Tulokset Forum Horsens Cup - indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - indledende | Udskriftsdato | 21 september 2013 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2013 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 246 | 36.05 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 208 | 38.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | 163 | 41.39 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alexander Poulsen | 2002 | 129 | 44.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 127 | 44.94 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
6 | Kåre Lund Thomsen | 2002 | 120 | 45.80 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 115 | 46.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anton Rosenkilde | 2002 | 109 | 47.19 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Damsbo | 2003 | 109 | 47.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Jakob Dahl Larsen | 2002 | 107 | 47.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 99 | 48.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | 89 | 50.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 77 | 52.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 73 | 53.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Andreas Lagoni | 2003 | 69 | 54.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rasmus Baad Ellekjær | 2004 | 63 | 56.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Rasmus Antonsen | 2002 | 54 | 59.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristian B. E. Jacobsen | 2003 | 49 | 1:01.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Theis Dalgaard | 2004 | 47 | 1:02.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thomas Johannesen | 2005 | 27 | 1:14.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Marc Nichum | 2004 | 22 | 1:20.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Jensen | 2003 | DSQ | afslut på maven | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 341 | 32.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 280 | 34.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 255 | 35.62 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Oliver Christensen | 2000 | 252 | 35.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 232 | 36.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 228 | 36.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Frøsig | 2000 | 227 | 37.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karl-Emil Späth | 2000 | 207 | 38.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Juul Jensen | 2000 | 206 | 38.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 191 | 39.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Rasmussen | 2001 | 190 | 39.32 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Tobias Lyngvig | 2000 | 179 | 40.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 135 | 44.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Niels Christian Hansen | 2001 | 132 | 44.30 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
15 | Adam Bording Nybo | 2000 | 120 | 45.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Eenberg | 2001 | 111 | 47.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Knoblauch | 1999 | 412 | 30.37 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christian Kaul | 1998 | 373 | 31.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 365 | 31.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | 337 | 32.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 331 | 32.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 329 | 32.73 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil D. Nielsen | 1999 | 319 | 33.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 289 | 34.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Poulsen | 1998 | 268 | 35.03 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 255 | 35.61 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jacob Schultz | 1999 | 252 | 35.79 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Christian Bylling Jensen | 1999 | 238 | 36.45 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
13 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 238 | 36.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rares Oprescu | 1999 | 222 | 37.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper Livbjerg | 1998 | 214 | 37.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders L. Mogensen | 1996 | 507 | 28.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | 461 | 29.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Wildenschild | 1997 | 449 | 29.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Boisen | 1997 | 411 | 30.40 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 406 | 30.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Jensen | 1996 | 365 | 31.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Frederik Linck | 1997 | 358 | 31.84 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 268 | 35.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 568 | 27.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | 543 | 27.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 509 | 28.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 487 | 28.72 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Lasse Christensen | 1994 | 368 | 31.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Vitten | 1995 | 366 | 31.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tim Damsgaard | 1994 | 223 | 37.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 21 september 2013 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |