Resultater for Speedo Lyngby Open - Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | 810 | 28.80 | 57.34 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
2 | Maria Madsen | 1995 | 683 | 29.19 | 1:00.67 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Maja Nielsen | 1996 | 681 | 29.80 | 1:00.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Ida Lindborg | 1994 | 677 | 29.29 | 1:00.85 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 673 | 29.47 | 1:00.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 651 | 30.13 | 1:01.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Lunau | 1995 | 634 | 30.09 | 1:02.21 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Linnéa Olsson | 1994 | 626 | 30.53 | 1:02.48 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 613 | 29.97 | 1:02.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 611 | 31.36 | 1:02.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Malena Martens | 1994 | 602 | 30.16 | 1:03.29 | |||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
12 | Andrea Gustafsson | 1996 | 601 | 30.76 | 1:03.33 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Annelouise Dolleris | 1995 | 595 | 30.60 | 1:03.55 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ditte Johansen | 1994 | 594 | 31.03 | 1:03.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Holten | 1995 | 586 | 30.66 | 1:03.86 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 580 | 31.10 | 1:04.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marianne Duijm | 1993 | 576 | 30.87 | 1:04.21 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 573 | 31.10 | 1:04.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke Elkjær | 1996 | 572 | 31.08 | 1:04.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lise L. Nielsen | 1996 | 571 | 31.21 | 1:04.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 542 | 31.47 | 1:05.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 536 | 31.30 | 1:05.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 528 | 31.77 | 1:06.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anna Puggaard | 1996 | 511 | 31.89 | 1:06.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Sandra Semberlund | 1994 | 508 | 31.88 | 1:06.97 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Clara Lindecrona | 1993 | 504 | 31.66 | 1:07.15 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Trine Meier | 1995 | 486 | 32.73 | 1:07.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Helena Holm Iversen | 1995 | 442 | 33.68 | 1:10.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Louise G. Riget | 1995 | 442 | 33.39 | 1:10.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Carina Christiansen | 1995 | 417 | 33.29 | 1:11.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 388 | 34.91 | 1:13.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Marit Hystad | 1996 | 369 | 34.88 | 1:14.48 | |||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
33 | Anna Okkels | 1996 | 356 | 36.03 | 1:15.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 689 | 29.45 | 1:00.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Marre Zandringa | 1997 | 649 | 30.27 | 1:01.72 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | 628 | 30.26 | 1:02.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 627 | 30.65 | 1:02.45 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 595 | 30.85 | 1:03.52 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Lisa Steen Duus | 1997 | 595 | 31.06 | 1:03.52 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 593 | 30.76 | 1:03.62 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 581 | 30.63 | 1:04.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kirstine Andersen | 1997 | 571 | 31.00 | 1:04.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 570 | 30.74 | 1:04.46 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Amalie Mortensen | 1998 | 566 | 31.23 | 1:04.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Nanna Drewsen | 1998 | 560 | 31.20 | 1:04.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 559 | 31.23 | 1:04.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Petersen | 1998 | 555 | 30.82 | 1:05.01 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 552 | 31.15 | 1:05.14 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Natascha Zender | 1997 | 549 | 31.57 | 1:05.27 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rikke Munkholm | 1998 | 545 | 31.66 | 1:05.44 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Frederikke Dons | 1998 | 543 | 31.65 | 1:05.49 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 540 | 31.66 | 1:05.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Sif Vange | 1997 | 532 | 32.08 | 1:05.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Freja Andersen | 1998 | 519 | 31.89 | 1:06.50 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 510 | 32.07 | 1:06.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Hanna Liljegren | 1998 | 508 | 33.14 | 1:06.96 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Felicia Sandström | 1997 | 506 | 31.50 | 1:07.05 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
25 | Annika Lundh | 1997 | 499 | 32.84 | 1:07.36 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
25 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 499 | 32.45 | 1:07.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Cecilia Laursen | 1997 | 498 | 32.69 | 1:07.44 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
28 | Marie Skov Andersen | 1998 | 492 | 32.15 | 1:07.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 491 | 32.19 | 1:07.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Agnes Marie Frey | 1997 | 480 | 32.43 | 1:08.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Karoline Bødker | 1997 | 480 | 32.28 | 1:08.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 478 | 32.58 | 1:08.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Cecilie Christensen | 1997 | 477 | 32.74 | 1:08.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Lærke Viereck | 1997 | 475 | 32.75 | 1:08.51 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Laura K. Westergaard | 1997 | 472 | 32.75 | 1:08.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Julie Rath | 1998 | 472 | 32.56 | 1:08.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Caroline Beck | 1998 | 468 | 33.36 | 1:08.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Vilma Nilsson | 1998 | 468 | 32.66 | 1:08.85 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
39 | Thea Lund Petersen | 1998 | 467 | 33.28 | 1:08.86 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Ida Kristensen | 1998 | 466 | 33.03 | 1:08.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Sofie Boel Torp | 1997 | 465 | 32.68 | 1:08.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
42 | Helene Vistisen | 1997 | 465 | 32.66 | 1:08.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
43 | Tanja Lylloff | 1998 | 465 | 33.40 | 1:08.99 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
44 | Amanda Werthén | 1997 | 443 | 33.66 | 1:10.08 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
45 | Mathilda Edlund | 1998 | 430 | 33.27 | 1:10.79 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
46 | Julie Jonasson | 1998 | 428 | 34.10 | 1:10.89 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
47 | Silke Meyer | 1998 | 416 | 34.66 | 1:11.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Emilie Hørlykke | 1998 | 414 | 34.28 | 1:11.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
49 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | 410 | 35.45 | 1:11.96 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
50 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 403 | 35.39 | 1:12.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
51 | Eloïse Ryon | 1997 | 390 | 34.49 | 1:13.12 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
52 | Laura Hartz | 1998 | 389 | 35.44 | 1:13.21 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
53 | Laura Buchwald | 1998 | 388 | 35.93 | 1:13.30 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
54 | Pernille Jensen | 1998 | 387 | 35.65 | 1:13.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
55 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 374 | 35.36 | 1:14.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Nathalie Lind | 1998 | 354 | 35.64 | 1:15.53 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
57 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 338 | 36.62 | 1:16.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
58 | Amalie Lange | 1998 | 330 | 36.81 | 1:17.32 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
59 | Ellen S. F. Jørgensen | 1997 | 310 | 37.47 | 1:18.99 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
60 | Freja Loop | 1997 | 303 | 37.31 | 1:19.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Signe Bjerre | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |