Tulokset Team Sportia & TYR Swim /UGP2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
10-13
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Team Sportia Swim & TYR/ UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
10:22 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias Åberg |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.65 |
1:23.54 |
2:09.27 |
|
2:54.68 |
|
2 |
Daniel Någård |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.62 |
1:30.93 |
2:20.03 |
|
3:07.07 |
|
3 |
Elias Hyvönen |
2000 |
Alingsås SLS |
|
42.95 |
1:30.23 |
2:17.87 |
|
3:07.44 |
|
4 |
Erik Storberg |
2000 |
Falkenberg Simklubb |
|
45.38 |
1:38.23 |
2:30.41 |
|
3:19.43 |
|
5 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
43.79 |
1:35.73 |
2:29.74 |
|
3:20.77 |
|
6 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
44.34 |
1:34.78 |
2:28.02 |
|
3:21.99 |
|
7 |
Samuel Alaei |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
43.61 |
1:34.84 |
2:30.11 |
|
3:23.64 |
|
8 |
Emil Tiger |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.10 |
1:38.29 |
2:33.33 |
|
3:28.57 |
|
9 |
Jesper Simonsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
47.04 |
1:41.35 |
2:35.29 |
|
3:28.94 |
|
10 |
David Selin |
2001 |
Göteborg Sim |
|
46.41 |
1:40.54 |
2:36.11 |
|
3:31.09 |
|
11 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
Varberg Sim |
|
47.48 |
1:41.98 |
2:38.29 |
|
3:31.63 |
|
12 |
Eric Jigrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
48.22 |
1:43.15 |
2:40.21 |
|
3:36.61 |
|
13 |
Edwin Larsson |
2001 |
Simklubben Vänersborg |
|
51.44 |
1:48.24 |
2:47.15 |
|
3:40.28 |
|
14 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
48.64 |
1:47.21 |
2:45.18 |
|
3:41.15 |
|
15 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
49.33 |
1:46.84 |
2:46.71 |
|
3:41.69 |
|
16 |
Hampus Johannesson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
50.45 |
1:48.92 |
2:45.97 |
|
3:44.31 |
|
17 |
Simon Johansson |
2002 |
Kungälvs Simsällskap |
|
53.40 |
1:50.88 |
2:47.98 |
|
3:44.77 |
|
18 |
Noah Gustafsson |
2000 |
Kungälvs Simsällskap |
|
52.22 |
1:51.44 |
2:52.80 |
|
3:50.47 |
|
19 |
Sebastian Brulls |
2001 |
Kungälvs Simsällskap |
|
51.23 |
1:51.75 |
2:53.75 |
|
3:56.93 |
|
20 |
Filip Brink |
2001 |
Varberg Sim |
|
56.40 |
1:57.35 |
3:00.00 |
|
4:00.81 |
|
21 |
Albin Eriksson |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:00.18 |
2:08.25 |
3:20.28 |
|
4:30.81 |
|
- |
Albin Edvardsson |
2000 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Dahlgren |
1999 |
Varberg Sim |
|
36.90 |
1:17.44 |
1:59.30 |
|
2:40.64 |
|
2 |
Marco Häyhänen |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.63 |
1:18.67 |
2:02.22 |
|
2:45.26 |
|
3 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.10 |
1:23.38 |
2:06.72 |
|
2:49.63 |
|
4 |
Oskar Örne |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
39.70 |
1:23.79 |
2:07.96 |
|
2:53.57 |
|
5 |
Andreas Hovland Nordang |
1999 |
Asker Svømmeklubb |
|
39.21 |
1:24.29 |
2:10.94 |
|
2:56.55 |
|
6 |
Erik Brink |
1999 |
Varberg Sim |
|
40.70 |
1:30.50 |
2:18.62 |
|
3:07.52 |
|
7 |
Lukas Fu |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.69 |
1:30.94 |
2:20.62 |
|
3:10.24 |
|
8 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
45.35 |
1:36.85 |
2:28.58 |
|
3:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Andersson |
1995 |
Uddevalla Sim |
|
33.21 |
1:11.00 |
1:50.51 |
|
2:30.62 |
|
2 |
Henrik Hellerud |
1997 |
Asker Svømmeklubb |
|
34.80 |
1:13.97 |
1:54.90 |
|
2:36.46 |
|
3 |
Kalle Svensson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
34.81 |
1:14.39 |
1:57.55 |
|
2:41.55 |
|
4 |
Johan Staflund |
1997 |
Skövde Simsällskap |
|
37.52 |
1:19.77 |
2:03.09 |
|
2:44.83 |
|
5 |
Navid Fageeh |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
36.70 |
1:19.99 |
2:03.04 |
|
2:47.03 |
|
6 |
Viggo Koch |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
38.96 |
1:21.57 |
2:07.35 |
|
2:48.46 |
|
7 |
Jakob Sundén |
1995 |
Varberg Sim |
|
38.68 |
1:21.33 |
2:07.39 |
|
2:53.67 |
|
8 |
Arvid Lundgren |
1997 |
Alingsås SLS |
|
38.69 |
1:23.62 |
2:10.16 |
|
2:57.95 |
|
9 |
Lucas Johansson |
1997 |
Falköpings Simsällskap |
|
40.58 |
1:27.60 |
2:16.61 |
|
3:05.33 |
|
10 |
Jesper Dovrén |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.15 |
1:31.00 |
2:21.13 |
|
3:10.52 |
|
- |
Jesper Björkman |
1997 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.17 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
Utskriftstid |
10:22 |
|