Tulokset DM for hold - 2. division
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 2. Division | Udskriftsdato | 07 april 2013 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 april 2013 |
Løb 40, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: PSV Eindhoven Eiffel (1900) 3:28.22 2008-12-09 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:31.97 2010-12-18 |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 3:42.40 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:51.31 2009-04-18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte Piger | 0 | 614 | 4:04.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Lise Norgil Damgaard | 1997 | 29.72 | 1:01.69 | 1:01.69 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 28.91 | 1:00.97 | 2:02.66 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 29.71 | 1:01.49 | 3:04.15 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 28.83 | 1:00.78 | 4:04.93 | ||||||
2 | Stv Damer 96 | 1996 | 608 | 4:05.76 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 29.59 | 1:01.63 | 1:01.63 | ||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 29.02 | 1:00.37 | 2:02.00 | ||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 29.80 | 1:02.76 | 3:04.76 | ||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 29.61 | 1:01.00 | 4:05.76 | ||||||
3 | Hsc Damer | 0 | 594 | 4:07.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Helle Dohn | 1998 | 29.46 | 1:02.03 | 1:02.03 | ||||||
Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 29.54 | 1:01.77 | 2:03.80 | ||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 30.71 | 1:03.16 | 3:06.96 | ||||||
Katja Holm | 1994 | 28.76 | 1:00.63 | 4:07.59 | ||||||
4 | Hvidovre Damer | 0 | 575 | 4:10.39 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Clara Lindecrona | 1993 | 29.94 | 1:03.48 | 1:03.48 | ||||||
Elina Lynge Wagner | 1996 | 28.01 | 1:00.24 | 2:03.72 | ||||||
Frederikke Dons | 1998 | 29.19 | 1:02.21 | 3:05.93 | ||||||
Trine Meier | 1995 | 30.62 | 1:04.46 | 4:10.39 | ||||||
5 | Sto Damer | 0 | 570 | 4:11.07 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Ditte Elschner Kristensen | 1995 | 30.35 | 1:02.69 | 1:02.69 | ||||||
Hanne Welinder | 1995 | 30.44 | 1:04.17 | 2:06.86 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 31.20 | 1:04.65 | 3:11.51 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 28.55 | 59.56 | 4:11.07 | ||||||
6 | Vat-Cph Piger | 0 | 534 | 4:16.65 | ||||||
Vat 2 - 2. Div 2013 | ||||||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 31.75 | 1:05.57 | 1:05.57 | ||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 31.16 | 1:05.73 | 2:11.30 | ||||||
Julia Lisakowski | 1994 | 30.05 | 1:02.03 | 3:13.33 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 30.39 | 1:03.32 | 4:16.65 | ||||||
7 | Usg Damer | 0 | 527 | 4:17.72 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Mette Friis-Olsen | 1985 | 30.02 | 1:02.58 | 1:02.58 | ||||||
Henriette S. Frederiksen | 1985 | 30.94 | 1:05.28 | 2:07.86 | ||||||
Louise Buhl Borg | 1987 | 31.67 | 1:06.42 | 3:14.28 | ||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 30.51 | 1:03.44 | 4:17.72 | ||||||
8 | Søllerød Damer | 0 | 507 | 4:21.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Laura Arberg | 1995 | 30.50 | 1:03.03 | 1:03.03 | ||||||
Louise Koch Rasmussen | 1987 | 30.82 | 1:04.33 | 2:07.36 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 31.29 | 1:06.12 | 3:13.48 | ||||||
Ane Andersen | 1990 | 32.14 | 1:07.57 | 4:21.05 | ||||||
9 | Vest Brøndby Piger | 0 | 483 | 4:25.35 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 30.15 | 1:03.10 | 1:03.10 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.38 | 1:08.00 | 2:11.10 | ||||||
Klara Strand Olesen | 1995 | 31.86 | 1:06.35 | 3:17.45 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 33.67 | 1:07.90 | 4:25.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 07 april 2013 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:56 |