2022-05-27   18:08:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  26 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:35   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 1, 4X200m Frisim P 15 o y, Finaler 
15 r och yngre: Helsingborgs S 8:18.18 2011 FM: Malm KK 8:33.82 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m      Tid  Status 











 
Mlndals ASS Lag 1  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            8:28.42   
  Tor Leander  1999      1:00.67  2:05.65      2:05.65   
  Jonathan Havton  1998      58.74  2:04.13      4:09.78   
  Alexander Havton  1998      1:02.44  2:10.22      6:20.00   
  Gregory Havton  1998      1:00.72  2:08.42      8:28.42   
                     
Malm KK Lag 1  1998  Malm Kappsimningsklubb            8:29.14   
  William Lindblom  1998      1:01.02  2:08.21      2:08.21   
  Eric Hinderup  1998      57.38  2:03.00      4:11.21   
  David Olsen  1998      59.43  2:07.97      6:19.18   
  Philip Tran  1999      1:01.87  2:09.96      8:29.14   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1999  Helsingborgs Simsllskap            8:30.16   
  Magnus Karlsborn  1998      59.82  2:03.13      2:03.13   
  Stefan Kojic  1998      1:00.35  2:09.30      4:12.43   
  Gustav Arvidsson  1998      1:04.87  2:16.60      6:29.03   
  Olle Williamsson  1998      1:00.72  2:01.13      8:30.16   
                     
Tby S Lag 1  1998  Tby Sim            8:32.65   
  Filip Hedman  1998      59.85  2:07.53      2:07.53   
  Carl-ke Willberg  1998      1:00.07  2:07.22      4:14.75   
  Daniel Risnen  1999      1:01.70  2:09.78      6:24.53   
  Sean Zhong  1998      59.43  2:08.12      8:32.65   
                     
Norrkpings KK  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            8:36.48   
  Hampus Lovinge  1998      1:01.40  2:05.90      2:05.90   
  Sebastian Runqvist  1999      1:01.64  2:11.79      4:17.69   
  Calle Lindroth  1998      1:02.61  2:13.35      6:31.04   
  Matthias Sandstrm-Karlsson  1998      1:00.25  2:05.44      8:36.48   
                     
Landskrona SS Lag 1  1998  Landskrona Simsllskap            8:36.68   
  Hampus Svensson  1999      58.71  2:04.07      2:04.07   
  Alfred Christensson  1998      1:00.32  2:06.04      4:10.11   
  Tim Petersson  1999      1:03.57  2:15.09      6:25.20   
  Emil Hassling  2000      1:01.64  2:11.48      8:36.68   
                     
Jrflla S  1998  Jrflla Simsllskap            8:36.97   
  Viktor Fridsj  1998      1:00.26  2:06.82      2:06.82   
  Gustav Swedenborg  1998      59.38  2:03.49      4:10.31   
  Samuel Talback  2000      1:02.54  2:13.22      6:23.53   
  Hugo Swanepoel  1998      1:01.38  2:13.44      8:36.97   
                     
Skuru IK Lag 1  2000  Skuru Idrottsklubb            8:43.80   
  William Lulek  1998      57.88  2:01.91      2:01.91   
  Andre Filipsson  1999      1:02.43  2:16.82      4:18.73   
  Didrik Bergstrm  1998      1:02.61  2:12.14      6:30.87   
  Christopher Johnsson  1998      1:02.57  2:12.93      8:43.80   
                     
Karlstads SS  1998  Karlstads Simsllskap            8:51.74   
  Daniel Vlvik  1999      1:02.28  2:12.93      2:12.93   
  Adam Albringer  1999      1:01.61  2:07.83      4:20.76   
  Johan Rydahl  2001      1:02.16  2:12.34      6:33.10   
  Niclas Lindow  1999      1:05.19  2:18.64      8:51.74   
                     
10  Sdertrns SS  1998  Sdertrns Simsllskap            8:52.85   
  Wilmer Tingbrand  1998      1:04.53  2:13.41      2:13.41   
  Zack Abelsson  1998      1:04.09  2:11.89      4:25.30   
  Anton Marijanovic  2000      29.32  1:36.60      6:01.90   
  Kevin Chong  1998      1:04.18  2:50.95      8:52.85   
                     
11  Linkpings ASS Lag 1  1998  Linkpings Allmnna SS            8:54.19   
  Albert Askmalm  2000      2:09.52  4:18.44      4:18.44   
  Tom Andersson  1998      2:14.82  4:35.75      8:54.19   
  Mattias Grynning  1999                 
  Toni Nikolic  1999        8:54.19      8:54.19   
                     
12  SK Triton  1998  Simklubben Triton            8:54.99   
  Henrik Sjdin  1998      1:02.70  2:12.65      2:12.65   
  Rasmus Ericsson  1998      1:02.26  2:09.06      4:21.71   
  Niklas Jagerstl  1999      1:02.97  2:13.86      6:35.57   
  Gustaf Palmqvist  2001      1:07.16  2:19.42      8:54.99   
                     
13  SK Poseidon Lag 1  1998  Simklubben Poseidon            9:00.33   
  Jesper Olsson  1998      1:02.67  2:13.74      2:13.74   
  Julius Ekstrand  1998      1:01.88  2:10.08      4:23.82   
  Simon Pettersson  1998      1:05.92  2:19.33      6:43.15   
  Marko Vasilijevic  1999      1:03.87  2:17.18      9:00.33   
                     
14  Stockholmspolisens SIF  1998  Stockholmspolisens Sim IF            9:00.73   
  Niclas Eriksson  1998      1:00.79  2:09.07      2:09.07   
  Christian Norberg  1998      1:04.41  2:15.00      4:24.07   
  Martin Falk  1999      1:03.95  2:14.90      6:38.97   
  Pontus Jonsson  2000      1:05.42  2:21.76      9:00.73   
                     
15  Mlndals ASS Lag 2  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            9:05.80   
  Aron Qvirist  1998      1:01.71  2:10.60      2:10.60   
  Jonathan Ekelund  1999      1:04.14  2:17.07      4:27.67   
  Joel Eliasson  1998      1:02.85  2:19.18      6:46.85   
  Marco Hyhnen  1999      1:06.21  2:18.95      9:05.80   
                     
16  Malm KK Lag 2  1998  Malm Kappsimningsklubb            9:21.92   
  Elliot Sodemann  1998      1:02.21  2:10.90      2:10.90   
  Rickard Wemln  2000      1:06.25  2:20.15      4:31.05   
  Viktor Hansson  1998      1:08.44  2:28.20      6:59.25   
  Sten Ludvigsson  1998      1:08.20  2:22.67      9:21.92   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  26 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  18:35 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  26 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:44   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 2, 4X200m Frisim F 15 o y, Finaler 
15 r och yngre: Vsby SS 8:43.86 2011 FM: Jrflla S 8:56.28 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m      Tid  Status 











 
Helsingborgs S Lag 1  1999  Helsingborgs Simsllskap            8:49.51   
  Sophie Hansson  1998      1:03.44  2:10.52      2:10.52   
  Johanna Palmkvist  1999      1:04.75  2:12.60      4:23.12   
  Johanna Sderberg  1999      1:04.77  2:15.90      6:39.02   
  Matilda Weiler  1998      1:04.01  2:10.49      8:49.51   
                     
Jrflla S  1998  Jrflla Simsllskap            8:52.22   
  Emma Rotstam  1998      1:01.90  2:10.12      2:10.12   
  Josefine Almvret  1999      1:04.22  2:13.17      4:23.29   
  Malin Atran  1998      1:04.23  2:17.95      6:41.24   
  Isabelle Hanson  1998      1:03.29  2:10.98      8:52.22   
                     
Danderyds S  1998  Danderyds Sim            8:58.46   
  Frida Berglund  1998      1:03.89  2:16.27      2:16.27   
  Alice Sundberg  1999      1:04.69  2:16.63      4:32.90   
  Linda Brnnlund  1998      1:05.31  2:18.43      6:51.33   
  Louise Halldn  1998      1:00.79  2:07.13      8:58.46   
                     
Kalmar SS  1998  Kalmar Simsllskap            8:58.91   
  Linnea Wran  1998      1:03.34  2:14.23      2:14.23   
  Isabella Hong  1998      1:05.68  2:17.72      4:31.95   
  Ellen Lindeby  1999      1:06.92  2:18.85      6:50.80   
  Miranda Arvidsson  1998      1:01.28  2:08.11      8:58.91   
                     
S 71 Lag 1  1998  S71            9:13.93   
  Rebecca Berggren-Nylund  1999      1:05.44  2:15.61      2:15.61   
  Ellen Sandberg  1999      1:03.90  2:14.31      4:29.92   
  Knar Mikael  1999      1:06.20  2:20.04      6:49.96   
  Micaela Jnsson  2001      1:08.00  2:23.97      9:13.93   
                     
Mlndals ASS  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            9:19.25   
  Marta Qvirist  1998      1:05.31  2:17.09      2:17.09   
  Linn Rehnberg  1998      1:08.72  2:25.21      4:42.30   
  Amanda Magnusson  1999      1:04.78  2:16.63      6:58.93   
  Alice Lindh  1999      1:05.37  2:20.32      9:19.25   
                     
Linkpings ASS Lag 1  1998  Linkpings Allmnna SS            9:21.26   
  Emma Magnusson  1998      1:05.72  2:16.71      2:16.71   
  Elin Elm  1998      1:05.48  2:18.74      4:35.45   
  Erika Rnnbck  1998      1:08.24  2:22.58      6:58.03   
  Alma Fransson  1999      1:08.06  2:23.23      9:21.26   
                     
SK Strngns Frisimmare  1998  SK Strngns Frisimmare            9:22.76   
  Emma Bergkvist  2000      1:07.21  2:24.08      2:24.08   
  Amanda Hyllbrant  1999      1:09.33  2:26.80      4:50.88   
  Lisa Eriksson  1998      1:04.97  2:16.10      7:06.98   
  Anna Eriksson  1999      1:03.99  2:15.78      9:22.76   
                     
Sprvgens SF Lag 1  1998  Sprvgens Simfrening            9:28.05   
  Caroline Adlerborn  1998      1:09.31  2:26.44      2:26.44   
  Emma Sundstedt  1998      1:03.33  2:14.14      4:40.58   
  Nina Bring  1999      1:07.26  2:24.09      7:04.67   
  Emma Garmelius  1999      1:06.15  2:23.38      9:28.05   
                     
10  Stockholmspolisens SIF  1998  Stockholmspolisens Sim IF            9:28.47   
  Danute Kacinskas  1998      1:05.22  2:16.82      2:16.82   
  Ida Pettersson  1999      1:05.29  2:17.95      4:34.77   
  Jessica Berg  1998      1:07.50  2:21.45      6:56.22   
  Hermella Alem  2000      1:12.01  2:32.25      9:28.47   
                     
11  Vsters SS  1998  Vsters Simsllskap            9:34.85   
  Andra Persson  1999      1:08.62  2:22.29      2:22.29   
  Victoria berg  2001      1:11.25  2:28.68      4:50.97   
  Lina Berggren  1998      1:05.63  2:16.70      7:07.67   
  Hannah Brunzell  2001      1:10.12  2:27.18      9:34.85   
                     
12  S 71 Lag 2  1998  S71            9:37.84   
  Victoria Jnsson  1999      1:09.32  2:25.76      2:25.76   
  Emilia Christiansen  1999      1:08.47  2:21.24      4:47.00   
  Jessica Chen  1998      1:09.54  2:26.31      7:13.31   
  Jessica Jnsson  1998      1:09.07  2:24.53      9:37.84   
                     
13  SK Ldde  1998  Simklubben Ldde            9:46.78   
  Louise Ranevi  1999      1:09.60  2:30.34      2:30.34   
  Emma Persson  1999      1:06.77  2:23.94      4:54.28   
  Julia Brinkhagen  1999      1:06.90  2:25.92      7:20.20   
  Elin Johannesson  1999      1:09.34  2:26.58      9:46.78   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  26 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  18:44 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  26 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  19:23   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 3, 4X200m Frisim P 16-17, Finaler 
16 - 17 r: Helsingborgs S 7:54.27 2009 FM: Mlndals ASS 7:55.53 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m      Tid  Status 











 
Vsby SS Lag 1  1996  Vsby Simsllskap            8:03.49   
  Markus Frst  1996      56.51  1:56.59      1:56.59   
  Samuel Trnqvist  1997      58.15  2:01.45      3:58.04   
  Alexander Ozerov  1996      56.27  2:00.80      5:58.84   
  Max Bergh  1996      57.33  2:04.65      8:03.49   
                     
Mlndals ASS  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap            8:04.07   
  Isak Eliasson  1996      55.75  1:55.39      1:55.39   
  Christopher Havton  1997      59.46  2:02.80      3:58.19   
  Karl Zimmerman  1998      1:01.38  2:10.16      6:08.35   
  Patrik Lfgren  1996      55.26  1:55.72      8:04.07   
                     
Vsters SS  1996  Vsters Simsllskap            8:06.31   
  Max stberg  1996      57.68  1:59.90      1:59.90   
  Filip Bjrkholm  1998      1:00.29  2:05.22      4:05.12   
  Gustaf Dahlman  1997      56.36  1:55.23      6:00.35   
  Lukas Steiner  1998      1:00.36  2:05.96      8:06.31   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1996  Helsingborgs Simsllskap            8:11.46   
  Pontus Wallin  1996      57.47  1:59.29      1:59.29   
  Cruiz Llupa  1997      58.70  2:02.39      4:01.68   
  Alexander Almeida Sundell  1997      58.68  1:31.93      5:33.61   
  Efrem Ghirmai  1996      1:00.47  2:37.85      8:11.46   
                     
Malm KK  1996  Malm Kappsimningsklubb            8:21.08   
  Anton Andersson  1997      1:00.34  2:04.79      2:04.79   
  Filip Bivesand  1997      59.24  2:02.95      4:07.74   
  Ludwig Wemln  1997      59.00  2:05.98      6:13.72   
  Marcus Andersson Arvidsson  1996      58.82  2:07.36      8:21.08   
                     
SK Laxen  1996  Simklubben Laxen            8:21.56   
  Teodor Widerberg  1998      58.61  2:04.57      2:04.57   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      59.33  2:06.04      4:10.61   
  Alfred Bjrudd  1996      59.41  2:05.74      6:16.35   
  Andr Idoffsson  1997      58.73  2:05.21      8:21.56   
                     
Jnkpings SS  1996  Jnkpings Simsllskap            8:26.39   
  David Larsson  1996      1:00.22  2:05.21      2:05.21   
  Daniel Forndal  1997      56.06  1:56.73      4:01.94   
  Jakob Clemedtson  1996      59.39  2:08.38      6:10.32   
  Jakob Henningsson  1999      1:06.42  2:16.07      8:26.39   
                     
Norrkpings KK  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb            8:26.83   
  Marcus Forsgren  1996      57.61  1:58.30      1:58.30   
  David Josefsson  1997      1:02.81  2:10.96      4:09.26   
  Axel Podus  1997      1:02.08  2:08.31      6:17.57   
  Alexander Frost  1997      1:00.69  2:09.26      8:26.83   
                     
Anderstorps SS  1997  Anderstorps Simsllskap            8:27.88   
  Markus Malm  1997      57.94  2:00.74      2:00.74   
  Alexander Bogesten  1997      1:03.18  2:14.03      4:14.77   
  Henry Kerman  1997      57.98  2:04.48      6:19.25   
  Gustaf Mild  1997      59.39  2:08.63      8:27.88   
                     
10  Tby S Lag 1  1997  Tby Sim            8:28.71   
  Oskar Ericsson  1997      58.53  2:02.00      2:02.00   
  David Kruthammar  1997      59.75  2:06.41      4:08.41   
  Shervin Ghahestani  1997      1:00.20  2:10.34      6:18.75   
  William berg  1997      1:00.37  2:09.96      8:28.71   
                     
11  Skuru IK  1996  Skuru Idrottsklubb            8:31.62   
  Martin Jareman  1996      1:02.49  2:14.21      2:14.21   
  Hannes Hjrne  1997      59.32  2:06.13      4:20.34   
  Tim Filipsson  1996      1:00.21  2:08.85      6:29.19   
  Axel Bthe  1997      57.92  2:02.43      8:31.62   
                     
12  Stockholmspolisens SIF  1996  Stockholmspolisens Sim IF            8:32.43   
  Joen Brynnel  1996      56.60  1:59.76      1:59.76   
  Marcus Svensson  1997      1:02.64  2:13.16      4:12.92   
  Michail Papantoniou  1997      57.36  2:01.71      6:14.63   
  Alexander Gabri  1997      1:05.04  2:17.80      8:32.43   
                     
13  Hgans SS  1997  Hgans Simsllskap            8:33.57   
  Mika Persson  1998      1:00.58  2:06.58      2:06.58   
  Eric Schollin  1997      1:00.34  2:10.09      4:16.67   
  Victor Mller  1996      1:01.83  2:13.25      6:29.92   
  Erik Bostrm  1997      59.03  2:03.65      8:33.57   
                     
14  Sprvgens SF  1996  Sprvgens Simfrening            8:33.71   
  Mattias Freiholtz  1996      58.76  2:05.18      2:05.18   
  Daniel Sjblom Ahlstrm  1998      58.99  2:06.89      4:12.07   
  Tobias Henriksson  1996      1:00.07  2:10.30      6:22.37   
  Arvid Kjelln  1998      1:01.12  2:11.34      8:33.71   
                     
15  Helsingborgs S Lag 2  1996  Helsingborgs Simsllskap            8:34.40   
  Oskar Nilsson  1997      59.53  2:06.40      2:06.40   
  Filip Dolk  1996      29.09  1:34.66      3:41.06   
  Axel Andersson  1996      35.47  2:10.24      5:51.30   
  Otto Schippert  1996      1:03.29  2:43.10      8:34.40   
                     
16  Kungsbacka SS  1996  Kungsbacka Simsllskap            8:36.75   
  David Zachrisson  1996      59.98  2:08.06      2:08.06   
  Anton Johansson  1996      59.36  2:04.23      4:12.29   
  Simon Sundfors  1996      1:02.02  2:11.86      6:24.15   
  Oskar rne  1999      1:02.86  2:12.60      8:36.75   
                     
17  SK Hajen  1996  Simklubben Hajen            8:38.95   
  Petter Fredriksson  1997      58.01  2:02.55      2:02.55   
  Martin Rogmark  1996      1:00.56  2:07.47      4:10.02   
  Marcus Henriksson  1997      1:04.42  2:15.22      6:25.24   
  Felix Midlv  1998      1:02.62  2:13.71      8:38.95   
                     
18  Sundsvalls SS  1997  Sundsvalls Simsllskap            8:42.90   
  Johan Norlin  1997      1:01.56  2:13.65      2:13.65   
  Dominik Jackiewicz  1996      59.58  2:11.49      4:25.14   
  Benjamin Dzihic  1997      1:00.91  2:10.68      6:35.82   
  Jakob Westrin  1996      1:00.29  2:07.08      8:42.90   
                     
19  Eskilstuna SK  1998  Eskilstuna Simklubb            8:48.91   
  Erik Skogfors  1996      1:00.88  2:08.74      2:08.74   
  William Brand  1998      1:04.19  2:16.09      4:24.83   
  Karl Lindoff  1998      1:03.92  2:17.66      6:42.49   
  Axel Brorsson  1996      58.74  2:06.42      8:48.91   
                     
20  rebro SA  1996  rebro Simallians            8:56.35   
  Anton Schough  1998      1:02.54  2:13.72      2:13.72   
  Erik Nystrm  1996      1:04.29  2:15.07      4:28.79   
  Isak Meding  1998      1:04.73  2:15.49      6:44.28   
  Simon Bergquist  1996      1:02.46  2:12.07      8:56.35   
                     
21  SK gir  1996  Simklubben gir            9:10.12   
  Marcus sberg  1996      58.18  2:02.46      2:02.46   
  Kevin Forsberg  1996      1:01.08  2:10.09      4:12.55   
  Benjamin Lindmark  1998      1:07.65  2:27.37      6:39.92   
  Pontus Pettersson  2000      1:10.83  2:30.20      9:10.12   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  26 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  19:23 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  26 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  19:52   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17, Finaler 
16 - 17 r: Vsby SS 8:36.85 2012 FM: Vsby SS 8:36.85 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m      Tid  Status 











 
Vsby SS Lag 1  1996  Vsby Simsllskap            8:26.87  Sum-Sim rekord 
  Emelie Bck  1996      1:02.54  2:09.48      2:09.48   
  Agnes Wiiand  1997      1:00.99  2:05.78      4:15.26   
  Jaqueline Hippi  1996      58.88  2:04.46      6:19.72   
  Emma Sjsten  1996      1:01.19  2:07.15      8:26.87   
                     
S02  1996  Simklubben S 02            8:49.88   
  Erica Dahlgren  1997      1:01.96  2:07.86      2:07.86   
  Lina Berg  1996      1:04.69  2:14.02      4:21.88   
  Julia Bellvik  1996      1:03.64  2:14.19      6:36.07   
  Johanna Andersson  1996      1:05.31  2:13.81      8:49.88   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1996  Helsingborgs Simsllskap            8:52.32   
  Rebecca Nilsson  1996      1:02.40  2:13.15      2:13.15   
  Josefine Mller  1996      1:04.61  2:17.13      4:30.28   
  Louise Hansson  1996      56.98  2:01.17      6:31.45   
  Mari Louise Tran  1997      1:06.93  2:20.87      8:52.32   
                     
SK Triton  1996  Simklubben Triton            8:55.00   
  Alba Fors  1998      1:01.92  2:07.58      2:07.58   
  Fanny Andersson  1997      1:04.27  2:14.33      4:21.91   
  Johanna Nilsson  1996      1:04.92  2:16.94      6:38.85   
  Alexandra Volkova  1996      1:03.97  2:16.15      8:55.00   
                     
Malm KK Lag 1  1996  Malm Kappsimningsklubb            8:55.96   
  Cassandra Tran  1997      1:01.96  2:10.72      2:10.72   
  Hannah Skog  1997      1:03.43  2:14.97      4:25.69   
  Amanda Granborg  1999      1:05.09  2:16.46      6:42.15   
  Andrea Gustafsson  1996      1:03.04  2:13.81      8:55.96   
                     
Jnkpings SS  1996  Jnkpings Simsllskap            8:56.39   
  Johanna Pettersson  1996      1:01.88  2:08.46      2:08.46   
  Alma Thormalm  1996      1:03.77  2:15.83      4:24.29   
  Emelia Karlsson  1997      1:03.08  2:12.42      6:36.71   
  Stina Victoria Nordberg  1996      1:05.75  2:19.68      8:56.39   
                     
Norrkpings KK  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb            9:03.09   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      1:02.76  2:09.02      2:09.02   
  Anna Grundmark  1997      1:07.63  2:22.74      4:31.76   
  Elin Podus  1997      1:04.96  2:16.10      6:47.86   
  Sara Wallberg  1999      1:04.63  2:15.23      9:03.09   
                     
Linkpings ASS Lag 1  1996  Linkpings Allmnna SS            9:03.50   
  Linnea Magnusson  1996      1:03.41  2:13.89      2:13.89   
  Daniela Kindstrand  1997      1:03.30  2:15.32      4:29.21   
  Sofia Henell  1997      1:03.21  2:12.87      6:42.08   
  Erika Settland  1996      1:06.80  2:21.42      9:03.50   
                     
Vsby SS Lag 2  1996  Vsby Simsllskap            9:05.07   
  Tove Sparrman  1996      1:02.20  2:12.96      2:12.96   
  Josefin Lantz  1996      1:02.67  2:15.76      4:28.72   
  Isabell Kjellberg  1997      1:06.03  2:17.04      6:45.76   
  Vilma Lagebro  1996      1:05.74  2:19.31      9:05.07   
                     
10  Sprvgens SF Lag 1  1996  Sprvgens Simfrening            9:08.50   
  Klara Wallenbro  1997      1:06.63  2:20.78      2:20.78   
  Malin Walln  1997      1:05.85  2:16.29      4:37.07   
  Lovisa Malmgren  1997      1:04.25  2:17.44      6:54.51   
  Jessica Billquist  1996      1:02.85  2:13.99      9:08.50   
                     
11  Gteborgs S  1997  Gteborg Sim            9:09.78   
  Inez Kristensson  1997      1:05.53  2:17.36      2:17.36   
  Amanda Janzon  1997      1:06.06  2:19.35      4:36.71   
  Alfhild Kristensson  1999      1:04.75  2:15.75      6:52.46   
  Viktoria Reinhold  1996      1:05.04  2:17.32      9:09.78   
                     
12  SK Sydsim  1997  Simklubben Sydsim            9:12.04   
  Sofia Heimsten  1997      1:04.64  2:13.95      2:13.95   
  Malin Johansson  1997      1:04.50  2:15.57      4:29.52   
  My Grewell  1998      1:06.22  2:17.49      6:47.01   
  Frida Nordefell  2000      2:25.03  2:25.03      9:12.04   
                     
13  Mlndals ASS  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap            9:13.98   
  Ulrika Holm  1996      1:04.15  2:15.52      2:15.52   
  Johanna berg  1997      1:04.76  2:15.94      4:31.46   
  My Janzn  1997      1:07.15  2:20.40      6:51.86   
  Ulrika Krger  1996      1:09.05  2:22.12      9:13.98   
                     
14  Sundsvalls SS  1997  Sundsvalls Simsllskap            9:15.49   
  Frida Hedlund  1999      1:06.72  2:16.51      2:16.51   
  Lina Bergqvist  1998      1:07.03  2:19.76      4:36.27   
  Tilda Blick  1996      1:05.72  2:20.20      6:56.47   
  Eveline Westberg  1997      1:05.97  2:19.02      9:15.49   
                     
15  Malm KK Lag 2  1997  Malm Kappsimningsklubb            9:31.56   
  Jenny Thalin  1997      1:06.59  2:19.18      2:19.18   
  Hanna Liljegren  1998      1:05.97  2:17.99      4:37.17   
  Cecilia Laursen  1997      1:08.12  2:22.50      6:59.67   
  Mathilda Edlund  1998      1:09.78  2:31.89      9:31.56   
                     
Skuru IK  1999  Skuru Idrottsklubb            DNS   
  Amanda Kimander  1997                 
  Enya McPheat  1997                 
  Marlene Pavlu Lewin  1997                 
  Sofia von Sydow  1997              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  26 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  19:52 
 
Resultat Gren 5 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  09:47   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Frsk 14 r och yngre 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Filip Grimberg 4:23.15 Hultsfred 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Forndal 4:13.23 Jnkpings SS 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Adam Paulsson 4:03.94 Elfsborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    1:01.76  2:10.88  3:16.69    4:20.56   
Tor Leander  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:03.29  2:11.86  3:21.39    4:27.81   
Karl Gustav Grnyi  1999  Danderyds Sim    1:03.34  2:12.55  3:21.71    4:28.41   
Sebastian Pantzar  1999  Tyres Simsllskap    1:02.84  2:12.63  3:22.81    4:29.35   
Albert Askmalm  2000  Linkpings Allmnna SS    1:03.99  2:14.43  3:23.92    4:29.87   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsllskap    1:03.98  2:12.80  3:23.14    4:32.34   
Daniel Risnen  1999  Tby Sim    1:03.72  2:13.69  3:25.35    4:34.13   
Daniel Jonsson  1999  Vxj Simsllskap    1:02.49  2:11.49  3:23.70    4:34.45   
Isak Wikstrm  1999  Ume Simsllskap    1:05.47  2:16.09  3:26.43    4:35.92   
10  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsllskap    1:03.94  2:16.65  3:28.10    4:37.20   
11  Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS    1:04.49  2:15.39  3:27.57    4:39.17   
12  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    1:06.12  2:18.14  3:30.06    4:41.01   
13  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsllskap    1:05.93  2:18.35  3:31.28    4:41.30   
14  Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsllskap    1:06.16  2:18.98  3:31.44    4:43.20   
15  Niklas Jagerstl  1999  Simklubben Triton    1:06.52  2:19.01  3:32.97    4:44.60   
16  Johan Bjrklund  1999  Njurunda Simsllskap    1:06.62  2:19.29  3:32.86    4:46.00   
17  Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    1:08.26  2:22.08  3:35.80    4:46.84   
18  Albin Lvgren  1999  Skvde Simsllskap    1:07.33  2:21.09  3:34.61    4:47.95   
19  Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    1:08.26  2:22.93  3:37.92    4:50.24   
20  Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    1:07.15  2:21.66  3:37.16    4:51.38   
21  Rickard Wemln  2000  Malm Kappsimningsklubb    1:09.67  2:25.39  3:42.02    4:56.84   
22  Samuel Rudqvist  1999  Trollhttans Simsllskap    1:06.76  2:22.11  3:40.22    4:57.01   
23  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    1:10.21  2:27.44  3:44.20    4:58.22   
24  Petter Hellzn  2000  ngelholms Simsllskap    1:09.60  2:27.42  3:48.10    5:07.46   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Frsk 15 r 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Filip Grimberg 4:23.15 Hultsfred 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Forndal 4:13.23 Jnkpings SS 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Adam Paulsson 4:03.94 Elfsborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Victor Johansson  1998  Nssj SLS    1:01.29  2:06.24  3:11.65    4:15.79   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsllskap    1:02.17  2:08.07  3:14.52    4:19.82   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsllskap    1:01.67  2:07.19  3:13.95    4:20.15   
Gustav Swedenborg  1998  Jrflla Simsllskap    1:02.74  2:09.50  3:15.79    4:20.85   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    1:02.10  2:09.37  3:17.02    4:23.29   
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap    1:02.10  2:09.97  3:18.25    4:25.59   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsllskap    1:04.02  2:11.94  3:18.96    4:28.29   
Jonathan Havton  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:02.46  2:11.30  3:19.92    4:28.82   
Gustav Lindstrm  1998  Skellefte Simsllskap 34    1:01.69  2:09.67  3:19.84    4:29.40   
10  Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    1:03.71  2:13.20  3:23.05    4:30.51   
11  Daniel Sjblom Ahlstrm  1998  Sprvgens Simfrening    1:03.63  2:13.93  3:23.40    4:30.88   
12  Elliot Sodemann  1998  Malm Kappsimningsklubb    1:02.54  2:11.36  3:22.49    4:32.15   
13  Matthias Sandstrm-Karlsson  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    1:03.22  2:13.02  3:23.18    4:32.68   
14  William Lindblom  1998  Malm Kappsimningsklubb    1:02.74  2:12.32  3:23.63    4:33.12   
15  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    1:05.91  2:16.40  3:26.20    4:35.36   
16  Gregory Havton  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:02.95  2:12.45  3:24.94    4:36.63   
17  Odhin Brynnel  1998  Simklubben Neptun    1:04.63  2:15.97  3:28.32    4:38.98   
18  David Olsen  1998  Malm Kappsimningsklubb    1:05.41  2:15.72  3:28.61    4:40.52   
19  William Josefsson-Rudberg  1998  Jrflla Simsllskap    1:07.13  2:20.86  3:34.67    4:47.65   
Jesper Eklund  1998  Kpings Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Frsk 16 - 17 r 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Filip Grimberg 4:23.15 Hultsfred 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Forndal 4:13.23 Jnkpings SS 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Adam Paulsson 4:03.94 Elfsborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap    58.89  2:02.10  3:05.59    4:09.27   
Carl Norlander  1997  Linkpings Allmnna SS    1:00.32  2:03.87  3:07.03    4:09.37   
Gustaf Dahlman  1997  Vsters Simsllskap    1:00.92  2:04.95  3:08.56    4:11.14   
Daniel Forndal  1997  Jnkpings Simsllskap    1:00.75  2:05.11  3:09.96    4:14.61   
Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    1:01.34  2:06.81  3:12.53    4:15.02   
Markus Frst  1996  Vsby Simsllskap    1:01.30  2:06.11  3:11.31    4:15.25   
Joel Westerlind  1996  Hrnsands Simsllskap    1:01.28  2:07.93  3:14.36    4:17.08   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsllskap    1:01.11  2:07.15  3:13.52    4:17.19   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsllskap    1:00.64  2:05.77  3:11.85    4:17.28   
10  Joen Brynnel  1996  Stockholmspolisens Sim IF    1:00.66  2:06.49  3:13.16    4:17.41   
11  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsllskap    1:01.52  2:06.66  3:12.31    4:18.83   
12  Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsllskap    59.40  2:04.60  3:12.40    4:18.86   
13  Erik Bostrm  1997  Hgans Simsllskap    1:01.08  2:06.97  3:13.91    4:19.46   
14  Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    59.38  2:05.98  3:14.13    4:20.11   
15  Filip Bivesand  1997  Malm Kappsimningsklubb    1:03.24  2:09.81  3:16.14    4:21.21   
16  Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    1:01.17  2:08.31  3:16.81    4:24.38   
17  Anton Andersson  1997  Malm Kappsimningsklubb    1:04.01  2:11.55  3:18.53    4:24.61   
18  Carl Rogne  1996  Sffle Simsllskap    1:01.27  2:08.68  3:16.87    4:25.08   
19  Johannes Skld  1996  Simklubben S 02    59.79  2:07.76  3:17.56    4:27.27   
20  Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsllskap    1:01.65  2:09.32  3:18.57    4:27.37   
21  Hugo Wiman  1997  Vxj Simsllskap    1:02.95  2:11.42  3:20.29    4:28.08   
22  Mattias Freiholtz  1996  Sprvgens Simfrening    1:03.22  2:12.07  3:21.06    4:28.21   
23  Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:05.07  2:15.95  3:24.67    4:32.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:19   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 14 r och yngre 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Filip Grimberg 4:23.15 Hultsfred 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Forndal 4:13.23 Jnkpings SS 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Adam Paulsson 4:03.94 Elfsborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    1:00.78  2:07.37  3:14.13    4:19.49   
Karl Gustav Grnyi  1999  Danderyds Sim    1:01.43  2:08.99  3:17.57    4:24.43   
Albert Askmalm  2000  Linkpings Allmnna SS    1:01.78  2:09.36  3:18.15    4:24.77   
Tor Leander  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:01.52  2:10.05  3:19.92    4:25.02   
Sebastian Pantzar  1999  Tyres Simsllskap    1:05.25  2:14.47  3:22.24    4:25.22   
Isak Wikstrm  1999  Ume Simsllskap    1:04.90  2:15.58  3:27.03    4:35.63   
Daniel Jonsson  1999  Vxj Simsllskap    1:02.16  2:12.05  3:26.33    4:37.93   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsllskap    1:04.96  2:15.76  3:27.64    4:37.97   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 15 r 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Filip Grimberg 4:23.15 Hultsfred 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Forndal 4:13.23 Jnkpings SS 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Adam Paulsson 4:03.94 Elfsborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Victor Johansson  1998  Nssj SLS    1:00.09  2:05.21  3:09.46    4:11.69   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsllskap    59.68  2:05.58  3:10.55    4:13.92   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsllskap    1:00.36  2:05.00  3:11.11    4:17.05   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    1:00.54  2:06.34  3:12.94    4:19.05   
Gustav Swedenborg  1998  Jrflla Simsllskap    1:01.70  2:08.01  3:14.20    4:20.96   
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap    1:02.27  2:09.04  3:15.62    4:21.92   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsllskap    1:02.14  2:08.60  3:16.24    4:25.53   
Jonathan Havton  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:03.00  2:11.55  3:23.79    4:34.42   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 17 r 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Filip Grimberg 4:23.15 Hultsfred 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Forndal 4:13.23 Jnkpings SS 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Adam Paulsson 4:03.94 Elfsborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustaf Dahlman  1997  Vsters Simsllskap    59.77  2:03.02  3:06.49    4:06.31   
Isak Eliasson  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap    59.34  2:02.53  3:06.12    4:06.60   
Carl Norlander  1997  Linkpings Allmnna SS    1:00.03  2:02.83  3:05.55    4:08.28   
Markus Frst  1996  Vsby Simsllskap    59.15  2:01.57  3:05.80    4:09.56   
Daniel Forndal  1997  Jnkpings Simsllskap    59.80  2:03.08  3:07.37    4:09.68   
Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    1:01.28  2:05.64  3:10.75    4:15.28   
Joel Westerlind  1996  Hrnsands Simsllskap    1:01.62  2:08.04  3:13.13    4:16.55   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsllskap    1:00.81  2:06.53  3:14.29    4:20.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 6 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:05   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Frsk 14 r och yngre 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Alba Fors 59.78 SK Triton 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 58.55 Skuru IK 
16 - 17 r: Louise Hanson (1996) 56.43 2012 FM: Louise Hansson 56.43 Helsingborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Liljeqvist  1999  Hgans Simsllskap    29.21        1:01.23   
Hilma Ramdn  2000  Sdertlje Simsllskap    28.37        1:01.40   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    29.81        1:01.57   
Alfhild Kristensson  1999  Gteborg Sim    29.83        1:01.65   
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    29.67        1:01.95   
Anna Eriksson  1999  SK Strngns Frisimmare    29.53        1:02.09   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    30.61        1:02.10   
Nikki Brockmar  1999  Skvde Simsllskap    29.97        1:02.15   
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsllskap    30.19        1:02.30   
10  Hanna Rosvall  2000  ngelholms Simsllskap    29.70        1:02.52   
11  Cassandra Engback  1999  Sdertrns Simsllskap    29.78        1:02.55   
12  Sara Wallberg  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb    30.20        1:02.81   
13  Johanna Sderberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    30.20        1:02.91   
14  Knar Mikael  1999  S71    30.55        1:02.96   
15  Alice Lindh  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.64        1:03.20   
16  Josefine Almvret  1999  Jrflla Simsllskap    30.24        1:03.22   
17  Alma Karlson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    30.62        1:03.30   
18  Sandra Lendt  2000  Freningen Trelleborg Kappsim    30.36        1:03.90   
19  Cornelia Jerresand  2000  Tby Sim    30.99        1:04.08   
20  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    30.70        1:04.18   
20  Antonia Prior  1999  Nssj SLS    30.42        1:04.18   
22  Amanda Granborg  1999  Malm Kappsimningsklubb    30.54        1:04.42   
23  Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    30.65        1:04.45   
24  Tova Olsson  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.64        1:05.26   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Frsk 15 r 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Alba Fors 59.78 SK Triton 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 58.55 Skuru IK 
16 - 17 r: Louise Hanson (1996) 56.43 2012 FM: Louise Hansson 56.43 Helsingborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    28.92        59.83   
Emma Sundstedt  1998  Sprvgens Simfrening    29.21        1:00.45   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsllskap    28.93        1:00.82   
Louise Halldn  1998  Danderyds Sim    29.38        1:00.93   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsllskap    28.98        1:00.96   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsllskap    29.09        1:00.96   
Emma Magnusson  1998  Linkpings Allmnna SS    29.35        1:01.04   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    29.21        1:01.24   
Lisa Eriksson  1998  SK Strngns Frisimmare    29.84        1:01.75   
10  Linnea Wran  1998  Kalmar Simsllskap    29.80        1:02.13   
11  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsllskap    30.01        1:02.15   
12  Emma Rotstam  1998  Jrflla Simsllskap    29.81        1:02.51   
13  Julia Nordlund  1998  Falu Simsllskap    30.20        1:02.76   
14  My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    29.94        1:02.77   
15  Danute Kacinskas  1998  Stockholmspolisens Sim IF    30.35        1:02.85   
16  Elin Elm  1998  Linkpings Allmnna SS    30.19        1:03.00   
17  Dinah Jnsson  1998  Ystads Simsllskap    29.27        1:03.27   
18  Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    29.93        1:03.46   
19  Isabella Hong  1998  Kalmar Simsllskap    30.59        1:03.76   
20  Linda Brnnlund  1998  Danderyds Sim    30.35        1:03.92   
21  Marta Qvirist  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.75        1:04.39   
22  Ida sterman  1998  Danderyds Sim    31.12        1:04.90   
23  Lina Bergqvist  1998  Sundsvalls Simsllskap    30.96        1:05.09   
24  Linn Rehnberg  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.60        1:06.33   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Frsk 16 - 17 r 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Alba Fors 59.78 SK Triton 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 58.55 Skuru IK 
16 - 17 r: Louise Hanson (1996) 56.43 2012 FM: Louise Hansson 56.43 Helsingborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    27.96        58.65   
Jaqueline Hippi  1996  Vsby Simsllskap    28.43        58.80   
Emma Sjsten  1996  Vsby Simsllskap    28.70        59.18   
Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    28.32        59.23   
Alida Ramdn  1997  Sdertlje Simsllskap    28.60        59.71   
Karin strm  1996  Jrflla Simsllskap    29.03        59.79   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb    29.12        1:00.02   
Louise Hjalmarsson  1997  Skvde Simsllskap    28.95        1:00.04   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsllskap    28.45        1:00.18   
10  Johanna Pettersson  1996  Jnkpings Simsllskap    28.83        1:00.32   
11  Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsllskap    28.96        1:00.40   
12  Emma Varga  1997  Danderyds Sim    29.02        1:00.41   
13  Nike Kruners  1996  Varberg Sim    28.84        1:00.42   
14  Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsllskap    28.99        1:00.49   
15  Ida Eriksen  1997  Jrflla Simsllskap    29.30        1:00.56   
16  Cassandra Tran  1997  Malm Kappsimningsklubb    29.26        1:00.74   
17  Fanny Trollstad  1997  Vrnamo Simsllskap    28.85        1:00.85   
18  Alma Thormalm  1996  Jnkpings Simsllskap    28.61        1:00.90   
19  Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsllskap    29.59        1:01.26   
20  Milana Salih  1997  Vsby Simsllskap    29.67        1:01.38   
21  Andrea Gustafsson  1996  Malm Kappsimningsklubb    30.08        1:01.66   
22  Olivia Sjblom  1997  Sdertlje Simsllskap    29.14        1:01.69   
23  Tove Sparrman  1996  Vsby Simsllskap    29.16        1:02.31   
24  Christin Heina  1996  Kunglvs Simsllskap    29.41        1:02.40   
25  Klara Juliusson  1997  Hgans Simsllskap    29.10        1:02.47   
26  Viktoria Reinhold  1996  Gteborg Sim    29.93        1:03.67   
27  Annie Lindstrm  1996  Kristianstads SLS    30.40        1:03.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:30   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 14 r och yngre 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Alba Fors 59.78 SK Triton 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 58.55 Skuru IK 
16 - 17 r: Louise Hanson (1996) 56.43 2012 FM: Louise Hansson 56.43 Helsingborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Liljeqvist  1999  Hgans Simsllskap    28.74        1:00.80   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    29.50        1:01.16   
Alfhild Kristensson  1999  Gteborg Sim    29.61        1:01.24   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    29.66        1:01.57   
Anna Eriksson  1999  SK Strngns Frisimmare    29.56        1:01.74   
Hilma Ramdn  2000  Sdertlje Simsllskap    28.33        1:01.79   
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    29.84        1:02.43   
Nikki Brockmar  1999  Skvde Simsllskap    29.95        1:02.63   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 15 r 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Alba Fors 59.78 SK Triton 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 58.55 Skuru IK 
16 - 17 r: Louise Hanson (1996) 56.43 2012 FM: Louise Hansson 56.43 Helsingborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    28.67        58.54   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsllskap    28.50        59.04   
Emma Sundstedt  1998  Sprvgens Simfrening    29.01        59.82   
Louise Halldn  1998  Danderyds Sim    29.20        1:00.30   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    28.84        1:00.64   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsllskap    29.07        1:00.67   
Emma Magnusson  1998  Linkpings Allmnna SS    29.03        1:01.17   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsllskap    29.58        1:02.36   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 r 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Alba Fors 59.78 SK Triton 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 58.55 Skuru IK 
16 - 17 r: Louise Hanson (1996) 56.43 2012 FM: Louise Hansson 56.43 Helsingborg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    27.97        58.13   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    28.17        58.15   
Jaqueline Hippi  1996  Vsby Simsllskap    28.20        58.27   
Emma Sjsten  1996  Vsby Simsllskap    28.34        58.64   
Alida Ramdn  1997  Sdertlje Simsllskap    28.56        58.84   
Karin strm  1996  Jrflla Simsllskap    28.88        59.45   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb    28.88        59.50   
Louise Hjalmarsson  1997  Skvde Simsllskap    29.12        1:00.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 7 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:23   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Frsk 14 r och yngre 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Kertes 1:10.91 ngelholm 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Benjamin Dzihic 1:10.39 Sundsvalls SS 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Johannes Skagius 1:01.80 Sundsvall 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Risnen  1999  Tby Sim    32.87        1:10.17   
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    33.07        1:10.40   
Simon Linnr  1999  Motala Simsllskap    34.03        1:12.29   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    34.27        1:12.87   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    34.29        1:13.72   
Albin Lvgren  1999  Skvde Simsllskap    34.93        1:15.17   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    35.40        1:15.60   
Marco Hyhnen  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.77        1:16.39   
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsllskap    35.51        1:16.46   
10  Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    35.50        1:16.75   
11  Oskar rne  1999  Kungsbacka Simsllskap    36.22        1:16.96   
12  Adam Albringer  1999  Karlstads Simsllskap    36.69        1:17.96   
13  Karl Gustav Grnyi  1999  Danderyds Sim    36.42        1:18.17   
14  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    36.66        1:18.24   
15  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    36.85        1:18.31   
16  Philip Tran  1999  Malm Kappsimningsklubb    37.12        1:18.56   
17  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsllskap    36.39        1:18.80   
18  Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsllskap    37.48        1:19.19   
19  Pontus Jonsson  2000  Stockholmspolisens Sim IF    38.57        1:21.43   
20  Daniel Vlvik  1999  Karlstads Simsllskap    37.98        1:21.48   
21  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsllskap    38.63        1:22.41   
22  Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    39.91        1:23.50   
Samuel Talback  2000  Jrflla Simsllskap            DSQ   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Frsk 15 r 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Kertes 1:10.91 ngelholm 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Benjamin Dzihic 1:10.39 Sundsvalls SS 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Johannes Skagius 1:01.80 Sundsvall 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    32.32        1:07.33   
Mika Persson  1998  Hgans Simsllskap    33.02        1:09.93   
Pr Brjeson  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    33.28        1:11.22   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    32.75        1:11.80   
Dennis berg  1998  Helsingborgs Simsllskap    34.24        1:12.02   
Tom Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS    33.84        1:12.21   
Arvid Kjelln  1998  Sprvgens Simfrening    33.16        1:12.23   
Jesper Eklund  1998  Kpings Simsllskap    33.84        1:13.53   
Calle Lindroth  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    35.44        1:15.08   
10  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    35.46        1:16.32   
11  Alexej Filinau  1998  Sdertrns Simsllskap    36.42        1:16.60   
12  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsllskap    36.16        1:17.03   
13  Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsllskap    35.42        1:17.13   
14  Hugo Swanepoel  1998  Jrflla Simsllskap    36.65        1:17.19   
15  Alexander Havton  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    36.36        1:17.43   
16  William Svalander  1998  Simklubben Neptun    35.90        1:17.44   
17  Filip Antlv  1998  Falu Simsllskap    36.35        1:18.09   
18  Mattin Zarrabi  1998  Tby Sim    36.87        1:18.84   
19  Oscar Brohammer  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    36.03        1:19.07   
20  William Josefsson-Rudberg  1998  Jrflla Simsllskap    37.07        1:20.09   
21  Alexander Strm  1998  Karlskrona Simsllskap    37.81        1:21.31   
22  Axel Widstrm  1998  Karlstads Simsllskap    36.97        1:23.21   
                     
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Frsk 16 - 17 r 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Kertes 1:10.91 ngelholm 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Benjamin Dzihic 1:10.39 Sundsvalls SS 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Johannes Skagius 1:01.80 Sundsvall 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    31.34        1:05.38   
Alfred Bjrudd  1996  Simklubben Laxen    31.03        1:06.28   
Marcus Forsgren  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb    31.83        1:07.99   
Viktor Kertes  1996  ngelholms Simsllskap    31.84        1:08.71   
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim    33.15        1:09.11   
Otto Schippert  1996  Helsingborgs Simsllskap    32.72        1:09.14   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    32.91        1:09.97   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    33.19        1:10.01   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    33.29        1:10.05   
10  Adam Alstermark  1996  Norrtlje Simklubb    31.77        1:10.08   
11  Benjamin Dzihic  1997  Sundsvalls Simsllskap    32.53        1:10.22   
12  Alexander Ozerov  1996  Vsby Simsllskap    33.19        1:10.65   
13  Marcus sberg  1996  Simklubben gir    32.88        1:10.85   
14  Robin Frstberg  1996  Kalmar Simsllskap    33.70        1:11.13   
15  Oskar Ehrnberg  1997  Gteborg Sim    33.58        1:11.45   
16  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    33.33        1:11.49   
17  Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim    33.69        1:11.54   
18  Jakob Helman  1996  Malm Kappsimningsklubb    33.50        1:11.61   
18  Joel Knutsson  1997  ngelholms Simsllskap    34.08        1:11.61   
20  Ludwig Wemln  1997  Malm Kappsimningsklubb    33.30        1:11.64   
21  Denis Marijanovic  1996  Sdertrns Simsllskap    33.37        1:11.82   
22  Mika Mononen  1996  Ystads Simsllskap    32.61        1:12.27   
23  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsllskap    33.55        1:12.33   
24  Eric Lundstrm  1996  Sundsvalls Simsllskap    34.50        1:15.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:39   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Finaler 14 r och yngre 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Kertes 1:10.91 ngelholm 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Benjamin Dzihic 1:10.39 Sundsvalls SS 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Johannes Skagius 1:01.80 Sundsvall 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Risnen  1999  Tby Sim    31.69        1:07.60   
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    31.93        1:08.66   
Simon Linnr  1999  Motala Simsllskap    33.69        1:12.39   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    33.96        1:12.90   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    34.20        1:13.99   
Marco Hyhnen  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.72        1:15.65   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    34.68        1:15.72   
Albin Lvgren  1999  Skvde Simsllskap    34.83        1:15.76   
                     
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Finaler 15 r 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Kertes 1:10.91 ngelholm 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Benjamin Dzihic 1:10.39 Sundsvalls SS 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Johannes Skagius 1:01.80 Sundsvall 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    31.74        1:07.46   
Mika Persson  1998  Hgans Simsllskap    31.97        1:08.94   
Dennis berg  1998  Helsingborgs Simsllskap    33.22        1:10.72   
Pr Brjeson  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    33.27        1:10.97   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    33.14        1:10.99   
Tom Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS    33.48        1:11.79   
Arvid Kjelln  1998  Sprvgens Simfrening    34.45        1:12.55   
Jesper Eklund  1998  Kpings Simsllskap    34.21        1:13.64   
                     
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Finaler 16 - 17 r 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Kertes 1:10.91 ngelholm 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Benjamin Dzihic 1:10.39 Sundsvalls SS 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Johannes Skagius 1:01.80 Sundsvall 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Bjrudd  1996  Simklubben Laxen    30.76        1:05.75   
Marcus Forsgren  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb    31.37        1:06.54   
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim    31.77        1:07.30   
Otto Schippert  1996  Helsingborgs Simsllskap    32.47        1:08.27   
Viktor Kertes  1996  ngelholms Simsllskap    31.66        1:08.30   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    32.32        1:08.78   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    32.66        1:09.62   
Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:53   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Frsk 14 r och yngre 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Cline Bertrand 2:21.80 Skvde SS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.69  1:13.67  1:56.36    2:30.86   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    32.97  1:13.67  2:00.53    2:33.40   
Ellen Sandberg  1999  S71    31.52  1:12.70  1:57.21    2:33.55   
Josefine Almvret  1999  Jrflla Simsllskap    33.71  1:14.54  1:59.04    2:34.76   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    34.47  1:15.70  2:00.86    2:36.33   
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    34.17  1:16.00  2:01.84    2:37.00   
Amanda Magnusson  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.24  1:13.78  1:59.54    2:37.14   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Ldde    33.67  1:15.16  2:00.30    2:37.63   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    33.65  1:15.13  2:02.72    2:37.99   
10  Andra Persson  1999  Vsters Simsllskap    34.75  1:18.66  2:01.69    2:39.19   
11  Sandra Lendt  2000  Freningen Trelleborg Kappsim    34.93  1:16.34  2:01.76    2:39.31   
12  Victoria Jnsson  1999  S71    32.87  1:15.63  2:00.65    2:39.49   
13  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsllskap    32.72  1:13.25  2:04.28    2:40.94   
14  Hannah Brunzell  2001  Vsters Simsllskap    34.75  1:17.85  2:01.92    2:41.59   
15  Johanna Sderberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    35.50  1:15.56  2:05.28    2:41.78   
16  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strngns Frisimmare    33.60  1:17.48  2:05.55    2:41.83   
17  Moa Holmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    33.82  1:15.02  2:05.02    2:41.87   
18  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsllskap    35.24  1:16.62  2:04.71    2:42.09   
19  Saga Sandstrm  2000  Ume Simsllskap    34.69  1:14.27  2:03.53    2:42.19   
20  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    33.52  1:15.00  2:05.61    2:42.64   
21  Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    34.92  1:17.79  2:04.24    2:43.49   
22  Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    34.88  1:17.18  2:07.85    2:43.67   
23  Emma Persson  1999  Simklubben Ldde    33.76  1:17.44  2:07.43    2:44.02   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Frsk 15 r 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Cline Bertrand 2:21.80 Skvde SS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsllskap    31.33  1:10.50  1:52.38    2:29.30   
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    31.83  1:10.68  1:56.89    2:29.66   
Elin Svrd  1998  Falu Simsllskap    30.94  1:09.34  1:54.66    2:29.83   
Emma Wahlund  1998  Vsby Simsllskap    33.18  1:12.46  1:54.54    2:31.15   
Isabelle Hanson  1998  Jrflla Simsllskap    31.67  1:10.58  1:56.86    2:31.82   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsllskap    30.85  1:08.60  1:56.43    2:32.80   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsllskap    31.94  1:14.77  1:58.81    2:33.43   
Lina Berggren  1998  Vsters Simsllskap    33.14  1:15.11  1:59.15    2:34.87   
Lisa Eriksson  1998  SK Strngns Frisimmare    32.54  1:12.41  2:00.25    2:35.09   
10  Olivia Berglund  1998  Simklubben Ran    33.15  1:14.83  2:00.43    2:36.45   
11  Isabella Hong  1998  Kalmar Simsllskap    33.44  1:12.64  2:01.32    2:36.56   
12  Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    33.52  1:13.53  2:02.13    2:36.85   
13  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsllskap    33.30  1:14.70  2:02.99    2:37.84   
14  Emma Rotstam  1998  Jrflla Simsllskap    35.19  1:17.39  2:02.69    2:37.85   
15  Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    30.78  1:14.47  2:00.44    2:38.06   
16  Malin Atran  1998  Jrflla Simsllskap    32.74  1:14.33  1:59.99    2:39.09   
17  Julia Ewerbring  1998  Tby Sim    33.11  1:14.70  1:59.78    2:39.55   
18  Dinah Jnsson  1998  Ystads Simsllskap    34.00  1:13.99  2:02.71    2:41.25   
19  Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    35.02  1:19.69  2:05.54    2:44.67   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Frsk 16 - 17 r 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Cline Bertrand 2:21.80 Skvde SS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jaqueline Hippi  1996  Vsby Simsllskap    30.35  1:07.54  1:51.02    2:23.51   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    31.29  1:06.60  1:51.02    2:25.58   
Jessica Billquist  1996  Sprvgens Simfrening    30.38  1:10.09  1:50.67    2:26.25   
Agnes Wiiand  1997  Vsby Simsllskap    30.17  1:08.52  1:52.73    2:27.50   
Emelie Bck  1996  Vsby Simsllskap    31.32  1:08.64  1:53.67    2:27.88   
Elin Podus  1997  Norrkpings Kappsimningsklubb    30.26  1:08.12  1:54.45    2:28.81   
Isabelle Avenius  1996  Kunglvs Simsllskap    31.71  1:11.48  1:54.51    2:29.69   
Vilma Unnermark  1997  Sdertrns Simsllskap    30.99  1:08.39  1:54.35    2:29.76   
Emelie Johansson  1996  Tby Sim    32.24  1:11.51  1:55.17    2:30.04   
10  Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsllskap    32.05  1:11.58  1:55.65    2:30.13   
11  Johanna Pettersson  1996  Jnkpings Simsllskap    31.67  1:10.15  1:56.76    2:30.22   
12  Rebecca Hkansson  1996  Vellinge-Nsets Simklubb    32.33  1:10.08  1:55.34    2:30.65   
13  Lina Rosvall  1997  ngelholms Simsllskap    31.21  1:09.16  1:54.27    2:30.99   
14  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    32.29  1:11.00  1:57.58    2:31.03   
15  Alice Ivarsson  1996  Motala Simsllskap    31.15  1:09.21  1:55.56    2:31.05   
16  Sara Linn  1997  Landskrona Simsllskap    32.75  1:11.73  1:56.27    2:31.53   
17  Josefine Mller  1996  Helsingborgs Simsllskap    31.76  1:10.49  1:55.72    2:32.11   
18  Clara Wiman  1996  Vsters Simsllskap    32.61  1:11.30  1:57.26    2:32.95   
19  Ida Edin  1996  Sprvgens Simfrening    31.97  1:11.87  1:56.02    2:33.58   
20  Emma Varga  1997  Danderyds Sim    34.02  1:13.48  1:59.44    2:34.31   
21  Ebba Stillman  1996  Vxj Simsllskap    31.37  1:10.38  1:59.27    2:34.68   
22  Klara Juliusson  1997  Hgans Simsllskap    32.61  1:12.75  1:57.02    2:35.18   
23  Stina Victoria Nordberg  1996  Jnkpings Simsllskap    32.33  1:13.05  1:59.84    2:35.27   
24  Ulrika Holm  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.46  1:12.92  2:00.28    2:36.06   
25  Alida Ramdn  1997  Sdertlje Simsllskap    32.73  1:15.21  2:02.16    2:39.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:21   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 14 r och yngre 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Cline Bertrand 2:21.80 Skvde SS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb    32.85  1:12.18  1:52.96    2:27.69   
Josefine Almvret  1999  Jrflla Simsllskap    32.72  1:12.41  1:55.48    2:29.98   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    32.65  1:11.75  1:58.06    2:30.37   
Ellen Sandberg  1999  S71    31.41  1:12.47  1:55.71    2:31.24   
Amanda Magnusson  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.65  1:12.34  1:59.48    2:35.30   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    34.25  1:15.20  2:00.32    2:35.40   
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    33.54  1:15.72  2:01.10    2:37.04   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Ldde    33.72  1:15.56  2:00.92    2:38.42   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 15 r 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Cline Bertrand 2:21.80 Skvde SS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsllskap    31.32  1:11.13  1:50.40    2:24.45   
Elin Svrd  1998  Falu Simsllskap    30.59  1:07.63  1:52.40    2:26.58   
Isabelle Hanson  1998  Jrflla Simsllskap    30.72  1:09.00  1:53.75    2:27.34   
Emma Wahlund  1998  Vsby Simsllskap    33.15  1:11.96  1:53.31    2:29.03   
Lina Berggren  1998  Vsters Simsllskap    32.20  1:13.45  1:55.60    2:29.25   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsllskap    30.72  1:07.90  1:54.92    2:29.87   
Lisa Eriksson  1998  SK Strngns Frisimmare    32.32  1:12.09  1:59.11    2:33.84   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsllskap    32.28  1:14.05  1:59.54    2:34.14   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 16 - 17 r 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Cline Bertrand 2:21.80 Skvde SS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jaqueline Hippi  1996  Vsby Simsllskap    30.16  1:06.36  1:48.76    2:20.58   
Jessica Billquist  1996  Sprvgens Simfrening    30.43  1:09.07  1:49.54    2:24.03   
Agnes Wiiand  1997  Vsby Simsllskap    29.90  1:08.37  1:51.70    2:24.64   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    31.37  1:07.25  1:51.76    2:25.28   
Elin Podus  1997  Norrkpings Kappsimningsklubb    29.61  1:08.05  1:52.51    2:27.03   
Emelie Bck  1996  Vsby Simsllskap    31.31  1:08.43  1:53.41    2:27.63   
Isabelle Avenius  1996  Kunglvs Simsllskap    31.48  1:10.80  1:53.34    2:29.33   
Vilma Unnermark  1997  Sdertrns Simsllskap    30.91  1:09.10  1:55.00    2:30.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 9 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:15   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 9, 200m Fjrilsim Pojkar, Frsk 15 r och yngre 
15 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Christopher Havton 2:13.49 Mlndal 
16 - 17 r: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Adam Ackerstierna 2:07.38 SK Ena 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Fridsj  1998  Jrflla Simsllskap    29.74  1:02.47  1:38.23    2:16.07   
Hampus Lovinge  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    29.91  1:04.74  1:40.63    2:16.62   
Alexander Havton  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.81  1:05.28  1:42.16    2:18.44   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap    28.65  1:03.08  1:40.51    2:20.30   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsllskap    31.10  1:06.18  1:43.08    2:21.67   
Arvid Kjelln  1998  Sprvgens Simfrening    29.78  1:05.26  1:43.53    2:22.85   
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap    31.51  1:09.32  1:45.99    2:23.49   
Filip Bjrkholm  1998  Vsters Simsllskap    31.37  1:07.40  1:45.01    2:24.98   
Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS    32.44  1:08.96  1:47.69    2:26.57   
10  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    31.34  1:08.27  1:47.59    2:26.74   
11  Sean Zhong  1998  Tby Sim    31.05  1:08.13  1:47.25    2:28.72   
12  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    31.29  1:07.83  1:48.21    2:30.33   
13  Zack Abelsson  1998  Sdertrns Simsllskap    32.15  1:10.97  1:51.74    2:30.77   
14  Jonathan Havton  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.39  1:10.61  1:50.79    2:31.09   
15  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    33.10  1:11.62  1:51.31    2:31.47   
16  Gregory Havton  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.61  1:08.82  1:50.16    2:31.55   
17  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    32.98  1:11.67  1:51.86    2:33.84   
18  Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    33.29  1:12.26  1:54.16    2:35.18   
19  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsllskap    32.86  1:11.71  1:53.60    2:35.52   
20  Adam Albringer  1999  Karlstads Simsllskap    33.45  1:11.51  1:53.02    2:35.76   
21  Alexander Lfqvist  1999  Oskarshamns Simsllskap    33.08  1:12.09  1:55.56    2:41.42   
22  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    34.39  1:15.93  2:00.89    2:50.04   
Victor Johansson  1998  Nssj SLS            DNS   
Oscar Olsson  1999  Sjbo Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Fjrilsim Pojkar, Frsk 16 - 17 r 
15 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Christopher Havton 2:13.49 Mlndal 
16 - 17 r: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Adam Ackerstierna 2:07.38 SK Ena 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christopher Havton  1997  Mlndals Allmnna Simsllskap    28.78  1:00.84  1:34.21    2:08.80   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsllskap    29.55  1:02.50  1:36.29    2:10.11   
Patrik Lfgren  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap    28.75  1:01.03  1:35.41    2:11.14   
Cruiz Llupa  1997  Helsingborgs Simsllskap    29.32  1:02.29  1:36.22    2:11.35   
Markus Frst  1996  Vsby Simsllskap    28.72  1:01.51  1:36.23    2:11.61   
Max stberg  1996  Vsters Simsllskap    29.16  1:02.42  1:37.69    2:13.37   
David Larsson  1996  Jnkpings Simsllskap    29.56  1:03.04  1:37.76    2:13.55   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsllskap    29.33  1:02.65  1:37.88    2:15.90   
Joel Knutsson  1997  ngelholms Simsllskap    30.93  1:05.42  1:41.28    2:15.93   
10  Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsllskap    30.26  1:05.14  1:40.85    2:16.67   
11  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsllskap    29.41  1:03.77  1:40.51    2:16.81   
12  Erik Bostrm  1997  Hgans Simsllskap    30.57  1:04.84  1:41.03    2:17.62   
13  Joel Westerlind  1996  Hrnsands Simsllskap    29.64  1:04.19  1:39.53    2:18.01   
14  Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    30.44  1:06.05  1:41.59    2:18.05   
15  Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsllskap    29.87  1:04.40  1:40.79    2:18.20   
16  Carl Rogne  1996  Sffle Simsllskap    29.84  1:04.41  1:41.11    2:19.07   
17  Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsllskap    29.91  1:05.28  1:42.54    2:19.11   
18  Oskar Ericsson  1997  Tby Sim    29.83  1:04.47  1:41.93    2:19.29   
19  Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsllskap 34    30.28  1:04.82  1:41.73    2:19.43   
20  Gustav Norn-Vosveldt  1996  Hrnsands Simsllskap    31.19  1:06.33  1:42.62    2:19.91   
21  Samuel Trnqvist  1997  Vsby Simsllskap    29.94  1:04.73  1:41.90    2:20.09   
22  Max Bergh  1996  Vsby Simsllskap    30.21  1:05.48  1:43.24    2:20.39   
23  Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsllskap    28.62  1:03.16  1:43.36    2:21.56   
24  Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    29.02  1:03.51  1:41.19    2:21.85   
25  Jakob Clemedtson  1996  Jnkpings Simsllskap    29.89  1:05.04  1:43.10    2:22.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:21   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 9, 200m Fjrilsim Pojkar, Finaler 15 r och yngre 
15 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Christopher Havton 2:13.49 Mlndal 
16 - 17 r: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Adam Ackerstierna 2:07.38 SK Ena 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Fridsj  1998  Jrflla Simsllskap    30.27  1:03.37  1:38.23    2:13.15   
Hampus Lovinge  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    31.00  1:05.80  1:41.75    2:15.93   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap    29.88  1:06.13  1:41.47    2:16.82   
Alexander Havton  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.38  1:04.89  1:41.60    2:18.89   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsllskap    30.52  1:05.40  1:42.27    2:20.38   
Arvid Kjelln  1998  Sprvgens Simfrening    29.99  1:05.33  1:43.02    2:22.99   
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap    31.74  1:07.99  1:47.40    2:27.22   
Filip Bjrkholm  1998  Vsters Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Fjrilsim Pojkar, Finaler 16 - 17 r 
15 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Christopher Havton 2:13.49 Mlndal 
16 - 17 r: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Adam Ackerstierna 2:07.38 SK Ena 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsllskap    29.19  1:01.35  1:34.06    2:07.93   
Christopher Havton  1997  Mlndals Allmnna Simsllskap    28.86  1:00.84  1:33.85    2:08.13   
Cruiz Llupa  1997  Helsingborgs Simsllskap    28.76  1:01.71  1:34.64    2:09.41   
Markus Frst  1996  Vsby Simsllskap    28.19  1:00.65  1:35.27    2:10.89   
Patrik Lfgren  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.16  1:01.56  1:35.88    2:11.77   
David Larsson  1996  Jnkpings Simsllskap    29.25  1:02.51  1:37.35    2:12.70   
Max stberg  1996  Vsters Simsllskap    29.06  1:02.46  1:37.66    2:13.58   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsllskap    30.06  1:05.16  1:41.82    2:18.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  19:05   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Finaler 15 r och yngre 
Ny gren 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    1:05.42  2:16.49  3:26.33  4:37.19  17:28.81   
          5:48.11  6:58.81  8:09.47  9:20.65     
          10:30.72  11:41.49  12:51.19  14:01.70     
          15:11.66  16:21.51         
Louise Halldn  1998  Danderyds Sim    1:05.55  2:16.53  3:28.15  4:39.59  17:42.04   
          5:50.92  7:02.14  8:13.25  9:24.10     
          10:35.22  11:46.44  12:57.90  14:09.39     
          15:21.16  16:33.04         
Isabelle Hanson  1998  Jrflla Simsllskap    1:07.17  2:18.09  3:29.69  4:41.48  17:43.62   
          5:52.38  7:03.38  8:14.14  9:24.85     
          10:35.97  11:47.52  12:59.17  14:11.03     
          15:23.09  16:34.72         
Emma Rotstam  1998  Jrflla Simsllskap    1:07.23  2:18.88  3:31.04  4:43.37  18:23.74   
          5:55.65  7:08.17  8:21.85  9:36.50     
          10:51.72  12:07.16  13:22.89  14:38.90     
          15:54.13  17:09.90         
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    1:07.06  2:19.61  3:33.02  4:47.69  18:35.95   
          6:02.10  7:17.38  8:32.76  9:48.27     
          11:03.46  12:19.22  13:34.55  14:50.35     
          16:06.47  17:22.39         
Emma Magnusson  1998  Linkpings Allmnna SS    1:07.27  2:23.38  3:40.01  4:57.28  19:06.94   
          6:15.14  7:33.64  8:51.41  10:09.39     
          11:27.23  12:45.47  14:02.13  15:19.95     
          16:36.65  17:53.72         
Madeleine Grnberg  1999  Simklubben Triton    1:12.44  2:29.36  3:47.52  5:05.98  19:25.55   
          6:24.80  7:43.00  9:00.68  10:18.87     
          11:36.78  12:54.89  14:13.59  15:32.29     
          16:50.84  18:09.38         
Erika Rnnbck  1998  Linkpings Allmnna SS    1:08.39  2:25.33  3:43.96  5:02.59  19:36.10   
          6:21.62  7:40.95  9:00.13  10:18.80     
          11:38.02  12:57.74  14:17.14  15:37.51     
          16:57.25  18:17.16         
Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb    1:10.30  2:27.31  3:44.77  5:02.87  19:39.04   
          6:21.31  7:41.25  9:00.93  10:21.43     
          11:41.57  13:01.40  14:21.79  15:42.40     
          17:02.67  18:22.55         
10  Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    1:11.54  2:29.79  3:49.00  5:07.99  19:41.57   
          6:27.37  7:47.74  9:07.16  10:27.41     
          11:47.57  13:07.40  14:27.24  15:47.01     
          17:06.75  18:25.22         
11  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    1:09.80  2:27.17  3:45.88  5:05.22  19:51.83   
          6:24.86  7:44.73  9:05.09  10:25.25     
          11:46.22  13:07.01  14:28.37  15:49.39     
          17:10.73  18:32.65         
12  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    1:12.55  2:31.52  3:51.51  5:11.84  20:04.26   
          6:32.68  7:53.56  9:14.56  10:35.86     
          11:56.77  13:18.55  14:40.31  16:01.95     
          17:23.46  18:45.15         
13  Elise Gidlf  1999  Linkpings Allmnna SS    1:13.46  2:33.22  3:54.23  5:15.36  20:09.69   
          6:36.64  7:57.65  9:19.65  10:41.00     
          12:02.66  13:24.04  14:45.60  16:06.93     
          17:28.50  18:49.65         
14  Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    1:15.29  2:39.64  4:04.37  5:27.61  20:53.68   
          6:51.07  8:15.47  9:39.29  11:03.70     
          12:28.58  13:53.10  15:17.84  16:42.83     
          18:08.07  19:32.24         
                     
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 r 
Ny gren 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Erica Sjholm  1997  Sjbo Simsllskap    1:05.67  2:15.40  3:25.67  4:36.20  17:41.25   
          5:46.93  6:57.55  8:08.64  9:19.87     
          10:31.45  11:43.61  12:55.58  14:07.76     
          15:19.46  16:31.14         
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:04.31  2:13.97  3:25.53  4:36.44  18:01.28   
          5:47.76  6:59.75  8:13.14  9:25.85     
          10:38.63  11:51.79  13:05.28  14:18.60     
          15:32.49  16:47.45         
Agnes Wiiand  1997  Vsby Simsllskap    1:05.98  2:17.61  3:29.93  4:42.51  18:08.29   
          5:55.03  7:08.06  8:21.15  9:33.76     
          10:46.43  11:59.95  13:14.52  14:28.80     
          15:41.85  16:55.98         
Clara Wiman  1996  Vsters Simsllskap    1:06.66  2:18.65  3:31.30  4:43.84  18:13.93   
          5:56.92  7:10.12  8:23.53  9:36.81     
          10:50.63  12:04.52  13:19.02  14:33.51     
          15:47.74  17:01.89         
Augusta Andersson  1997  Sjbo Simsllskap    1:08.36  2:21.32  3:34.97  4:48.33  18:23.28   
          6:02.50  7:15.81  8:29.60  9:43.32     
          10:57.11  12:11.61  13:25.79  14:40.51     
          15:55.22  17:09.67         
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:07.31  2:20.03  3:33.90  4:48.60  18:31.57   
          6:03.47  7:18.03  8:32.85  9:47.70     
          11:02.67  12:17.58  13:32.68  14:47.94     
          16:03.25  17:18.42         
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    1:09.09  2:23.18  3:37.59  4:53.02  18:36.18   
          6:08.13  7:22.78  8:38.65  9:55.26     
          11:10.58  12:26.33  13:41.64  14:56.87     
          16:12.29  17:26.01         
Sofia Henell  1997  Linkpings Allmnna SS    1:08.97  2:24.18  3:40.13  4:56.04  18:36.43   
          6:12.39  7:27.89  8:43.79  9:59.12     
          11:14.30  12:29.28  13:43.71  14:57.49     
          16:11.82  17:25.39         
Tove Sparrman  1996  Vsby Simsllskap    1:07.46  2:20.87  3:35.45  4:50.17  18:37.12   
          6:04.53  7:19.11  8:34.32  9:49.32     
          11:04.19  12:19.74  13:34.89  14:50.50     
          16:06.04  17:22.41         
10  Emma hman  1997  Wisby Simsllskap    1:07.37  2:20.96  3:35.64  4:50.41  18:43.22   
          6:05.22  7:20.27  8:35.37  9:50.70     
          11:05.97  12:21.98  13:37.90  14:54.31     
          16:11.16  17:27.90         
11  Rebecka Bergstrm  1997  Solna Sundbyberg SS 04    1:11.18  2:26.37  3:42.33  4:58.64  18:54.60   
          6:14.12  7:29.76  8:45.20  10:01.09     
          11:16.93  12:32.84  13:49.21  15:06.39     
          16:23.13  17:40.06         
12  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsllskap    1:11.47  2:26.60  3:42.49  4:58.44  19:06.95   
          6:14.51  7:31.01  8:47.65  10:04.67     
          11:22.03  12:39.77  13:57.39  15:15.03     
          16:31.69  17:49.14         
13  Ellinor Hedgren-Rylander  1997  Simklubben Neptun    1:10.44  2:25.61  3:42.04  4:58.85  19:09.78   
          6:16.12  7:33.73  8:51.13  10:08.76     
          11:26.73  12:44.42  14:02.22  15:20.08     
          16:37.87  17:54.57         
14  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:10.65  2:27.10  3:43.92  5:01.32  19:26.91   
          6:19.11  7:37.05  8:55.24  10:14.03     
          11:32.95  12:51.90  14:11.45  15:31.22     
          16:51.58  18:10.39         
Ida Eriksen  1997  Jrflla Simsllskap            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  19:05 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:34   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 11, 4X100m Medley P 15 o y, Finaler 15 r och yngre 
15 r och yngre: Helsingborgs S 4:14.05 2011 FM: Malm KK 4:16.72 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Tby S Lag 1  1998  Tby Sim            4:10.13  Sum-Sim rekord 
  Carl-ke Willberg  1998      31.09  1:04.80      1:04.80   
  Daniel Risnen  1999      31.67  1:08.22      2:13.02   
  Sean Zhong  1998      28.39  1:02.32      3:15.34   
  Filip Hedman  1998      26.15  54.79      4:10.13   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1999  Helsingborgs Simsllskap            4:13.63   
  Magnus Karlsborn  1998      32.53  1:06.71      1:06.71   
  Dennis berg  1998      32.97  1:10.99      2:17.70   
  Stefan Kojic  1998      28.39  1:01.23      3:18.93   
  Olle Williamsson  1998      26.14  54.70      4:13.63   
                     
Landskrona SS Lag 1  1998  Landskrona Simsllskap            4:17.80   
  Hampus Svensson  1999      31.14  1:04.01      1:04.01   
  Emil Hassling  2000      34.23  1:13.92      2:17.93   
  Alfred Christensson  1998      27.32  59.36      3:17.29   
  Filip Tretonius  1999      27.67  1:00.51      4:17.80   
                     
Mlndals ASS Lag 1  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            4:21.67   
  Joel Eliasson  1998      32.11  1:07.39      1:07.39   
  Pr Brjeson  1998      32.74  1:09.93      2:17.32   
  Alexander Havton  1998      30.92  1:06.32      3:23.64   
  Jonathan Havton  1998      28.04  58.03      4:21.67   
                     
Norrkpings KK  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            4:22.55   
  Hampus Lovinge  1998      30.67  1:03.27      1:03.27   
  Calle Lindroth  1998      34.57  1:14.65      2:17.92   
  Matthias Sandstrm-Karlsson  1998      29.36  1:05.89      3:23.81   
  Sebastian Runqvist  1999      27.99  58.74      4:22.55   
                     
Malm KK Lag 1  1998  Malm Kappsimningsklubb            4:25.92   
  Eric Hinderup  1998      31.34  1:03.45      1:03.45   
  Philip Tran  1999      36.23  1:17.80      2:21.25   
  William Lindblom  1998      30.36  1:07.93      3:29.18   
  David Olsen  1998      26.71  56.74      4:25.92   
                     
Skuru IK Lag 1  2000  Skuru Idrottsklubb            4:28.42   
  Christopher Johnsson  1998      33.21  1:09.06      1:09.06   
  William Lulek  1998      32.74  1:11.53      2:20.59   
  Andre Filipsson  1999      30.61  1:09.09      3:29.68   
  Didrik Bergstrm  1998      27.62  58.74      4:28.42   
                     
Mlndals ASS Lag 2  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            4:28.72   
  Tor Leander  1999      32.96  1:09.00      1:09.00   
  Marco Hyhnen  1999      35.77  1:16.93      2:25.93   
  Gregory Havton  1998      30.98  1:05.14      3:31.07   
  Aron Qvirist  1998      26.94  57.65      4:28.72   
                     
Jrflla S  1998  Jrflla Simsllskap            4:29.76   
  Samuel Talback  2000      33.25  1:11.08      1:11.08   
  Hugo Swanepoel  1998      36.15  1:17.57      2:28.65   
  Viktor Fridsj  1998      28.78  1:01.66      3:30.31   
  Gustav Swedenborg  1998      28.57  59.45      4:29.76   
                     
10  SK Poseidon Lag 1  1998  Simklubben Poseidon            4:30.87   
  Marko Vasilijevic  1999      34.99  1:13.10      1:13.10   
  Julius Ekstrand  1998      34.49  1:13.17      2:26.27   
  Jesper Olsson  1998      28.73  1:03.38      3:29.65   
  Simon Pettersson  1998      29.01  1:01.22      4:30.87   
                     
11  Eskilstuna SK  1998  Eskilstuna Simklubb            4:33.21   
  William Brand  1998      34.73  1:12.12      1:12.12   
  Eldin Kadic  1999      34.09  1:14.70      2:26.82   
  Karl Lindoff  1998      29.24  1:04.43      3:31.25   
  Marko Biscevic  1998      28.46  1:01.96      4:33.21   
                     
12  Linkpings ASS Lag 1  1998  Linkpings Allmnna SS            4:33.29   
  Albert Askmalm  2000      34.10  1:10.59      1:10.59   
  Tom Andersson  1998      33.72  1:12.54      2:23.13   
  Mattias Grynning  1999      30.37  1:06.12      3:29.25   
  Toni Nikolic  1999      29.99  1:04.04      4:33.29   
                     
13  Karlstads SS  1998  Karlstads Simsllskap            4:33.68   
  Daniel Vlvik  1999      32.82  1:07.50      1:07.50   
  Adam Albringer  1999      36.67  1:19.06      2:26.56   
  Axel Widstrm  1998      29.57  1:06.38      3:32.94   
  Johan Rydahl  2001      28.66  1:00.74      4:33.68   
                     
14  SK Laxen  1998  Simklubben Laxen            4:35.85   
  Mrten Petersson  1998      32.71  1:09.18      1:09.18   
  Gunnar Widerberg  2000      36.58  1:20.45      2:29.63   
  Dennis Dukic  2000      30.51  1:06.28      3:35.91   
  Fabian Persson  1998      28.46  59.94      4:35.85   
                     
15  Stockholmspolisens SIF  1998  Stockholmspolisens Sim IF            4:35.90   
  Martin Falk  1999      34.74  1:11.81      1:11.81   
  Pontus Jonsson  2000      37.31  1:19.33      2:31.14   
  Christian Norberg  1998      30.16  1:06.85      3:37.99   
  Niclas Eriksson  1998      28.03  57.91      4:35.90   
                     
16  SK Elfsborg  1998  Simklubben Elfsborg            4:36.22   
  Anton Lornell  1998      32.94  1:08.74      1:08.74   
  Elliot Olsson  1999      35.01  1:16.37      2:25.11   
  William Westerlund Holappa  1999      31.61  1:08.06      3:33.17   
  Viktor Johansson  1999      29.68  1:03.05      4:36.22   
                     
17  Landskrona SS Lag 2  1998  Landskrona Simsllskap            4:36.37   
  Victor Schagerlf  1998      34.58  1:12.37      1:12.37   
  Tim Petersson  1999      34.94  1:15.98      2:28.35   
  Oskar Hoff  1998      29.81  1:04.84      3:33.19   
  Henrik Albck  1998      29.24  1:03.18      4:36.37   
                     
18  Tyres SS Lag 1  1998  Tyres Simsllskap            4:36.67   
  Olle Skld  1999      32.66  1:08.10      1:08.10   
  Anton Carlsson  1998      36.56  1:20.99      2:29.09   
  Sebastian Pantzar  1999      29.89  1:04.77      3:33.86   
  Alexander Lund  1998      28.91  1:02.81      4:36.67   
                     
19  Sdertlje SS  1998  Sdertlje Simsllskap            4:37.75   
  Fredric Wernqvist  1998      33.39  1:10.85      1:10.85   
  Ludwig Hareskog  1998      36.68  1:19.82      2:30.67   
  Erik Brandt  1999      29.53  1:06.44      3:37.11   
  Adrian Panahi  1998      29.02  1:00.64      4:37.75   
                     
20  SK Sydsim  1999  Simklubben Sydsim            4:41.08   
  Teodor Cvijic  1999      34.56  1:11.38      1:11.38   
  Sebastian Andersson  1999      35.82  1:17.52      2:28.90   
  Mihail Simis  1998      29.72  1:05.77      3:34.67   
  Eddie Halilovic  1999      31.37  1:06.41      4:41.08   
                     
21  Ystads SS Lag 1  1998  Ystads Simsllskap            4:41.33   
  Filip Christiansson  1999      34.84  1:11.56      1:11.56   
  Rickard Andersson  1998      36.41  1:19.18      2:30.74   
  Sebastian Olsson Hansson  1998      31.29  1:10.31      3:41.05   
  Gustav Ridderman  1998      28.75  1:00.28      4:41.33   
                     
22  Mlndals ASS Lag 3  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            4:41.78   
  Jonathan Ekelund  1999      33.61  1:10.32      1:10.32   
  Oscar Brohammer  1998      35.68  1:17.10      2:27.42   
  Tobias berg  2000      31.98  1:10.73      3:38.15   
  Sebastian Petersson  2000      29.76  1:03.63      4:41.78   
                     
23  SK Triton Lag 1  1998  Simklubben Triton            4:42.13   
  Gustaf Palmqvist  2001      36.91  1:14.28      1:14.28   
  Rasmus Ericsson  1998      36.60  1:16.53      2:30.81   
  Niklas Jagerstl  1999      33.31  1:12.72      3:43.53   
  Henrik Sjdin  1998      28.51  58.60      4:42.13   
                     
24  Malm KK Lag 2  1998  Malm Kappsimningsklubb            4:43.33   
  Sten Ludvigsson  1998      34.45  1:11.61      1:11.61   
  Joaquin Diaz  2001      38.85  1:22.20      2:33.81   
  Elliot Sodemann  1998      30.04  1:07.10      3:40.91   
  Viktor Hansson  1998      30.02  1:02.42      4:43.33   
                     
25  Gteborg Lag 1  1999  Gteborg Sim            4:48.48   
  Sherman Cheng  1999      36.20  1:14.91      1:14.91   
  Philip Borgstrm Bishop  1999      35.67  1:17.26      2:32.17   
  Alex Phu  2000      33.51  1:16.37      3:48.54   
  Sixten Bjrkner  1998      26.07  59.94      4:48.48   
                     
26  Karlskrona SS  1998  Karlskrona Simsllskap            4:49.69   
  Viktor Cado  1999      36.70  1:17.57      1:17.57   
  Elias Kromnow  1999      34.93  1:16.60      2:34.17   
  Fredrik Hjalmarsson  1998      29.80  1:09.59      3:43.76   
  Alexander Strm  1998      29.85  1:05.93      4:49.69   
                     
Sdertrns SS  1998  Sdertrns Simsllskap            DSQ   
                     
Tby S Lag 2  1998  Tby Sim            DSQ   
  Isak Alin  1999      34.47  1:11.51      1:11.51   
  Mattin Zarrabi  1998      35.96        2:29.86   
  Tobias Fernandez  1999              3:39.73   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  18:34 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:59   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 12, 4X100m Medley P 16-17, Finaler 17 r och yngre 
17 r och yngre: Jnkpings SS 3:59.08 2012 FM: Jnkpings SS 3:59.08 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Vsby SS Lag 1  1996  Vsby Simsllskap            4:02.84   
  Samuel Trnqvist  1997      30.21  1:01.62      1:01.62   
  Alexander Ozerov  1996      31.11  1:08.33      2:09.95   
  Markus Frst  1996      25.92  56.63      3:06.58   
  Gustav Frdeberg  1997      26.12  56.26      4:02.84   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1996  Helsingborgs Simsllskap            4:02.97   
  Efrem Ghirmai  1996      30.18  1:02.42      1:02.42   
  Otto Schippert  1996      31.74  1:09.13      2:11.55   
  Filip Dolk  1996      27.39  58.46      3:10.01   
  Fabian Steen  1996      24.99  52.96      4:02.97   
                     
Mlndals ASS  1996  Mlndals Allmnna Simsllskap            4:04.89   
  Karl Zimmerman  1998      31.52  1:06.27      1:06.27   
  Christopher Havton  1997      32.15  1:08.10      2:14.37   
  Patrik Lfgren  1996      26.80  58.26      3:12.63   
  Isak Eliasson  1996      24.87  52.26      4:04.89   
                     
SK Laxen  1996  Simklubben Laxen            4:05.09   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      30.74  1:04.21      1:04.21   
  Alfred Bjrudd  1996      30.01  1:05.44      2:09.65   
  Teodor Widerberg  1998      27.01  1:00.03      3:09.68   
  Andr Idoffsson  1997      25.48  55.41      4:05.09   
                     
Tby S Lag 1  1997  Tby Sim            4:10.87   
  Oskar Ericsson  1997      29.50  1:01.32      1:01.32   
  David Kruthammar  1997      32.10  1:09.53      2:10.85   
  William berg  1997      29.39  1:04.00      3:14.85   
  Shervin Ghahestani  1997      26.02  56.02      4:10.87   
                     
Helsingborgs S Lag 2  1996  Helsingborgs Simsllskap            4:12.14   
  Pontus Wallin  1996      31.27  1:04.42      1:04.42   
  Axel Andersson  1996      33.55  1:12.82      2:17.24   
  Cruiz Llupa  1997      27.69  59.65      3:16.89   
  Oskar Nilsson  1997      26.48  55.25      4:12.14   
                     
Stockholmspolisens SIF  1996  Stockholmspolisens Sim IF            4:12.17   
  Michail Papantoniou  1997      29.59  1:01.94      1:01.94   
  Alexander Gabri  1997      32.90  1:11.73      2:13.67   
  Joen Brynnel  1996      27.12  58.35      3:12.02   
  Marcus Svensson  1997      28.12  1:00.15      4:12.17   
                     
Linkpings ASS  1996  Linkpings Allmnna SS            4:12.58   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      29.78  1:04.11      1:04.11   
  Carl Norlander  1997      32.62  1:10.06      2:14.17   
  Daniel Olsson  1996      27.59  1:00.72      3:14.89   
  Oskar Johnsson  1996      27.34  57.69      4:12.58   
                     
SK Elfsborg  1996  Simklubben Elfsborg            4:12.62   
  Georg Hess  1996      30.96  1:04.47      1:04.47   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      32.12  1:08.42      2:12.89   
  William Reinholdsson  1997      27.90  1:02.04      3:14.93   
  Casper Eriksson  1996      27.67  57.69      4:12.62   
                     
10  Norrkpings KK  1996  Norrkpings Kappsimningsklubb            4:13.78   
  Axel Podus  1997      33.06  1:08.40      1:08.40   
  Marcus Forsgren  1996      30.68  1:06.86      2:15.26   
  Alexander Frost  1997      27.64  1:00.17      3:15.43   
  David Josefsson  1997      27.21  58.35      4:13.78   
                     
11  Uddevalla S  1996  Uddevalla Sim            4:14.02   
  Simon Wanna  1996      32.75  1:08.34      1:08.34   
  Noa Koch  1996      31.47  1:07.35      2:15.69   
  Kalle Svensson  1997      28.00  1:02.02      3:17.71   
  Simon Bodestig  1996      26.60  56.31      4:14.02   
                     
12  ngelholms SS  1996  ngelholms Simsllskap            4:15.11   
  Oskar Hanstl  1999      34.07  1:11.47      1:11.47   
  Viktor Kertes  1996      31.96  1:08.44      2:19.91   
  Joel Knutsson  1997      27.60  59.71      3:19.62   
  Daniel Kertes  1999      26.56  55.49      4:15.11   
                     
13  Anderstorps SS  1997  Anderstorps Simsllskap            4:15.43   
  Henry Kerman  1997      32.04  1:06.56      1:06.56   
  Alexander Bogesten  1997      33.26  1:12.21      2:18.77   
  Markus Malm  1997      27.49  59.06      3:17.83   
  Gustaf Mild  1997      27.38  57.60      4:15.43   
                     
14  Hgans SS  1997  Hgans Simsllskap            4:16.05   
  Eric Schollin  1997      30.78  1:03.53      1:03.53   
  Mika Persson  1998      32.81  1:11.75      2:15.28   
  Erik Bostrm  1997      28.88  1:02.69      3:17.97   
  Victor Mller  1996      26.93  58.08      4:16.05   
                     
15  Sprvgens SF  1996  Sprvgens Simfrening            4:16.17   
  Tobias Henriksson  1996      31.49  1:04.68      1:04.68   
  Arvid Kjelln  1998      34.09  1:13.66      2:18.34   
  Anton Lning  1996      27.13  1:01.17      3:19.51   
  Mattias Freiholtz  1996      26.48  56.66      4:16.17   
                     
16  Kalmar SS  1996  Kalmar Simsllskap            4:16.53   
  Mattias Evaldsson  1997      29.78  1:02.77      1:02.77   
  Robin Frstberg  1996      32.56  1:09.71      2:12.48   
  Jacob Olsson  1998      30.17  1:05.65      3:18.13   
  Kristoffer Loo  1997      28.02  58.40      4:16.53   
                     
17  SK Sydsim  1996  Simklubben Sydsim            4:17.88   
  Jonas Andersson  1996      30.11  1:02.98      1:02.98   
  Philip Thornberg  1996      33.48  1:12.97      2:15.95   
  Marcos Cerutti  1997      28.79  1:03.16      3:19.11   
  Erik Nilsson  1996      27.32  58.77      4:17.88   
                     
18  Vsters SS  1996  Vsters Simsllskap            4:18.15   
  Gustaf Dahlman  1997      31.24  1:04.01      1:04.01   
  Lukas Steiner  1998      35.25  1:15.27      2:19.28   
  Max stberg  1996      27.79  1:00.25      3:19.53   
  Gunnar Granlund  1996      27.79  58.62      4:18.15   
                     
19  Sundsvalls SS  1997  Sundsvalls Simsllskap            4:19.17   
  Emil Dahlberg  1997      32.56  1:08.10      1:08.10   
  Benjamin Dzihic  1997      31.55  1:08.52      2:16.62   
  Jakob Westrin  1996      28.49  1:04.85      3:21.47   
  Dominik Jackiewicz  1996      27.07  57.70      4:19.17   
                     
20  Skuru IK  1996  Skuru Idrottsklubb            4:20.13   
  Martin Jareman  1996      33.14  1:09.57      1:09.57   
  Hannes Hjrne  1997      33.18  1:12.88      2:22.45   
  Tim Filipsson  1996      27.74  1:01.61      3:24.06   
  Axel Bthe  1997      26.56  56.07      4:20.13   
                     
21  Malm KK  1996  Malm Kappsimningsklubb            4:21.08   
  Anton Andersson  1997      34.12  1:11.13      1:11.13   
  Jakob Helman  1996      33.09  1:10.78      2:21.91   
  Simon Karlsson  1997      28.68  1:03.64      3:25.55   
  Filip Bivesand  1997      26.65  55.53      4:21.08   
                     
22  SK Hajen  1996  Simklubben Hajen            4:21.65   
  Petter Fredriksson  1997      29.70  1:01.89      1:01.89   
  Martin Rogmark  1996      33.00  1:11.77      2:13.66   
  Marcus Henriksson  1997      29.75  1:08.31      3:21.97   
  Felix Midlv  1998      27.84  59.68      4:21.65   
                     
23  Upsala S  1997  Upsala Simsllskap            4:22.49   
  Edmon Torosyan  1997      32.73  1:08.56      1:08.56   
  Sean Johansson  1997      35.29  1:15.35      2:23.91   
  Nathaniel Jousefi  1997      28.23  1:00.80      3:24.71   
  Leon Lindstrm  1996      26.81  57.78      4:22.49   
                     
24  Jnkpings SS  1996  Jnkpings Simsllskap            4:23.39   
  David Larsson  1996      31.56  1:05.66      1:05.66   
  Daniel Forndal  1997      33.63  1:11.53      2:17.19   
  Jakob Clemedtson  1996      28.00  1:03.76      3:20.95   
  Jakob Henningsson  1999      29.41  1:02.44      4:23.39   
                     
25  Kungsbacka SS  1996  Kungsbacka Simsllskap            4:28.98   
  Simon Sundfors  1996      35.44  1:13.69      1:13.69   
  Oskar rne  1999      35.69  1:17.17      2:30.86   
  Anton Johansson  1996      27.67  1:00.95      3:31.81   
  David Zachrisson  1996      26.79  57.17      4:28.98   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  18:59 
 
Resultat Gren 13 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  28 juni 2013   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  09:45   
  Arrangr  SSF/Landskrona SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Frsk 14 r och yngre 
14 r och yngre: Ida Matsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Alba Fors SK Triton 
15 r: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Ida Eriksen 4:30.60 Jrflla S 
16 - 17 r: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Elsa Ericsson 4:24.80 Tby S 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    1:09.96  2:22.78  3:34.85    4:44.41   
Alfhild Kristensson  1999  Gteborg Sim    1:08.80  2:22.94  3:35.95    4:46.03   
Amanda Granborg  1999  Malm Kappsimningsklubb    1:08.54