Resultat för UGP 2 - Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
17:34 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Ericsson |
1997 |
Täby Sim |
|
30.14 |
1:03.43 |
1:43.56 |
|
2:15.20 |
|
2 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
29.73 |
1:06.13 |
1:45.15 |
|
2:17.86 |
|
3 |
David Kruthammar |
1997 |
Täby Sim |
|
29.26 |
1:05.95 |
1:46.21 |
|
2:18.10 |
|
4 |
Denis Marijanovic |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.51 |
1:06.07 |
1:47.72 |
|
2:19.18 |
|
5 |
Joel Huth |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.44 |
1:06.54 |
1:51.80 |
|
2:25.59 |
|
6 |
Adam Alstermark |
1996 |
Norrtälje Simklubb |
|
31.52 |
1:09.36 |
1:51.78 |
|
2:26.06 |
|
7 |
Alexander Lind |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
33.89 |
1:11.61 |
1:57.19 |
|
2:31.29 |
|
8 |
Tobias Westholm |
1996 |
Norrtälje Simklubb |
|
32.11 |
1:11.14 |
1:57.02 |
|
2:32.19 |
|
9 |
Adam Gräns |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.84 |
1:16.19 |
2:02.49 |
|
2:37.81 |
|
10 |
Marcus Pirkizri |
1995 |
Åkersberga Simsällskap |
|
31.93 |
1:14.44 |
1:59.63 |
|
2:40.61 |
|
11 |
Viktor Jändel |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.65 |
1:14.46 |
2:04.94 |
|
2:41.51 |
|
12 |
Cristian de Andrade |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.86 |
1:15.74 |
2:04.21 |
|
2:41.68 |
|
13 |
Marcus Melander |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
34.63 |
1:17.24 |
2:06.90 |
|
2:44.08 |
|
14 |
Douglas Holmedahl |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
39.10 |
1:23.19 |
2:10.41 |
|
2:45.39 |
|
15 |
Steve Xia |
1996 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.56 |
1:30.18 |
2:29.69 |
|
3:14.50 |
|
- |
Erik Reinholdz |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
30.37 |
1:07.15 |
1:50.22 |
|
2:23.56 |
|
2 |
Elias Altman |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
30.30 |
1:06.35 |
1:50.97 |
|
2:24.04 |
|
3 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.65 |
1:15.28 |
2:01.11 |
|
2:37.64 |
|
4 |
Mateo Gutierrez |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
32.99 |
1:14.53 |
2:03.46 |
|
2:40.66 |
|
5 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.22 |
1:20.98 |
2:08.07 |
|
2:44.85 |
|
6 |
Fredric Wernqvist |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.81 |
1:14.65 |
2:06.75 |
|
2:45.36 |
|
7 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.44 |
1:20.84 |
2:09.72 |
|
2:47.20 |
|
8 |
Sebastian Holmerin |
1998 |
Täby Sim |
|
34.59 |
1:20.28 |
2:12.58 |
|
2:52.31 |
|
9 |
Ludwig Häggblad |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.96 |
1:28.96 |
2:22.62 |
|
3:04.24 |
|
10 |
Simon Jändel |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.57 |
1:35.86 |
2:28.78 |
|
3:09.76 |
|
11 |
Nicklas Xia |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.72 |
1:34.81 |
2:33.57 |
|
3:15.96 |
|
12 |
Sebastian Schüler |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
45.39 |
1:39.56 |
2:39.15 |
|
3:23.29 |
|
13 |
Martin Andersson |
1998 |
Wisby Simsällskap |
|
53.01 |
1:54.07 |
3:01.54 |
|
3:50.82 |
|
- |
David Nordin |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Marijanovic |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.48 |
1:09.71 |
1:57.98 |
|
2:35.41 |
|
2 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
34.81 |
1:17.04 |
2:05.74 |
|
2:42.53 |
|
3 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.57 |
1:17.73 |
2:10.43 |
|
2:45.45 |
|
4 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
36.67 |
1:22.33 |
2:12.74 |
|
2:47.21 |
|
5 |
Thomas Östervall |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.00 |
1:22.30 |
2:15.10 |
|
2:52.81 |
|
6 |
Oscar Andersson |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.63 |
1:23.78 |
2:16.73 |
|
2:59.29 |
|
7 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
41.40 |
1:25.99 |
2:21.06 |
|
3:02.80 |
|
8 |
Kevin Fahlström |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
41.13 |
1:28.10 |
2:23.28 |
|
3:06.68 |
|
9 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.62 |
1:29.04 |
2:29.06 |
|
3:10.09 |
|
10 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
49.62 |
1:43.22 |
2:42.49 |
|
3:26.35 |
|
11 |
Gabriel Bachir |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
45.54 |
1:39.28 |
2:46.32 |
|
3:38.35 |
|
12 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
59.23 |
1:52.21 |
2:59.60 |
|
3:48.61 |
|
- |
Elias Gipperth |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:34 |
|