Resultater for Risösim 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Risösim 2013 | Utskriftsdatum | 08 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juni 2013 |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:06.80 | ||||||
2 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:08.22 | ||||||
3 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:09.59 | ||||||
4 | Joel Bäckman | 1987 | Timrå Simklubb | 1:14.64 | ||||||
5 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 1:16.27 | ||||||
6 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:18.98 | ||||||
7 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 1:27.82 | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:17.95 | ||||||
2 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:19.53 | ||||||
3 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:22.93 | ||||||
4 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 1:27.05 | ||||||
5 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:32.22 | ||||||
6 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 1:35.99 | ||||||
7 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:45.84 | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 1:20.70 | ||||||
2 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:22.39 | ||||||
3 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 1:28.99 | ||||||
4 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 1:31.71 | ||||||
5 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 1:32.77 | ||||||
6 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:35.90 | ||||||
7 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 1:36.68 | ||||||
8 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 1:37.03 | ||||||
9 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:39.93 | ||||||
10 | Anton Svalberg | 2001 | Njurunda Simsällskap | 1:44.78 | ||||||
11 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 1:45.94 | ||||||
12 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 1:48.77 | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:35.46 | ||||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:37.60 | ||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:41.49 | ||||||
4 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 1:46.46 | ||||||
5 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:46.73 | ||||||
6 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:49.45 | ||||||
7 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:56.41 | ||||||
8 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 1:56.56 | ||||||
9 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 2:01.24 | ||||||
10 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 2:03.03 | ||||||
11 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 2:08.31 | ||||||
12 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:13.62 | ||||||
13 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 2:20.31 | ||||||
- | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 08 juni 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |