2021-05-18   13:20:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS-äldre

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  01 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  18:08   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 1, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    1:02.81  2:08.27  3:13.97  4:20.08  16:18.95   
          5:25.91  6:31.72  7:37.99  8:43.49     
          9:49.19  10:55.72  12:01.09  13:07.30     
          14:12.84  15:18.34         
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:04.28  2:10.66  3:17.07  4:22.95  16:39.84   
          5:29.59  6:35.91  7:43.11  8:52.14     
          10:00.06  11:08.65  12:16.67  13:24.82     
          14:29.97  15:35.54         
Max stberg  1996  Vsters Simsllskap    1:03.54  2:10.38  3:17.35  4:23.98  16:46.34   
          5:30.74  6:37.11  7:43.82  8:51.81     
          9:59.89  11:08.34  12:16.55  13:24.86     
          14:32.33  15:40.24         
Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    1:01.67  2:07.76  3:15.14  4:22.54  16:59.65   
          5:31.65  6:40.68  7:50.91  9:01.01     
          10:11.01  11:20.41  12:29.33  13:37.93     
          14:45.91  15:54.27         
Oskar Persson  1995  Wisby Simsllskap    1:03.93  2:10.52  3:17.98  4:25.69  17:00.35   
          5:34.18  6:42.89  7:52.32  9:01.66     
          10:10.98  11:19.88  12:29.28  13:37.79     
          14:46.38  15:55.07         
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsllskap    1:03.93  2:12.17  3:20.64  4:29.63  17:12.29   
          5:38.95  6:47.99  7:57.67  9:07.36     
          10:16.79  11:26.48  12:36.04  13:46.44     
          14:56.08  16:05.55         
Johannes Skld  1996  Simklubben S 02    1:03.40  2:09.75  3:18.44  4:27.19  17:12.60   
          5:36.60  6:47.30  7:56.66  9:06.77     
          10:15.16  11:26.05  12:35.61  13:44.81     
          14:54.35  16:03.68         
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    1:05.72  2:15.68  3:24.35  4:33.59  17:25.57   
          5:43.69  6:53.87  8:04.29  9:15.79     
          10:26.56  11:37.83  12:48.92  13:59.49     
          15:09.58  16:18.99         
Axel Bthe  1997  Skuru Idrottsklubb    1:02.45  2:10.56  3:19.54  4:30.10  17:32.11   
          5:41.22  6:52.40  8:03.99  9:15.94     
          10:27.12  11:38.35  12:49.26  14:00.74     
          15:11.84  16:22.59         
10  Emil Gustavsson  1995  Jnkpings Simsllskap    1:04.71  2:12.08  3:20.43  4:29.45  17:42.54   
          5:37.87  6:48.96  8:01.40  9:13.57     
          10:25.77  11:38.77  12:51.43  14:04.17     
          15:17.25  16:29.84         
11  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:04.66  2:13.89  3:23.85  4:34.86  17:46.44   
          5:46.94  6:58.51  8:11.34  9:24.26     
          10:36.45  11:48.51  13:00.37  14:11.94     
          15:24.49  16:36.64         
12  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsllskap    1:06.08  2:17.34  3:29.81  4:43.16  18:05.60   
          5:56.36  7:10.38  8:23.53  9:36.51     
          10:49.79  12:03.32  13:16.84  14:29.54     
          15:41.67  16:54.86         
13  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    1:06.55  2:18.25  3:30.86  4:44.39  18:10.10   
          5:56.98  7:10.03  8:23.31  9:36.64     
          10:50.04  12:03.18  13:18.50  14:30.38     
          15:44.38  16:59.14         
14  Hannes Hjrne  1997  Skuru Idrottsklubb    1:06.34  2:18.50  3:31.17  4:44.53  18:19.45   
          5:58.08  7:11.92  8:26.11  9:39.87     
          10:54.24  12:08.34  13:23.28  14:37.48     
          15:52.34  17:06.86         
15  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    1:09.48  2:27.15  3:45.24  5:04.31  19:27.59   
          6:24.27  7:43.60  9:03.82  10:23.33     
          11:42.85  13:02.07  14:22.18  15:42.21     
          16:59.50  18:17.43         
Jakob Clemedtson  1996  Jnkpings Simsllskap            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  01 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  18:08 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  01 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  18:31   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Madelene Andersson  1995  Linkpings Allmnna SS    1:03.06  2:10.09  3:18.43  4:27.40  9:04.84   
          5:36.35  6:45.75  7:55.63       
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:03.36  2:11.89  3:21.12  4:30.49  9:07.16   
          5:40.31  6:49.36  7:59.49       
Clara Wiman  1996  Vsters Simsllskap    1:05.38  2:15.14  3:25.32  4:35.95  9:19.22   
          5:46.99  6:58.58  8:09.94       
Sofia Henell  1997  Linkpings Allmnna SS    1:06.53  2:18.47  3:30.39  4:42.48  9:28.89   
          5:54.74  7:06.60  8:18.08       
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:05.09  2:15.57  3:28.24  4:40.86  9:30.17   
          5:53.87  7:06.87  8:19.18       
Elin Berggren  1996  Vsters Simsllskap    1:06.38  2:17.40  3:29.24  4:41.25  9:33.79   
          5:54.79  7:08.43  8:21.90       
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:07.73  2:19.58  3:31.77  4:44.73  9:36.74   
          5:58.19  7:12.09  8:25.04       
Emma hman  1997  Wisby Simsllskap    1:06.54  2:18.23  3:31.06  4:44.43  9:36.81   
          5:58.15  7:11.90  8:25.10       
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:08.00  2:21.65  3:36.03  4:50.42  9:45.96   
          6:04.67  7:19.56  8:34.07       
10  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsllskap    1:06.66  2:19.09  3:33.30  4:48.52  9:47.68   
          6:03.71  7:18.68  8:34.63       
11  Emelia Karlsson  1997  Jnkpings Simsllskap    1:08.70  2:20.93  3:34.60  4:48.87  9:53.01   
          6:04.10  7:19.98  8:36.48       
12  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    1:08.67  2:22.00  3:36.88  4:52.55  10:04.44   
          6:09.95  7:27.86  8:46.96       
13  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    1:07.94  2:23.07  3:40.49  4:58.63  10:07.93   
          6:16.53  7:35.02  8:52.13       
14  Erika Settland  1996  Linkpings Allmnna SS    1:10.25  2:27.60  3:47.20  5:08.50  10:33.74   
          6:30.36  7:52.41  9:14.08       
Ida Johansson  1996  rebro Simallians            DNS   
                     
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  01 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  18:31 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  03 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  14:39   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 3, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap    1:03.68  2:11.31  3:20.29  4:28.84  17:01.88   
          5:36.89  6:45.47  7:54.22  9:02.81     
          10:11.45  11:20.04  12:28.54  13:37.56     
          14:46.66  15:55.48         
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    1:03.63  2:11.98  3:21.84  4:31.99  17:25.51   
          5:42.72  6:53.04  8:04.32  9:15.54     
          10:26.55  11:37.24  12:47.43  13:57.69     
          15:08.00  16:17.81         
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    1:07.48  2:18.60  3:29.81  4:40.36  17:30.33   
          5:50.88  7:01.61  8:12.14  9:22.81     
          10:32.82  11:42.40  12:51.70  14:01.82     
          15:12.08  16:22.57         
Jesper Bhn  1998  Simklubben S 02    1:04.30  2:14.43  3:24.96  4:35.13  17:47.96   
          5:46.61  6:58.56  8:10.07  9:21.36     
          10:32.69  11:45.71  12:57.33  14:11.59     
          15:23.77  16:36.57         
Matthias Sandstrm-Karlsson  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    1:04.08  2:15.16  3:28.47  4:42.29  17:59.71   
          5:56.57  7:09.68  8:24.30  9:37.57     
          10:51.36  12:03.59  13:18.00  14:30.43     
          15:42.57  16:52.36         
Anton Schough  1998  rebro Simallians    1:04.33  2:13.33  3:23.88  4:33.02  18:00.74   
          5:44.26  6:59.14  8:13.45  9:30.27     
          10:46.06  12:02.00  13:15.79  14:28.57     
          15:41.96  16:52.91         
Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS    1:06.12  2:17.94  3:30.43  4:42.87  18:10.17   
          5:55.57  7:08.54  8:21.57  9:34.33     
          10:47.85  12:01.82  13:15.94  14:30.20     
          15:44.68  16:58.20         
Jakob Henningsson  1999  Jnkpings Simsllskap    1:13.09  2:31.61  3:49.65  5:06.85  19:03.19   
          6:22.56  7:39.20  8:56.37  10:14.25     
          11:31.36  12:47.52  14:02.68  15:18.71     
          16:35.44  17:50.18         
Marcus Walln  1999  Skvde Simsllskap    1:12.06  2:28.98  3:45.50  5:03.28  19:22.16   
          6:21.24  7:39.75  8:57.83  10:16.45     
          11:34.30  12:53.57  14:12.93  15:31.41     
          16:50.82  18:08.36         
10  Gustav Palmr  1998  Mariestads Simsllskap    1:10.57  2:28.72  3:47.11  5:04.92  19:31.39   
          6:23.19  7:42.06  9:01.71  10:20.28     
          11:39.54  12:59.59  14:19.13  15:38.67     
          16:57.23  18:16.14         
11  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    1:10.54  2:27.29  3:45.18  5:03.51  19:41.98   
          6:22.54  7:41.15  9:00.44  10:20.53     
          11:40.07  13:00.14  14:20.49  15:40.87     
          17:01.40  18:22.55         
12  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsllskap    1:13.63  2:33.27  3:53.25  5:14.79  19:57.35   
          6:35.49  7:56.14  9:17.13  10:37.57     
          11:58.96  13:20.07  14:40.18  16:00.59     
          17:20.82  18:40.18         
13  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    1:10.64  2:29.37  3:48.88  5:08.45  20:09.71   
          6:29.27  7:49.97  9:11.17  10:33.28     
          11:54.79  13:16.50  14:39.70  16:02.46     
          17:25.06  18:48.53         
14  Erik Bjrterot  1998  Jnkpings Simsllskap    1:14.68  2:34.93  3:55.73  5:17.08  20:13.91   
          6:39.46  7:59.18  9:20.56  10:42.20     
          12:03.18  13:25.07  14:47.05  16:09.30     
          17:32.60  18:54.24         
15  Emil Sderholm  1999  Ludvika Simsllskap    1:14.50  2:35.68  3:57.76  5:21.66  20:44.04   
          6:46.96  8:11.59  9:36.60  11:02.13     
          12:25.42  13:48.80  15:13.35  16:37.72     
          18:02.25  19:25.79         
16  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsllskap    1:17.76  2:41.41  4:07.08  5:33.07  21:27.28   
          6:59.28  8:25.43  9:52.92  11:19.68     
          12:46.63  14:14.23  15:41.80  17:10.40     
          18:37.42  20:04.05         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  03 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  14:39 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  01 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  19:37   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 4, 800m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Frida Bystrm  1998  Vsters Simsllskap    1:06.14  2:16.95  3:29.19  4:42.23  9:34.12   
          5:56.06  7:10.03  8:23.24       
Lina Berggren  1998  Vsters Simsllskap    1:07.74  2:20.34  3:34.55  4:49.12  9:45.00   
          6:03.36  7:18.05  8:32.58       
Sara Wallberg  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb    1:08.34  2:23.23  3:37.71  4:52.81  9:56.26   
          6:07.59  7:24.81  8:41.27       
Nikki Brockmar  1999  Skvde Simsllskap    1:09.88  2:25.33  3:42.01  4:59.36  10:00.04   
          6:16.27  7:33.02  8:47.96       
Lisa Eriksson  1998  SK Strngns Frisimmare    1:07.73  2:21.27  3:36.60  4:53.20  10:00.45   
          6:10.62  7:27.83  8:45.83       
Elin Thrner  1998  Sffle Simsllskap    1:10.81  2:26.09  3:42.27  4:58.85  10:04.24   
          6:15.98  7:32.85  8:49.78       
Elise Walln  1998  Skvde Simsllskap    1:10.54  2:26.20  3:43.42  5:01.50  10:08.80   
          6:18.93  7:36.94  8:53.86       
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:09.24  2:25.30  3:41.89  4:59.41  10:13.01   
          6:18.58  7:36.68  8:55.84       
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    1:11.21  2:28.27  3:46.23  5:04.41  10:17.62   
          6:22.55  7:41.30  9:00.13       
10  Madeleine Grnberg  1999  Simklubben Triton    1:10.92  2:28.20  3:46.69  5:05.47  10:20.94   
          6:24.60  7:44.44  9:03.80       
11  Elise Gidlf  1999  Linkpings Allmnna SS    1:11.31  2:28.44  3:47.26  5:06.21  10:24.09   
          6:26.13  7:45.87  9:06.06       
12  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    1:14.21  2:34.55  3:54.77  5:16.11  10:35.67   
          6:37.18  7:58.61  9:18.90       
13  Josefine Plsson  1999  Simklubben Laxen    1:13.83  2:34.92  3:56.01  5:16.28  10:40.85   
          6:38.45  8:00.67  9:21.99       
14  Julia Mulikova  1998  Sffle Simsllskap    1:12.68  2:32.49  3:54.76  5:17.79  10:52.83   
          6:41.47  8:06.13  9:31.00       
Elin Elm  1998  Linkpings Allmnna SS            DNS   
                     
Elsa Lind  1998  Jnkpings Simsllskap            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  01 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  19:37 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  01 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  19:48   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 5, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Herrar [1994]  1994  Linkpings Allmnna SS            3:35.49   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      25.91  55.10      55.10   
  Oscar Ekstrm  1996      23.15  49.33      1:44.43   
  Kevin Petersson  1994      26.39  56.69      2:41.12   
  Daniel Olsson  1996      25.42  54.37      3:35.49   
                     
Elfsborg Herrar [1994]  1995  Simklubben Elfsborg            3:37.48   
  Adam Paulsson  1995      25.29  52.29      52.29   
  Alexander Berggren  1994      25.72  54.00      1:46.29   
  Fredrik Olsson  1994      27.27  57.50      2:43.79   
  Georg Hess  1996      25.83  53.69      3:37.48   
                     
Jnkping Herrar 1  1995  Jnkpings Simsllskap            3:39.12   
  David Larsson  1996      27.61  57.70      57.70   
  Daniel Forndal  1997      25.67  53.67      1:51.37   
  Jakob Clemedtson  1996      26.20  56.16      2:47.53   
  Emil Gustavsson  1995      24.35  51.59      3:39.12   
                     
SK Laxen Herrar [1995]  1995  Simklubben Laxen            3:40.52   
  John Olsson  1995      26.11  54.90      54.90   
  Andr Idoffsson  1997      26.03  55.71      1:50.61   
  Mikael Blum  1995      25.92  54.47      2:45.08   
  Alfred Bjrudd  1996      26.10  55.44      3:40.52   
                     
Uddevalla Herrar Lag 1  1995  Uddevalla Sim            3:42.38   
  Simon Wanna  1996      26.34  53.87      53.87   
  Simon Bodestig  1996      26.60  56.42      1:50.29   
  Johan Andersson  1995      25.98  55.55      2:45.84   
  Kalle Svensson  1997      26.65  56.54      3:42.38   
                     
S02 Herrar [1993]  1993  Simklubben S 02            3:42.53   
  Filip Holmqvist  1994      25.45  53.32      53.32   
  Johannes Skld  1996      26.67  56.87      1:50.19   
  Alexander Dimcevski  1995      26.37  56.37      2:46.56   
  Elias Gausel  1996      25.65  55.97      3:42.53   
                     
SK Laxen Herrar 2  1993  Simklubben Laxen            3:54.89   
  Janne Ledin  1994      27.19  58.85      58.85   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      26.67  57.67      1:56.52   
  Timmie Rydberg  1996      27.75  58.91      2:55.43   
  Max Ackerman  1995      27.32  59.46      3:54.89   
                     
Gteborg Herrar Lag1  1996  Gteborg Sim            3:59.93  16-20 ldersgrupp Rekord 
  Gustav Olander  1994      27.74  58.98      58.98   
  Alexander Triantafillou  1997      27.75  58.98      1:57.96   
  Oskar Ehrnberg  1997      28.47  1:00.44      2:58.40   
  Erik Panzar  1996      29.00  1:01.53      3:59.93   
                     
Ludvika SS Herrar  1994  Ludvika Simsllskap            4:02.23   
  Anton Campalto  1998      31.16  1:06.86      1:06.86   
  Alfred Lindn  1997      28.12  1:00.97      2:07.83   
  Oscar Fredriksson  1994      26.66  58.30      3:06.13   
  Max Galjaart  1994      26.18  56.10      4:02.23   
                     
10  Karlsko Sf Herrar  1994  Karlskoga Simfrening            4:13.13   
  Jonas Karlsson-Thell  1998      28.42  1:00.77      1:00.77   
  Emil Haakonsen  1999      29.92  1:03.60      2:04.37   
  Axel Bjrstam  1997      30.96  1:07.48      3:11.85   
  Drago Blagojevic  1995      29.19  1:01.28      4:13.13   
                     
11  Uddevalla Herrar Lag2  1996  Uddevalla Sim            4:14.18   
  Jesper Skoglund  1995      28.01  59.59      59.59   
  Karl Olsson  1996      29.79  1:03.53      2:03.12   
  Navid Fageeh  1997      30.55  1:04.78      3:07.90   
  Viggo Koch  1997      30.65  1:06.28      4:14.18   
                     
12  Gteborg Herrar Lag2  1996  Gteborg Sim            4:18.89   
  Tom Kristofferson  1998      30.33  1:04.66      1:04.66   
  Philip Borgstrm Bishop  1999      30.60  1:06.25      2:10.91   
  Sherman Cheng  1999      29.68  1:06.40      3:17.31   
  Eric Bjrkner  1998      29.05  1:01.58      4:18.89   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  01 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  19:48 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  01 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  20:01   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 6, 4X100m Frisim Damer, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Jnkping Damer  1994  Jnkpings Simsllskap            4:00.60   
  Emelia Karlsson  1997      29.93  1:03.42      1:03.42   
  Maria Galic  1995      28.02  57.93      2:01.35   
  Stina Victoria Nordberg  1996      29.05  1:01.39      3:02.74   
  Alma Thormalm  1996      27.48  57.86      4:00.60   
                     
Lass Damer [1994]  1994  Linkpings Allmnna SS            4:00.67   
  Madelene Andersson  1995      28.42  58.99      58.99   
  Linnea Magnusson  1996      28.62  1:00.44      1:59.43   
  Daniela Kindstrand  1997      28.87  1:00.81      3:00.24   
  Sofia Henell  1997      28.65  1:00.43      4:00.67   
                     
S02 Damer [1993]  1993  Simklubben S 02            4:02.16   
  Erica Dahlgren  1997      28.80  59.58      59.58   
  Johanna Andersson  1996      28.90  1:00.96      2:00.54   
  Amanda Zetterstrm  1994      28.92  1:00.64      3:01.18   
  Julia Bellvik  1996      28.94  1:00.98      4:02.16   
                     
Gteborg Damer [1995]  1995  Gteborg Sim            4:02.41   
  Alfhild Kristensson  1999      29.66  1:01.46      1:01.46   
  Linna Bielicz  1994      27.51  57.87      1:59.33   
  Viktoria Reinhold  1996      28.50  1:00.94      3:00.27   
  Inez Kristensson  1997      29.78  1:02.14      4:02.41   
                     
SK Triton Damer Lag 1  1997  Simklubben Triton            4:10.59   
  Johanna Nilsson  1996      30.00  1:01.98      1:01.98   
  Alexandra Volkova  1996      29.41  1:02.19      2:04.17   
  Ida Borg  1997      30.28  1:03.30      3:07.47   
  Fanny Andersson  1997      30.23  1:03.12      4:10.59   
                     
Vsters Damer [1997]  1997  Vsters Simsllskap            4:12.91   
  Elin Berggren  1996      30.18  1:03.31      1:03.31   
  Clara Wiman  1996      29.85  1:02.49      2:05.80   
  Ida Fahlborg  1996      30.54  1:04.78      3:10.58   
  Lina Berggren  1998      29.91  1:02.33      4:12.91   
                     
Uddevalla Damer Lag1  1996  Uddevalla Sim            4:15.33   
  Amanda Andersson  1996      30.53  1:03.40      1:03.40   
  Johanna Niklasson  1996      29.58  1:02.68      2:06.08   
  Felicia Andersson  1997      29.53  1:03.74      3:09.82   
  Matilda Larsson  1998      30.62  1:05.51      4:15.33   
                     
S02 Damer [1993] Lag2  1993  Simklubben S 02            4:19.22   
  Tilde Lundmark  1995      29.98  1:03.19      1:03.19   
  Lina Berg  1996      30.20  1:02.61      2:05.80   
  Pernilla Lindberg  1994      31.44  1:04.66      3:10.46   
  Elsa Johansson  1998      32.44  1:08.76      4:19.22   
                     
Ludvika SS Damer  1994  Ludvika Simsllskap            4:19.89   
  Angelica Damberg  1996      29.75  1:02.82      1:02.82   
  Linnea Lindn  1995      31.88  1:08.53      2:11.35   
  Anna Miram  1999      31.92  1:08.21      3:19.56   
  Olivia Sjblom  1997      28.83  1:00.33      4:19.89   
                     
10  Gteborg Damer [1997]  1997  Gteborg Sim            4:21.08   
  Christina Ekstedt  1996      30.45  1:04.39      1:04.39   
  Amanda Janzon  1997      30.74  1:04.38      2:08.77   
  Mathilda Janzon  1998      31.46  1:05.37      3:14.14   
  Matilda Kewenter  1997      31.70  1:06.94      4:21.08   
                     
11  SK Triton Damer Lag 2  1993  Simklubben Triton            4:26.64   
  Lina Wingren  1996      31.41  1:05.57      1:05.57   
  Marie Hanson  1997      30.63  1:05.15      2:10.72   
  Julia Falk-Saunders  1996      31.38  1:06.77      3:17.49   
  Madeleine Grnberg  1999      32.91  1:09.15      4:26.64   
                     
12  Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            4:32.10   
  Angelica Yngvesson  1996      31.42  1:06.35      1:06.35   
  Linna Fahlberg  1998      31.16  1:05.71      2:12.06   
  Matilda Holstrm  1998      32.51  1:09.35      3:21.41   
  Emma Dubo  1999      33.09  1:10.69      4:32.10   
                     
13  Karlstads SS F20  1993  Karlstads Simsllskap            4:32.33   
  Karin Melin  1994      30.78  1:05.43      1:05.43   
  Elvira Eklund Rambl  1997      31.93  1:07.42      2:12.85   
  Linn Gustafsson  1998      33.61  1:12.10      3:24.95   
  Linda Skld  1998      32.10  1:07.38      4:32.33   
                     
14  SK Laxen Damer [1995]  1995  Simklubben Laxen            4:35.39   
  Hanna Cederholm  1997      31.43  1:06.11      1:06.11   
  Fanny Nilsson  1998      32.19  1:08.15      2:14.26   
  Victoria Nilsson  1997      32  32.20      2:46.46   
  Josefine Plsson  1999      36.42  1:48.93      4:35.39   
                     
15  Karlsko Sf Damer  1996  Karlskoga Simfrening            4:41.21   
  Yvonne Katana  1994      33.00  1:11.97      1:11.97   
  Amanda Chienh  1997      35.01  1:14.87      2:26.84   
  Elin Hkansson  1997      32.54  1:07.93      3:34.77   
  Mikaela Jarlemark  1998      30.99  1:06.44      4:41.21   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  01 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  20:01 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  08:31   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 7, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Jnkpings Simsllskap            28.59   
Maria Galic  1995  Jnkpings Simsllskap            28.92   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsllskap            29.06   
Caroline Adolfsson  1993  Skvde Simsllskap            29.97   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jnkpings Simsllskap            29.98   
Emelie Stenhammar  1993  Skvde Simsllskap            30.12   
Anna Rosn  1994  Mlndals Allmnna Simsllskap            30.29   
Amanda Zetterstrm  1994  Simklubben S 02            30.71   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton            30.71   
10  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kunglvs Simsllskap            30.90   
11  Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb            31.12   
12  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            31.14   
13  Erika Settland  1996  Linkpings Allmnna SS            31.46   
14  Inez Kristensson  1997  Gteborg Sim            31.48   
15  Viktoria Reinhold  1996  Gteborg Sim            31.49   
16  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            31.74   
17  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton            31.90   
18  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen            32.09   
19  Emilia Herlitz  1997  Skuru Idrottsklubb            32.12   
20  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            32.27   
21  Christina Ekstedt  1996  Gteborg Sim            32.54   
22  Hanna Helin-Nilsson  1997  Simklubben 1970            32.63   
23  Petra Johansson  1997  Sffle Simsllskap            32.68   
24  Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simfrening            33.09   
25  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton            33.20   
26  Karin Melin  1994  Karlstads Simsllskap            33.23   
27  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsllskap            33.32   
28  Matilda Persson  1995  Wisby Simsllskap            33.38   
29  Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kunglvs Simsllskap            33.47   
30  Savannah strand  1996  Kunglvs Simsllskap            33.78   
31  Elvira Eklund Rambl  1997  Karlstads Simsllskap            33.86   
32  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen            34.06   
33  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            34.34   
34  Linnea Lindn  1995  Ludvika Simsllskap            34.51   
35  Ida Fahlborg  1996  Vsters Simsllskap            35.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  08:31 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  08:36   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 8, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  1994  Kunglvs Simsllskap            25.76   
Isak Eliasson  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap            26.48   
Patrik Lfgren  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap            26.62   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            27.10   
Christoffer Klln  1993  Simklubben 1970            27.21   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsllskap            27.35   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linkpings Allmnna SS            27.36   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsllskap            27.53   
Kevin Petersson  1994  Linkpings Allmnna SS            27.58   
10  Jakob Clemedtson  1996  Jnkpings Simsllskap            27.83   
11  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsllskap            28.12   
12  Mathias Petrusson  1993  Kunglvs Simsllskap            28.21   
13  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim            28.22   
14  Alfred Bjrudd  1996  Simklubben Laxen            28.28   
15  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            28.45   
16  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim            28.54   
17  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            28.55   
18  Gustav Olander  1994  Gteborg Sim            28.56   
19  Ludvig Hazard  1995  Mlndals Allmnna Simsllskap            28.62   
20  David Larsson  1996  Jnkpings Simsllskap            28.64   
20  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            28.64   
22  Alexander Triantafillou  1997  Gteborg Sim            28.71   
23  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsllskap            28.89   
24  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            28.98   
25  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim            29.07   
26  Gunnar Granlund  1996  Vsters Simsllskap            29.10   
26  Oskar Renker  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb            29.10   
28  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            29.21   
29  Johan Staflund  1997  Skvde Simsllskap            29.24   
30  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            29.41   
31  David Magnusson  1995  Norrkpings Kappsimningsklubb            29.47   
32  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsllskap            29.76   
33  Andr Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            29.88   
33  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsllskap            29.88   
35  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsllskap            30.21   
36  David Josefsson  1997  Norrkpings Kappsimningsklubb            30.45   
37  Tobias Josefsson  1997  Kunglvs Simsllskap            30.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  08:36 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  08:42   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 9, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strngns Frisimmare            30.04   
Amanda Magnusson  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.78   
Linna Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            31.88   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            32.50   
Sara Wallberg  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb            32.57   
Gabriella Petersson  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.68   
Alice Lindh  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.69   
Lise berg  1998  Skuru Idrottsklubb            32.85   
Lina Berggren  1998  Vsters Simsllskap            33.06   
10  Mathilda Janzon  1998  Gteborg Sim            33.13   
11  Jennifer Goding  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            33.27   
12  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simfrening            33.44   
13  Elise Gidlf  1999  Linkpings Allmnna SS            33.59   
14  Andra Persson  1999  Vsters Simsllskap            33.69   
15  Sophie Eliasson  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.71   
16  Nikki Brockmar  1999  Skvde Simsllskap            33.73   
17  Elin Thrner  1998  Sffle Simsllskap            33.78   
18  Sara Thunholm  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb            34.06   
19  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsllskap            34.29   
20  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsllskap            34.34   
21  Beatrice Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS            34.41   
22  Madeleine Grnberg  1999  Simklubben Triton            34.42   
23  Linda Skld  1998  Karlstads Simsllskap            34.60   
23  Linn Rehnberg  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.60   
25  Emma Hansson  1998  sundens Simsllskap            34.73   
26  Alice Mllern  1998  Jnkpings Simsllskap            34.77   
27  Julia Mulikova  1998  Sffle Simsllskap            34.86   
28  Fanny Johansson  1999  sundens Simsllskap            34.88   
29  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb            34.96   
30  Erika Rnnbck  1998  Linkpings Allmnna SS            35.03   
31  Anna Miram  1999  Ludvika Simsllskap            35.26   
32  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            35.40   
33  Josefine Plsson  1999  Simklubben Laxen            35.79   
34  Linna Ivansson  1998  Kungsbacka Simsllskap            36.30   
35  Andrea Vestgrd  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            36.50   
36  Louise Johansson  1999  Simklubben 1970            36.65   
37  Tilde Malm  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb            37.30   
38  Maja Palmqvist  1998  Sffle Simsllskap            37.58   
39  Elin Larsson  1998  rebro Simallians            37.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  08:42 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  08:48   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 10, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            26.90   
Hampus Lovinge  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            27.37   
Hugo Rydberg  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            27.97   
Albin Lvgren  1999  Skvde Simsllskap            28.90   
Anton Schough  1998  rebro Simallians            29.44   
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap            29.64   
Matthias Sandstrm-Karlsson  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            29.83   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsllskap            29.88   
Daniel Vlvik  1999  Karlstads Simsllskap            30.02   
10  Calle Lindroth  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            30.06   
11  Filip Bjrkholm  1998  Vsters Simsllskap            30.29   
12  Philip Borgstrm Bishop  1999  Gteborg Sim            30.32   
13  Aron Qvirist  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            30.33   
14  Axel Widstrm  1998  Karlstads Simsllskap            30.68   
15  Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen            31.00   
16  Sebastian Runqvist  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb            31.20   
17  Karl Zimmerman  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.24   
18  Alessandro Bonetti  1999  Vsters Simsllskap            31.36   
19  Gustav Palmr  1998  Mariestads Simsllskap            31.63   
20  Pontus Staudinger  1998  Skvde Simsllskap            32.16   
21  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simfrening            32.23   
22  Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen            32.35   
23  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            32.84   
24  Gustav Ejdersund  1998  Vsters Simsllskap            33.00   
25  Tom Kristofferson  1998  Gteborg Sim            33.11   
26  Sherman Cheng  1999  Gteborg Sim            33.47   
27  Gustav Henell  1999  Linkpings Allmnna SS            33.64   
28  Oliver Bodin  1999  Jnkpings Simsllskap            33.80   
29  Pontus Sundstrm  1998  Uddevalla Sim            33.95   
30  Arvid Levander  1998  Skuru Idrottsklubb            34.00   
31  Emil Sderholm  1999  Ludvika Simsllskap            34.10   
32  Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb            34.22   
33  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            34.43   
34  Erik Bjrterot  1998  Jnkpings Simsllskap            34.86   
35  Jakob Henningsson  1999  Jnkpings Simsllskap            34.89   
36  Benjamin Gabrielsson  1999  Kunglvs Simsllskap            35.06   
37  Marcus Walln  1999  Skvde Simsllskap            35.64   
38  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsllskap            35.72   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            DNS   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simfrening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  08:48 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  09:05   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 11, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Madelene Andersson  1995  Linkpings Allmnna SS    1:02.47  2:09.38  3:16.91    4:23.99   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:03.85  2:12.60  3:20.94    4:29.33   
Clara Wiman  1996  Vsters Simsllskap    1:05.72  2:14.96  3:25.07    4:34.48   
Sofia Henell  1997  Linkpings Allmnna SS    1:05.78  2:16.50  3:27.17    4:37.72   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:05.32  2:16.15  3:26.71    4:37.94   
Emma Westman  1993  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:05.54  2:15.18  3:28.19    4:40.31   
Emma hman  1997  Wisby Simsllskap    1:07.17  2:19.04  3:31.29    4:42.62   
Elin Berggren  1996  Vsters Simsllskap    1:07.27  2:19.53  3:32.12    4:43.29   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:07.71  2:19.82  3:32.54    4:43.37   
10  Linnea Magnusson  1996  Linkpings Allmnna SS    1:06.91  2:18.43  3:31.62    4:45.08   
11  Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    1:05.38  2:17.89  3:32.33    4:45.24   
12  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsllskap    1:05.06  2:17.83  3:31.80    4:45.30   
13  Emelia Karlsson  1997  Jnkpings Simsllskap    1:07.75  2:19.61  3:33.25    4:48.89   
14  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    1:07.59  2:21.52  3:36.59    4:51.31   
15  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    1:09.32  2:22.82  3:37.30    4:52.58   
16  Emelie Gidlf  1997  Linkpings Allmnna SS    1:08.28  2:23.18  3:38.36    4:52.83   
17  Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim    1:09.84  2:24.71  3:39.90    4:54.46   
18  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    1:10.61  2:26.51  3:42.41    4:56.93   
19  Amanda Janzon  1997  Gteborg Sim    1:10.50  2:26.23  3:42.95    4:58.00   
20  Rebecka Greberg  1995  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:08.16  2:22.93  3:40.44    4:58.81   
21  Matilda Kewenter  1997  Gteborg Sim    1:11.75  2:27.92  3:45.14    5:01.41   
22  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    1:12.35  2:29.89  3:48.31    5:06.00   
Ida Johansson  1996  rebro Simallians            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  09:05 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  09:21   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    57.34  1:57.48  2:57.68    4:00.18  16-20 ldersgrupp Rekord 
Daniel Forndal  1997  Jnkpings Simsllskap    59.09  2:00.63  3:02.55    4:06.03   
Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    1:00.15  2:03.48  3:06.59    4:06.62   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    58.32  2:00.21  3:04.21    4:08.38   
Gustaf Dahlman  1997  Vsters Simsllskap    59.54  2:03.11  3:07.20    4:08.64   
Patrik Lfgren  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:00.31  2:03.77  3:05.23    4:10.24   
Joachim Bratt  1995  Mlndals Allmnna Simsllskap    59.18  2:02.04  3:06.74    4:12.13   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:01.77  2:06.24  3:10.28    4:14.50   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsllskap    1:00.85  2:04.92  3:10.82    4:16.34   
10  Max stberg  1996  Vsters Simsllskap    1:01.03  2:06.36  3:12.71    4:16.78   
11  Oskar Persson  1995  Wisby Simsllskap    1:00.90  2:06.47  3:13.53    4:19.40   
12  Axel Bthe  1997  Skuru Idrottsklubb    1:00.56  2:06.85  3:13.91    4:20.47   
13  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsllskap    1:01.69  2:10.33  3:18.81    4:27.29   
14  Marcus Aurn  1994  Simklubben Ena    1:01.96  2:09.54  3:18.48    4:28.14   
15  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsllskap    1:02.07  2:10.73  3:20.83    4:29.22   
16  Jakob Clemedtson  1996  Jnkpings Simsllskap    1:01.86  2:10.02  3:19.76    4:29.68   
17  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:04.41  2:13.27  3:21.58    4:29.76   
18  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    1:03.52  2:12.11  3:21.42    4:32.96   
19  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsllskap    1:03.44  2:13.73  3:25.14    4:36.27   
20  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsllskap    1:03.07  2:13.04  3:25.69    4:38.39   
21  Anton Welliver  1995  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:04.40  2:16.15  3:27.02    4:38.92   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            DNS   
Gunnar Granlund  1996  Vsters Simsllskap            DNF   
Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  09:21 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  09:32   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 13, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Gteborg Sim    36.29  1:14.73  2:01.08    2:36.20   
Lisa Eriksson  1998  SK Strngns Frisimmare    35.56  1:14.21  2:01.93    2:36.28   
Elise Walln  1998  Skvde Simsllskap    36.62  1:17.97  2:01.96    2:37.40   
Anna Eriksson  1999  SK Strngns Frisimmare    32.73  1:14.91  2:03.00    2:38.26   
Alma Fransson  1999  Linkpings Allmnna SS    34.48  1:15.25  2:00.18    2:38.29   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    34.84  1:16.24  2:03.44    2:39.94   
Gabriella Petersson  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    34.62  1:16.13  2:03.88    2:42.07   
Lise berg  1998  Skuru Idrottsklubb    33.45  1:16.98  2:03.35    2:42.32   
Ebba Nyman  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    34.13  1:17.24  2:05.00    2:43.66   
10  Erika Rnnbck  1998  Linkpings Allmnna SS    35.88  1:17.84  2:07.14    2:43.84   
11  Jennifer Goding  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    34.69  1:17.49  2:05.33    2:44.35   
12  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    35.21  1:16.34  2:06.15    2:44.36   
13  Elin Thrner  1998  Sffle Simsllskap    35.56  1:18.60  2:08.32    2:44.86   
14  Nikki Brockmar  1999  Skvde Simsllskap    35.71  1:17.34  2:10.13    2:44.89   
15  Linn Rehnberg  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.64  1:17.32  2:06.39    2:45.09   
16  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    35.64  1:20.56  2:07.29    2:45.23   
17  Mathilda Janzon  1998  Gteborg Sim    35.99  1:17.80  2:07.59    2:45.24   
18  Sara Thunholm  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb    35.84  1:19.01  2:09.11    2:45.88   
19  Anna Miram  1999  Ludvika Simsllskap    37.59  1:18.76  2:10.04    2:48.48   
20  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    37.17  1:24.86  2:14.52    2:52.34   
Frida Bystrm  1998  Vsters Simsllskap            DNS   
Amanda Magnusson  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNF   
Linda Skld  1998  Karlstads Simsllskap            DNF   
Julia Mulikova  1998  Sffle Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  09:32 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  09:42   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 14, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    29.42  1:06.04  1:46.21    2:18.55   
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap    31.87  1:08.30  1:49.73    2:22.19   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsllskap    31.11  1:08.82  1:52.59    2:25.17   
Filip Bjrkholm  1998  Vsters Simsllskap    31.69  1:10.22  1:53.26    2:25.22   
Albin Lvgren  1999  Skvde Simsllskap    30.23  1:10.27  1:53.26    2:26.07   
Tor Leander  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.69  1:08.90  1:53.94    2:26.96   
