Resultat för Stockholm Summer Games 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 125 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Stockholm Summer Games | Utskriftsdatum | 07 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Stockholm Games IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juli 2013 |
Gren 125, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Priidik Laid | 1996 | Top Swimclub | 30.17 | ||||||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 30.59 | ||||||
3 | Josten Vindenes | 1996 | Vestkantsvømmerne | 31.07 | ||||||
4 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 31.49 | ||||||
5 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.60 | ||||||
6 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 33.42 | ||||||
7 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 35.68 | ||||||
8 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.01 | ||||||
9 | Björn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 39.23 | ||||||
- | Brage Karlsen | 1995 | Alta Svømmeklubb | DNS | ||||||
Gren 125, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristjan Laid | 1998 | Top Swimclub | 29.84 | ||||||
2 | Martin Hjelmstad | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 29.92 | ||||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 30.14 | ||||||
4 | Gerhard Spitsak | 1997 | Swimclub Briis | 30.82 | ||||||
5 | Miko Lilleorg | 1998 | Top Swimclub | 30.86 | ||||||
6 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.65 | ||||||
7 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 32.73 | ||||||
8 | Teodor Grøndalen | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 32.93 | ||||||
9 | Didrik Bergström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.19 | ||||||
10 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 33.48 | ||||||
11 | Sander Falch | 1997 | Namsos Svømmeklubb | 33.86 | ||||||
12 | Karl Markus Jögila | 1998 | Audentese Spordiklubi Mtü | 34.18 | ||||||
13 | Henning Andersson | 1997 | Trondhjem SLK | 34.98 | ||||||
14 | Erlend Söderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 36.08 | ||||||
15 | Morten Olden Larsen | 1998 | Trondhjem SLK | 36.59 | ||||||
16 | Alexander Salomon | 1998 | Shark | 36.61 | ||||||
17 | Birger Bratli | 1998 | SSK Skjetten Svømming | 37.07 | ||||||
18 | Stian Dahle | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 37.48 | ||||||
19 | Adam Ismael Wenham | 1997 | Tromsø Svømmeklubb | 39.56 | ||||||
20 | Simon Glemring | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 47.70 | ||||||
- | Tarjei Iversen Herland | 1998 | Tromsø Svømmeklubb | DNS | ||||||
Gren 125, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Gerhard Uriko | 1999 | Audentese Spordiklubi Mtü | 31.42 | ||||||
2 | Marko-Matteus Langel | 1999 | Audentese Spordiklubi Mtü | 31.49 | ||||||
3 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 31.74 | ||||||
4 | Viktor Aanesen | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 32.90 | ||||||
5 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 33.07 | ||||||
6 | Edvin Pöiklik | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 33.54 | ||||||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.73 | ||||||
8 | Mats Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 34.74 | ||||||
9 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.14 | ||||||
10 | Peder Lænd | 1999 | Namsos Svømmeklubb | 35.18 | ||||||
11 | Markus Hugo Rothla | 1999 | Swimclub Briis | 35.52 | ||||||
12 | Sander Kesksaar | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 35.65 | ||||||
13 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.71 | ||||||
14 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 35.82 | ||||||
15 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 35.90 | ||||||
16 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 35.96 | ||||||
17 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.21 | ||||||
18 | Rasmus Kannus | 2000 | Swimclub Briis | 36.44 | ||||||
19 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.53 | ||||||
20 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 36.91 | ||||||
21 | Magne Pettersen | 1999 | Trondhjem SLK | 36.99 | ||||||
22 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svømmeklubb | 37.06 | ||||||
23 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.68 | ||||||
24 | Aleks Kibin | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 38.13 | ||||||
25 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.24 | ||||||
26 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 38.31 | ||||||
27 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 38.33 | ||||||
28 | Ian Adrian Jöeorg | 1999 | Swimclub Briis | 38.63 | ||||||
29 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 38.88 | ||||||
30 | Jonas F Barstad | 2000 | Trondhjem SLK | 39.03 | ||||||
31 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 39.07 | ||||||
32 | Thomas Johansen | 1999 | Vestbyen IL | 39.21 | ||||||
33 | Kristjan Adamson | 2000 | Shark | 39.44 | ||||||
34 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 40.08 | ||||||
35 | Knut Johan Gjerskvål | 2000 | Fauske Svømmeklubb | 41.22 | ||||||
36 | Holger Koppel | 1999 | Shark | 41.42 | ||||||
37 | Benjamin Turunen | 1999 | Kouvolan Uimarit | 41.68 | ||||||
38 | Marcus Olderö | 1999 | Vestbyen IL | 43.82 | ||||||
39 | Arild Jessen | 2000 | Alta Svømmeklubb | 48.54 | ||||||
- | Totte Finnerman | 2000 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 125, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 34.91 | ||||||
2 | Simon Moe | 2001 | Trondhjem SLK | 36.42 | ||||||
3 | Ossi Kleimola | 2001 | Kouvolan Uimarit | 37.12 | ||||||
4 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 37.23 | ||||||
5 | Christoffer Rune Jensen | 2001 | Narvik Svømmeklubb | 38.69 | ||||||
6 | Aleksander Kampus | 2001 | Top Swimclub | 40.55 | ||||||
7 | Christian Dahle Öfsti | 2001 | Trondhjem SLK | 40.56 | ||||||
8 | Jan Markus Kaabel | 2002 | Top Swimclub | 40.59 | ||||||
9 | Anders Arge | 2001 | Top Swimclub | 40.82 | ||||||
10 | Mark Köök | 2001 | Audentese Spordiklubi Mtü | 41.30 | ||||||
11 | Kaurit Liljenberg | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 41.50 | ||||||
12 | Georg Salomon | 2002 | Shark | 41.55 | ||||||
13 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.09 | ||||||
14 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.19 | ||||||
15 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.66 | ||||||
16 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.74 | ||||||
17 | Frederik Saal | 2001 | Audentese Spordiklubi Mtü | 42.96 | ||||||
18 | Sander Mäekivi | 2002 | Shark | 43.56 | ||||||
19 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.76 | ||||||
20 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.83 | ||||||
21 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.08 | ||||||
22 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 44.32 | ||||||
23 | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | 44.74 | ||||||
24 | Oscar Frylmark | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.40 | ||||||
25 | Robin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.90 | ||||||
26 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 47.33 | ||||||
27 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 47.63 | ||||||
28 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 47.78 | ||||||
29 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 48.53 | ||||||
30 | Ken Thor Aabrams | 2002 | Shark | 50.93 | ||||||
31 | Arnold Ekstrand | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.92 | ||||||
- | Erik Pettersson | 2002 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erik Talst | 2002 | Top Swimclub | DNS | ||||||
- | Victor Metz | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 125, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.89 | ||||||
2 | Tim Lyrberg | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.52 | ||||||
3 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 46.51 | ||||||
4 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 57.04 | ||||||
5 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 58.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 07 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:30 |