Resultat för Laviaarit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 12 toukokuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:49 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 toukokuu 2013 |
Laji 32, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Firas El-Idi | 2001 | 320 | 32.37 | 1:08.61 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Kasper Envalds | 2001 | 301 | 33.68 | 1:09.96 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Harry Zimmermann | 2001 | 293 | 34.60 | 1:10.60 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Ossi Kleimola | 2001 | 283 | 34.84 | 1:11.48 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Aaron Antikainen | 2001 | 276 | 34.32 | 1:12.08 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Timi Pernanen | 2001 | 267 | 36.04 | 1:12.86 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Herman Widbom | 2001 | 266 | 34.80 | 1:12.90 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Saku Suomalainen | 2001 | 257 | 35.28 | 1:13.81 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Oskari Aalto | 2002 | 250 | 36.10 | 1:14.42 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Markus Paales | 2001 | 248 | 36.53 | 1:14.67 | |||||
Wiru Swim | ||||||||||
11 | Antti Leppänen | 2002 | 240 | 35.97 | 1:15.48 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Kasper Vaittinen | 2001 | 233 | 35.99 | 1:16.26 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Veeti Haikonen | 2001 | 230 | 37.29 | 1:16.55 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Jetro Isotalo | 2001 | 222 | 36.73 | 1:17.49 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 219 | 37.81 | 1:17.77 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Juho Ruuskanen | 2001 | 217 | 38.08 | 1:18.06 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Kalle Mäkinen | 2002 | 214 | 36.55 | 1:18.40 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Iliya Milyutin | 2001 | 206 | 37.94 | 1:19.37 | |||||
OLIMP | ||||||||||
19 | Janne Koivunen | 2001 | 206 | 38.08 | 1:19.39 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Eetu Partanen | 2001 | 202 | 37.35 | 1:19.91 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Jesper Werdi | 2001 | 202 | 35.91 | 1:19.96 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Joona Mikkola | 2001 | 199 | 38.88 | 1:20.29 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Eemil Kylmä | 2001 | 196 | 37.99 | 1:20.79 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Leo Mikkonen | 2002 | 191 | 39.53 | 1:21.41 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Eemeli Raninen | 2001 | 187 | 38.91 | 1:22.09 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Karl Aleksander Kolli | 2001 | 185 | 38.95 | 1:22.40 | |||||
Wiru Swim | ||||||||||
27 | Toomas Kaljuvee O´Brock | 2001 | 176 | 37.86 | 1:23.73 | |||||
Wiru Swim | ||||||||||
28 | Joel Syrjä | 2002 | 175 | 40.31 | 1:23.90 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Patrik Wagner | 2002 | 172 | 39.69 | 1:24.43 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Teemu Annala | 2001 | 171 | 40.61 | 1:24.54 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Teemu Salminen | 2001 | 169 | 40.75 | 1:24.79 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
32 | Arttu Onkela | 2002 | 165 | 39.51 | 1:25.48 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
33 | Isak Gramén | 2001 | 162 | 41.31 | 1:26.11 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
33 | Niklas Linnanen | 2001 | 162 | 40.42 | 1:26.11 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Christian Kovanen | 2001 | 159 | 41.60 | 1:26.53 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
36 | Eetu Koskinen | 2002 | 152 | 41.24 | 1:27.92 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Nikita Komarov | 2002 | 150 | 42.37 | 1:28.38 | |||||
Wiru Swim | ||||||||||
38 | Roni Vilén | 2002 | 147 | 41.65 | 1:28.95 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 145 | 43.91 | 1:29.22 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Roope Tsutsunen | 2002 | 139 | 42.33 | 1:30.65 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
41 | Max Åström | 2002 | 138 | 42.09 | 1:30.84 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
42 | Axel Talonpoika | 2002 | 135 | 42.33 | 1:31.35 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
43 | Fredrik Nordström | 2001 | 135 | 44.58 | 1:31.38 | |||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