Anton Schough  1998  rebro Simallians    31.88  1:08.98  1:54.10    2:27.84   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    33.84  1:10.97  1:54.54    2:27.85   
Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS    32.49  1:10.74  1:54.67    2:29.16   
10  Axel Widstrm  1998  Karlstads Simsllskap    32.02  1:09.12  1:52.96    2:29.25   
11  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    32.57  1:12.27  1:55.95    2:30.74   
12  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    33.30  1:13.45  1:57.97    2:32.77   
13  Alessandro Bonetti  1999  Vsters Simsllskap    34.66  1:12.47  2:00.56    2:34.56   
14  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    33.33  1:12.36  1:58.28    2:34.59   
15  Jesper Bhn  1998  Simklubben S 02    35.09  1:15.96  2:00.70    2:34.89   
16  Oscar Brohammer  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.91  1:13.32  1:58.92    2:35.61   
17  Pontus Staudinger  1998  Skvde Simsllskap    33.69  1:13.30  2:01.95    2:38.72   
18  Harald Brobacke  1999  Vsters Simsllskap    35.86  1:16.05  2:03.42    2:39.50   
19  Gustav Ejdersund  1998  Vsters Simsllskap    36.37  1:17.67  2:04.97    2:39.81   
20  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsllskap    35.40  1:21.84  2:03.04    2:41.03   
21  Oliver Bodin  1999  Jnkpings Simsllskap    34.96  1:16.14  2:05.30    2:41.47   
22  Emil Sderholm  1999  Ludvika Simsllskap    35.89  1:19.50  2:08.42    2:46.12   
23  Anton Johansson  1999  Vsters Simsllskap    38.99  1:21.97  2:11.09    2:47.95   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  10:23   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Madelene Andersson  1995  Linkpings Allmnna SS    31.61        1:04.37   
Maria Galic  1995  Jnkpings Simsllskap    32.52        1:05.31   
Linna Bielicz  1994  Gteborg Sim    31.85        1:06.32   
Victoria Johnsson  1994  Jnkpings Simsllskap    32.69        1:07.11   
Amanda Zetterstrm  1994  Simklubben S 02    32.72        1:07.15   
Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb    32.88        1:08.09   
Emelia Karlsson  1997  Jnkpings Simsllskap    34.09        1:10.24   
Elin Berggren  1996  Vsters Simsllskap    34.02        1:10.33   
Clara Wiman  1996  Vsters Simsllskap    34.38        1:10.58   
10  Olivia Sjblom  1997  Ludvika Simsllskap    34.70        1:10.59   
11  Daniela Kindstrand  1997  Linkpings Allmnna SS    34.39        1:11.07   
12  Ida Borg  1997  Simklubben Triton    34.98        1:11.80   
13  Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kunglvs Simsllskap    34.72        1:11.98   
14  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kunglvs Simsllskap    34.01        1:12.14   
15  Emma Westman  1993  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.19        1:12.31   
16  Elin Hkansson  1997  Karlskoga Simfrening    34.82        1:12.46   
17  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    34.70        1:12.54   
18  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton    35.55        1:12.67   
19  My Janzn  1997  Mlndals Allmnna Simsllskap    34.78        1:12.72   
20  Irma Klipic  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb    35.40        1:13.20   
21  Elvira Eklund Rambl  1997  Karlstads Simsllskap    35.84        1:13.53   
22  Matilda Persson  1995  Wisby Simsllskap    35.51        1:13.56   
23  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsllskap    34.88        1:13.72   
24  Christina Ekstedt  1996  Gteborg Sim    35.07        1:13.91   
25  Savannah strand  1996  Kunglvs Simsllskap    35.78        1:14.06   
26  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    35.79        1:14.15   
27  Elvira Hrndahl  1997  Kungsbacka Simsllskap    36.05        1:15.09   
28  Amanda Janzon  1997  Gteborg Sim    36.54        1:15.68   
29  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsllskap    36.38        1:16.89   
30  Matilda Kewenter  1997  Gteborg Sim    37.93        1:18.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  10:22   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    29.55        59.20   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    29.00        59.30   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsllskap    28.72        59.30   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    29.35        1:00.12   
Gustaf Dahlman  1997  Vsters Simsllskap    29.71        1:00.73   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linkpings Allmnna SS    29.38        1:01.53   
Daniel Olsson  1996  Linkpings Allmnna SS    29.91        1:02.71   
David Larsson  1996  Jnkpings Simsllskap    30.77        1:03.13   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    31.27        1:03.34   
10  Kevin Petersson  1994  Linkpings Allmnna SS    30.78        1:03.47   
11  Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    30.81        1:03.54   
12  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsllskap    30.72        1:04.04   
13  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb    31.46        1:04.51   
14  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    30.70        1:04.91   
15  Alexander Triantafillou  1997  Gteborg Sim    31.89        1:05.28   
16  Anton Welliver  1995  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.79        1:05.36   
17  Max stberg  1996  Vsters Simsllskap    32.00        1:06.01   
18  Max Galjaart  1994  Ludvika Simsllskap    32.18        1:06.36   
19  Gunnar Granlund  1996  Vsters Simsllskap    32.23        1:06.84   
20  Hannes Hjrne  1997  Skuru Idrottsklubb    32.33        1:07.45   
21  Oskar Ehrnberg  1997  Gteborg Sim    32.56        1:07.62   
22  Axel Podus  1997  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.58        1:07.72   
23  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    32.72        1:08.04   
24  Alfred Lindn  1997  Ludvika Simsllskap    32.78        1:08.44   
25  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    33.56        1:09.11   
26  Muhamed Halilic  1997  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.98        1:09.16   
27  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsllskap    33.24        1:09.64   
28  Anton Karlsson  1997  Norrkpings Kappsimningsklubb    34.35        1:10.43   
29  Erik Panzar  1996  Gteborg Sim    34.57        1:11.84   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            DNS   
Marcus Forsgren  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  10:22 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  10:31   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb    35.41  1:15.90  1:57.19    2:38.93   
Lina Berggren  1998  Vsters Simsllskap    36.80  1:18.64  2:01.77    2:44.90   
Alma Fransson  1999  Linkpings Allmnna SS    37.27  1:20.71  2:04.33    2:47.93   
Andra Persson  1999  Vsters Simsllskap    37.83  1:20.66  2:04.62    2:49.58   
Isabelle Fredriksson  1999  rebro Simallians    40.10  1:23.95  2:08.20    2:53.16   
Elise Walln  1998  Skvde Simsllskap    39.26  1:23.88  2:09.89    2:56.63   
Emma Magnusson  1998  Linkpings Allmnna SS    40.03  1:26.06  2:11.44    2:57.93   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen    38.89  1:23.57  2:10.68    2:58.09   
Alice Mllern  1998  Jnkpings Simsllskap    39.84  1:25.10  2:11.23    2:58.43   
10  Ann-Kristin Karlsson  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.69  1:26.69  2:14.64    3:03.16   
11  Matilda Holstrm  1998  Simklubben Elfsborg    40.73  1:28.22  2:17.17    3:04.10   
12  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    42.57  1:29.47  2:17.40    3:04.22   
13  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    43.80  1:29.92  2:17.76    3:04.31   
14  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    40.84  1:27.17  2:15.31    3:04.81   
15  Ebba Nyman  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.67  1:29.07  2:18.46    3:06.65   
16  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsllskap    41.97  1:29.71  2:19.76    3:08.94   
17  Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsllskap    42.68  1:31.14  2:22.54    3:13.04   
18  Maja Jansson  1999  rebro Simallians    42.32  1:30.75  2:22.07    3:13.82   
19  Madeleine Wanna  1999  Sffle Simsllskap    43.55  1:33.98  2:25.57    3:14.06   
20  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    42.24  1:31.79  2:22.33    3:15.03   
21  Emma Hansson  1998  sundens Simsllskap    42.21  1:31.28  2:24.20    3:15.87   
22  Andrea Vestgrd  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    45.05  1:34.78  2:25.63    3:17.10   
23  Louise Johansson  1999  Simklubben 1970    41.86  1:31.69  2:24.25    3:17.52   
Amanda Gthlin  1998  rebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  10:31 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  10:35   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 18, 200m Brstsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pr Brjeson  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    33.60  1:11.73  1:50.01    2:28.65  14-15 ldersgrupp Rekord 
Hugo Rydberg  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.72  1:11.91  1:51.44    2:30.78   
Tom Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS    35.53  1:15.65  1:57.75    2:41.16   
Oscar Brohammer  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    37.28  1:20.34  2:04.20    2:48.05   
Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsllskap    38.87  1:24.78  2:11.08    2:57.12   
Gustav Henell  1999  Linkpings Allmnna SS    39.93  1:25.63  2:12.47    2:57.18   
Jonathan Ekelund  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.10  1:26.01  2:13.22    3:00.41   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsllskap    39.69  1:25.75  2:13.09    3:00.75   
Nils Knig  1998  rebro Simallians    40.77  1:28.43  2:17.96    3:02.91   
10  Emil Sderholm  1999  Ludvika Simsllskap    41.26  1:29.35  2:18.01    3:04.05   
11  Gustav Palmr  1998  Mariestads Simsllskap    40.69  1:27.32  2:16.41    3:04.15   
12  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsllskap    41.98  1:28.98  2:18.24    3:04.88   
13  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsllskap    41.35  1:29.64  2:19.72    3:08.01   
14  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    40.72  1:28.46  2:18.48    3:08.85   
15  Arvid Levander  1998  Skuru Idrottsklubb    41.35  1:28.17  2:20.18    3:09.20   
16  Oliver Bodin  1999  Jnkpings Simsllskap    43.08  1:32.23  2:22.24    3:11.43   
17  Oskar Strmbeck  1999  Wisby Simsllskap    43.00  1:34.83  2:25.02    3:15.16   
18  Erik Bjrterot  1998  Jnkpings Simsllskap    45.70  1:39.51  2:34.99    3:27.16   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsllskap            DNS   
Anton Johansson  1999  Vsters Simsllskap            DSQ   
David Olsson  1999  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  10:36   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maria Galic  1995  Jnkpings Simsllskap    28.56        58.35   
Alma Thormalm  1996  Jnkpings Simsllskap    28.17        58.45   
Linna Bielicz  1994  Gteborg Sim    28.52        58.94   
Anna Rosn  1994  Mlndals Allmnna Simsllskap    28.57        59.83   
Sofia Henell  1997  Linkpings Allmnna SS    29.14        1:00.59   
Olivia Sjblom  1997  Ludvika Simsllskap    29.66        1:00.61   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kunglvs Simsllskap    29.55        1:00.76   
Caroline Adolfsson  1993  Skvde Simsllskap    29.48        1:00.79   
Linnea Magnusson  1996  Linkpings Allmnna SS    29.58        1:01.09   
10  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    30.05        1:01.77   
11  Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    29.87        1:01.91   
12  Viktoria Reinhold  1996  Gteborg Sim    29.32        1:02.06   
13  Emma Westman  1993  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.10        1:02.19   
14  Daniela Kindstrand  1997  Linkpings Allmnna SS    30.30        1:02.24   
15  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    29.76        1:02.28   
16  Emelia Karlsson  1997  Jnkpings Simsllskap    30.18        1:02.34   
17  Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb    30.01        1:02.36   
18  Emelie Stenhammar  1993  Skvde Simsllskap    30.01        1:02.44   
19  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    30.19        1:02.45   
20  Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsllskap    30.50        1:03.14   
21  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    30.58        1:03.17   
22  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    29.51        1:03.29   
23  Johanna berg  1997  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.96        1:03.70   
24  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    30.77        1:03.73   
25  Karin Melin  1994  Karlstads Simsllskap    30.39        1:03.90   
26  Erika Settland  1996  Linkpings Allmnna SS    31.06        1:03.95   
27  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    31.20        1:04.06   
28  My Janzn  1997  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.79        1:04.54   
29  Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    31.72        1:05.28   
30  Ida Fahlborg  1996  Vsters Simsllskap    31.23        1:05.41   
31  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    30.81        1:05.51   
32  Ida Borg  1997  Simklubben Triton    31.94        1:07.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  10:43   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emil Gustavsson  1995  Jnkpings Simsllskap    24.74        51.68   
Isak Eliasson  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap    25.50        52.27   
Anton Arvidsson  1994  Kunglvs Simsllskap    25.23        52.78   
Daniel Forndal  1997  Jnkpings Simsllskap    26.11        53.72   
Patrik Lfgren  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap    26.02        54.15   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    26.47        54.47   
Gustaf Dahlman  1997  Vsters Simsllskap    26.50        55.22   
Christoffer Klln  1993  Simklubben 1970    26.21        55.29   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsllskap    26.62        55.40   
10  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    26.68        55.57   
11  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    26.78        55.63   
12  Mathias Petrusson  1993  Kunglvs Simsllskap    26.35        55.67   
13  Max Galjaart  1994  Ludvika Simsllskap    27.04        56.23   
14  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsllskap    27.62        56.43   
15  Andr Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    27.03        56.48   
16  Daniel Olsson  1996  Linkpings Allmnna SS    26.69        56.59   
17  Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    28.46        56.86   
18  Konrad Nilsson  1995  Simklubben S 02    27.32        57.00   
19  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsllskap    27.25        57.02   
20  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    27.05        57.25   
21  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linkpings Allmnna SS    27.14        57.42   
22  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsllskap    27.35        57.62   
23  Axel Bthe  1997  Skuru Idrottsklubb    27.17        57.76   
24  Oskar Persson  1995  Wisby Simsllskap    27.80        57.77   
25  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb    26.84        57.85   
26  David Magnusson  1995  Norrkpings Kappsimningsklubb    27.77        58.18   
27  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    27.98        58.28   
28  Marcus Aurn  1994  Simklubben Ena    28.18        58.60   
29  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsllskap    27.74        58.77   
30  Anton Welliver  1995  Mlndals Allmnna Simsllskap    28.29        58.83   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            DNS   
Marcus Forsgren  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  10:50   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strngns Frisimmare    33.53  1:12.52  1:52.77    2:33.48   
Linna Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    33.71  1:13.65  1:53.89    2:33.48   
Elin Thrner  1998  Sffle Simsllskap    36.51  1:17.94  2:00.79    2:42.21   
Elise Gidlf  1999  Linkpings Allmnna SS    35.34  1:16.62  2:00.04    2:43.37   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    36.01  1:18.73  2:03.90    2:49.64   
Madeleine Grnberg  1999  Simklubben Triton    37.07  1:21.42  2:09.55    2:57.10   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    39.50  1:25.02  2:12.77    2:59.03   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simfrening    44.93  1:35.97  2:29.56    3:21.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  11:06   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    29.17        1:01.31   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    28.86        1:01.80   
Hampus Lovinge  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    28.01        1:02.48   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsllskap    30.85        1:05.69   
Daniel Vlvik  1999  Karlstads Simsllskap    30.57        1:06.55   
Albin Lvgren  1999  Skvde Simsllskap    31.38        1:06.73   
Calle Lindroth  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    32.66        1:08.13   
Filip Bjrkholm  1998  Vsters Simsllskap    32.35        1:08.79   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    32.55        1:09.41   
10  Aron Qvirist  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.23        1:10.74   
11  Gustav Ejdersund  1998  Vsters Simsllskap    33.73        1:11.11   
12  Anton Schough  1998  rebro Simallians    31.48        1:11.39   
13  Tom Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS    35.00        1:11.46   
14  Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS    34.03        1:11.59   
15  Sebastian Runqvist  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.43        1:12.02   
15  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    33.96        1:12.02   
17  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simfrening    33.51        1:12.20   
18  Jakob Henningsson  1999  Jnkpings Simsllskap    33.72        1:12.45   
19  Pontus Staudinger  1998  Skvde Simsllskap    33.76        1:13.52   
20  Philip Borgstrm Bishop  1999  Gteborg Sim    34.34        1:13.79   
21  Jonathan Ekelund  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    33.92        1:13.90   
22  Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen    33.27        1:13.92   
23  Sherman Cheng  1999  Gteborg Sim    34.06        1:14.48   
24  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsllskap    36.86        1:15.41   
25  Harald Brobacke  1999  Vsters Simsllskap    34.20        1:15.55   
26  Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb    33.67        1:16.22   
27  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    35.43        1:16.39   
28  Emil Sderholm  1999  Ludvika Simsllskap    36.27        1:16.69   
29  Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen    35.13        1:17.36   
30  Marcus Walln  1999  Skvde Simsllskap    34.88        1:17.79   
31  Arvid Levander  1998  Skuru Idrottsklubb    36.41        1:18.24   
32  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen    35.88        1:19.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  11:46   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jnkping Damer  1994  Jnkpings Simsllskap            2:01.29   
  Victoria Johnsson  1994      31.74        31.74   
  Alma Thormalm  1996      32.97        1:04.71   
  Stina Victoria Nordberg  1996      30.13        1:34.84   
  Maria Galic  1995      26.45        2:01.29   
                     
Gteborg Damer [1995]  1995  Gteborg Sim            2:03.09   
  Alfhild Kristensson  1999      32.13        32.13   
  Viktoria Reinhold  1996      33.60        1:05.73   
  Inez Kristensson  1997      30.67        1:36.40   
  Linna Bielicz  1994      26.69        2:03.09   
                     
S02 Damer [1993]  1993  Simklubben S 02            2:03.45   
  Amanda Zetterstrm  1994      31.38        31.38   
  Lina Berg  1996      34.45        1:05.83   
  Johanna Andersson  1996      30.38        1:36.21   
  Erica Dahlgren  1997      27.24        2:03.45   
                     
Lass Damer [1994]  1994  Linkpings Allmnna SS            2:03.56   
  Madelene Andersson  1995      30.34        30.34   
  Emelie Gidlf  1997      35.19        1:05.53   
  Erika Settland  1996      30.52        1:36.05   
  Linnea Magnusson  1996      27.51        2:03.56   
                     
SK Triton Damer Lag 1  1997  Simklubben Triton            2:07.18   
  Ida Borg  1997      33.29        33.29   
  Lina Wingren  1996      34.72        1:08.01   
  Fanny Andersson  1997      31.09        1:39.10   
  Johanna Nilsson  1996      28.08        2:07.18   
                     
Vsters Damer [1997]  1997  Vsters Simsllskap            2:07.23   
  Clara Wiman  1996      32.34        32.34   
  Lina Berggren  1998      34.67        1:07.01   
  Elin Berggren  1996      30.19        1:37.20   
  Ida Fahlborg  1996      30.03        2:07.23   
                     
Mass Damer Lag 1  1993  Mlndals Allmnna Simsllskap            2:08.16   
  My Janzn  1997      33.53        33.53   
  Emma Westman  1993      35.17        1:08.70   
  Anna Rosn  1994      30.25        1:38.95   
  Johanna berg  1997      29.21        2:08.16   
                     
Uddevalla Damer Lag1  1996  Uddevalla Sim            2:08.91   
  Matilda Larsson  1998      35.08        35.08   
  Johanna Niklasson  1996      34.01        1:09.09   
  Amanda Andersson  1996      30.87        1:39.96   
  Felicia Andersson  1997      28.95        2:08.91   
                     
Gteborg Damer [1997]  1997  Gteborg Sim            2:11.83   
  Mathilda Janzon  1998      32.72        32.72   
  Christina Ekstedt  1996      36.02        1:08.74   
  Amanda Janzon  1997      32.71        1:41.45   
  Matilda Kewenter  1997      30.38        2:11.83   
                     
10  Ludvika SS Damer  1994  Ludvika Simsllskap            2:12.10   
  Anna Miram  1999      34.65        34.65   
  Angelica Damberg  1996      36.79        1:11.44   
  Linnea Lindn  1995      33.34        1:44.78   
  Olivia Sjblom  1997      27.32        2:12.10   
                     
11  Karlsko Sf Damer  1996  Karlskoga Simfrening            2:12.16   
  Elin Hkansson  1997      33.31        33.31   
  Yvonne Katana  1994      37.48        1:10.79   
  Lovisa Rasko-Nguyen  1995      31.85        1:42.64   
  Mikaela Jarlemark  1998      29.52        2:12.16   
                     
12  S02 Damer [1993] Lag2  1993  Simklubben S 02            2:13.63   
  Julia Bellvik  1996      34.31        34.31   
  Elsa Johansson  1998      38.62        1:12.93   
  Tilde Lundmark  1995      31.00        1:43.93   
  Pernilla Lindberg  1994      29.70        2:13.63   
                     
13  SK Triton Damer Lag 2  1993  Simklubben Triton            2:15.14   
  Julia Falk-Saunders  1996      33.55        33.55   
  Marie Hanson  1997      38.63        1:12.18   
  Madeleine Grnberg  1999      34.38        1:46.56   
  Alexandra Volkova  1996      28.58        2:15.14   
                     
14  Karlstads SS F20  1993  Karlstads Simsllskap            2:15.78   
  Solveig Ramallo  1993      35.36        35.36   
  Josefin Ericson  1999      38.19        1:13.55   
  Elvira Eklund Rambl  1997      33.06        1:46.61   
  Karin Melin  1994      29.17        2:15.78   
                     
15  Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            2:15.98   
  Angelica Yngvesson  1996      34.47        34.47   
  Matilda Holstrm  1998      37.80        1:12.27   
  Linna Fahlberg  1998      32.07        1:44.34   
  Emma Dubo  1999      31.64        2:15.98   
                     
16  SK Laxen Damer [1995]  1995  Simklubben Laxen            2:17.36   
  Victoria Nilsson  1997      36.64        36.64   
  Fanny Nilsson  1998      36.89        1:13.53   
  Hanna Cederholm  1997      31.83        1:45.36   
  Josefine Plsson  1999      32.00        2:17.36   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  11:46 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  11:42   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 24, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m      Tid  Status 











 
Mass Herrar 1  1995  Mlndals Allmnna Simsllskap            7:52.29  16-20 ldersgrupp Rekord 
  Joachim Bratt  1995      56.01  1:56.31      1:56.31   
  Isak Eliasson  1996      55.93  1:56.12      3:52.43   
  Ludvig Hazard  1995      58.40  2:04.43      5:56.86   
  Patrik Lfgren  1996      55.92  1:55.43      7:52.29   
                     
Elfsborg Herrar [1994]  1995  Simklubben Elfsborg            7:57.40   
  Adam Paulsson  1995      53.49  1:51.04      1:51.04   
  Alexander Berggren  1994      56.13  1:57.86      3:48.90   
  Georg Hess  1996      58.64  2:00.27      5:49.17   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      1:00.88  2:08.23      7:57.40   
                     
S02 Herrar [1993]  1993  Simklubben S 02            8:12.16   
  Filip Holmqvist  1994      57.07  1:56.24      1:56.24   
  Alexander Dimcevski  1995      59.19  2:04.06      4:00.30   
  Jakob Schariot  1995      58.32  2:01.29      6:01.59   
  Jesper Bhn  1998      1:02.39  2:10.57      8:12.16   
                     
SK Laxen Herrar [1995]  1995  Simklubben Laxen            8:14.18   
  Mikael Blum  1995      1:00.46  2:03.02      2:03.02   
  John Olsson  1995      56.16  1:58.60      4:01.62   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      1:01.32  2:06.31      6:07.93   
  Andr Idoffsson  1997      1:00.58  2:06.25      8:14.18   
                     
Uddevalla Herrar Lag 1  1995  Uddevalla Sim            8:22.41   
  Simon Wanna  1996      56.58  1:57.28      1:57.28   
  Simon Bodestig  1996      1:02.18  2:10.88      4:08.16   
  Johan Andersson  1995      59.17  2:03.58      6:11.74   
  Karl Olsson  1996      1:02.20  2:10.67      8:22.41   
                     
Gteborg Herrar Lag1  1996  Gteborg Sim            8:43.78   
  Gustav Olander  1994      1:01.42  2:07.21      2:07.21   
  Alexander Triantafillou  1997      1:01.56  2:09.08      4:16.29   
  Mikael Lagging  1995      1:01.93  2:09.38      6:25.67   
  Erik Panzar  1996      1:04.83  2:18.11      8:43.78   
                     
Nkk Herrar [1993]  1993  Norrkpings Kappsimningsklubb            8:45.28   
  Oskar Renker  1996      1:02.02  2:10.39      2:10.39   
  David Magnusson  1995      1:02.75  2:12.28      4:22.67   
  David Josefsson  1997      1:02.62  2:12.19      6:34.86   
  Axel Podus  1997      1:02.29  2:10.42      8:45.28   
                     
Uddevalla Herrar Lag2  1996  Uddevalla Sim            9:04.58   
  Kalle Svensson  1997      1:02.34  2:07.31      2:07.31   
  Jesper Skoglund  1995      1:01.07  2:07.21      4:14.52   
  Navid Fageeh  1997      1:07.75  2:23.28      6:37.80   
  Viggo Koch  1997      1:08.54  2:26.78      9:04.58   
                     
Lass Herrar [1994]  1994  Linkpings Allmnna SS            9:10.59   
  Daniel Olsson  1996      1:00.65  2:11.30      2:11.30   
  Tom Andersson  1998      1:05.31  2:16.69      4:27.99   
  Gustav Henell  1999      1:09.65  2:26.53      6:54.52   
  Mattias Grynning  1999      1:04.50  2:16.07      9:10.59   
                     
10  Karlsko Sf Herrar  1994  Karlskoga Simfrening            9:28.10   
  Jonas Karlsson-Thell  1998      1:04.21  2:15.40      2:15.40   
  Axel Bjrstam  1997      1:10.75  2:32.89      4:48.29   
  Emil Haakonsen  1999      1:09.09  2:25.82      7:14.11   
  Drago Blagojevic  1995      1:03.67  2:13.99      9:28.10   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  11:42 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  11:44   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 25, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer Lag 1 [1999]  1999  Linkpings Allmnna SS            2:11.71   
  Emma Magnusson  1998      33.33        33.33   
  Alma Fransson  1999      36.09        1:09.42   
  Elise Gidlf  1999      33.31        1:42.73   
  Johanna Gunnarsson  1999      28.98        2:11.71   
                     
Nkk Damer [1999]  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:12.15   
  Sara Thunholm  1999      33.54        33.54   
  Sara Wallberg  1999      35.23        1:08.77   
  Jennifer Goding  1998      32.54        1:41.31   
  Tilde Malm  1999      30.84        2:12.15   
                     
Mass Tjejer 1  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            2:13.03   
  Gabriella Petersson  1998      33.16        33.16   
  Ann-Kristin Karlsson  1999      38.59        1:11.75   
  Alice Lindh  1999      31.79        1:43.54   
  Sophie Eliasson  1998      29.49        2:13.03   
                     
SK Strngn Damer [1999]  1999  SK Strngns Frisimmare            2:13.97   
  Lisa Eriksson  1998      33.11        33.11   
  Adina Nystrm  1999      40.21        1:13.32   
  Anna Eriksson  1999      29.94        1:43.26   
  Amanda Fors  1998      30.71        2:13.97   
                     
Sffle SS Damer [1998]  1998  Sffle Simsllskap            2:22.09   
  Maja Palmqvist  1998      35.28        35.28   
  Madeleine Wanna  1999      41.76        1:17.04   
  Elin Thrner  1998      33.08        1:50.12   
  Julia Mulikova  1998      31.97        2:22.09   
                     
Uddevalla Damer [1998]  1998  Uddevalla Sim            2:22.33   
  Kim Dao  1999      37.40        37.40   
  Gabriella Sanftleben  1999      39.52        1:16.92   
  Hilda Andersson  1999      32.99        1:49.91   
  Elin Gustafson  1999      32.42        2:22.33   
                     
sa Damer Lag 1  1998  rebro Simallians            2:26.17   
  Anncharlott Smedberg  1998      38.86        38.86   
  Isabelle Fredriksson  1999      37.49        1:16.35   
  Elin Larsson  1998      37.82        1:54.17   
  Amanda Gthlin  1998      32.00        2:26.17   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  15:02   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            27.80   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsllskap            28.09   
Emil Gustavsson  1995  Jnkpings Simsllskap            28.15   
Anton Arvidsson  1994  Kunglvs Simsllskap            28.21   
Isak Eliasson  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap            28.30   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linkpings Allmnna SS            28.39   
Gustaf Dahlman  1997  Vsters Simsllskap            28.47   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02            28.55   
Patrik Lfgren  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap            28.64   
10  Kevin Petersson  1994  Linkpings Allmnna SS            29.27   
11  Daniel Olsson  1996  Linkpings Allmnna SS            29.45   
12  Alexander Triantafillou  1997  Gteborg Sim            29.58   
13  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsllskap            29.84   
14  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg            29.89   
15  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            30.08   
16  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim            30.20   
17  Joachim Bratt  1995  Mlndals Allmnna Simsllskap            30.23   
18  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb            30.27   
19  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsllskap            30.56   
20  Max Galjaart  1994  Ludvika Simsllskap            30.63   
21  Anton Welliver  1995  Mlndals Allmnna Simsllskap            30.92   
22  Gunnar Granlund  1996  Vsters Simsllskap            31.12   
23  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim            31.18   
24  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            31.43   
25  Andr Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            31.52   
26  Muhamed Halilic  1997  Norrkpings Kappsimningsklubb            31.57   
27  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            31.59   
28  David Josefsson  1997  Norrkpings Kappsimningsklubb            31.73   
29  Gustav Olander  1994  Gteborg Sim            31.96   
30  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsllskap            32.15   
31  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            32.29   
32  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsllskap            32.31   
33  Johan Staflund  1997  Skvde Simsllskap            32.39   
34  Filip Alsterberg  1994  Gteborg Sim            32.58   
35  Erik Panzar  1996  Gteborg Sim            32.62   
36  Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simfrening            32.82   
37  Mikael Lagging  1995  Gteborg Sim            33.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  15:02 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  15:08   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsllskap            29.79  16-20 ldersgrupp Rekord 
Madelene Andersson  1995  Linkpings Allmnna SS            29.94   
Linna Bielicz  1994  Gteborg Sim            30.46   
Maria Galic  1995  Jnkpings Simsllskap            30.55   
Emelie Stenhammar  1993  Skvde Simsllskap            30.93   
Amanda Zetterstrm  1994  Simklubben S 02            30.95   
Victoria Johnsson  1994  Jnkpings Simsllskap            31.58   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kunglvs Simsllskap            31.77   
Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb            31.95   
10  Louise Nyhln  1993  Simklubben Elfsborg            32.46   
11  Caroline Adolfsson  1993  Skvde Simsllskap            32.58   
12  Anna Rosn  1994  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.67   
13  Olivia Sjblom  1997  Ludvika Simsllskap            32.79   
14  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            32.99   
15  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton            33.04   
16  My Janzn  1997  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.15   
17  Elin Berggren  1996  Vsters Simsllskap            33.19   
18  Amanda Janzon  1997  Gteborg Sim            33.42   
19  Daniela Kindstrand  1997  Linkpings Allmnna SS            33.49   
20  Irma Klipic  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb            33.64   
21  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb            33.66   
22  Elin Hkansson  1997  Karlskoga Simfrening            33.74   
23  Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kunglvs Simsllskap            33.85   
24  Christina Ekstedt  1996  Gteborg Sim            33.88   
25  Matilda Persson  1995  Wisby Simsllskap            33.96   
26  Elvira Hrndahl  1997  Kungsbacka Simsllskap            34.14   
27  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            34.21   
28  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsllskap            34.32   
29  Savannah strand  1996  Kunglvs Simsllskap            34.54   
30  Elvira Eklund Rambl  1997  Karlstads Simsllskap            34.66   
31  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsllskap            35.13   
32  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton            35.24   
33  Karin Melin  1994  Karlstads Simsllskap            35.77   
34  Ida Fahlborg  1996  Vsters Simsllskap            36.07   
35  Matilda Kewenter  1997  Gteborg Sim            36.20   
36  Frida Bladin  1993  Simklubben S 02            36.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  15:17   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            27.97   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            29.84   
Daniel Vlvik  1999  Karlstads Simsllskap            30.42   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton            30.98   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsllskap            31.24   
Karl Zimmerman  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.36   
Axel Widstrm  1998  Karlstads Simsllskap            31.73   
Alessandro Bonetti  1999  Vsters Simsllskap            31.95   
Sebastian Runqvist  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb            32.60   
10  Jonathan Ekelund  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.78   
11  Pr Brjeson  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.82   
12  Filip Bjrkholm  1998  Vsters Simsllskap            33.34   
13  Gustav Ejdersund  1998  Vsters Simsllskap            33.35   
14  Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb            33.38   
15  Jakob Henningsson  1999  Jnkpings Simsllskap            33.62   
16  Didrik Bergstrm  1998  Skuru Idrottsklubb            33.67   
17  Eric Bjrkner  1998  Gteborg Sim            33.75   
18  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsllskap            33.79   
19  Sherman Cheng  1999  Gteborg Sim            33.97   
20  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            34.32   
21  Tom Kristofferson  1998  Gteborg Sim            34.40   
22  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simfrening            34.46   
23  Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen            34.72   
24  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsllskap            34.79   
25  Harald Brobacke  1999  Vsters Simsllskap            35.17   
26  Emil Sderholm  1999  Ludvika Simsllskap            36.17   
26  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsllskap            36.17   
28  Alexander Granberg  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb            36.18   
28  Gustav Henell  1999  Linkpings Allmnna SS            36.18   
30  Oliver Bodin  1999  Jnkpings Simsllskap            36.81   
31  Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen            37.07   
32  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            37.24   
33  Nils Knig  1998  rebro Simallians            37.61   
34  Philip Borgstrm Bishop  1999  Gteborg Sim            37.63   
35  Erik Bjrterot  1998  Jnkpings Simsllskap            37.70   
36  Anton Johansson  1999  Vsters Simsllskap            37.72   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  15:22   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 29, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Gteborg Sim            31.99   
Mathilda Janzon  1998  Gteborg Sim            32.72   
Lisa Eriksson  1998  SK Strngns Frisimmare            32.77   
Gabriella Petersson  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.83   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            33.02   
Linna Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            33.14   
Sara Thunholm  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb            33.50   
Emma Magnusson  1998  Linkpings Allmnna SS            33.94   
Johanna Gunnarsson  1999  Linkpings Allmnna SS            34.20   
10  Alice Lindh  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.32   
11  Anna Miram  1999  Ludvika Simsllskap            34.49   
12  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsllskap            34.62   
13  Andra Persson  1999  Vsters Simsllskap            35.43   
14  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simfrening            35.48   
15  Maja Palmqvist  1998  Sffle Simsllskap            35.69   
16  Isabelle Fredriksson  1999  rebro Simallians            35.84   
17  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsllskap            35.88   
18  Lise berg  1998  Skuru Idrottsklubb            36.11   
19  Fanny Johansson  1999  sundens Simsllskap            36.18   
20  Rebecka sth  1999  Ludvika Simsllskap            36.26   
21  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsllskap            36.30   
22  Beatrice Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS            36.40   
23  Alice Mllern  1998  Jnkpings Simsllskap            36.59   
24  Julia Mulikova  1998  Sffle Simsllskap            36.83   
25  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsllskap            36.95   
26  Jennifer Goding  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            37.11   
27  Kim Dao  1999  Uddevalla Sim            37.20   
28  Amanda Fors  1998  SK Strngns Frisimmare            37.23   
29  Erika Rnnbck  1998  Linkpings Allmnna SS            37.24   
30  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            37.35   
31  Tilde Malm  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb            37.64   
32  Linna Ivansson  1998  Kungsbacka Simsllskap            37.88   
33  Linnea Schn  1998  Kunglvs Simsllskap            38.55   
34  Andrea Vestgrd  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            38.65   
35  Madeleine Wanna  1999  Sffle Simsllskap            38.80   
36  Anncharlott Smedberg  1998  rebro Simallians            39.03   
37  Amanda Gthlin  1998  rebro Simallians            39.10   
38  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsllskap            39.14   
39  Adina Nystrm  1999  SK Strngns Frisimmare            41.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  15:22 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  15:41   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 30, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:03.56  2:12.96  3:28.88    4:31.28  16-20 ldersgrupp Rekord 
Daniel Forndal  1997  Jnkpings Simsllskap    1:04.88  2:15.25  3:34.56    4:36.99   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:04.65  2:16.56  3:37.49    4:38.38   
Isak Eliasson  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:02.65  2:17.15  3:40.31    4:45.49   
Max stberg  1996  Vsters Simsllskap    1:06.86  2:21.69  3:43.55    4:47.15   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsllskap    1:05.45  2:20.27  3:42.49    4:49.55   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:08.10  2:22.88  3:46.83    4:50.96   
David Larsson  1996  Jnkpings Simsllskap    1:06.69  2:22.00  3:45.47    4:52.42   
Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    1:07.75  2:24.48  3:48.41    4:54.00   
10  Ludvig Hazard  1995  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:06.98  2:23.81  3:46.21    4:55.40   
11  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsllskap    1:08.87  2:26.84  3:50.25    4:58.52   
12  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    1:15.48  2:31.70  3:52.29    5:00.10   
13  Marcus Aurn  1994  Simklubben Ena    1:06.89  2:23.76  3:51.04    5:00.28   
14  Joachim Bratt  1995  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:08.13  2:27.40  3:52.81    5:02.57   
15  Oskar Persson  1995  Wisby Simsllskap    1:06.83  2:26.62  3:55.61    5:03.17   
16  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    1:09.24  2:25.75  3:55.33    5:05.40   
17  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    1:10.30  2:32.01  3:55.84    5:07.54   
18  Oskar Renker  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb    1:09.51  2:27.88  3:55.57    5:08.87   
19  Hannes Hjrne  1997  Skuru Idrottsklubb    1:14.99  2:35.94  4:02.28    5:13.93   
20  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:14.87  2:38.82  4:05.56    5:14.85   
21  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsllskap    1:09.48  2:32.55  4:02.74    5:14.96   
Anton Karlsson  1997  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  15:41 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  15:54   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 31, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Clara Wiman  1996  Vsters Simsllskap    1:50.00  3:12.11  4:31.90    5:05.75   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:10.69  2:28.76  4:00.60    5:12.27   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jnkpings Simsllskap    1:51.24  3:17.56  4:38.10    5:13.37   
Emma Westman  1993  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:56.80  3:19.88  4:39.11    5:13.42   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:53.23  3:18.97  4:40.31    5:14.78   
Emelia Karlsson  1997  Jnkpings Simsllskap    1:50.13  3:15.81  4:39.88    5:15.82   
Sofia Henell  1997  Linkpings Allmnna SS    1:55.62  3:21.29  4:43.54    5:19.18   
Matilda Persson  1995  Wisby Simsllskap    1:56.50  3:23.24  4:47.45    5:25.69   
Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim    1:16.65  2:44.63  4:17.11    5:30.11   
10  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsllskap    1:16.07  2:39.61  4:17.59    5:32.19   
11  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    2:00.27  3:30.00  4:56.05    5:33.37   
12  Erika Settland  1996  Linkpings Allmnna SS    1:14.68  2:45.29  4:20.59    5:41.84   
13  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    1:17.12  2:47.92  4:31.13    5:54.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  16:02   
  Arrangr  SK Elfsborg         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Rydberg  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    27.70  58.42  1:29.54    2:00.85   
Matthias Sandstrm-Karlsson  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    27.64  58.82  1:32.03    2:05.22   
Tor Leander  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.30  1:01.18  1:34.29    2:05.63   
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap    28.89  1:01.71  1:35.73    2:08.95   
Jesper Bhn  1998  Simklubben S 02    30.16  1:02.83  1:36.56    2:09.96   
Albin Lvgren  1999  Skvde Simsllskap    29.92  1:02.77  1:36.40    2:10.41   
Calle Lindroth  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    29.01  1:02.01  1:36.40    2:10.76   
Tom Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS    30.92  1:04.80  1:39.55    2:14.09   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simfrening    29.31  1:03.11  1:38.76    2:14.45   
10  Oscar Brohammer  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.34  1:04.69  1:40.28    2:14.92   
11  Gustav Palmr  1998  Mariestads Simsllskap    30.60  1:04.93  1:40.56    2:15.32   
12  Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS    31.07  1:05.36  1:40.92    2:15.67   
13  Alessandro Bonetti  1999  Vsters Simsllskap    31.26  1:06.20  1:41.95    2:15.71   
14