Resultat för Joulukuunkisat 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lauantai
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2013 | Tulostuspäivämäärä | 30 marraskuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:34 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 30 marraskuu 2013 |
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 308 | 40.06 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Roosa Rissanen | 2002 | 304 | 40.21 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Petra Ansaranta | 2004 | 236 | 43.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Sole Piirainen | 2002 | 234 | 43.87 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Pinja Taskila | 2004 | 202 | 46.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Malla Juutinen | 2003 | 197 | 46.49 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Iina Elorinne | 2002 | 185 | 47.47 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Martta Nygård | 2003 | 172 | 48.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Kiia Junttari | 2004 | 158 | 49.95 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
10 | Jenni Kiviniemi | 2003 | 157 | 50.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Filippa Rieppo | 2003 | 150 | 50.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Venla Säntti | 2003 | 147 | 51.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Mathilda Puutio | 2003 | 145 | 51.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Saara Leinonen | 2004 | 144 | 51.62 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
15 | Meri Piirainen | 2002 | 139 | 52.17 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
16 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 126 | 53.94 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Moona Rissanen | 2005 | 124 | 54.18 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Elisa Mattila | 2002 | 124 | 54.20 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
19 | Viivi Säntti | 2005 | 119 | 54.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Ninni Koponen | 2002 | 116 | 55.34 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
21 | Nella Valtanen | 2003 | 116 | 55.44 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
22 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | 110 | 56.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Henna Känsäkangas | 2004 | 103 | 57.62 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
24 | Tanja Uusitalo | 2003 | 103 | 57.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Tessa Tattari | 2004 | 87 | 1:01.00 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
26 | Elin Thodin | 2005 | 53 | 1:11.88 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Rosa Sahlström | 1997 | 507 | 33.93 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 490 | 34.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Vilma Hämäläinen | 1998 | 489 | 34.33 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
4 | Moona Mankinen | 1996 | 483 | 34.48 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Sini Niemi | 1993 | 391 | 36.99 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
6 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 388 | 37.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Susanna Palojärvi | 2001 | 335 | 38.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Tiina Soukka | 1996 | 329 | 39.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Aada Illikainen | 1998 | 327 | 39.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Laura Känsäkangas | 1999 | 326 | 39.30 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
11 | Noora Rantanen | 1996 | 321 | 39.48 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Enni Heikkinen | 1997 | 307 | 40.11 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
13 | Katariina Jyrälä | 2000 | 304 | 40.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 274 | 41.62 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
15 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 243 | 43.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Anna-Krista Neuvonen | 2000 | 230 | 44.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Senni Keisu | 2001 | 224 | 44.51 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Aino Rämäkkö | 2001 | 213 | 45.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Santra Hujanen | 2000 | 178 | 48.07 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
20 | Netta Kolistaja | 2001 | 174 | 48.38 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
21 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 152 | 50.62 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 | Tulostuspäivämäärä | 30 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:34 |