56 | ||||||
27 | Moa Månsson | 2002 | Simklubben Sydsim | 59.90 | ||||||
28 | Olivia Cederhav | 2002 | Höganäs Simsällskap | 59.97 | ||||||
29 | Johanna Gadd | 2002 | Simklubben Triton | 1:03.59 | ||||||
30 | Elizabeth Barkijevic | 2002 | Landskrona Simsällskap | 1:05.64 | ||||||
31 | Ebba Hassgård | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 1:19.03 | ||||||
- | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Johansson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leona Wastrell | 2002 | Föreningen Trelleborg Kappsim | DSQ | ||||||
- | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 februari 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:51 |