Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
lauantaiaamu
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 12 toukokuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:48 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 toukokuu 2013 |
Laji 7, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Väinö Koponen | 2001 | 343 | 40.04 | 1:23.72 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Eerikki Laitala | 2001 | 270 | 42.27 | 1:30.69 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Joel Knaapi | 2001 | 257 | 44.23 | 1:32.15 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Tuomas Jokinen | 2001 | 251 | 43.98 | 1:32.81 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Firas El-Idi | 2001 | 242 | 44.34 | 1:34.00 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
6 | Harry Zimmermann | 2001 | 235 | 46.11 | 1:34.91 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Aaron Antikainen | 2001 | 233 | 45.36 | 1:35.16 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Atte Pennanen | 2001 | 224 | 45.57 | 1:36.43 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Iliya Milyutin | 2001 | 221 | 46.11 | 1:36.95 | |||||
OLIMP | ||||||||||
10 | Markus Paales | 2001 | 220 | 46.33 | 1:37.02 | |||||
Wiru Swim | ||||||||||
11 | Eevert Leppänen | 2001 | 197 | 47.87 | 1:40.76 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Elmo Kallio | 2001 | 195 | 46.90 | 1:41.06 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
13 | Matias Hjelm | 2002 | 191 | 49.60 | 1:41.68 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Verneri Viisanen | 2002 | 182 | 50.94 | 1:43.45 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Pyry Nurminen | 2001 | 176 | 49.32 | 1:44.44 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Jonas Lillman | 2002 | 174 | 50.66 | 1:44.85 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Jere Ruuhonen | 2001 | 172 | 52.75 | 1:45.35 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Niklas Linnanen | 2001 | 169 | 50.48 | 1:45.87 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Aleksi Helminen | 2001 | 169 | 50.48 | 1:45.91 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 168 | 50.27 | 1:46.26 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Jetro Isotalo | 2001 | 167 | 51.53 | 1:46.39 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Joonas Kousa | 2001 | 166 | 49.62 | 1:46.68 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Leo Mikkonen | 2002 | 163 | 50.64 | 1:47.28 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Kasper Vaittinen | 2001 | 157 | 51.45 | 1:48.64 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Juho Laukkanen | 2001 | 153 | 52.22 | 1:49.50 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Otto Hoffren | 2002 | 152 | 51.92 | 1:49.66 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Benjamin Kangas | 2002 | 134 | 53.02 | 1:54.38 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
28 | Lauri Uosukainen | 2002 | 128 | 55.41 | 1:56.34 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Christian Kovanen | 2001 | 119 | 56.96 | 1:59.18 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Mio Heinola | 2005 | 105 | 1:00.13 | 2:04.29 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
31 | Christofor Pavlidi | 2001 | 100 | 1:01.14 | 2:06.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Timi Aaltonen | 2001 | 94 | 59.47 | 2:08.78 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Onni Järvinen | 2002 | DNF | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Eemeli Raninen | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa | ||||||||||
Laji 7, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kirill Egorov | 2000 | 348 | 39.18 | 1:23.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 254 | 43.42 | 1:32.55 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Aleksander Laihinen | 2000 | 233 | 44.60 | 1:35.16 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Janek Erik Päike | 2000 | 229 | 44.22 | 1:35.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Martti Tervanen | 2000 | 227 | 44.29 | 1:35.97 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Eetu Isosuo | 2000 | 215 | 46.04 | 1:37.85 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Lauri Helin | 2000 | 210 | 47.21 | 1:38.49 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Panu Patronen | 2000 | 208 | 48.33 | 1:38.81 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Alex Lassila | 2000 | 205 | 47.30 | 1:39.42 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Emil Reinikainen | 2000 | 181 | 49.78 | 1:43.54 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Oliver Keho | 2000 | 166 | 50.13 | 1:46.60 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Joona Ruuskanen | 2000 | 161 | 51.83 | 1:47.75 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Ola Mäntyniemi | 2000 | 155 | 50.98 | 1:48.97 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
14 | Jani Pölönen | 2000 | 155 | 50.87 | 1:49.00 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Alex Idman | 2000 | 153 | 51.80 | 1:49.61 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Matias Blomfelt | 2000 | 145 | 52.14 | 1:51.45 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Anti Hallik | 2000 | DNS | |||||||
Wiru Swim | ||||||||||
- | Siim Hindrik Tiimus | 2000 | DNS | |||||||
Wiru Swim | ||||||||||
- | Tuukka Lehtinen | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Kyyrä | 1999 | 394 | 37.90 | 1:19.90 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Leevi Suhonen | 1999 | 378 | 38.05 | 1:21.05 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Tuomas Herlevi | 1999 | 295 | 41.98 | 1:27.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Christofer Talvitie | 1999 | 294 | 41.25 | 1:28.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Ville Rautio | 1999 | 272 | 41.81 | 1:30.40 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
6 | Patrik Suslov | 1999 | 264 | 43.53 | 1:31.29 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Andrei Durmanov | 1999 | 234 | 45.83 | 1:35.09 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Erik Verbitski | 1999 | 207 | 47.10 | 1:39.08 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Elias Lehmonen | 1999 | 168 | 50.88 | 1:46.06 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Sakari Karisto | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.20.05 | Tulostuspäivämäärä | 12 toukokuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:48 |