Results for Køge Open 2013 Herfølge
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Maj Howardsen (1997) 5:07.12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 515 | 1:10.34 | 2:25.95 | 3:40.24 | 4:52.99 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 349 | 1:18.32 | 2:42.96 | 4:08.83 | 5:33.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 305 | 1:24.64 | 2:53.39 | 4:22.19 | 5:48.64 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alma Hansen | 2002 | 278 | 1:24.57 | 2:55.09 | 4:28.16 | 5:59.67 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Line With Nielsen | 2002 | 217 | 1:35.35 | 3:16.56 | 4:57.40 | 6:30.77 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 216 | 1:35.03 | 3:17.05 | 4:57.77 | 6:30.97 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 171 | 1:40.25 | 3:29.30 | 5:18.99 | 7:02.98 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 134 | 1:41.41 | 3:40.70 | 5:41.95 | 7:38.06 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie K Rose | 2003 | 108 | 1:51.21 | 4:02.32 | 6:13.06 | 8:13.04 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Maja Emilie Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
14 år og yngre: Johan Müller (1998) 4:28.87 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 454 | 1:04.60 | 2:15.23 | 3:26.53 | 4:36.81 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Brixner | 2000 | 409 | 1:06.96 | 2:21.24 | 3:35.67 | 4:46.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik Palmø | 2000 | 407 | 1:07.85 | 2:21.85 | 3:35.85 | 4:46.91 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thor B. Hansen | 2000 | 384 | 1:10.45 | 2:24.94 | 3:38.72 | 4:52.52 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Andersen | 2001 | 336 | 1:12.72 | 2:31.70 | 3:49.97 | 5:05.97 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Toft | 2001 | 302 | 1:13.69 | 2:34.53 | 3:56.12 | 5:17.02 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathias Luplau | 2001 | 285 | 1:16.71 | 2:39.90 | 4:04.09 | 5:23.13 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Hartkopf | 2001 | 285 | 1:16.72 | 2:40.39 | 4:04.42 | 5:23.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | 282 | 1:17.63 | 2:42.21 | 4:05.96 | 5:24.27 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | 252 | 1:19.12 | 2:45.45 | 4:12.56 | 5:36.67 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
11 | Isak Vaide | 2001 | 252 | 1:19.56 | 2:45.71 | 4:13.70 | 5:36.81 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Daniel Brylov | 2000 | 244 | 1:22.02 | 2:49.76 | 4:16.53 | 5:40.42 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:33.57 2010-12-04 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:14.16 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 301 | 39.40 | 1:26.14 | 0-10 Aldersgruppe Rekord | ||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 202 | 45.68 | 1:38.37 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Dreier | 2004 | 180 | 48.08 | 1:42.18 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:33.57 2010-12-04 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:14.16 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | 394 | 35.30 | 1:18.76 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 385 | 37.39 | 1:19.34 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | 378 | 37.05 | 1:19.83 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
4 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 329 | 36.92 | 1:23.62 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 281 | 42.10 | 1:28.14 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julia Wollentz | 2002 | 274 | 42.49 | 1:28.88 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Sofia Drevskich | 2003 | 265 | 42.15 | 1:29.88 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
8 | Emilia Karlberg | 2002 | 262 | 41.56 | 1:30.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 260 | 41.28 | 1:30.40 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 253 | 43.49 | 1:31.28 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nathalie Barrington | 2002 | 252 | 43.18 | 1:31.31 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Petronella Ottosson | 2002 | 243 | 43.03 | 1:32.45 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Karin Widerberg | 2003 | 242 | 44.57 | 1:32.58 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Emma Bruhn | 2002 | 235 | 41.84 | 1:33.44 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alma Hansen | 2002 | 234 | 43.89 | 1:33.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 223 | 44.98 | 1:35.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 222 | 42.33 | 1:35.22 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 221 | 42.38 | 1:35.37 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sabrina Eriksen | 2002 | 213 | 45.28 | 1:36.54 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
20 | Henna Kjaergaard | 2003 | 207 | 47.06 | 1:37.58 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 206 | 45.72 | 1:37.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
22 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 202 | 45.70 | 1:38.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Amalie Sindahl | 2002 | 198 | 46.42 | 1:38.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
24 | Maja Svenstrup | 2002 | 198 | 45.12 | 1:39.03 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Hannah Fritz | 2003 | 195 | 45.63 | 1:39.45 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Thippe de Neergaard | 2003 | 192 | 48.15 | 1:39.92 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
27 | Ida Young Iversen | 2002 | 184 | 47.77 | 1:41.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Anna Seebach Buchwald | 2002 | 177 | 49.49 | 1:42.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 169 | 49.98 | 1:44.34 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 166 | 47.84 | 1:44.99 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
31 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 144 | 48.16 | 1:49.94 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Mie Mørkedal | 2003 | 132 | 55.33 | 1:53.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Lea Andersen | 2003 | 127 | 56.04 | 1:54.71 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Mathilde Nielsen | 2003 | 121 | 55.56 | 1:56.48 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Bille Engell | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Petersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Tilde Morin | 2002 | DSQ | ryg afs. på mave | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
1 - 12 år: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 2008-10-25 |
13 - 14 år: Marcus Heurlin Lunding (1999) 1:15.71 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thor B. Hansen | 2000 | 382 | 32.44 | 1:09.94 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 376 | 33.35 | 1:10.30 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Holm | 2000 | 351 | 33.69 | 1:11.92 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Owais Hamid | 2000 | 334 | 33.97 | 1:13.14 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Gunnar Widerberg | 2000 | 331 | 36.66 | 1:13.34 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Markus B. Hajdu | 2000 | 297 | 34.72 | 1:16.00 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
7 | Sebastian Barnewitz | 2000 | 296 | 35.11 | 1:16.09 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 229 | 37.25 | 1:22.93 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
9 | Daniel Hartkopf | 2001 | 225 | 41.29 | 1:23.37 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | 225 | 39.36 | 1:23.39 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
11 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | 224 | 39.12 | 1:23.55 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Christian K. Jensen | 2000 | 212 | 38.57 | 1:25.00 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 212 | 41.64 | 1:25.07 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Isak Vaide | 2001 | 212 | 39.47 | 1:25.08 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Rasmus Schrøder | 2000 | 211 | 42.60 | 1:25.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frederik Bornemann | 2001 | 203 | 40.70 | 1:26.26 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
17 | Tobias Hufeldt | 2001 | 199 | 39.92 | 1:26.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 198 | 42.26 | 1:26.97 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil Krohn Olsen | 2001 | 198 | 40.02 | 1:26.98 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rasmus Nielsen | 2001 | 196 | 40.61 | 1:27.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 192 | 38.98 | 1:27.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Magnus Windahl | 2000 | 192 | 40.67 | 1:27.96 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Magnus Madsen | 2000 | 187 | 40.50 | 1:28.63 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
24 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 183 | 40.63 | 1:29.26 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jannick Hansen | 2001 | 178 | 42.37 | 1:30.10 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
26 | Nam Do | 2001 | 174 | 43.60 | 1:30.82 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Nikolai Løsekrug | 2000 | 174 | 42.22 | 1:30.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 171 | 43.49 | 1:31.33 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | William Kristiansen | 2001 | 141 | 45.84 | 1:37.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Daniel Brylov | 2000 | DSQ | svøm på mave v.50 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
- | Rasmus Danielsen | 2001 | DSQ | crawl fra start | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2013 |
1 - 12 år: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 2008-10-25 |
13 - 14 år: Marcus Heurlin Lunding (1999) 1:15.71 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 269 | 37.21 | 1:18.61 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Hugo Vaide | 2003 | 225 | 37.66 | 1:23.42 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 215 | 38.37 | 1:24.63 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Finn Gaudenz | 2002 | 208 | 39.28 | 1:25.57 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Theodor Palmø | 2002 | 208 | 40.51 | 1:25.63 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 189 | 40.08 | 1:28.31 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 187 | 42.90 | 1:28.66 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 187 | 40.31 | 1:28.76 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anders Skousen | 2002 | 164 | 39.90 | 1:32.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Tor Ejrnæs | 2002 | 141 | 44.98 | 1:37.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | August Ryom | 2002 | 133 | 47.85 | 1:39.43 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Roed | 2004 | 129 | 48.45 | 1:40.37 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Walter Hero | 2002 | 128 | 48.26 | 1:40.54 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Edward Björkman | 2002 | 117 | 49.98 | 1:43.63 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Victor Lund | 2002 | 116 | 52.27 | 1:43.86 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Axel Vaide | 2005 | 115 | 48.83 | 1:44.16 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Frederik Pedersen | 2002 | 98 | 51.86 | 1:50.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | August Anderud | 2004 | 91 | 53.05 | 1:52.80 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Mads Aarslew Jensen | 2004 | 83 | 56.34 | 1:55.98 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Simon Quander | 2003 | 53 | 1:04.34 | 2:14.62 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Andreas Gammelgaard | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Elia Latta | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Anton Swedblom | 2002 | DSQ | 1 arm v. 75 m | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Malte Kristiansson | 2003 | DSQ | asym arme v. start | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Oliver Brixner | 2003 | DSQ | Arm forbi hofte i bt | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | DSQ | ingen ber. v.75m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Josefine Paaske (2002) 3:11.17 2011-11-25 |
Årg. 2002-2003: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:06.01 | 0-10 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 3:25.88 | ||||||
- | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | EFB v 50& 100 | |||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Josefine Paaske (2002) 3:11.17 2011-11-25 |
Årg. 2002-2003: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 2:45.78 | ||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:50.22 | ||||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 2:55.19 | ||||||
4 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 2:58.14 | ||||||
5 | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:06.16 | ||||||
6 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:06.48 | ||||||
7 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 3:11.31 | ||||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 3:16.23 | ||||||
9 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:20.27 | ||||||
10 | Nathalie Barrington | 2002 | Simklubben Laxen | 3:20.81 | ||||||
11 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 3:22.06 | ||||||
12 | Maja Svenstrup | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:24.68 | ||||||
13 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:26.60 | ||||||
14 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:27.38 | ||||||
15 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:41.31 | ||||||
16 | Anna Seebach Buchwald | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:46.25 | ||||||
17 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 4:02.88 | ||||||
18 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 4:12.80 | ||||||
19 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 4:16.63 | ||||||
- | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | EFB v.150m | |||||
- | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 2:32.94 2010-12-06 |
13 - 14 år: Marcus Heurlin Lunding (1999) 2:23.06 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 243 | 39.16 | 1:22.64 | 2:07.24 | 2:49.99 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Hugo Vaide | 2003 | 225 | 40.93 | 1:26.39 | 2:11.62 | 2:54.33 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Theodor Palmø | 2002 | 206 | 43.08 | 1:28.73 | 2:14.16 | 2:59.65 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 173 | 47.13 | 1:35.83 | 2:26.02 | 3:10.34 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Silas Bøjsen | 2002 | 126 | 49.48 | 1:45.48 | 2:39.64 | 3:31.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik Pedersen | 2002 | 79 | 57.72 | 1:58.54 | 3:02.37 | 4:06.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 2:32.94 2010-12-06 |
13 - 14 år: Marcus Heurlin Lunding (1999) 2:23.06 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 389 | 32.97 | 1:10.27 | 1:48.45 | 2:25.30 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Jacob Holm | 2000 | 344 | 36.23 | 1:14.29 | 1:52.97 | 2:31.35 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Palmø | 2000 | 310 | 37.70 | 1:17.27 | 1:57.81 | 2:36.77 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian Barnewitz | 2000 | 306 | 37.71 | 1:18.43 | 1:59.57 | 2:37.33 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Simon Brixner | 2000 | 281 | 38.58 | 1:20.06 | 2:01.61 | 2:41.84 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Markus B. Hajdu | 2000 | 276 | 40.03 | 1:21.43 | 2:02.77 | 2:42.93 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
7 | Rasmus Danielsen | 2001 | 244 | 39.40 | 1:23.01 | 2:06.79 | 2:49.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 233 | 41.99 | 1:26.20 | 2:09.12 | 2:52.32 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
9 | Jonas Andersen | 2001 | 228 | 42.22 | 1:26.62 | 2:11.27 | 2:53.61 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mads Toft | 2001 | 223 | 42.02 | 1:26.25 | 2:11.02 | 2:54.79 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias Luplau | 2001 | 220 | 41.27 | 1:26.29 | 2:12.19 | 2:55.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Owais Hamid | 2000 | 218 | 40.69 | 1:26.51 | 2:11.89 | 2:56.28 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Frederik Bornemann | 2001 | 214 | 42.86 | 1:28.48 | 2:14.14 | 2:57.17 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 206 | 43.92 | 1:29.82 | 2:16.30 | 2:59.43 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 198 | 42.89 | 1:28.82 | 2:17.32 | 3:02.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mert Kaya | 2001 | 191 | 44.34 | 1:31.73 | 2:18.99 | 3:04.16 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 181 | 43.88 | 1:31.53 | 2:21.49 | 3:07.35 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Rasmus Schrøder | 2000 | 168 | 47.25 | 1:36.12 | 2:25.93 | 3:11.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | DSQ | svøm på mave v.150m | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | William Kristiansen | 2001 | DSQ | EFB v. 125 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SK Laxen Lag 1 | 2000 | Simklubben Laxen | 2:12.37 | ||||||
Mellie Wijk | 2002 | 36.83 | 36.83 | |||||||
Gunnar Widerberg | 2000 | 34.34 | 1:11.17 | |||||||
Dennis Dukic | 2000 | 29.59 | 1:40.76 | |||||||
Tilde Morin | 2002 | 31.61 | 2:12.37 | |||||||
2 | Køge Mix 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:14.31 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 37.36 | 1:10.09 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 30.90 | 1:40.99 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 33.32 | 2:14.31 | |||||||
3 | Mk 31 Mix 2 | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:24.31 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 41.14 | 1:17.58 | |||||||
Markus B. Hajdu | 2000 | 33.77 | 1:51.35 | |||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 32.96 | 2:24.31 | |||||||
4 | SK Laxen Lag 2 | 2000 | Simklubben Laxen | 2:31.46 | ||||||
Hugo Vaide | 2003 | 37.10 | 37.10 | |||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 41.91 | 1:19.01 | |||||||
Julia Wollentz | 2002 | 38.46 | 1:57.47 | |||||||
Petronella Ottosson | 2002 | 33.99 | 2:31.46 | |||||||
5 | Køge Mix 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:41.24 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 50.71 | 1:27.73 | |||||||
Jacob Holm | 2000 | 32.92 | 2:00.65 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 40.59 | 2:41.24 | |||||||
6 | Mk 31 Mix 3 | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:41.88 | ||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 38.76 | 38.76 | |||||||
Daniel Brylov | 2000 | 45.69 | 1:24.45 | |||||||
Sofia Drevskich | 2003 | 41.33 | 2:05.78 | |||||||
Sofie Høvring | 2004 | 36.10 | 2:41.88 | |||||||
7 | Køge Mix 3 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:46.81 | ||||||
Maja Svenstrup | 2002 | 45.56 | 45.56 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 45.21 | 1:30.77 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 36.70 | 2:07.47 | |||||||
Clara Dreier | 2004 | 39.34 | 2:46.81 | |||||||
8 | Sigma Swim Allerød 1 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:49.29 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 49.96 | 1:29.78 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 38.80 | 2:08.58 | |||||||
Amalie Sindahl | 2002 | 40.71 | 2:49.29 | |||||||
9 | Sigma Swim Allerød 2 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 3:02.88 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 47.89 | 47.89 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 47.20 | 1:35.09 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 42.60 | 2:17.69 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 45.19 | 3:02.88 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Jóhan Heôinsson (1995) 30.08 2008-10-25 |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 29.03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 228 | 35.65 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 210 | 36.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 210 | 36.65 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 202 | 37.15 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
5 | Finn Gaudenz | 2002 | 184 | 38.31 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Hugo Vaide | 2003 | 181 | 38.47 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Theodor Palmø | 2002 | 179 | 38.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 178 | 38.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lukas Christensen | 2002 | 148 | 41.15 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 138 | 42.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Anders Skousen | 2002 | 131 | 42.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 108 | 45.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Silas Bøjsen | 2002 | 94 | 47.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Tor Ejrnæs | 2002 | 93 | 48.04 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Axel Vaide | 2005 | 83 | 49.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Sebastian Bonde | 2002 | 52 | 58.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | August Anderud | 2004 | 51 | 58.76 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Frederik Pedersen | 2002 | 49 | 59.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Oliver Brixner | 2003 | 38 | 1:04.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Gammelgaard | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Casper Koch Henriksen | 2002 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Anton Swedblom | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Jóhan Heôinsson (1995) 30.08 2008-10-25 |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 29.03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 399 | 29.61 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 379 | 30.11 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 373 | 30.26 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor B. Hansen | 2000 | 346 | 31.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Møller | 2000 | 307 | 32.31 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Markus B. Hajdu | 2000 | 296 | 32.69 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
7 | Simon Brixner | 2000 | 284 | 33.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik Palmø | 2000 | 283 | 33.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Malthe Letting | 2001 | 266 | 33.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Danielsen | 2001 | 232 | 35.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | 219 | 36.15 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
12 | Mads Toft | 2001 | 216 | 36.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 216 | 36.30 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
14 | Magnus Nygaard | 2000 | 215 | 36.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karl Bryde | 2000 | 213 | 36.48 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Luplau | 2001 | 208 | 36.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Rendlev | 2001 | 205 | 36.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Christian Ong Hansen | 2001 | 204 | 37.01 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marcus Munkholm | 2001 | 202 | 37.15 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Magnus Løhr | 2001 | 199 | 37.29 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | 195 | 37.58 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Jonas Andersen | 2001 | 180 | 38.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nam Do | 2001 | 179 | 38.68 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Emil Krohn Olsen | 2001 | 176 | 38.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mert Kaya | 2001 | 174 | 38.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 172 | 39.17 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
27 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 171 | 39.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jannick Hansen | 2001 | 170 | 39.33 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
29 | Christian K. Jensen | 2000 | 166 | 39.61 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 158 | 40.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Frederik Bornemann | 2001 | 156 | 40.47 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Rasmus Schrøder | 2000 | 147 | 41.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Rasmus Nielsen | 2001 | 137 | 42.21 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
34 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 122 | 43.86 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | Alexander Søltoft | 2001 | 120 | 44.11 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 117 | 44.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Simon Hojman | 2001 | 107 | 45.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
38 | Gustav Skjoldman | 2001 | 105 | 46.13 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
39 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 98 | 47.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
40 | Sebastian H. C. Johansen | 2001 | 85 | 49.48 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Filip Bækgaard | 2000 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Isak Vaide | 2001 | DSQ | armtag u. vand v.25 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Kristian Heinz Buskov | 2000 | DSQ | ej ads. v. afslut | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | DSQ | ej adskilt hæn, v. s | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:31 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 36.92 2011-11-26 |
Årg. 2002-2003: Amanda Duus (2000) 32.72 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 246 | 38.87 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
2 | Clara Dreier | 2004 | 158 | 45.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 158 | 45.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 132 | 47.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 36.92 2011-11-26 |
Årg. 2002-2003: Amanda Duus (2000) 32.72 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 437 | 32.12 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | 354 | 34.44 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 346 | 34.72 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | 341 | 34.89 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
5 | Julie Laugesen | 2003 | 291 | 36.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Marie Uglebjerg | 2002 | 268 | 37.77 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 229 | 39.82 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 229 | 39.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 226 | 39.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilia Karlberg | 2002 | 218 | 40.50 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 217 | 40.53 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofia Drevskich | 2003 | 208 | 41.13 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
13 | Nathalie Barrington | 2002 | 197 | 41.89 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Petronella Ottosson | 2002 | 178 | 43.27 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Karin Widerberg | 2003 | 178 | 43.34 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 176 | 43.49 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Henna Kjaergaard | 2003 | 171 | 43.89 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | 171 | 43.92 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 166 | 44.31 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 155 | 45.30 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Maja Svenstrup | 2002 | 141 | 46.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Seebach Buchwald | 2002 | 123 | 49.02 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 118 | 49.63 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 115 | 50.00 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
