Results for UGP-3 Stockholm - Eriksdalsbadet
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:55 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
30.48 |
1:03.74 |
1:38.02 |
|
2:11.42 |
|
2 |
Jessica Eriksson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
30.33 |
1:04.23 |
1:38.94 |
|
2:12.67 |
|
3 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.81 |
1:04.52 |
1:39.39 |
|
2:13.49 |
|
4 |
Ronja Wikström |
1996 |
Umeå Simsällskap |
|
31.35 |
1:06.59 |
1:41.40 |
|
2:14.62 |
|
5 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
30.82 |
1:05.46 |
1:41.23 |
|
2:15.79 |
|
6 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
31.03 |
1:04.90 |
1:40.84 |
|
2:16.09 |
|
7 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.60 |
1:05.79 |
1:41.56 |
|
2:16.63 |
|
8 |
Milana Salih |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
30.72 |
1:05.47 |
1:41.71 |
|
2:17.38 |
|
9 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.97 |
1:07.23 |
1:43.35 |
|
2:17.78 |
|
10 |
Isabell Kjellberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
32.80 |
1:07.91 |
1:43.26 |
|
2:18.05 |
|
11 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
32.32 |
1:07.11 |
1:43.26 |
|
2:18.39 |
|
12 |
Emma Varga |
1997 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
31.07 |
1:05.71 |
1:42.60 |
|
2:20.10 |
|
13 |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
32.45 |
1:08.82 |
1:44.72 |
|
2:20.16 |
|
14 |
Josefine Gidlöf |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.67 |
1:07.63 |
1:44.20 |
|
2:20.40 |
|
15 |
Emma Bring |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.46 |
1:08.35 |
1:45.03 |
|
2:20.51 |
|
16 |
Ida Edin |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
32.40 |
1:08.46 |
1:45.41 |
|
2:22.36 |
|
17 |
Eveline Westberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
32.33 |
1:08.04 |
1:45.87 |
|
2:23.60 |
|
18 |
Vilma Lagebro |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
32.59 |
1:08.53 |
1:46.15 |
|
2:23.83 |
|
19 |
Klara Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
32.26 |
1:08.62 |
1:46.60 |
|
2:24.50 |
|
20 |
Sofia Bergkvist |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.37 |
1:09.93 |
1:47.13 |
|
2:24.72 |
|
21 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
32.21 |
1:08.47 |
1:47.01 |
|
2:25.30 |
|
22 |
Lisa Wiklund |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
32.31 |
1:09.46 |
1:48.07 |
|
2:26.29 |
|
23 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
33.41 |
1:11.41 |
1:52.30 |
|
2:31.51 |
|
24 |
Anna Olsson |
1997 |
Turebergs Simklubb |
|
35.40 |
1:14.68 |
1:54.14 |
|
2:32.46 |
|
25 |
Josefine Norlin |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
33.09 |
1:13.00 |
1:54.99 |
|
2:34.47 |
|
26 |
Matilda Westberg |
1996 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
33.50 |
1:12.31 |
1:53.41 |
|
2:34.90 |
|
27 |
Sofia Johansson |
1997 |
Täby Sim |
|
35.99 |
1:20.14 |
2:08.29 |
|
2:56.17 |
|
28 |
Elina Helleberg |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.60 |
1:36.98 |
2:30.09 |
|
3:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
30.52 |
1:04.50 |
1:39.38 |
|
2:15.37 |
|
2 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
30.57 |
1:04.89 |
1:41.62 |
|
2:17.52 |
|
3 |
Danute Kacinskas |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.16 |
1:08.20 |
1:44.57 |
|
2:19.85 |
|
4 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.37 |
1:08.68 |
1:45.59 |
|
2:21.16 |
|
5 |
Ida Österman |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
32.70 |
1:08.87 |
1:46.10 |
|
2:21.69 |
|
6 |
Linda Brännlund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
32.63 |
1:08.43 |
1:45.91 |
|
2:22.73 |
|
7 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
34.07 |
1:12.36 |
1:51.81 |
|
2:29.71 |
|
8 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
32.93 |
1:10.86 |
1:51.25 |
|
2:29.78 |
|
9 |
Beatrice Vezzoli |
1998 |
Turebergs Simklubb |
|
33.72 |
1:11.85 |
1:52.45 |
|
2:31.37 |
|
10 |
Alice Franzén |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
34.31 |
1:12.59 |
1:53.11 |
|
2:31.86 |
|
11 |
Maria Östervall |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
33.49 |
1:11.65 |
1:53.02 |
|
2:32.14 |
|
12 |
Sofia Björnfot |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
34.18 |
1:12.42 |
1:53.03 |
|
2:33.57 |
|
13 |
Vanessa Nordling |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
33.21 |
1:11.81 |
1:53.28 |
|
2:34.00 |
|
14 |
Åsa Eriksson |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
34.91 |
1:15.30 |
1:56.95 |
|
2:38.77 |
|
15 |
Agnes Gabrielsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
36.95 |
1:19.94 |
2:04.09 |
|
2:46.56 |
|
16 |
Elina Bjällås |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
36.45 |
1:19.52 |
2:06.25 |
|
2:52.27 |
|
17 |
Sabina Cross |
1998 |
Hellas Simklubb |
|
38.37 |
1:23.13 |
2:09.07 |
|
2:53.48 |
|
18 |
Ines Sahuric |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
40.27 |
1:24.87 |
2:14.47 |
|
2:58.13 |
|
19 |
Shahro Mousavi |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.07 |
1:27.81 |
2:14.94 |
|
3:00.32 |
|
- |
Julia Derwinger |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Sundberg |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
31.10 |
1:06.20 |
1:41.54 |
|
2:17.28 |
|
2 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.42 |
1:07.70 |
1:44.76 |
|
2:19.23 |
|
3 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.75 |
1:08.25 |
1:44.67 |
|
2:20.73 |
|
4 |
Anna Eriksson |
1999 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
32.12 |
1:07.90 |
1:45.06 |
|
2:21.17 |
|
5 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
32.21 |
1:08.72 |
1:46.80 |
|
2:25.30 |
|
6 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
32.23 |
1:08.48 |
1:47.21 |
|
2:25.40 |
|
7 |
Hanna Hargsten |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.09 |
1:11.43 |
1:49.89 |
|
2:27.04 |
|
8 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.92 |
1:10.20 |
1:49.47 |
|
2:27.56 |
|
9 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
35.41 |
1:13.76 |
1:51.96 |
|
2:27.69 |
|
10 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
33.65 |
1:11.80 |
1:51.66 |
|
2:28.76 |
|
11 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
33.59 |
1:11.88 |
1:51.30 |
|
2:29.56 |
|
12 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
33.11 |
1:12.03 |
1:51.38 |
|
2:30.23 |
|
13 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.55 |
1:12.79 |
1:52.09 |
|
2:30.36 |
|
14 |
Helena Brandt |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
34.63 |
1:13.34 |
1:51.97 |
|
2:31.31 |
|
15 |
Dersim Esmaelzadeh |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
34.35 |
1:12.49 |
1:52.38 |
|
2:31.92 |
|
16 |
Amelia Lundblom |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
34.24 |
1:13.08 |
1:52.87 |
|
2:32.19 |
|
17 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
34.00 |
1:12.39 |
1:52.86 |
|
2:32.41 |
|
18 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
34.09 |
1:12.55 |
1:52.68 |
|
2:32.93 |
|
19 |
Ebba Bjurman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
34.95 |
1:14.83 |
1:57.05 |
|
2:35.31 |
|
20 |
Linn Thomessen |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
34.96 |
1:14.98 |
1:57.06 |
|
2:35.42 |
|
21 |
Josephine Andreasson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
35.29 |
1:15.80 |
1:56.29 |
|
2:36.38 |
|
22 |
Hanne Melin-Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
35.05 |
1:14.16 |
1:55.43 |
|
2:36.46 |
|
23 |
Terése Nyström |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
35.12 |
1:14.76 |
1:55.77 |
|
2:36.53 |
|
24 |
Ebba Steen |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.40 |
1:16.23 |
1:57.89 |
|
2:37.89 |
|
25 |
Hedda Wettergren |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.14 |
1:18.29 |
2:01.29 |
|
2:40.89 |
|
26 |
Cecilia Gabrielsson |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
36.69 |
1:17.33 |
1:59.94 |
|
2:42.52 |
|
27 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
36.67 |
1:17.93 |
2:01.60 |
|
2:43.07 |
|
28 |
Jessica Hagström |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.60 |
1:19.27 |
2:02.23 |
|
2:43.94 |
|
29 |
Ellinor Lantz |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
35.77 |
1:18.02 |
2:02.51 |
|
2:46.25 |
|
30 |
Cecilia Barrena Forsberg |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
35.18 |
1:17.70 |
2:03.66 |
|
2:48.65 |
|
31 |
Ellen Olthoff |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
39.12 |
1:22.53 |
2:07.83 |
|
2:49.58 |
|
32 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
38.59 |
1:22.08 |
2:07.11 |
|
2:49.59 |
|
33 |
Emily Lundgren |
1999 |
Täby Sim |
|
35.66 |
1:18.13 |
2:04.87 |
|
2:50.33 |
|
34 |
Jessica Gauffin |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
38.05 |
1:22.21 |
2:09.15 |
|
2:51.63 |
|
35 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
38.50 |
1:23.16 |
2:08.67 |
|
2:52.01 |
|
36 |
Jennifer Hjälm-Gerle |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
39.23 |
1:23.03 |
2:09.35 |
|
2:52.50 |
|
37 |
Felicia Gustavsson |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
38.70 |
1:22.26 |
2:09.01 |
|
2:54.50 |
|
38 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.50 |
1:24.39 |
2:11.42 |
|
2:54.98 |
|
39 |
Cecilia Wåhlén |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
39.89 |
1:25.15 |
2:13.32 |
|
2:59.29 |
|
40 |
Lovisa Spångberg |
1999 |
Hellas Simklubb |
|
40.10 |
1:27.08 |
2:16.34 |
|
3:01.42 |
|
41 |
Matilda Månsson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
40.86 |
1:27.52 |
2:15.91 |
|
3:01.90 |
|
42 |
Sandra Pernkrans |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
39.08 |
1:26.91 |
2:16.37 |
|
3:07.64 |
|
43 |
Mathilda Norlander |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
40.61 |
1:27.87 |
2:18.13 |
|
3:07.70 |
|
44 |
Rebecca Elgh |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
43.15 |
1:32.96 |
2:23.74 |
|
3:12.51 |
|
- |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.32 |
1:07.82 |
1:44.38 |
|
2:20.49 |
|
2 |
Emma Bergkvist |
2000 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
32.67 |
1:09.40 |
1:47.39 |
|
2:23.84 |
|
3 |
Alba Croneborg |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.44 |
1:09.39 |
1:47.86 |
|
2:24.42 |
|
4 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.13 |
1:13.10 |
1:50.18 |
|
2:26.48 |
|
5 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.13 |
1:12.65 |
1:51.43 |
|
2:28.71 |
|
6 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
34.74 |
1:13.53 |
1:53.60 |
|
2:32.66 |
|
7 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.57 |
1:14.00 |
1:53.94 |
|
2:32.70 |
|
8 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.54 |
1:15.76 |
1:55.60 |
|
2:33.17 |
|
9 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.61 |
1:14.55 |
1:55.12 |
|
2:34.32 |
|
10 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
35.95 |
1:15.44 |
1:55.46 |
|
2:35.39 |
|
11 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.01 |
1:14.68 |
1:55.72 |
|
2:36.23 |
|
12 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.16 |
1:14.74 |
1:55.79 |
|
2:36.34 |
|
13 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
35.16 |
1:15.83 |
1:57.22 |
|
2:37.22 |
|
14 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.57 |
1:18.76 |
2:00.83 |
|
2:37.59 |
|
15 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.68 |
1:18.24 |
1:59.76 |
|
2:38.23 |
|
16 |
Tina Shahmalekpour |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.84 |
1:15.69 |
1:57.84 |
|
2:39.26 |
|
17 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.68 |
1:18.08 |
2:00.84 |
|
2:40.93 |
|
18 |
Elin Ahnfelt |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
36.23 |
1:16.99 |
1:59.03 |
|
2:41.05 |
|
19 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.68 |
1:19.86 |
2:02.93 |
|
2:41.19 |
|
20 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
35.67 |
1:16.59 |
2:00.07 |
|
2:42.45 |
|
21 |
Mirjam Amouri |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.73 |
1:18.84 |
2:01.48 |
|
2:42.58 |
|
22 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.60 |
1:21.42 |
2:04.51 |
|
2:43.84 |
|
23 |
Tyra Wijk |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
38.32 |
1:21.19 |
2:03.08 |
|
2:43.86 |
|
24 |
Felicia Adamsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.11 |
1:18.99 |
2:01.98 |
|
2:44.41 |
|
25 |
Sofia Walsh |
2002 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
35.60 |
1:16.14 |
2:00.53 |
|
2:45.03 |
|
26 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
37.77 |
1:21.30 |
2:06.07 |
|
2:45.04 |
|
27 |
Moa Fröberg |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
36.21 |
1:19.45 |
2:03.62 |
|
2:45.40 |
|
28 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
37.66 |
1:21.65 |
2:04.90 |
|
2:47.10 |
|
29 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.76 |
1:19.79 |
2:04.83 |
|
2:47.90 |
|
30 |
Manjiri Bhat |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
37.40 |
1:20.58 |
2:05.27 |
|
2:48.14 |
|
31 |
Viktoria Sande |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.92 |
1:20.42 |
2:04.97 |
|
2:48.79 |
|
32 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
36.85 |
1:21.06 |
2:05.57 |
|
2:49.15 |
|
33 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.89 |
1:22.01 |
2:06.78 |
|
2:49.44 |
|
34 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
37.70 |
1:21.42 |
2:06.91 |
|
2:49.63 |
|
35 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.74 |
1:21.78 |
2:07.66 |
|
2:51.50 |
|
36 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.91 |
1:25.13 |
2:09.36 |
|
2:51.61 |
|
37 |
Moa Nygren |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
38.71 |
1:23.28 |
2:09.12 |
|
2:51.99 |
|
38 |
Rebecka Dagberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
37.60 |
1:21.96 |
2:07.66 |
|
2:52.18 |
|
39 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
38.57 |
1:22.61 |
2:09.28 |
|
2:52.32 |
|
40 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
38.28 |
1:22.76 |
2:08.22 |
|
2:52.71 |
|
41 |
Isabella Tegman |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.22 |
1:23.15 |
2:08.48 |
|
2:52.95 |
|
42 |
Linnea Wall |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.93 |
1:21.88 |
2:08.40 |
|
2:53.24 |
|
43 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.71 |
1:22.33 |
2:09.78 |
|
2:53.35 |
|
44 |
Liv Falk |
2000 |
Täby Sim |
|
37.36 |
1:21.71 |
2:08.65 |
|
2:53.54 |
|
45 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.51 |
1:22.21 |
2:08.02 |
|
2:53.71 |
|
46 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.46 |
1:24.65 |
2:10.62 |
|
2:53.74 |
|
47 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.01 |
1:19.84 |
2:07.10 |
|
2:54.58 |
|
48 |
Maja Billgren |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
40.15 |
1:25.31 |
2:11.07 |
|
2:55.11 |
|
49 |
Sol Wännman |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.32 |
1:24.89 |
2:11.39 |
|
2:55.94 |
|
50 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.97 |
1:25.23 |
2:11.85 |
|
2:57.69 |
|
51 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.19 |
1:26.23 |
2:13.34 |
|
2:58.03 |
|
52 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
40.96 |
1:27.31 |
2:15.23 |
|
2:59.41 |
|
53 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
41.71 |
1:28.12 |
2:15.06 |
|
2:59.80 |
|
54 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
39.04 |
1:25.91 |
2:14.18 |
|
2:59.87 |
|
55 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
39.92 |
1:26.93 |
2:15.72 |
|
3:02.39 |
|
56 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.92 |
1:29.74 |
2:17.60 |
|
3:02.56 |
|
57 |
Hannah Qvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
39.05 |
1:27.06 |
2:17.51 |
|
3:02.94 |
|
58 |
Mathilda Bärnau |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
39.87 |
1:26.70 |
2:16.42 |
|
3:03.37 |
|
59 |
Jennifer Laine |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.14 |
1:26.34 |
2:17.26 |
|
3:03.52 |
|
60 |
Selma El Hajji |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.82 |
1:25.71 |
2:15.31 |
|
3:04.05 |
|
61 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
39.41 |
1:29.01 |
2:18.93 |
|
3:05.63 |
|
62 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.91 |
1:29.10 |
2:18.20 |
|
3:05.69 |
|
63 |
Josefin Gardelin |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
41.81 |
1:29.25 |
2:19.46 |
|
3:06.17 |
|
64 |
Elsa Knöös |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
42.71 |
1:30.31 |
2:22.33 |
|
3:06.82 |
|
65 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
44.93 |
1:35.77 |
2:28.02 |
|
3:17.72 |
|
- |
Josefine Godman |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
09:55 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
10:20 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:53 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
10:53 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:32 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
37.57 |
1:21.73 |
2:06.87 |
|
2:51.25 |
|
2 |
Alexander Kubat |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.59 |
1:22.07 |
2:07.18 |
|
2:51.38 |
|
3 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.47 |
1:20.48 |
2:05.49 |
|
2:52.41 |
|
4 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
39.68 |
1:25.64 |
2:12.26 |
|
2:54.65 |
|
5 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.35 |
1:26.17 |
2:13.21 |
|
3:01.15 |
|
6 |
Arvid Levander |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
42.54 |
1:31.45 |
2:21.99 |
|
3:10.36 |
|
7 |
Adam Ekblom |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
42.88 |
1:31.95 |
2:22.15 |
|
3:10.83 |
|
8 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.15 |
1:36.09 |
2:28.07 |
|
3:20.02 |
|
9 |
Gustav Eriksson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
49.91 |
1:47.16 |
2:44.85 |
|
3:39.95 |
|
- |
Alexej Filinau |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
38.23 |
1:21.98 |
2:06.65 |
|
2:50.90 |
|
2 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
39.23 |
1:23.64 |
2:08.84 |
|
2:54.38 |
|
3 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
39.94 |
1:25.09 |
2:10.13 |
|
2:55.29 |
|
4 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
39.21 |
1:25.04 |
2:11.62 |
|
2:57.46 |
|
5 |
Andreas Bergfeldt |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
39.80 |
1:26.37 |
2:14.16 |
|
3:00.95 |
|
6 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
38.43 |
1:21.74 |
2:13.38 |
|
3:05.11 |
|
7 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
39.79 |
1:27.78 |
2:19.90 |
|
3:12.79 |
|
8 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.26 |
1:32.12 |
2:23.55 |
|
3:14.99 |
|
9 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.28 |
1:33.68 |
2:25.15 |
|
3:15.08 |
|
10 |
Rasmus Bjuresten |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
44.43 |
1:36.57 |
2:28.93 |
|
3:19.75 |
|
11 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.57 |
1:37.91 |
2:32.92 |
|
3:21.79 |
|
12 |
Kian Moradi |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
45.57 |
1:39.20 |
2:32.99 |
|
3:23.90 |
|
- |
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.64 |
1:23.55 |
2:08.22 |
|
2:52.85 |
|
2 |
Pontus Jonsson |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.66 |
1:24.60 |
2:10.66 |
|
2:55.90 |
|
3 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.64 |
1:27.10 |
2:14.84 |
|
3:01.72 |
|
4 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
40.31 |
1:28.68 |
2:18.10 |
|
3:07.32 |
|
5 |
Fredrik Annergren |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
42.05 |
1:31.44 |
2:22.19 |
|
3:12.49 |
|
6 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.52 |
1:34.38 |
2:25.91 |
|
3:14.34 |
|
7 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.31 |
1:35.81 |
2:26.89 |
|
3:16.30 |
|
8 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
44.12 |
1:34.41 |
2:25.88 |
|
3:16.62 |
|
9 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.76 |
1:41.91 |
2:37.44 |
|
3:30.38 |
|
10 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
48.01 |
1:43.81 |
2:41.28 |
|
3:37.12 |
|
11 |
Sacha Vikegard |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
48.95 |
1:46.30 |
2:44.50 |
|
3:39.38 |
|
12 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
50.16 |
1:47.35 |
2:45.00 |
|
3:42.12 |
|
13 |
Gustav Wahlberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
54.70 |
1:56.61 |
2:59.54 |
|
3:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
11:32 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:00 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.55 |
2:28.33 |
3:56.54 |
|
5:06.65 |
|
2 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.86 |
2:33.67 |
4:09.67 |
|
5:23.26 |
|
3 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:14.01 |
2:39.50 |
4:12.35 |
|
5:24.47 |
|
4 |
Isabell Kjellberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.28 |
2:38.87 |
4:14.44 |
|
5:29.32 |
|
5 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.91 |
2:40.56 |
4:19.29 |
|
5:32.24 |
|
6 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.88 |
2:47.63 |
4:20.10 |
|
5:36.97 |
|
7 |
Ida Edin |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
1:18.27 |
2:45.41 |
4:19.64 |
|
5:38.16 |
|
8 |
Emina Bjelak |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.99 |
2:47.94 |
4:27.52 |
|
5:52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:15.52 |
2:41.37 |
4:20.51 |
|
5:30.63 |
|
2 |
Julia Ewerbring |
1998 |
Täby Sim |
|
1:16.96 |
2:47.26 |
4:18.45 |
|
5:36.68 |
|
3 |
Ida Österman |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:14.80 |
2:46.54 |
4:24.72 |
|
5:42.62 |
|
4 |
Anna Ekholm |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.91 |
2:49.82 |
4:35.88 |
|
5:52.76 |
|
5 |
Linda Brännlund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:21.98 |
2:52.23 |
4:41.41 |
|
5:55.96 |
|
6 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:23.13 |
3:03.09 |
4:51.47 |
|
6:16.19 |
|
7 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:33.31 |
3:10.82 |
4:54.68 |
|
6:18.79 |
|
- |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.32 |
2:41.77 |
4:21.76 |
|
5:34.68 |
|
2 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.83 |
2:42.25 |
4:23.20 |
|
5:39.62 |
|
3 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.05 |
2:52.40 |
4:38.80 |
|
5:52.48 |
|
4 |
Cassandra Engback |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.93 |
2:51.16 |
4:40.09 |
|
5:55.41 |
|
5 |
Amelia Lundblom |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:23.91 |
2:59.54 |
4:42.66 |
|
6:00.95 |
|
6 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:28.24 |
3:05.90 |
4:44.73 |
|
6:07.81 |
|
7 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
1:25.64 |
3:02.33 |
4:46.69 |
|
6:11.02 |
|
8 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:26.40 |
3:02.22 |
4:50.23 |
|
6:13.14 |
|
- |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Croneborg |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:22.94 |
2:52.25 |
4:32.22 |
|
5:51.87 |
|
2 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:22.29 |
2:56.10 |
4:45.49 |
|
6:07.46 |
|
3 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:30.42 |
3:07.68 |
4:40.18 |
|
6:25.08 |
|
4 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:34.91 |
3:10.31 |
5:12.48 |
|
6:32.27 |
|
5 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:30.24 |
3:09.36 |
5:02.25 |
|
6:35.89 |
|
6 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:40.54 |
3:20.37 |
5:21.44 |
|
6:51.64 |
|
7 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:38.59 |
3:30.00 |
5:30.15 |
|
7:01.93 |
|
8 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:57.59 |
3:50.44 |
5:50.45 |
|
7:39.21 |
|
- |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
12:00 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:53 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joen Brynnel |
1996 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:02.21 |
2:13.20 |
3:24.32 |
4:34.84 |
17:41.04 |
|
|
|
|
|
|
5:47.14 |
6:59.74 |
8:11.87 |
9:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
10:33.97 |
11:45.51 |
12:57.29 |
14:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
15:21.04 |
16:32.34 |
|
|
|
|
2 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:02.50 |
2:12.55 |
3:23.64 |
4:34.69 |
17:45.44 |
|
|
|
|
|
|
5:46.77 |
6:58.88 |
8:10.03 |
9:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
10:34.13 |
11:46.38 |
12:58.75 |
14:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
15:23.62 |
16:34.81 |
|
|
|
|
3 |
Michail Papantoniou |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:04.85 |
2:17.12 |
3:30.30 |
4:44.35 |
18:11.60 |
|
|
|
|
|
|
5:58.83 |
7:12.43 |
8:25.72 |
9:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.73 |
12:08.28 |
13:21.62 |
14:35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
15:49.02 |
17:02.46 |
|
|
|
|
4 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:07.92 |
2:21.58 |
3:35.50 |
4:49.61 |
18:38.68 |
|
|
|
|
|
|
6:04.75 |
7:20.30 |
8:35.77 |
9:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
11:07.37 |
12:23.59 |
13:39.05 |
14:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
16:11.58 |
17:26.02 |
|
|
|
|
5 |
Oscar Frisk-Garcia |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.97 |
2:20.98 |
3:36.14 |
4:52.37 |
19:05.57 |
|
|
|
|
|
|
6:09.36 |
7:26.03 |
8:42.22 |
9:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.00 |
12:33.96 |
13:52.52 |
15:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
16:29.40 |
17:47.47 |
|
|
|
|
6 |
Marcus Svensson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.34 |
2:22.08 |
3:36.87 |
4:52.54 |
19:10.39 |
|
|
|
|
|
|
6:09.07 |
7:26.40 |
8:43.55 |
10:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
11:20.06 |
12:39.23 |
13:57.59 |
15:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
16:36.14 |
17:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:07.07 |
2:21.27 |
3:37.74 |
4:53.51 |
18:19.97 |
|
|
|
|
|
|
6:10.38 |
7:24.95 |
8:39.83 |
9:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
11:09.50 |
12:23.84 |
13:35.67 |
14:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
15:59.86 |
17:11.13 |
|
|
|
|
2 |
Sean Zhong |
1998 |
Täby Sim |
|
1:08.94 |
2:23.66 |
3:39.36 |
4:55.62 |
18:44.86 |
|
|
|
|
|
|
6:12.53 |
7:28.87 |
8:45.77 |
10:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11:17.28 |
12:31.63 |
13:46.18 |
15:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
16:16.34 |
17:31.95 |
|
|
|
|
3 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.90 |
2:24.31 |
3:40.34 |
4:55.96 |
18:47.83 |
|
|
|
|
|
|
6:12.30 |
7:28.03 |
8:44.00 |
10:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.55 |
12:31.98 |
13:46.70 |
15:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
16:18.53 |
17:34.60 |
|
|
|
|
4 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:48.68 |
3:04.30 |
4:21.09 |
5:38.22 |
19:07.43 |
|
|
|
|
|
|
6:55.43 |
8:13.00 |
9:29.76 |
10:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12:03.81 |
13:20.41 |
14:37.87 |
15:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
17:13.84 |
18:30.66 |
|
|
|
|
5 |
Fredrik Voigt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:12.26 |
2:33.72 |
3:57.41 |
5:22.33 |
20:48.42 |
|
|
|
|
|
|
6:46.89 |
8:11.94 |
9:37.26 |
11:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12:30.25 |
13:54.35 |
15:16.06 |
16:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
18:04.21 |
19:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Wikström |
1999 |
Umeå Simsällskap |
|
1:09.09 |
2:22.75 |
3:36.95 |
4:51.31 |
18:18.04 |
|
|
|
|
|
|
6:05.82 |
7:19.19 |
8:32.88 |
9:46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
11:00.53 |
12:15.52 |
13:30.10 |
14:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
15:57.57 |
17:09.93 |
|
|
|
|
2 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.05 |
2:25.19 |
3:42.03 |
4:59.82 |
19:14.64 |
|
|
|
|
|
|
6:18.48 |
7:36.89 |
8:55.27 |
10:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.46 |
12:49.69 |
14:07.80 |
15:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.85 |
17:59.79 |
|
|
|
|
3 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.21 |
2:31.73 |
3:51.73 |
5:11.71 |
19:47.67 |
|
|
|
|
|
|
6:31.84 |
7:51.76 |
9:11.89 |
10:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.06 |
13:11.98 |
14:31.12 |
15:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
17:10.46 |
18:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:13.01 |
2:32.63 |
3:53.60 |
5:13.79 |
19:35.66 |
|
|
|
|
|
|
6:33.66 |
7:53.52 |
9:12.96 |
10:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.09 |
13:10.57 |
14:28.11 |
15:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
17:03.03 |
18:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
12:53 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
13:39 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Bergh |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.35 |
2:16.08 |
3:28.48 |
4:41.52 |
9:32.17 |
|
|
|
|
|
|
5:54.62 |
7:08.78 |
8:21.61 |
|
|
|
2 |
Oskar Persson |
1995 |
Wisby Simsällskap |
|
1:05.65 |
2:14.98 |
3:26.77 |
4:40.25 |
9:33.18 |
|
|
|
|
|
|
5:53.95 |
7:08.46 |
8:22.03 |
|
|
|
3 |
Emil Dahlberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:06.72 |
2:19.68 |
3:33.06 |
4:46.87 |
9:38.36 |
|
|
|
|
|
|
6:00.67 |
7:14.72 |
8:28.37 |
|
|
|
4 |
Jakob Westrin |
1996 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:04.82 |
2:16.47 |
3:29.31 |
4:43.27 |
9:39.33 |
|
|
|
|
|
|
5:57.28 |
7:12.35 |
8:26.74 |
|
|
|
5 |
Johan Strandberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:08.40 |
2:23.93 |
3:39.84 |
4:57.09 |
9:58.84 |
|
|
|
|
|
|
6:14.08 |
7:30.24 |
8:45.06 |
|
|
|
6 |
Daniel Swahn |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.83 |
2:28.30 |
3:47.92 |
5:08.25 |
10:24.29 |
|
|
|
|
|
|
6:27.76 |
7:47.90 |
9:06.71 |
|
|
|
7 |
Vincent Kiippa |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:12.44 |
2:30.28 |
3:50.34 |
5:11.02 |
10:27.05 |
|
|
|
|
|
|
6:31.22 |
7:51.19 |
9:10.09 |
|
|
|
8 |
Alexander Gabri |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.51 |
2:29.56 |
3:49.48 |
5:10.62 |
10:33.90 |
|
|
|
|
|
|
6:32.43 |
7:54.91 |
9:15.88 |
|
|
|
9 |
Viktor Jändel |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.97 |
2:29.80 |
3:51.06 |
5:13.72 |
10:46.03 |
|
|
|
|
|
|
6:37.02 |
8:00.59 |
9:24.89 |
|
|
|
- |
Hannes Hjärne |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:07.69 |
2:19.71 |
3:32.00 |
4:44.89 |
9:35.62 |
|
|
|
|
|
|
5:58.33 |
7:11.43 |
8:24.67 |
|
|
|
2 |
Odhin Brynnel |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.18 |
2:21.03 |
3:34.92 |
4:49.25 |
9:46.24 |
|
|
|
|
|
|
6:04.34 |
7:18.50 |
8:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:07.39 |
2:18.47 |
3:29.71 |
4:40.99 |
9:19.95 |
|
|
|
|
|
|
5:51.10 |
7:02.04 |
8:12.69 |
|
|
|
2 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.42 |
2:28.95 |
3:49.02 |
5:08.50 |
10:19.06 |
|
|
|
|
|
|
6:27.15 |
7:45.08 |
9:04.47 |
|
|
|
3 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:14.72 |
2:35.35 |
3:59.41 |
5:25.45 |
10:55.37 |
|
|
|
|
|
|
6:52.77 |
8:17.03 |
9:39.00 |
|
|
|
4 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:19.28 |
2:47.88 |
4:16.66 |
5:45.40 |
11:32.13 |
|
|
|
|
|
|
7:14.59 |
8:43.19 |
10:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.64 |
2:32.74 |
3:52.67 |
5:11.74 |
10:20.83 |
|
|
|
|
|
|
6:31.07 |
7:49.04 |
9:05.90 |
|
|
|
2 |
Victor Halldén |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:13.76 |
2:35.27 |
3:57.65 |
5:20.06 |
10:58.62 |
|
|
|
|
|
|
6:46.43 |
8:10.73 |
9:39.13 |
|
|
|
3 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:29.55 |
3:06.51 |
4:42.42 |
6:18.80 |
12:22.91 |
|
|
|
|
|
|
7:52.53 |
9:27.03 |
10:57.27 |
|
|
|
4 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.22 |
3:02.39 |
4:43.13 |
6:22.98 |
12:40.60 |
|
|
|
|
|
|
8:49.84 |
10:27.31 |
12:40.60 |
|
|
|
5 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:34.76 |
3:21.42 |
5:08.63 |
6:57.01 |
13:57.34 |
|
|
|
|
|
|
8:43.72 |
10:31.53 |
12:20.88 |
|
|
|
6 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:37.86 |
3:24.14 |
5:16.65 |
7:09.21 |
14:25.59 |
|
|
|
|
|
|
9:00.17 |
10:53.15 |
12:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
13:39 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:11 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
32.49 |
1:09.71 |
1:48.02 |
|
2:25.63 |
|
2 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.58 |
1:11.76 |
1:51.30 |
|
2:31.48 |
|
3 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
33.08 |
1:11.66 |
1:52.94 |
|
2:32.93 |
|
4 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.44 |
1:15.95 |
1:56.08 |
|
2:37.37 |
|
5 |
Emma Bring |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.89 |
1:13.94 |
1:57.01 |
|
2:40.93 |
|
6 |
Ronja Wikström |
1996 |
Umeå Simsällskap |
|
33.54 |
1:15.56 |
2:00.09 |
|
2:45.06 |
|
7 |
Klara Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
34.32 |
1:15.90 |
2:03.87 |
|
2:55.65 |
|
8 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.26 |
1:25.31 |
2:14.36 |
|
3:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Österman |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
34.62 |
1:15.26 |
1:57.39 |
|
2:41.03 |
|
2 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
36.01 |
1:19.72 |
2:06.02 |
|
2:54.07 |
|
3 |
Linda Brännlund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
37.05 |
1:23.14 |
2:12.04 |
|
3:00.26 |
|
4 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
37.54 |
1:24.55 |
2:14.15 |
|
3:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.12 |
1:14.39 |
1:55.54 |
|
2:34.52 |
|
2 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.45 |
1:19.31 |
2:03.93 |
|
2:49.96 |
|
3 |
Linn Thomessen |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
37.80 |
1:23.42 |
2:12.61 |
|
3:00.18 |
|
4 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
38.52 |
1:23.79 |
2:14.12 |
|
3:04.95 |
|
5 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
39.61 |
1:26.95 |
2:18.04 |
|
3:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.31 |
1:15.06 |
1:58.79 |
|
2:47.54 |
|
2 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.72 |
1:23.34 |
2:14.05 |
|
3:03.28 |
|
3 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.35 |
1:25.61 |
2:16.12 |
|
3:04.35 |
|
4 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
41.14 |
1:34.16 |
2:30.52 |
|
3:24.96 |
|
- |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
16:11 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:03 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
30.00 |
1:07.06 |
1:49.93 |
|
2:21.34 |
|
2 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
31.29 |
1:09.92 |
1:54.82 |
|
2:27.34 |
|
3 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
30.23 |
1:10.76 |
1:55.27 |
|
2:29.49 |
|
4 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.89 |
1:11.59 |
1:57.05 |
|
2:31.66 |
|
5 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.09 |
1:12.20 |
1:57.14 |
|
2:31.74 |
|
6 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.47 |
1:13.42 |
1:58.77 |
|
2:32.00 |
|
7 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.86 |
1:17.31 |
2:02.93 |
|
2:37.97 |
|
8 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
35.87 |
1:19.94 |
2:04.12 |
|
2:38.88 |
|
9 |
Alex Peschel |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
34.04 |
1:16.07 |
2:03.97 |
|
2:39.21 |
|
10 |
Odhin Brynnel |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
34.95 |
1:14.38 |
2:05.91 |
|
2:39.97 |
|
11 |
Patricio Gabriel |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
33.55 |
1:14.01 |
2:05.87 |
|
2:41.99 |
|
12 |
Adam Ekblom |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
34.52 |
1:16.08 |
2:03.94 |
|
2:42.09 |
|
13 |
Arvid Levander |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.31 |
1:20.75 |
2:08.53 |
|
2:45.31 |
|
14 |
David Nordin |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
36.27 |
1:19.24 |
2:10.74 |
|
2:50.59 |
|
15 |
Fredrik Voigt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
37.09 |
1:23.28 |
2:14.88 |
|
2:54.11 |
|
16 |
Karl Wallenberg |
1998 |
Hellas Simklubb |
|
37.17 |
1:21.51 |
2:14.23 |
|
2:55.49 |
|
17 |
Oscar Orosco Albornos |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.31 |
1:25.45 |
2:18.66 |
|
2:58.69 |
|
18 |
Simon Jändel |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.46 |
1:31.19 |
2:21.82 |
|
2:59.13 |
|
19 |
Gustav Eriksson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.17 |
1:30.26 |
2:26.30 |
|
3:07.77 |
|
20 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.11 |
1:34.78 |
2:30.04 |
|
3:17.45 |
|
21 |
Martin Andersson |
1998 |
Wisby Simsällskap |
|
56.12 |
1:57.09 |
3:04.48 |
|
3:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
31.78 |
1:09.84 |
1:53.30 |
|
2:24.92 |
|
2 |
Alessandro Bonetti |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
32.69 |
1:10.95 |
1:57.34 |
|
2:31.49 |
|
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.96 |
1:11.13 |
1:57.93 |
|
2:32.97 |
|
4 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.21 |
1:12.55 |
1:59.73 |
|
2:34.20 |
|
5 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.25 |
1:14.13 |
1:59.40 |
|
2:35.79 |
|
6 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.77 |
1:18.67 |
2:02.76 |
|
2:39.31 |
|
7 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
34.70 |
1:18.24 |
2:04.23 |
|
2:40.11 |
|
8 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
33.05 |
1:14.98 |
2:01.88 |
|
2:40.48 |
|
9 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
36.14 |
1:18.25 |
2:05.69 |
|
2:42.70 |
|
10 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
34.23 |
1:16.57 |
2:07.76 |
|
2:45.70 |
|
11 |
Emil Wikell |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.28 |
1:20.47 |
2:11.50 |
|
2:47.41 |
|
12 |
Andreas Bergfeldt |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
38.45 |
1:23.62 |
2:12.15 |
|
2:49.91 |
|
13 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.11 |
1:20.83 |
2:10.62 |
|
2:50.13 |
|
14 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.70 |
1:21.55 |
2:12.66 |
|
2:50.50 |
|
15 |
Kevin Ballchand |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.30 |
1:23.56 |
2:17.54 |
|
2:53.40 |
|
16 |
Rasmus Bjuresten |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
38.69 |
1:25.19 |
2:16.27 |
|
2:55.58 |
|
17 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
38.67 |
1:26.78 |
2:17.84 |
|
2:57.04 |
|
18 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.78 |
1:27.82 |
2:21.56 |
|
3:00.84 |
|
19 |
Adam Moummi |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
37.75 |
1:25.40 |
2:18.81 |
|
3:01.37 |
|
20 |
Oscar Gullberg |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.87 |
1:35.27 |
2:29.59 |
|
3:12.45 |
|
21 |
Ted Larsson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
41.28 |
1:31.96 |
2:29.74 |
|
3:14.38 |
|
22 |
Emerick Trieton |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
44.28 |
1:36.24 |
2:37.68 |
|
3:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.40 |
1:12.82 |
1:56.85 |
|
2:32.16 |
|
2 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.34 |
1:16.80 |
2:05.28 |
|
2:43.05 |
|
3 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
34.13 |
1:18.40 |
2:08.11 |
|
2:43.56 |
|
4 |
Oscar Grankvist |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
38.66 |
1:19.56 |
2:10.69 |
|
2:48.24 |
|
5 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.86 |
1:20.90 |
2:14.14 |
|
2:50.47 |
|
6 |
Fredrik Annergren |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
38.76 |
1:22.57 |
2:11.86 |
|
2:51.85 |
|
7 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
35.72 |
1:19.03 |
2:13.81 |
|
2:53.03 |
|
8 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
34.05 |
1:19.73 |
2:15.29 |
|
2:53.95 |
|
9 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
44.16 |
1:27.23 |
2:18.42 |
|
2:56.54 |
|
10 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.82 |
1:25.95 |
2:17.68 |
|
2:56.87 |
|
11 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.52 |
1:25.71 |
2:18.37 |
|
2:57.89 |
|
12 |
Daniel Redelius |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.10 |
1:24.04 |
2:19.60 |
|
2:59.97 |
|
13 |
Victor Halldén |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:27.83 |
1:27.83 |
2:20.61 |
|
3:01.76 |
|
14 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.04 |
1:29.38 |
2:21.31 |
|
3:01.82 |
|
15 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
38.25 |
1:27.58 |
2:19.02 |
|
3:04.23 |
|
16 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
40.99 |
1:24.98 |
2:21.19 |
|
3:04.61 |
|
17 |
Axel Modin |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.00 |
1:28.82 |
2:25.39 |
|
3:05.56 |
|
18 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.97 |
1:30.49 |
2:31.29 |
|
3:11.25 |
|
19 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
40.61 |
1:29.91 |
2:28.83 |
|
3:12.36 |
|
20 |
Erik Sidén |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
45.91 |
1:36.14 |
2:31.86 |
|
3:12.55 |
|
21 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.57 |
1:29.17 |
2:29.80 |
|
3:12.98 |
|
21 |
Jakob Rejdemyhr |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
40.56 |
1:35.11 |
2:29.55 |
|
3:12.98 |
|
23 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
43.26 |
1:35.31 |
2:31.83 |
|
3:15.20 |
|
24 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
42.25 |
1:34.18 |
2:35.50 |
|
3:16.14 |
|
25 |
David Stålmarck |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
45.65 |
1:36.74 |
2:34.20 |
|
3:17.53 |
|
26 |
Sacha Vikegard |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.90 |
1:35.26 |
2:33.31 |
|
3:17.83 |
|
27 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
47.22 |
1:36.27 |
2:37.43 |
|
3:21.45 |
|
28 |
Oscar Clevö |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
44.03 |
1:34.24 |
2:36.88 |
|
3:22.22 |
|
29 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
47.12 |
1:37.40 |
2:40.99 |
|
3:22.35 |
|
30 |
Marcus Eriksson |
2000 |
Ösmo Simsällskap |
|
45.06 |
1:36.83 |
2:38.01 |
|
3:23.70 |
|
31 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
45.32 |
1:35.85 |
2:36.66 |
|
3:24.48 |
|
32 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.19 |
1:43.23 |
2:44.00 |
|
3:26.23 |
|
33 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
44.98 |
1:40.30 |
2:45.22 |
|
3:27.24 |
|
34 |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
47.55 |
1:40.20 |
2:43.61 |
|
3:30.37 |
|
35 |
Samuel Brodin |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
51.10 |
1:46.02 |
2:45.73 |
|
3:30.45 |
|
36 |
Oscar Grönqvist |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
48.05 |
1:38.73 |
2:44.64 |
|
3:31.69 |
|
37 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
50.62 |
1:46.18 |
2:46.90 |
|
3:34.78 |
|
38 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
52.56 |
1:45.87 |
2:48.50 |
|
3:36.71 |
|
39 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
55.61 |
1:46.81 |
2:54.78 |
|
3:37.20 |
|
40 |
Aaron O´malley |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
53.48 |
1:51.59 |
2:53.31 |
|
3:37.33 |
|
41 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
50.63 |
1:43.28 |
2:49.16 |
|
3:37.47 |
|
42 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
51.05 |
1:46.12 |
2:53.37 |
|
3:38.26 |
|
43 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
53.29 |
1:50.95 |
2:54.68 |
|
3:41.54 |
|
- |
Daniel Thelenius |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Elias Hysing |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Kiflom Mogos |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
17:03 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:03 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.90 |
2:14.82 |
3:25.64 |
|
4:34.31 |
|
2 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:08.33 |
2:22.05 |
3:36.52 |
|
4:49.51 |
|
3 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.87 |
2:21.67 |
3:37.61 |
|
4:51.69 |
|
4 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:10.34 |
2:25.13 |
3:40.02 |
|
4:53.25 |
|
5 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.43 |
2:26.24 |
3:40.76 |
|
4:53.87 |
|
6 |
Sofia Bergkvist |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:11.81 |
2:28.10 |
3:44.21 |
|
4:59.15 |
|
7 |
Eveline Westberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:09.61 |
2:26.58 |
3:44.81 |
|
5:03.47 |
|
8 |
My Lemnert |
1996 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:11.55 |
2:30.39 |
3:50.01 |
|
5:07.72 |
|
9 |
Vilma Lagebro |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:10.94 |
2:29.85 |
3:49.53 |
|
5:08.67 |
|
10 |
Petronella Läckgren |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.16 |
2:32.03 |
3:53.00 |
|
5:12.98 |
|
11 |
Anna Olsson |
1997 |
Turebergs Simklubb |
|
1:15.85 |
2:37.99 |
4:01.32 |
|
5:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:05.84 |
2:16.61 |
3:29.18 |
|
4:41.53 |
|
2 |
Danute Kacinskas |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:12.52 |
2:31.13 |
3:48.63 |
|
5:02.93 |
|
3 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:12.11 |
2:30.56 |
3:50.32 |
|
5:10.79 |
|
4 |
Sofia Björnfot |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.01 |
2:34.64 |
3:59.15 |
|
5:21.88 |
|
5 |
Åsa Eriksson |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.31 |
2:37.90 |
3:59.80 |
|
5:21.93 |
|
6 |
Agnes Gabrielsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.28 |
2:54.45 |
4:29.40 |
|
5:58.31 |
|
7 |
Ines Sahuric |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:25.02 |
2:59.98 |
4:36.10 |
|
6:08.29 |
|
8 |
Shahro Mousavi |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:31.72 |
3:09.82 |
4:47.36 |
|
6:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Sundberg |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:07.10 |
2:19.46 |
3:32.68 |
|
4:44.71 |
|
2 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.51 |
2:25.66 |
3:41.06 |
|
4:54.28 |
|
3 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.56 |
2:27.72 |
3:45.94 |
|
5:01.50 |
|
4 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:09.55 |
2:26.43 |
3:45.16 |
|
5:03.60 |
|
5 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.74 |
2:29.85 |
3:47.91 |
|
5:03.67 |
|
6 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:14.55 |
2:32.35 |
3:50.85 |
|
5:07.12 |
|
7 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:11.35 |
2:31.43 |
3:51.43 |
|
5:08.49 |
|
8 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:15.38 |
2:36.26 |
3:53.49 |
|
5:08.90 |
|
9 |
Amelia Lundblom |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:14.32 |
2:33.22 |
3:52.64 |
|
5:09.34 |
|
10 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.47 |
2:35.58 |
3:56.31 |
|
5:15.23 |
|
11 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:13.91 |
2:37.29 |
3:59.44 |
|
5:18.02 |
|
12 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:13.26 |
2:36.64 |
3:58.99 |
|
5:18.48 |
|
13 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:15.19 |
2:37.67 |
3:59.37 |
|
5:18.78 |
|
14 |
Helena Brandt |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:16.04 |
2:38.63 |
4:00.69 |
|
5:20.04 |
|
15 |
Dersim Esmaelzadeh |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.00 |
2:37.89 |
4:02.83 |
|
5:27.14 |
|
16 |
Josephine Andreasson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:17.60 |
2:42.02 |
4:05.81 |
|
5:27.19 |
|
17 |
Sofia Lennerthson |
1999 |
Täby Sim |
|
1:17.58 |
2:44.35 |
4:10.10 |
|
5:29.88 |
|
18 |
Fanny Isaksson |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.40 |
2:45.23 |
4:14.06 |
|
5:36.92 |
|
19 |
Ebba Steen |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:21.51 |
2:48.08 |
4:15.01 |
|
5:36.95 |
|
20 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:19.62 |
2:52.39 |
4:24.13 |
|
5:51.71 |
|
21 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:23.87 |
2:56.78 |
4:28.86 |
|
5:54.05 |
|
22 |
Josefin Sehmi |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:24.53 |
2:58.60 |
4:33.87 |
|
6:00.45 |
|
23 |
Jessica Gauffin |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:24.73 |
3:00.27 |
4:35.57 |
|
6:03.21 |
|
24 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:21.16 |
2:55.13 |
4:32.14 |
|
6:05.03 |
|
25 |
Ellinor Lantz |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:25.21 |
2:59.82 |
4:35.17 |
|
6:05.63 |
|
26 |
Cecilia Wåhlén |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:28.46 |
3:06.22 |
4:44.29 |
|
6:15.71 |
|
27 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:28.70 |
3:05.95 |
4:43.94 |
|
6:19.21 |
|
28 |
Mathilda Norlander |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:28.85 |
3:08.68 |
4:49.89 |
|
6:29.57 |
|
29 |
Sandra Pernkrans |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:28.45 |
3:10.36 |
6:37.12 |
|
6:37.12 |
|
- |
Ellen Olthoff |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
1:11.71 |
2:29.33 |
3:46.52 |
|
5:01.38 |
|
2 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.76 |
2:32.40 |
3:50.54 |
|
5:06.87 |
|
3 |
Alba Croneborg |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:11.88 |
2:32.63 |
3:54.09 |
|
5:13.29 |
|
4 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:16.99 |
2:41.39 |
4:04.09 |
|
5:24.49 |
|
5 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
1:17.33 |
2:42.40 |
4:07.75 |
|
5:26.78 |
|
6 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:18.40 |
2:42.56 |
4:07.11 |
|
5:28.52 |
|
7 |
Tina Shahmalekpour |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.34 |
2:40.86 |
4:07.55 |
|
5:31.70 |
|
8 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.56 |
2:45.51 |
4:12.14 |
|
5:32.84 |
|
9 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:19.58 |
2:45.32 |
4:11.77 |
|
5:33.66 |
|
10 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:16.94 |
2:43.99 |
4:10.46 |
|
5:33.70 |
|
11 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
1:17.23 |
2:42.47 |
4:10.38 |
|
5:36.33 |
|
12 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:19.04 |
2:47.30 |
4:14.10 |
|
5:37.85 |
|
13 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.03 |
2:48.66 |
4:15.88 |
|
5:39.45 |
|
14 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.26 |
2:46.69 |
4:14.07 |
|
5:40.11 |
|
15 |
Viktoria Sande |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:21.34 |
2:50.26 |
4:20.30 |
|
5:47.68 |
|
16 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:21.54 |
2:53.24 |
4:24.20 |
|
5:49.70 |
|
17 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:24.42 |
2:56.33 |
4:28.20 |
|
5:53.71 |
|
18 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.95 |
2:54.10 |
4:26.32 |
|
5:54.30 |
|
19 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:23.33 |
2:55.51 |
4:27.72 |
|
5:54.80 |
|
20 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:26.25 |
2:59.52 |
4:31.23 |
|
6:00.17 |
|
21 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:24.07 |
2:57.04 |
4:30.47 |
|
6:02.11 |
|
22 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.28 |
2:59.52 |
4:35.02 |
|
6:05.17 |
|
23 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.35 |
2:59.92 |
4:34.15 |
|
6:05.97 |
|
24 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.32 |
3:01.27 |
4:36.63 |
|
6:07.17 |
|
25 |
Josefine Godman |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:25.80 |
3:02.08 |
4:40.64 |
|
6:17.01 |
|
26 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
1:27.45 |
3:04.98 |
4:42.83 |
|
6:17.75 |
|
27 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:28.67 |
3:04.84 |
4:43.87 |
|
6:18.25 |
|
28 |
Mathilda Bärnau |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:31.90 |
3:10.56 |
4:51.22 |
|
6:28.82 |
|
29 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
1:31.93 |
3:11.55 |
4:53.51 |
|
6:29.90 |
|
30 |
Josefin Gardelin |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
1:32.03 |
3:13.21 |
4:55.81 |
|
6:31.20 |
|
31 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:31.50 |
3:13.19 |
4:55.74 |
|
6:34.12 |
|
32 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:35.69 |
3:19.96 |
5:03.97 |
|
6:43.27 |
|
33 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:34.32 |
3:19.43 |
5:04.90 |
|
6:45.28 |
|
34 |
Erika Strömbeck |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:37.73 |
3:24.48 |
5:08.94 |
|
6:50.36 |
|
35 |
Mathilda Larsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:37.97 |
3:34.50 |
5:33.36 |
|
7:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
18:03 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:38 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
18:38 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
19:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessica Eriksson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
33.40 |
1:10.74 |
1:48.49 |
|
2:25.34 |
|
2 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
35.30 |
1:13.31 |
1:51.73 |
|
2:29.29 |
|
3 |
Emma Varga |
1997 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
35.36 |
1:14.27 |
1:53.94 |
|
2:32.84 |
|
4 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
35.70 |
1:14.67 |
1:54.88 |
|
2:33.51 |
|
5 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.27 |
1:14.51 |
1:54.57 |
|
2:33.77 |
|
6 |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
36.46 |
1:15.60 |
1:55.34 |
|
2:34.05 |
|
7 |
Julia Peterson |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.58 |
1:14.30 |
1:54.80 |
|
2:34.86 |
|
8 |
Isabell Kjellberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
37.08 |
1:16.04 |
1:55.68 |
|
2:34.93 |
|
9 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
Täby Sim |
|
35.51 |
1:14.89 |
1:55.63 |
|
2:36.45 |
|
10 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.45 |
1:14.96 |
1:56.13 |
|
2:37.20 |
|
11 |
Ida Edin |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
37.01 |
1:16.65 |
1:57.78 |
|
2:38.39 |
|
12 |
Lisa Wiklund |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
36.96 |
1:17.67 |
1:59.73 |
|
2:39.83 |
|
13 |
Mikaela Sigvardsson |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
39.80 |
1:22.42 |
2:06.30 |
|
2:49.73 |
|
14 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
39.26 |
1:23.21 |
2:07.91 |
|
2:53.61 |
|
15 |
Linnea Norman |
1997 |
Tyresö Simsällskap |
|
40.48 |
1:26.32 |
2:14.12 |
|
3:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Halldén |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
35.55 |
1:14.66 |
1:54.99 |
|
2:34.65 |
|
2 |
Danute Kacinskas |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.23 |
1:17.31 |
1:56.89 |
|
2:37.02 |
|
3 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:17.31 |
1:17.31 |
|
|
2:39.77 |
|
4 |
Linda Brännlund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
38.31 |
1:19.96 |
2:03.29 |
|
2:45.99 |
|
5 |
Anna Ekholm |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
39.16 |
1:21.85 |
2:06.63 |
|
2:50.05 |
|
6 |
Elin Törnqvist |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.87 |
1:22.70 |
2:07.31 |
|
2:50.54 |
|
7 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.06 |
1:23.94 |
2:07.61 |
|
2:51.39 |
|
8 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
40.00 |
1:24.60 |
2:10.37 |
|
2:54.23 |
|
9 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
40.94 |
1:27.08 |
2:13.89 |
|
2:58.66 |
|
10 |
Johanna Norin |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.64 |
1:34.49 |
2:25.11 |
|
3:14.18 |
|
11 |
Ines Sahuric |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
48.68 |
1:39.19 |
2:30.44 |
|
3:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.75 |
1:16.82 |
1:57.67 |
|
2:36.85 |
|
2 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.89 |
1:17.69 |
1:58.87 |
|
2:38.55 |
|
3 |
Saga Sandström |
2000 |
Umeå Simsällskap |
|
36.90 |
1:16.82 |
1:58.01 |
|
2:38.62 |
|
4 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
36.47 |
1:18.79 |
2:01.88 |
|
2:43.51 |
|
5 |
Alba Croneborg |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.53 |
1:20.80 |
2:04.54 |
|
2:44.68 |
|
6 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
38.55 |
1:21.42 |
2:04.61 |
|
2:46.83 |
|
7 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.08 |
1:23.24 |
2:07.40 |
|
2:51.92 |
|
8 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.08 |
1:23.85 |
2:08.98 |
|
2:52.34 |
|
9 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.25 |
1:24.30 |
2:09.43 |
|
2:53.19 |
|
10 |
Jenny Jonsson |
2000 |
Täby Sim |
|
40.03 |
1:25.62 |
2:11.62 |
|
2:54.67 |
|
11 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
42.54 |
1:27.49 |
2:12.63 |
|
2:56.46 |
|
12 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
42.68 |
1:27.26 |
2:13.26 |
|
2:57.54 |
|
13 |
Mirjam Amouri |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.11 |
1:25.79 |
2:12.14 |
|
2:58.67 |
|
14 |
Sofia Walsh |
2002 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
1:27.84 |
1:27.84 |
2:59.11 |
|
2:59.11 |
|
15 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.33 |
1:30.48 |
2:16.95 |
|
3:01.74 |
|
16 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.99 |
1:30.57 |
2:17.70 |
|
3:02.15 |
|
17 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
43.68 |
1:29.10 |
2:16.27 |
|
3:02.22 |
|
17 |
Viktoria Sande |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.20 |
1:29.53 |
3:02.22 |
|
3:02.22 |
|
19 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.17 |
1:29.56 |
2:17.01 |
|
3:03.95 |
|
20 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
42.56 |
1:30.51 |
3:04.95 |
|
3:04.95 |
|
21 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
43.87 |
1:31.20 |
2:19.77 |
|
3:05.50 |
|
22 |
Matilda Hägesten |
2000 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
43.71 |
1:32.18 |
2:20.42 |
|
3:05.79 |
|
23 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.41 |
1:31.71 |
2:20.43 |
|
3:07.91 |
|
24 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
45.21 |
1:33.57 |
2:22.70 |
|
3:08.31 |
|
25 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.91 |
1:31.54 |
2:21.11 |
|
3:09.18 |
|
26 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
44.23 |
1:31.84 |
2:21.61 |
|
3:09.62 |
|
27 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
44.20 |
1:33.18 |
2:22.52 |
|
3:10.08 |
|
28 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.29 |
1:35.68 |
2:24.82 |
|
3:11.60 |
|
29 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.23 |
1:34.07 |
2:23.92 |
|
3:11.67 |
|
30 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
44.87 |
1:34.25 |
2:24.21 |
|
3:13.67 |
|
31 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
46.81 |
1:37.03 |
2:27.05 |
|
3:15.34 |
|
32 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.99 |
1:35.42 |
2:28.40 |
|
3:15.43 |
|
33 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.97 |
1:35.41 |
2:26.41 |
|
3:16.02 |
|
34 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
46.39 |
1:37.44 |
2:29.17 |
|
3:17.99 |
|
35 |
Emilia Österberg |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
47.31 |
1:38.94 |
2:32.35 |
|
3:19.83 |
|
36 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:39.92 |
3:21.69 |
|
|
3:21.69 |
|
37 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:40.83 |
1:40.83 |
|
|
3:22.15 |
|
38 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.32 |
1:41.14 |
2:33.14 |
|
3:23.87 |
|
39 |
Mathilda Bärnau |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
47.27 |
1:40.35 |
2:33.75 |
|
3:26.28 |
|
40 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
48.21 |
1:42.02 |
2:36.03 |
|
3:26.37 |
|
41 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
47.04 |
1:41.45 |
2:34.94 |
|
3:26.72 |
|
42 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
46.86 |
1:42.58 |
2:38.29 |
|
3:32.04 |
|
43 |
Josefine Godman |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
50.76 |
1:45.22 |
2:39.32 |
|
3:32.51 |
|
44 |
Mathilda Larsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
51.82 |
1:51.24 |
2:54.62 |
|
3:55.34 |
|
45 |
Livia Bjuresten |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
56.91 |
2:01.56 |
3:04.30 |
|
4:02.86 |
|
- |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
19:20 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
20:05 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
20:05 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:42 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joen Brynnel |
1996 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
28.25 |
59.00 |
1:31.08 |
|
2:02.10 |
|
2 |
Oskar Ericsson |
1997 |
Täby Sim |
|
28.41 |
59.43 |
1:31.57 |
|
2:03.10 |
|
3 |
Joel Westerlind |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
27.83 |
59.28 |
1:32.20 |
|
2:03.11 |
|
4 |
Mattias Freiholtz |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
28.49 |
59.43 |
1:31.29 |
|
2:04.74 |
|
5 |
Oskar Persson |
1995 |
Wisby Simsällskap |
|
28.68 |
1:00.63 |
1:34.76 |
|
2:08.57 |
|
6 |
Felix Gudehn |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
29.32 |
1:02.19 |
1:36.49 |
|
2:09.90 |
|
7 |
Denis Marijanovic |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.09 |
1:01.27 |
1:34.84 |
|
2:09.92 |
|
8 |
Alexander Lind |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
29.59 |
1:01.83 |
1:36.55 |
|
2:10.08 |
|
9 |
Jakob Westrin |
1996 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
29.26 |
1:01.93 |
1:36.60 |
|
2:10.72 |
|
10 |
Max Bergh |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
28.78 |
1:02.06 |
1:36.99 |
|
2:11.54 |
|
11 |
Hannes Hjärne |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.12 |
1:02.98 |
1:38.16 |
|
2:13.62 |
|
12 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
30.06 |
1:04.00 |
1:39.40 |
|
2:13.72 |
|
13 |
Tobias Henriksson |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
29.73 |
1:03.24 |
1:38.56 |
|
2:13.81 |
|
14 |
Edward Eliasson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.48 |
1:05.90 |
1:41.38 |
|
2:14.20 |
|
15 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
30.37 |
1:04.69 |
1:40.00 |
|
2:14.61 |
|
16 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
29.20 |
1:02.25 |
1:38.40 |
|
2:15.10 |
|
17 |
Marcus Stolt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.72 |
1:05.18 |
1:40.53 |
|
2:15.34 |
|
18 |
Marcus Svensson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
30.10 |
1:04.30 |
1:39.88 |
|
2:15.40 |
|
19 |
Gustav Thuresson |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
29.42 |
1:03.07 |
1:39.34 |
|
2:16.32 |
|
20 |
William Åberg |
1997 |
Täby Sim |
|
30.00 |
1:03.18 |
2:17.38 |
|
2:17.38 |
|
21 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
31.69 |
1:06.44 |
1:43.66 |
|
2:18.69 |
|
22 |
Daniel Swahn |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
30.66 |
1:04.92 |
1:42.04 |
|
2:18.79 |
|
23 |
Jelle Kranenbarg |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
31.65 |
1:05.66 |
1:42.47 |
|
2:19.03 |
|
24 |
Jens Jacob Aabel Nordkvist |
1995 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
30.92 |
1:05.98 |
1:42.81 |
|
2:19.18 |
|
25 |
Johan Strandberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
31.17 |
1:08.11 |
1:45.47 |
|
2:19.85 |
|
26 |
David Holm-Reise |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
30.56 |
1:04.76 |
1:43.03 |
|
2:19.89 |
|
27 |
Gustav Norén-Vosveldt |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
31.95 |
1:07.38 |
1:44.13 |
|
2:19.97 |
|
28 |
Viktor Jändel |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.15 |
1:07.09 |
1:44.60 |
|
2:21.60 |
|
29 |
Douglas Holmedahl |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
31.90 |
1:07.94 |
1:46.62 |
|
2:22.71 |
|
30 |
Oscar Olsson |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.81 |
1:10.53 |
1:47.38 |
|
2:24.85 |
|
31 |
Joel Severin |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
32.22 |
1:09.21 |
1:48.37 |
|
2:25.51 |
|
32 |
Pontus Lindh |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
31.28 |
1:07.67 |
1:46.98 |
|
2:26.09 |
|
33 |
Viktor Karlsson |
1996 |
Hellas Simklubb |
|
33.28 |
1:10.46 |
1:51.19 |
|
2:34.34 |
|
34 |
Philip Albornoz |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.31 |
1:13.42 |
1:55.60 |
|
2:35.37 |
|
35 |
Erik From |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.19 |
1:20.77 |
2:08.16 |
|
2:52.49 |
|
- |
Petter Lindberg |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
29.08 |
1:02.27 |
1:36.54 |
|
2:09.90 |
|
2 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
29.49 |
1:01.71 |
1:36.19 |
|
2:09.99 |
|
3 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
29.55 |
1:01.96 |
1:36.38 |
|
2:11.11 |
|
4 |
Arvid Kjellén |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
28.89 |
1:02.69 |
1:37.08 |
|
2:11.53 |
|
5 |
Zack Abelsson |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.94 |
1:04.28 |
1:40.04 |
|
2:14.74 |
|
6 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.88 |
1:04.63 |
1:39.83 |
|
2:15.16 |
|
7 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
30.91 |
1:05.22 |
1:41.00 |
|
2:15.36 |
|
8 |
Alexander Kubat |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.10 |
1:05.20 |
1:40.76 |
|
2:17.29 |
|
9 |
Odhin Brynnel |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
31.10 |
1:05.98 |
1:42.08 |
|
2:17.45 |
|
10 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.32 |
1:05.16 |
1:41.59 |
|
2:17.52 |
|
11 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.54 |
1:06.91 |
1:42.97 |
|
2:18.89 |
|
12 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.32 |
1:06.87 |
1:43.49 |
|
2:19.21 |
|
13 |
Didrik Bergström |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.37 |
1:06.28 |
1:43.12 |
|
2:19.40 |
|
14 |
Alexej Filinau |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.73 |
1:07.99 |
1:45.07 |
|
2:19.43 |
|
15 |
Erik Björklund |
1998 |
Njurunda Simsällskap |
|
30.49 |
1:06.14 |
1:43.41 |
|
2:19.47 |
|
16 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
33.20 |
1:09.66 |
1:46.96 |
|
2:21.22 |
|
17 |
Mattin Zarrabi |
1998 |
Täby Sim |
|
32.73 |
1:09.08 |
1:47.98 |
|
2:23.00 |
|
18 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.76 |
1:08.06 |
1:46.06 |
|
2:23.42 |
|
19 |
Anton Carlsson |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
31.47 |
1:08.52 |
1:47.60 |
|
2:26.64 |
|
20 |
Alex Peschel |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
32.76 |
1:10.38 |
1:48.75 |
|
2:26.87 |
|
21 |
Fredrik Voigt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
33.04 |
1:09.97 |
1:49.02 |
|
2:27.24 |
|
22 |
Alexander Lund |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
33.55 |
1:11.83 |
1:50.73 |
|
2:29.18 |
|
23 |
Karl Wallenberg |
1998 |
Hellas Simklubb |
|
33.34 |
1:10.77 |
1:50.95 |
|
2:31.44 |
|
24 |
Adam Ekblom |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
34.08 |
1:13.39 |
1:54.99 |
|
2:34.86 |
|
25 |
Oscar Orosco Albornos |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.09 |
1:12.93 |
1:55.19 |
|
2:36.91 |
|
26 |
Gustav Eriksson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.55 |
1:16.39 |
1:58.50 |
|
2:39.92 |
|
27 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.54 |
1:25.96 |
2:19.43 |
|
3:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
28.51 |
1:00.95 |
1:34.92 |
|
2:08.66 |
|
2 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
30.31 |
1:04.83 |
1:40.62 |
|
2:15.45 |
|
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
30.86 |
1:05.74 |
1:41.51 |
|
2:16.73 |
|
4 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.88 |
1:05.83 |
1:42.80 |
|
2:19.16 |
|
5 |
Edwin Häger |
1999 |
Täby Sim |
|
32.55 |
1:08.44 |
1:45.70 |
|
2:21.18 |
|
6 |
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
|
31.87 |
1:08.61 |
1:47.47 |
|
2:22.53 |
|
7 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
33.01 |
1:10.36 |
1:47.99 |
|
2:24.83 |
|
8 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
32.66 |
1:09.72 |
1:48.35 |
|
2:25.07 |
|
9 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.51 |
1:10.45 |
1:50.51 |
|
2:29.48 |
|
10 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
32.73 |
1:10.87 |
1:50.09 |
|
2:29.64 |
|
11 |
Rasmus Bjuresten |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
34.44 |
1:13.02 |
1:53.09 |
|
2:30.20 |
|
12 |
Philip Parsons |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
33.97 |
1:11.89 |
1:52.58 |
|
2:31.61 |
|
13 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
34.22 |
1:13.26 |
1:54.17 |
|
2:33.19 |
|
14 |
Kevin Ballchand |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.96 |
1:13.60 |
1:55.54 |
|
2:33.92 |
|
15 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
35.09 |
1:15.31 |
1:56.31 |
|
2:35.68 |
|
16 |
Kian Moradi |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
35.87 |
1:16.47 |
1:57.92 |
|
2:36.02 |
|
17 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.86 |
1:15.00 |
1:56.41 |
|
2:36.62 |
|
18 |
Daniel Nöu |
1999 |
Täby Sim |
|
35.72 |
1:16.47 |
1:57.66 |
|
2:38.11 |
|
19 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.38 |
1:15.91 |
1:59.25 |
|
2:40.50 |
|
20 |
Olle Larson Wermelin |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
32.74 |
1:14.47 |
1:58.41 |
|
2:42.26 |
|
21 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.11 |
1:18.61 |
2:02.58 |
|
2:45.74 |
|
22 |
Oscar Gullberg |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.63 |
1:19.79 |
2:06.46 |
|
2:47.94 |
|
23 |
Adam Moummi |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
34.41 |
1:17.21 |
2:03.71 |
|
2:48.15 |
|
24 |
Ted Larsson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
37.04 |
1:20.96 |
2:07.96 |
|
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.34 |
1:06.40 |
1:42.38 |
|
2:16.69 |
|
2 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
32.70 |
1:09.38 |
1:46.19 |
|
2:21.50 |
|
3 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.91 |
1:10.54 |
1:49.07 |
|
2:25.94 |
|
4 |
Pontus Jonsson |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.66 |
1:10.74 |
1:50.53 |
|
2:26.03 |
|
5 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.67 |
1:11.54 |
1:50.99 |
|
2:29.19 |
|
6 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.23 |
1:12.04 |
1:51.57 |
|
2:30.08 |
|
7 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
33.33 |
1:12.20 |
1:53.67 |
|
2:32.36 |
|
8 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.16 |
1:14.22 |
1:56.33 |
|
2:35.92 |
|
9 |
Fredrik Annergren |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
34.30 |
1:14.31 |
1:55.71 |
|
2:36.57 |
|
10 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.26 |
1:14.52 |
1:56.28 |
|
2:36.58 |
|
11 |
Alexander Dimitriou |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.91 |
1:17.00 |
1:59.63 |
|
2:37.15 |
|
12 |
Axel Modin |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.78 |
1:14.27 |
1:56.06 |
|
2:37.19 |
|
13 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.91 |
1:17.39 |
1:59.63 |
|
2:37.85 |
|
14 |
Victor Halldén |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
34.75 |
1:12.98 |
1:55.22 |
|
2:38.01 |
|
15 |
Erik Andersson |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.68 |
1:19.03 |
2:01.46 |
|
2:39.47 |
|
16 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.21 |
1:17.79 |
2:01.05 |
|
2:40.14 |
|
17 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
36.08 |
1:17.13 |
1:59.81 |
|
2:40.66 |
|
18 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.58 |
1:19.41 |
2:03.13 |
|
2:44.28 |
|
19 |
Kevin Fahlström |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
36.87 |
1:19.60 |
2:04.30 |
|
2:45.29 |
|
20 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.13 |
1:19.20 |
2:04.15 |
|
2:45.51 |
|
21 |
Anton Mylläri |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
37.15 |
1:20.42 |
2:05.92 |
|
2:46.17 |
|
22 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
36.52 |
1:19.00 |
2:03.95 |
|
2:48.20 |
|
23 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
35.00 |
1:18.03 |
2:04.42 |
|
2:48.42 |
|
24 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
37.66 |
1:21.36 |
2:06.06 |
|
2:49.22 |
|
25 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.65 |
1:20.60 |
2:06.81 |
|
2:50.04 |
|
26 |
Daniel Thelenius |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
37.53 |
1:22.77 |
2:08.33 |
|
2:50.16 |
|
27 |
David Stålmarck |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
39.30 |
1:23.49 |
2:10.57 |
|
2:55.52 |
|
28 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.05 |
1:24.22 |
2:10.51 |
|
2:56.10 |
|
29 |
Viktor Klingeryd Jalamo |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
39.32 |
1:26.38 |
2:14.07 |
|
2:57.08 |
|
30 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
38.93 |
1:26.09 |
2:14.02 |
|
2:57.67 |
|
31 |
Marcus Eriksson |
2000 |
Ösmo Simsällskap |
|
40.45 |
1:25.33 |
2:13.96 |
|
2:59.80 |
|
32 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.76 |
1:24.61 |
2:14.80 |
|
3:00.00 |
|
33 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
38.22 |
1:26.52 |
2:15.90 |
|
3:02.01 |
|
34 |
David Issa |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.39 |
1:26.83 |
2:16.31 |
|
3:06.08 |
|
35 |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
40.40 |
1:28.56 |
2:20.05 |
|
3:08.77 |
|
36 |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.56 |
1:27.98 |
2:19.77 |
|
3:08.93 |
|
37 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.01 |
1:33.98 |
2:25.22 |
|
3:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
09:42 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:02 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
10:02 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:26 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
10:26 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:04 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
38.09 |
1:20.46 |
2:02.44 |
|
2:44.28 |
|
2 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
37.38 |
1:19.25 |
2:01.91 |
|
2:45.65 |
|
3 |
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
37.24 |
1:19.68 |
2:03.47 |
|
2:47.04 |
|
4 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
38.66 |
1:22.23 |
2:07.07 |
|
2:51.61 |
|
5 |
Milana Salih |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
38.76 |
1:22.63 |
2:08.00 |
|
2:52.22 |
|
6 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
39.45 |
1:23.53 |
2:07.96 |
|
2:52.53 |
|
7 |
My Lemnert |
1996 |
Njurunda Simsällskap |
|
39.89 |
1:26.58 |
2:13.76 |
|
3:00.48 |
|
8 |
Elin Taraldsson |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
40.10 |
1:26.38 |
2:13.84 |
|
3:01.06 |
|
9 |
Elin Talback |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
40.97 |
1:27.81 |
2:16.83 |
|
3:08.47 |
|
10 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
42.95 |
1:31.32 |
2:21.82 |
|
3:12.18 |
|
11 |
Julia Widmark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
45.51 |
1:37.54 |
2:30.90 |
|
3:20.16 |
|
12 |
Hanna Hansson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
47.04 |
1:39.23 |
2:32.17 |
|
3:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
39.96 |
1:27.07 |
2:12.99 |
|
3:00.69 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.94 |
1:28.02 |
2:16.08 |
|
3:02.85 |
|
3 |
Maria Östervall |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.17 |
1:28.38 |
2:15.73 |
|
3:03.21 |
|
4 |
Lise Öberg |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.41 |
1:28.60 |
2:17.87 |
|
3:06.41 |
|
5 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.61 |
1:32.51 |
2:20.91 |
|
3:09.11 |
|
6 |
Julia Norlin |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
39.49 |
1:27.13 |
2:20.72 |
|
3:12.43 |
|
7 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.20 |
1:30.87 |
2:21.39 |
|
3:12.56 |
|
8 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
43.84 |
1:33.98 |
2:26.45 |
|
3:19.25 |
|
9 |
Ebba Nylander |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.63 |
1:35.01 |
2:29.24 |
|
3:23.45 |
|
10 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
45.07 |
1:38.49 |
2:31.41 |
|
3:23.95 |
|
11 |
Elina Bjällås |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
48.78 |
1:44.02 |
2:39.67 |
|
3:35.95 |
|
- |
Agnes Gabrielsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
38.60 |
1:24.37 |
2:10.84 |
|
2:56.54 |
|
2 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
41.89 |
1:30.18 |
2:16.91 |
|
3:02.65 |
|
3 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.60 |
1:33.69 |
2:25.88 |
|
3:15.78 |
|
4 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.93 |
1:34.42 |
2:25.95 |
|
3:17.44 |
|
5 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.82 |
1:35.46 |
2:29.05 |
|
3:18.94 |
|
6 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
47.34 |
1:39.02 |
2:31.75 |
|
3:22.50 |
|
7 |
Eva Pakhomova |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
45.07 |
1:37.46 |
2:30.92 |
|
3:22.76 |
|
8 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
44.11 |
1:39.73 |
2:32.37 |
|
3:25.06 |
|
9 |
Amanda Malmsten |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
46.72 |
1:38.58 |
2:32.82 |
|
3:25.86 |
|
10 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
46.81 |
1:40.61 |
2:37.40 |
|
3:33.59 |
|
11 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
49.23 |
1:44.94 |
2:40.56 |
|
3:34.25 |
|
12 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.79 |
1:47.10 |
2:41.59 |
|
3:34.27 |
|
13 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
47.64 |
1:42.87 |
2:40.23 |
|
3:35.08 |
|
14 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
47.94 |
1:43.93 |
2:40.26 |
|
3:36.06 |
|
15 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
48.79 |
1:44.34 |
2:41.49 |
|
3:37.13 |
|
16 |
Josefin Gardelin |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
49.74 |
1:47.35 |
2:44.49 |
|
3:39.40 |
|
17 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
50.10 |
1:48.97 |
2:47.96 |
|
3:41.59 |
|
18 |
Josefine Godman |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
52.06 |
1:48.94 |
2:48.60 |
|
3:43.96 |
|
19 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
50.46 |
1:49.18 |
2:47.66 |
|
3:46.01 |
|
20 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
48.23 |
1:48.25 |
2:49.64 |
|
3:47.55 |
|
21 |
Leia Berhanu |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
51.40 |
1:50.61 |
2:51.57 |
|
3:52.48 |
|
22 |
Livia Bjuresten |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
52.46 |
1:54.45 |
2:55.54 |
|
3:55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
11:04 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:24 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Westerlind |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
1:07.64 |
2:25.30 |
3:51.66 |
|
4:57.56 |
|
2 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.37 |
2:22.76 |
3:51.19 |
|
4:58.17 |
|
3 |
Oscar Frisk-Garcia |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.70 |
2:30.60 |
4:03.25 |
|
5:14.04 |
|
4 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:06.32 |
2:25.63 |
3:59.42 |
|
5:15.53 |
|
5 |
Edward Eliasson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:19.43 |
2:40.94 |
4:12.39 |
|
5:22.16 |
|
6 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:12.83 |
2:39.94 |
4:11.87 |
|
5:23.09 |
|
- |
Emil Dahlberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.80 |
2:27.09 |
3:52.64 |
|
5:00.83 |
|
2 |
Alexej Filinau |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:18.06 |
2:45.81 |
4:16.46 |
|
5:30.24 |
|
3 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.31 |
2:43.45 |
4:18.08 |
|
5:30.50 |
|
4 |
Alex Peschel |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:14.65 |
2:41.73 |
4:22.46 |
|
5:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.87 |
2:42.68 |
4:16.94 |
|
5:31.56 |
|
2 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:17.36 |
2:42.37 |
4:19.96 |
|
5:34.70 |
|
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:15.16 |
2:40.94 |
4:19.88 |
|
5:38.09 |
|
4 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:24.14 |
2:54.73 |
4:36.03 |
|
5:58.34 |
|
5 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:29.46 |
2:58.98 |
4:38.77 |
|
6:01.33 |
|
6 |
Andreas Bergfeldt |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:25.39 |
3:02.67 |
4:39.43 |
|
6:01.43 |
|
7 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:29.76 |
3:08.82 |
4:54.95 |
|
6:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:23.86 |
2:55.30 |
4:36.16 |
|
5:48.77 |
|
2 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:23.17 |
2:57.55 |
4:32.86 |
|
5:49.46 |
|
3 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:28.26 |
2:59.51 |
4:44.49 |
|
6:06.36 |
|
4 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:31.18 |
3:14.75 |
5:11.47 |
|
6:37.63 |
|
5 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:41.18 |
3:22.07 |
5:11.59 |
|
6:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
11:24 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:07.90 |
2:22.79 |
3:37.81 |
4:52.82 |
18:31.97 |
|
|
|
|
|
|
6:07.18 |
7:21.51 |
8:35.78 |
9:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
11:06.74 |
12:23.05 |
13:39.01 |
14:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
16:07.65 |
17:21.76 |
|
|
|
|
2 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:08.44 |
2:22.20 |
3:37.24 |
4:52.55 |
18:46.78 |
|
|
|
|
|
|
6:07.70 |
7:22.40 |
8:38.04 |
9:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
11:09.91 |
12:26.31 |
13:42.48 |
14:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.59 |
17:31.77 |
|
|
|
|
3 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:12.24 |
2:29.50 |
3:46.55 |
5:02.70 |
19:14.13 |
|
|
|
|
|
|
6:19.13 |
7:36.12 |
8:53.77 |
10:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.44 |
12:47.14 |
14:04.42 |
15:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
16:39.94 |
17:57.66 |
|
|
|
|
4 |
Isabell Kjellberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:10.82 |
2:26.30 |
3:42.40 |
4:59.41 |
19:26.55 |
|
|
|
|
|
|
6:16.30 |
7:33.90 |
8:51.92 |
10:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.01 |
12:48.05 |
14:06.94 |
15:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
16:47.38 |
18:08.25 |
|
|
|
|
5 |
Sofia Bergkvist |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:12.70 |
2:31.26 |
3:51.23 |
5:10.52 |
19:53.00 |
|
|
|
|
|
|
6:30.45 |
7:50.26 |
9:10.25 |
10:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
11:51.85 |
13:12.28 |
14:33.09 |
15:53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
17:14.21 |
18:34.21 |
|
|
|
|
6 |
Matilda Westberg |
1996 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:13.42 |
2:33.54 |
3:54.04 |
5:15.41 |
20:14.83 |
|
|
|
|
|
|
6:37.32 |
7:59.63 |
9:21.56 |
10:43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
12:04.78 |
13:26.70 |
14:48.73 |
16:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
17:32.44 |
18:54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Danute Kacinskas |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:16.48 |
2:37.78 |
3:59.58 |
5:21.99 |
20:11.69 |
|
|
|
|
|
|
6:44.94 |
8:07.47 |
9:29.24 |
10:49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
12:09.53 |
13:30.96 |
14:52.92 |
16:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
17:35.67 |
18:55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.90 |
2:29.16 |
3:47.40 |
5:05.95 |
19:38.03 |
|
|
|
|
|
|
6:24.78 |
7:43.78 |
9:03.04 |
10:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11:41.33 |
13:01.50 |
14:21.57 |
15:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
17:00.62 |
18:20.71 |
|
|
|
|
2 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.43 |
2:30.69 |
3:49.24 |
5:09.13 |
19:44.30 |
|
|
|
|
|
|
6:29.10 |
7:49.00 |
9:08.35 |
11:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
14:26.32 |
17:06.29 |
19:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.98 |
2:34.81 |
3:55.90 |
5:17.66 |
20:20.61 |
|
|
|
|
|
|
6:41.21 |
8:04.22 |
10:08.59 |
12:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
15:38.77 |
18:21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.63 |
2:38.15 |
4:01.97 |
5:25.47 |
21:05.29 |
|
|
|
|
|
|
6:50.13 |
8:15.12 |
9:40.64 |
11:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
12:33.29 |
13:59.61 |
15:25.73 |
16:52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
18:19.45 |
19:44.05 |
|
|
|
|
5 |
Anna Reinholdz |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:25.20 |
2:59.50 |
4:36.07 |
6:12.00 |
23:57.67 |
|
|
|
|
|
|
7:48.26 |
9:25.22 |
11:00.72 |
12:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
14:12.35 |
15:50.85 |
17:28.90 |
19:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
20:45.39 |
22:22.49 |
|
|
|
|
- |
Amelia Lundblom |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.95 |
2:41.93 |
4:07.87 |
5:34.97 |
21:26.58 |
|
|
|
|
|
|
7:02.31 |
8:28.85 |
9:56.15 |
11:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
12:51.59 |
14:19.52 |
15:45.88 |
17:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
18:39.82 |
20:05.95 |
|
|
|
|
2 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:16.12 |
2:41.60 |
4:07.16 |
5:34.52 |
21:26.82 |
|
|
|
|
|
|
7:01.36 |
8:28.02 |
9:55.27 |
11:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
12:50.76 |
14:17.71 |
15:44.56 |
17:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
18:36.54 |
19:57.43 |
|
|
|
|
3 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.95 |
2:51.08 |
4:20.98 |
5:51.54 |
22:17.78 |
|
|
|
|
|
|
7:20.83 |
8:49.79 |
10:19.71 |
11:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
13:21.30 |
14:50.00 |
16:20.06 |
17:50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
19:21.68 |
20:51.11 |
|
|
|
|
4 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.97 |
2:51.53 |
4:21.85 |
5:52.14 |
22:20.14 |
|
|
|
|
|
|
7:21.96 |
8:51.57 |
10:20.60 |
11:51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
13:21.42 |
14:51.12 |
16:21.11 |
17:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
19:23.89 |
20:53.87 |
|
|
|
|
5 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.03 |
2:50.33 |
4:21.53 |
5:52.27 |
22:31.29 |
|
|
|
|
|
|
7:23.72 |
8:54.65 |
10:26.53 |
11:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
13:28.88 |
15:00.58 |
16:31.68 |
18:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
19:35.01 |
21:04.66 |
|
|
|
|
6 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:27.11 |
3:01.24 |
4:35.97 |
6:12.42 |
23:51.01 |
|
|
|
|
|
|
7:46.75 |
9:23.22 |
10:59.99 |
12:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
14:13.40 |
15:49.90 |
17:28.62 |
19:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
20:43.67 |
22:20.03 |
|
|
|
|
7 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:27.49 |
3:02.99 |
4:38.76 |
6:15.01 |
23:53.33 |
|
|
|
|
|
|
7:52.18 |
9:28.56 |
11:05.65 |
12:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
14:18.68 |
15:55.57 |
17:32.94 |
19:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
20:46.24 |
22:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
12:20 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
13:15 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.32 |
2:18.11 |
3:29.85 |
4:42.23 |
9:30.02 |
|
|
|
|
|
|
5:54.85 |
7:07.28 |
8:19.66 |
|
|
|
2 |
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.12 |
2:20.79 |
3:33.88 |
4:47.67 |
9:38.94 |
|
|
|
|
|
|
6:00.21 |
7:13.68 |
8:27.59 |
|
|
|
3 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.28 |
2:26.31 |
3:41.20 |
4:56.48 |
9:55.15 |
|
|
|
|
|
|
6:12.09 |
7:27.88 |
8:42.82 |
|
|
|
4 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.38 |
2:25.03 |
3:41.37 |
4:57.73 |
10:01.04 |
|
|
|
|
|
|
6:14.77 |
7:31.52 |
8:47.95 |
|
|
|
5 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:11.48 |
2:28.11 |
3:45.54 |
5:02.31 |
10:10.32 |
|
|
|
|
|
|
6:19.50 |
7:37.10 |
8:54.01 |
|
|
|
6 |
Eveline Westberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:13.20 |
2:32.42 |
3:52.53 |
5:13.79 |
10:38.45 |
|
|
|
|
|
|
6:35.61 |
7:57.82 |
9:18.25 |
|
|
|
7 |
Petronella Läckgren |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.55 |
2:38.12 |
3:59.57 |
5:21.09 |
10:47.91 |
|
|
|
|
|
|
6:42.64 |
8:05.63 |
9:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:08.38 |
2:22.15 |
3:37.77 |
4:53.92 |
9:53.02 |
|
|
|
|
|
|
6:10.46 |
7:25.92 |
8:40.17 |
|
|
|
2 |
Linda Brännlund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:11.53 |
2:28.15 |
3:46.15 |
5:04.14 |
10:23.67 |
|
|
|
|
|
|
6:23.71 |
7:44.35 |
9:04.83 |
|
|
|
3 |
Anna Ekholm |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.81 |
2:35.64 |
3:57.84 |
5:21.59 |
10:52.85 |
|
|
|
|
|
|
6:44.81 |
8:07.96 |
9:31.01 |
|
|
|
4 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:16.00 |
2:40.21 |
4:04.05 |
5:27.69 |
10:55.66 |
|
|
|
|
|
|
6:51.69 |
8:14.61 |
9:37.44 |
|
|
|
5 |
Alice Franzén |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:16.40 |
2:40.62 |
4:05.38 |
5:30.62 |
11:00.92 |
|
|
|
|
|
|
6:55.15 |
8:21.04 |
9:44.01 |
|
|
|
6 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
1:19.26 |
2:42.71 |
4:08.31 |
5:33.30 |
11:09.52 |
|
|
|
|
|
|
6:58.87 |
8:23.04 |
9:47.61 |
|
|
|
7 |
Sofia Björnfot |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.67 |
2:39.85 |
4:05.32 |
5:32.07 |
11:13.10 |
|
|
|
|
|
|
6:58.92 |
8:25.00 |
9:49.78 |
|
|
|
8 |
Åsa Eriksson |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:16.92 |
2:41.43 |
4:07.35 |
5:37.07 |
11:38.10 |
|
|
|
|
|
|
7:05.99 |
8:36.88 |
10:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Sundberg |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:07.66 |
2:21.36 |
3:35.45 |
4:50.11 |
9:46.51 |
|
|
|
|
|
|
6:04.70 |
7:19.47 |
8:33.89 |
|
|
|
2 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:12.42 |
2:29.42 |
3:48.19 |
5:07.09 |
10:29.46 |
|
|
|
|
|
|
6:27.26 |
7:47.81 |
9:09.20 |
|
|
|
3 |
Amelia Lundblom |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:15.37 |
2:36.25 |
3:56.95 |
5:17.95 |
10:40.74 |
|
|
|
|
|
|
6:38.46 |
7:59.75 |
9:20.95 |
|
|
|
4 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:15.46 |
2:39.67 |
4:04.03 |
5:28.79 |
11:02.17 |
|
|
|
|
|
|
6:53.40 |
8:17.52 |
9:42.60 |
|
|
|
5 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:14.76 |
2:39.06 |
4:03.65 |
5:28.46 |
11:05.93 |
|
|
|
|
|
|
6:52.73 |
8:18.27 |
9:42.95 |
|
|
|
6 |
Ebba Steen |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.64 |
2:44.49 |
4:11.17 |
5:39.13 |
11:22.70 |
|
|
|
|
|
|
7:05.60 |
8:32.38 |
9:58.63 |
|
|
|
7 |
Linn Thomessen |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.84 |
2:40.31 |
4:08.16 |
5:36.82 |
11:32.37 |
|
|
|
|
|
|
7:05.37 |
8:34.10 |
10:03.68 |
|
|
|
8 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:25.01 |
2:57.23 |
4:30.25 |
6:03.17 |
12:07.79 |
|
|
|
|
|
|
7:37.21 |
9:10.23 |
10:41.95 |
|
|
|
9 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:23.29 |
2:57.65 |
4:33.63 |
6:09.14 |
12:20.50 |
|
|
|
|
|
|
7:44.54 |
9:19.92 |
10:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.42 |
2:36.05 |
3:55.42 |
5:14.73 |
10:36.14 |
|
|
|
|
|
|
6:35.32 |
7:56.71 |
9:17.17 |
|
|
|
2 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
1:18.46 |
2:44.38 |
4:10.90 |
5:36.80 |
11:19.89 |
|
|
|
|
|
|
7:04.03 |
8:30.90 |
9:57.46 |
|
|
|
3 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:21.04 |
2:50.06 |
4:19.55 |
5:48.86 |
11:44.26 |
|
|
|
|
|
|
7:18.11 |
8:47.90 |
10:17.49 |
|
|
|
4 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:23.71 |
2:56.71 |
4:29.44 |
6:02.89 |
11:58.52 |
|
|
|
|
|
|
7:35.36 |
9:06.65 |
10:35.29 |
|
|
|
5 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:23.79 |
2:56.35 |
4:28.82 |
6:01.78 |
12:08.80 |
|
|
|
|
|
|
7:34.32 |
9:07.15 |
10:39.01 |
|
|
|
6 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:22.68 |
2:54.09 |
6:05.03 |
9:14.98 |
12:11.23 |
|
|
|
|
|
|
12:11.23 |
|
|
|
|
|
7 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.93 |
3:03.29 |
4:39.92 |
6:14.22 |
12:24.08 |
|
|
|
|
|
|
7:48.94 |
9:22.67 |
10:55.55 |
|
|
|
8 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.30 |
3:02.44 |
4:41.10 |
6:19.82 |
12:47.80 |
|
|
|
|
|
|
7:58.61 |
9:37.67 |
11:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
13:15 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:15 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Westerlind |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
30.57 |
1:06.34 |
1:42.07 |
|
2:17.01 |
|
2 |
Gustav Norén-Vosveldt |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
32.09 |
1:08.49 |
1:45.00 |
|
2:22.21 |
|
3 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
30.81 |
1:07.60 |
1:45.49 |
|
2:23.60 |
|
4 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.60 |
1:05.17 |
1:43.89 |
|
2:24.20 |
|
5 |
Joen Brynnel |
1996 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
30.81 |
1:08.03 |
1:50.54 |
|
2:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Kjellén |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
29.54 |
1:04.27 |
1:41.12 |
|
2:20.41 |
|
2 |
Sean Zhong |
1998 |
Täby Sim |
|
32.67 |
1:09.09 |
1:47.40 |
|
2:25.94 |
|
3 |
Zack Abelsson |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.07 |
1:12.74 |
1:55.93 |
|
2:35.81 |
|
4 |
Lukas Peterson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.52 |
1:12.99 |
1:55.05 |
|
2:35.82 |
|
5 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.44 |
1:12.54 |
1:54.87 |
|
2:38.02 |
|
6 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.02 |
1:12.19 |
1:55.15 |
|
2:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.28 |
1:14.12 |
1:55.53 |
|
2:35.40 |
|
2 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.39 |
1:14.14 |
1:55.20 |
|
2:35.67 |
|
3 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
35.97 |
1:17.23 |
2:00.23 |
|
2:42.49 |
|
4 |
Andreas Bergfeldt |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
38.60 |
1:24.47 |
2:11.63 |
|
2:54.95 |
|
5 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
39.72 |
1:28.10 |
2:18.47 |
|
3:06.97 |
|
6 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
38.86 |
1:29.93 |
2:20.26 |
|
3:09.65 |
|
- |
David Manea |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
37.19 |
1:22.27 |
2:08.48 |
|
2:52.17 |
|
2 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.23 |
1:27.01 |
2:17.30 |
|
3:05.75 |
|
3 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
41.76 |
1:30.55 |
2:21.20 |
|
3:10.86 |
|
4 |
Daniel Thelenius |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
45.92 |
1:43.82 |
2:44.11 |
|
3:51.27 |
|
- |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
16:15 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:03 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
30.69 |
1:07.36 |
1:49.89 |
|
2:22.85 |
|
2 |
Jessica Eriksson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
31.93 |
1:08.74 |
1:54.33 |
|
2:27.81 |
|
3 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.25 |
1:10.91 |
1:56.28 |
|
2:30.42 |
|
4 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
34.05 |
1:14.79 |
1:57.45 |
|
2:33.30 |
|
5 |
Emma Varga |
1997 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
33.45 |
1:13.02 |
1:58.62 |
|
2:34.50 |
|
6 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.62 |
1:16.59 |
2:02.00 |
|
2:36.87 |
|
7 |
Isabell Kjellberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
33.21 |
1:14.00 |
2:02.36 |
|
2:38.15 |
|
8 |
Emma Bring |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.20 |
1:15.33 |
2:03.19 |
|
2:38.50 |
|
9 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
33.29 |
1:17.75 |
2:02.10 |
|
2:39.26 |
|
10 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
32.43 |
1:17.62 |
2:03.33 |
|
2:40.00 |
|
11 |
Lisa Wiklund |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
33.96 |
1:16.44 |
2:05.85 |
|
2:43.90 |
|
12 |
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
35.24 |
1:21.98 |
2:06.61 |
|
2:45.23 |
|
13 |
Hanna Hansson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.72 |
1:30.92 |
2:20.80 |
|
3:02.28 |
|
14 |
Caroline Öster |
1997 |
Täby Sim |
|
40.88 |
1:31.86 |
2:30.02 |
|
3:15.20 |
|
- |
Elin Taraldsson |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Josefine Gidlöf |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Elina Helleberg |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
33.56 |
1:13.98 |
2:01.93 |
|
2:36.04 |
|
2 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
32.74 |
1:14.44 |
2:01.97 |
|
2:37.60 |
|
3 |
Ida Österman |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
32.23 |
1:15.90 |
2:03.37 |
|
2:39.41 |
|
4 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
35.50 |
1:19.78 |
2:04.19 |
|
2:41.51 |
|
5 |
Lise Öberg |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.69 |
1:17.32 |
2:05.17 |
|
2:42.89 |
|
6 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.55 |
1:18.74 |
2:06.66 |
|
2:47.17 |
|
7 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.69 |
1:20.33 |
2:10.60 |
|
2:47.44 |
|
8 |
Linda Brännlund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
35.39 |
1:16.25 |
2:11.98 |
|
2:48.27 |
|
9 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
36.15 |
1:22.17 |
2:09.88 |
|
2:50.03 |
|
10 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
34.41 |
1:20.33 |
2:13.41 |
|
2:50.76 |
|
11 |
Therese Thor |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.69 |
1:20.72 |
2:11.54 |
|
2:51.86 |
|
12 |
Julia Norlin |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
37.70 |
1:27.58 |
2:13.20 |
|
2:53.69 |
|
13 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
39.60 |
1:26.19 |
2:17.10 |
|
2:56.26 |
|
14 |
Sarah Reichhuber |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.04 |
1:23.42 |
2:18.15 |
|
3:02.43 |
|
15 |
Åsa Eriksson |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
38.96 |
1:27.41 |
2:24.26 |
|
3:05.80 |
|
16 |
Johanna Norin |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.87 |
1:30.14 |
2:23.94 |
|
3:10.75 |
|
17 |
Klara Eklund |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.82 |
1:32.92 |
2:32.69 |
|
3:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.43 |
1:16.28 |
2:01.89 |
|
2:39.76 |
|
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
36.35 |
1:18.91 |
2:06.66 |
|
2:41.62 |
|
3 |
Saga Sandström |
2000 |
Umeå Simsällskap |
|
36.16 |
1:17.04 |
2:05.14 |
|
2:42.07 |
|
4 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.35 |
1:16.73 |
2:07.47 |
|
2:45.06 |
|
5 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.00 |
1:19.09 |
2:09.46 |
|
2:48.88 |
|
6 |
Jenny Jonsson |
2000 |
Täby Sim |
|
34.98 |
1:19.90 |
2:09.51 |
|
2:49.27 |
|
7 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.70 |
1:20.04 |
2:11.16 |
|
2:49.44 |
|
8 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
34.91 |
1:21.35 |
2:11.95 |
|
2:50.62 |
|
9 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.68 |
1:18.82 |
2:12.74 |
|
2:53.23 |
|
10 |
Elin Swerlander |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
37.57 |
1:23.62 |
2:14.80 |
|
2:54.19 |
|
11 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
37.88 |
1:24.95 |
2:15.85 |
|
2:54.32 |
|
12 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.85 |
1:22.07 |
2:16.52 |
|
2:54.35 |
|
13 |
Tina Shahmalekpour |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.32 |
1:24.25 |
2:15.12 |
|
2:56.03 |
|
14 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.22 |
1:24.16 |
2:18.55 |
|
2:56.99 |
|
15 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.80 |
1:23.69 |
2:16.30 |
|
2:57.59 |
|
16 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.82 |
1:25.99 |
2:19.00 |
|
2:57.60 |
|
17 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.72 |
1:25.07 |
2:20.09 |
|
3:01.89 |
|
17 |
Sofia Walsh |
2002 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
40.49 |
1:28.58 |
2:23.29 |
|
3:01.89 |
|
19 |
Tyra Wijk |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
40.85 |
1:27.92 |
2:21.48 |
|
3:01.92 |
|
20 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
39.68 |
1:25.68 |
2:21.27 |
|
3:02.22 |
|
21 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.15 |
1:30.04 |
2:22.94 |
|
3:03.97 |
|
22 |
Moa Fröberg |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
39.66 |
1:29.71 |
2:23.66 |
|
3:04.31 |
|
23 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
40.22 |
1:26.86 |
2:23.33 |
|
3:04.41 |
|
24 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.84 |
1:30.91 |
2:27.73 |
|
3:06.33 |
|
25 |
Li Isaksson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
37.49 |
1:27.30 |
2:25.77 |
|
3:06.87 |
|
26 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.22 |
1:30.84 |
2:25.80 |
|
3:07.38 |
|
27 |
Moa Nygren |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
41.76 |
1:30.63 |
2:25.66 |
|
3:08.49 |
|
28 |
Rebecka Dagberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
38.33 |
1:28.79 |
2:23.27 |
|
3:09.01 |
|
29 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
40.71 |
1:29.73 |
2:26.67 |
|
3:09.14 |
|
30 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.04 |
1:34.20 |
2:29.17 |
|
3:10.07 |
|
31 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
42.74 |
1:34.03 |
2:28.52 |
|
3:10.12 |
|
32 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
41.77 |
1:31.33 |
2:29.25 |
|
3:10.39 |
|
33 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
44.33 |
1:31.88 |
2:31.58 |
|
3:11.76 |
|
34 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
44.02 |
1:34.35 |
2:31.06 |
|
3:12.21 |
|
35 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.80 |
1:35.61 |
2:31.99 |
|
3:13.81 |
|
36 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
45.55 |
1:33.37 |
2:29.09 |
|
3:16.10 |
|
37 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
44.10 |
1:36.69 |
2:31.38 |
|
3:16.74 |
|
38 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
46.90 |
1:35.35 |
2:31.54 |
|
3:17.20 |
|
39 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
48.42 |
1:36.76 |
2:33.40 |
|
3:17.29 |
|
40 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.26 |
1:38.34 |
2:33.40 |
|
3:17.91 |
|
41 |
Isabella Tegman |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
44.67 |
1:39.67 |
2:36.33 |
|
3:18.34 |
|
42 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.10 |
1:36.87 |
2:38.19 |
|
3:19.21 |
|
43 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
48.08 |
1:42.29 |
2:39.18 |
|
3:19.42 |
|
44 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
44.59 |
1:38.83 |
2:33.03 |
|
3:19.92 |
|
45 |
Jennifer Laine |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.71 |
1:36.71 |
2:33.93 |
|
3:20.36 |
|
46 |
Selma El Hajji |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.48 |
1:35.35 |
2:33.79 |
|
3:21.34 |
|
47 |
Linnea Wall |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.30 |
1:41.74 |
2:37.56 |
|
3:22.08 |
|
48 |
Josefine Godman |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
50.85 |
1:43.92 |
2:40.29 |
|
3:22.31 |
|
49 |
Hannah Qvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
45.96 |
1:40.66 |
2:39.11 |
|
3:24.87 |
|
50 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
49.12 |
1:40.15 |
2:38.05 |
|
3:25.67 |
|
51 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
46.03 |
1:39.39 |
2:39.58 |
|
3:25.93 |
|
52 |
Frida Sjögren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.44 |
1:38.85 |
2:41.04 |
|
3:28.80 |
|
53 |
Ida Hamberg |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
51.27 |
1:39.82 |
2:45.22 |
|
3:29.26 |
|
54 |
Anna Viklund |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
53.02 |
1:45.88 |
2:47.57 |
|
3:32.74 |
|
55 |
Sophie Dellmark |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
45.82 |
1:46.71 |
2:47.96 |
|
3:34.14 |
|
56 |
Leia Berhanu |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
47.71 |
1:47.27 |
2:51.20 |
|
3:40.70 |
|
- |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Elsa Knöös |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Bålsta Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sol Wännman |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
17:03 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:08 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joen Brynnel |
1996 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:00.70 |
2:07.44 |
3:15.87 |
|
4:22.61 |
|
2 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:02.56 |
2:11.27 |
3:19.66 |
|
4:25.73 |
|
3 |
Oskar Persson |
1995 |
Wisby Simsällskap |
|
1:01.53 |
2:10.26 |
3:20.38 |
|
4:29.97 |
|
4 |
Mattias Freiholtz |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
1:02.94 |
2:11.67 |
3:21.96 |
|
4:30.47 |
|
5 |
Jakob Westrin |
1996 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:04.28 |
2:14.89 |
3:26.36 |
|
4:37.23 |
|
6 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:05.11 |
2:16.97 |
3:29.33 |
|
4:40.72 |
|
7 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.17 |
2:16.99 |
3:30.12 |
|
4:40.94 |
|
8 |
Edward Eliasson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:07.10 |
2:20.08 |
3:33.19 |
|
4:42.62 |
|
9 |
Oscar Frisk-Garcia |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.08 |
2:15.88 |
3:30.47 |
|
4:44.19 |
|
10 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:06.82 |
2:19.80 |
3:34.12 |
|
4:47.20 |
|
11 |
Johan Strandberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:07.52 |
2:22.67 |
3:37.29 |
|
4:50.73 |
|
12 |
Jens Jacob Aabel Nordkvist |
1995 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:07.89 |
2:23.34 |
3:38.50 |
|
4:50.93 |
|
13 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:06.67 |
2:20.64 |
3:36.29 |
|
4:54.64 |
|
14 |
Gustav Norén-Vosveldt |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
1:11.50 |
2:26.76 |
3:41.92 |
|
4:56.26 |
|
15 |
Gustav Thuresson |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:05.37 |
2:19.14 |
3:37.69 |
|
4:56.64 |
|
16 |
Alexander Gabri |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.30 |
2:24.86 |
3:42.61 |
|
4:59.15 |
|
17 |
Daniel Swahn |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.09 |
2:25.27 |
3:42.99 |
|
5:00.24 |
|
18 |
Oscar Olsson |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.19 |
2:31.61 |
3:48.19 |
|
5:05.85 |
|
19 |
Douglas Holmedahl |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:09.21 |
2:29.24 |
3:51.18 |
|
5:09.29 |
|
20 |
Pontus Lindh |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
1:10.66 |
2:29.86 |
3:53.63 |
|
5:14.97 |
|
21 |
Jelle Kranenbarg |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
2:30.57 |
5:15.04 |
|
|
5:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:04.46 |
2:12.77 |
3:20.82 |
|
4:26.46 |
|
2 |
Odhin Brynnel |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.44 |
2:18.79 |
3:30.99 |
|
4:41.38 |
|
3 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.98 |
2:19.66 |
3:33.63 |
|
4:46.20 |
|
4 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.94 |
2:24.24 |
3:38.83 |
|
4:51.49 |
|
5 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:05.51 |
2:22.07 |
3:39.17 |
|
4:53.07 |
|
6 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.73 |
2:24.38 |
3:40.02 |
|
4:53.55 |
|
7 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
58.62 |
2:21.40 |
3:40.40 |
|
4:57.73 |
|
8 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:11.74 |
2:27.62 |
3:43.42 |
|
4:57.98 |
|
9 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.11 |
2:30.04 |
3:51.59 |
|
5:09.73 |
|
10 |
Fredrik Voigt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:09.93 |
2:29.75 |
3:52.28 |
|
5:12.97 |
|
11 |
Gustav Eriksson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.09 |
2:47.68 |
4:18.17 |
|
5:44.78 |
|
12 |
Martin Andersson |
1998 |
Wisby Simsällskap |
|
1:35.54 |
3:24.17 |
5:15.31 |
|
7:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
1:04.93 |
2:15.40 |
3:26.75 |
|
4:38.28 |
|
2 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:09.15 |
2:24.09 |
3:38.13 |
|
4:50.33 |
|
3 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
1:09.82 |
2:23.70 |
3:37.88 |
|
4:51.16 |
|
4 |
Emil Wikell |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.67 |
2:25.73 |
3:41.68 |
|
4:55.73 |
|
5 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.19 |
2:24.17 |
3:41.16 |
|
4:56.57 |
|
6 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.97 |
2:24.95 |
3:42.11 |
|
4:57.31 |
|
7 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
1:09.36 |
2:25.02 |
3:42.86 |
|
4:59.50 |
|
8 |
Isak Wikström |
1999 |
Umeå Simsällskap |
|
1:02.24 |
2:26.11 |
3:43.92 |
|
5:00.53 |
|
9 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.45 |
2:25.64 |
3:45.84 |
|
5:02.82 |
|
10 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:11.33 |
2:32.67 |
3:55.92 |
|
5:14.71 |
|
11 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.95 |
2:32.64 |
3:55.48 |
|
5:15.89 |
|
12 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:12.42 |
2:34.66 |
3:56.64 |
|
5:16.34 |
|
13 |
Rasmus Bjuresten |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:15.87 |
2:39.34 |
4:04.08 |
|
5:22.98 |
|
14 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:14.85 |
2:38.33 |
4:04.13 |
|
5:26.56 |
|
15 |
Erik Olsson Sande |
1999 |
Täby Sim |
|
1:13.05 |
2:38.57 |
4:06.36 |
|
5:32.80 |
|
16 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.03 |
2:43.05 |
4:10.91 |
|
5:34.45 |
|
17 |
David Manea |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:17.02 |
2:45.33 |
4:14.22 |
|
5:41.29 |
|
18 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.94 |
2:48.95 |
4:17.77 |
|
5:43.66 |
|
19 |
Adam Moummi |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:16.55 |
2:49.34 |
4:24.36 |
|
5:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:10.48 |
2:26.86 |
3:43.07 |
|
4:56.73 |
|
2 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.51 |
2:27.05 |
3:42.63 |
|
4:59.05 |
|
3 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.16 |
2:28.09 |
3:45.29 |
|
5:00.10 |
|
4 |
Victor Halldén |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:12.63 |
2:34.14 |
3:56.42 |
|
5:15.11 |
|
5 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.28 |
2:33.76 |
3:56.13 |
|
5:15.40 |
|
6 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.02 |
2:38.23 |
4:00.37 |
|
5:19.79 |
|
7 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.14 |
2:38.36 |
4:03.02 |
|
5:22.87 |
|
8 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:16.28 |
2:39.39 |
5:23.51 |
|
5:23.51 |
|
9 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:16.42 |
2:41.89 |
4:08.35 |
|
5:32.89 |
|
10 |
Dag Unevik |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.64 |
2:45.87 |
4:12.49 |
|
5:35.20 |
|
11 |
Axel Modin |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.02 |
2:45.35 |
4:13.61 |
|
5:39.99 |
|
12 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:20.46 |
2:51.36 |
4:21.03 |
|
5:45.68 |
|
13 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.23 |
2:52.04 |
4:23.91 |
|
5:47.98 |
|
14 |
Rasmus Wensmark |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:23.19 |
2:54.13 |
4:24.22 |
|
5:50.85 |
|
15 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:22.71 |
2:54.58 |
4:26.46 |
|
5:53.98 |
|
16 |
Tobias Hörlin |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.83 |
2:51.70 |
4:26.12 |
|
5:56.25 |
|
17 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.90 |
2:54.78 |
4:27.89 |
|
5:56.50 |
|
18 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:24.44 |
2:56.51 |
4:28.50 |
|
5:57.18 |
|
19 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:24.98 |
4:29.15 |
|
|
5:58.49 |
|
20 |
David Säll |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:26.05 |
3:00.94 |
4:35.69 |
|
6:07.13 |
|
21 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:28.95 |
3:05.14 |
4:39.99 |
|
6:07.82 |
|
22 |
Daniel Thelenius |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:27.58 |
3:53.05 |
5:26.37 |
|
6:09.31 |
|
23 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
1:27.14 |
3:04.21 |
4:40.29 |
|
6:11.07 |
|
24 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:23.88 |
3:01.44 |
4:39.39 |
|
6:14.32 |
|
25 |
Rudolf Pogosian |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:24.89 |
3:02.26 |
4:41.07 |
|
6:14.94 |
|
26 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:31.53 |
3:10.18 |
4:48.69 |
|
6:21.48 |
|
27 |
Felix Persson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
3:09.90 |
6:21.95 |
|
|
6:21.95 |
|
28 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:28.21 |
3:07.77 |
4:48.26 |
|
6:27.06 |
|
29 |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:31.72 |
3:12.83 |
4:53.44 |
|
6:29.36 |
|
30 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:33.33 |
3:16.24 |
4:58.01 |
|
6:36.28 |
|
31 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:37.23 |
3:26.35 |
5:16.00 |
|
7:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
18:08 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
19:11 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
19:11 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
19:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias Henriksson |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
31.96 |
1:06.59 |
1:43.37 |
|
2:19.89 |
|
2 |
Alexander Lind |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
32.13 |
1:07.46 |
1:44.63 |
|
2:22.05 |
|
3 |
Joel Westerlind |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
33.43 |
1:10.08 |
1:47.18 |
|
2:23.45 |
|
4 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.33 |
1:10.93 |
1:48.61 |
|
2:27.15 |
|
5 |
Marcus Svensson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.25 |
1:12.00 |
1:51.31 |
|
2:30.28 |
|
6 |
Vincent Kiippa |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.78 |
1:12.48 |
1:51.79 |
|
2:31.66 |
|
7 |
Patrik Eriksson |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
36.12 |
1:16.64 |
1:57.32 |
|
2:36.87 |
|
8 |
Pontus Lindh |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
37.09 |
1:19.26 |
2:04.48 |
|
2:47.82 |
|
- |
Emil Dahlberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.17 |
1:15.00 |
1:54.25 |
|
2:31.43 |
|
2 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.61 |
1:14.15 |
1:53.94 |
|
2:33.00 |
|
3 |
Odhin Brynnel |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
37.09 |
1:17.31 |
1:57.10 |
|
2:35.18 |
|
4 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.24 |
1:17.71 |
1:58.50 |
|
2:37.24 |
|
5 |
Alexander Kubat |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.88 |
1:18.01 |
1:59.24 |
|
2:38.30 |
|
6 |
Alex Peschel |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
39.50 |
1:21.80 |
2:04.05 |
|
2:44.26 |
|
- |
Christopher Johnsson |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
33.65 |
1:10.46 |
1:48.62 |
|
2:24.88 |
|
2 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.13 |
1:14.05 |
1:53.71 |
|
2:32.57 |
|
3 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
36.25 |
1:17.26 |
1:58.42 |
|
2:38.28 |
|
4 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
37.66 |
1:18.93 |
1:59.94 |
|
2:39.81 |
|
5 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.70 |
1:22.20 |
2:05.27 |
|
2:47.93 |
|
6 |
Daniel Nöu |
1999 |
Täby Sim |
|
39.93 |
1:22.80 |
2:06.75 |
|
2:49.16 |
|
7 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.12 |
1:24.58 |
2:10.38 |
|
2:54.35 |
|
8 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.07 |
1:36.45 |
2:28.27 |
|
3:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.63 |
1:18.86 |
2:01.36 |
|
2:41.74 |
|
2 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
37.93 |
1:19.55 |
2:01.83 |
|
2:42.02 |
|
3 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
37.96 |
1:21.37 |
2:05.62 |
|
2:46.08 |
|
4 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
36.99 |
1:19.68 |
2:04.26 |
|
2:47.01 |
|
5 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.44 |
1:23.17 |
2:06.77 |
|
2:49.32 |
|
6 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.44 |
1:23.18 |
2:07.81 |
|
2:50.48 |
|
7 |
Erik Andersson |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.79 |
1:28.05 |
2:13.04 |
|
2:57.10 |
|
8 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
41.98 |
1:27.15 |
2:12.99 |
|
2:57.17 |
|
9 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.10 |
1:29.13 |
2:16.38 |
|
3:00.57 |
|
10 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.23 |
1:29.25 |
2:17.08 |
|
3:03.53 |
|
11 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
42.96 |
1:29.37 |
2:17.69 |
|
3:05.36 |
|
12 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.51 |
1:37.44 |
2:26.02 |
|
3:13.21 |
|
13 |
Lukas Lodin |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
46.97 |
1:38.14 |
2:31.00 |
|
3:19.06 |
|
14 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
46.48 |
1:39.77 |
2:33.08 |
|
3:20.22 |
|
15 |
Gabriel Adolfsson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
46.24 |
1:39.40 |
2:33.65 |
|
3:20.27 |
|
16 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.81 |
1:43.91 |
2:36.33 |
|
3:23.67 |
|
17 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
47.97 |
1:41.80 |
2:34.87 |
|
3:25.16 |
|
18 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
47.79 |
1:41.64 |
2:36.40 |
|
3:29.19 |
|
19 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.80 |
1:45.04 |
2:40.00 |
|
3:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
19:20 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
20:10 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
20:10 |
|