Results for Lohi-uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lohi-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:51 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 25 toukokuu 2013 |
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mia Pentti | 2002 | 341 | 34.96 | 1:14.52 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 306 | 37.14 | 1:17.25 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Isa Vehkaoja | 2002 | 294 | 37.82 | 1:18.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Nea Nygård | 2002 | 289 | 37.86 | 1:18.75 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
5 | Liisa Ryhänen | 2002 | 282 | 37.64 | 1:19.31 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 278 | 38.16 | 1:19.71 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Hanna Lundberg | 2002 | 267 | 39.53 | 1:20.85 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
8 | Noora Räsänen | 2002 | 256 | 39.92 | 1:21.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Senni Jouhten | 2002 | 255 | 38.27 | 1:22.10 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Peppi Palokangas | 2002 | 254 | 40.02 | 1:22.12 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 219 | 42.09 | 1:26.38 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Henna Hökkä | 2003 | 218 | 40.44 | 1:26.44 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Nita Poutiainen | 2003 | 213 | 41.79 | 1:27.12 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Amalia Siekkinen | 2002 | 213 | 42.25 | 1:27.13 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Roosa Rissanen | 2002 | 213 | 42.51 | 1:27.17 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Aada Sulasalmi | 2002 | 211 | 41.72 | 1:27.38 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
17 | Alina Huotari | 2002 | 211 | 42.89 | 1:27.42 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Katariina Kourula | 2002 | 207 | 42.12 | 1:28.01 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
19 | Viivi Merisalo | 2002 | 206 | 41.83 | 1:28.14 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Alva Gonzales Glanberg | 2002 | 204 | 42.94 | 1:28.43 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
21 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 202 | 41.59 | 1:28.67 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Iina Elorinne | 2002 | 201 | 42.19 | 1:28.86 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
23 | Petra Ansaranta | 2004 | 193 | 42.32 | 1:30.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Emma Hämäläinen | 2003 | 190 | 43.42 | 1:30.45 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
25 | Laura Heikkilä | 2002 | 188 | 43.78 | 1:30.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Emma Laatikainen | 2003 | 184 | 44.65 | 1:31.54 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
27 | Reeta Kallunki | 2003 | 180 | 44.69 | 1:32.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Olivia Nurkkala | 2002 | 178 | 43.46 | 1:32.43 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
29 | Kiia Karhu | 2002 | 173 | 45.26 | 1:33.36 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
30 | Pinja Taskila | 2004 | 172 | 44.68 | 1:33.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Veera Paasovaara | 2003 | 171 | 45.36 | 1:33.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
32 | Mathilda Puutio | 2003 | 170 | 44.09 | 1:33.85 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
33 | Veera Lahtinen | 2002 | 157 | 45.77 | 1:36.34 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
34 | Liina Salin | 2002 | 152 | 46.44 | 1:37.40 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
35 | Lilja Ukkola | 2004 | 152 | 45.88 | 1:37.47 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
36 | Jessica Ingalsuo | 2002 | 149 | 46.52 | 1:38.05 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
37 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 144 | 49.69 | 1:39.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
38 | Siiri Keisu | 2003 | 141 | 46.97 | 1:39.93 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
39 | Minja Lukkari | 2003 | 138 | 46.25 | 1:40.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
40 | Tinja Harju | 2002 | 135 | 48.60 | 1:41.40 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
41 | Jenni Kiviniemi | 2003 | 131 | 47.78 | 1:42.32 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
42 | Laura Lahtinen | 2003 | 127 | 45.90 | 1:43.47 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
43 | Reetta Kari | 2003 | 127 | 49.09 | 1:43.57 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
44 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 124 | 51.23 | 1:44.41 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
45 | Malla Juutinen | 2003 | 121 | 50.56 | 1:45.09 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
46 | Miina Laukka | 2003 | 118 | 50.98 | 1:46.12 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
47 | Aada Kivi | 2003 | 108 | 51.92 | 1:49.19 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
48 | Anna Brännström | 2003 | 81 | 56.93 | 1:59.96 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
49 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | 67 | 59.23 | 2:07.70 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
- | Peppi Palokangas | 2002 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Seela Kari | 2003 | DNS | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mari Hyvönen | 2000 | 505 | 31.64 | 1:05.38 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
2 | Jenni Lampi | 2000 | 495 | 31.12 | 1:05.82 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Katri Hurskainen | 2000 | 481 | 31.96 | 1:06.45 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Emmi Tikkanen | 2000 | 478 | 31.99 | 1:06.58 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 473 | 31.85 | 1:06.80 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
6 | Riikka Lahtinen | 2000 | 458 | 32.81 | 1:07.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Jenni Louhimo | 2001 | 457 | 32.46 | 1:07.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Fanny Pesonen | 2000 | 444 | 32.54 | 1:08.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Heidi Kivioja | 2000 | 420 | 33.89 | 1:09.48 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Nelle Ojakippola | 2001 | 420 | 33.60 | 1:09.50 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 385 | 34.11 | 1:11.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Amanda Kankkunen | 2000 | 383 | 33.46 | 1:11.66 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Sarah Jonsson | 2001 | 374 | 34.60 | 1:12.26 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
14 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 372 | 35.44 | 1:12.36 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Katariina Jyrälä | 2000 | 369 | 34.76 | 1:12.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Fanny Renvall | 2000 | 366 | 33.01 | 1:12.78 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
17 | Susanna Palojärvi | 2001 | 366 | 34.57 | 1:12.79 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Seela Peuralahti | 2001 | 362 | 34.62 | 1:13.00 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Sanni Kramsu | 2000 | 355 | 35.48 | 1:13.48 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Aino Mononen | 2001 | 349 | 35.45 | 1:13.93 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
21 | Unna Sinivuori | 2000 | 343 | 36.71 | 1:14.36 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Anni Rajaniemi | 2000 | 337 | 35.90 | 1:14.79 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Jenna Jokikokko | 2000 | 332 | 36.21 | 1:15.17 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
24 | Mari Hekkala | 2000 | 332 | 36.12 | 1:15.18 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 330 | 37.45 | 1:15.30 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Jenni Kangas | 2000 | 324 | 35.75 | 1:15.81 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
27 | Niina Piipponen | 2000 | 316 | 36.70 | 1:16.43 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Veera Leinonen | 2000 | 307 | 1:17.18 | 1:17.18 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Fanni Heikkinen | 2001 | 304 | 36.91 | 1:17.38 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
30 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 300 | 37.73 | 1:17.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Silja Vilmilä | 2001 | 298 | 37.63 | 1:17.87 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
32 | Sanna Rantakokko | 2000 | 296 | 37.35 | 1:18.12 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
33 | Sanni Lampi | 2001 | 294 | 37.49 | 1:18.28 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
34 | Emma Pajuluoma | 2001 | 285 | 38.54 | 1:19.05 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Ida Sirniö | 2001 | 281 | 38.26 | 1:19.44 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
36 | Olivia Viitala | 2000 | 279 | 37.13 | 1:19.60 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
37 | Anni Niemistö | 2001 | 276 | 37.54 | 1:19.88 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
38 | Noora Leppänen | 2001 | 270 | 37.92 | 1:20.50 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Aino Rämäkkö | 2001 | 254 | 39.36 | 1:22.14 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
40 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 253 | 1:22.30 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
41 | Moa Gustafsson | 2001 | 249 | 39.78 | 1:22.73 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
42 | Sara Brännström | 2001 | 247 | 39.09 | 1:22.98 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
43 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 243 | 40.34 | 1:23.37 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
44 | Matilda Lindberg | 2000 | 233 | 39.38 | 1:24.54 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
45 | Netta Kolistaja | 2001 | 232 | 39.25 | 1:24.73 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
46 | Noora Moilanen | 2001 | 227 | 39.49 | 1:25.25 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
47 | Aliina Mustonen | 2000 | 223 | 40.30 | 1:25.75 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
48 | Sara-Sofia Tapio | 2000 | 223 | 40.30 | 1:25.76 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
49 | Kaisa Koskela | 2001 | 214 | 41.39 | 1:26.99 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
50 | Iisa Kivioja | 2000 | 209 | 41.03 | 1:27.61 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
51 | Emilia Härkönen | 2001 | 208 | 42.07 | 1:27.81 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
52 | Jasmin Puhakka | 2000 | 204 | 42.14 | 1:28.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
53 | Matilda Lindholm | 2001 | 195 | 44.45 | 1:29.66 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
54 | Tiia Kivi | 2000 | 195 | 42.51 | 1:29.75 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
55 | Marleena Potila | 2000 | 184 | 42.37 | 1:31.54 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
56 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | 171 | 44.38 | 1:33.63 | |||||
Haparanda Sportklubb Taktik | ||||||||||
57 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 164 | 45.49 | 1:34.99 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
58 | Maija Pospiech | 2000 | 163 | 44.77 | 1:35.32 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
59 | Tia Leskinen | 2001 | 162 | 45.66 | 1:35.51 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
60 | Sofia Saukko | 2001 | 158 | 46.27 | 1:36.12 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
61 | Ida-Lotta Räsänen | 2001 | 154 | 45.56 | 1:36.98 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
62 | Anni Turunen | 2001 | 134 | 46.55 | 1:41.73 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
63 | Katariina Niemelä | 2001 | 124 | 49.58 | 1:44.38 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
64 | Hanna Fält | 2001 | 108 | 51.70 | 1:49.15 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
65 | Noora Vainio | 2001 | 105 | 51.37 | 1:50.19 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
66 | Jenni Lahti | 2001 | 103 | 50.95 | 1:51.08 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Melina Myllyaho | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sini-Maria Fingerroos | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:51 |