Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÃ…M-K)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 16.30
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 599 | 1:10.64 | 2:29.25 | 3:56.99 | 5:09.67 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 593 | 1:13.64 | 2:31.80 | 4:02.13 | 5:10.68 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Johanne Carr | 1999 | 579 | 1:13.20 | 2:32.48 | 4:01.68 | 5:13.15 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma la Cour | 1999 | 568 | 1:12.28 | 2:35.35 | 4:04.03 | 5:15.22 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 564 | 1:08.12 | 2:28.60 | 4:01.31 | 5:15.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sofie Rasmussen | 1999 | 533 | 1:11.67 | 2:31.61 | 4:04.15 | 5:22.03 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Christina F. Eriksen | 1999 | 522 | 1:13.31 | 2:35.30 | 4:11.85 | 5:24.27 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 520 | 1:14.37 | 2:38.22 | 4:08.92 | 5:24.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Merete Toft Jensen | 1999 | 515 | 1:12.90 | 2:36.85 | 4:11.19 | 5:25.58 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Josefine Pedersen | 1999 | 509 | 1:19.80 | 2:47.33 | 4:09.62 | 5:27.00 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Vera Staun Hansen | 1999 | 507 | 1:14.26 | 2:38.30 | 4:12.74 | 5:27.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karoline Lehmann | 1999 | 483 | 1:18.56 | 2:43.30 | 4:15.70 | 5:32.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martha Andersen | 1999 | 480 | 1:20.77 | 2:43.41 | 4:20.98 | 5:33.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 480 | 1:15.45 | 2:46.24 | 4:18.73 | 5:33.39 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Emma Sand Majlund | 1999 | 476 | 1:21.15 | 2:46.00 | 4:18.96 | 5:34.21 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Gunni | 1999 | 475 | 1:21.75 | 2:46.96 | 4:16.14 | 5:34.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Laura Christensen | 1999 | 475 | 1:19.47 | 2:46.72 | 4:21.60 | 5:34.62 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Johanne Laursen | 1999 | 467 | 1:23.66 | 2:53.56 | 4:22.02 | 5:36.43 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 467 | 1:17.35 | 2:46.62 | 4:19.76 | 5:36.45 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 465 | 1:19.78 | 2:42.35 | 4:18.80 | 5:36.94 | |||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Nanna Sonne | 1999 | 462 | 1:13.90 | 2:35.41 | 4:21.53 | 5:37.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Nicoline Christensen | 1999 | 459 | 1:17.20 | 2:44.63 | 4:20.01 | 5:38.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Hannah Pilgaard | 1999 | 441 | 1:16.23 | 2:44.28 | 4:24.77 | 5:42.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 440 | 1:28.13 | 2:48.31 | 4:26.20 | 5:43.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Marie Eske | 1999 | 438 | 1:21.23 | 2:51.75 | 4:24.75 | 5:43.63 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Delphine Møller | 1999 | 409 | 1:19.35 | 2:48.88 | 4:32.82 | 5:51.65 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 407 | 1:28.51 | 2:52.31 | 4:33.54 | 5:52.27 | |||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 354 | 1:27.91 | 2:58.24 | 4:46.15 | 6:08.92 | |||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 582 | 1:10.24 | 2:30.04 | 4:00.10 | 5:12.67 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 558 | 1:16.58 | 2:34.69 | 4:05.86 | 5:17.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | 537 | 1:11.72 | 2:31.49 | 4:07.10 | 5:21.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 527 | 1:11.55 | 2:35.12 | 4:07.93 | 5:23.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 506 | 1:20.13 | 2:41.32 | 4:12.26 | 5:27.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Melanie Degner | 2000 | 502 | 1:19.01 | 2:46.08 | 4:12.68 | 5:28.56 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 498 | 1:17.91 | 2:43.42 | 4:13.03 | 5:29.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julia Jønsson | 2000 | 494 | 1:13.76 | 2:36.04 | 4:08.41 | 5:30.15 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 478 | 1:13.23 | 2:40.06 | 4:20.19 | 5:33.88 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 453 | 1:19.30 | 2:46.82 | 4:20.58 | 5:39.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicole Bennetsen | 2000 | 447 | 1:22.82 | 2:48.87 | 4:22.15 | 5:41.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Smilla Lyhne | 2000 | 442 | 1:19.71 | 2:47.38 | 4:26.01 | 5:42.56 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 441 | 1:20.45 | 2:47.09 | 4:27.68 | 5:42.93 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 437 | 1:19.99 | 2:46.63 | 4:27.39 | 5:43.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Samuel | 2000 | 433 | 1:16.93 | 2:43.29 | 4:25.17 | 5:44.95 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | My Weitling | 2000 | 422 | 1:21.39 | 2:48.82 | 4:28.63 | 5:47.91 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
17 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 419 | 1:25.61 | 2:54.98 | 4:34.39 | 5:48.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 417 | 1:23.36 | 2:50.62 | 4:29.03 | 5:49.33 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 409 | 1:23.39 | 2:50.76 | 4:30.73 | 5:51.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 407 | 1:22.27 | 2:52.56 | 4:31.77 | 5:52.30 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Freja A. Skov | 2000 | 397 | 1:25.59 | 2:55.38 | 4:35.98 | 5:55.29 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 396 | 1:25.63 | 2:58.29 | 4:36.69 | 5:55.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 383 | 1:26.83 | 2:56.28 | 4:39.49 | 5:59.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 361 | 1:29.01 | 2:57.63 | 4:42.76 | 6:06.46 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christina Christensen | 2000 | 356 | 1:29.75 | 3:04.84 | 4:44.83 | 6:08.42 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 345 | 1:24.05 | 3:00.50 | 4:48.57 | 6:12.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Emma A Andersen | 2000 | DSQ | 1h.v.afsl.bryst | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | DSQ | Ej fort bev 175m ryg | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Natasja Kepp | 2000 | DSQ | ej.samt.berør250m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:18 |