25 | Freja Makienok | 2002 | 100 | 52.39 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mie Mørkedal | 2003 | 74 | 57.86 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 72 | 58.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathilde Nielsen | 2003 | 69 | 59.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Lea Andersen | 2003 | 53 | 1:04.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Anna Foverskov | 2002 | 50 | 1:06.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Tilde Morin | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Hannah Fritz | 2003 | DSQ | svøm u. vand v. star | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Julia Wollentz | 2002 | DSQ | armt. u. vand. st. | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Maja Schriever-Abeln | 2003 | DSQ | armt. u. vand v. st | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:29 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:37 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 39.53 2011-11-26 |
13 - 14 år: Martin Jungersen (1995) 34.38 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 225 | 41.46 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Finn Gaudenz | 2002 | 183 | 44.45 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Walter Hero | 2002 | 170 | 45.51 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Lukas Christensen | 2002 | 168 | 45.71 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 164 | 46.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elia Latta | 2002 | 139 | 48.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rasmus Kamp Nielsen | 2002 | 113 | 52.08 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
8 | Anton Swedblom | 2002 | 109 | 52.80 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Victor Lund | 2002 | 103 | 53.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Axel Gröndahl | 2004 | 96 | 55.07 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Mikkel Roed | 2004 | 88 | 56.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Erik Olsson | 2004 | 87 | 56.79 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | August Ryom | 2002 | 87 | 56.94 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Aarslew Jensen | 2004 | 84 | 57.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nils Gröndahl | 2004 | 81 | 58.34 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Simon Quander | 2003 | 57 | 1:05.38 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Albin Ekstrand | 2004 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Elias Palmhager | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Edward Björkman | 2002 | DSQ | 2 armt. u.vand | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Lucas Lundvall | 2002 | DSQ | asym arm | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Malte Kristiansson | 2003 | DSQ | 2 armt. u. vand | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 39.53 2011-11-26 |
13 - 14 år: Martin Jungersen (1995) 34.38 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 434 | 33.34 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Gunnar Widerberg | 2000 | 362 | 35.42 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Owais Hamid | 2000 | 349 | 35.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jacob Holm | 2000 | 316 | 37.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | 301 | 37.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Carl Terp Larsen | 2001 | 248 | 40.18 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
7 | Daniel Hartkopf | 2001 | 229 | 41.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Witthøft | 2000 | 223 | 41.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Nam Do | 2001 | 201 | 43.10 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | 190 | 43.88 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Elias Olsen | 2000 | 182 | 44.50 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kundayi Albrechtsen | 2000 | 180 | 44.70 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
13 | Isak Vaide | 2001 | 180 | 44.72 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Daniel Brylov | 2000 | 175 | 45.08 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
15 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 168 | 45.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Nikolai Løsekrug | 2000 | 165 | 46.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 164 | 46.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tobias Hufeldt | 2001 | 156 | 46.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 155 | 46.97 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | William Kristiansen | 2001 | 111 | 52.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:37 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Årg. 2004-2014: Josefine Mølgaard (2002) 48.92 2011-11-26 |
11 - 12 år: Melanie Degner (2000) 39.13 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 157 | 53.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Melina Degner | 2004 | 148 | 54.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Laurell | 2004 | 96 | 1:02.87 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2014: Josefine Mølgaard (2002) 48.92 2011-11-26 |
11 - 12 år: Melanie Degner (2000) 39.13 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 406 | 38.88 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 284 | 43.77 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Nathalie Barrington | 2002 | 272 | 44.41 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | 270 | 44.51 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Bruhn | 2002 | 258 | 45.20 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julia Wollentz | 2002 | 257 | 45.24 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Josephine Ålenius | 2002 | 227 | 47.17 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 220 | 47.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | 216 | 47.93 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alma Hansen | 2002 | 206 | 48.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Laugesen | 2003 | 197 | 49.47 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Thippe de Neergaard | 2003 | 191 | 49.97 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
13 | Amalie Sindahl | 2002 | 169 | 52.05 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Sabrina Eriksen | 2002 | 169 | 52.07 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
15 | Ida Young Iversen | 2002 | 160 | 52.95 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 151 | 54.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Julie K Rose | 2003 | 146 | 54.65 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Saga Eriksson | 2003 | 146 | 54.69 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Maria Hammer | 2003 | 106 | 1:00.77 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
20 | Signe Grøndahl | 2003 | 105 | 1:00.86 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
21 | Frida Bramming | 2002 | 103 | 1:01.37 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Tilde Morin | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Elsa Wahlbeck | 2002 | DSQ | ej ads. hænd v. slut | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Kamille Hjort Arndal | 2002 | DSQ | 2 flyben v. st | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Sofie Hertzberg | 2002 | DSQ | ej ads. hænde v. slu | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2011-05-12 |
Årg. 2000-2001: Frederik Weibel (1999) 1:06.19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 220 | 39.10 | 1:20.96 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Hugo Vaide | 2003 | 210 | 40.18 | 1:22.26 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Theodor Palmø | 2002 | 169 | 43.20 | 1:28.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 168 | 43.48 | 1:28.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Skousen | 2002 | 165 | 43.55 | 1:29.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 165 | 43.49 | 1:29.14 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ruben Wagenvoort | 2002 | 163 | 43.94 | 1:29.53 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tor Ejrnæs | 2002 | 140 | 46.59 | 1:34.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 131 | 47.23 | 1:36.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Silas Bøjsen | 2002 | 122 | 48.18 | 1:38.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Axel Vaide | 2005 | 121 | 49.51 | 1:38.90 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Albert Uglebjerg Høck | 2002 | 117 | 48.53 | 1:39.93 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
13 | Elia Latta | 2002 | 112 | 50.26 | 1:41.33 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Momir Reljanovic | 2002 | 106 | 50.36 | 1:43.24 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 97 | 52.96 | 1:46.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Albin Ekstrand | 2004 | 97 | 49.35 | 1:46.36 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Sebastian Bonde | 2002 | 87 | 54.44 | 1:50.37 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frederik Pedersen | 2002 | 86 | 54.42 | 1:50.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | August Anderud | 2004 | 76 | 58.22 | 1:55.34 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Victor Lund | 2002 | 73 | 57.65 | 1:56.73 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Erik Olsson | 2004 | 72 | 55.70 | 1:57.57 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Nils Gröndahl | 2004 | 68 | 57.52 | 1:59.47 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | William Silversten | 2003 | 62 | 58.90 | 2:03.61 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Axel Gröndahl | 2004 | 62 | 2:03.64 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Oliver Brixner | 2003 | 51 | 1:07.44 | 2:11.60 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Axel Wahlbeck | 2004 | 48 | 1:06.30 | 2:14.23 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2011-05-12 |
Årg. 2000-2001: Frederik Weibel (1999) 1:06.19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 306 | 35.63 | 1:12.56 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Sebastian Barnewitz | 2000 | 304 | 36.76 | 1:12.78 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 294 | 35.85 | 1:13.53 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Palmø | 2000 | 290 | 36.65 | 1:13.91 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Møller | 2000 | 280 | 35.65 | 1:14.72 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Simon Brixner | 2000 | 280 | 36.11 | 1:14.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Marcus Munkholm | 2001 | 248 | 37.98 | 1:17.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Rasmus Danielsen | 2001 | 233 | 37.94 | 1:19.53 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Baarupdal | 2000 | 229 | 39.12 | 1:19.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Magnus Madsen | 2000 | 220 | 39.41 | 1:21.03 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 215 | 40.46 | 1:21.67 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
12 | Christian Ong Hansen | 2001 | 210 | 39.89 | 1:22.26 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Luplau | 2001 | 210 | 40.41 | 1:22.27 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Søltoft | 2001 | 193 | 41.12 | 1:24.62 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Toft | 2001 | 189 | 41.71 | 1:25.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 185 | 42.57 | 1:25.81 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonas Andersen | 2001 | 185 | 42.26 | 1:25.81 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 183 | 42.51 | 1:26.05 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Magnus Windahl | 2000 | 181 | 43.81 | 1:26.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Daniel Brylov | 2000 | 175 | 43.38 | 1:27.46 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
21 | Mert Kaya | 2001 | 173 | 43.35 | 1:27.72 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 172 | 43.14 | 1:28.00 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 161 | 43.96 | 1:29.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | William Kristiansen | 2001 | 151 | 44.76 | 1:31.81 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Rasmus Schrøder | 2000 | 142 | 46.62 | 1:33.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nikolai Løsekrug | 2000 | 135 | 47.04 | 1:35.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 119 | 49.68 | 1:39.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 109 | 49.35 | 1:42.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Simon Hojman | 2001 | 109 | 49.96 | 1:42.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Oliver Torbjörnsson | 2001 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Malthe Krogstrup Hansen | 2001 | DSQ | ej. ber. v.25 m | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | DSQ | efb. v. 50 m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Årg. 2004-2014: Julie Laugesen (2003) 1:32.05 2012-12-01 |
11 - 12 år: Cariline Hørlykke (2000) 1:16.33 2010-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Dreier | 2004 | 202 | 45.90 | 1:34.08 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 184 | 46.84 | 1:37.09 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Melina Degner | 2004 | 156 | 49.68 | 1:42.51 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 145 | 49.25 | 1:45.08 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2014: Julie Laugesen (2003) 1:32.05 2012-12-01 |
11 - 12 år: Cariline Hørlykke (2000) 1:16.33 2010-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 352 | 38.25 | 1:18.21 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
2 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 345 | 37.89 | 1:18.70 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mellie Wijk | 2002 | 310 | 39.04 | 1:21.60 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Melanie Eggertsen | 2002 | 289 | 40.37 | 1:23.52 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
5 | Julie Laugesen | 2003 | 244 | 42.78 | 1:28.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Emma Petersen | 2002 | 235 | 43.81 | 1:29.47 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 233 | 45.49 | 1:29.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 231 | 43.70 | 1:29.96 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Emilia Karlberg | 2002 | 220 | 44.75 | 1:31.48 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Sofia Drevskich | 2003 | 215 | 46.27 | 1:32.08 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
11 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 208 | 45.41 | 1:33.20 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Petronella Ottosson | 2002 | 204 | 44.31 | 1:33.69 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | 204 | 45.92 | 1:33.82 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | 192 | 46.72 | 1:35.70 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nathalie Barrington | 2002 | 185 | 47.63 | 1:36.90 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 181 | 47.21 | 1:37.57 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Karin Widerberg | 2003 | 181 | 48.08 | 1:37.62 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Sabrina Eriksen | 2002 | 179 | 47.87 | 1:37.95 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
19 | Hannah Fritz | 2003 | 173 | 49.25 | 1:39.01 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 172 | 48.33 | 1:39.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ida Young Iversen | 2002 | 171 | 47.22 | 1:39.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 170 | 48.14 | 1:39.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Bille Engell | 2002 | 170 | 49.89 | 1:39.63 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Maja Svenstrup | 2002 | 158 | 50.17 | 1:42.00 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 156 | 1:42.55 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Thippe de Neergaard | 2003 | 145 | 51.81 | 1:45.03 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
27 | Anna Seebach Buchwald | 2002 | 143 | 51.07 | 1:45.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Frida Bramming | 2002 | 121 | 55.00 | 1:51.45 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Freja Makienok | 2002 | 121 | 52.47 | 1:51.46 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
30 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 118 | 53.83 | 1:52.48 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
31 | Emilie Kirketerp | 2003 | 113 | 54.60 | 1:53.91 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
32 | Mathilde Nielsen | 2003 | 106 | 56.22 | 1:56.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 105 | 54.27 | 1:56.77 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Mie Mørkedal | 2003 | 105 | 58.13 | 1:57.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Julie K Rose | 2003 | 104 | 54.88 | 1:57.09 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
36 | Anna Foverskov | 2002 | 99 | 1:00.31 | 1:59.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Lea Andersen | 2003 | 91 | 1:01.34 | 2:02.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Elsa Mossberger | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Henna Kjaergaard | 2003 | DSQ | EFB. v.50&75 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Josephine Ålenius | 2002 | DSQ | EFB v. 75 m | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Saga Eriksson | 2003 | DSQ | EFB. v. 25 m | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 3:10.17 2011-11-26 |
13 - 14 år: Daniel Skaaning (1993) 2:35.65 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Finn Gaudenz | 2002 | 213 | 44.93 | 1:36.63 | 2:29.34 | 3:22.02 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 174 | 48.80 | 1:43.86 | 2:39.52 | 3:35.75 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Walter Hero | 2002 | 164 | 48.58 | 1:46.24 | 2:44.04 | 3:40.06 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 156 | 52.07 | 1:50.20 | 2:47.45 | 3:44.05 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 3:10.17 2011-11-26 |
13 - 14 år: Daniel Skaaning (1993) 2:35.65 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gunnar Widerberg | 2000 | 382 | 37.67 | 1:19.68 | 2:03.25 | 2:46.30 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Jacob Holm | 2000 | 338 | 39.41 | 1:24.35 | 2:09.52 | 2:53.08 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Hartkopf | 2001 | 262 | 43.17 | 1:31.39 | 2:21.55 | 3:08.39 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nam Do | 2001 | 206 | 45.60 | 1:37.59 | 2:31.15 | 3:24.14 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 195 | 47.46 | 1:39.63 | 2:35.68 | 3:27.86 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Krohn Olsen | 2001 | 174 | 50.69 | 1:46.42 | 2:41.47 | 3:35.85 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Witthøft | 2000 | DSQ | ej ads. hænder v50 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | DSQ | i hånd v. 125&175 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Laura Andersen (2001) 3:39.33 2010-10-24 |
Årg. 2002-2003: Astrid Bruun Fejfer (2001) 2:55.11 2012-12-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 373 | 42.54 | 1:29.53 | 2:17.73 | 3:06.81 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 333 | 45.68 | 1:34.71 | 2:24.67 | 3:14.08 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 282 | 49.09 | 1:41.78 | 2:35.84 | 3:25.03 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Bruhn | 2002 | 277 | 47.05 | 1:39.81 | 2:33.66 | 3:26.27 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 270 | 46.70 | 1:40.18 | 2:34.75 | 3:27.97 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Sofie Hertzberg | 2002 | 252 | 48.72 | 1:42.36 | 2:37.31 | 3:32.82 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 251 | 49.93 | 1:44.51 | 2:39.29 | 3:33.17 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Tilde Morin | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | DSQ | asym arm v.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Kamille Hjort Arndal | 2002 | DSQ | 2 armt. u. vand v. s | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 1:06.02 2010-12-04 |
Årg. 2000-2001: Mathias Nielsen (1999) 58.16 2012-12-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 248 | 34.90 | 1:11.46 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lukas Christensen | 2002 | 230 | 34.44 | 1:13.28 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Hugo Vaide | 2003 | 224 | 34.81 | 1:13.93 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Anders Skousen | 2002 | 212 | 35.18 | 1:15.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 189 | 36.61 | 1:18.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | August Ryom | 2002 | 187 | 37.13 | 1:18.46 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 182 | 37.47 | 1:19.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 179 | 38.48 | 1:19.61 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Silas Bøjsen | 2002 | 169 | 39.64 | 1:21.23 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Elia Latta | 2002 | 163 | 39.99 | 1:22.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mikkel Roed | 2004 | 163 | 40.32 | 1:22.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ruben Wagenvoort | 2002 | 159 | 39.10 | 1:22.92 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Axel Vaide | 2005 | 145 | 39.37 | 1:25.52 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Tor Ejrnæs | 2002 | 139 | 42.63 | 1:26.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anton Swedblom | 2002 | 127 | 40.29 | 1:29.34 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 118 | 42.68 | 1:31.40 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Walter Hero | 2002 | 116 | 44.85 | 1:31.99 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Victor Lund | 2002 | 113 | 42.55 | 1:32.88 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Elias Palmhager | 2002 | 111 | 42.35 | 1:33.25 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Frederik Pedersen | 2002 | 110 | 46.06 | 1:33.60 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Erik Olsson | 2004 | 107 | 43.53 | 1:34.48 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 107 | 45.96 | 1:34.50 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Sebastian Bonde | 2002 | 105 | 45.30 | 1:35.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Malte Kristiansson | 2003 | 100 | 44.67 | 1:36.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Edward Björkman | 2002 | 99 | 45.18 | 1:37.03 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Albin Ekstrand | 2004 | 98 | 44.67 | 1:37.42 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Rasmus Kamp Nielsen | 2002 | 92 | 45.95 | 1:39.23 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
28 | August Anderud | 2004 | 87 | 47.97 | 1:41.27 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Lucas Lundvall | 2002 | 78 | 48.98 | 1:44.82 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
30 | Albert Uglebjerg Høck | 2002 | 77 | 49.65 | 1:45.45 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
31 | William Silversten | 2003 | 76 | 49.18 | 1:45.67 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Axel Wahlbeck | 2004 | 74 | 48.89 | 1:46.83 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Simon Quander | 2003 | 69 | 51.13 | 1:49.40 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Axel Gröndahl | 2004 | 67 | 50.31 | 1:50.21 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | Mads Aarslew Jensen | 2004 | 66 | 51.11 | 1:50.82 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Oliver Brixner | 2003 | 56 | 56.91 | 1:57.23 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Nils Gröndahl | 2004 | 51 | 55.40 | 2:00.58 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Andreas Gammelgaard | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Momir Reljanovic | 2002 | DNF | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Theodor Palmø | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 1:06.02 2010-12-04 |
Årg. 2000-2001: Mathias Nielsen (1999) 58.16 2012-12-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 430 | 28.83 | 59.52 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 407 | 29.39 | 1:00.64 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 401 | 29.51 | 1:00.94 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 397 | 29.53 | 1:01.14 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Brixner | 2000 | 384 | 30.08 | 1:01.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | 374 | 30.46 | 1:02.35 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Palmø | 2000 | 373 | 30.30 | 1:02.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mads Møller | 2000 | 316 | 31.44 | 1:05.95 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Sebastian Barnewitz | 2000 | 314 | 32.08 | 1:06.08 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Malthe Letting | 2001 | 311 | 31.98 | 1:06.33 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Owais Hamid | 2000 | 303 | 31.62 | 1:06.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Alexander Rendlev | 2001 | 270 | 33.42 | 1:09.50 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Magnus Nygaard | 2000 | 267 | 33.21 | 1:09.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Magnus Løhr | 2001 | 265 | 33.69 | 1:09.90 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | 265 | 32.99 | 1:09.96 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Mads Toft | 2001 | 263 | 33.34 | 1:10.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Magnus Madsen | 2000 | 260 | 33.85 | 1:10.40 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
18 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 252 | 34.30 | 1:11.09 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
19 | Mathias Luplau | 2001 | 252 | 33.90 | 1:11.13 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Karl Bryde | 2000 | 251 | 34.41 | 1:11.21 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Marcus Munkholm | 2001 | 245 | 34.24 | 1:11.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Magnus Windahl | 2000 | 242 | 34.86 | 1:12.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 241 | 34.72 | 1:12.12 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christian K. Jensen | 2000 | 240 | 35.08 | 1:12.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
25 | Gustav Baarupdal | 2000 | 237 | 34.54 | 1:12.57 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Frederik Bornemann | 2001 | 236 | 35.15 | 1:12.67 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
27 | Rasmus Schrøder | 2000 | 234 | 35.20 | 1:12.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 228 | 35.66 | 1:13.53 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 224 | 36.07 | 1:13.98 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jannick Hansen | 2001 | 220 | 35.21 | 1:14.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
31 | Carl Terp Larsen | 2001 | 215 | 35.78 | 1:14.99 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
32 | Rasmus Nielsen | 2001 | 208 | 37.49 | 1:15.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
33 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 207 | 35.95 | 1:15.87 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
34 | Mathias Aner | 2001 | 205 | 36.99 | 1:16.14 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
35 | Isak Vaide | 2001 | 204 | 36.18 | 1:16.24 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
36 | Alexander Søltoft | 2001 | 201 | 36.69 | 1:16.61 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
37 | Daniel Brylov | 2000 | 200 | 38.17 | 1:16.78 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
38 | Tobias Hufeldt | 2001 | 198 | 36.07 | 1:17.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 193 | 37.41 | 1:17.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 188 | 37.13 | 1:18.41 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | William Kristiansen | 2001 | 186 | 37.57 | 1:18.72 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
42 | Elias Olsen | 2000 | 185 | 36.38 | 1:18.74 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 163 | 38.33 | 1:22.13 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
44 | Sebastian H. C. Johansen | 2001 | 155 | 39.54 | 1:23.52 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
45 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 129 | 42.30 | 1:28.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
46 | Simon Hojman | 2001 | 127 | 42.39 | 1:29.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
47 | Gustav Skjoldman | 2001 | 114 | 43.64 | 1:32.60 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
48 | Kundayi Albrechtsen | 2000 | 99 | 43.91 | 1:37.04 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
49 | Malthe Krogstrup Hansen | 2001 | 81 | 46.87 | 1:43.86 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Gunnar Widerberg | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 1:18.21 2011-11-26 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:04.95 2008-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 284 | 37.57 | 1:17.60 | 0-10 Aldersgruppe Rekord | ||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
2 | Clara Dreier | 2004 | 212 | 40.85 | 1:25.43 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 178 | 43.23 | 1:30.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 176 | 42.45 | 1:30.87 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Melina Degner | 2004 | 169 | 42.15 | 1:32.26 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 168 | 42.72 | 1:32.28 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Clara Laurell | 2004 | 124 | 46.38 | 1:42.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 1:18.21 2011-11-26 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:04.95 2008-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 500 | 30.86 | 1:04.24 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 387 | 32.80 | 1:09.96 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 337 | 34.61 | 1:13.24 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 305 | 36.63 | 1:15.78 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Uglebjerg | 2002 | 303 | 36.45 | 1:15.91 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Petronella Ottosson | 2002 | 299 | 35.83 | 1:16.23 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 286 | 37.26 | 1:17.36 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Alma Hansen | 2002 | 267 | 38.05 | 1:19.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | 259 | 39.02 | 1:20.01 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Melanie Eggertsen | 2002 | 254 | 38.55 | 1:20.54 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julia Wollentz | 2002 | 253 | 38.68 | 1:20.57 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | 251 | 36.58 | 1:20.78 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Hertzberg | 2002 | 251 | 38.68 | 1:20.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Karin Widerberg | 2003 | 239 | 39.60 | 1:22.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Emma Petersen | 2002 | 235 | 38.87 | 1:22.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Josephine Ålenius | 2002 | 233 | 38.89 | 1:22.85 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 228 | 38.77 | 1:23.43 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilia Karlberg | 2002 | 218 | 39.77 | 1:24.66 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 217 | 40.62 | 1:24.86 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 215 | 40.35 | 1:25.09 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ida Young Iversen | 2002 | 212 | 39.88 | 1:25.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 209 | 40.98 | 1:25.88 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sabrina Eriksen | 2002 | 208 | 41.55 | 1:26.03 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
24 | Henna Kjaergaard | 2003 | 207 | 39.89 | 1:26.12 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Amalie Sindahl | 2002 | 206 | 40.75 | 1:26.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
26 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 201 | 41.41 | 1:26.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Hannah Fritz | 2003 | 201 | 41.20 | 1:27.05 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 200 | 42.56 | 1:27.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 199 | 41.43 | 1:27.26 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Thippe de Neergaard | 2003 | 196 | 42.40 | 1:27.73 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
31 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 192 | 40.28 | 1:28.33 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
32 | Maja Svenstrup | 2002 | 191 | 41.91 | 1:28.56 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emma Bille Engell | 2002 | 189 | 41.49 | 1:28.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 166 | 43.07 | 1:32.75 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
35 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 165 | 43.11 | 1:32.99 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
36 | Anna Seebach Buchwald | 2002 | 164 | 44.01 | 1:33.14 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Frida Bramming | 2002 | 157 | 43.13 | 1:34.43 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 156 | 45.02 | 1:34.60 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
39 | Mathilde Nielsen | 2003 | 145 | 44.35 | 1:36.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | Siv Ekman | 2003 | 141 | 43.88 | 1:37.86 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
41 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 137 | 45.65 | 1:38.94 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
42 | Freja Makienok | 2002 | 135 | 44.66 | 1:39.36 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
43 | Emilie Kirketerp | 2003 | 125 | 47.51 | 1:41.75 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
44 | Anna Foverskov | 2002 | 121 | 51.41 | 1:42.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
45 | Mie Mørkedal | 2003 | 117 | 49.85 | 1:44.09 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
46 | Lea Andersen | 2003 | 115 | 49.56 | 1:44.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
47 | Signe Grøndahl | 2003 | 107 | 49.67 | 1:47.12 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
48 | Maria Hammer | 2003 | 98 | 49.06 | 1:50.34 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
49 | Saga Eriksson | 2003 | 80 | 52.96 | 1:58.36 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Elsa Mossberger | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Olivia Nagel Bisleth | 2002 | DNS | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Tilde Morin | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 2:55.82 2011-11-26 |
13 - 14 år: Johan Müller (1998) 2:25.46 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 123 | 44.05 | 1:42.00 | 2:43.64 | 3:38.92 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 2:55.82 2011-11-26 |
13 - 14 år: Johan Müller (1998) 2:25.46 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 360 | 33.77 | 1:12.03 | 1:53.13 | 2:33.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Holm | 2000 | 315 | 35.12 | 1:16.20 | 1:58.20 | 2:40.25 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | 231 | 39.21 | 1:23.44 | 2:10.27 | 2:57.76 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | 199 | 38.81 | 1:25.50 | 2:15.88 | 3:06.81 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Andersen | 2001 | 171 | 41.50 | 1:31.21 | 2:23.88 | 3:16.32 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mert Kaya | 2001 | 161 | 42.26 | 1:32.98 | 2:26.65 | 3:20.38 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Krohn Olsen | 2001 | 143 | 46.14 | 1:41.46 | 2:36.03 | 3:28.56 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | DSQ | ej sam ber. v.150 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
14 år og yngre: Rasmus Dufur (1993) 5:09.87 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 500 | 1:10.20 | 2:25.36 | 3:49.34 | 4:58.91 | 0-14 Aldersgruppe Rekord | ||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julius Gustavsson | 2002 | 269 | 1:27.25 | 3:04.31 | 4:48.17 | 6:07.46 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Gustav Baarupdal | 2000 | 262 | 1:30.00 | 3:01.41 | 4:47.63 | 6:10.60 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Daniel Hartkopf | 2001 | 244 | 1:40.82 | 3:15.38 | 4:58.84 | 6:19.62 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 225 | 1:41.58 | 3:16.03 | 5:02.54 | 6:29.69 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias Hufeldt | 2001 | 202 | 1:32.09 | 3:15.60 | 5:10.87 | 6:43.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Løhr | 2001 | DNF | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Mathilde Nielsen (2001) 5:37.82 2012-12-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 422 | 1:15.53 | 2:47.09 | 4:32.28 | 5:47.94 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 363 | 1:24.22 | 3:03.07 | 4:41.86 | 6:05.63 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mellie Wijk | 2002 | 333 | 1:27.36 | 3:00.81 | 4:52.31 | 6:16.35 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Årg. 2004-2014: Julie Laugesen (2003) 41.17 2012-12-02 |
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Dreier | 2004 | 215 | 42.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 167 | 46.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 158 | 47.44 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Agnes Dalgas | 2005 | 137 | 49.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Laurell | 2004 | 127 | 51.09 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 122 | 51.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 117 | 52.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lili Young Iversen | 2004 | 108 | 53.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frida Kielstrup | 2005 | 105 | 54.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Rusborg | 2004 | 90 | 57.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Ida Hur Laursen | 2004 | 86 | 58.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 85 | 58.36 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marie Hyldebrandt-Larsen | 2006 | 41 | 1:14.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Elisabeth Them Jensen | 2004 | DSQ | EFB. v.25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2014: Julie Laugesen (2003) 41.17 2012-12-02 |
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 392 | 35.09 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | 348 | 36.51 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Julie Stampe | 2002 | 343 | 36.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Melanie Eggertsen | 2002 | 283 | 39.12 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Bruhn | 2002 | 280 | 39.25 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 267 | 39.91 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Emma Bækgaard | 2002 | 254 | 40.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Laugesen | 2003 | 248 | 40.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Sofia Drevskich | 2003 | 247 | 40.96 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
10 | Marie Uglebjerg | 2002 | 243 | 41.18 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 242 | 41.22 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 240 | 41.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nathalie Barrington | 2002 | 225 | 42.22 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Josephine Ålenius | 2002 | 224 | 42.31 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Julia Wollentz | 2002 | 208 | 43.34 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Thippe de Neergaard | 2003 | 205 | 43.53 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
17 | Hannah Fritz | 2003 | 185 | 45.04 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 183 | 45.19 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sabrina Eriksen | 2002 | 182 | 45.33 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
20 | Emma Bille Engell | 2002 | 179 | 45.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 177 | 45.71 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Karin Widerberg | 2003 | 175 | 45.93 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Anna Seebach Buchwald | 2002 | 167 | 46.61 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Henna Kjaergaard | 2003 | 165 | 46.80 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Filippa Heiberg Sandau | 2003 | 140 | 49.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 138 | 49.73 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
27 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 124 | 51.42 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Mathilde Nielsen | 2003 | 120 | 51.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Sofie Bak | 2003 | 118 | 52.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Anna Foverskov | 2002 | 114 | 52.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Emma Bruhn | 2003 | 109 | 53.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
32 | Mie Mørkedal | 2003 | 109 | 53.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Marie Reno Bernack | 2003 | 102 | 55.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Saga Eriksson | 2003 | 96 | 56.08 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | Lea Andersen | 2003 | 89 | 57.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Siv Ekman | 2003 | DSQ | EFB. v.25 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:44 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 33.18 2010-12-06 |
Årg. 2000-2001: Frederik Weibel (1999) 30.66 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 240 | 36.38 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Hugo Vaide | 2003 | 209 | 38.07 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 200 | 38.60 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 167 | 41.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Theodor Palmø | 2002 | 156 | 41.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Christensen | 2002 | 150 | 42.47 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lukas Christensen | 2002 | 148 | 42.68 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Silas Bøjsen | 2002 | 136 | 43.88 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 134 | 44.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Mikkel Roed | 2004 | 128 | 44.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Momir Reljanovic | 2002 | 126 | 45.10 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 120 | 45.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Albin Ekstrand | 2004 | 118 | 45.99 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Elias Palmhager | 2002 | 118 | 46.01 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Axel Vaide | 2005 | 116 | 46.30 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Mathias B. Jensen | 2002 | 114 | 46.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anton Swedblom | 2002 | 113 | 46.64 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Oscar Cleemann | 2003 | 110 | 47.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Edward Björkman | 2002 | 107 | 47.50 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Jakob Jørgensen | 2002 | 102 | 48.30 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederik Pedersen | 2002 | 100 | 48.67 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Walter Hero | 2002 | 99 | 48.79 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Mathias Parkhøi | 2003 | 95 | 49.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Erik Olsson | 2004 | 92 | 49.99 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 92 | 50.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Sebastian Bonde | 2002 | 90 | 50.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lucas Lundvall | 2002 | 87 | 50.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Malte Kristiansson | 2003 | 83 | 51.80 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | August Anderud | 2004 | 80 | 52.44 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
30 | Nils Gröndahl | 2004 | 79 | 52.50 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Rasmus Kamp Nielsen | 2002 | 79 | 52.59 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
32 | William Silversten | 2003 | 67 | 55.44 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Axel Gröndahl | 2004 | 62 | 56.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Simon Quander | 2003 | 61 | 57.21 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 60 | 57.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Daniel Valentin | 2004 | 59 | 57.95 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Oliver Brixner | 2003 | 52 | 1:00.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Kasper Kusk | 2003 | 48 | 1:01.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Axel Wahlbeck | 2004 | DSQ | Svøm på mave v. 25 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Christoffer Sander | 2005 | DSQ | træk i tov v.35m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederik Lindgren Berger | 2003 | DSQ | Afs. på mave | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 33.18 2010-12-06 |
Årg. 2000-2001: Frederik Weibel (1999) 30.66 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Bækgaard | 2000 | 343 | 32.28 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor B. Hansen | 2000 | 335 | 32.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Witthøft | 2000 | 299 | 33.80 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Malthe Letting | 2001 | 298 | 33.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 257 | 35.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Markus B. Hajdu | 2000 | 252 | 35.79 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
7 | Rasmus Danielsen | 2001 | 249 | 35.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Viktor Kielstrup | 2000 | 232 | 36.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 230 | 36.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Magnus Madsen | 2000 | 222 | 37.32 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christian Ong Hansen | 2001 | 205 | 38.30 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mert Kaya | 2001 | 173 | 40.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 167 | 41.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 160 | 41.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Daniel Brylov | 2000 | 159 | 41.68 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
16 | Nikolai Løsekrug | 2000 | 157 | 41.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | William Kristiansen | 2001 | 157 | 41.86 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mathias Aner | 2001 | 141 | 43.36 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
19 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 132 | 44.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 132 | 44.35 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Sebastian H. C. Johansen | 2001 | 117 | 46.17 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
22 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 112 | 46.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Simon Hojman | 2001 | 111 | 46.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:44 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 36.06 2011-11-27 |
11 - 12 år: Mette Haagen Larsen (1997) 30.21 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 270 | 35.93 | 0-10 Aldersgruppe Rekord | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 194 | 40.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 183 | 40.90 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Clara Laurell | 2004 | 148 | 43.87 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 135 | 45.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 128 | 46.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lili Young Iversen | 2004 | 108 | 48.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Agnes Dalgas | 2005 | 100 | 49.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frida Kielstrup | 2005 | 98 | 50.36 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Ida Hur Laursen | 2004 | 87 | 52.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Rusborg | 2004 | 78 | 54.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marie Hyldebrandt-Larsen | 2006 | 30 | 1:14.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida Hvirring Kragh | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Elisabeth Them Jensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 36.06 2011-11-27 |
11 - 12 år: Mette Haagen Larsen (1997) 30.21 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 481 | 29.67 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 428 | 30.84 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | 397 | 31.63 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Mellie Wijk | 2002 | 394 | 31.70 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 375 | 32.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 336 | 33.42 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
7 | Petronella Ottosson | 2002 | 324 | 33.85 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | 306 | 34.50 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 291 | 35.07 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | 274 | 35.79 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Karlberg | 2002 | 270 | 35.95 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Julia Wollentz | 2002 | 267 | 36.07 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 264 | 36.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Josephine Ålenius | 2002 | 261 | 36.35 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 244 | 37.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nathalie Barrington | 2002 | 241 | 37.33 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Hannah Fritz | 2003 | 239 | 37.42 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Thippe de Neergaard | 2003 | 230 | 37.94 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
19 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 228 | 38.01 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 227 | 38.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie Hertzberg | 2002 | 223 | 38.33 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Henna Kjaergaard | 2003 | 221 | 38.40 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Amalie Sindahl | 2002 | 221 | 38.41 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | Karin Widerberg | 2003 | 221 | 38.41 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Sabrina Eriksen | 2002 | 219 | 38.53 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
26 | Line With Nielsen | 2002 | 206 | 39.32 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 192 | 40.28 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
28 | Siv Ekman | 2003 | 170 | 41.92 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
29 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 168 | 42.06 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 165 | 42.38 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Julie K Rose | 2003 | 161 | 42.65 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 161 | 42.68 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Mathilde Nielsen | 2003 | 153 | 43.41 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Anna Foverskov | 2002 | 152 | 43.56 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | 151 | 43.59 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
36 | Mie Mørkedal | 2003 | 147 | 44.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Filippa Heiberg Sandau | 2003 | 145 | 44.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Emilie Kirketerp | 2003 | 139 | 44.83 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
39 | Lea Andersen | 2003 | 136 | 45.13 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | Emma Bruhn | 2003 | 135 | 45.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
41 | Signe Grøndahl | 2003 | 125 | 46.38 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
42 | Saga Eriksson | 2003 | 121 | 46.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
43 | Marie Reno Bernack | 2003 | 106 | 49.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
44 | Maria Hammer | 2003 | 96 | 50.75 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
45 | Sofie Bak | 2003 | 91 | 51.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Seebach Buchwald | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Petersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 30.04 2011-11-27 |
Årg. 2000-2001: Mathias Nielsen (1999) 26.55 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 270 | 31.38 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Hugo Vaide | 2003 | 234 | 32.91 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 212 | 34.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 202 | 34.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Christensen | 2002 | 167 | 36.84 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oskar Schelke | 2002 | 163 | 37.11 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Pedersen | 2002 | 154 | 37.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mikkel Roed | 2004 | 150 | 38.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anton Swedblom | 2002 | 149 | 38.21 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Momir Reljanovic | 2002 | 149 | 38.26 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 142 | 38.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Sebastian Bonde | 2002 | 140 | 39.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Erik Olsson | 2004 | 132 | 39.77 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 131 | 39.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Axel Vaide | 2005 | 129 | 40.15 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Elias Palmhager | 2002 | 126 | 40.49 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Walter Hero | 2002 | 118 | 41.29 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Jakob Jørgensen | 2002 | 113 | 41.92 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 112 | 42.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Albert Uglebjerg Høck | 2002 | 111 | 42.17 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
21 | Albin Ekstrand | 2004 | 109 | 42.49 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Frederik Lindgren Berger | 2003 | 107 | 42.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Malte Kristiansson | 2003 | 103 | 43.20 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | August Anderud | 2004 | 102 | 43.39 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Edward Björkman | 2002 | 101 | 43.48 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Mathias B. Jensen | 2002 | 101 | 43.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mathias Parkhøi | 2003 | 97 | 44.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Oscar Cleemann | 2003 | 96 | 44.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mads Aarslew Jensen | 2004 | 94 | 44.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | William Silversten | 2003 | 85 | 46.15 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Lucas Lundvall | 2002 | 81 | 46.91 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Simon Quander | 2003 | 78 | 47.47 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Axel Gröndahl | 2004 | 75 | 48.12 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 72 | 48.63 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Axel Wahlbeck | 2004 | 69 | 49.33 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
36 | Nils Gröndahl | 2004 | 66 | 50.04 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
37 | Daniel Valentin | 2004 | 66 | 50.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Oliver Brixner | 2003 | 56 | 53.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Kasper Kusk | 2003 | 54 | 53.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Christoffer Sander | 2005 | 30 | 1:04.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 30.04 2011-11-27 |
Årg. 2000-2001: Mathias Nielsen (1999) 26.55 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 411 | 27.30 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 385 | 27.89 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Simon Brixner | 2000 | 370 | 28.26 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 361 | 28.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | 340 | 29.07 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Palmø | 2000 | 337 | 29.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | 327 | 29.44 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 326 | 29.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Viktor Kielstrup | 2000 | 324 | 29.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mads Toft | 2001 | 279 | 31.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 274 | 31.25 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Andersen | 2001 | 267 | 31.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | 266 | 31.54 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Magnus Madsen | 2000 | 256 | 31.93 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Daniel Hartkopf | 2001 | 248 | 32.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus Løhr | 2001 | 248 | 32.30 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 245 | 32.44 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
18 | Alexander Rendlev | 2001 | 244 | 32.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Mathias Luplau | 2001 | 241 | 32.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 237 | 32.76 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
21 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 233 | 32.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christian K. Jensen | 2000 | 231 | 33.06 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | Marcus Munkholm | 2001 | 231 | 33.07 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Magnus Windahl | 2000 | 226 | 33.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Frederik Bornemann | 2001 | 219 | 33.66 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
26 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 219 | 33.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jannick Hansen | 2001 | 218 | 33.71 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
28 | Emil Krohn Olsen | 2001 | 214 | 33.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Isak Vaide | 2001 | 214 | 33.93 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
30 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 208 | 34.23 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Rasmus Nielsen | 2001 | 208 | 34.23 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 203 | 34.49 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathias Aner | 2001 | 200 | 34.69 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
34 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 193 | 35.12 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | Carl Terp Larsen | 2001 | 188 | 35.42 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
36 | Nikolai Løsekrug | 2000 | 180 | 35.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Daniel Brylov | 2000 | 180 | 35.92 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
38 | Nam Do | 2001 | 178 | 36.06 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
39 | Sebastian H. C. Johansen | 2001 | 158 | 37.51 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
40 | Kundayi Albrechtsen | 2000 | 152 | 38.03 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
41 | Simon Hojman | 2001 | 150 | 38.15 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
42 | Malthe Krogstrup Hansen | 2001 | 123 | 40.78 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:45.69 2010-12-05 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:11.79 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 245 | 40.03 | 1:27.91 | 0-10 Aldersgruppe Rekord | ||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 130 | 47.56 | 1:48.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:45.69 2010-12-05 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:11.79 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | 311 | 36.07 | 1:21.23 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | 288 | 38.20 | 1:23.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | 272 | 1:24.89 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Alma Hansen | 2002 | 227 | 40.24 | 1:30.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofia Drevskich | 2003 | 219 | 42.45 | 1:31.32 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 202 | 42.69 | 1:33.79 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julia Wollentz | 2002 | 201 | 41.50 | 1:33.90 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Emilia Karlberg | 2002 | 200 | 41.02 | 1:34.03 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 192 | 42.27 | 1:35.29 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 175 | 43.79 | 1:38.40 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Petersen | 2002 | 168 | 44.71 | 1:39.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karin Widerberg | 2003 | 164 | 47.71 | 1:40.57 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 1:14.13 2011-11-27 |
13 - 14 år: Laust Norgren (1995) 1:06.51 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 204 | 37.13 | 1:22.29 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 170 | 41.28 | 1:27.47 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 158 | 39.73 | 1:29.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 152 | 38.65 | 1:30.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Hugo Vaide | 2003 | 112 | 42.48 | 1:40.57 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Anders Skousen | 2002 | 94 | 44.49 | 1:46.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 1:14.13 2011-11-27 |
13 - 14 år: Laust Norgren (1995) 1:06.51 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 371 | 31.31 | 1:07.45 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 350 | 32.18 | 1:08.79 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Thor B. Hansen | 2000 | 324 | 32.93 | 1:10.53 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 300 | 33.43 | 1:12.35 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus B. Hajdu | 2000 | 286 | 35.55 | 1:13.53 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
6 | Gunnar Widerberg | 2000 | 262 | 34.69 | 1:15.72 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | 234 | 37.04 | 1:18.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Rasmus Danielsen | 2001 | 228 | 36.92 | 1:19.33 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Owais Hamid | 2000 | 212 | 34.68 | 1:21.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | 183 | 40.27 | 1:25.36 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
11 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 172 | 41.96 | 1:27.12 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
12 | Mert Kaya | 2001 | 166 | 40.95 | 1:28.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karl Bryde | 2000 | 162 | 39.06 | 1:28.77 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gustav Baarupdal | 2000 | 158 | 40.85 | 1:29.66 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Isak Vaide | 2001 | 157 | 39.96 | 1:29.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Tobias Hufeldt | 2001 | 148 | 40.78 | 1:31.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mathias Luplau | 2001 | 143 | 41.34 | 1:32.70 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emil Krohn Olsen | 2001 | 142 | 43.19 | 1:32.80 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 141 | 41.29 | 1:33.05 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Magnus Windahl | 2000 | 140 | 42.64 | 1:33.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 85 | 51.03 | 1:49.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 3:14.15 2011-11-27 |
Årg. 2002-2003: Josefine Brosbøl Olsen (2001) 2:41.51 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 218 | 3:27.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Clara Dreier | 2004 | 207 | 3:30.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 180 | 3:40.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Melina Degner | 2004 | 177 | 3:41.72 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 3:14.15 2011-11-27 |
Årg. 2002-2003: Josefine Brosbøl Olsen (2001) 2:41.51 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Graasbøll | 2002 | 407 | 2:48.13 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | 389 | 2:50.56 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
3 | Julie Stampe | 2002 | 366 | 2:54.17 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Marie Uglebjerg | 2002 | 363 | 2:54.56 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Julie Laugesen | 2003 | 289 | 3:08.33 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 289 | 3:08.43 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Sofia Drevskich | 2003 | 285 | 3:09.19 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
8 | Alma Hansen | 2002 | 278 | 3:10.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | 266 | 3:13.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilia Karlberg | 2002 | 264 | 3:13.99 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 242 | 3:19.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sofie Hertzberg | 2002 | 235 | 3:21.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Nathalie Barrington | 2002 | 228 | 3:23.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Karin Widerberg | 2003 | 223 | 3:25.35 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Petronella Ottosson | 2002 | 216 | 3:27.60 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 203 | 3:31.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Young Iversen | 2002 | 202 | 3:32.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Maja Svenstrup | 2002 | 191 | 3:36.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 184 | 3:39.05 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 161 | 3:48.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 161 | 3:48.91 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Bille Engell | 2002 | DSQ | 1 hånd v. 125 m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Petersen | 2002 | DSQ | Ryg afs. på mave | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 2:42.99 2010-12-05 |
13 - 14 år: Daniel Skaaning (1993) 2:22.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Theodor Palmø | 2002 | 223 | 41.32 | 1:28.14 | 2:24.07 | 3:03.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 206 | 42.12 | 1:30.23 | 2:29.43 | 3:08.70 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 196 | 41.02 | 1:31.29 | 2:28.81 | 3:11.74 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lukas Christensen | 2002 | 196 | 45.24 | 1:35.48 | 2:30.04 | 3:11.97 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Skousen | 2002 | 165 | 46.94 | 1:36.93 | 2:40.10 | 3:23.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 161 | 47.30 | 1:40.45 | 2:39.10 | 3:24.95 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 158 | 44.63 | 1:37.53 | 2:39.62 | 3:26.34 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Tor Ejrnæs | 2002 | 156 | 51.84 | 1:42.49 | 2:40.36 | 3:27.01 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Elia Latta | 2002 | 152 | 51.69 | 1:46.69 | 2:44.15 | 3:28.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Hugo Vaide | 2003 | DSQ | Svøm på mave v.100 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | DSQ | ingen hænder v.125 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 2:42.99 2010-12-05 |
13 - 14 år: Daniel Skaaning (1993) 2:22.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thor B. Hansen | 2000 | 400 | 33.49 | 1:10.58 | 1:56.43 | 2:31.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Holm | 2000 | 394 | 34.96 | 1:13.59 | 1:58.75 | 2:32.12 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Palmø | 2000 | 368 | 34.92 | 1:14.61 | 2:01.05 | 2:35.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Simon Brixner | 2000 | 359 | 33.69 | 1:14.37 | 2:02.93 | 2:36.89 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Gunnar Widerberg | 2000 | 335 | 35.47 | 1:19.51 | 2:02.41 | 2:40.50 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Malthe Letting | 2001 | 333 | 35.12 | 1:14.66 | 2:03.67 | 2:40.92 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Witthøft | 2000 | 301 | 38.56 | 1:16.57 | 2:07.71 | 2:46.41 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Mads Toft | 2001 | 276 | 36.59 | 1:21.11 | 2:13.32 | 2:51.31 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jonas Andersen | 2001 | 264 | 39.64 | 1:24.30 | 2:16.95 | 2:53.70 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | 258 | 38.71 | 1:23.99 | 2:16.14 | 2:55.04 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 258 | 39.01 | 1:25.96 | 2:14.73 | 2:55.12 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Ong Hansen | 2001 | 250 | 38.82 | 1:24.31 | 2:18.46 | 2:57.07 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 239 | 43.54 | 1:28.86 | 2:18.01 | 2:59.71 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Magnus Windahl | 2000 | 222 | 41.81 | 1:29.74 | 2:24.32 | 3:03.97 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederik Bornemann | 2001 | 215 | 42.99 | 1:29.69 | 2:26.10 | 3:06.10 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Isak Vaide | 2001 | 210 | 41.23 | 1:31.64 | 2:24.73 | 3:07.61 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Rasmus Nielsen | 2001 | 207 | 44.75 | 1:31.96 | 2:28.27 | 3:08.44 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Nam Do | 2001 | 174 | 44.84 | 1:39.48 | 2:33.25 | 3:19.71 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 145 | 49.04 | 1:47.17 | 2:46.83 | 3:32.03 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 126 | 50.05 | 1:46.07 | 2:53.56 | 3:42.17 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Mads Selvig Wenger | 2001 | DSQ | Asym flyarm 25-50m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Løhr | 2001 | DSQ | Svøm på mave v.75m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:43.82 2010-12-05 |
Årg. 2002-2003: Josefine Brosløs Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Melina Degner | 2004 | 140 | 58.39 | 2:00.58 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 138 | 56.47 | 2:01.10 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Laurell | 2004 | 84 | 1:05.26 | 2:22.62 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:43.82 2010-12-05 |
Årg. 2002-2003: Josefine Brosløs Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 404 | 40.49 | 1:24.78 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | 280 | 45.64 | 1:35.73 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma Bruhn | 2002 | 276 | 45.36 | 1:36.19 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 273 | 45.91 | 1:36.57 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julia Wollentz | 2002 | 273 | 46.47 | 1:36.65 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Julie Stampe | 2002 | 267 | 47.26 | 1:37.31 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 263 | 45.63 | 1:37.75 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
8 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 250 | 48.07 | 1:39.41 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | 235 | 48.27 | 1:41.58 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 234 | 48.47 | 1:41.62 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 233 | 48.21 | 1:41.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 222 | 49.44 | 1:43.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Josephine Ålenius | 2002 | 220 | 47.97 | 1:43.80 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | 216 | 50.67 | 1:44.46 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sofie Hertzberg | 2002 | 213 | 50.50 | 1:44.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Emma Bækgaard | 2002 | 171 | 52.61 | 1:52.89 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 169 | 55.06 | 1:53.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | 166 | 54.75 | 1:53.95 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
19 | Emma Bille Engell | 2002 | 156 | 56.90 | 1:56.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Maja Svenstrup | 2002 | 155 | 54.52 | 1:56.61 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Foverskov | 2002 | 151 | 56.61 | 1:57.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Saga Eriksson | 2003 | 146 | 55.89 | 1:59.01 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Signe Grøndahl | 2003 | 121 | 1:00.02 | 2:06.62 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
24 | Emilie Kirketerp | 2003 | 105 | 1:02.47 | 2:12.71 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
25 | Maria Hammer | 2003 | 97 | 1:04.16 | 2:16.43 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Julie K Rose | 2003 | DSQ | 2 armtag u.vand v. s | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 1:27.35 2011-11-27 |
13 - 14 år: Daniel Skaaning (1993) 1:15.35 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 234 | 42.53 | 1:30.24 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Walter Hero | 2002 | 153 | 48.96 | 1:43.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 148 | 49.94 | 1:44.97 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Schelke | 2002 | 124 | 53.34 | 1:51.30 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Kamp Nielsen | 2002 | 120 | 51.51 | 1:52.53 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
6 | Edward Björkman | 2002 | 119 | 53.14 | 1:52.89 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Axel Vaide | 2005 | 118 | 53.18 | 1:53.21 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Mikkel Tybjerg | 2002 | 102 | 54.06 | 1:58.83 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
9 | Erik Olsson | 2004 | 92 | 1:00.68 | 2:03.09 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Axel Gröndahl | 2004 | 88 | 58.67 | 2:04.88 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Mads Aarslew Jensen | 2004 | 81 | 58.67 | 2:08.30 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | August Anderud | 2004 | 76 | 1:03.50 | 2:10.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Nils Gröndahl | 2004 | 73 | 1:00.65 | 2:12.63 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Malte Kristiansson | 2003 | 66 | 1:04.72 | 2:17.22 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Simon Quander | 2003 | 53 | 1:10.58 | 2:27.65 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Albin Ekstrand | 2004 | DSQ | Flere flyben v. st | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Lucas Lundvall | 2002 | DSQ | 2 fklyben v. 75m | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 1:27.35 2011-11-27 |
13 - 14 år: Daniel Skaaning (1993) 1:15.35 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 415 | 35.04 | 1:14.53 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Viktor Kielstrup | 2000 | 363 | 36.70 | 1:17.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | 350 | 37.47 | 1:18.90 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Jacob Holm | 2000 | 330 | 37.79 | 1:20.40 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Owais Hamid | 2000 | 309 | 37.31 | 1:22.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 306 | 39.64 | 1:22.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Daniel Hartkopf | 2001 | 238 | 43.05 | 1:29.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 233 | 43.05 | 1:30.34 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | 213 | 44.37 | 1:33.02 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nam Do | 2001 | 212 | 44.73 | 1:33.23 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | 209 | 43.41 | 1:33.68 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
12 | Markus B. Hajdu | 2000 | 198 | 45.65 | 1:35.37 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
13 | Gustav Baarupdal | 2000 | 188 | 46.68 | 1:36.95 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 182 | 47.19 | 1:38.01 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Isak Vaide | 2001 | 182 | 46.44 | 1:38.12 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 166 | 47.32 | 1:40.99 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marcus Munkholm | 2001 | 165 | 47.83 | 1:41.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 163 | 49.71 | 1:41.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Christian K. Jensen | 2000 | 155 | 49.37 | 1:43.31 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Tobias Hufeldt | 2001 | 151 | 49.83 | 1:44.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 150 | 49.53 | 1:44.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jannick Hansen | 2001 | 142 | 50.57 | 1:46.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | William Kristiansen | 2001 | 123 | 52.88 | 1:51.66 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Malthe Krogstrup Hansen | 2001 | 79 | 59.75 | 2:09.07 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Kundayi Albrechtsen | 2000 | DSQ | afsæt på bund | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Årg. 2004-2014: Caroline Gøttrup Bagge (2003) 3:00.41 2012-12-02 |
11 - 12 år: Mette Hagen Larsen (1997) 2:23.86 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 299 | 38.39 | 1:22.08 | 2:05.80 | 2:46.25 | 0-10 Aldersgruppe Rekord | ||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
2 | Clara Dreier | 2004 | 215 | 42.39 | 1:29.70 | 2:19.07 | 3:05.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Melina Degner | 2004 | 156 | 46.32 | 1:40.58 | 2:34.86 | 3:26.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2014: Caroline Gøttrup Bagge (2003) 3:00.41 2012-12-02 |
11 - 12 år: Mette Hagen Larsen (1997) 2:23.86 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 507 | 32.52 | 1:08.61 | 1:44.87 | 2:19.38 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | ||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | 393 | 35.35 | 1:14.31 | 1:53.38 | 2:31.71 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Mellie Wijk | 2002 | 388 | 34.20 | 1:13.88 | 1:54.44 | 2:32.36 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 385 | 33.38 | 1:13.63 | 1:54.59 | 2:32.80 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 373 | 35.38 | 1:14.11 | 1:54.73 | 2:34.34 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | 354 | 37.16 | 1:17.81 | 1:58.73 | 2:37.12 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
7 | Marie Uglebjerg | 2002 | 328 | 38.00 | 1:19.99 | 2:00.96 | 2:41.12 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 302 | 38.88 | 1:22.43 | 2:05.21 | 2:45.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 289 | 37.07 | 1:21.01 | 2:04.88 | 2:48.12 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 262 | 40.54 | 1:24.95 | 2:11.03 | 2:53.60 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Melanie Eggertsen | 2002 | 259 | 40.11 | 1:25.99 | 2:12.47 | 2:54.26 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | 236 | 41.35 | 1:26.58 | 2:13.69 | 2:59.85 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Sindahl | 2002 | 224 | 41.38 | 1:29.04 | 2:17.33 | 3:02.91 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Hannah Fritz | 2003 | 222 | 40.95 | 1:27.62 | 2:16.85 | 3:03.40 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Sabrina Eriksen | 2002 | 221 | 42.31 | 1:30.39 | 2:19.05 | 3:03.69 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
16 | Ida Young Iversen | 2002 | 220 | 41.57 | 1:29.96 | 2:18.83 | 3:04.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Petronella Ottosson | 2002 | 220 | 40.71 | 1:27.71 | 2:16.44 | 3:04.15 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 215 | 42.12 | 1:29.16 | 2:18.05 | 3:05.34 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Henna Kjaergaard | 2003 | 215 | 41.85 | 1:31.57 | 2:19.41 | 3:05.40 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 214 | 43.62 | 1:32.02 | 2:20.71 | 3:05.58 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 213 | 42.14 | 1:29.88 | 2:18.79 | 3:05.89 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Line With Nielsen | 2002 | 204 | 43.24 | 1:31.30 | 2:21.08 | 3:08.76 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thippe de Neergaard | 2003 | 203 | 42.02 | 1:32.12 | 2:22.01 | 3:09.14 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
24 | Maja Svenstrup | 2002 | 193 | 43.85 | 1:34.34 | 2:25.05 | 3:12.13 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathilde Nielsen | 2003 | 156 | 46.17 | 1:40.17 | 2:35.69 | 3:26.43 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 154 | 45.82 | 1:39.22 | 2:33.44 | 3:26.98 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Anna Seebach Buchwald | 2002 | 148 | 45.24 | 1:41.45 | 2:39.26 | 3:29.84 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 145 | 44.75 | 1:39.62 | 2:36.09 | 3:31.60 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Mie Mørkedal | 2003 | 133 | 50.07 | 1:47.00 | 2:44.86 | 3:37.59 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lea Andersen | 2003 | 128 | 48.95 | 1:46.54 | 2:45.33 | 3:40.23 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 121 | 46.22 | 1:45.00 | 2:46.80 | 3:44.61 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Marcus Mantzius Mosegaard (2001) 2:18.37 2012-12-02 |
13 - 14 år: Laust Norgren (1995) 2:08.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Theodor Palmø | 2002 | 241 | 36.95 | 1:17.02 | 1:59.05 | 2:39.63 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 228 | 37.70 | 1:19.84 | 2:02.97 | 2:42.50 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 228 | 35.51 | 1:16.81 | 1:59.93 | 2:42.53 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Lukas Christensen | 2002 | 228 | 36.81 | 1:18.46 | 2:01.32 | 2:42.64 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 197 | 40.16 | 1:24.63 | 2:10.38 | 2:50.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silas Bøjsen | 2002 | 191 | 40.12 | 1:25.37 | 2:10.63 | 2:52.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mikkel Roed | 2004 | 188 | 41.33 | 1:26.30 | 2:10.86 | 2:53.24 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elia Latta | 2002 | 168 | 41.19 | 1:26.77 | 2:13.91 | 2:59.92 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tor Ejrnæs | 2002 | 150 | 43.39 | 1:31.00 | 2:19.42 | 3:06.87 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anton Swedblom | 2002 | 140 | 41.98 | 1:31.98 | 2:23.62 | 3:11.30 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 128 | 45.53 | 1:35.80 | 2:26.96 | 3:17.09 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Frederik Pedersen | 2002 | 123 | 45.06 | 1:35.28 | 2:23.52 | 3:19.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sebastian Bonde | 2002 | 105 | 44.17 | 1:38.99 | 2:35.14 | 3:30.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Albert Uglebjerg Høck | 2002 | 91 | 45.38 | 1:41.78 | 2:38.66 | 3:40.66 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
15 | Oliver Brixner | 2003 | 66 | 57.28 | 1:59.60 | 3:05.54 | 4:05.64 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Marcus Mantzius Mosegaard (2001) 2:18.37 2012-12-02 |
13 - 14 år: Laust Norgren (1995) 2:08.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 450 | 30.15 | 1:03.40 | 1:36.93 | 2:09.66 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Brixner | 2000 | 399 | 30.61 | 1:05.10 | 1:40.35 | 2:14.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jacob Holm | 2000 | 397 | 32.11 | 1:06.59 | 1:41.30 | 2:15.16 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Palmø | 2000 | 392 | 31.03 | 1:05.35 | 1:41.05 | 2:15.73 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | 378 | 31.73 | 1:06.36 | 1:42.06 | 2:17.35 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Filip Bækgaard | 2000 | 377 | 31.22 | 1:06.21 | 1:41.99 | 2:17.49 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Witthøft | 2000 | 336 | 33.94 | 1:09.28 | 1:45.75 | 2:22.82 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Mads Toft | 2001 | 311 | 34.74 | 1:12.22 | 1:49.68 | 2:26.56 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Magnus Løhr | 2001 | 303 | 33.36 | 1:10.96 | 1:50.43 | 2:27.90 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Andersen | 2001 | 297 | 34.30 | 1:12.15 | 1:51.16 | 2:28.79 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Alexander Rendlev | 2001 | 288 | 34.80 | 1:12.84 | 1:51.89 | 2:30.47 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Mathias Luplau | 2001 | 273 | 37.06 | 1:17.80 | 1:56.95 | 2:33.04 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Danielsen | 2001 | 273 | 35.45 | 1:14.25 | 1:54.10 | 2:33.04 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | 271 | 34.16 | 1:13.95 | 1:54.78 | 2:33.53 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Gustav Baarupdal | 2000 | 268 | 35.71 | 1:15.02 | 1:55.14 | 2:34.01 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 267 | 36.91 | 1:16.51 | 1:56.05 | 2:34.17 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
17 | Karl Bryde | 2000 | 265 | 35.88 | 1:16.13 | 1:56.52 | 2:34.59 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Daniel Hartkopf | 2001 | 265 | 36.69 | 1:16.16 | 1:56.51 | 2:34.66 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mert Kaya | 2001 | 246 | 38.27 | 1:19.47 | 2:00.40 | 2:38.47 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 244 | 35.82 | 1:15.77 | 1:58.00 | 2:38.86 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 241 | 37.53 | 1:17.90 | 1:59.97 | 2:39.60 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Daniel Brylov | 2000 | 239 | 37.90 | 1:19.20 | 2:00.70 | 2:40.05 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
23 | Emil Krohn Olsen | 2001 | 232 | 37.39 | 1:19.79 | 2:01.81 | 2:41.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 215 | 37.18 | 1:19.82 | 2:03.92 | 2:45.73 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Mathias Aner | 2001 | 206 | 37.43 | 1:20.94 | 2:06.03 | 2:48.12 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
26 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 197 | 39.03 | 1:23.02 | 2:08.22 | 2:50.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | William Kristiansen | 2001 | 189 | 40.74 | 1:26.59 | 2:12.94 | 2:53.15 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nikolai Løsekrug | 2000 | 178 | 39.89 | 1:26.18 | 2:12.89 | 2:56.43 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Simon Hojman | 2001 | 153 | 41.41 | 1:28.70 | 2:17.61 | 3:05.72 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |