Results for SydCup 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 15, 4X50m Medley Woman, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dronningerne | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:12.24 | ||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Maiken Morsing | 1997 | 39.34 | 1:10.58 | |||||||
Clara Franck | 1999 | 31.64 | 1:42.22 | |||||||
Laura Morsing | 1999 | 30.02 | 2:12.24 | |||||||
2 | Sg Elbe 1 | 0 | Sg Elbe | 2:14.60 | ||||||
Zoe-Julia Krause | 1999 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | 37.40 | 1:12.25 | |||||||
Emily Schröder | 2000 | 34.13 | 1:46.38 | |||||||
Kea Körner | 1994 | 28.22 | 2:14.60 | |||||||
3 | Delta Piger 1 | 1997 | Delta Svøm | 2:15.15 | ||||||
Amalie Bøgebjerg | 1995 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Pernille H. Gravgaard | 1997 | 34.56 | 1:09.16 | |||||||
Kirstine M. Pedersen | 1999 | 34.65 | 1:43.81 | |||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 31.34 | 2:15.15 | |||||||
4 | Sts Damer | 0 | Swim Team Sønderjylland | 2:17.02 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 36.30 | 1:10.60 | |||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 36.35 | 1:46.95 | |||||||
Clara Heil | 1998 | 30.07 | 2:17.02 | |||||||
5 | Sks Sønderborg 1 | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:21.85 | ||||||
Camilla Buch | 1999 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 38.31 | 1:17.29 | |||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 1:04.56 | 2:21.85 | |||||||
Therese E. Christensen | 1999 | 2:21.85 | ||||||||
6 | Kolding Super Piger | 0 | Kolding SK | 2:21.86 | ||||||
Fie Holzmann | 2000 | 37.82 | 37.82 | |||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 38.79 | 1:16.61 | |||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 35.58 | 1:52.19 | |||||||
Lærke Højbjerg | 1999 | 29.67 | 2:21.86 | |||||||
7 | Frem Piger | 0 | Frem Odense | 2:30.27 | ||||||
Claudia Olsen | 1998 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 41.27 | 1:24.20 | |||||||
Emma Jensen | 1999 | 35.66 | 1:59.86 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 30.41 | 2:30.27 | |||||||
8 | Delta Piger 2 | 1900 | Delta Svøm | 2:37.11 | ||||||
Louise Buch Kjølby | 1999 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 44.26 | 1:24.07 | |||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 41.10 | 2:05.17 | |||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 31.94 | 2:37.11 | |||||||
9 | Sks Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:38.88 | ||||||
Maria S. Johannsen | 2000 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Julie Fink | 2001 | 45.15 | 1:25.95 | |||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 38.14 | 2:04.09 | |||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 34.79 | 2:38.88 | |||||||
10 | Kolding Power Piger | 0 | Kolding SK | 2:38.95 | ||||||
Anni Pedersen | 1998 | 39.01 | 39.01 | |||||||
Madison Guldborg | 2001 | 46.07 | 1:25.08 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 39.61 | 2:04.69 | |||||||
Katrine Elmann | 1999 | 34.26 | 2:38.95 | |||||||
11 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 2:41.90 | ||||||
Luna Ladefoged | 2000 | 38.93 | 38.93 | |||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 46.83 | 1:25.76 | |||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 42.06 | 2:07.82 | |||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 34.08 | 2:41.90 | |||||||
12 | Erritsø Piger 1 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:48.81 | ||||||
Christine Larsen | 1998 | 42.59 | 42.59 | |||||||
Nikoline Bøgebjerg | 1998 | 48.06 | 1:30.65 | |||||||
Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 42.61 | 2:13.26 | |||||||
Kannika N. Christensen | 1998 | 35.55 | 2:48.81 | |||||||
13 | Sks Sønderborg 3 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:50.95 | ||||||
Caroline S. Christiansen | 1999 | 47.34 | 47.34 | |||||||
Ida Sørensen | 1999 | 46.74 | 1:34.08 | |||||||
Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 37.60 | 2:11.68 | |||||||
Katrine Jensen | 2001 | 39.27 | 2:50.95 | |||||||
14 | Kronprinsesserne | 0 | Haderslev Svømme Klub | 3:04.01 | ||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 52.16 | 52.16 | |||||||
Christine Rasmussen | 2001 | 48.00 | 1:40.16 | |||||||
Didde Meyer | 2001 | 40.61 | 2:20.77 | |||||||
Clara Mortensen | 2001 | 43.24 | 3:04.01 | |||||||
- | Prinsesserne | 0 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Erritsø Piger 3 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | 2 Armt på mave i ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |