Results for DGI Landsmesterskab 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2013 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 5, 4X100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyllands Madammer | 1997 | DGI Nordjylland | 4:54.93 | ||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 33.30 | 1:08.95 | 1:08.95 | ||||||
Martha Moeslund | 1998 | 43.80 | 1:33.07 | 2:42.02 | ||||||
Sara Stecher | 1997 | 32.67 | 1:11.00 | 3:53.02 | ||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 29.51 | 1:01.91 | 4:54.93 | ||||||
2 | Sønderjylland 1 Gr6 Piger | 1997 | Dgi Sønderjylland | 5:09.40 | ||||||
Line Møller Bossen | 1998 | 41.80 | 1:25.16 | 1:25.16 | ||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 37.00 | 1:19.26 | 2:44.42 | ||||||
Sofie Jespersen | 1997 | 34.20 | 1:14.77 | 3:59.19 | ||||||
Litten Fleggaard | 1997 | 32.13 | 1:10.21 | 5:09.40 | ||||||
3 | Piger 1 Sydøst Gr. 6 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 5:15.64 | ||||||
Laura Koch Sørensen | 1997 | 37.87 | 1:17.15 | 1:17.15 | ||||||
Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 39.86 | 1:25.89 | 2:43.04 | ||||||
Caroline Kjeldsen | 1997 | 37.51 | 1:24.55 | 4:07.59 | ||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 32.47 | 1:08.05 | 5:15.64 | ||||||
4 | Sønderjylland 2 Gr6 Piger | 1997 | Dgi Sønderjylland | 5:22.16 | ||||||
Camilla Linne | 1997 | 37.34 | 1:16.89 | 1:16.89 | ||||||
Luna Rahr Futtrup | 1997 | 45.16 | 1:35.55 | 2:52.44 | ||||||
Signe Terp | 1998 | 37.29 | 1:21.63 | 4:14.07 | ||||||
Lis N. Duc | 1997 | 31.73 | 1:08.09 | 5:22.16 | ||||||
5 | Nordjyllands Hottentotter | 1997 | DGI Nordjylland | 5:32.35 | ||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 39.64 | 1:22.09 | 1:22.09 | ||||||
Kathrine Aastrup | 1997 | 42.96 | 1:31.62 | 2:53.71 | ||||||
Louise Warming | 1997 | 39.32 | 1:26.74 | 4:20.45 | ||||||
Isabella Pedersen | 1998 | 34.22 | 1:11.90 | 5:32.35 | ||||||
6 | Østjylland Gr.6 - Piger1 | 1998 | DGI Østjylland | 5:45.43 | ||||||
Elisabeth Katballe | 1997 | 40.34 | 1:22.73 | 1:22.73 | ||||||
Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | 46.33 | 1:40.26 | 3:02.99 | ||||||
Kristina Lund Pedersen | 1997 | 40.13 | 1:27.52 | 4:30.51 | ||||||
Cecilie Bak | 1997 | 35.33 | 1:14.92 | 5:45.43 | ||||||
7 | Fynske Piger Gr. 6 H 1 | 1997 | DGI Fyn | 5:58.14 | ||||||
Sofie Svaneborg | 1998 | 45.10 | 1:31.72 | 1:31.72 | ||||||
Marlene Hansen | 1997 | 50.61 | 1:49.36 | 3:21.08 | ||||||
Julie Martinussen | 1997 | 38.31 | 1:23.44 | 4:44.52 | ||||||
Sif Flor | 1997 | 35.36 | 1:13.62 | 5:58.14 | ||||||
8 | Østjylland Gr.6 - Piger2 | 1998 | DGI Østjylland | 6:09.74 | ||||||
Trine Smith Helles | 1998 | 42.32 | 1:25.57 | 1:25.57 | ||||||
Kristine S. Pedersen | 1998 | 46.01 | 1:41.51 | 3:07.08 | ||||||
Klara Jensen | 1998 | 47.85 | 1:43.71 | 4:50.79 | ||||||
Stina Særkjær | 1998 | 37.49 | 1:18.95 | 6:09.74 | ||||||
9 | Piger 2 Sydøst Gr. 6 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 6:10.75 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 43.04 | 1:29.92 | 1:29.92 | ||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 43.29 | 1:31.29 | 3:01.21 | ||||||
Sarah Hygum Jensen | 1998 | 51.29 | 1:55.54 | 4:56.75 | ||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 35.14 | 1:14.00 | 6:10.75 | ||||||
- | 6 Hg Gruppe | 1997 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Cecilie Nielsen | 1998 | 36.59 | 1:16.47 | 1:16.47 | ||||||
Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | 42.87 | 2:48.20 | |||||||
Signe Juhl Dynesen | 1997 | 4:13.75 | ||||||||
- | Dgi Sydvest Gr. 6 | 1998 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | St.kbh Piger de Hurtigere | 1997 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ei synkron bentag | |||||
Dina Ingemann | 1997 | 47.15 | 1:36.71 | 1:36.71 | ||||||
Cecilie Mortensen | 1998 | 3:12.42 | ||||||||
Løb 5, 4X100m Medley Damer, Finaler 17 - 24 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sønderjylland Gr5 Piger | 1989 | Dgi Sønderjylland | 5:03.22 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 35.90 | 1:13.06 | 1:13.06 | ||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 38.95 | 1:21.14 | 2:34.20 | ||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 37.13 | 1:22.82 | 3:57.02 | ||||||
Jasmin Fasel | 1996 | 31.98 | 1:06.20 | 5:03.22 | ||||||
2 | Nordjyllands Wondergirlz | 1989 | DGI Nordjylland | 5:20.30 | ||||||
Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 38.11 | 1:19.41 | 1:19.41 | ||||||
Anne T. Nielsen | 1996 | 43.93 | 1:35.32 | 2:54.73 | ||||||
Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 36.67 | 1:20.19 | 4:14.92 | ||||||
Charlotte Jensen | 1994 | 31.07 | 1:05.38 | 5:20.30 | ||||||
3 | Dgi Midt 3 | 1993 | DGI Midtjylland | 5:26.15 | ||||||
Jeanette Kjær | 1993 | 39.67 | 1:20.14 | 1:20.14 | ||||||
Amalie Mejer | 1998 | 44.66 | 1:33.64 | 2:53.78 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 35.67 | 1:19.14 | 4:12.92 | ||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 35.34 | 1:13.23 | 5:26.15 | ||||||
4 | 3 Shs Piger | 1994 | DGI Storstrømmen | 5:30.37 | ||||||
Tanja H. Nielsen | 1996 | 40.21 | 1:23.91 | 1:23.91 | ||||||
Fie Bagge Mogensen | 1995 | 41.10 | 1:28.24 | 2:52.15 | ||||||
Simone Andersen | 1994 | 38.70 | 1:24.12 | 4:16.27 | ||||||
Emilie Larsen | 1994 | 35.66 | 1:14.10 | 5:30.37 | ||||||
5 | Piger 1 Sydøst Gr. 5 | 1993 | DGI Sydøstjylland | 5:33.76 | ||||||
Anette Damsgaard | 1996 | 41.86 | 1:25.13 | 1:25.13 | ||||||
Johanne Krogh Lund | 1995 | 42.54 | 1:32.47 | 2:57.60 | ||||||
Karen Krogh Lund | 1996 | 37.92 | 1:26.17 | 4:23.77 | ||||||
Naja Skaarup Jensen | 1996 | 32.86 | 1:09.99 | 5:33.76 | ||||||
6 | Fynske Piger Gr. 5 | 1989 | DGI Fyn | 5:37.93 | ||||||
Lise Meng | 1994 | 36.23 | 1:15.08 | 1:15.08 | ||||||
Mathilde Odgaard | 1996 | 47.88 | 1:42.80 | 2:57.88 | ||||||
Shiva Leisner | 1995 | 39.36 | 1:26.12 | 4:24.00 | ||||||
Caroline Odgaard | 1996 | 34.98 | 1:13.93 | 5:37.93 | ||||||
7 | Dgi Sydvest Gr. 5 | 1996 | DGI Sydvest | 5:38.52 | ||||||
Cecilie Kjærgaard | 1996 | 35.07 | 1:13.36 | 1:13.36 | ||||||
Katrine Skov Dam | 1995 | 44.15 | 1:34.03 | 2:47.39 | ||||||
Katrine Christensen | 1996 | 43.15 | 1:38.68 | 4:26.07 | ||||||
Louise B. Larsen | 1996 | 34.30 | 1:12.45 | 5:38.52 | ||||||
8 | Østjylland Gr.5 - Piger1 | 1996 | DGI Østjylland | 5:49.94 | ||||||
Elena Furman | 1994 | 43.32 | 1:30.68 | 1:30.68 | ||||||
Mona Gyldenvang | 1995 | 41.88 | 1:31.73 | 3:02.41 | ||||||
Charlotte Elgaard | 1991 | 41.25 | 1:33.64 | 4:36.05 | ||||||
Maria Ravnebæk | 1995 | 34.71 | 1:13.89 | 5:49.94 | ||||||
9 | Nordjyllands Seje Sild | 1989 | DGI Nordjylland | 5:55.59 | ||||||
Malene Thirup Møller | 1994 | 1:27.80 | 2:11.37 | 2:11.37 | ||||||
Amalie Krøier Sørensen | 1996 | 51.16 | 1:34.99 | 3:46.36 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 52.81 | 1:29.09 | 5:15.45 | ||||||
Freja Gertz | 1996 | 40.14 | 40.14 | 5:55.59 | ||||||
10 | Østjylland Gr.5 - Piger2 | 1996 | DGI Østjylland | 6:24.73 | ||||||
Anna Svit Pedersen | 1996 | 48.61 | 1:39.21 | 1:39.21 | ||||||
Vibeke Mikkelsen | 1996 | 45.42 | 1:42.68 | 3:21.89 | ||||||
Natasja Furman | 1996 | 45.42 | 1:38.91 | 5:00.80 | ||||||
Amanda Sejersen | 1996 | 38.60 | 1:23.93 | 6:24.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 10:30 |