44 | Tuomas Peltola | 2003 | 133 | 42.70 | 1:31.88 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
45 | Iikka Rajala | 2001 | 130 | 43.04 | 1:32.67 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
45 | Juho Kurttila | 2001 | 130 | 46.14 | 1:32.67 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
47 | Aatu Harju | 2002 | 123 | 44.89 | 1:34.34 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
48 | Lauri Uosukainen | 2002 | 121 | 44.67 | 1:34.77 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
49 | Jimi Lybeck | 2001 | 120 | 43.52 | 1:35.07 | |||||
Poseidon | ||||||||||
50 | Jaakko Häkkänen | 2002 | 116 | 45.18 | 1:36.24 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
51 | Joonas Kousa | 2001 | 114 | 45.92 | 1:36.80 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
52 | Pyry Mäenpää | 2002 | 108 | 45.36 | 1:38.40 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
53 | Henri Holopainen | 2002 | 106 | 46.03 | 1:39.24 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
54 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 102 | 48.16 | 1:40.45 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
55 | Sandro Karhula | 2002 | 101 | 48.13 | 1:40.79 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
56 | Stepan Fedotov | 2001 | 101 | 48.03 | 1:40.86 | |||||
Poseidon | ||||||||||
57 | Christofor Pavlidi | 2001 | 96 | 47.45 | 1:42.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
58 | Valtteri Silde | 2002 | 94 | 45.39 | 1:43.15 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
59 | Saku Ahde | 2003 | 84 | 50.34 | 1:46.97 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
60 | Tobio Kurihara | 2002 | 83 | 49.28 | 1:47.36 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
61 | Karo Pirkkalainen | 2002 | 83 | 51.89 | 1:47.56 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
62 | Kasper Holopainen | 2003 | 81 | 52.26 | 1:48.54 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
63 | Aaron Utulahti | 2002 | 81 | 51.73 | 1:48.59 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
64 | Klaus Vartiainen | 2003 | 74 | 53.21 | 1:51.87 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
65 | Mio Heinola | 2005 | 72 | 52.93 | 1:52.99 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
66 | Ville Grundström | 2001 | 70 | 52.95 | 1:53.59 | |||||
Poseidon | ||||||||||
- | Carl-victor Vaenerberg | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Leo Koivisto | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 32, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 526 | 27.95 | 58.13 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Kirill Egorov | 2000 | 406 | 30.64 | 1:03.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Niki Karlsson | 2000 | 399 | 30.65 | 1:03.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Elias Herlevi | 2000 | 396 | 31.28 | 1:03.88 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Kaarel Trepp | 2000 | 353 | 31.17 | 1:06.37 | |||||
Wiru Swim | ||||||||||
6 | Santeri Hulkko | 2000 | 342 | 31.99 | 1:07.06 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Henry Hatanpää | 2000 | 326 | 32.55 | 1:08.19 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
8 | Martti Tervanen | 2000 | 321 | 32.39 | 1:08.54 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Lauri Jämsén | 2000 | 318 | 32.75 | 1:08.72 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Siim Hindrik Tiimus | 2000 | 313 | 32.21 | 1:09.06 | |||||
Wiru Swim | ||||||||||
11 | Anti Hallik | 2000 | 302 | 33.54 | 1:09.92 | |||||
Wiru Swim | ||||||||||
12 | Janek Erik Päike | 2000 | 297 | 33.49 | 1:10.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Joona Salminen | 2000 | 296 | 34.26 | 1:10.39 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Eetu Isosuo | 2000 | 294 | 33.61 | 1:10.58 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Oliver Keho | 2000 | 260 | 35.28 | 1:13.49 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Teemu Laaksonen | 2000 | 246 | 35.30 | 1:14.83 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Maksim Khlebnikov | 2000 | 244 | 35.27 | 1:15.12 | |||||
OLIMP | ||||||||||
18 | Nesja Seppälä | 2000 | 241 | 36.52 | 1:15.37 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
19 | Emil Reinikainen | 2000 | 234 | 36.79 | 1:16.10 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Sander Jaguson | 2000 | 233 | 36.29 | 1:16.26 | |||||
Wiru Swim | ||||||||||
21 | Joona Siren | 2000 | 231 | 36.16 | 1:16.45 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Alex Lassila | 2000 | 222 | 36.03 | 1:17.43 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Panu Patronen | 2000 | 217 | 37.50 | 1:18.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Veeti Laine | 2000 | 216 | 38.30 | 1:18.14 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Alex Idman | 2000 | 214 | 37.61 | 1:18.39 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Sami Seppälä | 2000 | 211 | 37.36 | 1:18.81 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
27 | Kristian Karlsson | 2000 | 208 | 37.84 | 1:19.21 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Niilo Ukkonen | 2000 | 207 | 37.16 | 1:19.36 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
29 | Jani Pölönen | 2000 | 189 | 37.89 | 1:21.67 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
30 | Jussi Helvola | 2000 | 181 | 38.83 | 1:22.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Juska Juselius | 2000 | 171 | 40.54 | 1:24.50 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Tuukka Lehtinen | 2000 | 169 | 41.59 | 1:24.89 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Aleksander Laihinen | 2000 | 167 | 39.60 | 1:25.22 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
34 | Matias Blomfelt | 2000 | 159 | 39.98 | 1:26.68 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
35 | Ola Mäntyniemi | 2000 | 149 | 42.23 | 1:28.44 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
36 | Nestori Tiainen | 2000 | 115 | 44.56 | 1:36.36 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
37 | Aaro Rasilainen | 2000 | 96 | 48.94 | 1:42.29 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Georgy Babenov | 2000 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 32, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Saku Laakkonen | 1999 | 498 | 28.38 | 59.19 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Allar Lihtsa | 1999 | 496 | 28.25 | 59.26 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 445 | 28.92 | 1:01.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Markus Tuominen | 1999 | 431 | 29.62 | 1:02.09 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Antti Myllynen | 1999 | 414 | 29.97 | 1:02.92 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Juho Seppälä | 1999 | 411 | 30.59 | 1:03.09 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Anton Helin | 1999 | 409 | 30.59 | 1:03.22 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Leevi Nuora | 1999 | 398 | 31.00 | 1:03.77 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Jens Petter Turoy | 1999 | 397 | 30.30 | 1:03.84 | |||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
10 | Tuomas Saari | 1999 | 368 | 31.52 | 1:05.45 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Kert Taniel Keskull | 1999 | 366 | 32.16 | 1:05.60 | |||||
Ujumise Spordiklubi | ||||||||||
12 | Matti Salán | 1999 | 363 | 30.81 | 1:05.79 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Ville Rautio | 1999 | 362 | 31.20 | 1:05.81 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
14 | Tuomas Herlevi | 1999 | 343 | 31.77 | 1:07.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Elias Soukola | 1999 | 332 | 32.47 | 1:07.73 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Valtteri Lausala | 1999 | 331 | 31.71 | 1:07.84 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Patrik Suslov | 1999 | 292 | 34.34 | 1:10.73 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Alex Klemola | 1999 | 288 | 33.61 | 1:11.06 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Erik Verbitski | 1999 | 275 | 35.08 | 1:12.11 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Andrei Durmanov | 1999 | 272 | 35.11 | 1:12.40 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Ville Laukkanen | 1999 | 261 | 34.96 | 1:13.40 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Benjamin Turunen | 1999 | 236 | 36.69 | 1:15.86 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
23 | Elias Lehmonen | 1999 | 226 | 36.92 | 1:17.06 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Jan Strömberg | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sakari Karisto | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.20.05 | Tulostuspäivämäärä | 12 toukokuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:49 |